F Ziekenkas „Steunt Elkander" te Broek op Langend ij k. Jaar lang pmm dewlreid Theater Royal. "j taald en ia over het eerate halfjaar '81 uitbetaald t 165. Do uitbetaling bodraagt f 10, f 7.50 en f 5 naar ges- wicht en vetheid en wordt dit bedrag verminderd met do koaten van vervoer. Indien verwerking van grooto dieren winst geeft, moet billijkheidshalve uitkeering plaats hebben en moeten do gemeentebesturen bijdra gen voor het verwerken van hun niet-rondabel afge keurd materiaal. Het aantal stuks vee kan moeilijk een maatstaf zijn voor het bepalen van de bijdrage, daar veerijke gebieden uit oogpunt van destructie voordeellgcr zullen zijn dan do vee-arme. De heer Koster van Winkel zou willen onderzoeken of het niet mogelijk is, dat de destructor wordt be heerd door 33 gemeenten, inplaats van door 9 ge meenten, opdat men een uniforme r egeling zou kunnen treffen en zou het risico lichter zijn te dragen. De heer Breebaart van Callaatsoog acht dit zeer bezwaarlijk daar de inrichting heeft drie takken van dienst, welke zeer incengrljpen en ia het zeer moeilijk om deze strikt afzonderlijk te beheeren. Daarbij is er een gebouw en zou dit door twee Commissies worden beheerd en zou het personeel evenzoo in dienst moeten zijn van twee commissies. In verband met de uitbe taling aan de veehouders merkt spreker op, dat met de stichting van do verwerkingsinrichting is beloofd, dat de boeren uitbetaling zouden ontvangen voor het inbrengen van de groote cadavers en indien deze groote dieren wederom rendabel kunnen worden verwerkt, dan moet uitbetaling plaats hebben. Spreker meent, dat deze vergadering uitsluitend dient om te bepalen op welke wijze dc Kring Baralngerhorn aan andere •kringen en gemeenten gelegenheid geeft tot verwer king, maar moet een ieder dc interne aangelegenheden zelf regelen. De heer Nolot van Warmenhulzen vraagt, waar de gemeentebesturen nu gevraagd worden bij te willen dragen in het verlies, of zij ook eventueel zullen deelen in de winst In ieder geval tot het bedrag, dat in het •verlies is bijgedragen. De heeren Van Fridagh en Voorthulzen bepleiten een contract voor den duur van 5 jaar. Voorzitter dankt voor de aanwezigheid en de prettige discussies en deelt mede, dat de Commissie hot ge sprokene zoo spoedig mogelijk zal behandelen om daar na met voorstellen te komen. Voorstellen. De Commissie heeft geen anderen maatstaf kunnen vinden voor de verdeeling van het begroot» verlies van f 6000. Uitkecring van groote dieren kon voor de bultenge- gemeenten plaats hebben, indien het uitbetaalde be drag komt ten laste van het betrokken gemeentebe stuur of van den Kring en de uitbetalingen per drie maanden daarmede wordt verrekend. Voor het ge- heele district wordt een gelijke uitbetaling vastgesteld van f 5 per groot dier of varken met een slachtgewlcht van 250 pond, zonder aftrek van ophaalloon. Voor den Kring Barsingcrhom is deze uitbetaling opgenomen In de bijdrage van f 1850. De duur van het contract wordt bepaald op 5 jaar. De Commissie is gaarne bereid persoonlijk of schrif telijk alle gewensohte inlichtingen te verstrekken. Het bedanken voor de N.V.Z. Overname van elkanders leden. De advocaten gaan st rij kon met hot geld van de zieken. Wie is er mee begonnen? Vergadering van de Ziekenkas „Steunt Elkander", op Woensdag 23 September 1931, 's namiddags half acht, ten huize van den heer Vijzelaar. Voorzitter