Veiling Afbraak. is te huur, STROO een LEERJONGEN een nette Baker, FRANKRIJK'S MINISTERS TE BERLIJN. De Kamper Bank in moeilijkheden. Het torendrama te Amsterdam. De Zuiderzeewerken. Donkere toestand voor de Zuivelindustrie. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. JANNIE. R. WAIBOER Pz„ te Winkel, CONCERT 2 Lijnpaarden. OUDE NIEDORP oUDC NIEDORPER VERLAAT. Maandagmiddag tegen vijven was het een belgerin- jJnes Verlaat van je welste en gauw ging men huilen kijken wat dat was. Een heele groep kin- brachten meester naar het station en ter zij- ar eer hadden ze allen hun fiets versierd. Een leuke nfncht iet" echt kinderlijks en toch een droeve op- f /.hi want meester Schtcevers werd benoemd te Ju- tianadorp en P>ng nu Oude Niedorp verlaten en hij at niet alleen, maar neemt alle harten der kinde- «n mefc en ook van de ouders. Jammer voor de T. d van Oude Niedorp. want hier was leeren spelen. Sk kind ging steeds opgewekt naar school, want Beest er begreep elke kinderziel en wist dit steeds in iedc banen te leiden en dit is voor vele zoo'n groote rost ja voor velen een onmogelijkheid. Toen mces- r dan ook in Noordscharwoude den trein instapte inden allen de oogen vol tranen, want nu op het ó-cta oogenblik voelde elk kinderhartje dat raees- Jr voor hen verloren was. Ook meester zag en voelde rfat want op dat oogenblik was t ook voor hem een .waar afscheid. Zoolang de trein in zicht was, is meester toegewuifd en toen de schare terug kwarn op Verlaat was het te zien aan de kinderen wat van hun was weggegaan. Ze zullen meester niet vergeten en de waardeering voor meester Schroevers zal hun hun heele verdere leven bijblijven. HEER HU GO WAARD Het voetbalterrein zal binnenkort een belangrijke ver betering ondergaan. Door de bespelende vereeniging, die een hoogere klasse is geplaatst, waardoor ook hoogere ifchen aan het eigen terrein worden gesteld, zal het «heel worden omrasterd, terwijl de gemeente als verhu isde partij zorg zal dragen dat de oneffenheden tot het «•leden zullen g|an behooren. Maandagmorgen de motorrijder C. K.. wonende icctn Westelijk. zich van Noordscharwoude huiswaarts ten: slipte bij het binnenrijden van het damhek zijn gtfèts, met dusdanig gevolg, dat K. tegen een der I^sverd geslingerd. De opgedane verwondingen wa rs on dien aard, dat opname in het St Elisabethgast- jeta Alkmaar volgde. Opening vakteekenschool. Maandagavond om 6 uur vond de opening der vaktee- Itnschool Afd. Hensbroek-Heerhugowaard alhier plaats in het daarvoor van de gemeente gehuurde lokaal van de openbare lagere school II. Onder de genoodigden bevonden zich behalve enkele vaklieden ook de burgemeester en wethouder Wijnker. Toen zij arriveerden was het als altijd volijverige be stuur druk bezig het lokaal dat aanzien te geven dat het dezen winter weder opnieuw tot teekenlokaal zal stem pelen. Tafels werden neergezet, hier en daar nog wat verschikt, de verlichting in 100 pet. orde gebracht. Een genoegen was het door den heer Molenaar rondgeleid te worden in de achter het teekenlokaal gelegen lokalen van lijn school, die na de groote restauratie, die gedurende de vacantie heeft plaats gevonden, mede door de ver lichting en de in moderne tint aangebrachte beschilde ring dat eenigszins sombere, dat de oudere schoolgebou wen kenmerkte, geheel hebben verloren, zoodat diegenen die de oude school gekend hebben en nu hier plotseling werden overgeplaatst, eerst niets anders kunnen doen, dan een poosjo verbaasd staan. Ondertusschen waren de leerlingen binnengekomen en