Sclager Courant Speelbal van Wind en Golven Radioprogramma Tweede Blad. jfationale Kolfwedstrijden te Nieuwe Niedorp. Let op NERGENS ll/ST/N/\ De nieuwe Provinciale weg Niedorper Verlaat-Aartswoud. Tusschen de machine geraakt. Anti-dumpingswet ingediend. Water, gas en licht in ambtswoningen. Autobotsing te Den Haag. De financieele plannen van de regeering. ftUlLLETON van tt uiu en Ethel M. Dell. geUik nlet?" vroeg b|) WMr' D<"lrom Dinsdag 15 September 1931. 74ste Jaargang. No. 8934 De eerste dag. ZaterdaemiddaK jl. zijn in „de Prins Maurits" al- Mer de vierdaagsche kolfwedstrijden, uitgeschreven J \r den Nederlandschen Kolfbond, aangevangen. Hoewel de belangstelling nog niet groot was, stel- de heer J. B. Wilken als voorzitter van de Socië teit „Over de Helft" voor, metf de wedstrijden te «tinnen. Voorzitter memoreert, dat er verschillende omstan digheden zijn waarover hij zijn teleurstelling kan uitspreken. Spr. uit ook zijn leedwezen dat er nog *00 weinigen zijn opgekomen van Nieuwe Niedorp en Iomgeving. Boor het groot aantal leden en spelers is hei «ewenscht geacht, door enkele menschen van on dervinding op dit gebied, om reeds Zaterdag met de wedstrijden te beginnen, in de hoop dat Dinsdag tjoder veel haast de eindwedstrijden gehouden zul- uD kunnen worden. Om niet in herhaling te treden gd Voorzitter geen officieel openingswoord te spre- want de officieele openingsrede wordt, zooals a'aft programma staat aangegeven, Zondag gehou- dttdoor de Bondsvoorzitter. jteens de Sociëteit „Over de Helft" heet spr. dan j>jf «nwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de ngSllende heeren commissieleden, den heer jaaunes. als nog eenigst aanwezig zijnde hoofdbe- perslid. de heeren Berkhout en Langedijk als keur- jftsters. en voegt er aan toe, dat de heeren keur- jasters zich wel bewust zullen zijn van hun moei- Ijpe taak en hoopt dat zij eventueele geschillen, zon- aanzien' des persoons zullen beoordeelen. Dan nog den heer Kist, bij wien spr. het admini stratieve gedeelte in goede handen acht. Dan be veelt spr. de dames met hare verschillende attrac ties nog van harte bij de aanwezigen aan, zoodat een druk bezoek de financieele offers, welke de sociëteit nch moet getroosten, wat zal tegemoet komen. Ten slotte hoopt spr., dat de heeren aanstonds hun best zullen doen, zoodat zij door de spelers van de volgende dagen niet zonder moeite zullen zijn te overtreffen. Hiermede wenscht voorzitter de wed strijden te beginnen. Voor de eerste serie treden dan in het strijdperk de heeren J. B. Wilken, H. Wilbrink en J. Keetman. Helaas blijkt de opkomst echter niet zoo groot te worden, als wel gewenscht was, zoodat de wedstrij den niet geregeld door kunnen gaan en reeds spoe dig het einde van den eersten wedstrijdmiddag daar is. De tweede wedstrijddag. Zondagmorgen om 10 uur worden de wedstrijden voortgezet. Des namiddags te 2 uur wordt opnieuw een welkomstgroet uitgesproken door den Voorzitter van „Over de Helft". Spr. zegt, alvorens met de wedstrijden door te gaan, Dog een enkel woord te willen spreken. Onwillekeu rig denken wij met weemoed aan den man, die hier kort geleden, te midden van zijn kolfbroeders, zoo plotseling van ons is heengegaan. Ook aan den man die nog zoo kort geleden, zoo vol moed de komende kolfwedstrijden tegemoet zag en wiens steun wij zoo bitter noodig hadden en wiens levensdraad ook zoo plotseling werd afgesneden. Met weemoed herdenkt spr. het heengaan van deze twee mannen en kolf