de heer Stammes, opende met een wel kom aan dc leden en dc heeren Kuijer als vertegen woordiger van het N.V.Z. en Witteveen van den Prov. Bond van Ziekenkassen in Noordholland. Verder memoreerde voorzitter, dat in verband met do uittreding der Kas, dit bedanken niet geaccepteerd was door het N.V.Z., als zijnde niet reglementair ge schiedt. Het bestuur vindt zulks zottenwerk, maar heeft zich laten welgevallen het nogmaals voor te stelen met voorbehoud en reserve van alle rech ten, zooals op het convocaat is vermeld onder punt 3. Dc notulen werden gelezen en onveranderd vast gesteld. Vervolgens kwam punt 3 aan de orde betreffende het nogmaals bedanken voor het N.V.Z. Do heer Smak vraagt wat voor fouten er gemaakt zijn, zoodat het nu weer geschieden moet, want het is nu zeker de derde of vierde maal al. Voorzitter zegt, dat het niet is geschied volgens de desbetreffende artikelen van dc statuten en huishou delijk reglement van het N.V.Z., welko inhouden dat bedunken uitsluitend kan geschieden tegen 31 Decem ber, terwijl uiterlijk 3 maanden tevoren hiervan me kunde had getwijfeld. „In orde." zei hij somber. „Ik zal je niet in den weg loopen. Waarschuw me echter zoodra er iets gedaan kan worden." „Laten wc nu eerst eens ontbijten," stelde Spot prac- tlsch voor. „Helen zal me dadelijk roepen als ik noo- ciig mocht zijn, en die kleine ziekenverpleegster is uit muntend. Het leek me het beste haar er by te halen; ze zal hcusch niet zooveel onkosten met zich mee brengen." „O, ik zal natuurlijk alles betalen," zei Tiggie opge wonden. „Ik heb geen trek. Ontbijt jij maar, oude Jongen." „Wees nu niet dwaas," drong Spot aan. „Schenk een kop koffie in als een brave kerel, en dan zal ik wel voor de rest zorgen." Geheel tegen zijn wil gaf Tiggie toe. Ze gebruikten brood, ham en eieren en toen dc maaltijd achter den rug was, zei Spot ineens: „Je kunt me een grooten dienst bewijzen, als Je een eindje met de jongens wilde wandelen. Of blijf een beetje bij hen in de buurt, want Helen en de zuster hebben haar handen vol." „Ik zal het doen," beloofde Tiggie. Hij stopte zijn pijp. hoewel hij niet de minste be hoefte had om te rooken, en ging naar de kleine jon gens. Hij vond ze op hot strand, waar ze druk naar schel pen aan het zoeken waren en een fort maakten. Hij werd met luid gejubel begroet en het duurde niet lang of Tiggie begon hen bij den arbeid te helpen en geen sterveling had kunnen bemerken wat er in zijn ziel omg.ng. Harvey, die het drietal vanaf een rots gade sloeg. waar hij zich in do zon lag te koesteren, ver moedde het wellicht wil. Het had juist twaalf uur geslagen, toen Spot op het strand kwam. Tiggie zag hem eerst en liep hem tege moet. De kinderen wilden hem volgen, maar hij gaf hun een tceken achter to blijven. „En?" vroeg hij al dadelijk. Spot keek hem aan en nam hem bij den arm. „Het gaat niet goed," zei hij. „Ik was er wel bang voor Ze moet onmiddellijk geopereerd worden, anders kan er bloedvergiftiging ontstaan." „Wat moet er gedaan worden?" vroeg Tiggie, die doodsbleek was geworden. „Wil je er een anderen dokter bij halen?" Spot zag eveneens bleek, doch hij was volkomen zeker van zichzelf. „Die zou vermoedelijk te laat ko men," zei hij. „Ik heb er al een getelefoneerd, doch de man zit by een zieke, en Ik durf niet langer to wach dedeeling moet geschieden bij de resp. secretarissen van den Prov. Bond