klager Courant Radioprogramma Tweede Blad. en goed voorbeeld. De Culemborgsche moordzaak. LN koud van Natuurmonumenten. Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Verlaging van Wegenbelasting gevraagd. Actie tegen ontwerp— Terpstra. FOSTER'S M AAGPIUEH Verkeersongelukken. Invoer van Belgisch brood. Een zware straf. Gesterkt en gekalmeerd Een treurig einde. Dinsdag 27 October 1931. 74ste Jaargang. No. 8958 Denemarken steunt boeren en werkloo- zen en bespaart het daarvoor noodige geld hoofdzakelijk op het militairisme. lenemarken heeft een regeering, die gevormd rdt door sociaal-democraten en radicalen. Deze aten noemen zich nu vrijzinnig-democraten, doch t ook als radicalen begonnen. q de Deensche Tweede Kamer, het Folketing, heb- de regeeringspartijen de meerderheid, doch in de rsie Kamer, het Landsting, spelen de conservatie- en de liberalen de baas en zitten de democrati- regeering telkens dwars. au had nu voorgesteld om 33 millioen kronen neer 22 millioen gulden beschikbaar te stellen de boeren in Jutland en 3 millioen voor de Uooten. Dat geld wilde ze halen uit een bezuini- op de militaire uitgaven, uit verhooging van de belastingen en uit invoerrechten op vruchten, bijzat het beginsel: halen waar wat te halen is. iftegenover verdedigden de liberalen conser- dan de conservatieven zelf dat de mili- oitgaven verhoogd of in geen geval verlaagd worden, dat de belastingen verminderd en ieke uitgaven teruggebracht zouden worden derde. lenlang heeft de regeering gepoogd, zoo meldt Ik, om den liberalen tegenstand te breken. der Jutlandsche boeren is zoo groot, dat zij iddel onbeproefd wilde laten, om tot een goed it te komen, ralen bleven echter onvermurwbaar, doch ten slotte de boog te strak: de conservatie- en hen ontrouw en kwamen met de regeering vergelijk, dat in hoofdzaak overeenkomt met ipronkelijke plannen der regeering. voorstellen zijn verleden week in het Folke- tiangenomen en jl. Maandag heeft zij bij de drie het wetsontwerp in het Landsting de ning behaald. Zelfs de liberalen konden, waar- ilijk ook om de conservatieven te prikken, niet om spijtig en vol woede te spreken van een zege voor de regeering niet alleen van belang van wege de directe iten voor boeren er werkloozen, doch belooft veel goeds voor den verderen strijd tegen itairisme. Zooals men weet, is het de bedoe- der Decnsche regeering om dit zoo ver in te in, dat feitelijk van ontwapening gesproken len worden. wij Nederlandsche ontwapenaars haar daarbij itst mogelijke succes toewenschen, spreekt ïelf. Tweeduizend golden van onbekende her komst aangeboden aan de erfgenamen van de slachtoffers. oi»r dagteekening van 22 October j.1. heeft notaris wen te Culemborg onderstaanden brief gezonden: Aan de erfgenamen van wijlen Gerritje van Wiggen, ar ik vernam heeft de weduwe Haverman nog f rich een bedrag groot twee duizend gulden, wil zij de herkomst niet weet. Het vermoeden is ar gerezen, dat deze gelden afkomstig zijn van Irao tragische wijze om het leven gekomen Ger- Thomas van Wiggen en derhalve wil zij de in overleg met de Justitie onder hun erfge- rerdeelen. Kunt gij allen ermede accoord gaan, 'bedrag aan u wordt uitbetaald onder aftrek procent, welk percentage ten goede komt aan weduwe Haverman? Zij verkeert op het in behoeftige omstandigheden, terwijl juist uitkeering haar eerlijkheid blijkt. De uit- m dit bedrag is voor haar een groote op- wijl het voor u een buitenkansje is. u hiermede accoord mocht gaan, dan ge- dat per omgaande te berichten, terwijl het de dan zoo spoedig mogelijk door mij zal ;ekeerd, in de verdeeling en verhouding end is in de akte van scheiding 18 Juli lij verleden. sindsdien erfgenamen of echtgenooten van i overleden mochten zijn, dan ontvang ik it gaarne bericht, iting uwer berichten. Hoogachtend, Volgt handteekening