Alltlttl Nitiws- Mrattilit- LailiHllii. iad Oudkarspel. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schageo. -1 EXTRA BLAD. ïl. Vrijdag 30 October 1931. SCHAG 74ste Jaargang No. 8961 COURANT. i verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder E Zaterdag Uij inzending tol 's morgens 8 uur, winden Adver koog zooveel mogelijk in bel eerst uitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. AUVERTEN- TIcN van 1 tol 5 regels f 1 10, iedere regel meer 20 cent (bewijsna inbegrepen). Grooiere letters worden naar plaatsruimte berekend. De politieke wasch. Eensge zindheid. Gemeentebelang bo ven politiek. Ex-S.D.A.P-er eentre den soc. dem. wethouder. van den Raad op Donderdag 20 Octo- avonds 7 uur. I zijn aanwezig. de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, jtter opent met een woord van welkom ring, een der belangrijkste, zoo niet de vergadering van het jaar, omdat de be- worden behandeld, en spreekt den wensch ussiën kort en zakelijk zullen zijn, met van elkanders meening. Zoo lang spr. de hier leidt, is steeds de goede toon he iéven en spr. hoopt dat die goede gewoonte zal blijven. ,efc actuien worden onveranderd vastgesteld. Mededeelingen. iliMt*®djnitter doet de navolgende mededeelingen: uahetuiging van het bestuur van de IJsclub iChip.-m;[.„ V001. beschikbaarstelling gymnastiek-lo- j Her droge training; ™nkt)ctuiging van het bestuur van de voetbal- 3)g D.T.S. voor beschikbaarstelling van gym- tal voor droge training; letuiging van den A.N.W.B. Toeristenbond Pd voor toekenning van een jaarlijksche |ran 110.— tan den leider van het Vervolgonderwijs na Woeling is ontvangen, dat het aantal leer- dien cursus thans 12 bedraagt. De schoolartsendienstcn. Voorzitter de vergadering van de afd. Noord- van de vereeniging van Ned, Gemeenten, een bespreking zou worden gehouden omtrent i< n van) districtssehoolartendiensten, te Al li lt! October gehouden, lieeft bijgewoond, gehouden bespreking bleek, dat het in het 'n lat van het Bestuur der afdeeling een Alkmaar te vormen, door aan den dienst al- iiic gementen met in totaal pl.m. 13000 inwo- op 4t lik te voegen, waardoor een district zou ontstaan st tiü« V:' WMO inwoners, waarna de overige gemeen- district met een gelijk aanta! inwoners zou- vormen. loop der discussie bleek, dm de schoolarts tevens huisarts is en dat deze function- bereid is een benoeming «ls schoolarts-vol te aanvaarden, zoodat aan de eisch van dat de schoolarts vol ambtenaar moot jttu worden voldaan, een eisch, welke moet komen, om in het bezit van het provin- te komen. it der besprekingen is ten slotte, dat de van Alkmaar zich bereid verklaart aan zijner gemeente in overweging te geven 'riet te vormen, waarin twee schoolarsen- te werk zullen kunnen worden gesteld, itriet zal pl.m. 87000 inwoners tellen en voor toetreding van meerdere gemeen- ns nog afzijdig blijven. Bij de benoc- nieuw aan te stellen schoolartsen zon kunnen worden gehouden met de won- K. schoolbesturen. Voorzitter der afdeeling is spoedige be tocht, welke is toegezegd, zoodat over dit onderwerp weer aan de orde zal ko- iGed. Staten dezer provincie goedgekeurd 'tangen het raadsbesluit tot wijziging der ■Doling 1931. AM B- -ree kt afdeel* De heffing van schoolgeld. Staten is ingekomen een brief waarin ge rut de verordening op de heffing van ■jn voor Lager- en vervolgonderwijs te wil- omdat, wat vooral de Voorzitter wel ge- SMc minister niet heeft getolereerd