SchagerCourant Voor de naderende St. Nicolaas Open Brief. Tweede Blad. De handelspolitiek onzer Regeering. De nood der landbouwers in onze Veenkoloniën. Het Deensche vleesch. Bloedig drama te Utrecht Steeds weer de nood in den tuinbouw. Een vreemde diefstal. Ondernemende vrouwen. Zaterdag 24 October 1931. 74ste Jaargang. No. 8957 Aan den EdelAchtbaren Heer K. BAKKER, Lid van den Gemeenteraad van Schagen. EdelAchtbare Heer, Volgens het verslag in de Schager Courant van de Raadszitting onzer gemeente Schagen van j.1. Woens dag-avond, heeft U zich diep beklaagd over het we reldschokkend feit, dat de Redactie der Schager Cou rant een bericht heeft vermeld over de verhoogde opcenten op de verschillende belastingen onzer ge meente, voor en aleer de leden van den Raad inzage van de gemeentebegrooting hadden kunnen nemen, en had U zelfs de naïviteit den voorzitter te vragen op wiens last of order deze gegevens aan de pers wa ren versterkt en drong U tenslotte, onder den sterken indruk Uwer verontwaardiging, aan op een onder zoek in deze. Laat orts U, EdelAchtbare, voor alles even meedeelen, 't zij in alle bescheidenheid gezegd, dat de Redactie der Schager Courant voor het publiceeren van hare berichten niemands order of last heeft af te wachten. De Redactie der Schager Courant is volkomen vrij en zal zich ook steeds die vrijheid voorbehouden, om die berichten in haar blad op te nemen, die zij wenscht dat gepubliceerd worden, ofschoon het haar wel bekend is hoe „waardevol'' het soms is zich in de goedgunstigheid van sommige autoriteiten te kun nen koesteren. Alleen als wij door inzage van de officieele raads stukken op de hoogte komen van feiten die ons onbe kend waren, laten wij, ons onderwerpende aan den eisch ons door het vorig Gemeentebestuur gesteld, en welke bepaling nog niet is ingetrokken, de vermelding daarvan achterwege tot na de raads vergadering daar anders het verlof om de stuk ken in te zien, ons niet werd verleend, en wij dit niet achttëfcfïn hèt belang eener goede en zuivere bericht geving. Maar toen onze verslaggever vorige week Woens dag 14 October als gewoonlijk ten Raadhuize kwam om de officieele raadsstukken voor de zitting van j.1. Woensdag in te zien, werd hem meegedeeld, dat de Gemeentebegrooting niet bij de stukken lag, omdat deze begrooting nog niet geheel was bijgewerkt. Daaruit moet U EdelAchtbare dus de conclusie trek ken, dat onze verslaggever, doordat hij niet de ge legenheid kreeg om de begrooting in te zien, er ook geen aanteekeningen uit kan hebben gemaakt en dus de bewering van Uw medelid Schoorl als zou de door U EdelAchtbare gewraakte te vroege publicee ring het gevolg zijn van het inzien dezer begrooting door ons, volkomen bezijden de waarheid is. Wellicht dat U EdelAchtbare, die blijkbaar steeds nog genegen blijkt als boodschapper des heeren Schoorl te fungeeren, nu ditmaal eens voor ons aan dezen ex-wethouder wil duidelijk maken, dat zijn ver dachtmaking, als zou de Redactie der Schager Cou rant in deze misbruik hebben gemaakt van ver trouwen, een niet nader te kwalificeeren gemeenig- heidje is. Hoe of wij dan aan het door U EdelAchtbare be doelde bericht zijn gekomen? zal U wellicht wil len weten. Ja, zoo vraagt men den boer de kunst af. Maar laten wij U EdelAchtbare zeggen, dat wij dit bericht op een zeer regelmatige wijze hebben gekre gen, zonder omkooping van welken ambtenaar ook, ja zelfs geheel buiten deze gemeente-ambtenaren om. U EdelAchtbare sta ons echter toe, in alle eenvoud des harten, op te merken, dat wij eigenlijk niet best begrijpen, waarom of U zich in deze zoozeer gegriefd betoonde. Ons dacht, dat U als „volks"-vertegenwoor- diger toch geen enkel bezwaar kan hebben, dat „het Volk", in deze bedoeld Schagen's burgerij, op de hoogte werd gebracht van zaken, die haar in de aller eerste plaats betreffen. U als