van den notaris. men zich zal herinneren, was de weduwe Ha- wn der hoofdgetuigen uit deze moordzaak to. de rechercheur H., is indertijd in verband lOoord gearresteerd, doch overleed, terwijl hij :T°orloopige hechtenis bevond.) N.R.Ct. ippes. lillijks E lonibd Mooie resultaten. '^nieing tot Behoud van Natuurmonumenten i R feestvergadering gehouden ter viering van jubileum. j J^itter, de heer Van Tienhoven, heeft in zijn ')>lar ^e'anRrijke mededeelingen gedaan. n.1. dat hoewel nog niet al het geld bijeen j Üe verh,e,iKende tijding kon worden ge- ta .nk zi' de steun van Tilburg en Oister- t', A Jee' Particulieren, de aankoop van Waa- u v? cl cn van de drie vennen bij Oister- ®^erzekerd. idl'deze .a!*enieen bekende natuurmonumen- j. T^^^'^ing thans ook in het bezit gekomen urn u ;e en de Dr«nensche duinen, een be sten tusschen Loon op Zand, Udenhout Geertsema schonk onlangs het «jeihosch, een prachtig recreatie-oord van ^iïibn^e!fische Gezant te Londen cadeau gaf A Sta«t-v u?e Zoom in Noordbrabant, groot ;/j ji ■boschbeheer heeft den minister voorge teld an de Harpertsche hei aan dit bezit toe f - LVönzel' dat deze mededeelingen met r werden begroet. J.1. Zaterdag werd te Hoorn de oprichtingsvergadering gehouden van den reeds eerder In voorbereiding zynJen Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Zes afdeelingen hadden hun afgevaardigden gezonden, terwijl verder een aantal belangstellenden als ga3ton aanwezig was. Allereerst werd uit de afdeelingen een Hoofdbestuur gevormd. Besloten werd, dat dit Hoofdbestuur slechts een half jaar de leiding zal hebben en bij de alge- meene vergadering in Maart 1932 door een ander be stuur zal worden vervangen. JSen en ander geschiedt, omdat men alsdan hoopt, een ruimere keuze van perso nen voor dit bestuur te zullen hebben. Mede worden van de reglementair 7 plaatsen er 2 vacant gehouden, om die zoo mogelijk nog in den loop van den winter te doen innemen uit nieuw op te richten afdeelingen. In het bestuur werden gekozen: A. Schermer, Hoog- karspel, voorzitter, W. Vennik, Venhuizen, P. Bakker Kz., Bovenkarspel, A. Veltrop, Beemster en C. Kreugcr, Wijdenes, leden. Deze zullen de functies verder onder ling verdeelen. Uit het beloop der besprekingen bleek wel, met hoe groot enthousiasme het werk van den Bond wordt aan gepakt. In den loop der eerste weken zullen naar alle waarschijnlijkheid meerdere afdeelingen verrijzen. Overal zijn vergaderingen aangekondigd of wel wordt overleg gepleegd. Hulde wordt gebracht aan den seore- taris van het comité van actie, den heer Vennik. Statu ten, Huishoudelijk reglement en afdeelingsreglement zijn door de Studie-commissie ln elkaar gezet en zijn goed gekeurd. Het program van actie is in eenige duizenden exemplaren gedrukt en zoodra er voldoende financiën zijn, zullen nog eenige duizenden volgen. De geest om aan te pakken was wel aanstekelijk. Verschillende heeren voerden het woord. Een dor aanwezigon wees er o.a. op, hoe thans reeds tegen wer king kan worden verwacht van bepaalde politieke par tijen. Thans reeds zijn van communistische zijde in ae Tweede Kamer moties in behandeling gebracht, welke dezelfde eischen inhieiden als door den bond zijn ge steld. Blijkbaar wil men in troebel water visschen. Met deze klaplooperij op eens anders programma zal de Bond, boe weinig ze er ook aan kan doen, worden ver dacht gemaakt. Ook een groep uit een andere politieke partij heeft de belangrijkste punten tot de hare ge maakt. De spreker waarschuwde tegen deze onver wachte liefde en bezwoer den aanwezigen, links noch rechts te zien, doch geheel eigen weg te gaan. Nog werd besloten met het Centraal Bureau voor de Statistiek te correspondeeren om Inlichtingen over den invoer van kali- en andere meststoffen. Als represaille maatregel tegen de hooge