broeders, de zoo trouwe bezoekers van alle kolfwed strijden. Nog lang zullen zij als kolfvrienden in onze herinnering voortleven. Namens de kolfclub „Over de Helft" heet spr. dan het Hoofdbestuur van den Ned. Kolfbond en alle nanwezigen welkom. In 't bijzonder den heer Van Balen Blanken als voorzitter van den Bond. Voorzit ter acht het een groot voorrecht, dat wij nog altijd het genoegen hebben dat de wedstrijden nog steeds onder zijn bekwame en eminente leiding plaats vin den en noemt het een geluk, dat de heer Van Balen Blanken nog altijd de kracht en den lust. heeft als voorzitter te fungeeren. Namens allen roept spr. den Bondsvoorzitter een hartelijk welkom in ons midden toe. Met een daverend applaus worden de woorden van spr. door de aanwezigen onderstreept. Ook tot Burgemeester Visser richt spr. een wel komstwoord. Verder schetst spr. de wedstrijden als steeds zeer prettige dagen, waar men steeds weer oude kennissen en vrienden ontmoet en steeds weer nieuwe kennismakingen plaats vinden; hij spreekt de wensch uit, dat ook dezo dagen, dagen van groot genoegen zullen worden, welke de mooie en edele kolfsport hoog zullen houden. Ik heet U allen van harte welkom in Nieuwe Niedorp. (Applaus). Hierna neemt de heer Dr. G. C. van Balen Blanken als voorzitter van den Nederlandschen Kolfbond het woord. Dames en Heeren, Heer Burgemeester, Bestuur van „Over de Helft" en gij allen mijne trouwe kolf vrienden hier bijeen, ik acht het mij een hooge eer en groot voorrecht U hier te mogen begroeten. Veel aangename herinneringen hebben onze wed strijden achtergelaten, maar het zal U gaan als mij, het is of een sombere schaduw hier over ons heen gaat. Gij allen beseft het evengoed als ik. Het is mij of staan wij hier op gewijden grond. Ook de heer Van Balen Blanken wijdt zeer wnar- deerende woorden aan hen die kort geleden zoo plot seling van ons heen zijn gegaan en schetst deze man nen bij hun leven als een sieraad in onzen kring. Dan zegt spr. verder: Gij weet ook als ik. ten op zichte van het kolfspel, dat dit een historisch spo! is en dat het hier het langst heeft be.staan, al was het dan in beginsel op een baan van hout, welke rner; glad hield door ze met koemest te bestrijken. Spr. memoreert ook nog de van ouds bekende groene zaal en de nagedachtenis van wijlen Kuilman en naring- huizen met zijn mooien langen baard, van wien een foto is gemaakt en die daardoor gelukkig aan' de vergetelheid is ontrukt Als op eiken wedstrijd, voelen wij ook hier ons weer thuis, hoe is de ontvangst ook weer hier. Ook hier wordt weer getoond welke een waardige gast heer men hier kan zien. Spr. schetst dan nog de gewoonte in Frankrijk. „Le roi est mort, vive le roi", laten ook wij deze traditie getrouw zijn om alles zoo goed mogelijk te doen sla gen. We hebben ons te midden van de nationale wed strijden altijd gelukkig gevoeld, als in oen kring van familieleden en denk aan ons bestuursleden; zooals wij aan U. wij zullen dan ten allen tijde vrienden zijn en zullen ons steeds meer tot elkander voelen aangetrokken. Hiermede besluit de Bondsvoorzitter zijn openingsrede. (Applaus.) Waarna wordt overgegaan tot aanbieding van de eere-wijn. Met een welgekozen woord van Dr. van Balen Blanken, wordt dan een eersten dronk gewijd op het welslagen van de nationale wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond. De wedstrijd wordt daarna voortgezet en met de grootste aandacht wordt het spel van de verschil lende spelers gadegeslagen. Menigmaal