opende, wegens afwezigheid van den heer Groot van Hen$;oek, voorzitter der afd. de heer Dirkmaat deze eerste les. In het bijzonder werden door hem de leden vin het dagelijksch bestuur der gemeente welkom ge- ten. terwijl hij den aanwezigen vaklieden dank bracht r hun belangstelling. Den leerlingen werd gewezen v) let voorrecht, dat zij genoten in eigen gemeente Mhet eerst noodige van den vakman te kunnen op ia en dat ook weer Hensbroek vertegenwoordigd was tót hem en het geheele bestuur tot vreugde. Hij wees dat dit jaar het aantal er toe medewerkte om het o::«wijs vruchtbaar te kunnen doen zijn. Hierna ver- Haarde hij den nieuwen cursus geopend met den wensch dat bikken zou dat deze ook thans weder in een behoefte blijken to voorzien. Burgemeester van Slooten dankte den Voorz. voor de tot het bestuur gerichte uitnoodiging om deze opening bij te wonen, waaraan als altijd met genoegen was gevolg gfgeven. Hij wees op het nut, dat een dergelijken leer gang van vijf jaar voor de deelnemers afwerpt en waar van men de draagwijdte pas in later leven leert Inzien en *aard«cren. Hij meende, dat het deze keer niet noodig de leerlingen er op te wijzen, dat orde en regelmaat Mlcen bij alles, wat het vak betreft den boventoon ïnoettn voeren, doch dat deze ook in het maatschappelijk kven tot uiting moeten komen. Mtt den wensch, dat de leeraren, van wier toewijding k «misten verzekerd kunnen zijn, niet door hen be- zullen worden, als voor hen de dag van het daar is, sloot hij zijn korte toespraak nog even rtcrendo hen, die er niet tegen op gezien hadden i:i te laten schrijven, hoewel zij zeker „van ver" ro{**t« komen. fccretaris, de heer Hoogland wenschte de aan- acitnmie leerlingen speciaal te vestigen op den leer •r? ctrde klasse ambachtsschool te Alkmaar, die, ®Jr ha derde jaar deze leerlingen daar niet veel zte krijgen, speciaal tot hem was gekomen p":' vö*ek dezen cursus ook te mogen bijwonen. urae bad hij daartoe zijn toestemming gegeven, wat hcaj Week daaruit dat deze jongen reeds heel T:*f hii leeren begrijpen, dat leeren .leven is en leven is het mogelijk iets te leeren, jongens, leert Wie leeren kunt en en denkt vooral aan de taal en boekhouden, die ledereen zoo bijzonder 'even te pas komen, en waarvan speciaal het v* In 'cdere moderne zaak steeds meer onmisbaar t b.ijken. En tracht dan ook nog iets van hier mee ,a ne®*n, wat je mogelijk nog beter te pas zal komen an het andere, dat voor menschen te leeren is. Leert vj "d nuttig te besteden en geeft daar iederen avond •°r je voorbeeld van, zoodat als je later, man gewor- en. nog eens aan deze uren terugdenkt, dat met blijde «Jtttaarhedd mag zijn. ook, om de ding, die je doet „af te maken je hier, nu vanavond al, aan den arbeid met -vaste voornemen om ook het kleine en geringe zoo dt*n, dat er niets op aan te merken is. Bij dat po- kan jc verzekerd zijn van den steun van allen, :e dezen winter aan je vorming tot vakman mee zul- werken. Dat alles zeg ik jullie niet zoomaar. Reeds aan het van dezen cursus zal er een strenge schifting tus sen het teekenwerk gemaakt moeten worden, daar •dM&blik, waar de volgende tentoonstelling zal ge- .