Invoerrechten op onze groen ten zou men het gebruik van bultenlandsche meststoffen willen tegengaan. Ook de Coop. Inkoopvereenlglngen wil men hierover aanschreven. Besloten werd nog, de bestaande Studie-commissie, bestaande uit de heeren J. Roselaar, Hoorn, J. Maarse, Schelllnkhout, A. van der Helde, Blokker, P. Beemster- boer te Berkhout, J. Kennedy te Beemster en C. Kreu- ger te Wijdenes Intact te laten. Deze zal, waar noodlg, van bepaalde sociaal-economische vraagstukken kennis nemen en ten dien opzichte zoo mogeiyk van advies dienen. Na een woord van voldoening werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. De Vereeniging van Automobielbezitters in den Kring West-Friesland te Edam, de West-Friesche Bond van Vrachtlinden „Gemeenschappelijk Belang'' te Hoorn, en de Bond van Vrachtrijders „Recht en Plicht" te Alkmaar, hebben gezamenlijk een adres tot de ministers van Financiën en Waterstaat gericht, waarin zij verzoeken om de kleine bedrijven uit bil lijkheidsoverwegingen tegemoet te komen, hetzij door een uitzonderingsbepaling als de minist< r heeft ge schapen ten t.a.z. van aanhangwagens, hetzij door de thans bestaande belasting voor motorrijtuigen, vallen de onder art. 3d van de Wegenbelastingwet met 50 te verlagen, hetzij langs anderen weg. Zaterdag j.1. werd, onder leiding van den vertegen woordiger van het Hoofdbestuur van Volksonderwijs, den heer Klaas de Vries, opnieuw een vergadering ge houden van verschillende onderwijs- en onderwijzers organisaties. politieke partijen en vakcentralen, voor standers van openbaar onderwijs. Besproken werd het door het Hoofdbestuur van Volksonderwijs voorgesteld concept-program en de daarop ingediende amendementen. Dit concept-pro gram werd. met overneming ven enkele wijzigin gen, tot program der gemeenschappelijke actie ge maakt. Een Comité tot Uitvoering van dat Program werd samengesteld uit de medewerkende organisaties, n.l. Ned. Onderwijzers Genootschap, Bond van Ned. On derwijzers. Verg. voor M.U.L.O., Mij. tot Nut van 't Al gemeen, Volksonderwijs, Ned. Ouderraad, landelijk Comité voor de O.S., Vrijz. Dem. Bond. S.D.A.P., Ned. Verhond van Vakvereenigingen en Ned. Vakcentrale. Dit comité zal binnenkort zijn eerste bijeenkomst houden en daarin een dagelijksch bestuur verkiezen. Het adres van het Comité is. Bureau Volksonder wijs, Alex. Boersstaat 13, Amsterdam-Zuid. MUUR INGESTORT. Zaterdagmorgen stortte te Gestel-F.indhoven een muur in van de in aanbouw zijnde woning van den heer K. De steiger waarop zich de aannemer met drie werklieden bevond, stortte naar beneden. Tot over maat van ramp kregen de mannen ook nog een deel van den muur op zich. Allen werden gewond en lie pen bovendien inwendige kneuzingen op. De werk lieden moesten naar het Gasthuis worden vervoerd. De aannemer kon per auto naar huis worden ge bracht. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Zaterdagmiddag te half vier vervoegde zich aan de woning van den heer V. te Santpoort een dame, die echter na herhaaldelijk bellen geen gehoor kreeg. Zij waarschuwde omwonenden en nadat men in het huis was binnengegaan, vond men mevrouw V. dood op haar stoel bij de kachel zitten. Het bleek dat zij door kolendampvergiftiging was overleden. In de slaapkamer lag de heer V. bewusteloos te bed. Men slaagde erin zijn levensgeesten weer op te wekken. en alle spijsverterings stoornissen verdwijnen onmiddellijk bi) bet ge- l V ^ruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste en zekerste laxeermiddel. Alom oerkrijgbaai f 0.65 pet flacon. Treinbotsing. Op het station Ilayinigen in Lotharingen kwam een personentrein in botsing met een goederentrein. De laatste wagon van den goederentiein werd ge heel vernield en de remmer, die zich in den wagen bevond werd gedood. I)e machinist en de stoker werden bedolven