Raad Heerhugowaard. Raad Wieringerwaard. Raad Zuidscharwoude Moulin voor het gerecht. De bestrijdingsmethode van kanker door Dr. Bendien. De Graf Zeppelin in Brazilië aangekomen. Overval op Sven Hedin's expeditie. Raadslid tijdens de zitting overleden. W1E R1N GE RW A A RD In de gisteravond gehouden vergadering, waarvan we morgen uitvoeriger verslag geven, werden op nieuw tot wethoudere gekozen de heeren Sleutel en H. K. Koster, respectievelijk met 5 en 4 stemmen. Onze plaatsgenoot, de heer K. Schenk, heeft j.1. Zon dag te 's-Gravenhage een 2en prijs met polsstokhoog springen behaald bij de Nationale Athletiekwedstrij- den. Voor rekening van den heer Chr. Keesman, wordt aan den Molenweg een nieuw woonhuis gebouwd, door den heer A. Xiesse, timmerman alhier. HOOGWOUD Voor het gehouden examen te Haarlem ter ver krijging van de Hoofdacte slaagde mej. M. \V. Paauw alhier. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Voor het gehouden examen te Haarlem ter ver krijging van de Hoofdacte slaagde de heer W. G. F. de Ruytcr alhier. Hot eerste verhoor. Het N.T.A. seint uit Rome: Voor de buitengewone rechtbank ter bescherming van den staat is het proces hegonnen tegen den Bel gischen leeranr en studentenleider Moulin en vier andere beklnagden. De debatten worden door den president der rechtbank, Cristini. persoonlijk geleid. Talrijke toehoorders en vele Italiaansche en bul- tenlandsche journalisten, o.a. de anti-fascistische Belgische socialistische senator De Brouckère. woonden de zitting bij. Na voorlezing van de acte van beschuldiging be gon het verhoor van Moulin. die bekende propagan- da-materiaal te hebben meegebracht, hetwelk aan te Milaan gevestigde personen zou worden overhan digd, voorts een koffer, die hem door den bekenden anti-fascist Bassanesi was gegeven en documenten bevatte. Bekl. verklaarde, dat de inhoud van deze manifes ten en brieven hem niet bekend was geweest. Hij sprak zijn leedwezen uit, dat hij mede in de zaak was betrokken. Bekl. Fossati betuigde zijn onschuld en verklaar de op verkeerde paden te zijn gebracht en zelfs door Bassanesi tijdens zijn verblijf te Parijs te zijn be dreigd. Bekl. Rossil betoogde eveneens onschuldig te zijn en van den inhoud van de koffer niets te hebben geweten. De bekl. Maffi en Apposini legden getuigenissen in denzclfden geest af. Vernietigende uitkomsten van de Offlcieelc Engelscho toetsing. In het in Engeland verschijnende geneeskundige tijdschrift, de „Lancet" van 28 Augustus, komt een artikel voor van Dr. Frank Campbell Smith, Dr. Eu- sor Roslyn Hollday en Dr. John Marrach, alien werkzaam aan het Londoa Hospital, over de methode van Dr. Bendicn te Zeist, om door bloedonderzoek de. diagnose van kanker te kunnen stellen. Gezien het belang van de zaak en 't feit, dat do schrijvers reeds zes jaar lang gewerkt hebben en dus volkomen ver trouwd zijn met do spectro-fotografischo methode, die ook Dr. Bendien bij zijn onderzoek heeft gebruikt, hebben de schrijvers, met goedvinden van Medical Re search Council, de methode van Dr. Bondien onder zocht. De schrijvers komen tot de volgende conclusies: Do absorptie-curven, dio volgens do methode van Dr. Bendicn worden verkregen, zijn alle dezelfde voor sera van patiënten die aan zeer verschillende ziekten lijden, ook aan kanker; worden de sera direct onder zocht, dan verkrijgt men het type van een tuberculose curve volgens Dr. Bendien; laat men de sera staan dan krijgen zij het kankertype volgens Dr. Bendien. De schrijvers zijn overtuigd, dat de spectro-fotogra- fische methode toegepast op de oplossingen van Dr. Bendicn, geen waarde heeft voor de diagnose van kanker. De geneeskundige medewerker, die aan deze, inder tijd veel stof opwaaiende, geschiedenis een lang ar tikel