Anna Paulowna. Raad Schoorl. ui wm waarin zullen worden opgenomen de gemeenten Tien Helder, Texel, Anna Paulowna, Wieringen en Cal- lantsoog. In dit district, omvattende bijna 6900 leer lingen, is aanstelling van één schoolarts voldoende. Naar aanleiding hiervan leggen B. cn W. over een van het Gemeentebestuur van Den Helder ontvangen ontwerp van de te dezer zake tusscherv genoemde ge meenten te sluiten gemeenschappelijke regeling. Art. 12 bepaalt, dat door elke gemeente in de kosten van het geneeskundig schooltoezicht bijgedragen wordt in verhouding tot het aantal kinderen, waarvoor van den dienst gebruik wordt gemaakt en dat tot grondslag voor do berekening der verschuldigde bijdragen wordt genomen bet gemiddeld aantal kinderen op 16 Maart, 16 Juni, 16 September en 16 December van het betrok ken jaar. Wat de kosten van den dienst betreft, verwijzen B. en W. naar art. 11, mede aan de hand van de door het Gemeentebestuur van Den Helder verstrekte ge gevens. kunnen die kosten globaal geraamd worden op f9000.— per jaar. Bij een aantal leerlingen van cirra 6900 in het geheelo district komen deze kosten dus op ongeveer f 1.110 per leerling. Indien de tegen woordige schoolarts der gemeente Den Helder op wachtgeld gesteld moet worden, zullen de kosten ver moedelijk f 11000 per jaar beloopen, overeenkomen de met. een bedrag van f 1.60 per leerling. Voor dc ge meente Wieringen zal de jaarlijksche bijdrage dus. ge rokend naar een getal leerlingen van 729 op 1 Jan. j.1., gesteld kunnen worden op f950. of in het hier voren onderstelde geval op f1165.—. Bij dezen opzet is geen rekening gehouden met <le toekenning van een provinciaal subsidie ad 50 der kosten van den dienst. Over die toekenning is nog gsen beslissing genomen, doch zou op het subsidie gerekend mogen worden, dan vertoont de financiecle opzet natuurlijk een veel gunstiger beeld. B. en W. schrijven verder, dat uit het vorenstaan de zal zijn gebleken, dat de zaak, waarom het hier gaat, door hen van de grootste beteekenis wordt ge acht en dat thans, nu de kans wordt geboden om ook de kinderen uit deze gemeente te doen profiteeren van een goede en doorloopendc medische controle, te gen voorwaarden, die aanvaardbaar zijn, die gelegen heid ongetwijfeld moet worden benut. Het gevraagde offer, hoewel niet onbelangrijk, weegt tegen de groote voordeden zeker op. B. en W. stellen daarom voor hen te machtigen een gemeenschappelijke regeling aan te gaan, overeen komstig het aangeboden ontwerp. Zij stellen verder voor het op het geneeskundig schooltoezicht betrek king hebbend art. .'1, eerste lid, dor instructie van den gemeentegeneesheer tegelijkertijd in te trekken en wel met ingang van den datum, waarop bedoelde ge meenschappelijke regeling begint te werken. De heer Lub geeft in overweging om deze zaak aan te houden, omdat het nieuwe college van B. en W. haar nog niet heeft behandeld. De Voorzitter meent, dat het punt evengoed wel behandeld kan worden en dit wordt door den Raad goedgevonden. Nadat de concept-overeenkomst is voorgelezen, ver klaart de heer Lub er bezwaar tegen te hebben dat Wieringen zal hebben mee te betalen in de wacht gelden die eventueel de tegenwoordige schoolarts van Den Helder zal ontvangen. Deze schoolarts is uit sluitend in dienst geweest van de gemeente Den Hel der en deze behoort het wachtgeld te betalen. De Voorzitter wijst er op dat Den Helder zelf een echoolnrts heeft cn dus geen belang had bij een ge meenschappelijke regeling. Zij wil echter