is het zeer stil, in gespannen afwachting hoe de betreffende spe ler zijn bal op het goed doel weet te plaatsen, waar na men ook wel eens teleurgesteld, mnAr toch ook menigmaal een uitroep van bewondering liet hooren, en het resultaat met handgeklap werd beloond. Benige uitslagen. Van de Korsspelers geven wij hieronder de eerste en tweede serie. Gnmmikolvers: „Op Maat", Zuidscharwoude: le serie 130, 2e serie, 137, is 267 punten; „Onder Ons", Krommenie, le se rie 143, 2e serie 123, is 266 pt.; „Vriendenkring", Noordscharwoude, le serie 125, 2e serie 130, is 255 p.; „Volharding", Oudkarspel, le serie 115, 2e serie 130, is 245 p.; „Over de Helft", Nieuwe Niedorp, le serie 144, 2e serie 98, is 242 pt,; „Ons Genoegen", Noord scharwoude, le serie 113, 2e serie 126, is 239 p.: „Ge zellig Samenzijn", Zuidscharwoude, le serie 124, 2e serie 98, is 222 p.; „Centraal", Alkmaar, le serie 102, 2e serie 96, is 198 p.; „Utrecht", te Utrecht, le serie 86, 2e serie 93, is 179 pt. (De heer G. A. Vermeer kolf de met sajet.) Sajetkolvers: „Togido", Krommenie, le serie 121, 2e serie 118, is 239 pt.; „Barsingerhorn", te Barsingerhorn, le serie 124, 2e serie 103. is 227 pt. De heer Jn. Hart van „Over de Helft" te Nieuwe Niedorp, sloeg in de eerste serie het hoogste aantal, 54 punten. In de 2e serie de heer II. Meijnders van „Onder Ons", Krommenie, met 55 punten. Het hoogst aantal punten over de twee series teza men, werd geslagen door C. Langedijk Pzn. van „Vriendenkring". Noordscharwoude en II. Meijnders van „Onder Ons", Krommenie, beiden met 104 pt. Over het geheel genomen kunnen we zeggen, dat er niet best is gekolfd. (Zie vervolg elders In dit nummer). den naam Mijnhardt bij het koopen van poeders. Alléén voorzien van den naam Mynhardt, wordt echtheid gegarandeerd. Wilt gi) U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik dan Fostcr's Maagpilllen. 0.65 pet flacoi Ingediend is een onteigeningsontwerp voor den aan leg en de verbetering van een weg van het Niedorper Verlaat naar Aartswoud, onder de gemeenten Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp, Winkel en Hoogwoud. Gedep. Staten van Noord-Holland hebben deze ont eigening verzocht. Het werk bestaat in het maken van een verkeersweg met een krulnsbreedte van ongeveer 15 M. Bonedenarm afgekoeld. Op de Kon. Stearinekaarsenfabriek te Gouda werd de 14-jarige D. M. V., bij werkzaamheden aan een stearine-voorbreak-machine, door een der machine delen gegrepen. Een zijner armen geraakte zoodanig tusschen het staal bekneld, dat het niet mogelijk was het lichaamsdeel te bevrijden. Eerst heeft men ge poogd door de machine te demonteeren den arm vrij te maken. Toen dat niet gelukte, trachtte men door middel van een autogenlsch laschapparaat de ma chine te verwijden. Ook de pogingen daartoe faalden. Ten einde raad besloot men de machine terug te draaien. Daardoor slaagde men erin den ongelukkigen knaap, die ruim een half uur had klem gezeten, te bevrijden De benedenarm bleek totaal verbrijzeld te zijn. In het ziekenhuis is het zwaar verminkte lichaams deel geamputeerd. De jongen, die zich na het ongeluk zeer dapper ge dragen heeft, maakt het naar omstandigheden goed. Bijzonder invoerrecht en invoerbeperking. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot toekennen van de bevoegdheid van het tijdelijk treffen van afweermaatregelen tegen kunstmatige con currentie uit het buitenland. Het wetsontwerp strekt, om de regeering gelegenheid te geven, buiten het parlement om. in daartoe aanlei ding gevende gevallen, tegen bepaalde verschijnselen van dumping tijdelijk zekere afweermaatregelen te nemen. Het wetsontwerp geeft die mogelijkheid in tweeër lei vorm n.1. in die van een bijzonder invoerrecht en in die ecner invoer-beperking. Een maatregel zal nimmer langer kunnen gelden dan voor een tijdvak van 1 jaar; verdere voorziening zal slechts mogelijk zijn in den vorm van een hernieuwden maatr'egel na een hernieuwd volledig onderzoek. Als maximum wordt aangegeven het vijfvoud van het invoerrecht krachtens de Tariefwet. De raad van ministers heeft bepaald, dat, waar zulks zonder groote kosten mogelijk is, in ambtswoningen voor het privé-gebruik van den daarin wonenden ambtenaar afzonderlijke meters zullen worden geplaatst voor water, gas en electriciteit. Het genot van water, gas en licht zal dan niet meer worden verleend. Voor het genot van „vuur", hetwelk dan enkel be schouwd moet worden als te dienen voor het opvoeren van de temperatuur in de woning, wordt een korting van 1% pet. van de bezoldiging toegepast, tot een maximum van f 75 's jaars. DOOR DE TRAM GEDOOD. Zaterdagmorgen is op den Veurschestraatweg te Voor schoten de 60-jarige tuinder C. Schippers bij het over steken van de trambaan door de tram van de N.Z.H.T.M. gegrepen en op slag gedood. De heer Schippers was voor zitter van de R.K. Kiesvereeniging in Voorschoten. WOENSDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM <1875 M) V-AR-A. 6.45-^-7.00 en 7.307.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 Tijd sein; 8.01 Gramofoonmuziek. VPRO. 10.00 Morgenwijding. V-AR-A. 10.15 Onze Keuken door P. J. Kers; 11.00 Zang en piano; 11.15 Toespraak door Mevr. Suze Groeneweg; 11.35 Zang en piano; 11.50 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein; 12.01 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 1.45 Onder breking voor verzorging van den zender; 2.15 Coope- ratiekwartiertje; 2.30 Voor de kinderen; 3.30 „Maak het zelf' door Mevr. C. SchaakeVerkozen; 4.30 Voor de kinderen; 6.00 VAJFtA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.45 Blijspel, op te voeren door het Groot Volkstooneel; 7.15 Vervolg Concert; 8.00 Uitzending van „Der Zigeu nerbaron", Operette van Joh. Strauss, door het Main- zener Operette-gezelschap en het Utrechtsch Stedelijk Orkest; 11.00 Persberichten Vaz Dias; 11.15 Gramo foonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (208 M.) N-C-R-V- 8.008.15 Schriftlezing; 8.159.45 Morgenconcert; 10.00 10.30 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; 10.30—11.00 Korte Ziekendienst; 11.00—12.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00-12.15 Politieberichten; 12.15 —12.30 Gramofoonmuziek; 12.301.30 Concert door het Christelijk Kinderkoor „Hosanna"; 1.302.30 Gramo- foonplaten; 2.30—3.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3-00— 4.30 Concert; 4.304.45 Gramofoonmuziek; 4.455.00 Verzorging zender; 5.006.00 Kinderuurtje; 6-007.00 Uurtje voor de Landbouwers: „Grasland in herfst en winter"; 7.007.30 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart; 7.307.45 Politieberichten; 7.45—8.00 Openings uitzending van de Persberichten van het Nederl. Christ. Persbureau; 8.00 NCRV-Orkest o.l.v. Frlts Schuurman; 9.0010.00 Carrillonbespeling op het Carillon van het Koninklijk^ Paleis te Amsterdam, door J. Vincent; 10.00 Vervolg Concert Na afloop Persberichten van Vaz Dias en Gramofoonmuziek. Vijf personen gewond. I Op den Letdschen