wijdt, vangt dit aldus aan: Sedert ik een bespreking wijdde aan het boekje van arts Bendien, heb ik onder alle stormen over de „kwestie-Bendien" door nu reeds bijna 3 maanden daarover gezwegen. Ik meende te moeten wachten tot ik een antwoord kon geven op de vele vragen, die mij schier dagelijks daarover bereikten. Mot name tot ■het oogenblik gekomen zou zijn, dat ik op de vraag of het werk van dezen arts waarde had een duidelijk en eenvoudig antwoord zou kunnen geven: „ja of neen. Dat kan ik heden. En het spijt mij voor heel velen, dat dat antwoord kort en bondig moet zijn: neen, niets. Door do zware stormen licht beschadigd. Wol ff meldt uit Stuttgart d.d. gisteren: Naar een bij de Zuidduitschc draadlooze ontvangen bericht, is de „Grof Zeppelin" hedenavond om 8 uur (M.E.T.) te Pernambuco geland. Het schijnt dat het luchtschip door de zware stor men en regens licht beschadigd is. V.D. verneemt uit New York: Het luchtschip „Graf Zeppelin" is om 15.20 M.E.T. bij Fernando Noronha in Brazilië waargenomen. Alle wetenschappelijke instrumenten geroofd. Uit het kamp van de expeditie in Centraal-Aziö van Sven Hedin is naar het W. B. meldt een tele gram ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat roo- vers de expeditie overvallen en volledig leeggeplun derd hebben. Zelfs de waardevolle meteorologische en astronomische meetinstrumenten zijn medegenomen. Sven Hedin heeft zich tot de Chineesche regecring om hulp gewend. Men vermoedt, hier te doen te heb ben rnet een bendo vrij rondtrekkende soldaten. GEVAARLIJKE POSTPAKKETTEN. Een aantal gewonden. Uit Rome: Naar men uit Vicenza aan de bladen mededeelt, is een postpakket ontploft toen dr. Paga- nelli, aan wie het zoo juist door den postbode was ter hand gesteld, bezig was het open te maken. Het slachtoffer werd gewond. In Fnvria ten Noorden van Turijn hebben, door een dergelijke oorzaak, de direc teur van een school en een aantal kleine meisjes ver wondingen opgeloopen. De heer Thorascn te Alkmaar plotseling gestorven. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering t? Alkmaar is het raadslid de heer A. F. Thomsen plotseling door een beroerte getroffen en enkele oogenblikken daarna overleden. De raad was juist bezig met de wethoudersverkie zingen. De heer Thomsen had als fractieleider van den Vrijheidsbond juiste een uitvoerige en scherpe redevoering gehouden, waarin hij het samengaan van katholieken en sociaal-democraten afkeurde Hij luisterde naar de rede van den heer Vogelaar, die na hem sprak, toen hij plotseling in elkaar zakte. De geroepen dokter kon slechts den dood constatee- ren. Dit plotseling overlijden bracht groote versla eenheid onder de raadsleden. Burgemeester Wende- laar. die de publieke tribune dadelijk had laten ont ruimen. schorste de zitting tot Donderdag 10 Sep tember. zoodat de wethoudersverkiezing te Alkmaar heden niet heeft plaats gevonden. De heer Thomsen werd 17 Mei 1872 te Alkmaar ge boren. In 1911 word hij tot raadslid gekozen en maak- et sindsdien onafgebroken deel uit van den raad. In 1910 werd hij tot wethouder gekozen en sinds dier tijd was hij wethouder van Financiën. Tijdens de wethouderscrisis in 1930 bedankte hij en werd toen leider der oppositie. Opvolger in den raad van den heer Thomsen. is de heer II. C. Stoutjesdijk. I)e heer Thomsen was voor de gemeente gedelegeerde in de Alkmaarsche exportveiling, welke veiling hem lot voorzitter koos. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Hendrik, zoon van Louris Jan Kaper en van Maria Catharina Blankman. Overleden: Hermina Jacoba Poel, oud 76 jaren. POLITIE: Verloren: een rijwielplaatje. Achtergebleven: een rij wiel. WETHOUDERSBENOEMINGEN. Noordscharwoude. Gekozen de heeren Ootjers en Barten. Broek op Langendljk. Gekozen de heeren Glas en Ooijevaar. St. Pancras. Gekozen de heeren J. van Kampen en Muurling. Vergadering va n don Raad op 1 September. Om 3 uur opent Voorzitter, burgemeester van Sloot en dc vergadering, waarna de vcreischte eeden worden af gelegd, terwijl de heeren Koolj en Kostelijk met de be lofte volstaan. Hierna zegt Voorzitter het volgende: „Gij allen hebt thans do eed of belofte afgelegd en ik wensch U geluk met Uwe benoeming. De ingezetenen hebben U allen waardig gekeurd als hunne vertegen woordigers hunne belangen waar te nemen, vertrouwen de. dat U allen den ernst daarvan zult beseffen, voor namelijk in dezen benarden tijd. Vroeger werd het raad- lidmaatschap als een eerebaantje beschouwd, doch tegen woordig met de steeds zich uitbreidende gemeentelijke bemoeiingen is dit niet meer het geval; Verschil van meening zal altijd wel blijven bestaan, doch daar gij allen den eed of de belofte hebt afgelegd, zal steeds ge tracht moeten worden dit in het belang der gemeente op te lossen. Met den ouden afgetreden Raad werd steeds met genoegen samengewerkt. Ik hoop dat dit ook met U het geval zal zijn in het belang der gemeente." Voor tot benoeming der Wethouders wordt overge gaan legt de heer Kostelijk namens de V.D.-fractie de# volgende verklaring af: „Do uitslag der gemeenteraadsverkiezing heeft vast gesteld dat twee katholieke wethouders behooren te worden verkozen. Immers op de katholieke lijst zijn 1200 van de 2000 stemmen uitgebracht. Hoewel het ons als minderheidsfractie niet zoo rechtstreeks past. ook zijn wij hiertoe niet bij machte, de door ons gewilde wethou ders verkozen te krijgen, toch is het ons lang niet onver schillig wie hiervoor door de kath. fractie zullen worden naar voren gebracht. Waar wij nu in staat zijn gesteld van de beslissing der kath. fractie kennis te nemen, zoo wcnsch ik hier te verklaren, dat wij gaarne zullen mede werken om de door hen aangewezen candidaten verko zen te krijgen." Op een vraag van den heer Wagenaar. het nieuw ge kozen A. R. raadslid, die geen kennis blijkt te dragen var. bovengenoemde beslissing, deelt de heer Krom me de. dat zijn fractie de heeren Tromp en Wijnker heeft aangewezen. Bij de hierna gehouden stemmingen blijkt de eerste gekozen met 10 stemmen en een blanco, de tweede met 9 stemmen, 1 blanco en 1 op den heer van Langen uit gebracht Belden nemen dc benoeming aan. De heer Tromp, als nieuw-gekozene ontveinst zich niet dat hij in deze voor hem nieuwe taak nog vele malen voorlichting zal behoe ven. Hij stelt zich zijn nieuwe functie niet licht voor, voornamelijk omdat juist thans de gomeentefinanclën een meer dan gewone aandacht vragen. Hij neemt zich echter voor zich zoo spoedig mogelijk in te werken en een trouw behartiger der gemeentebelangen te zijn. De heer Wijnker dankt voor het in hem opnieuw ge stelde vertrouwen. Hij memoreert den heer Krom met wien hij, jaren in het oude college heeft mogen samen werken. De heer Krom dankt den heer Wijnker voor de woor den tot hem gesproken. Hij heeft 12 jaar ala wethouder zitting gehad en het is hom steeds een genoegen geweest de vergaderingen van het college bij te wonen. Hij hoopt, dat ook zijn opvolger vruchtbaar werk In het belang der gemeonto zal verrichten. Voorzitter zich aan deze woorden aansluitende, hoopt nog lang met de nieuw benoemde wethouders te kunnen samenwerken. Wel staat de heer Tromp nog nieuw voor dc vele werkzaamheden, doch de locale kennis van den heer Tromp is spr. een waarborg dat hij zich in de nieu we functie niet al te vreemd zal voelen. Bovendien heeft hij een goed leidsman in den heer Wijnker, die als een oudgediendo het klappen van de zweep wel kont De heer Kostelijk verlaat wegens familieomstandighe den do vergadering. Hierna volgt voorlezing