aanhanger van de meest süperlatieve democratische beginselen, U als democraat pur sang. moet toch de souvereiniteit van deze burgerij stellen boven alles, zelfs boven Uw eigen waardigheid van dorpsgewichtigheidje. Dat het bewuste bericht druk werd besproken in onze gemeente, zooals U zeide en welk feit blijkbaar eveneens Uw ongenoegen opwekte, kan en mag voor U Edelachtbare toch geen reden zijn om te probee- ren den domper te zetten op de vrije meeningsuiting onzer burgers. U als sociaal-democraat moet dat toch toejuichen. Of gaat bij U EdelAchtbare als trouwe aanhanger en bewonderaar van het regiem van het vorig college van B. en W., dat in alles liefst duistere wegen bewandelde, de natuur soms boven uw leer? Dan EdelAchtbare zult U onze Redactie het zij, gezien Uw wijze van argumenteeren, die wij reeds in letterlijken zin aan den lijve hebben gevoeld, in allergrootste schuchterheid gezegd, vierkant tegen over U vinden, meer dan genoeg „misère" als Scha gen van dit regiem heeft beleefd. In de hoop dat U EdelAchtbare onze opmerkingen niet al te euvel zult opnemen, zijn wij gaarne van U EdelAchtbare met verschuldigde gevoelens, Uw Dw., REDACTIE DER SCHAGER COURANT. VERDEDIGING DER NATIONALE MARKT. Zooals bekend, heeft Minister Ruys de Beerenbrouck Dinsdag j.1. In de Tweede Kamer meegedeeld, dat van de regeering een wetsontwerp te verwachten la, dat ver band houdt met de vraagstukken ,dle ln den aller- laatsten tijd met betrekking tot den Invoer zijn gerezen. Naar aanleiding hiervan schreef het „Alg. Handels blad": Een wetsontwerp Is ln overweging, dat ln de mo gelijkheid voorziet bij wijze van noodmaatregel^be- paalde voorzieningen te treffen. Hierin ligt reeds op gesloten, dat dergelijke voorzieningen steeds van tijdelijken aard zullen zijn. Uitdrukkelijk werd ons verzekerd, dat de regeering zich zal blijven houden aan haar liberale vrijhandelspolitiek, waaraan ze zich Internationaal heeft gebonden. In dezen crisis tijd moet het als hoogst wenschelijk worden be schouwd, dat men ln Nederland vasthoudt aan de tot dusver gevoerde handelspolitiek. Men zal dan ook, zijn we wel Ingelicht, van deze regeering geen wetsontwerpen, houdende invoerverboden, of invoer beperkingen, kunnen verwachten. Wij vernemen thans, aldus de Msb., uit parlementairen kring, dat bij het wetsontwerp niet de bedoeling voor zit maatregelen op het gebied van den invoer bij voor baat uit te sluiten, Indien aan dergelijke maatregelen behoefte zou blijken. Deze behoefte zal bestaan in gevallen, dat er een overstrooming van de Nederlandsche markt dreigt door een geforceerden Invoer uit landen, die momenteel maatregelen tegen elkaar nemen. Het nieuwe wetsontwerp verschilt dus in zooverre van de entl-dumpingwet, dat deze zich meer richt tegen prijzen, gene tegen quantiteiten. Het wetsontwerp zal natuurlijk niet in strijd zijn met bestaande handelsverdragen. Zijn wij goed ingelicht dan denkt de regeering op de eerste plaats aan maat regelen van oontingenteerlng, zooals verschillende lan den, die ook door handelsverdragen gebonden zijn, reeds hebben getroffen, al stelt de Nederlandsche regeering zich een elegantere wijze van handelen voor dan elders wordt gepractiseerd. Aan de verschillende landen zal dus b.v, net zooveel Invoer worden toegestaan als zij in een normaal jaar in Nederland hadden. De bedoeling is dus onze binnen- landsche markt te behouden als normaal afzetgebied voor eigen landbouw en industrie. Slechts als alleruiter ste maatregel zou aan een algeheel verbod van Invoer worden gedacht Juist omdat absolute invoerverboden ten principale niet ln de bedoeling liggen, maar uitsluitend het be houd van het gewone inlandsche afzetgebied voor de binnenlandsche productie, kan de nieuwe wet weinig onsympathiek zijn aan het buitenland, dat zich zeer goed bewust is, hoe Nederland, vooral