Jlülltl KillIS- Almttmii- luMlü. De Ruiterfeesten te Amsterdam. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. „West-Friesland" wint twee kampioenschappen. De treinaanslag bij Boedapest. Spoorwegaanslag door een 14-jarigen jongen. Uit onze Omgeving. Boerderij afgebrand. Dinsdag 22 September 1931. >k« SCHAGER 74ste Jaargang No. 8938 COURANT. f Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- dag cn Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tpntiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TI6N van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsna inbegrepen). Grootere letters worden naar plantsruirnte berekend. SCHITTERENDE SUCCESSEN VAN J. SCHOORL JJ5T ZIJN PAARD „LADY". Soeg ons Noorderkwartier bij de op 25 Juli gehou- «s ruiterfeesten te Bergen een goed figuur, Zaterdag de Landelijke Rijvereenigingen uit onze omge- tdfóhet er in het Stadion te Amsterdam niet minder J ped afgebracht. Ja zelfs nog beter, daar de concur- l rentie zeer zeker nog heel wat grooter was, en het Ftksondanks aan de vereeniging „West-Friesland" ge- lukt is, twee kampioenschappen in de wacht te slee pen. Voorwaar een schitterende prestatie! Over het groote hippische feest naar aanleiding van de herdenking van het vijfjarig bestaan van de Ne- derlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigin gen, het volgende: Ofschoon het zonnetje achter de wolken gebleven is, was het niettemin prachtig weer en tegen het aan- vangsuur was het Stadion uitstekend bezet, al wer den de te dien opzichte hoog gespannen verwachtin gen niet geheel vervuld. Nadat om enkele minuten voor 2 uur Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden, begroet door het Wilhel mus, verschenen was, werd onmiddellijk daarna het Ruiterfeest ingezet met den grootstcn opmarsch die er ooit is georganiseerd. Tweehonderd zestig ruiters en amateur kwamen door de Marathonpoort binnen, aangevoerd door de Amstclruiters, een opmarsch, die, met de figuren, die er gereden werden, zeker wel een kwartier duurde, maar door zijn schitterenden aanblik kenners en nietkenners van het paard ver rukte. Tegen half drie stonden de 27 vereenigingen opgesteld tegenover de eeretribune. Het resultaat was: 1. (Kampioen van Nederland) „West fries land) (N.-H.) met J. Schoorl (Lady), D. de Graaf (Corrie), D. Gcerligs (Schimmel) en N. Eriks (Lena) met 14 punten (2 fouten, tijd 58 1/10 sec.). 2. De Amstelruiters (N.-H.), 14 punten (4 fouten, tijd 1 min. 4 1/10 sec.). 3. Winterswijksche Ruiterclub 12 punten (4 fou ten, tijd 55 4/10 sec.). Het springconcours. Een waarlijk belangwekkend nummer was het per soonlijk springconcours, waaraan 19 ruiters deelna men. Er werd niet op tijd gereden. In spanning volg de het publiek den loop der paarden. Toen allen gereden hadden, kwamen vier ruiters in aanmerking voor de eerste plaats, allen met 0 fouten. Tot driemaal toe moest verlengd worden en toen waren J. Boer en J. Schoorl, de jeugdige aanvoerder van Westfriesland, nog aan. Eerst wilde de jury lo ten, maar zeer terecht weigerden de concurrenten eensgezind, hiertoe hun medewerking te verleenen. Toen moest de jury wel besluiten tot een laatste rit over verhoogde hindernissen. Deze rit ging over twee hindernissen van 1. in. 30. Eerst reed J. Boer en die wierp beide omver. Een schoone kans voor de jonge Schoorl. Nog in huzarenuniform 1831, wierp de jonge ruiter wel de eerste hindernis om. maar over de tweede voerde hij zijn ros zonder fout. Da verend handgeklap begroette den 15-jarigen kam pioen van Nederland. Tweede werd J. Boer op Nelly, Hocksche Ruiters (Z. H.); 3. A. D. Bolhuis op Nia, Veen dam; 4. J. Klerk op Tilly, Heiloo e.o. Het besluit Toen is door 64 ruiters, behoorende tot het bereden corps der Amsterdamsche politie en tot de rijver eenigingen Kapitein v. d. Wal (Hoofddorp), Ritmeester de Kruvff (Halfweg), De Amstelruiters (Bovenkerk), Anna Paulowna, Westfriesland, Schagcrbrug en DE 15-JARIGE KAMPIOEN SCHOORL MET ZIJN TROUWE PAARD „LADY*'. Onderwijl kwam een peloton trompetters te paard ~*j v"°°r£i toegaan door „een gele rijder" in vol or naat. üe fanfares schalden luid op tegen de tribunes v« °!tuj!ifen vec' aPPlaus- Vervolgens kwamen de vaandeldragers het terrein oprijden, die vervolgens 1?