tot deze ge mcenschappelijke regeling medewerken en nu wordt het billijk geoordeeld dat de gemeenten gezamenlijk •het wachtgeld betalen. Kr bestaat trouwens weinig kans dat het hiertoe zal komen, omdat voor 90 de kans bestaat dat de tegenwoordige schoolarts voor Den Helder, tot schoolarts der gecombineerde ge meenten wordt benoemd. De heer Oden stelt een paar vragen, o.a. hoeveel ma len de schoolarts de scholen zal bezoeken. De Voorzitter antwoordt dat dit hij instructie zal worden geregeld en dat het waarschijnlijk zal wor den eenmaal per maand. De heer Lont vraagt of de kosten per kind op de schoolkinderen worden verhaald of op de gemeente. I)c Voorzitter zegt van op de gemeente, het school geld wordt niet verhoogd. Kr kunnen scholen zijn die niet uan het toezicht zullen deelnemen. De heer Jn. Lont meent dat dan ook weinig is te zeggen van dc kosten. Do heer Oden denkt dat men als kosten kan aanne men minimum f 1.30. De heer Bakker vraagt of de andere gemeenten de regeling zullen accepteeren, waarop do heer Tijsen op merkt, dat als een gemeente zich mocht terugtrekken, de regeling niet doorgaat. De heer Oden wijst er op dat een cvcntueele pro vinciale subsidie de kosten zal verminderen. I)e Voorzitter beaamt dit en zegt van tot dc helft. Waar do heer Lub zijn hierboven genoemd be zwaar inzake het wachtgeld handhaaft, zegt de Voor zitter dat dit bezwaar aan dc commissie kan worden medegedeeld. De heer P. Kooij meent ook dat in zeker opzicht het wachtgeld niet zal bestaan, waarop de Voorzitter ant woordt dat dit alleen het geval is wanneer de tegen woordige schoolarts van Den Helder niet wordt be noemd. De hoer Oden vindt het wenschelijk, dat voor er een definitief besluit wordt genomen, naar het oordeel van de bijzondere school wordt gevraagd. De Voorzitter zegt dat als die niet meedoen, de meerdere kosten gemeenschappelijk worden gedra gen. Zonder hoofdelijke stemming wordt goedgevonden een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. Hierna volgt sluiting. Vorgndering van den Raad op Dinsdag 1 September 1931 des namiddag 3 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secre taris de heer C. Keijzer De raad is voltallig. In de samenstelling van den nieuwen raad is wijziging gekomen, doordat thans aan wezig zijn do hoeren J. Dekker en C. Smit. Alvorens tot de installatie van den raad over te gaan zegt de Voorzitter het volgende: Volgens artikel 29 der Gemeentewet hebben de leden van den Raad voor vier Jaren zitting en treden zij den eersten Dinsdag in September tegelijk af. Heden treedt dus de nieuwe Raad, die doof U zooals g(j hier zijt, wordt gevormd, op, en alhoewel de meesten Uwer hier geen nieuwelingen zijn (de heer Koorn gaat zelfs he den zijn vijfde periode al In) behoort gij toch tot den Nieuwen Raad. Ik heet U allen hier welkom en in het bijzonder de twee leden, die hier voorh et eerst aanwe zig zijn. n.1. dc heeren Dekker en Smit, en hier dus werkelijk wel als nieuwelingen hun Intrede doen. De heer Dekker is voor ons geen onbekende; in andere commissies mochten wij reeds op de meest aangename wijze met hem samenwerken, terwijl de heer Smit ook reeds meermalen blijk gaf belangstelling voor gemeen tezaken te hebben. Ik wensch beiden toe. dat zij het door de kiezers in hun gesteld vertrouwen niet zullen beschamen, doch met ons op nangename wijze de belangen der gemeente zullen helpen dienen. Voor de andere heeren, die bij vernieuwing worden geïnstalleerd, verheugt het mij zeer. dat zij met