Alltlttl NitlIS- Bezoekt de Provinciale Athietiek-Wedstrijden op het nieuwe Sportterrein te Wieringerwaard, op Zondag 20 Sept. a.s. Uitgevers: N.V. ?Jl TRAPMAN Co, Schagen. Eerste Blad. Floraliatentoonstelling te Oude Niedorp. Groote deelname, waaronder de beste krachten. Dinsdag 15 September 1931. SCHAGER roit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- f. cn zaterdag. Bij inzending tot 'smorgens 8 uur, worden Adver- tjén nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst 74ste Jaargang No. 8934 COURANT. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel nieer 20 cent (bewij9na inbegrepen). Grootere letters worden nnnr plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT DIT TWEE BLADEN. De Landbouwtentoonstelling te Schagerbrug. ^wistigd door fraai zomerweer hield de afdeeling tn Omstreken" van de Hollandsche Maatschap pij tb Landbouw op Maandag 14 September, ter ge- ;egeflbe>d van de Paardenmarkt, hare jaarlijksche LiDdbouwtentoonstelling. Over het bezoek, zoowel op de paardenmerkt, als op het tentoonstellingsterrein viel niet te roemen. Vooral op de paardenmarkt was het stil en hoewel de aanvoer bevredigend genoemd kon worden, handel was er nage noeg niet Op bet schoolplein waren de afdeelingen pluimvee 12 konijnen weer geplaatst, terwijl we daar ook weer introffen de inzendingen van de verschillende zaken- raenichen uit de gemeente Zijpe en de omliggende l piutsen, o.a. van de firma's C. de Moor, auto's, C- 1 Breet, Tuigen en touwwerk, N. J. C. van Geelen, Uur werken, P. Thomasz. Huish. en electr. artikelen, P. W. Kwantes, rijwielen, enz. De afdeelingen bloemen en planten en vruchten waren weer in het gymnastieklokaal van de nieuwe openbare lagere school ondergebracht en voor deze in- lendingen was een flinke belangstelling. De inzen- i dingen van particulieren waren zeer gering, maar de tending ter opluistering van de bekende Bloem- en ruitkweekerij „Sursum Corda" van den heer P. van FBodegraven te Schoorl vergoedde veel. Naast een i schat van mooie bloemen, exposeerde de heer Van Bodegraven ook een pracht-collectie fruit. Ook de inzending bloemen en planten van den heer D. Kruit te Schagerbrug, verdiende aller belangstel ling, terwijl nog bijzondere vermelding verdient de mooie inzending vruchten van de Kweekery „Tuinlust" van den heer D. Portegies te Schagen. Op het aan den anderen kant van den weg liggende weiland, vinden we de afdeelingen Paarden, Hoorn vee en Wolvee. WOLVEE. No. 17. 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschreven in een fokregister, geboren in 1930, zichtbaar gewor pen hebbende: le prijs H. J. van Hoorn, Wieringer waard; 2e prijs A. Brak, 't Rijpje, St. Maarten; 3e prijs, H. C. Kooij, Harenkarspel. No. 18. 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschreven in een fokregister, geb. in 1929 of eerder, zichtbaar geworpen hebbende: le prijs M. Kant, Schagen; 2e prijs G. Visser, St Maartensbrug; 3e prijs P. S. Een hoorn, Valkkoog. No. 19. Vier Ooilammeren, (type Texelsch), inge schreven in een fokregister; le prijs G. Appel, Bur- gerbrug; 2e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog; 3e prijs P. Vries, Schagerbrug. No. 20. Een Ram geboren in 1929 of eerder, (type Texelsch), ingeschreven in een fokregister; le prijs P. Vries, Schagerbrug; 3e prijs Jn. Brak, 't Zand. No. 21. Een Ram. geb. 1930, (type Texelesch), inge schreven in een fokregister: le prijs M. Kant, Scha gen; 2e prijs H. J. van Hoorn, Wieringerwaard; 3e pr. P. S. Eenhoorn, Valkkoog. No. 22. Ooi, met hare in 1931 geboren Lammeren, waaronder ten minste 1 Ramlam (type Texelsch), in geschreven in een fokregister: le prijs G. Appel, Bur- gerbrug; 2e prijs P. Vries, Schagerbrug; 3e prijs A. Brak, 't Rijpje, St. Maarten. No. 23. 