en N.V.Z. Do secretaris merkt hierbij op, dat zulks niet kan geschieden in verband met het in liet leven roepen der commissie van geschillen, welke tot taak had, de geschillen in het hoofdbestuur van den Prov. Bond te onderzoeken en te probeeren partijen bij elkander te brengen. Naar aanleiding daarvan was door don heer Visser van Nieuwe Niedorp de vraag gesteld, hoe het dan moest met de inachtneming van den termijn van opzegging, waarop toentertijd door den waarnemend voorzitter van het N.V.Z. werd geantwoord, dat op zich te nemen en dezen datum te verschuiven. Later werd door hem gezegd, dat hij in dezen ter goeder trouw heeft gehandeld. De hoer Kuijer hierna het woord verkrijgende, brengt brengt dank voor de uitnoodiging, welke hem in dc gelegenheid stelt, hier te komen. Daardoor is de kwestie reglementair uit de wereld, daar nu aan de voorwaarden is voldaan, en hij hoopt dat we hier als vrienden komen en gaan. Er zijn nu eenmaal wetten vastgesteld en zoo is het ook met onze statu ten, zoodat we maar niet alles kunnen laten gaan. We hebben allen één doel en gepoogd onze zieke menschen uitkecring te geven. Wanneer een persoon ter goeder trouw heeft gehandeld, dan is het hoofd bestuur daartegen in verzet gekomen, omdat ze zulks niet mocht laten gaan. Wanneer een bestuurslid der Kas evenzoo zou doen, dan werd er ook geen genoe gen mee genomen, omdat besluiten welke enemaal door allen zijn genomen, niet mogen gesaboteerd wor den, maar ten uitvoer gebracht. Wat de kwestie in Noordholland betreft, wil spr. niets zeggen, alleen wenscht hij den zakolijkcn kant te bekijken en geen personen. Spr. heeft zich afge vraagd hoe liet mogelijk is dat men hier wil afschei den. Want het gaat er om wat er is bereikt met de samenwerkende kassen. In 1912 hebben we ons twee dingen ten doel gesteld en daar hebben we iets mee bereikt en we kunnen nog veel meer bereiken. Wanneer er niet samenge werkt was, dan was er niets overgebleven van het geen in het volk leefde. En daar hebben wij ons tegen verzet, met als resultaat dat we ongerept zijn be houden gebleven. Wanneer een lid der kas bedankt, dan kijkt hij niet verder dan zijn neus lang is. Voor een groot aantal kleine werkgevers, ook niet ver zekerden bij de wet, is bet noodzakelijk dat de kassen blijven bestaan. Ook hier kan men er niet buiten. Wij hebben bepaald de aanvulling bij ziekte tot het loon; steeds meerdere kassen blijven bestaan, omdat ze zich aanpassen. Ten tweede hebben we trots alle onoenighcid, bereikt, op te treden als uitvoerders der wet, cl is het niet in zijn geheelcn omvang geslaagd. Het is toch geregeld bij art. 100 der Ziektewet op te treden als B.V. Wij zijn al lang de kleinste niet meer, reeds 16 be- drijfsvereenigingen hebben zich al achter ons ge plaatst. Het is een absolute zegen voor de arbeiders en voor de werkgevers wordt een grooten last afge wenteld, wanneer de uitkecring geschiedt door de plaatselijke besturen. We durven zeggen, dat we door samenwerking een tweeledig doel hebben bereikt. Verder is de overname van elkanders leden van groote beteekenis. Deze geschiedt door ons voor le den welke gaan verhuizen, landelijk. Ook voor plaat sen waar geen kas is, kan men evengoed lid blijven. Zulks zal niet kunnen wanneer men zich als Kas afscheidt. Wanneer men jong is en verhuist, dan zal hét nog gaan om lid te worden van de kas daar ter plaatse, maar