zooveel vertrouwen hun mandaat van de kiezers mochten terug ontvangen. Ik folioitoer hen van harte met dat succes en wensch hen toe dat zij met evenveel lust en ijver als tot dusver toevertrouwde gemeentebelangen zullen be hartigen. Met dank aan U allen voor Uwe bereidwilligheid de benoeming of herbenoeming te willen aanvaarden, open ik deze vergadering. Nadat de leden de bij de wet vereischte eeden of be loften hebben afgelegd, zegt de Voorzitter vervolgens; De vereischte eed of belofte werd thans door U af gelegd en hoop ik, dat U allen de kracht en de wijsheid moge worden geschonken om met veel vrucht en tot eigen voldoening In het belang der gemeente werkzaam te kunnen zijn. Tevens hoop ik, dat de aangename toon. waardoor Uwe Raad zich steeds heeft gekenmerkt, ook in de komende periode niets te wensehen zal overlaten cn gij zelfs bij ernstig verschil van meening nochtans elkanders opvattingen steeds zult kunnen eerbiedigen en tenslotte, dat gij allen zoo samenwerkende in de komen de moeilijke jaren de bloei der gemeente en het belang der ingezetenen krachtig zult bevorderen. En hiermede verklaar Ik U geïnstalleerd tot lid van den Raad. Hierna worden de notulen gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Na de medcdeelingen volgt: Benoeming Wethouders. Ter vervulling van de vacature-Stammes worden uit gebracht: op K. Keuris 6 stemmen, D. Stammes 1. Kui ken 1, Koorn 2. Rezelman 1. De heer Keuris is dus be noemd cn verklaart, hoewel hij zich de verantwoorde lijkheid niet ontveinst, vooral in dezen ongunstigen tijd, de benoeming aan te nemen. De Voorzitter feliciteert den heer Keuris met zijne benoeming. Ik weet. zegt spr.. dat het ambt van wet houder in deze gemeente veel elscht en veel vraagt, maar ook weet Ik, bij ondervinding, dat de heer Keuris niet tegen wat werk en moeite opziet, wanneer het gaat om het dienen van het algemeen belang. Ik ben er dus ze ker van, dat hij die zwarigheden zal weten te overwin nen en hoop ik, met hem op aangename en onpartijdige wijze samen te werken en de gemeentebelangen te kun nen dienen. Voor dc vacature-Lubbert worden uitgebracht: op den heer Lubbert 6 stemmen, D. Koorn 2, G. Kuiken 1. D Stammes 1 en Rezelman 1 stem. De heer Lubbert neemt de benoeming aan. De Voorzitter wenscht den heer Lubbert geluk met zijn herbenoeming, waarin hij z.1. tevens zien kan een waardeering voor het werk door hem gedurende bijna zes jaren, als wethouder dezer gemeente gepresteerd, Ik hoop, zegt spr., ook in de komende jaren met hem op even aangename en prettige wijze te kunnen samen werken en wensch hem toe, dat hij in de nu pas inge treden periode, welke ook voor onze gemeente wel eens een moeilijke kan worden, met evenveel ambitie en mocht het zijn met evenveel succes zijn ambt zal kun nen vorvullen. De Voorzitter wendt zich vervolgens tot den heer Stammes en zegt daarbij het volgende: Nu door de gewijzigde samenstelling van den Raad do wethouderszetel van den heer Stammes In de komende periode zal worden Ingenomen door den heer Keuris is het meer dan gewone burgerlijke beleefdheid, wan neer ik den heer Stammes namens de gemeente en na mens den Raad en ook namens de ambtenaren een woord van hartelijken dank breng voor het vele dat hij gedurende acht jaren voor de gemeente, voor de inge zetenen en voor de ambtenaren heeft gedaan en vooral voor de eerlijke cn onpartijdige wijze, waarop hij steeds zijn ambt heeft vervuld en de gemeentebelangen voor gestaan. Het Is voor de gemeente een