3-tallen Ram-lammeren. van één vader, (type Texelsch), ingeschreven in een fokregister: le prijs M- Kant, Schagen; 2e prijs P. Vries, Schagerbrug; 3e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog; eerv. verm. N. P. Krruijer Burgerbrug. No. 24. Tien Overhouders, behoorende aan leden van de afdeeling: le prijs D. Jimmink Jbz., Oudesluis; 2e prijs C. Marees, Schagerbrug. No. 25. Vier Fokschapen, geb. in 1930, niet inge schreven in een fokregister en zichtbaar geworpen hebbende: le prijs G. Brak Kz., Schagerbrug; 2e prijs H. C. Kooij, Vennik; 3e prijs M. Besteman, Burger- brug. No. 26. Vier Ooilammeren, niet ingeschreven in een fokregister: le prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog; 2e pr- C. Marees, Schagerbrug; 3e prijs P. Vries, Schagerbrug. No. 27. Een Ram-lam, geboren in 1931, niet inge schreven in een fokregister: le prijs P. Vries, Scha gerbrug; 2e prijs dezelfde; 3e prijs P. D. de Graaf, Schagen. Oude Niedorp staat gedurende 14 en 15 Sept. in het teeken der floraliafeesten. De zaal en de gelagkamer van het café Balk zoomede de raadszaal zijn gevuld met veldvruchten, allerlei bloemen, dameshandwerken, houtsnijwerk, teekeningen enz. enz. Zondagmiddag bad om 2 uur de officteelo opening plaats der tentoonstelling door den Burgemeester, die de volgende toespraak hield. „Eeuwen geleden bevond zich op het Quirinaal te Rome een oud tempeltje, toegewijd aan de toenmaals in midden-Italië vereerde godin Flora, te wier eere telken jare op den 28sten April, tot zelfs in de 4e eeuw onzer jaartelling, feesten werden gehouden van den bloeitijd, die men betitelde met den naam „Ftoralia". Grondslag en vorm dier feesten wijken wel zeer af van de tentoonstelling welke ik op uitnoodiging van het bestuur der Floralia-vereeniging openen ga, doch een punt van overeenkomst tusschcn de oude zes- daagsche Itallaansche feesten van den 28stcn April en de 2-daagsche floraiia-tentoonstelling hier, is toch wel aanwijsbaar. De oude „floralia" met een inslag der later uit Griekenland op voorschrift der Sybbellijnsche boeken ingevoerden eeredienst, waren feesten van den bloei tijd. De floraliatentoonstelling hier toont daarmede in zooverre overeenkomst, dat hier o.m. worden tentoon gesteld de producten, de vruchten van het jaargetijde, met den bloeitijd ingezet. Wij zijn menschen van onzen tijd, niet afgepast, niet begrenzend, maar verruimend en zoo is het verklaar baar, dat naast de vruchten des velds ook vruchten van hoofd en hand een plaats vinden op deze expositie- Klein in gestalte, te klein om den naam van ten toonstelling naar ons begrip van het woord te voeren, is echter de geest, die eruit spreekt groot. Die geest, staande boven het stoffelijke dezer tentoonstelling, Is de geest van vlijt, van energie, van onbeschrokken- held, van durf, de geest van „aanpakken". Die geest straalt lichtend uit boven den jan-saliegeest van het tijdsgewricht. Mijn woord