straatweg te Den Haag zijn Zater dag twee auto's tegen elkaar gebotst, waarbij vijf per sonen verwondingen opliepen. Het ongeval heeft zich als volgt toegedragen: Een auto, waarin twee luitenants ter zee gezeten waren, kwam met matige snelheid aangereden, terwijl van de andere zijde een auto naderde, waarin een heer uit Maarn met twee dames was gezeten. De auto van de beide zeeofficieren slipte, tenge volge van de gladheid van den weg en gleed over het wegdek, waardoor de wagen tegen de andere auto aanbotste. De auto sloeg om en werd zwaar bescha digd; ook de andere wagen werd zoo goed als geheel vernield. De beide zeeeofficieren waren gewond en werden naar het gem. ziekenhuis vervoerd. Hun toestand bleek echter nogal gunstig te zijn. Nadat hun wonden verbonden waren, konden zij naar hun huls gaan. De heer uit Maarn was er echter ernstiger aan toe. Hij had een fractuur aan beide beenen gekregen en nog verschillende andere verwondingen. Een der inzit tende dames, uit Wassenaar, had eenlge verwondingen, welke echter niet van ernstigen aard zijn. Haar zuster was echter bewusteloos; men vreesde dat zij een her senschudding heeft. Zoowel de heer uit Maarn als do beide dames zijn in het gem. ziekenhuis opgenomen. Wat ons te wachten staat Ons Noorden verneemt nader, dat do invoerrechten, welke op de benzine geheven zullen worden, ongeveer 3 ct. per liter zullen bedragen en geheven worden bij het opslaan hier te lande. Er zal een overgangsperiode van eenige maanden worden toegestaan, maar langer niet. Met dezen maatregel, en dc verhooging van de invoer rechten, welke samen bijna 50 millloen per jaar zullen opbrengen, hoopt de minister zijn begrooting voor 1932 sluitend te maken, plus eenige mlllioenen uit enkele re servepotjes. Deze invoerrechten op benzine zullen echter een tij delijk karakter hebben en worden dan ook slechts voor den tijd van drie jaar voorgesteld. NAAR HET ENGELSCH VAN ..O, ja ik weet het," zei Viola heesch en ze wendde jwgingea aan zich zachtjes los te maken. „Ik mag het ntet toestaan. O, Tiggie," klonk het smeekend, „maak ^bjeblieft niet te moeilijk voor me." „Ik zal hot zelfs onmogelijk voor je maken," zei hij °PP»g. „Daarvoor ben ik hierheen gekomen. Wil je dat oan niet begrijpen? Als ik nu aan je verzoek voldoe, i u-eet maar 16 8°^ wat ©i" verder gebeuren *r" e moeten hierover echter niet praten, want het zal met gebeuren. Ik ben en blijf besloten iets te bereiken, «n ik weet precies wat ik doe. Ik verwacht thans van tArJnu verstaftdlg zult wezen en me wilt helpen. Niet erwtiie van jezelf maar omdat we voor oogen dienen i£ °"den- dat dat de baby in September komt. Heb gelyk of niet?" Ze antwoordde niet en ze had ook haar pogingen om hu \^Van hem te k^rijden opgegeven. Niettemin voelde v*rJ*°v a,leS heen' dat hefUg tegen zijn optreden in winnen. am' be8re®P dat gevoel te moeten over- .Misschien," Ml 2e fluisterend. „Maar maar, Tiggie" nu liet haar niet uitspreken. „Het heeft geenerlel nut vrL„ arKumenteeren." gaf h(J te kennen. „Ik tijm, y°°r de zooveelste maal me volmaakt te ver trouwen. Kun Je dat niet. Viola?" Tv u*0!! dat mo8riijk zUn." stamelde ze verschrikt heb «een recht op je." f6 wel- Evenveel recht als ieder mensch dat wei^ en zlcb e<?n v,ot vastklemde. Ik *fgeloopen!"OUdi8' 101 °V€r laten* Daann€e nl« .