°udon worden, over weinig ruimte beschikt, en slechts «tgene geëxposeerd zal worden, wat op den naam „af gunnen bogen. Als ik echter de r{jen afzie en op- dat de vijf leerlingen, die verleden jaar de eer- vormden, thans de tweede uitmaken, dan «*'t me dat een goede belofte voor de toekomst en durf fcet i er nu wel bijzeggen, dat er in die eerste klas i «ei "yicggen, uat **1 vorige Jaar goed gewerkt la. Hierna dankt de heer Dirkmaat voor de belangstel- a*. waarmede het officleele gedeelte afgeloopen was. Dan ritselde papier. Uit een grauw pak rolden blan- Vc'Ien- Begeerige oogen richtten zich op dat paic. Jongenslichamen bogen zich naar den grond, jt pakjes en koffertjes kwam en de utllia te voop- Do broekjes uit do eerste klas voelden zich nog wat onwennig tegenover die groote vellen, die het dt h eïvlak ln beslag namen. Van de ouderen werd 1"UgtPg afgekeken. De heer Kalf gaf hier en Uacb begoaiT*10*^'11860' eerate les was 00,1 praC" VEENHUIZEN. In de gehouden bestuursvergadering van de afdee- linsr van den Bond voor Staatspensionneering is be sloten. dezen winter wederom een propaganda-avond te houden. De tooneelclub onder leiding van den heer H. Bruin alhier heeft zich bereid verklaard, geheel belangeloos, op dien avend hare medewerking te verleenen. „GEEFT AAN DE WERELD DEN VREDE WEER!" Geestdriftige ontvangst te Berlijn. Geen incidenten. Zondag zijn de Fransche ministers Laval en Brland voor een contra-bezoek aan de Duitsohe regeering te Berlijn aangekomen. Van het station Friedrlchstrasse, langs Georgenstrasse en Neustaedtische Kirchstrasse, zoomede Unten den Lin den stonden de politieambtenaren zij aan zij. Van hotel Adlon hing de Fransche driekleur uit tus- schen de Duitsche rijksdag en de Duitsche handelsvlag, Op de tegenover hotel Adlon gelegen Fransche am bassade wapperde de Fransche vlag. Om 8 uur 40 rolde de trein met de Fransche ministers het station binnen waar de Duitsche rijkskanselier dr. Brüning en de rijksminister van bultenlandsche zaken dr. Curtius de gasten uit Parijs opwachtte en hartelijk verwelkomden. De Fransche ambassadeur te Berlijn, Franqois Poncet en de Duitsche ambassadeur te Parijs von Hoesch waren den Franschen minister tot Charlottenburg tegemoet ge reisd. De Fransche en Duitsche ministers begaven zich langs de krachtige politieafzetting per auto naar hotel Adlon Uit de menschenmenigte klonken de roepen „Vive la Paix!" en „Nie wieder Krleg". Het is nergens tot inci denten gekomen. Toen om kwart voor negen de auto's met de ministers kwamen aanrijden, bracht het publiek dat op den prach- tigen herfstochtend in groote massa's de straten vulde, den gasten luide ovaties Do wagens der ministers wer den voorafgegaan door eenige auto's met politiemannen De Duitsche ministers begeleidden hun gasten tot den hall van het hotel, waarna de heeren afscheid namen, om naar hun eigen woningen terug te keeren. De menschenmenigte stroomde toen voor het hotel sa men. Het publiek waaronder zeer velen met het insigne van do rijksbanier, riep herhaaldelijk: leve de vrede, ter wijl heilroepen op de Duitsch-Fransche toenadering wer den uitgebracht Minister-president Laval verscheen eenige malen voor een geopend venster, terwijl Brland zich achter een ge sloten venster vertoonde. Tegen kwart voor tien versche nen de beide ministers eenige oogenbllkken op het bal- con. „Geeft aan de wereld den vre- d e!" riep de menigte den ministers toe. Laval wuifde de menigte met een zakdoek toe, Briand zichtbaar ontroerd, groette met de hand en klapte zelfs !n de handen om van zijn instemming met het vredes- gejuich te doen blijken. Volgens de Parijsche ochtendbladen is men in Frank rijk uiterst voldaan over de geestdriftige en hartelijke ontvangst die Laval en Briand te Berlijn ten deel is ge vallen. Briand naar het graf van Stresemann. Gedurende het onderhoud van Laval met de pers. begaf Briand zich, vergezeld van den Franschen ge zant, Poncet, en