voorspoedlgen tijd geweest en met trots zal de heer Stammes kunnen terugzien, omdat het ook steeds zijn streven was de ge meente sterk te maken voor eventueel komende minder gunstige jaren. Persoonlijk, maar ook mede namens Wethouder Lub bert zeg ik U dank voor de zeer prettige en vriend schappelijke samenwerking en doet het ons dan ook veel genoegen, dat wij den heer Stammes niet als raadslid zullen behoeven to missen, doch hopen wij, dat de Raad nog lang van zijn degelijke adviezen zal kunnen profi teeren. De heer Stammes dankt den Voorzitter voor diens vriendelijke woorden en had deze uitspraak van den raad verwacht. Over één kant spijt het spr. niet te zijn herbenoemd en wel in verband met de allerhartelijkste samenwerking die hij met den Voorzitter en den heer Lubbert heeft gehad. Als raadslid zal spr. aan die ver anderde positie moeten wennen, of het hem gelukken zal, spr. weet hij niet, maa rals spr. zich in die positie niet thuis gevoelt zal hij bedanken. Ook met de amb tenaren, met name met den secretaris heeft spr. pret tig samengewerkt en ook hen dankt hij daarvoor har telijk. De heer Lubbert wijst ook op de vriendschappelijke samenwerking, nooit heeft spr. met den heer Stammes woorden gehad. Spr. hoopt ook met den heer Keuris prettig te zullen samenwerken De heer Smit wil ook dank zeggen voor de woorden die de Voorzitter tot hem heeft gesproken en belooft zijn best te zullen doen werkzaam te zijn in het alge meen belang. Spr. erkent, zich reeds eerder met ge meentezaken te hebben bemoeid en toen de Voorzitter daar straks op wees, had spr. van een der raadsleden een knipoogje gezien. Waar de heer Lubbert zeide, met den heer Stammes nimmer woorden te hebben gehad, merkt spr. op, te hopen dat hij met den Voorzitter of een ander wel eens woorden zal hebben. Dat zuivert op z'n tijd de atmosfeer. Maar evengoed hoopt spr. prettig te zullen samenwerken. De heer Dekker dankt voor de vriendelijke woorden die du Voorzitter tot hem heeft gericht. Hoewel het niet gemakkelijk zal vallen, de voetsporen van den heer Van der Ham te drukken, zal spr. trachten dit zoo goed mogelijk te doen De Voorzitter antwoordt den heer Smit, dat hij zui vering van de atmosfeer nooit zoo noodzakelijk heeft geacht, maar meent de heer Smit dat de tijd daarvoor is gekomen, dan zullen wij dat met genoegen afwach ten Voorschot Ingevolge do LandarbeWerswet- Inzake het verzoek om een voorschot ingevolge de landarbeiderswet van J. Stammes," deelt de Voorzitter mede, dat de kosten van het te bouwen huls waren geraamd op f 2850. B. cn W. wcnschten die kosten te ruggebracht te zien tot f 2600 cn adviseeren in dat ge val een voorschot van f 2880 te verleenen. Wordt goedgevonden. Een vacantietoeslag- Volgt het voorstel van B. en W. om aan art. 20 van het Ambtenaren-reglement een nieuw lid toe te voegen (zulks In verband met het staken der stemmen omtrent een voorstel van den heer Keuris) hetwelk luidt als volgt: „Aan den ambtenaar, met een Jaarwedde uit gemeen tebetrekkingen van f 1800 of minder, wordt telken Jare een vacantietoeslag verleend van f 10 De keer Keuris zegt dat zijn fractie dit voorstel van B. en W. kaïn aanvaarden. De heer Rezelman acht, vooral onder deze tijdsom standigheden een vacantietoeslag niet noodig. Boven dien is de koopkracht van het geld thans verhoogd. Als ln een enkel geval het geven van vacantietoeslag gemo tiveerd en noodig is, heeft spr. daartegen geen bezwaar, maars pr. vindt het niet goed, dit in een verordening vast