der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Blijkens mcdcdeoling waren bij gehouden controle op 20 Aug. kas van ontvanger en reservefonds conform do bescheiden, resp. aanwijzzende f 7193.28 en f 13464.48 Dankbetuiging R.K. Militairen Ver. te Amersfoort voor verieendo subsidie voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der Comm. v. Bijstand G.E.B. worden be noemd de heeren Kooij, Krom en Quant Op een vraag van den heer Wagenaar omtrent het advies der te verleenen subsidie aan de afd. van het Witte Kruis antwoordt Voorzlter dat bij deze afdelelng de lasten do baten meestal vooruit gaan, daar er nog altijd een klasse van menschen Is. dio meent pas lid te moeten worden als zij aan het Witte Kruis toe zijn, ma.w. verplegingsartlke'.cn noodlg hebben. Bovendien is door het verminderde inkomen van velen te verwachten dat een betrekkelijk groot aantal personen in contribu tie verlaagd zal moeten worden. Waar bovendien de be moeiingen gestegen zijn, houden de uitgaven geen gelij ken tred met de inkomsten. De heer Wagenaar meent dat door een verhoogde ac tie van het bestuur nog wel een groot deel van de dan met ongeveer f 160 verhoogde subsidie zal zijn binnen to halen aan contributiën. Nadat nog de heeren Kooij en Groenland hebben ge pleit voor toestaan der subsidie in den zin als voorge steld, n.1. 20 cents per inwoner jaanlljks, gerekend naar het bevolkingsgetal dor loopende begrooting, wordt dit met algemeene stemmen goedgevonden, terwijl het be stuur kennis zal worden gegeven van de in vergadering tot uiting gekomen mcenlngen.. Door het verstrekken %-an steun aan noodlijdende tuin ders waarvoor een bedrag ad f 2000 is uitgetrokken, ter wijl tevens het bedrag kwade posten der directe be lastingen met f 1400 dient te worden verhoogd is een suppletoire begrooting dienst 1931 noodig, mede door ecnige kleinere bedragen tot een totaal van f 4373.36. Na toelichting door Voorzitter ongewijzigd aldus vastge steld. Kosten van het lager onderwijs 1930 worden per leer ling vastgesteld op f 16.74. In verband met net punt steunverleening brengt Voorziter in herinering dat de wekloosheid zich thans reeds begint te vertoonen. Wel vinden reeds verschil lende arbieders emplooi bij de Zuiderzeewerken, doch momenteel staan nog een twintigtal ingeschreven, die zonder arbeid zijn. Het Armbestuur neemt het stand punt in, dat deze categorie personen niet binnen hun bemoeiingen vallen, doch van gemeentewege een rege ling dient te worden getroffen. In een gemeenschappe lijk belegde vergadering was men niet tot overeenstem- mingg ekomen. doch bij het oude college was men de meening toegedaan, dat in deze een rekeiing diende te worden getroffen. De heer Wagenaar is er voor dat het nieuwe dage- lijkscb hestuur deze zaak nog eens flink onderzoekt Hij is er niet voor dat zonder een degelijke basis tot een dergelijke regeling wordt overgegaan. Als nieuw lid vraagt hij of nlot van de f 2000 genomen kan wor den, die reeds is uitgetrokken. De heer Kooij meent dat dit laatste niet mogelijk is, daar dit geld van den aanvang af bestemd is geweest voor de noodlijdende tuinders. De heer Krom kan zich in zooverre met het door den heer Wagenaar gesprokene vereenigen, dat er een goede regeling moet zijn, aan dep anderen kant loopen reeds thans meerderen eenigen tijd werkloos en deze menschen kunnen niet wachten tot een nieuwe verga dering beslist, wat misschien nog een maand kan drucn. Hij is daarom geweest voo reen voorlooplge regeling, waarvan het oude college een schema heeft opgesteld. De heer Wagenaar meent, dat deze regeling over het B.AS. moet gaan. Voorzitter zegt, dat hij oorspronkelijk ook deze mee ning was toegedaan en wel om deze regeling aan dit bestuur als een neventaak op te