lager Courant ordscharwoude. in Raad Raad Sint Pancras. Raad Br. op Langendijk. ode I Otltn in. ca J'^ensdag 2 September 1931. 74ste Jaargang. No. 8927 li': ichti ijst Calj stie. 7at Sc'; (10f( liane ep; Het het -121 srinpT Dinsdagavond ten Raadhuize om 8 u Jhr. A. L. van Spengler, Secretaris de IER Reii ders. jen zijn aanwezig. irzitter opent met een. woord van welkom Beëediging. iziek" dö heeren Bar ten, Duijves, Kansen, Kooij, n Schrijver wordt de eed afgelegd, door Kwadijk de belofte. sr maakt van de gelegenheid gebruik door 2.ooikwcnschen aan den nieuwen raad uit te Spr. hoopt op een goede samenwerking, verschil van meening en dat daarbij het Jbelang voorop gesteld zal worden. In de ai trgadering heeft spr. reeds afscheid geno- t die leden die jaren deel van den ouden tien uitgemaakt, doch kan spr. niet nalaten naals dank te zeggen voor hetgeen zij in het gemeente hebben gedaan. Ook het lid- ip van een kleinen raad is tegenwoordig r ng. Spr. hoopt verder, dat de nieuw gekozen :h spoedig zullen inwerken. Als voorzitter op de leden een beroep om de discussies op tie en bezadigde wijze naar voren te brongen. zegt Voorzitter, ben bereid de leiding met Iheid te aanvaarden. Met deze woorden ver- n\ den nieuwen raad voor geïnstalleerd, jlen van de vorige vergadering worden goed- met een woord van dank aan den samen- Verkiezin" wethouders. eerste stemming worden uitgebracht op den GoAtjers (aftr.) 5 stemmen en op den heer L. li tic- 2 stemmen. •eede stemming worden op den heer A. iftr.) 4 stemmen uitgebracht en op den heer rer 3 stemmen. Als wethouders zijn dus ge- heeren J. Ootjers en A. Barten. -3.45 4.oa-forzitter feliciteert beiden met hun herbe- id mbl» en hoopt, dat de goede samenwerking mag en in het belang der gemeente, sr Ootjers en Barten zeggen dank aan die hun verkiezing hebben mogelijk gemaakt. I. ersuj n. Verkiezing leden Commissie der Licht- bedrijven. ï^den voor deze commissie worden met alge- lemmcn gekozen de heeren J. Ootjers (aftr.) irten (aftr.). Hl-plaatsvervangers worden gekozen de hee- iooij en P. Duijves, ieder met 4 stemmen. Op L. Schrijver werden 3 stemmen en op den twadijk 1 stem uitgebracht. Mededeelingen. >rzitter doet de navolgende mededeelingen: »t Provinciaal Waterleidingbedrijf is ingeko- jaarverslag over 1930. ed. Staten bericht van goedkeuring der her- rafverordening, betreffende art. 208 der Ge kt Centraal Ziekenhuiscommissie voor de bui raten, dat de gemeenteraad van Alkmaar in [adering van 9 Juli besloten heeft den naam ekenhuis" te wijzigen in dien van „Centraal uis". Bovenstaande mededeelingen worden inisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. ien Noordhollandschen Provincialen Brand- d is een verzoek ingekomen om als lid toe De gemeenterekening geeft aan als ontvangsten f12.673.83, aan uitgaven f 100.819.92/4, alzoo een ba tig saldo van f22.853.90y2, wat den gewonen dienst betreft, en wat den Kapitaaldienst betreft als ont vangsten f3311.87, aan uitgaven f3271.87, alzoo een batig saldo van f 40. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur geeft als ontvangsten aan f 3873.83, aan uitgaven f 3432.25%, alzoo oen batig saldo van f 441.57%. Van de Gem. gas- en electriciteitsbedrijven voor den Langendijk en St Pancras omtrent den toestand en de exploitatie over 1930, geeft 'het verslag als winst- saldo van het gasbedrijf aan f868.17 en van het elec- trisch bedrijf f3904.66. Hierna wordt het ambtenarenreglement voor deze gemeente vastgesteld, dat op 1 September in wer king treedt. Rondvraag. De heer Kansen dankt den voorzitter voor de tot hem gesproken woorden bij den aanvang der verga dering en hoopt, dat de besprekingen huiten allee po litiek zullen worden gehouden, zooals dit steeds het geval was. De heer Duijves zegt er van overtuigd te zijn, dat het raadslidmaatschap niet gemakkelijk is, doch spr. hoopt al zijn best te doen zich in te werken, en dat het hem gegeven mag zijn hier te zitten tot het wel zijn der gemeente en gemeentenaren. De Voorzitter dankt beide heeren en memoreert het raadlidmaatschap van wijlen den heer Duijves'vader in dezen Raad. De heer Schrijver vraagt de medewerking van B. en W. inzoike de bevoegdheid van den Raad en de overdracht daarvan aan B. en W., opdat de leden weten wat zij hier aan hebben. De Voorzitter antwoordt, dat de leden van den Raad het recht hebben hieromtrent oen wijzigings-voorstel in te dienen. De heer Schrijver, dus B. en W. wenschen hun medewerking niet te verleenen? De Voorzitter: Dat zeg ik niet, u kunt een voorstel indienen. De heer Schrijver zegt gaarne een voorstel te willen doen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat B. en W. dan P.