den chef van het protocol, naar het graf van Stresemann. Na een krans witte chysanten met een blauw-wlt- rood lint op het graf te hebben neergelegd, schreed Briand alleen de treden van het grafmonument op en bleef eenige minuten diep geroerd staan Zondagavond bood de Duitsche rijkskanselier dr. Brüning zijn Fransche gasten een diner aan, dat ge volgd werd door een receptie. Tijdens het diner zijn vriendschappelijke tafel redevoeringen uitgesproken. EEN OFFICIEEL COMMUNIQUé OVER DE BEREIKTE RESULTATEN. HE DENMORGEN WEER TERUGKEER NAAR PARIJS. Over de gevoerde besprekingen tussohen de Duitsche en de Fransche ministers is een officieel communiqué gepubliceerd, waarin de vertegenwoordigers der beide regeeringen opnieuw uitdrukking hebben gegeven aan hun overtuiging, dat thun doel is vertrouwenwekkende relaties tusschen beide landen tot stand te brengen. Zij zijn van meening, dat de economische crisis, waaronder tegenwoordig de geheele wereld lijdt, het tot een ge biedenden plicht maakt, vooral op economisch gebied gemeenschappelijk te werken, om middelen te vinden ter leniging van den nood. De Duitsche en Fransche ministers achten het noodzakelijk een speciaal orgaan te stichten, welks werkwijze de belofte ln zich houdt, dat vruchtbare resultaten worden verzekerd. Zij zijn dientengevolge overeengekomen een gemengde Duitsch Fransche commissie te stichten, die uit vertegenwoor digers der betreffende centrale instanties, van verschil lende takken van het economische leven en vertegen woordigers der werklieden zal bestaan; als leiders der commissie treden leden der beide regeeringen op. Door het een en ander zijn de vertegenwoordigers der Duitsche en der Fransche regeering overtuigd, dat zij hierdoor de basis leggen voor een werk van op bouw. Dit werk moet de eerste stap zijn naar een ge meenschappelijk werk, dat op het oogenblik noodzake lijk is en waaraan allen hun medewerking moeten ver leenen". Van Duitsche zijde wordt naar aanleiding van boven staand communiqué opgemerkt, dat de besprekingen beheerscht werden door de overtuiging, dat nauwere samenwerking in het belang van de geheele wereld is- Vervolgens wordt er van bevoegde Duitsche zijde nog op gewezen, dat men er waarschijnlijk niet alleen in geslaagd is. het den Franschen gasten tijdens hun be zoek aan Berlijn zoo aangenaam mogelijk te maken, maar dat ook een merkbare ontspanning er het ge volg van zal zijn. Einde van het bezoek- Naar uit Berlijn gemeld wordt, zuilen de Fransche ministers heden (Dinsdag) naar Parijs terugkeeren. Betalingen gestaakt Een faillissement onvermijdelijk. Gistermiddag heeft de N.V. Kamper-Bank hare be talingen gestaakt. In verband hiermede had een run plaats op de Nutsspaarbank te Kampen, welke deze echter rustig heeft doorstaan. Er hecrscht te Kampen een zeer groote opgewondenheid. Nader deelt men nog mede, dat de directeur der Kamper Bank in hechtenis is genomen. Vermoed wordt dat een faillissement onvermijdelijk zal zijn. Verder wordt nog gemeld, dat ook de Zwartsluizcr Bank haar loketten heeft moeten sluiten en ook de Boa* Spaarbank, die in hetzelfde gebouw is geves tigd als de Kamper Bank, haar betalingen heeft ge staakt. Briefje van den gevangen leidekkerspatroon aan zijn zoon onderschept Plan om kroon getuigen uit den weg to ruimen. Eenige maanden geleden heeft de leldekkerspatroon die verdacht van moord op zijn compagnon in den toren van de Gerardus Majellakerk te Amsterdam. In het Huis van Bewaring aldaar vertoeft en naar wiens toereke ningsvatbaarheid eenigen tijd