onder de tegen woordige omstandigheden, van alle kanten wordt be dreigd. Hulp der regeering. .Uit 's-Gravenhage wordt door de Tel. gemeld, dat de ernstigs toestanden in de veenkoloniën de regeering er toe hebben gebracht, nogmaals maatregelen te beramen ter verdere tegemoetkoming ln den dringenden nood. waarin de veenkoloniale aardappelmeelindustrie en de daarbij betrokken landbouwers verkeeren. De tot nog toe verleende hulp strekt zich slechts uit over de ja ren 1929 en 1930, doch ook het verloop van het huidige oogstjaar laat zich somber aanzien. De voorraad aard appelmeel is in zoo geringe mate geslonken, dat het daarin liggende gevaar ais bedreiging nauwelijks in ernst is afgenomen. Het individueele boerenbedrijf gaat steeds dieper ge bukt onder den druk van de nu reeds twee jaar aanhou dende, geheel onvoldoende uitkomsten en heeft daarmede voor volgende jaren alle weerstandsvermogen verloren Wat nu betreft de middelen om de streek te helpen, moet in aanmerking worden genomen, dat van een om zetting van de productie, althans momenteel, geen baat is te verwachten, en voorts dat zonder regeeringshulp het uitgesloten is, dat de banken crediet voor voorloo- pige uitkeerlngen tot het benoodigde bedrag beschik baar stellen. Wordt wederom door de regeering crediet beschikbaar gesteld, dan ontstaat het nadeel dat de boeren, leveran ciers aan particuliere fabrieken nogmaals wegens gemis van voldoenden waarborg voor terugbetaling ln de toe komst van flnancleele hulp verstoken blijven, terwijl voor de overige aflossingen bij de coöperatieve vereeni- gingen de rentelast nog meer toeneemt en nu de op brengst van hun aardappelen per H.A. afneemt. Wil de regeering daadwerkelijk den veenkolonialen landbouw helpen, dan is een directe steunverleening de eenige manier. Indien deze wordt gesteld op maximum 30 cent per H.L. aardappelen, dan zal de opbrengst voor den boer komen te liggen op gemiddeld 85 cent, voor sommigen iets hooger, voor anderen iets lager, afhangen de van de verschillende omstandigheden, waaronder de fabrieken werken. Indien wordt overgegaan tot het verleenen van steun als hierboven is bedoeld, dan is uit verschillende bespre kingen reeds gebleken, dat de banken geen bezwaar zul len maken om de nieuwe campagne 1931—1932 te finan- oieren en de fabrieken ln staat te stellen boven het steunbedrag van 30 cent naar behoefte verdere voorloo- pige uitkeerlngen te doen. Overigens komt het de regee ring billijk voor de steunuitkeering niet verder uit te strekken dan tot hoogstens 70 procent van de hoeveel heid fabrieksaardappelen, die in 1930 door de boerenle- veranciers voor vermaling aan de fabrieken zijn afge leverd. Aangenomen kan worden een gemiddelde op brengst van hoogstens 350 H.L. aardappelen per H.A. na aftrek van het pootgoed. Er is dan een totale oogst te verwachten van rond acht mlllioen HL. in 1931, zoo dat de kosten der steunverleening kunnen worden be groot op rond f 2.400.000. Om de beschikking over dit bedrag te verkrijgen heeft de regeering een nota van wijziging ingediend op het aanhangige wetsontwerp tot wijziging van Hoofdstuk V (Binnenlandsche Zaken en Landbouw) der Staatsbegroo- ting 1931. Bij de versohillende besprekingen, die ter voor bereiding van deze steunregeling met de onderscheidene belanghebbenden, speciaal die der coöperatieve fabrie ken, zijn gehouden, is een nauwere samenwerking tus schen de bij het A.V.B. aangeslotenen en do drie vrije coöperaties overwogen. Ten slotte is tusschen beide groepen een overeenkomst gesloten, waarbij een regeling is getroffen aangaande den beperkten verkoop van het aardappelmeel der cam pagne 1931'32 door de drie vrije coöperaties, zoolang de voorraad uit oogst 1930 bij het A. V.B. ndet is opge ruimd. terwijl voorts de drie vrije coöperaties zich be reid verklaarden zooveel mogelijk te zullen