zij daarom een woord van hulde. Hulde voor het bestuur, dat zelf aanplakkend, door het wachtwoord „Aanpakken"! bosuinde, hulde aan hen, die dat woord begrijpend, maandenlang toe- „RATIO" IN DE PRAKTIJK! De heer Jac. Bosma te Dellstrahuisen schrijft ons: „Bertels' Ratlo-koekjes heb ben mij uitstekend voldaan; de koeien namen ze heel gaarne, de melkgilt ging vooruit, terwijl hot vetgehalte gelijk bleet". De heer J. Minkema te Lippenhuizen meldt: ,,lk voerde mijn koeien goed, doch heb de voeding veranderd, daar Bertels' Ratio-A- koekjes lager in prijs waren. Het resultaat was verrassend; de hoeveelheid melk ging vooruit on tot mijn groote voldoening steeg ook het vetgehalte nog iets hooger". Veehouders voedert Uw dieren „Ratio"; bij uitstek geschikt voor bijvoedoring in de weide! De veehouderoprijs Is slechts f8.50 per 100 kilo, bruto in doozen af Amsterdam. Vraagt brochure met vele tevredenheidsbetuigingen. BERTELS' OLIEFABRIEKEN N.V. A'DAM. Afrikaan: le pr. Cobe Koopmans, 2e pr. Matje Koop- mans. 2o pr. Neli Leek, 4e pr. Cornelis Hollenbcrg, 5e pr. Ali Hollenberg. Asters: le prijs Antje Hollenberg, 2e pr. IJsbrand Bool 3e pr. Cornelis Hollenberg, 4e pr. Math. Rootjes, 5e pr. Ario Ens. AFDEELING HUISVLIJT. Haakwerk: le pr. mevr. F. Leek, 2e pr. mevr. J. Bood, 2e pr. mevr. J. Buisman, 2e pr. mej. L. Buisman, eervol mevr. wed Meereboer. Kunstbrelwerk: le pr. niet toegekend, 2e pr. mevr. S. Veen, 3e pr. mevr. S. Klaver, eervol mevr. H. Kistemaker. Breiwerk: le pr. mevr. wed. Meereboer, 2e pr. mevr. K. Kooij, eervol mevr. D. Krlller. eervol mej. G. Kuiper. Borduurwerk: le pr. mej. G. Kuiper, 2e pr. mvr. wed. Meereboer, eervol mej. M. Kriller. Smyrna en wolstop: le pr. mej. Corrie Rootjes. 2e pr. mej. P. Hopman. Spreien: le pr. mevr. A' Stiprlaan, eervol mevr. Lan« gedlijk. Pltriet: le pr. mevr. Postma Houtsnijwerk: lep r. I. J. Schoevers, 2e pr. W. Leeg water. Houtwerk: le pr. Dr. Postma, 2e pr. P. HMeereboer. Carton- en teekenwerk: le pr. I. J. Schroevers, 2e pr. W. Leegwater, eervol mej. M. Kriller. AANVANG 1.30 uur nieuwe tijd, ENTREE f 0.50, kinderen f 0.25. Vooral de afdeeling Wolvee was weer flink bezet, eveneensd ie van de paarden, terwijl we het aantal in zendingen hoornvee wel eens grooter hebben gezien. De volgende bekroningen werden toegekend: PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder (warmbloed): le prijs C. Oly, Heiloo, bruine witvoet (Badmus); 2e prijs P. de Graaf, Schagen; 3e prijs A. de Graaf, Anna Paulowna, bruine bles; eerv. verm. K. Muys, Heiloo, bruine bles Oka L No. 2. 3-jarige Paarden (warmbloed^: le prijs P. D. Timmerman, Schagen, donkerbruine merrie; 2e prijs Jn. Brak, 't Zand, zwarte bles merrie; 3e prijs N. Bel lis, Koegras, donkerbruine ruin. No. 3. 2-jarige Paarden: le prijs G. Schuit Kzn., St.- VurtcBsbrug; 2e prijs C. Oly. Heiloo, bruine ruin; 3e prijs A Biaauboer, Molenweg, Schagen. No. 4. 