is men oud, dan is dat uitgesloten. Het is zaak, die dingen goed onder de oogen te zien, want controle is niet mogelijk. Hier in Noordholland trekt men zich terug, terwijl Friesland met 32 Kassen weer terug komt. Dat wil wat zeggen. Iloe kan men nu hier al die réchten waarborgen. Wanneer een lid verhuisd naar een plaats waar geen kas is, blijft hij dan lid? Wanneer hij vertrekt en te oud is, zal men wel eens kunnen zeggen, hadden wij het maar niet gedaan. De Landelijke Kas heeft- 673 leden verspreid. Daarnaast hebben we nog het Sanatoriumfonds. Door ons zijn 10 patiënten uitgezonden, waarvan er 7 hersteld zijn terug gekomen, welke alle waren afge wezen door den Baad van Arbeid. Wanneer één van u het zou overkomen, kan hij daar ook van profitee- ren; f300.ligt voor diegene klaar, terwijl hot u zelf geen cent kost, daar dc contributie van Noordhol land is teruggebracht op 15 cent. Dat is ook geschieu door sjHnenwcrking. Ook worden de leden n-g i-p ecu andere manier ge holpen en wel door ons adviesbureau. Velen zijn in dezen van raa i gediend. Verder nog iets. I)e regeering gaat het werk erken nen. Al is het niet in klinkende munt omgezet, toch komt het.. liet N.V.Z. telt 45000 leden. En nu wordt daarnaast getracht weer een klein hondje op te richten. Noord- Holland is nu al in 4 stukken verdeeld. Is dat nu de weg die we moeten inslaan. Hebben we niet altijd getracht ze in alles Ier wille te zijn? Door de bedrijfsvereenlging kost de propaganda nu niets. 4 menschen dienen de belangen daarvan. On- (lergeteekende zelf is er één van. Dat komt alles ten voordeel van den bond. Ilot is spr. wel eens in de schoenen geschoven dat het hem ie doen was om een baantje. Ten dien op zichte durf ik ten allen tijde met een opgericht hoofd te komen. ten. Was haar man maar hier. Ze heeft nog een broer, ia het niet? Kun je hem bereiken?" „Zeer zeker." zei Tiggie. „Ik doe het echter niet." „Doe je het niet?" vroeg Spot met gefronste wenk brauwen. „Begrijp je wel dat hot hier een kwestie van leven of dood betreft? Ik heb het je toch duidelijk genoeg gemaakt, zou ik zeggen." „Dat is zonder twijfel het geval," mompelde Tiggie tusschen zijn tanden. „Aangezien ik evenwel weet dat 2e hem liever niet ziet, denk ik er niet over hem een boodschap te doen toekomen. Begrepen?" Spot begreep voldoende om niet langer op deze kwestie uan te dringen. „Zeker een bruut van een kerel? Ga mee naar bin nen, want ze wilde je zien." Tiggie wankelde bij dit bevel en een bloedroode kleur steeg hem naar het gezicht. „Waarom zei je dat niet dadelijk?" barstte hy los en rende in de richting van het rotspad. Toen Tiggie zich in het kleine, witte huisje over Viola heenboog. zag hij weer doodsbleek, doch met grooto krachtsinspanning gelukte het hem een glimlach te voorschijn te roepen. „En hoe gaat het met het kleine meisje?" vroeg hij tecdcr, terwijl- hij haar handje In de zijne nam. Ze zag hem aan en in haa» groote, blauwe oogen brandde een koortsachtige gloed. „O, Tiggie," bracht ze ademloos uit, „ik ben blij dat je kwam. Ik wilde jo zoo graag zien. Ik geloof dat ik ga sterven en het spijt me eigenlijk niet. Maar eerst wilde ik jou zien om jo te bedanken en je to vragen me te kussen voordat het met me afgeloopen Is." Hij viel op zijn knieën voor haar bed neer, en ln die oogcnblikken bestond er niemand anders op de wereld voor hem dan zij. Hij drukte