medewerken tot verkoop, mede uit de voorraden van vorige oogsten, nog aanwezig bü het A.V.B. In Januari 1932 zullen de ultpoot va.n aardappelen en de te verwerken hoeveelheden in overeenstemming met den regeeringscommissarls worden geregeld. Bovendien zullen onder leiding van den regeerings commissarls op gezette tijden-gecombineerde vergade ringen worden belegd van de ln A.V.B. aangesloten fa brieken en de drie vrije coöperaties ter bespreking van gemeenschappelijke belangen, GROOTBRE AFZET NAAR NEDERLAND. In aansluiting met het in dit blad voorkomend verslag over de boeren-actie tegen den Invoer van Deensch vleesch in ons land, is zeker wel het volgende van be- teekenis, dat wij in het Hdbld. aantroffen: De Deensche minister van Handel heeft in de volks vertegenwoordiging verklaard, dat het evenwicht ln den vleesch-uitvoerhandel, dat verstoord dreigde te worden door de invoer-belemmeringen in Duitschland, hersteld Is door een grooteren afzet naar Nederland, België, Frankrijk en Spanje. De uitvoer van Januari tot October naar Duitschland van geslacht vee daalde van 144.000 tot 100.000 stuks, de boteruitvoer naar dat land van 33.000 tot 24.000 tons, dus resp. met 3 en 25 De uitvoer van landbouwproducten naar Engeland is belangrijk gestegen, maar volgens den minister moest' er rekening mee worden gehouden, dat de Engelsche markt door de verminderde koopkracht op den duur niet zooveel zal zal kunnen blijven opnemen. Inderdaad! Nederland ls het nieuwe afzetgebied ge worden van het Deensche vleesch. Tot voor ander half jaar toen Duitschland den Deenschen vleesch- import begon te bemoeilijken voerde Denemarken hier te lande zoo goed als geen vleesch in. Daartegenover exporteerde ons land toen nog groote quanta (in 3929 b.v. 15 millioen K.G.) Doch in 1930 veranderde deze toestand, die altijd zoo was geweest, met één slag! Nederland werd plotse ling een land met een belangrijk invoer-surplus wat rundvleesch betreft! In 1930 n.1. werd ruim zeven-en- vijftig maal zooveel rundvleesch ingevoerd als in het jaar daarvóór! Uit onderstaande tabel krijgt men een indruk van het plotselinge der verandering: Rundvleesch-invoer. Duizenden Tonnen guldens 1925 343 291 1926 239 755 1927 106 87 1928 142 113 1929 232 193 1930 13.202 11.932 En ln de afgeloopen negen maanden werd al weer Ingevoerd 9.478 ton voor f 8.473 millioen, dat is dus in drie kwart jaar, hetgeen overeenkomt met een jaar-in voer van 12.637 ton! Rundvleescb-uitvoer. Duizenden Tonnen guldens 1925 15.896 12.891 1926 15.364 10.465 1927 16.158 11.191 1928 12.682 8.995 1929 14.838 11.191 1930 8.069 7.183 En in d eerste negen maanden van het loopende jaar werd slechts uitgevoerd 6.119 ton, hetgeen dus overeen komt met een jaar-export van 8.158 ton. Uit deze twee cijfer-reeksen blijkt dus duidelijk, dat Nederland gedurende de laatste twee jaren een geweldig groot invoersurplus aan rundvleesch heeft gehad, n.1. van vijf millioen kg! Terwijl er in al die jaren te voren een uitvoersurplus was van gemiddeld vijftien millioen gulden! Is het dus wonder, dat „de koeien geen geld waard zijn" op 't oogenblïk? Als vervolg hierop het volgende over de dalende vee- prijzen: Met zeer veel belangstelling werd in veehouderskrin gen de groote Hoornsche voormarkt tegemoet gezien, welke altijd een goede maatstaf is voor den komenden winter. Dezse werd Woensdag gehouden en wel zeer dui delijk is hierbij gebleken, hoe de crisis ook in de vee- houdersbedrijven is ingevreten. De melkkoeien noteer den thans f 160 tot f 280 tegen f 250 tot f 350 in het vorige jaar. Kalfkoeien daalden van f 275 tot f 400 op f 180 tot f 260, vaarzen en geldekoeien konden het niet hooger brengen dan f 125 tot f 250 tegen het vorige jaar f 250 tot f 400. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. Zijn vrouw gedood en zichzelf verdronken. Gisternacht heeft in de Kovelaerstraat te Utrecht, een zijstraat van den Koningweg, een ernstig familie drama zich afgespeeld, waarbij een man zijn vrouw zwaar heeft gewond en daarna zelfmoord heeft ge pleegd. Ongeveer half zes gisterochtend deed een bewoner van de Kovelaerstraat aangifte aan het politiebureau in de Tolsteeg, dat in de woning van de familie v. D. in genoemde straat een moord zou zijn gepleegd. On middellijk werd een onderzoek ingesteld. In een ka mer van de benedenverdieping vond de politie een oude vrouw, die met een scherp voorwerp zeer ern stig aan hals, hoofd en armen gewond was. Per auLo van den geneeskundigen dienst werd zij naar de rijks klinieken overgebracht. Kort daarop kwam bericht binnen, dat het lijk van haar man uit den Kromme Rijn was opgehaald. Het huis, waar de moordaanslag werd gepleegd, was bewoond door den 60-jarigcn v. D., zijn ongeveer even oude vrouw en drie zoons. De zoons werden vroeg in den morgen gewekt door een hevig tumult in de kamer beneden hen. de slaapkamer van hun ouders. Toen zij beneden kwamen, vonden zij hun moeder hevig bloedend; de vader was verdwenen. Een der zoons is toen naar de politie gegaan. Kort daarna zag een werkman, die langs den Krommen Rijn liep, een lijk in het water drijven, dat werd op gehaald en dat van den vermiste bleek te zijn. Men vermoedt dat de man in een vlaag van ver standsverbijstering de hand aan zijn vrouw heeft ge slagen, terwijl zij sliep, en zich.daarna heeft verdron ken. Hij stond bekend als een zonderling en mede hierdoor hadden herhaaldelijk in het gezin van v. D. ruzies plaats. De vrouw, die in de rijkskliniekekn wordt verpleegd, was niet bewusteloos, doch haar toestand was zoo ernstig, dat zij nog niet kon worden verhoord. MELKAUTO EN TREIN. Gisteravond is onder Jelsum een melkauto, welke melk vervoert van veehouders te Britsum naar de coop. stoomzulvelfabriek te Jelsum, tegen een trein gebotst. De bestuurder S. Koldijk en zfjn zoontje werden uit de cabine geslingerd en licht gewond. Het voorste deel van den auto werd volkomen vernield. EEN GEVAARLIJK BEROEP. Gisternacht werd op de Duitsche grens bij Dalheim een Duitsche tolbeambte door een smokkelaar aange vallen. die hem een hand voor den mond hield en hem met een hard voorwerp mishandelde. De beambte maak te van zijn revolver gebruik en schoot zijn aanvaller dood, maken wij U attent op onze modern ingerichte Ateliers. Alle soorten fotografische opnamen, oa,: KINDERPORTRETTEN - FAMILIE. EN KIN DERGROEPEN BUSTEN INTERIEURS - - OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING, enz. - in de bekende zuivere, soliede uitvoering. Wij zijn speciaal ingericht voor VERGROOTIN GEN en REPRODUCTIES. Ook naar oude of onduidelijke foto's (amateuropnamen) kunnen wij verrassend goed gelijkende vergrootingen maken. Opnamen bij ongunstig weer en en bij avond met electrisch licht. Ook 's Zondags geopend: te Nieuwe Niedorp namiddags van 1 tot 10 uur. Met het oog op de aankomende drukte, ver zoeken wij beleefd de bestellingen bestemd voor St. Nicolaas ZOO VROEGTIJDIG MO GELIJK te doen. Fotografische Ateliers Arpad Moldovan, NIEUWENIEDORP - Filiaal NOORDSCHARWOUDE. Over omlijstingen ziet U onze afzonderlijke ad vertentie in dit blad. Te Beverwijk is een vergadering gehouden van verte genwoordigers der gemeentebesturen van Beverwijk, Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin, Velsen, Castricum, Limmen en Heiloo met afgevaardigden van tuinbouw organisaties ter bespreking van maatregelen tot leni ging van den nood in den tuinbouw. Uitvoerig werden, besproken de conclusies, aangenomen in de vergadering van R.K. tuinbouwbesturen, waarvan wij de vorige week melding maakten. Tenslotte werd vastgesteld, dat de steunverleening in de betrokken gemeenten op gelijke wijze en in samen werking geschieden zal. De minister van Binnenl. Zaken