onder de neervallende kolen uit den tender, doch liepen slechts lichte verwondingen op. Ook verschillende reizigers werden gewond. Auto tegen trein. Zaterdagavond om li uur is een auio, waarin 4 koopiieaen uit Liochuf zaten, die van de jacht terug keerden. bij Bochuf tegen een goederentrein gereden. De wagen werd 150 M. meegesleurd en geraakte in braund. ïwee der inzittenden zijn om het leven ge komen, de twee andere werden ernstig gewond. Auto in oon sloot. Te Woldendorp is een vrachtauto uit Yv inschoten bij net in snelle vaart nemen van een bocht in een jloot gereden na eerst tegen een paal van het electri- sche licht en tegen een kilometcrpaai te zijn gereden. De botsing was zoo hevig, dat liet kilomeierpaaitje totaal uit den grond werd gewrongen en daarna eenige meters door den berm van den weg gedron gen. De chauffeur kwam met den schrik vrij, doch twee andere personen kregen ernstige wonden aan armen en hoofd. Drie dooden bij een autobusongoluk. Te Parndorf in het Burgenland is een volle auto bus op een niet verlichten overweg tegen een voor- bijrijdenden trein gebotst. Voor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld, zijn 3 menschen gedood, 7 zwaar en 8 licht gewond. De chauffeur van de auto bus, die onder den invloed van sterken drank ver keerde, is gearresteerd. Auto en motor. Gisteravond omstreeks kwart over 8 is op den rijksstraatweg tusschen Hakkelaarsbrug en Naarden de 21 jarige motorrijder A. Meyer uit Amsterdam met vrij groote snelheid tegen een op dien weg staan- den auto aangereden. Hij kreeg ernstige verwondin gen en werd per ziekenauto in bedenkelijken toestand naar de Majellastichting te Bussum overgebracht, De politie te Muiden heeft de zaak in onderzoek. Tegen een boom. Op de Barchman Wuytierslaan te Amersfoort is gisteravond een auto uit Hilversum, gemerkt G 83208 op onverklaarbare wijze tegen een boom gereden. De bestuurder kreeg ernstige hoofdwonden zijn me depassagier een armwond. Beiden zijn door dr. Plomp verbonden, waarna zij hun reis per huurauto hebben kunnen voortzetten. Maastrichtsche bakkers in actie. Wet telijke voorziening. De toestand in het Maatstrichtsche bakkersbedrijf schijnt van dien aard te worden, dat, aldus het Hdbld., zoowel van de zijde van patroons als van gezellen krasse maatregelen overwogen worden. De patroons hebben zich nogmaals tot de regeering gewend, om spoedmaatregelen tegen den invoer van Belgisch brood. Mochten die Dinsdag niet genomen zijn, dan zal men overgaan tot sluiting van het grootste ge deelte der bakkerijen en zelf overgann tot den invoer van Belgisch brood. De gezellen schijnen met plan nen tot staking rond te loopen. Den Haag heeft wel maatregelen toegezegd, doch in het midden gelaten, hoe en wat. Alleen een defini tieve sluiting van den invoer acht men in de betrok ken kringen afdoende. Gaat men over tot het zelf distribueeren van Belgisch brood, dan zullen de bak kers waarschijnlijk 20.000 K.G. Belgisch brood gaan invoeren per dag. Naar wij nog vernamen, worden van offirieele zijde maatregelen overwogen in verband met den invoer van Belgisch brood, ten einde deze concurrentie niet meer mogelijk te maken, of althans tot een minimum te beperken. Er zijn reeds stappen in deze richting gedaan en aangenomen mag worden, dat op de een of andere wijze binnen afzienbaren tijd de mogelijkheid zal be staan dezen crisisinvoer het hoofd te bieden. VROUW IN BRAND. Zaterdagavond ongeveer half 8 uur is een 82-jarige vrouw, die op de bel étage van een perceel in de na penburgerstraat te Amsterdam bij de kachel zat. in brand geraakt. Het ongeval is vermoedelijk geschied, doordat de vrouw tegen de kachel is gevallen of, wat waarschijnlijker is, doordat er vuur uit het in slech ten staat verkeerende meubel op haar kleeren is ge- valln. De oude vrouw, die