haar handje tegen zijn gezicht en probeerde het te warmen, want het voelde erg koud aan. „Ik ben cr toch, kindje. Ik ben toch gekomen," klonk het hcesch. Haar oogen zagen hem aan met den blik van een kind, dat het een of andere wonder aanschouwt „Ik zal steeds aan je denken," zei ze, „zelfs wanneer ik dood ben. Wil je soms ook eens aan mij denken, Tiggie?" ..Altijd!" zei hij heftig. Een zucht ontsnapte aan haar lippen. „Het was zoo goed cn vriendelijk van je me op Je vlot te ne men," fluisterde ze. „Ik hcop ik hoop dat ik je niet te ver uit Je koers heb gebracht." Haar stem begaf haar cn de witte leden sloten zich zijn de bekende Aspirin-Tableffen in den handel. Sedert 30 jaar bestrijdt men ver- koudheidsziekten, rheumatiek en alle soorten pijn met Aspirin-Tableffen. U kunt dus het volste vertrouwen in dit middel stellen. [U Let op den oranjeband. Prijs ?5 ets. Ik vraag u, is het nu de tijd om nog meer scheu ring te brengen of tot elkander te brengen. Is Noord- Holland een andere maatschappij, of hebben we de zelfde nooden? Ik weet niet of ik u kan overtuigen, maar volgens mijn meening ligt in samenwerking onze kracht en niet in verdeeldheid Voorzitter zegt spr. dank voor zijn rede en geloofd dat het bestuur wel accoord gaat met het gesprokene, Maar wat is dan de reden waarom die 18 kassen in Xoord-IIolland de samenwerking verbreken? De heer Kuijer zegt, de zaken betreffende Noord- Holland niet aangeroerd te hebben, daar anders per sonen in hoi gedrang zouden komen Wat de 18 kas sen betreft, zijn er al 3 teruggekomen, terwijl er 2 niet meer meedoen. Wat aangaat het reservefonds; nu aan alles is vol daan en als de gelden beschikbaar zijn. zal iedere kas haar deel terug gegeven worden, volgens besluit der vergadering. Het is niet de bedoeling het geld te houden, dat zou niet eerlijk zijn, maar het gewestelijk bestuur was verantwoordelijk voor do gelden Wat betreft de centralisatie is hier niets veranderd. De prov. een heden zijn gewestelijke eenheden geworden, terwijl de plaatselijke zelfstandigheid ongerept is gebleven. De heer Giltjes zegt, dat de heer Kuijer nu wel de dingen heeft laten rusten betreffende de kwestie Noord-Holland, dat is wel heel mooi, maar dit heeft juist zoo'n belangrijke rol gespeeld, en vooral juist de persoonlijke dingen. Ten 2e gaan de advocaten strijken met het geld, het welk voor de zieken is bestemd, maar wie is daarmee begonnen en waarom moest dat? De heer Kuijer zegt, dat wanneer er een persoonlijke kwestie is, gaat u dan loopen als lid, of tracht men die kwestie op te lossen. Over de kwestie Noord-Hol land praten doe ik niet. De heer Giltjes: Dat doet U wijselijk niet, want U weet precies de heele zaak. Dp heer Kuijer; Ik ga er niet op in, want de agen da geeft het niet aan. Wanneer we het oprecht nemen dan is volgens de besluiten Noord-Holland schuldig. De vergadering van den Bond heeft met 7 tegen 1 stem hit. administratcurschap aanvaard en dan moet men zich aan de besluiten houden. Dat is in Noordholland niet gebeurd. De kassen zijn niet op de hoogtb gebleven. Wat betreft: wio het eerst begonnen is met een advocaat? Dat is de schuld van den voormaligen se cretaris van den bond. Wanneer deze op 1 Novem ber bedankt, is hij verplicht tot afgifte der stukken en dat is niet gebeurd. Er is zelfs gezegd, er zijn geen stukken, tot bleek dat ze gebruikt werden voor den nieuw op te