te leggen. De Voorzitter merkt op dat die noodzakelijkheid zich alleen zou voordoen wanneer het een groot gezin betrof en dan zou de betrokkene er dus om moeten bedelen. Den heer Smit heeft het gespeten, dat in de vorige vergadering de stemmen over het voorstel-Keurls staakten. We hebben hier ambtenaren, waar we trotsch op kunnen zijn, het zijn flinke kerels en feitelijk is spr. een toeslag van f 10 veel te kort. Als je uitgaat, kost het geld. Met 10 tegen 1 stem, die van den heer Rezelman, wordt hot voorstel van B. en W. aangenomen en ver volgens het ambtenaren-reglement ln zijn geheel vast gesteld. Geneeskundig schooltoezicht. Aan de orde is het voorstel tot het verleenen van machtiging tot het sluiten van een gemeenschappelijke regeling van het geneeskundig schooltoezicht, tusschen de gemeenten Den Helder, Texel, Anna Paulowna, Wieringen en Callantsoog. Voor het advies van B. en W. verwijzen we naar het nummer van Zaterdag j.1. De heer Kuiken vindt het vreemd dat ln een beroerde tijd altijd met zulke dingen wordt gekomen. Is het niet mogelijk deze zaak wat te verschuiven. De Voorzitcr zegt .dat wat goed Is, gebeuren moet Als het een goede tijd is, wordt ook wel door den heer Kuiken op een mogelijken slechten tijd gewezen. De heer Kuiken zegt dat waar er aan den anderen kant gelachen wordt, het wel zal blijken dat wie 't .aatst iacht, het best lacht De heer Keuris zegt dat als de heer Kuiken conse quent is, hij dan nu moest wijzen op den komenden joeden tijd. De Voorzitter denkt dat als vroeger naar den zin van den heer Kuiken was gehandeld, en weinig of geen belasting was geheven, we er veel slechter voor zouden staan. De heer Raven zegt, dat zijn fractie het voorstel toe juicht en het jammer heeft gevonden, dat het voor stel niet eerder is gekomen. Z.i. heeft de plaatselijke geneesheer het te druk om schooltoezicht te houden. De heer Koorn wijst op de plannen om te trachten een dokter te Breezand te krijgen en met het oog op die mogelijkheid wil spr. een afwachtende houding aan nemen. De Voorzitter zegt. dat men het schooltoezicht Juist niet aan de plaatselijke geneesheeren wil opdragen. Van de plannen van een dokter voor Breezand heeft spr. niets vernomen. De heer Komen acht het in deze tijdsomstandighe den niet gewenscht om deze uitgaaf te doen. Spr. vraagt of er met de bijzondere scholen Is geconfereerd. Op deze laatste vraag, zegt de Voorzitter dat de bis schop er zich tegen verklaard zou hebben, maar later Is door den wethouder Smits van Den Helder medege deeld. dat de bijzondere scholen wel zouden meedoen. Aan de bijzondere scholen hier is echter niet gevraagd. De heer Komen zou dat toch gevraagd willen zien, voor en aleer hier een beslissing wordt genomen. De Voorzitter zegt dat daarom nog geen definitieve beslissing wordt genomen, want doen de bijzondere cholen niet mee, dan zouden de kosten belangrijk ver meerderen. De heer Komen denkt, dat deze zaa;k nog wel meer dere kosten «uilen vragen, spr. noemt bijv. de inrich ting vah scholen en uit finantieel, zoowel als uit prin cipieel oogpunt wil spr. nog geen definitieve uitspraak. Het is de vraag of deze indeeling bovendien aansluit bij de z.g. t.b c.