geleden een onderzoek werd Ingesteld, een slechte beurt gemaakt Uit de ver slagen van de behandeling ter terechtzitting zal men zich kunnen herinneren dat htf in het Huls van Bewa ring een briefje aan een mede-gedetineerde, welken hU bepaalde verklaringen had willen doen afleggen ten na- deele van zijn knecht die als kroongetuige in de zaak zou optreden. Het briefje werd door den mede-gedeti neerde aan den directeur ter hand gesteld. Het schrijven van zoo'n brief heeft hij naar de Tel. bericht herhaald. Ditmaal was de brief bestemd voor zijn zoon, die het aanpakte. Het werd gemerkt en in beslag genomen. Tot in finesses was de inhoud gewijd aan een plan om den kroongetuige om het leven te brengen. Do zoon zou hem zoo wilde de gedetineerde tenminste met een revolver doodschieten en het vuurwapen naast den doode leggen ten einde den indruk te 'vestigen, dat er zelfmoord in het spel was. Voorts zou de zoon een brief naast het Hjk deponeeren. De leidekkers- patroon had dezen brief maar vast geschreven ln het handig nagebootste handschrift van den kroongetuige. Hierin stond, dat hij (de knecht) wroeging had over de bezwarende verklaringen, welke hij in het geding had afgelegd en tevens, dat niet de patroon, doch hij het slachtoffer Arkenhout had geveld. Een bewaker zag. dat de gedetineerde de briefjes aan zijn zoon, overhandigde en noodzaakte dezen ze hem af te geven. „De blinde geul" is dicht. Met het gedeelte afsluitdijk tusfschen Kornwerder- zend en Breezand is men weer een heel stuk gevor derd. De geul bc-oosten Breezand, „de blinde geul", is dichtgekomen, zoo lezen we in het „Hdbld.". In den volksmond werd deze geul „De geheime Geul" ge noemd, welke benaming is ontstaan, doordat ettelijke kubieke meters grond, welke hier gestort werden, door den feilen stroom meegesleurd zijn en alzoo op ge heimzinnige wijze zijn verdwenen. Oorspronkelijk be droeg de diepte op deze plaats ongeveer zes meter, doch door den krachtigen stroom is dc bodem dus danig uitgeschuurd, dat de diepte tot circa zestien meter opgevoerd werd. Nu men echter in letterlijken zin het werk boven water heeft, zal binnen afzienbaren tijd ook de ge- wenschte kruinhoogte van den dijk bereikt zijn. On der de Friesche kust rest dan nog, de opening be westen Kornewerderzand in de Middelgronden, dicht te maken. Deze opening bedraagt lVz OL NOODLOTTIGE BRAND TE NEW-YORK. Uit New York: Bij brand in een gebouw van zeven verdiepingen zijn hier drie personen om het leven gekomen. Vijf en twintig personen werden zwaar gewond. Onder hen bevinden zich vele kinderen en zeven brandweer lieden. B O E R D E R IJ. den gouden standaard zou loslaten, Doch die Deen- sche concurentie is het eenig nadeel niet. Ook de daling van het Engelsche pond heeft zeer ernstige nadeelige gevolgen gehad. Zooals bekend, is de uit voer van gecondenseerde melk van hier naar Enge land zeer beteekenend. Het eerste nadeel dat wij heb ben wordt veroorzaakt door de geleverde partijen, die thans met minderwaardige ponden worden betaald. Dat beteekent dus een verlies van 20 k 25 nog af gezien van het feit, dat er toch reeds met verlies of bijna met verlies gewerkt wordt. Verder lijden zij schade, die leveringscontracten hebben loopen, waar bij er zijn tot Maart 1932! Ook hier dus een extra- verlies van 25 tenzij de F.ngelschen bereid mochten zijn die contracten te herzien, wat natuurlijk nog een open vraag is. Ten slotte zullen de prijzen op andere basis geno teerd dienen te worden: in guldens of dollars. Het zal nog niet zoo eenvoudig zijn de