-A. zullen uitbrengen. Dc heer Kwadijk vraagt naar het P.A. van B. en W. inzake eventueele overname van de Oosterstraat. Spr. zegt dat de bewoners daar bij regenachtig weer zeer veel last ondervinden van het water, daar riolee- ring ontbreekt. De Voorzitter antwoordt, dat een drietal verzoeken inzake het overnemen van straten zijn ingekomen, en dat de gemeente-opzichter hierover rapport zal uitbrengen, wat in een volgende vergadering ver moedelijk aan de orde zal komen. Spr. vermoedt, dat de lieer Kwadijk het gedeelte der Oosterstraat be doelt, dat door particulieren bebouwd is geworden, zoodat wat dit betreft, de aannemers van deze bouw terreinen hiervoor moeten iorgen. De heer Kwadijk zegt te vermoeden, dat op het P.A. van B. en W. wordt gewacht. Hierna volgt sluiting. wijs te doen geven, alleen de heer Lek stemde tegen. Op liet verzoek van Marijtje Blok, om beschikbaar stelling van een schoollokaal voor een naaicursus, wordt gunstig beschikt. Overeenkomstig het aangeboden ontwerp, wordt het ambtenaren-reglement vastgesteld. Tewerkstelling werkloozen. B. en \V. stellen de volgende regeling voor: De werkloozen worden aan het modder baggeren ge zet tegen een vergoeding van 75 cent per driekwarts- praam en van 50 cent voor een halve praam. Men kan vier driekwarten of zes halve pramen laten halen voor een bedrag van f 3 door werkloozen. Wanneer nu een bouwer 100 pramen noodig heeft, zou dit een uitgave vorderen van f 75, waarin dan de ge meente de helft bijdraagt dus f 37.50 en de bouwer ook f 37.50. Maar behalve de werkloozen heeft men ook den toe stand van de kleine tuinders te beoordeelen, die een be langrijk deel van onze ingezetenen vormen. En met dit voorstel kunnen zoowel de werkloozen als die groep van tuinders worden gediend. Er zijn bouwers die graag slik op hun land willen hebben maar het niet kunnen betalen om dit te laten doen. Nu willen B. en W. de gelegenheid geven dat die bouwers zelf gaan baggeren en door de gemeente aan hen eveneens het halve bedrag van de kosten wordt uitbetaald. De bouwers die door werkl. bediend wil len worden kunnen dit opgeven waartoe zij dan die menschen krijgen toegewezen. Bij medewerking van de zijde van den tuinbouw zal daardoor een flinke werkverschaffing in het leven wor den geroepen. Na eenige discussie wordt conform dit voorstel be sloten, terwijl de heer Snel als controleur zal fungee- ren. De Raad gaat vervolgens in comité in verband met het eenden van werkloozen naar de Zui ierzeewerken. N'a heropening wordt meegedeeld, dat de bovenge noemde regeling voorloopig voor een maand geldig is. Hierna sluiting. e Vereeniging ter bevordering van het Vak- is in Westfriesland het jaarverslag over 1930 i dankbetuiging voor de verleende subsidie ek om over liet dienstjaar 1932 wederom een e bijdrage beschikbaar te stellen, idressen zullen bij de begrooting 1932 behan- rden. sn commissie uit den Raad, bestaande uit de vooij, Kwadijk en Schrijver, zijn de Gemecnte- 1930, de rekening van het Burgerlijk Armbe- de rekening van de Gem. Lichtbedrijven na- «i wordt tot goedkeuring geadviseerd. De op- t wordt gemaakt, dat het verslag der lichtbe- ioo laat in liet bezit der commissie is geko- aarop de Voorzitter antwoordt, dat dit door ke omstandigheden is geschied, doch dat hier- volgend jaar zal worden rekening gehou- ^eningen worden als volgt vastgesteld: Vergadering van den Raad op Dinsdag 1 September 1931, des middags 3 uur. Voorzitter de heer Krooncnburg, burgemeester, te vens secretaris. Na installatie