^" eereloge den vaandelgroet brachten. De jonge öiod, die de hoofdleider was, deelde daarop bevelen mede, waarop een aantal ruiters naar voren traden om de prijzen van de wedstrijden in de ochtenduren in ontvangst te nemen. Aangevangen werd toen met de dressuurproef voor aideelingen, waarhij Anna Paulowna no. 6 werd met 'fo punten. Van deze afdeeling schreef de „Tel.", dat paarden' d°°r nCtte k,eedin8 eu k°ed® spullen op de Pe Poshhall-wedstrijden tusschen de Amsterdam se politie en een ploeg uit de Landelijke ruiters (waaronder de heer J. Waiboer van Anna Paulowna), eindigde met een 00 uitslag. Het kampioenschap van Nederland, individueele dressuur, werd gewonnen door H. Mensinck (Win- terswijksche Ruiterclub) op Nalda, 20 punten. Het patrouillespringen. Groot was de belangstelling voor het kampioen schap patrouillespringen. Elke patrouille bestond uit «n commandant die voorop ging en drie ruiters, die Behoorlijk afstand moesten houden en gelijk sprin gen. Hiervoor had Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlan den een zilveren medaille uitgeloofd. v an oudsher valt het springen nog het meest in aen smaak van het publiek en dit nummer oogstte dan ook zeer veel bijval. Het hielp niet of de speaker a» tot stilte maande met het oog op de paarden, het publiek kon zich niet inhouden na de dikwijls *eer fraaie sprongen en voortdurend klaterde het applaus op van alle rangen. Beyaart, Purmerend een groote historische quadrille van 1831 uitgevoerd in fraaie toepasselijke costumes. Het was juist 100 jaren geleden dat de ruiters in het Zuiden werden geconcentreerd om de eer van liet vaderland te handhaven en het waren de toen gedra gen kleurrijke cavalerieuniformen die nu vertoond werd. Deze grootste quadrille, ooit in Nederland uitge voerd, bleek een elegant besluit van het programma te vormen. Ook hier bleek weer hoe uitstekend alles voorbereid was. Opzienbarende vondsten. V.D. verneemt uit Boedapest: Op de plaats van den spoorwegaanslag bij Bia Tor- bagy nabij Boedapest heeft men opnieuw eenige be langrijke vondsten gedaan, die verrassende overeen komst toonden met de omstandigheden, waaronder de spoorwegaanslag bij Jüterbog plaats vond. Geconsta teerd werd, dat de springstoflading niet, zooals aan vankelijk werd aangenomen, in een koffer verpakt was geweest, maar evenals hij Jüterbog in een gas- pijp, waarvan men de versplinterde dcelen gisteren heeft gevonden. De buis had een doorsnede van 3,5 c.M. en een stuk van 15 c.M. lengte heeft men onbe schadigd gevonden. Door deze buis was een draad getrokken, die met de batterij verbonden was. Op grond van deze overeenkomst mét den aanslag bij Jüterbog heeft de politie te Boedapest een uitvoerig rapport aan de Berlijnsche politie gezonden. land. Tengevolge van langdurige droogte. Hongersnood die tot vreeselijke dingen leidt. V.D. verneemt uit Londen: In den laatsten tijd lij den Zoeloeland en het Noorden van Nat&l in Zuid- Oost-Afrika, onder een vreeselijke droogte. Sedert ruim twaalf maanden, heeft het in deze streek niet meer geregend. Naar gemeld wordt, zouden per dag ongeveer duizend stuks vec sterven. De bodem is zóó hard, dat hij niet meer omeeploegd kan worden. De „Daily Telegraph" meldt, dat de meeste inboor lingen verhongeren. De Zuid-Afrikaansche autoritei ten rusten thans, hulpexpedities uit. Het lijden der inboorlingen is zóó groot, dat de vreeselijkste dingen voorkomen. Zoo besloot een vrouw dezer dagen tot het brengen van een kinderoffer. Haar twee kinderen van twee en vier jaar gaf zij een geheimzinnig poe der in, tengevolge waarvan de kinderen stierven. De lichamen hakte zij stuk en maakte er een medicijn van, waarvan de inlanders gelooven, dat er regen door verwekt kan worden. De vrouw werd met haar man en een andere vrouw door autoriteiten gearres teerd. De gearresteerden behooren tot den stam der Se- koekoeni's, die stekelvarkens aanbidt Hij had in de kranten van spoorwegaan slagen gelezen en Naar wij in ons nummmer van Zaterdag meldden, is dezer dagen op Westerweldlijn HerbronWester burg de trein 3502 tusschen de stations Fehl en Hitzhausen in Limburg in hotsing gekoimen met een hindernis, die door den baanschuiver van de loco motief op zij geslingerd werd. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat rondhouten met een middellijn van 15 tot 20 c.M. en een lengte van 80 c.M. met ijzerdraad aan de rails vastgebonden waren. Het geheel was verzwaard met steenen. 50 M. voor deze hindernis was nog een zware steen op de rails gelegd. Intusschen is de dader reeds ontdekt Het blijkt een li-jarige jongen te zijn uit Iloehn, die het vee hoedde. Aanvankelijk ontkende hij. maar ten slotte heeft hij een bekentenis afgelegd. Hij had in de kranten van de spoorwegaanslagen gelezen en wilde ook eens een trein zien ontsporen. LUCHTVAART Tegenslagen voor de Poolsche luchtvaart. Militair toestel neergestort. Twee per sonen gedood. V.D verneemt uit Warschau: In den nacht is bij Plock een militair vliegtuig neergestort. Het toesrel werd geheel verpletterd. De beide inzittenden, een eerste vlieger-luitenant en een sergeant waren op slag dood. De oorzaak is onbekend. Drie ongevallen bij luchlvloot-manoouvres. Zaterdag werd uit Warschau gemeld: Bij luchtvloot oefeningen, die eergisteren begonnen zijn tot dusver reeds drie ongelukken te vermelden Eergisteravond zijn twee vliegtuigen bij een nood landing. die zij bij Kutna moesten uitvoeren, totaal verwoest In den nacht stortte een vliegtuig bij Plotsk naar beneden, waarbij de twee inzittenden om het leven kwamen. Gistermiddag viel een vliegtuig op de hangar van de Poolsche Luchtvaartmaatschappij. Het toestel viel door het dak en kwam terecht op de zich in de hangar bevindende vliegtuigen, waarvan er drie be schadigd werden. De piloot kwam otn het leven. Duitsch sportvliegtuig verongelukt. Wolff meldt uit Breslau: Tusschen Banau en Hennersdorf in het district Frankenstein in Zaterdagvoormiddag de eendekker D 2022. een sportvliegpr, met twee inzittenden neer gestort. Het toestel was in de lucht in brand gevlo gen. De bestuurder beproefde een noodlanding uit te voeren, doch voor het vliegtuig op den grond was sprong hij er uit. met het noodlottig gevolg, dat hij om het leven kwam. De machine werd hij de lan ding geheel vernield. De tweede inzittende bleef on gedeerd. Do gearresteerde vliegers in Mongolië. Schokkende avonturen. Uit Berlijn wordt gemeld: De „Xachtausgnhe" meldt, dat de Duitsche vlie gers Otto Koelger en Frans Ratje met hun vliegtuig „Kurasia" te Peking zijn aangekomen. Men zal zich herinneren, dat hun postvliegtuig op 2 Juli in Mongolië door Mongolen beschoten was en moest dalen, waarbij Koelger een schot in de knie had gekregen, waardoor amputatie van het been noodig was. De beide vliegers werden wegens spionnage tot tien jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Tien weken hebben zij in ellendigen toestand in een Mongoolsch tuchthuis doorgebracht., waar hun voedsel slechts uit schapenvleesch. kaas en melk bestond. Op aandringen van de Duitsche regeering is de sovjet-rogeering er tenslotte in geslaagd, de vrijla ting van de Duitsche vliegers te bewerken. KWALITEIT HOLLAND/CN El BOVENAAN DOOR BERTELS..KUNSTKORREL" (Volledig Pluimveevoeder) daar deze uit ideale grondstoffen is vervaardigd en géén vischmeel bevat Alles vereend in éen korrel.niets Dyvoeren Sedert 1925 is de pluimveeteelt verdut met Berfeü.Kunsrkomerner *e?enscnat> petyk ideale, voordeeliger en votiedoe voeder voor kuikens, kippen eenden enz waarin de granen.vleesctimeet. vilaminen.voedinqszouten enz in één korrel zijn vereen**! en