en Landbouw zal worden verzocht, deze steunverleening door rijksbijdra gen mogelijk te maken. Het doel zal in hoofdzaak zijn, de tuinders in staat te stellen in hun bedrijf te blijven, zoodat zij dus niet gedwongen zijn anderen arbeid te zoeken. Hdbld. Postzak spoorloos verdwenen. Gisteren kwam een besteller de post afhalen van het bijkantoor in Gray's in-Road te Londen. Er waren twee zakken, een met gewone, en een met aangeteekenda stukken. De zakken waren te zwaar om ze samen mee te nemen. De besteller nam een van de twee op en bracht die naar zUn wagen. Toen hij terugkeerde oni den anderen zak te halen, toevallig juist die met de aan- geteekende stukken, was deze verdwenen. De besteller maakte dadelijk alarm en de aanwezigen uit het pu bliek gingen dadelijk met de ambtenaren meezoeken naar den zak, die echter niet gevonden werd, zoodat men detectiven te hulp moest roepen. De zak is vermoedelijk gestolen. doch volgens den beheerder van het kantoor is het onbe grijpelijk hoe dit geschied kan zijn. De zak was te zwaar en te groot om onder een jas verborgen te worden of onder een kleedingstuk dat over den arm werd gedra gen. „Ik stond tusschen de deur en het publiek in den tijd dat de diefstal gepleegd zou moeten zijn en ik heb niemand weg zien gaan met iets dat op den postzak ge leek. Het eerJge mogelijke zou zijn dat de dieven goed voorbereid zijn geweest en een speciaal gemaakte zak in hun overjas of een handkoffer, die als het ware on opgemerkt geopend en over den zak heen geplaatst kon worden, hebben gehad. De vermiste postzak is groen van kleur en het zou dadelijk eiken ambtenaar zijn opge vallen als een onbevoegde er mee weg geloopen was." De beheerder laat de mogelijkheid nog in het midden, dat er een vergissing in het spel is, maar begrijpt niet, hoe dit zou moeten zijn ontstaan, want er waren toch twee zakken en de tweede was verdwenen toen men hem zou inladen. Men vermoedt, dat de dieven het kan toor eenige dagen hebben gadegeslagen en gezien heb ben, dat er bijna bij alle 22 afhaaldiensten een zak met aangeteekende stukken was. DIE WOOG! Eenigen tijd geleden werd in den grond bij de be graafplaats te Zuid-Drachten een groote kei ontdekt. De vereeniging Plaatselijk Belang te Drachten heeft maatregelen voor de opgraving en overbrenging van. deze kei naar het gemeente-plantsoen aan den Stations weg genomen. Dezer dagen is met het lichten van den steen eenbegin gemaakt. Toen bleek, dat de kei veel zwaarder was dan aanvankelijk-was gedacht. Hij is 2',4 M. lang. 1.7 M. breed en 2 M. hoog. Het gevaarte heeft een gewicht van pl.m. 10.000 K.G. en bestaat uit Noorsch graniet. De eersie lucht-taxi-dienst. Mejuffrouw Pauline Govver. de dochter van Sir Ro- bert Gower, heeft met mejuffrouw Dorothea Spicer een luchttaxi-onderneming opgericht. Juffrouw Go wer, een meisje van 21, is de chauffeuse, juffrouw Spi eer de mechanicien. Juffrouw Gower heeft pas 18 maanden geleden leeren vliegen. Zes maanden later behaalde zij haar brevet A en vervolgens haar brevet B, dat haar in staat stelt als bestuurster voor ande ren op te treden. Wie voor zaken ergens zijn moet of oen pleziertochtje door de lucht wenscht te maken, kan bij de meisjes terecht. Zij wonen in een keetje van één kamer te Wellingford in Berkshire op het terrein dat zij als vliegveld gebruiken. Zij staan 's morgens al om 5 of 6 uur op om klaar te zijn als er klanten komen. Zij hopen het nog eens zoo ver te brengen, dat zij zelf een vliegtocht naar Britsch-Indie kunnen maken. EEN ITALIAANSCH DORP IN BRAND. Vele dakloozen. Uit Triest komt een telegram, volgens hetwelk een hevige brand in Cavrasta uitbrak, waardoor 24 huizen werden verwoest, zoodat 200 menschen dakloos zijn. Vier personen werden ernstig gewond. De schade be draagt meer dan een millioen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5