Engelschen daar toe te krijgen. Doch deze hoofdnadeelen bepalen zich niet tot Engeland alleen: over het algemeen is de overzeesche export steeds op de basis van het gou den pond geschied: wat de geleverde en op termijn verkochte producten betreft, wordt dus ook op an dere landen verkochte melkproducten 25 verlo ren! Voor de boter geldt dit in mindere mate, daar hierin weinig termijnhandel gedreven wordt en de offerten, om zoo te zeggen, por week vernieuwd wor den. Hier bepaalt het verlies zich dus tot de cheques die in de afgeloopen week ingewisseld werden. Doch hij dit product is, zooals gezegd, de concurrentie van Denemarken te vreezen. Zoo ziet de toekomst er voor de zuivelindustrie, die door de buitenlandsche tarie venpolitiek toch reeds zoo in het nauw was geraakt er verre van rooskleurig uit. Ernstige gevolgen von de daling van het Engelsche pend en de concurrentie van Denemarken voor het Nederlandsche vee- hondersbedrijl. Nauwelijks zijn de Nederlandsche veeboeren zonder al te veel kleerscheuren aan de Duitsche financieele crisis ontsnapt al daalt de export naar dat land nog geregeld of zij worden opnieuw onaangenaam verrast, ditmaal door de Engelsche crisis en het laat zich, naar de heer J. A. Geluk, secretaris van den Alp. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.^ aan een medewerker van de „Telegraaf" mededeelde, aanzien dat de gevolgen voor het door den ongunetigen economischen toe stand toch nl zoo geteisterde veehoudersbedrijf dit maal veel ernstiger zullen zijn. Vooral indien Dene marken het voorbeeld van de andere Scandinavische rijken om den gouden standaard los te 'aten. zou volgen. Zoover behoeft het nog niet eens te komen: Denemarken is met Engeland economisch zoo nauw verbonden, dat wij reeds thans de nadeelige gevolgen van een voor Denemarken gemakkelijker geworden concurrentie ondervinden, zoo zeide de heer Geluk. De Deensche kroon is niet genoteerd, doch men mag aannemen, dat zij met het pond gedaald is. daar De nemarken ondanks een prijsstijging van 3 kronen, voordeeliger offerte heeft kunnen maken dan Neder land. Dat is de oorzaak dat de boterprijs te Leeuwar den verleden week van f 1.32 op f 1.20 gevallen is. On danks een daling in Nederland en een stijging van prijs in Denemarken, is dit laatste land nog in het voordeel. Men kan begrijpen wat er gebeuren zal in dien de kroon nog meer zou dalen, als Denemarken MET AUTO TE WATER. De heer M. geraakte Zondagnacht bij het afrijden van den Westfrieschendijk in den bocht van den Nieu- wenweg met zijn auto te water. Averij of ongelukken waren er niet van heteekenis, maar het kostte de firma Plevier heel wat moeite om het vehikel weer op het droge te krijgen. EEN JUBILEUM. Woensdag 30 September is voor de firma Leguit een gedenkwaardigen dag. Dan toch is het 40 jaar ge leden dat de heer D. Leguit zijn brood- en banket bakkerij in de Hoep opende. En als men dan met zooveel voldoening op zijn werk mag terugzien als dit met de heeren Leguit het geval is, spreekt het van zelf dat deze gedenkdag in alle opgewektheid mag worden gevierd. Immers het was op bescheiden schaal dat de heer D. Leguit voor 40 jaar terug zijn bakkerij in de Hoep opende en het is hem gelukt, later opgevolgd door zijn zoon, om zijn zaak te maken tot een bloeiend en mo dern bedrijf. Goed znkeninzicht, krachtig initiatief, maar niet te vergeten het geven van „prima waar", hebber, de zaak der heeren Leguit gebracht op het niveau waarop ze thans staat. Wij kunnen ons indenken dat de dag van W oens dag voor dc firma