1-jarige Paarden (warmbloed): le prijs K. Muys, Heiloo; 2e prijs D. Sleutel, Tjallewal, Schagen, bruine bles ruin; 3e prijs J. A. de Wit, 't Zand, vos- bies merrie. No. 5. Merries met Veulen (warmbloed): le prijs C. Rotteval, Heiloo, Nooit gedacht met veulen Teluta; prüs K. Muys, Heiloo, Inca I; 3e prijs H. Delver, 8t. ^Maartensbrug. No. 6. Veulens (warmbloed): le prijs K. Muys, Hei loo. bruine hengst; 2e prijs N. Bellis, Koegras; 3e Prijs Jn. Broersen, St. Maartensbrug, bruine hengst HOORNVEE. No. 7. Melkkoeien, afgewisseld, geregistr. met een be- rouwbaren melkstaat, gekalfd hebbende tusschcn 1 Januari en 31 Mei 1931: le prijs Emma 21. eigen. W. Jimmink Jbz., Schagerbrug; 2e prijs Kato 4, eigen. G- ppcl, Burgerbrug; 3e prijs Jetje 7. eigen. A. Francis, Schagen; eerv. verm. Dora 6, eigen. G. Appel, Bur gerbrug. No. 8. Twintera, (geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1931: le prijs Tesselaar 11, cig. A. Francis, Schagen. No. 10. Melkvaarzen (geregistreerd), gekalfd hébben- de tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1931: le prijs Pool 11. e»6- W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 2e prijs Cato 9, eig. Appel, Burgerbrug; 3e prijs Jannetje 5, eigen. Jn. Jimmink Jbz.. Schagerbrug. No. 12 Pinken (geregistreerd), geboren in 1930: le Prijs Juliana 15, eig. J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2e Prijs Trijntje 16. eigen. E. G. Wonder, Kreil. Wierin gerwaard; 3e prijs Cato U, eigen. G. Appel, Burger- ruff; eerv. verm. Marianna 9, eigen. E. G. Wonder, Kreil. Wieringerwaard. No. 13 Pinden (niet geregistreerd): le prijs S. v. d. Wat Weere, Winkel; 2e prijs dezelfde; 3e prijs P. D- Graaf, Schagen; eerv. verm. D. Kant Schagerbrug. f*°- 14- Stierkalveren (geregistreerd), geboren ln »31: le prijs Frans Wodan 7, eig. W. van der Oord, Barsingerhorn ;2e prijs Emma's Wodan Jan. eig. Jn. Jimink Jbz., Schagerbrug; 3e prijs Frans A 3, eigen. Q. Appel, Burgerbrug. No 15 Kuikalveren Graskalf (geregistreerd), gebo- "R In 1931: le prijs Nelly 36. eigen. N. D. Kaan. wieringerwaard; 2e prijs Gerarda 7. eigen. J. E. J. zvramer. Burgerbrug; 3e prijs Metta 18. eigen. N. D. an. Wieringerwaard; eerv. vorm. Greta 14. eigen. G- APPei. Burgerbrug. 16 Kuikalveren. Graskalf. (niet geregistreerd): J* Prijs S. v. d. Wal. Weere, Winkel; 2e prijs N Hop- Schagerbrug; 3e prijs Jn. Brak Ka. Schagerbrug. PLUIMVEE. No. 30. Leghorns (wit): le prijs P. Appel, Keins, Schagen; 2e prijs P. A. Klaver, St. Maartensbrug; e. v. P. A. Klaver, St. Maartensbrug. No. 31. Leghorns (andere kleur): le prijs Mijndert Marees, Schagerbrug, (Patrijs). No. 32. Rhode Island Reds: le prijs Mijndert Marees, Schagerbrug; 2e prijs P. Mulder Dz., Elft, Wieringen. No. 33. Barnevelders: le prijs P. Mulder Dz., Elft Wieringen; 2e prijs A. Brak Azn. Jr., 't Rijpje, St. Maarten. No. 37. N.H. Spreeuwkoppen: le prijs J. Borst Abz., Keins, Schagen. No. 38. Loop-eenden: le prijs P. Mulder Dz., Elft, Wieringen. KONIJNEN. No. 41. Vlaamsche Reus (wit) Ram: le prijs A. Brak Az. Jr., 't Rijpje. St Maarten. No. 42. Vlaamsche Reus (wit) Voedster: le prijs P. Kok, Schagen; 2e prijs A. Brak Az. Jr, 't Rijpje, St- Maarten; 2e prijs Adr. Veenstra, Schagerbrug; eerv. verm.: P. Mulder Dz., Elft, Wieringen en N. Pronk, Tz., Warmenhuizen. No. 44. Vlaamsche Reus (andere kl.) Voedster: le prijs A. Brak Az. Jr., 't Rijpje, St. Maarten. No. 48. Angora, Voedster: le prijs C J. Kroon, Wie ringen. No. 50. Lotharingen, Voedster: le prijs N. Pronk Tzn., Warmenhuizen. No 51. Hollanders, Ram: le prijs J. P. de Boer, Schagen; 2e prijs dezelfde. No. 52. Hollanders, Voedster: le prijs J. P. de Boer, Schagen; 2e prijs dezelfde; eerv. verm. dezelfde. No. 56. Andere rassen. Ram: le prijs P. Mulder Dz-, Elft, Wieringen, (Havanne). No. 57. Voedster met jongen: niet bckroningswaardig. No. 58. Nesten jongen: le prijs P. H. van der Gragt Schagen, blauwe Weener; le piijs A. Kiezeling, Noord. Schagen; 2e prijs P H. van der Gragt. Schagen, Cohin- cella; eerv. verm. Jb. Bleeker, Warmenhuizen, Lotha ringen. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 59. Voor de mooiste collectie Bloemen en Plan ten van particulieren; le prijs Mevr. KiezelingKuis, Schagen. No. 60. Voor de mooiste collectie Cactussen: lc prijs Mevr. BoschVan Buuren, Schagen; 2e prijs Mevr. Oskam, Schagerbrug; eerv. verm. Mevr. Bosch- van Buuren, Schagen. No. 61. Voor de mooiste plant van particulieren: le prijs Mevr. G. van der SluijsBiaauboer. Schagerbrug. (Phoenix); 2e prijs Mevr. KiezelingKuis. Schagen; 3e prijs Mevr. H. Rezelman—Grootes. Schagerbrug; eerv. verm. Mevr. H. de GraafWit, Schagerbrug (Hortensia). No. 62. Voor de mooiste collectie Snijbloemen van particulieren: le prijs Mevr. E. C. Vriesde Graaf. Schagerbrug; 2e prijs Ds. Witkop, Schagerbrug. VRUCHTEN. No. 64. De mooiste collectie Tuinvruchten: le prijs D. Portegies. Schagen; 2e prijs dezelfde; 3e prijs Jn- Doorn Lz-, Schagerbrug; eerv, verm. dezelfde. bereidselen namen en voor geen moeite terugschrok ken, hulde aan hen, die teere plantjes met hun zorg hebben verkoesterd of uit wier handen zijn voortgeko men de zoovele dingen, die hier te bewonderen vallen. Al vindt gij, inzenders, niet al 1 e n belooning in stof felijk opzicht, uw loon is in leder geval deze. dat gij zijt medebouwers aan deze tentoonstelling en dat haar lof ook de uwe is. Ik open met blijdschap deze derde floraiia-tentoon stelling van Oude Niedorp en spreek den wensch uit, dat zij prikkel moge zijn in velerlei opzicht en dat het bestuur en gij allen den wil paart aan den wcnsch om deze uiting van „willen en kunnen" lang te bestendi gen. En hiermede verklaar Ik deze floral la-ten toonstel ling voor geopend. Na deze toespraak van den Burgemeester werd deze en zijn vrouw, vergezeld van verschillende bestuursle den. door den Voorzitter der floraliavereenlging. den heer D. Kriller, rondgeleid door de vertrekken, als tentoonstelling ingericht. Wij waren in de gelegenheid te bewonderen mooie inzendingen veldvruchten, kunstig houtsnijwerk, da meshandwerken in groote verscheidenheid, pitrietwerk. cortonwerk, teekeningen van de schooljeugd, die de bekwame leiding verraden van het schoolhoofd, bloe men en planten ln diverse keurcollecties enz. Veel aan dacht trok ook de door den heer Haars ingezonden zelfvervaardigde twaalfmotorige Dornier X-vllegma- chine, die volledig en met den meesten zorg gecon strueerd, zelfs in staat bleek om de motoren in wer king te doen stellen en de cabine te verlichten. Velen waren gekomen om al het bezienswaardige in ogenschouw te nemen, terwijl druk gebruik werd ge maakt van de verschillende attracties. Nadat de jury zich van haar niet gemakkelijke taak had gekweten, werd de volgende uitslag bekend gemaakt AFDEELING BLOEMEN. Serie binnenplanten: le prijs mevr. I. J. Schroevers; 2e prijs mevr. D. Ott; 3e pr. mevr J v d Molen; 4e prijs P de Geus Serie buitenplanten: le prijs Tr. Koorn; 2e, 3e en 4e prijs niet toegekend. Mooiste serie plant: le prijs mevr. P. Groen met varen; le prijs mevr. D. Kriller met colcus; le prijs mevr. A. Strijbla met Cyciame; le prijs mevr. G. de Heer met Dahlia; le prijs mej. L. Buisman met Aster; le prijs mevr. Bobeldijk. Mesembriantheum. Vrije planten: le prijs mevr. D. Kriller met Trades- cantia; 2e prijs mevr. C. van Zoonen met Fuchsia; 3e prijs mevr. L. Borst met Tradescantia; 4c prijs mevr. J. Doorn met Co leus; eervol mevr. J. Doorn met Cole- us. Bloemschikking: le prijs mevr. wed. Scmelna; 2e pr- mevr. A. Strijbls. Mooiste dahiia: le pr. mej. J. Bakker. 