dat zij ®konien van f 1000 en minder hebben, vrij- ■oraeii van het betalen van schoolgeld. De «htcii aftrek van f800 voldoende ««Hen voor aan het verzoek te voldoen, noogstc college anders de verordening niet *ótter vindt trouwens een «ftrek van f 1000 omdat de raad van belastbaar inko- C~Je.r inkomen is gesprongen. Het zal vol- «'ijken dat er weinig schoolgeld zal «"vangen. Uet voorstel van B. en W. wordt zon- besloten. wd met hare studie, verzocht mej. Bossen onderwijzeres aan den cursus van vcr- i w7u? jnmiddels reeds is begonnen, lieb- i y i niPt het geven van het onder in'" Herwerden en zij stellen nu voor verderen duur van den cursus mej. 'fn t* benoemen. Wordt goedgevonden, jan de hooistekors omtrent het onder- nooi wordt voor kennisgeving aange- draafbr1*16 V°°r vernieuwin9 van JJJjJ1** «Ier Ned. Herv. Kerk is een ver tan hJ®1 voor helft bij te dragen in hei vernie «fttft tn» k y T"vUWen van de draaibrug die net kerkgebouw en de algemeene begraafplaats. B. cn W. zijn tot de conclusie geko men, dat de brug toiaal af is en vernieuwd dient te worden. De brug geeft, niet alleen toegang tot het kerkgebouw, doch ook tot de algemeene begraaf plaats en het is dus ook een gemeentebelang dat de brug in goeden staat verkeert. Maar de brug is eigendom van en in onderhoud bij de Ned. Herv. Kerk. B. en W. zien wel de billijkheid in een bij drage te verleenen, maar zijn er niet voor om tot de helft in de kosten bij te dragen. Dan toch zou het er op lijken dat d« gemeente wettelijk mede onderhoudsplichtig is. Gezien de billijkheid stellen B. en W. voor een bijdrage van f 5CO te verleenen. De beer Zaagman viaagt zich af of er geen recht van overweg of overbrugging bestaat Spr. kan zich niet indenken dat anders de algemeene begraaf plaats daar zou zijn, andera zou het jaren achtereen een gunst van het kerkbestuur zijn geweest. Spr. komt haast tot de conclusie dut het kerkbestuur al die jaren bijzonder goed is geweest door niet eerder op het idee te komen, een bijdrage te vragen. Dat B. en W. f 500 willen verleenen, daar kan spr. wel in meegaan, maar spr. zou er meer voor gevoelen dat de gemeente van het kerkbestuur een soort ze- kerheidsverplich-ting kreeg, en dat de raad dan een royaal standpunt innam door het verzoek in te wil ligen en besloot tot de helft in de kosten te zullen bijdragen. l)e gemeente is altijd gratis toegelaten en stel je voor dat het kerkbestuur daarvoor per jaar f50 of f 100 vroeg, dan waren we verder van huis. Spr. meent daarom, dat de vraag van het Kerk bestuur nog bescheiden is. De heer Mr. Eecen vindt het eigenaardig dat t-a.v. deze belangrijke kwestie niets is vastge legd. Het overpad naar de Koog is onvoldoende, zoo dat terrein en draaibrug wel gebruikt moet worden. Spr. zou deze materie thans goed geregeld willen zien. Overigens vindt spr. het verzoek om een bij drage billijk, de'hoegrootheid van die bijdrage zou hij Willen laten afhangen van de wijze waarop deze materie vastgelegd wordt. Krijgt de ge meerite een recht, dan wil ook spr. een royaal standpunt zien ingenomen en het verzoek willen toestaan. De Voorzitter wijst er op, dat er nog een geldlee- nindg loopt van de bijdrage die voor*verbetering van het pad is gegeven. Vroeger moest de lijikstatie op den openbaren weg blijven en kon men slechts langs het gewone pad loopen. Later is er een rij weg en de rotonde gemaakt en voor die verbetering heeft de gemeente f 1000 besteed, voor