richten bond, dus waren er wel stukken en daarop is men de stukken gaan eischen. De heer Giltjes zegt, dat hij niet heeft bedoeld de stukken, maar het geld van het reservefonds. De heet Kuijer zegt, dat in deze ook alles is ge- probered. Tenslotte zouden door den oud-penning- ineestcr de gelden worden afgegeven, hetwelk later in zijn kwaliteit van directeur der boerenleenbank weer werd geweigerd. Do secretaris zegt in verband hiermede, dat, terwijl het vertrouwen zoek was tusschen het Hoofdbestuur en hun kas, een schrijven is gericht aan de boeren leenbank, om het geld niet eerder af te geven voor en aleer de rechtmatige eigenaar hekend was. Do discussie over het verkrijgen van het reserve fonds werd nog eenigen tijd voortgezet, terwijl ten slotte door den heer Kuijer werd meegedeeld, dat nog onderhandelingen gaande zijn over een minnelijke schikking door partijen. De heer Smak zegt, ten slotte, dat wat we gaan doen is niet organisatorisch. Maar daar gezegd werd dat er zulke groote onkosten verbonden zijn aan het lidmaatschap, zijn we er maar zoo'n beetje klakke loos op af gegaan, alhoewel het nooit is goed te keu ren. Want men moet in een grooten bond zijn, wil men wat bereiken, anders luistert men niet naar je. Maar dat de zaken zoo gingen, daar heeft het hoofd bestuur aan meegedaan. De heer Giltjes zegt, dat in hoofdzaak de strubbe lingen in het II.B. veel kwaad hebben gedaan. Wij hebebn gezegd dat we ons vertrouwen daaraan niet kunnen schenken. Het spijt ons, maar we hadden geen vasten grond en moesten deze stap tot afschei ding doen in het belang der leden. Niemand meer het woord verlangende, werd tot stemming overgegaan, waarbij bleek dat 2 stemmen tegen en 16 stemmen voor het voorstel tot bedanken waren. Zoodat besloten is tot afscheiding onder re serve van rechten. pE I B over haar blauwe oogen. Hij zag hoe haar lippen zich samentrokken als in pijn. „O, goede, almachtige God!" bad hij met gesloten lippen, terwijl hij strak naar haar bleef kijken, „laat haar niet lijden. Behoed haar voor'pijnen." En toen begon haar heele lichaam te trekken en het was hem duidelijk hoe ontzettend ze moest lijden. Haar andere hand strekte zich ook naar hem uit en drukte zich in do zijne. Geen kreet van smart ontsnapte even wel aan haar lippen. Ze verborg haar gezichtje in de kussens als om elk geluid te smoren. Met een blik van wanhoop in zijn oogen keek Tiggie om zich heen. Vlugge voorbereidselen voor hetgeen dadelijk zou ge beuren, werden in de aangrenzende kamer gemaakt. De deur stond open, doch hij was met Viola alleen. Hij boog zijn hoofd tot dicht bij haar gezicht en zijn ziele- smart was even groot als haar lichamelijk lijden. Woor den kwam-pn over zijn lippen, waarvan hij zich niet bewust was. „Ik kan niets niets doen." kreunde hij. „Maar 11c heb je zoo lief. O, groote God. ik heb haar zoo lief." Haar handjes bewegen zich in de zijne, maar gedu rende de eerstvolgende oogenblikken bleef haar ge zichtje nog in het kussen verborgen. En ten laatste, na een tijd die hem een eeuwigheid toeleek, werd ze wat kalmer en haar gelaat raakte nu gedeeltelijk zicht baar voor hem. Ze sprak ternauwerncod verstaanbaar. „Het spijt me zoo." „O. jij arm, klein meisje. Arme lieveling!" zei hij zacht. Ze bewoog zich eenigszins, zoodat haar bink voor hoofd dicht bij zijn lippen was. Ze zei niets, maar hij begreep wat ze bedoelde. Hij