-distrlcten, die Ged. Staten zich dachten. De heer Keuris meent dat de begrooting van kosten wat laag is opgezet. Maar afgezien daarvan, verklaart spr, zich voor het aanvaarden van het voorstel. Met de subsidie van de provincie is geen rekening gehouden, zoodat als die subsidie komt. het een mee vallertje zal zijn. Het groote belang van oogen houdende vindt spr. de in het voorstel genoemde kosten wel te aanvaarden. De heer Smit vindt het voorstel onaannemelijk. Voor spr. staat vast dat een tweede dokter komen zal of ko men moet. Het ls z.i. niet verantwoord om het met zoo'n groot zielenaantal met één dokter te redden. De Voorzitter: Nou breekt mijn klomp; heeft U wel eens klachten genoord over den dokter. Spr. meent dat de heer Smit de zaak verwart en de vraag dient feite lijk gesteld te worden: wil men al of niet een school arts. Spr. heeft over den dokter nooit een klacht ge hoord, en spr. kan niet toelaten dat de heer Smit zich op deze wijze uit De heer Smit blijft van oordeel dat de dokter over belast is, maar de Voorzitter meent dat wij daarover niet hebben te oordeelen. De heer Kuiken deelt mede, dat de dokter he<m gezegd heeft, dat hij het werk best af kan. De heer Koorn zegt dat er bij hem geen sprake van is, dat de dokter zijn plicht niet zou doen. De Voorzitter stelt de vraag of men voor een school arts is, als ook de bijzondere scholen meedoen. De heer Rezelamn wil ook eerst een dergelijke prmci- pieele uitspraak, omdat spr. het met den heer Komen eens is, dat men tot andere Uitgaven zal komen. De heer Komen acht het een kwestie van tijd, de schoolartsen zullen er wel komen, spr. wil dus een schoolartsendlenst in aansluiting met de provinciale regeling. Zonder hoofdelijke stemming spreekt de raad zich voor een dergelijke dienst uit. Over de onderdeelen der regeling zal later een beslissing worden genomen. De rondvraag. De heer Smit Informeert naar het in gebruik stellen van het transformatorgebouwtje te Van Ewijoksluis. De Voorzitter denkt dat de zaak voor elkaar is, maar zal nog eens op spoed bij het P.E.N. aandringen. De heer Smit zegt dat bij den brand van Bas gebleken is, dat de spuit slecht werkte en wijst op het gevaar, wanneer zich brand in een blok hulzen voordeed en de spuit werkte dan onvoldoende. De Voorzitter deelt mede, dat bij deskundig onderzoek gebleken is dat de zuigbuls niet in orde was, maar het euvel is thans verholpen. De heer Smit zegt voor bezuiniging te zijn, maar als het niet anders kan, zou spr. tenminste voor den aan koop van een nieuwe spuit zijn.. De heer Smit geeft verder zijn misnoegen te kennen over het te hard rijden met motorrijtuigen. Is daar geen eind aan te maken? Spr. wijst op het gevaar dat die schoftigo menschen veroorzaken. De Voorzitter wijst er op dat het moeilijk te beoor- deelen is hoe hard gereden wordt Als het geconsta teerd wordt, wordt er proces-verbaal opgemaakt Als U zegt spr. tot den heer Smit, met nog anderen met ze kerheid kunt bepalen dat harder dan 25 K.M. is gere den, komt U dan maar bij mij klagen dan zal ik pro ces-verbaal maken. Maar om dat te constateeren is zeer moeilijk. Terloops merkt spr. op dat als do heer Smit dergelijke dingen heeft te bespreken hij zich altijd tot spr. kan wenden, die altijd te spreken is. Bij de rond vraag behooren alleen zaken van algemeen belang ter sprake te" worden gebracht De heer Smit zegt nog een nieuweling te zijn. De heer Raven brengt ter sprake dat de waterleiding nu in den geheelen Veerweg is gelegd en nu de menschen die aan het tweede gedeelte wonen, vla de provincie wor den aangesloten voor het gewone tarief. Zij die niet aan deze dienstleiding aansluiten, maar voor de gemeente teekenden, moeten het verhoogde tarief betalen. Dc Voorzitter zegt dat tegen de onbillijkheid van het niet of wel teekenen, al meer