dragen. Men was hier echter op tegenkanting gestuit De heer Wagenaar vraagt of de gemeentekas een dergelijke regeling toelaat. Voorzitter zegt, dat er in ieder geval geholpen moet worden, en dat de gelden tenslotte toch van het ge meentebestuur moeten komen, hetzij rechtstreekscho uitkeering of als subsidie aan het B.A.S. Hierna volgt voorlezing van het voorloopig ontwor pen schema, dat in hoofdzaak inhoudt een toeslagnorm ad f 6 j>er week voor een gezinshoofd, met kindertoe slag ad f 0.50 per kind, benevens f 1.50 tegemoetkoming in huishuur zoo dit noodig mocht blijken, terwijl geor- ganiseerden, die uitgetrokken zijn, hierboven nog f 2 per week zullen ontvangen. Voor ongehuwden is f 5 als basis genomen, een en ander te wijzigen naar omstan digheden voor Ieder geval individueel te beoordeelen, De heer Wagenaar blijft van meening, dat dergelijke menschen bij het armbestuur thuis hooren De heer KooU is dit nlei met den vorigen spr. eens. Crisiswerkloozen zijn geen menschen, die tot de gewone categorie armlastigen behooren. Uit dien hoofde kan hij zeer goed begrijpen, dat ze* daar ecnigszins vreemd ont vangen worden. De heer Quant kan zich in hoofdzaak vereenigen met het voorgestelde. Thans is de toestand zoo, dat de werkloozen én bij gemeente én bij den polder geen werk kunnen krijgen. Iets moet er gedaan worden als er inderdaad geen werk is. Toch voelt hij niet voor deze manier vano ndersteuning. Hij vraagt zich af, is er geen werk te vinden? Kan evenals vorige jaren geen samenwerking met 't polderbestuur verkregen worden? Voorzitter geeft toe. dat het verstrekken van steun niet opvoedend werkt-M aar 't polderbestuur heeft den laatsten tijd regelmatig te kampen met een leege beurs, zoodat het volgende jaar verhooging van lasten noodig zal zijn. En iets te vinden, dat zoodanig in het alge meen belang Is,d at er een geldleening voor kan wor den gesloten, Is niet gemakkelijk. De heer Krom wijst er op dat in sommige gemeenten toeslag wordt verleend aan werk, dat als dezen toeslag niet gegeven werd, onuitgevoerd zou blijven, als daar zijn greppelen, slooten, baggeren. Voorziter wijst ook op de moeilijkheden in deze. Waar is tenslotte de grenslijn om te bepalen of iemand toe slag noodig heeft. De heer Tromp kan zich de sceptische houding van het armbestuur in deze zeer goed voorstellen. Het gaat hier niet over de eigenlijke armlastigen. Gebeuren moet er echter iets in welke richting ook, En de ervaring ook met het verstrekken van de bonnen redes opgedaan heeft geleerd, dat controle zeer noodig is. Daarom meent hij dat de steunverleening in deze beter direct door het gemeentebestuur kan geschieden. Voorz. antwoordt, dat welke maatregelen men ook neemt, er ten allen tijde menschen zullen zijn, die deze meer ten hunnen voordeele zullen draaien, dan de sa menstellers hebben gemeend. Na nog eenige discussie wordt besloten een voorloo plge regeling in te stellen en deze naar gelang van be hoefte en omstandigheden te wijzigen en in de volgende vergadering met bepaalde voorstellen te komen. Nog worden benoemd toth et nazien der begrooting 1932 de heeren Kooij, Van Langen en Wagenaar. Hierna sluiting. «J Dinsdagavond half 9 vergaderde de Raad voltallig onder leiding van Buregmeester Harlnghuizcn, tevens secretaris. In de eerste plaats wordt de beëedlging aan de orde gesteld. Nadat deze plechtigheid is geschied, heet voor zitter allen hartelijk welkom en wijst er op. dat we weer aan het begin van een nieuwe zittingsperiode staan. De economische toestand is slecht, ook op ge meentelijk gebied bestaat zorg. Spr wil den wensch uitspreken, dat onze gemeente deze zorg weer te boven zal komen, hoopt op gezamenlijk eendrachtelijk werken en te trachten te bereiken wat er te bereiken Is.. Ik