alleen thuis was. liep in angst de straat op, waardoor voorbijgangers toescho ten en haar brandende kleeren dpofden. In zorgwek- kenden toestand is zij naar het Ned. Isr. Ziekenhuis gebracht. Een begin van brand in de kamer ontstaan, is door de brandweer gebluscht. Zestig jaar in de gevangenis. Indertijd is melding gemaakt van de ontvoering van den jongen New Yorkschen beursmakelaar Charles Rosenthal, door een aantel bandieten, die aan zijn moeder, een zeer gefortuneerde weduwe, een losgeld vroegen van niet minder dan 20.000 dollar. Het kon bij de weduwe wel één en ander lijden, want het was bekend, dat zij voor haar zoon kort geleden voor het aardige bedrag van 200.000 dollar een plaats op de beurs had gekocht, De politie is er in geslaagd het viertal bandieten, dat aan de ontvoering schuldig was, in handen te krijgen. Een dezer dagen zijn de heeren voor den rechter verschenen. De rechter heeft een voorbeeld willen stellen en heeft de bandieten ieder tot 60 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ontvoe ringen zijn den laatsten tijd herhaaldelijk in het mid den-Westen voorgekomen, maar dit was het eerste geval te New York. Een gekleurd meisje, dat beschul digd was van medeplichtigheid en dat den jongen Rosenthal naar de kamer medegetroond had, waar hij 7 weken is vastgehouden, is vrijgesproken. Een humoristische bijzonderheid van het geval is, dat Rosenthal, die den tijd in gevangenschap kortte door met zijn ontvoerders poker te spelen. v«n dezen een groot deel van den losprijs bij het spel terugge wonnen had. WOENSDAG 28 OCTOBER. HILVERSUM (298 M, VAR-A. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen; 8.00 i'yd- sein; 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O 10.00 Morgenwijding. VAR-A. 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu-bedryven; 12.00 Tydaein; 12.01 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl; 145 Ver zorging zender; 2-15 Onze Keuken, door P. J. Kers Jr.; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Voor de kinderen; 4.20 Con cert door Johan Jong op den microfoonloozen vleugel; 4.45 Vraagh&lfuurtje; 5.3U Gramofoonmuziek; 6.20 Mede deelingen; 6.25 Concert door het Trio Drukker; 6-45 Radio-voordracht; 7.15 Uitzending voor den Ned. Bond van Arbeiders in het Bakkers-, Chocolade- en Sulker- bewerkingsbedryf, m.m.v. het Trio Drukker; 8.15 Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 „Jijn. Jack, John en Mary". hoorspel, op te voeren door hot Groot Volkatooneel; 10.15 VARA-Orkest; 10.25 Uitzending voor den Alg. Ned. Bond van Handels- Kantoorbedienden. Opvoering van „De wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit", door het VARA-tooneel; 10 40 Persberich ten van Vaz Dias; 10.50 Vervolg Concert; 11.201200 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M> N-CR.V- 8.00—8.15 Schriftlezing; 8.15—945 Morgenconcert; 1000 —10.30 Het NCR V-Dameskoor; 10.30—11.00 Korte Zie- kendlenst door De. J. C. A. van Loon; 11.0012.00 Har- moniumbeapellng door M. F. Jurjaanz; 12.00—12.15 Po litieberichten; 12.1612.30 Gramofoonmuziek; 12-30200' Concert; 2.00—2.30 Lezen van Chr. Lectuur; 2.30—2 45 Gramofoonmuziek; 2.453.45 Alg. Ned. Zendings-Confe- rentie, Kol. Instituut, Amsterdam. Slotrede van Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine; 3.45—4 45 Concert door Trio; 5.006.00 Kinderurtje; 600—7.00 Lezing door Chrj v. d. Heuvel: ,.De landbouwcrisis"; 7.007.30 Lezing door Mevr. Laman TripDe Beaufort: „Kind en Berg sport"; 7.30—7.45 Politieberichten; 7.45—8.00 Berichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00—8.15 Lezing door H. J. van Wijlen: „Radio op school"; 8.15—0.00 Het Chr. Kinder koor „Zanglust" te Haarlem o.l.v. Jac. Zwaan; 9-009.30 Lezing door A. J. Drewes: „Wat zijn wij voor onze kin deren"; 9.30—11.00 Het