is geloopen. Met het P.W.N. zal de kwestie nog eens worden besproken. Hierna sluiting. Vergadering op Dinsdag 1 September, des mid dags half 3 uur. Voorzitter de heer Baron van Fridagh, burgemees ter, secretaris de heer Smits, Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering heet de Voorzitter de heeren welkom en feliciteert spr. de nieuwgeko- zenen met hunne verkiezing en hoopt, dat de sa menwerking even prettig zal zijn als in den ouden raad. Hierna leggen de nieuwgekozenen de heeren Dap per. Bijl, Kaag. Van Lienen, Duin. Gutter en Scher mer, de vereischte eeden of beloften af, waarna Voorzitter de heeren nogmaals toespreekt. Wethouderskeuze. Tot wethouders worden gekozen de heeren Van Lienen en Bijl. ieder met 5 stemmen, met 1 stem op de heeren Schermer en Gutter en 1 blanco. Voorzitter feliciteert de herkozenen met hun nieuw mandaat. De heeren Bijl en Van Lienen brengen dank voor bvere Ijkze da st I dat stóm n*t i stemi ifcfen keer de be ik va (dc.il de vriendelijke woorden van den Voorzitu het vertrouwen in hen gesteld; zij hopen er<- samen te werken. Voorzitter herinnert nog aan de gewicht» ten in de afgeloopen periode genomen en, de verplichte wijziging belastingen, we®, ring voor f14000, kookgasbedrijf f 87000. g lokaal en tererin van f 23 f25000. Spr. wi gens op wat den raad wacht en noemt j? loozenverzekering en het stichten van e« openbare school te Schoorl. Voorzitter deelt mee, dat het nieuwe Hoofd der school niet voor 1 Nov. in fucc, treden en dat dus voor een maand een wj; zal moeten worden benoemd, omdat rte niet langer dan tot 1 October kan blijven B. en W„ aldus Voorzitter, hebben zich tot het bestuur der R.K. Schoolverecnigin*1 het gemeentebestuur van Warmenhuizen, vraag of zij gebruik wilden maken van h* nastieklokaal en het terrein voor lichameliï ningen. Het bestuur der R.K. vereeniging meldde, den wettelijken termijn tot 1 Januari 1936 i wachten en van Warmenhuizen was nog richt ontvangen. Deze vraag was gedaan met het oog op te stellen leerplan. Van den heer Belonje, ambtenaar ter was dankbetuiging ontvangen voor zijn bei tot plaatsvervangend secretaris en ontvanj De schoolwoning kan verhuurd worden per maand, zijnde hetzelfde bedrag als del Boon betaalde, aan den heer Bulstra. Allen Wlnki Voorstel van B. en W. tot het vaststelli „Verordening op de winkelsluiting" en ene ling der Algcmeene plaatselijke politievi op het gebruik van automaten. B. en W. stellen voor, evenals te Bergen,] dat twee gemeenten zijn met gemeensc! belangen, om gedurende Juni, Juli en Aui heffing te vragen van winkelsluiting en ookj dag. De heer Schermer wilde uitbreiding der fing tot 15 September, met het oog op de dagen. Voorzitter is bang, dat als zij te veel vragen, de betrokken minister het niet nen. Beter wordt dan geoordeeld 15 Juni toi| temher. Dit wordt goedgevonden. Eveneens de bepaling om voor winkeliei tegenheid open te stellen om automaten perceelen te hebben. Dit om oneerlijke tie te weren. Tot leden der commissie van bijstand v; en Electriciteitsbedrijf werden benoemd de Duin, Schermer en Kaag, die hunne aannemen. Voorstel van B. en W. om aan de heeren ij mer en C. A. L. Erdtsieck, als bewijs van lijkheid voor hunne werkzaamheden ten j van het „Wegenplan 1930", eene som uit ie van onderscheidenlijk f 40 en f 150. Voorzitter licht toe, dat dit voor den bes mer bedoeld wordt als een crediet van f40 ken aan te koopen. Do heer Schermer zegt, dat de heer Schei ^eei in geen geval dit zal aanvaarden. Spr. via