feliciteer de herbenoemden met het opnieuw in hen ge steld vertrouwen. In 't bijzonder U, mevrouw Boerman, heet ik hier welkom, lk wil U toewenschen, dat U tot uwg roote voldoening de belangen van onze gemeente zult helpen bevorderen. U is de eerste vrouw, die hier In dit college optreedt. Ik hoop d't U er in zal slagen te midden van do heeren te bevorderen de belangen der gemeente en dat u zult meewerken tot een goede harmonie. En dan nog een enkel woord tot U. mijnheer Sleutel. U is 35 jaar raadslid, waarvan 26 Jaar wethouder. U la thans 77 Jaar, er behoort zedelijken moed toe, om opnieuw hier zitting te nemen, het is een blijk van energie. Ik wil U toewenschen. dat U de kracht gegeven mag wor den om op dezelfde wijze ala tot dusver de belangen der gemeente te dienen onder een goede gezondheid. De heer Sleutel dankt voor de woorden van den Voorzitter en wil ook wel getuigen ala zijn gezondheid het toelaat, de belangen op dezelfde manier als tot he den te helpen bevorderen. Mevr. Boerman dankt eveneens voor de vrteiï t woorden en belooft zooveel als haar mogelijk k te'. -• langen der gemeente te behartigen. 1 pie: icet t langen der gemeente te behartigen. Volgt verkiezing wethouders. Allereerst wordt de heer Sleutel met 5 Allereerst wordt de neer bieutei met 5 stcma jt 2 blanco gekozen. Daarna de heer Koster mei j *T' in men en 2 blanco, terwijl een stem op den heer i f^i l< werd uitgebracht. Voorzitter feliciteert beide heeren en spr^t wensch uit, dat zij weer op dezelfde wijze de der gemeente zullen behartigen en hoopt op menwerking. Als waarnemend Burgemeester bij ontstenttgiE^,- beide wethouders wordt de heer Speets als raadslid aangewezen. Ingekomen een schrijven van den Commli Koningin, waarbij verlof wordt verleend aan gemeester van 518 September. Verder een adres van de Handeldrijvende en stands vereeniging te Schagen met verzoek om drage van f 10 voor een te houden cursus voor personeel. Bij dit adres is een begrooting 1931—13; gevoegd. Dit adres is nog niet in 't Dag. Bestuur kunnen worden en zal nu bij de begrooting aan U 'ri0'0; worden gesteld. Van een zelfde vereeniging hier ter plaatse een te willen bevorderen, dat in verband met de aj. de winkelsluiting het sluitingsuur in de zomenn^ ntnt f A p^aIIaa Ar. Q At% Q 11111* ktl w Van niet te stellen op 8, doch op 9 uur. Voorzitter meent, waar we hier in hoofdzaak om zonnetijd meeleven, dat er wel iets is voor te zogr; 't te stellen op 9 uur. Allen voor. Voorzitter zegt dat we zullen trachten aldus ring te verkrijgen. De M beei pien v op d Er st mot t led. ir en innemi irouN Als p! ster C heer et veri tos Jz tn kr Dons* s Tjzigen Van Voor Van aadarl ikJ De heer Koster zou bij den aanvang willen mo'.i n, waarom het gevraagd wordt Hierna volgt een verzoek van de voetbalver W.F.C. om gebruik te mogen maken van het temt lichamelijke oefeningen. Dit adres was in de vorige vergadering aai B. en W. stellen voor toestemming te verleenen" volgende bepalingen: Ten le. Het bedrag der te bepalen op f 50, vroeger werd f 100 en later geven, zoodat dit bedrag billijk wordt geacht;! Alleen op die dagen door B. en W. vast te sl 3e. Dat 't terrein naar behooren wordt gel 4e. Dat de vereeniging aansprakelijk ls voor tueele aangebrachte schade; Ten 5e. Dat de geen verplichting op zich neemt aan bepaald» j te voldoen en dat bij wedstrijden 't terrein doori eeniging in orde gebracht wordt. Een en ander deropzegging. De heer P. Visser vroeg hoe B. en W. gedacht! over 't gymnastieklokaal. Is 't ook noodig de voorzien van gaas. Voorzitter zegt dat ze zoodanige maatregelen nemen dat dit niet gebeurt. De heer Visser meent wanneer er werkelijk bestaat voor de ruiten, dat 't goed zou weztt maatregelen to nemen. De heer Goosens vraagt of 50 