2e pr. mevr. H. Fijma, eervol mevr. J. van Zoonen, eervol mevr. F. Leek. eervol mevr. L Borst Bouquetten: le pr. mevr. C. Koorn, 2e pr. mevr. J. Schermer, eervol mevr. I. J. Schroevers. Collectie Cactussen, le pr. mevr. J. Buisman. Ter opluistering: eervol mevr. Meereboer. Inzending van niet-leden: le pr. mej. A. Strijbls. VOOR PLANTEN VAN SCHOOLKINDEREN. Begonia: le pr. Arle Ens. 2e pr. Alie Hollenberg, 3e pr. Cornelis Hoilenberg, 4e pr. Antje Hollenberg, 5e pr. Aafje Leek. Vrije Inzendingen. Borduurwerk: le pr. mej. E. Kaaij, N. Niedorp, eervol mej. C. Beeta te Heerhugowaard. Schilderwerk: le pr. mej. Tr. Kooij, Alkmaar, 2e pr. mej, Fr. Sanders. Wageningen. Haakwerk: le pr. mevr. Wiegand. Amsterdam. 2e pr. mevr. Druif. Abbekerk. eervol mej. E. Kaaij, N. Niedorp Breiwerk: le pr. mej. E. Kaaij, N. Niedorp, eervol mevr. Druif. Abbekerk.. Teekenwerk: 2e pr. J. de Boer te Winkel. Hout- en montagewerk: le pr. C. Haars te N. Niedorp Houtsnijwerk: eervol C. Beets. Kinderwerk. Teekenen: le pr. G. Buisman, 2e pr. L. de Wit. eervol G. de Geus. Cartonwerk: le pr. J. Doorn, 2e pr. D. Helder, eervol L de Wit Knutselwerk: eervol G. Buisman. Zaagwerk: le pr. A Krap, le pr. K. Kalksma, 2e pr. C. de Wit Meisjeshand werk: le pr. G. de Geus, 2e pr. R. Heinis, 3e pr. J. Doorn. AFDEELING LAND- F.N TUINBOUW. Vroege aardappelen: le pr. J. Meereboer, 2e pr. C. Witsmcer. Middel vroege aardappelen: le pr. C. Wltameer. 2e pr. A. StipriaSh, eervol W. Helr.Is. Late aardappelen: le pr. D. Kriller, 2e pr. A. Stlpri- aan, eervol J. Schermer. Poters: le pr. A. Stipriaan, 2e pr. W. Heinia, eervol A. Klomp. Wortelen: le pr. J. Meerboer. Augurken: le pr. J. J. A. Balk, Bieten: le pr. D. van Zoonen. 2e pr. J. Stekelbos. Peulvruchten: le pr. P. Mulder, 2e pr. L. Borst Bollen: eervol L Borst Snijboonen: le pr. J. J. A. Balk, 2e pr. K. Boontjes. Koolraap: le pr. G. Kee. Voerbieten: le pr. D. van Zoonen, 2e pr. G. Kee. Witte kool: lc pr. H. Ootjers. Deensche kool: le pr. A. Klomp, 2e pr. P. Heinis. Roode kool: le pr. A Klomp, 2e pr. D. Kriller, eervol C. Knip. Vroege witte kool: le pr. H. Ootjers. Sla: le pr. A. Mijts, eervol J. Doorn. Boerekool: le pr. D. Joon. 2e pr. G. Kee. Andijvie: le pr. J. J. A BaJk, 2e pr. W. Winkel eervol J. Biersteker. Slaboonen le pr. Jan Meereboer, 2e pr. C. van Zoonen. Vrije inzending. Uien: le pr. J. Barten. DOOR LOCOMOTIEF OVERREDEN. Zaterdagavond bemerkte te Rotterdam een ran geerder, die op een rijdende locomotief stond even buiten het station D. P., dat er een man op den weg lag. Hoewel hU den machinist onmiddellijk waar- hesuwde, kon toch niet worden voorkomen, dat den man, een veertigjarige werkman van Werkspoor, het linkerbeen geheel was afgereden en dat hij een zware wonde aan het onderlijf had. De ongelukkige moet door een voor de machine, waarop de rangeerder stond, uitrijdende locomotief zijn overreden. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1