boog zich nog verder over haar heen en kuste haar slapen. Haar vingers bewogen zich weer en sloten zich om zijn hand heen. De aanval van pijn was geweken, maar zoo nu cn dan wendde ze haar gezichtje weer af cm gekreun te smoren. Het kwam hem voor dat haar ademhaling langzamer ging en een onbeschrijflijk ge voel van angst maakte zich van hem meester. H\j hield zijn adem in om beter te kunnen luisteren. Het zachte geklots van de zee drong tot hem door en opnieuw leek het hem toe alsof ze samen op hun vlot dreven en een onbekend strand bereikten. Hij hield haar handje nog steeds in de zijne geklemd, drukte het telkens tegen zijn wang, en hij was wan hopig angstig dat de aanval zich herhalen zou. Zwij gend cn bewegingloos lag hij voor haar bed neerge knield totdat ze haar hoofdje weer omwendde en hem aanzag. Ze sprak niet en ze bleef hem aanzien met De heer Kuijer hoopt, dat het besluit geen wet J Persen cn Meden is en tevens dat niet tot het inj gekomen mag worden dat gcfaudeerd is. Ik voc geen andere uitslag, maar het was, mijn plicht 1 deze te waarschuwen als vriend. De voorziter zegt de leden dank voor het vert-M f!l iI.1 wen in het bestuur gesteld, waarna onder danbB^c ginc voor de mooie vergadering werd gesloten. rijkh' m T Trom I vrou\ hoogs den i Er volko Syrië zeis eenig [aan wen in dï Moht nam. men ichoi De w oo wai wu w „Werkstudente Een vroolijk Duitsch sprekende studentenfilm, deze week in Theater „Royal" draait, getiteld „W studenten." Robort Riedel, de jonge Heidelberger student, door zijn rijk met aardsche goederen bedeelde in staat gesteld om zijn studentenjaren op de l zorgelooze wijze door te brengen. Aan dit vrool leventje komt echter ruw een einde, wanneer een brief ontvangt, waarin zijn vader hem mei dat de zaken er heel slecht voorstaan en Roberti geen verdere ondersteuning behoeft te rekenen, vriend wil hem helpen aan werk, zoodat hij eigen studiekosten kan verdienen, maar Robert I-Ieidelberg verlaten, daar hij zich voor zijn studenten schaamt, die hem steeds als den student gekend hebben, s Avonds zal dus het *1 scheid gefuifd worden, doch tot een afscheid kc het niet. Met den laatsten trein arriveert in Heidelbergi jong Amerikaansch meisje, dat door de drukte de feestweek nergens een onderdak kan vinden. "i slotte poogt zij een kamer te krijgen in een van- studentenpensions en komt daarom in een om kenbaar Amerikaansch accent bij de studenten raad vragen. Robert kan haar helpen. Ilij verlaat den volgenden dag Heidelberg, zij kan zijn k: wel krijgen. Dien laat3ten nacht zal hij zich wel den gang of de kadkuip tevreden stellen. Zoo gea het ook, zoo maakten Noima Schwab en Robert del met elkaar kennis, liet eerste war Norma den genden morgen op de tafel vindt, is de brief Robert's vader. Opeens is het haar duidelijk vvi hij Heidelberg verlaten wil. Schamen moest hij Hij kan toch werken en studeeren tegelijk. R( laat zich overhalen en blijft. Methusalem bezorgt een baantje op het postkantoor. Zoo zit hij ovr tusschen de brieven en 's nachts tusschen de ken. Maar tusschen de brieven of tusschen de ken, steeds zweeft hem het beeld van het ai Amerikaansche meisje voor don geest. Door een voorval blijkt het Robert. dat Norma hem houdt Dagen van vreugde volgen, weldra, volgd door een groote depressie. Hij heeft geen gi wat heeft hij Norma dan aan te bieden. Doch N( vertelt hem, dat haar