*toof AP waa van vermoolento. ,Jk weet -iet wat Ik tegen je regg,„ mMt., alim .e l m<*r te Vertrouw m», dat la en laat me Je helpen." "Ik h<,b 200 «Un beet gedaan Je te rgen op het huis zag afkomen, ben ik er haastig vandoor gegaan. Ik dacht dat je me niet gezien had. Ik had nooit kunnen vermoeden dat je je verscholen had, anders was ik hier niet teruggekomen." „Nu zie jo eens wat je er mee bereikt hebt. Beloof me nu plechtig, dat je niet meer weg zult loopen." „Het eenige wat me overblijft is een einde aan mijn leven te maken," kreunde ze. „Zeg toch niet zulke dingen," zei Tiggie streng. ..Ver geet niet, dat je thans onder mijn hoede staat. Begre pen?" Hij trachtte haar gezichtje op te heffen, doch het lukte hem niet. „Ik zal eerlijk spel spelen, maar dan moet jij het ook doen. Beloof het me nu. Viola."' Ze kneep haar handen ineen. „In orde." zei ze. Die woorden werden echter op doodelijk vermoeiden toon uit gesproken en het was duidelijk merkbaar dat haar krachten haar gingen begeven. Met een gebaar van ein- delooze teederheid liet hij haar los, „Onthoud wat je beloofd hebt En vertel me nu eens waar en wanneer ik je kan zien?" „O, ik weet het niet." zei ze. „Ik moet achter Philips rug eigenlijk niemand spreken." ,.Ik zal dan vanavond bij hem op bezoek gaan." gaf Tiggie te kennen. Ze keek hem met groote verschrikte oogen aan. „O, nee, nee, doe dat niet. Alsjeblieft niet, Tiggie." „Maak je maar niet ongerust, kindje. Ik zal niets te gen je zin doen. Het is me echter een raadsel waafom ik hem niet kan bezoeken. Geloof je niet, dat dit het verstandigste zou wezen?" „Nee, o nee. Ik zou het niet kunnen verdragen. Als je me werkelijk terug wilt zien nadat je tenminste kalm hebt nagedacht dan zal ik Je op een avond na donker op de Heath ontmoeten." „Breng dan een koffertje mee,', zei de practische Tig gie. „Ik ben van plan je hier vandaan te halen." „Maar als Ik met je meega, dan kan ik hier nooit moor terug komen," stamelde ze. „Ik haal Je hier vandaan," herhaalde Tiggie bedaard „Dat is afgespoken. Ze verlangen om het hardst naar je en ik weet zeker dat je je daar gelukkig zult voelen." „Ik weet het niet," zei ze aarzelend. „Maar ik wel. En morgenavond vertrekken we." „O, nee, ik weet het niet zeker. Sta je niet op het punt een groote vergissing te begaan?" vroeg ze. „Beste kind. dat is mijn zaak en niet de jouwe. Het eenige wat ik je vraag is me te vertrouwen.En je hoeft me niet op de Heath te ontmoeten. Klokslag tien uur ben ik hier met een taxi voor het tuinhek; als ik je dan niet zie, haal ik je uit het huis. Het laat me ijskoud of Philip er wel of niet tegen zal protesteeren, maar het gebeurt beslist Je bent toch niet bang voor me?" „Bang? Voor jou?" Plotseling stak zo met een im pulsief gebaar haar handen uit en legde ze op zijn schou ders. „Wil je dan niet begrijpen dat ik me enkel en al leen verzet voor jouw bestwil?" Dikke tranen sprongen in haar oogen en biggelden langs haar magere wangen. ..Dan is het in orde.", zei hij. „Ik weet en begrijp al les. Maak je nergens ongerust over. Ik kan heusch best voor mezelf zorgen, vermoedelijk beter dan jo wel denkt en daarom mag je ook niet meer tobben. Alles is nu dus geregeld, nietwaar? Om tien uur ben je morgen avond bij het tuinhek. Ik kan er op rekenen?" „O, ja." Het was duidelijk merkbaar dat ze zich nu niet langer kon verzetten en den strijd opgaf. „Ik zal alles doen wat je wilt. Het heeft geenerlei nut het an ders te probeeren." „Uitstekend," zei Tiggie blij glimlachend. „Dat is de verstandigste opmerking, die je tot nu toe gemaakt hebt Voor het oogenbiik neem ik dus afscheid van je. En ga alsjeblieft niet tobben zoodra