NCRV-Klein-Orkest o.l.v. Piet v. d. Hurk; 1000—10.10 Vaz Dias; 11.00—11.30 Gramo foonmuziek. worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtablctten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Over boord geslagen en verdronken. Gisteren is te Dartmouth het visschersscheepje Annie binnengekomen met een uitgeput man aan het roer. Deze. Palmer genaamd, verklaarde dat. de» eigenaar van het scheepje in een storm overboord, geslagen en verdronken was. Toon Palmers pogingen; om den man te redden mislukt waren, had hij koersj gezet naar de kust en was hij er na een vreeselijken' strijd met wind en golven in geslaagd Dartmouth to bereiken. Hij had 24 uur aan een stuk aan het roer gezeten en had zelf» niet weg durven gaan om eten te halen uit vrees dat het scheepje dan zou omslaan. De verongelukte eigenaar was een 22-jarige predi- knntszoon, wien den raad was gegeven voor zijn ge zondheid werk in de openlucht te zoeken. Hij was eerst boerenarbeider in het buitenland geweest, doch onlangs in Engeland teruggekeerd, waar hij dit scheepje had gekocht met de bedoeling er de visch- vangst mee uit te oefenen. DE PONNY HAD DEN LEEUW GEROKEN. Den berijder afgeworpen. De sprinkhanenplaag in Kenya heeft indirect een slachtoffer geëischt. Powys, een jonge boerenarbei der, was er verleden week Zondag in het district Laikipia op uit gegaan om een weideplaats voor schapen te zoeken, daar ten gevolge van den inval der sprinkhanen het gras schaarsch is geworden. Drie uur nadat de jonge man vertrokken was, keerde zijn paard alleen terug. Maandag brachten inlanders het bericht van Powys vermissing. Een zestigtal Afrikaansche boeren ging er te paard op uit om den vermiste te zoeken en ook een vliegtuig zocht den omtrek af. doch pas Woensdag werd Powys' lijk ge vonden. Het was ten deele verslonden door een leeuw. Klaarblijkelijk heeft Powys' ponny den leeuw geroken en heeft hij bij zijn poging om te vluchten zijn mees ter afgeworpen. Deze is vermoedelijk door zijn val verdoofd geweest en zoo een prooi van het roofdier gewarden. EEN RUSSISCHB DUIKBOOT GEZONKEN. (V. D.) Uit Helsingfors wordt gemeld, dat Zater dagmiddag in de Finsche Bocht een ernstige scheeps ramp heeft plaats gehad. Het Duitsche stoomschip Gratia kwam in aanvaring met een Russische duik boot, die onmiddellijk zonk. De Gratia kreeg een groot lek, doch poogt op eigen krachten Petersburg te bereiken. Het ongeluk geschiedde bij het vuurschip Griemnv op 35 zeemijlen ten Oosten \on Petersburg. Het schijnt dat de gezonken duikboot van een groot type is, met een bemanning van 50 koppen. DOOR DYNAMIET. Fabrieksontploffing. Fr had een ontploffing plaats in de fabriek te Mau- liles (Frankrijk), waar dynamiet wordt vervaardigd. Verscheidene lokalen werden vernield. Er zijn gewon den, en naar men vreest, ook dooden. ONGELUK IN DE HAMBURGSCHE HAVEN. Zaterdagmorgen vond in de Hamburgsche haven een ernstig ongeval plaats. Een barkas met een ploeg havenarbeiders aan boord, die naar het in de haven liggende stoomschip „Padua" gebracht zouden worden, meerde aan een lichter die langszij de ..Padua'' lag. Toen, ondanks een waarschuwing, 15 havenarbei ders tegelijk op het dek van den barkas gingen staan, brak dit tengevolge van overbelasting door. Zeven arbeiders stortten ongeveer in het 2Va me ter diepe ruim en liepen ernstige inwendige kneuzin gen op, zoodat zij alle zeven naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Zij verkeeren echter ni^t in levensgevaar. AL CAPONE VEROORDEELD. Tot 11 jaar gevangenis en 50.000 dolla boete. Le rechtbank te Chicago heeft A Capone, den ver maarden bendeleider en dronksmokkelnar wegens be lasting-ontduiking in verschillende gevallen tot elf jaar gevangenisstraf en 50.000 dollar boete veroor deeld.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5