jammer dat er eerst niet eens over is ^Yocnl voor het voorstel op de agenda kwam. De heer Duin meent, dat B. en W. uit zie cadeau aanbieden en zou het jammer vindi^^ heer Schermer Jr. daarvoor bedankte. Mac scheiden daarvan moet het voorstel worden. Voorzitter zegt, dat er over is gesproken heer Schermer voor boekenaankoop een e openen. Misschien had het op andere wij» agenda geplaatst kunnen worden. Het voorstel wordt met algemeene stenu y^r' ft» „Verordening regelende het hooren van v gen van ambtenaren in de gemeente Schooi 1^ voor. Werkelt Voorstel van B. en W. om ingaande 1 a.s. met intrekking van de bestaande stei dd. 22 October 1930, ene nieuwe algemeene geling inzake werkloosheid vast te stellen, nader geregeld wordt de tewerkstelling en M Dekfei van werkloozen. gerangschikt naar georgana kim zonder- en Reorganiseerden met uitkeering a organiseerden. Voorzitter zegt, dat deze regeling een gen van het voorstel van den heer Bijl. Het boschbeheer neemt voor het Noordelijk deel «nc extra-arbeider voor 1 October. Wel voor het Zi an d deel. B. en W. waren dus verplicht de werktfts. die er al helaas reeds zijn, te helpen. Spr. wijst er op, dat er drie categoriën zen zijn: ongeorganiseerden, georganiseerde »gei treken, Reorganiseerden die niet trekken. Vos? nooiai hebben B. en W. de regeling zoo gelijk mogii maakt. De heer Bijl licht eveneens de voorstellen en W. toe en nadat er het een en ander over vraagd. wordt de regeling algemeen goedgen Wij laten er uit volgen: Art. 2. Als werkloozen komen slechts in f- king zij die eenig kostwinner in hun gezii alsmede alleenstaande personen. Art. 3. De arbeidsdag zal gemiddeld dragen, behoudens don vrijen Zaterdagmidr vangende nam. 12.30 uur. Art. 4. Loon en werktijd van georganiseer.- uitkeering van hunne organisatie ontvangen als volgt geregeld: le weck geen uitkeering. 6 dagen a f3.— per dag; 3e week uitkeering' organisatie, 4e week 6 dagen f 3.en zoo gens. Art. 6. Het loon der ongeorganiseerde arfc bedraagt f2.50 per dag. Zij die 3 of meer fc: hebben worden gedurende 5 dagen per wees a gesteld. Zij met minder dan 3 kinderen kome: een tewerkstelling van 4 dagen per week in aj king. Als kinderen tellen alleen mede, die t- r 14 jaar. m Art. 7. Steun van gemeentewege en volgj» regelen wordt aan georganiseerde!) slechts dal leend wanneer de betrokkene regelmatig aai verplichtingen jegens de organisatie voldoet Art. 8. In bijzondere gevallen kan docr meester en Wethouders van deze regelen wor# geweken. «j aen De heer Gutter bepleit nog soepele toepa» Voorzitter deelt nog mee dat het Staatsboscc-1 f wellicht genegen is om een zelfde werkgele?' ifQn te openen als vorig jaar. Toen waren er mtf werkeloozen uit Schoorl en 100 van elders, nu er meer uit Schoorl komen, maar moeten ever de andere gemeenten geholpen vorden. De heer Schermer meent dat als de bun? der 4 betrokken ge-meenten samen werken, wel voor elkaar zal komen. - Voorzitter zegt dat tot 1 September reeds voor werkloozenzorg is uitgegeven. De heer Dapper wijst op de Teuglaan. fjderj slechten staat is; eveneens op de zeer slech» vraagt verder beter onderdak voor de der. Spr. wil ook waar mogelijk wil| langs de wegen. De lieer Schermer wijst er op dat ondanci van B. en W„ de stratenmaker nog niet aan het ophalen der kuilen, maar steeds aasn y. vleugels werkt. -- boek Voorzitter zegt dat nu het werkplan vaflH afgeloopen is. de kuilen aan de beurt y»j* Hierna sluiting. ïer ec G

Schager Courant | 1931 | | pagina 8