ik verdwenen ben. Allee Is goed. Brgrepen kindje?" Ze glimlachte vermoeid. „Misschien zal er nog eens een dag komen, waarop ik iets voor jou kan doen," zei ze. „Wie weet. Die mogelijkheid is volstrekt niet buiten gesloten." HOOFDSTUK IL DE REDDER. „Ik begin licht te zien." merkte Harvey op. Hü leunde in een stil hoekje van een restaurant in zijn stoel ach terover en keek Tiggie van onder zijn oogharen aan. „Je had haar nooit gevonden, als ik er niet was geweest, want ze voelde er niets voor Je te ontmoeten." „Dat weet ik," antwoordde Tiggie. „Zoodra ze je ln de gaten kreeg, ging ze er als een haas vandoor," vervolgde Harvey. „Ik volgde haar dicht op de hielen, doch daarvan nam ze niet do minste notltio. Het was haar er enkel en alleen om te doen jou te ont vluchten. Dat valt niet te ontkennen. Verder ontdekte ik al gauw dat zij hetzelfde meisje van de schetsen Is het vrouwtje dat we „Aquamarine" gedoopt hebben." Daar Tiggie niet antwoordde ging zijn zwagefi- kalm voort „Een eigenaardig schepseltje. Een meisje dat nergens rust vindt en van wie je nooit zeker bent Denk Je dat je haar nu te pakken hebt gekregen?" „Ja." klonk het korte antwoord. „En wat ben je van plan met haar te doen?" vroeg de ander nieuwsgierig. Tiggie staarde voor een kort oogenbiik voor zich uit, en toen zei hij langzaam en duidelijk verstaanbaar: „Ik ga met haar trouwen." Harvey floot tusschen zijn tanden. „Beste kerel, is dat bepaald noodig?" Eensklaps kwam Tiggie's gelaat heel dicht bij dat van Harvey, en het leek alsof zijn oogen vonken scho ten. „Ja, duivel die Je bent! Uit het feit dat de ééne man een vrouw smerig heeft behandeld, hoeft toch niet ver ondersteld te worden dat „Ben je er wel zeker van dat er slechts één man in het spel was?" viel Harvey hem in de rede. „Nee, laat me even uitspreken, voordat je me aanvalt. Je moet niet vergeten, dat ik haar al vóór jou zag en „Het laat me Ijskoud wat je wél of niet zag." vulde Tiggie aan. „Het interesseert me eenvoudig niet De kans bestaat dat Je dubbel zag. Want dat gebeurt wel meer." Harvey lachte luidruchtig. „Bij die gelegenheid was dat toch werkelijk niet zoo," protesteerde hij. „Doch ik merk duidelijk dat ook in dit geval de raad van een werkelijken vriend niet gewaardeerd wordt. Ik zal dus zwijgen. Ik kan echter niet nalaten nog even op te mer ken, dat een huwelijk wol als een heel krachtige maat regel beschouwd kan worden. Kun je niet als de wel doende pleegvader optreden en eens goed uit je oogen kijken?" „Nee." zei Tiggie somber. „Dat kan niet" Daarna zweeg hij en Harvey bleef hem nog steeds onbemerkt gadeslaan. En Intusschen Uet Tiggie zijn ge dachten den vrijen loop. Wat kwam het er op aan hoe Grlereon en Harvey over zijn besluit dachten? Hij verdiepte zich zelfs niet in gissingen of al die praat jes over haar verleden waarheid of verdichtsel waren. Voor zoover het hem betrof, was hij er van overtuigd dat het leugens, niets dan leugens waren en was zijn eenig verlangen dit tengere, zwakke schepseltje te red den uit de ellende zoowel haar ziel als haar lichaam Ze had het vlot opzeteelijk verlaten, dat zag hij nu heel duidelijk uit vrees dat hij door haar aanwezigheid daarop sou zinken. En hierdoor was ze zelf een prooi ge worden van wind en golven. Hij zag haar als het ware met den stroom meegevoerd telkens onder het water verwijnend dan weer aan de oppervlakte komend, ge broken en wanhopig, steeds lager zakkend. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5