gulden niet «i is. Spr. stelt zich voor dat er ontzettend veel geraken, b.v. wanneer de bal tusschen de boomal zullen deze nog al wat te lijden hebben. De heer Koster meent datdaar wel voor g< worden. Niet de bal zal de hoornen kapot zij die deze er uithalen. De vereeniging moei woordelijk gesteld worden en het publiek moet ken. De heer Speets is 't met Visser eens wat bescherming der ruiten. De heer Koster zou er voor wezen om de voor eigen rekening te beschermen. De heer Sleutel wil eerst maar afwachten ho»1 Aldus besloten. Voorzitter hoopt dat de vereeniging er veel zal hebben en dat ook wij er voldoening vas, hebben. Het laatste punt, nJ. een voorstel tot veri. gratificatie aan den opzichter Kooister wonfc»] houden tot bij de behandeling der begrooting: Bij de rondvraag informeert de heer Vi: iets bekend is aangaande de geldleening. Voorzitter zegt er nog mee bezig te zijn. 't Dagl kan nog niet tot overeenstemming komen. Na de vergadering wil Voorzitter er nog wdM zeggen. Hierna sluiting dezer eerste vergadering. Vergadering van den raad deze gemeente t« huize, 's middags 4 ur, onder voorzitterschap heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester; de heer J Th. Kunnen. Voorzitten opent de vergadering met een woorij welkom. Installatie Alle leden leggen in handen van den voorzit! vereischte eeden en beloften af. Voorzitter wenscht de herkozenen hartelijk geli hun herbenoeming en heet den heer W. Mullw] nieuwgekozen naadslid hartelijk welkom, 't Zal aldus Voorz., in het eerst niet gemakkelijk zij U nog niet in de gelegenheid Is geweest om gemeentezaken in te werken. Ik hoop dat U Ui krachten aan de belangen van onze gemeente I den. Er moeten eoms zeer gewichtige besluiten genomen, die het ernstig oordeel en de ernstlgaj deering van de raadsleden vorderen. Ik hoop dat l hier spoedig thuis zult gevoelen. Zich tot de andere raadsleden wendende, Voorzitter den wensch uit, dat zij steeds de van de gemeente Ziudscharwoude voor oogen hebben. Er wordt thans een beter oordeel en on meer zaken gevraagd dan dat men 25 jaar gele zou hebben gedacht, dat is in de afgeloopen van 4 jaar wel uitgekomen. Deze periode heeft in het teeken van samenwerking en de belang gemeente zijn steeds voor oogen gehouden. De eele toestand der gemeente is niet ongunstig. Del der overschotten is echter voorbij. Spr. hoopt dat! nancieele toestand zoo mag blijven. Het doet wel i zins zonderling aan, deze goede financieele ta van de gemeente en den crisistoestand der ici Het zal dan ook beleid elschen dezen toestand r gemccntefinanciën zoo te houden. Wij moeten aan denken, dat na eenigen tijd de financiën «l< seling kunnen veranderen, Voorz. hoopt op dc king van den raad te kunnen rekenen. Spr. rf zooals hij altijd heeft getracht, de belangen meente behartigen. Nogmaals hartelijk welkoa» U na vier jaren kunt zeggen, do belangen der f goed te hebben behartigd, dat la mijn wensch. De heer Muller dankt voor de vriendelijke 1 tot hem gesproken en zegt dat het hem ernst!*! langen van de gemeente te dienen De notulen, welke ter inzage hebben gelegen 1 onder dankzegging aan den samensteller, Benoeming W De heeren G. Bekker en J. de Burck word»! met 6 stemmen verkozen, 1 stem blanco. Voorzitter wenscht belde heeren geluk m<t noeming en het vertrouwen in hen gesteld. Hk groot belang dat er samenwerking in den raad f' ook in de vergaderingen van B. en W. moet dit i De heer Bekker is reeds Jaren **thouder, dl* I klappen van de zweep reeds. De heer Du Bö"j nog maar korten tijd zitting in het College r schien nog niet geheel ingewerkt. Voorzitter echter dat ook de heer Du Burck ai het hetb elang der gemeente zal doen. Sar het college van B. en W. is in het belang ét'l

Schager Courant | 1931 | | pagina 2