waarmede ver- kregen *ordt arbeidsbesparing.lagere productie kosten en betere bevnxhhnq v.h ei.grooter en smake lyker eieren.sterker en moo»er d^ren en 30%méér eieren dan met de omslachtige dubbel voeder,nq met Ochlendvoeder en gemengd graan Alle foutief voederen, waardoor noq millioenen verspild wor- den.wordt door de. Kunstkorrel "m eens opgehe ven. In Nederland voert men reeds 2 mihoen kippen en eenden met J3XumsÜvWuiI* Qffif kilo f 65 P°5,v Vhoaot brochure 1 felan ats Ihode vacfit Uvccr mrtaa6st& ÊLonsrj Uism. '.BERTEIS' AMSTERDAM Octrooi reeds verkregen in Belqe Canada Erge tand. Pronkrqk.kake. Honqerqe. W-enjoanje.Zuid Afrika WIERlNQERXVAARti De geheele Inboedel In vlammen opgegaan. Zondagavond ia door tot heden nog onbekende oor zaak de boerderij, bewoond door den heer P. Saai. aan den Barsingerweg, en eigendom van Notaris de Boer te Hoogwoud, tot den grond toe afgebrand. Van den Inboedel ia bijna niets gared kunnen worden. Een klamp hooi, een boet, alsmede een groote kop pel kippen. Is behouden gebleven. De kinderen van den heer Saai waren afwezig. Da heer Saai en zyn vrouw werden van bulten af door voorbijgangers gewaarschuwd, dat hun huls in brand stond. Alles was verzekerd. K O E O R A S JULIANADORP. Oprichting van een Landelijke Rijvereenlglng- Men deelde ons mede. dat eenige voorstanders van de Ruitersport het initiatief hebben gpnomen, om alhier een vereeniging te stichten, tenminste als de deelname daarvoor voldoende la De ruiters die hier zijn. zijn lid van de vereeniging te Anna Paulowna en dat brengt voor die jongelui nogal eens bezwaren mede, zoodat als de oprichting werkelijkheid wordt, dit voor deze leden een niet te onderschatten belang zal zijn. Van een instructeur heeft men zich reeds verzekerd, zoodat da tbij de oprichting eener vereeniging geen bezwaar meer zal zijn om die te krijgen. Aangifte voor deelname kan men in den loop van deze week doen bü den heer A. Kossen, café ..Prins Hendrik", alhier, alwaar ook meerdere inlichtingen zijn te bekomen. NIEUWE N I K DO RP Het comité, dat het Tuinderscrongres te Hoorn voorbereidt, heeft besloten drie openbare vergaderin gen te beleggen en wel: Donderdag 24 September bij 11. J. Kossen te Nieuwe Niedorp, Vrijdag 25 September bij J. de Bakker te Noordscharwoude en Maandag 28 September bij D. Swager te Dirkshorn. Spreker de heer H. de Weert van Nederhorst den Berg. On derwerp: De toestand in den tuinbouw en het te houden congres te Hoorn. Zie advertentie. IV' I E R I N G E N J.l. Zaterdagavond had een openbare verkooplng plaats :n Hotel de Haan te Hippolytushoef. ten verzoe ke van de erven van den heer Jb. Metselaar Sr., ten overstaan van Notaris Obreen. Perc. 1 en 2. Woonhuis aan de Koningstraat, met daarbij gelegen tuingrond; hoogste bod Sijbr. Bakker 4 f 4500. Kooper Mart. de Haan voor f 4600. Perc. 3. Krocht achter M. Lont Pz.. 48 80 A. hoogste bod P. P Lont Vet 4 f 1400. kooper C. Metselaar Jbz. voor f 1530. Perc. 4. Weerom, 60-10 A.. kooper Jn. de Jongh voor f 1110. Perc. 13. Boetenkrocht. 21.90 A-, kooper F. Visser voor f 514. Perc. 12, Boetenkrocht In 't Noorden, 30 20 A koo-' per Jb. Wagemaker. voor f 510. Deze twee perceeien gecombineerd aan J. Scheltus voor f 1069. Perc. 11. Hoogs wal. 30.30 A-. kooper C. Metselaar voor f 1440. Perc. 10, De Gare. boven Jn. Rotgans Jzn.. 35-38 A-, hoogste bod P. Metselaar Jbz. 530, kooper Jn. Rotgans voor f 631. Perc. 16. bfj de Koo ij van Kooiman, 29.90 A-, kooper P. Metselaar Jbz. voor f 325. Ds perc. 10 en 16 gecom bineerd brachten op f 861. Kooper P. Metselaar Jbz. Perc. 5. Blauwboske. 67.90 A. kooper Jn. de Jongh voor f 630. Perc. 15. Groote Ven, Dorperkoog, 98.70 A.. kooper A. Keijzer voor f 1410. Perc 14. Zandventje aan Dijk, 22.81 A-, kooper Jn. Poest voor f 170. Perc. 9. Ven van KI. Minne», Nieuwe Koogerweg, 5810 A.. hoogste bod B. H. Kraan e.a f 000; kooper H. Engel Cz. voor f 630.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1