een vreugdedag zal zijn, waaroo het haar aan blijken van vriendschap en waardeering niet zal ontbreken. Ook onze Redactie feliciteert de heeren van harte met dit jubileum. LYCURGCS. Door het beetuur, va do gymnastiekvereen. Lycurgus is besloten, om de contributie van hare leden voortaan per week te innen, en wel tijdens de oefenuren. Ook is er besloten, om de contributie te verlagen en deze thans te stellen op 10 ct. per week, voor jongens en meisjes, 20 ct per week voor dames Jr., en 25 ct. per week voor dames Sr. en heeren. De oefenuren voor de meisjes zijn nu Woensdagmid dag van 2.30 tot 6.30 uur, voor dames Jr. van 7 tot 8.30 uur, en daarna voor dames Sr. Voor heeren Dinsdags van 8.30 tot 10 uur. En jongens Zaterdags van 5 tot 8 u. De laatste afstandsmarsch van damesleden zal gehouden worden op Zondag 4 October. Deze marsch gaat over een afstand van 25 K.M., welke ln 5Vt uur afgelegd moet worden, met de rustpoozen Inbegrepen. De afmarsch heeft plaats, des morgens om 8 uur vanaf het N.H. Kof fiehuis. Wij verwachten dat deze marsch. evenals de vo- rigen, welke gehouden zijn, over de afstanden van 1 keer 15, en 2 keer 20 K M. door de dames wederom, tot een goed einde gebracht zullen worden. VLIEG POST. De directeur van het postkantoor te Schagen vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat voortaan elke week des Donderdags een vliegtuig naar Indië vertrekt waarmede post kan worden medegegeven Laatste buslichting aan zijn kantoor op Woensdagen ten 21.40 uur. Aangeteekende stukken en postwissels eiken dag gedurende de daarvoor vastgestelde uren. GEMEENTE SCHAGEN. Pieter Cornelis. zoon van Gerrit Weeland en van Dieuwertje Neefkes. POLITIE. Aan komen loopen: een ram. SPORT. De uitslagen over de voetbalwedstrijden van Alkmaar en omstreken kwamen te laat ln ons bezit om nog in dit nummer te kunnen worden opgenomen. De uitslagen waren Alcmaria 1-de Spartaan 1, 10, V-S.V. 2Alcm. 2, 1—2. Oudealuls: D O S K.O. I—Helder 4, 8—0. WINKEL. 28 Sept Appelen f 88. peren f 311, druiven f 18—21, toma ten f 36, slaboonen f 8—15, snöboonen f 811. aard appelen f 23, bieten f 1.802, uien f 1.50—2 per 100 pond andijvie f 1—2.50, komkommers f 34, kropsla f 1—1.10 per 100 stuks. INPLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter Nieuwe Niedorp, 26 Sept 1931. T. APPEL—Gelder. N. D. APPEL. ingericht voor manufacturen en ge schikt voor Kleermakerij, staande te Kolhorn. Te bevragen bil P. POOL, 2e Boom- aan, Hoorn en JAC. W. POOL, Kolhorn. Vraagt prijs, franco levering. 8chagerbru({. Tel. No. 11 Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op Zaterdag 3 October 1931, des morgens 10 uur, in het Oosteinde ten verzoeke van Kerkvoogden der Ned.1 Herv. Gem. aldaar, om contant geld, publiek verkoopen De afbraak van de KOSTERSWONING. bestaande uit: ramen, deuren, kozij nen, schotten, planken, sparren, brand hout, een groote hoeveelheid puin, roode en blauwe dakpannen, enz. enz. Et biedt zich aan: voor terstond of later, ook voor dag en nacht. Br. onder lett. K N, bur. van dit blad. Anna Paulowna. Zondag a.s. 4 October, nam. van 4—6 uur, van de Mandolineclub met medewerking van de VAN D IJ K's Originecle volendammers^ Accordeon Virtuozen, met mooie Conccrtnum- mers, in de zaal van SLIKKER. Na afloop BAL, entréc 50 cent, te geven ook door VAN DIJK en zijn gezelschap. Voor direct of zoo spoedig doenlijk gevraagd. Firma GEBR. ROTGANS, Hoog- zijde E 103, Schagen. TE KOOP: bij Jb. BUNING, Twee wegen, Wi* ringerwaard.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3