vader ook geen geld h( hotelkok is en met een gezin met acht kinderen een zeer kommervol bestaan voert. Doch' F Schwab blijkt geen hotelkok te zijn, maar een Duit Amerikaan van het ras der millionairs. Als oi dent van Heidelberg komt hij de Alma Mater m bezoeken en op het verzoek van zijn dochter, die bi vertelt, dat de tijden wel zeer veranderd zijn, detb vroolijke studentenleven lang zoo vroolijk niet is als vroeger, dat thans veel studenten dubbel ten zwoegen om hun studie te kunnen voltoos sticht hij een fonds voor ondersteuning van bete tige studenten, met een beginkapitaal van 100.00Ö* lars. Robert keert zich van Norma af. Tegen (if? lijke kapitalen kan hij niet opbieden. Op het bef* tingsfeest kan hij echter niet uit haar nabijheid» ven, want als preases van de Senaat moet hij» enkele woorden tot den gullen gever schenken, Mr. Schwab gaat van Robert houden en waart lochter dit reeds lang doet. hoeft het niet te ver*? Mi f* #cbu De Leid, lijn wees klee hij c gluie vrou niet, dig Da vrou let i ding maa den 4oo< vern ichi D min \e« deren, dat deze twee jonge menschen weldra br luk hebben gevonden. „Kijk uit, Er Op Harddraverijdag een film die bij het pufct zal slaan. In deze film „Kijk uit llarold!" verft* onvergelijkelijke komiek Harold Lloyd de hd en door diens optreden kan men verzekerd zij;" een paar heerlijke uren. In het Theater Royal zal dezen dag de lach* scheidene malen langs de wanden daveren. ttml vochtige oogen. Het leek Tiggie toe dat ze Iets zeggen, wat ze niet kon uitbrengen. Hij was het die tenslotte de stilte verbrak, hy over haar smallen pols streek. „Voel je je nu een beetje beter?" Er lag een teedere glimlach om haar lippen en 3* greote moeite bracht ze een paar woorden uit wilde dat ik je kon zeggen hoe ik me voel. Mtf het is misschien beter dat je het niet weet j was erg lief van je me te vertellen dat J< v liefhad." „Dat doe ik," zei hij. „Kind. ik heb je met rnf® ziel lief." „Dat is juist iets voor jou, Tiggie," flulsterèe Daarna volgde er stilte en hij vreesde, dat was cm nog meer te kunnen lijden. Doch eeW^L begon ze weer te spreken en er was een smeeken klank in haar stem. „Tiggie vertel het aan niemand van Jou mij. Laten we het geheim houden. je dat goed?" „Ik zal ailrs deen wat je wilt,' zei hij op toon. Weer glimlachte ze tegen hem en lan^~T vielen haar leden over de blauwe oogen. „Dan Tiggie," mompelde zc. „Dank je." En daarna z „Veerwel, beste Tiggie. Vaarwel." Ze zuchtte en lag toen stil. En het leek haar onafgebroken gadesloeg toe, alsof er een re schaduw over h~ar gezicht daalde en een tusschen hen was gevallen. Hij stond op een verbijsterend gevoel kwam hem dat hy Iemand moest roepen. Op dot.°°ftoC. trad de verpleegster binnen en liep op haar ba i—Aotc hulpeloosheid Wat i« het? Is over Met een gebaar van groote hulpeloosheid Tiggie zich tot haar. „Kijk Wat is het? Is „Nee. nee." Ze stelde hem vriendelijk gerus u hij een verschrikt kind was geweest, „Het is een lichte flauwte. Dadelijk komt ze weer JJ J ze wat beter zijn. Laat u haar maar aan J f. Tiggie begreep dat hij een bevel hadl ge r er restte hem niets anders dan te gehoorz gend ging hij vehtwrult - plaats gevend alsn aan een grootcr macht cn daarna liep teencn naar de deur niet durvend o U het ontzaglijke gevoel van angst dat ais gewicht op zijn hart lag. (Wordt vervolgd)-

Schager Courant | 1931 | | pagina 10