van. de raadsleden volgt benoeming van de wethouders. Achtereenvolgens worden met 4 van de 7 stemmen gekozen de heeren J. van Kampen en Muurling, die de benoeming aannemen en door den Voorzitter wor den gefeliciteerd. Aan den heer Duif wordt dank gebracht voor het geen hij in een 17-jarig tijdvak als wethouder voor de gemeente heeft gedaan. Tot leden der gascommissie worden gekozen de hoeren Snel en Koelemeij, tot plaatsvervangende le den na vele stemmingen de heeren J. van Kampen en Muurling, nadat respectievelijk de heeren Lek en Duif hadden bedankt, zulks in verband met de wijze waarop de verkiezing plaats vond. Op een verzoek van de heeren T. Grien Cz. en Corn. Groen Cz. om terugbetaling van het door hen te veel betaalde schoolgeld op grond van vermindering van hun aanslag in de inkomstenbelasting, wordt be sloten aan B. en W. machtiging te- verleenen het te veel betaalde op een volgend kohier te verrekenen. De gemeenterekening 1930 wordt goedgekeurd. Ten behoeve van de kabileering zal een geldleening van ten hoogste f30.000, rentende ten hoogste 4y2 worden gesloten. Een schrijven van het bannebestuur om in verband met de eventueele overdracht van den Boven weg aan de gemeente, een bedrag te noemen dat <le banne jaar lijks zal moeten betalen, wanneer de gemeente.het onderhoud van dezen weg overneemt, ontlokt een uit voerige discussie. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. om per jaar een bedrag van f 1000 te vor deren, met alleen de stem van den heer Duif tegen, aangenomen. Besloten wordt niet aan te sluiten bij den Prov. Brandweerhond. Na discussie wordt op voorstel van B. en W. beslo ten, om in verband met de 'kosten, geen vervolgonder Vergadering van den Baad der gemeente op Dins dag 1 September 1931. des namiddags 5 uur. Voorzitter burgemeester Siot, opent met welkom en gebed, waarna beëediging volgde der nieuwe raads leden. Na het afleggen dér vereischto eeden en be loften. spreekt de Voorzitter een hartelijke geluk- wensch uit. Voorzitter deelde mede, dat de Secretaris door een lichte ongesteldheid verhinderd is de vergadering bij te wonen, waarna lezing en vaststelling der notu len volgde. Benoeming wethouders. De heer v. d. Molen wil, voordat tot verkiezing overgegaan wordt, eerst gaarne zijn stem toelichten en zegt: Voor eerste wethouder stem ik gaarne den heer Glas, welke hier als vertegenwoordiger heeft zitting genomen voor de sterkste groep in de ge meente en dus in de eerste plaats een zetel toe komt. Voor tweede wethouder breng ik mijn stem uit op den heer Bonnet. Ik meen: gezien den uitslag der laatste verkiezing, naar dat gedeelte van de burgerij, welks lijst-aanvoerder. de heer Bonnet was en in stemmen-aantal op de lijst van den heer Glas volgde, dat ook deze heer, die een zeer belangrijke minderheidsgroep in onze gemeente vertegenwoor digt, een zetel behoort in te nemen. Bij eerste stemming werd gekozen de heer Glas met 6 stemmen en 1 blanco en bij tweede stemming de heer Ooijevaar met 4 stemmen. Bonnet. 2 en 1 blan co. Zoodat de heeren Glas en Ooijevaar zijn herko zen, welke dank zegden voor het vertrouwen in hun gesteld. Tot plaatsvervangend wethouder werd herkozen de heer Koedijk met 6 stemmen, Zuidam 1. Benoeming 2 leden Commissie Lichtbedrijven. De heeren Glas en Ooijevaar werden gekozen. Tot plaatsvervangende leden werden gekozen de heeren Koedijk en Zuidam. Volgt aanbieding begrootingen 1932, der gemeente, Burg. Armbestuur en Lichtbedrijven. Rondvraag. De heer Bonnet vraagt, of het ook mogelijk is om de stukken, vroeger ter inzage te leggen, bijv. 1 of 2 maal 24 uur, opdat de raadsleden zich dan goed kunnen oriëteeren, terwijl van belangrijke stukken een afschrift worde toegezonden. Voorzitter zegt, dat het altijd de gewoonte is de stukken ter inzage te leggen op denzelfden dag en in den regel 2 uur voor de vergadering. Wat het an dere betreft, vindt spr. Tiet toezenden van afschriften wel wat bezwaarlijk. Na eonige discussie zegt spr. met de wenschen. zoo mogelijk rekening te zullen houden. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11