welk bedrag tevens het kerkhof is verbeterd. Het is spr. niet be kend dat er verder wat vastgelegd is. B. en \V. kun nen er met de kerkvoogden over spreken. Uit het •geven van de f 1000 blijkf wel dat er samenwerking is. B. en W. hebben de noodzakelijkheid niet inge zien o mtöt de helft van de kosten hij te dragen. De heer De Boer kan zich vereenigen. met de woondeni van den lieer Eecen. Ook spr. is er voor dat nu wat wordt vastgesteld. Tot nu is het kerk bestuur de gemeente goed gezind geweest, maar we kunnen een kerkbestuur krijgen waarmee dit an dera wordt en nu is het een mooie gelegenheid om vastigheid te krijgen. De heer Kostelijk juicht het idéé van den heer Eecen wel toe, maar gelooft niet dat als de gemeen te nu f500 zou bijdragen, later een kerkbestuur zou zeggen dat we niet meer over weg en brug mogen. De heer Mr. Eecen gelooft dat ook niet, maar dan is het een gunst en spr. zou die liever willen om zetten in een recht. Wil het kerkbestuur dat recht geven als de gemeente f500 bijdraagt, dan vindt spr. dat goed. Goedgevonden wordt, dat een bijdrage van f500 wordt verleend en dat B. en W. met het Kerkbestuur zullen onderhandelen over het verkrijgen van het recht van overpad. In venband niet een wettelijk voorschrift wordt als nog een besluit genomen om de otulertvijzerswoning onderhands te verhuren aan den heer Vafh den Abeele voor f275 per jaar. De gemeentebegroting 1932. .Van de orde is de behandeling van de gemeente- begrooting voor 1932. l>e Voorzitter zegt, dat B. en W. de begrooting zoo zuninig mogelijk hebben geraamd en t.a.v. som mige punten rekening hebben gehouden met den toestand zooals die thans is en nog worden kan. Toch moet het spr. van 't hart, dat de raad enkele jaren terug heeft besloten de sociale politiek van B. en W. te volgen, waardoor de gemeente nu een flinke reserve bezit. Spr. herinnert aan de laatste alarmeerende berichten, dat Rotterdam geen kas geld heeft en aan het rondschrijven van de Bank voor Ned. gemeenten, dat wanneer kasgeld wordt opgevraagd, het niet altijd zal worden verkregen. Onze gemeente is niet direct op het aanvragen van kasgeld aangewezen, maar bezit een flinke reserve. Men zou daaruit concludeeren dat er dan niet ge beurd is wat er gebeuren moest, maar spr. wijst er op, dat de openbare werken niet verwaarloosd zijn. Alleen de straat hebben we laten wachten, en wel in verband met de ondengrondsche kabiieering en is 2 jaar aaneen de post van f3000 niet aangespro ken geworden. Daarmee is door B. en W. rekening gehouden en zij hopen dat de post nu voldoende is om straks de straat over haar geheele lengte in orde te doen maken. Spr. gelooft dat de finantieele toe stand der gemeente zoo gezond is als hij maar kan zijn. De algemeene beschouwingen. De ver kiezingsstrijd. De handel in wethon- derszetels. Democratie en conserva tisme. Na deze inleiding van den Voorzitter wordt gele genheid geboden tot het houden van algemeene be schouwingen. In de eerste plaats door len heer Zaagman, die allereerst in bespreking wil brengen de gemecnte-Ianderijen en het economisch leven dan ra n verbonden. Als wij onze gedachten terug brengen naar 1929, zegt spr., toen de gemeente ruim f9900 aan landhuur kon ontvangen ett wij zien na 2 jaren dat deze post is gedaald tot ruim f 5400 en wij nemen daarbij in aanmerking dat daarvan aan grond-, dijks- en polderbelasting ruim f 1300 moet worden betaald, dan zien wij. daaruit dat die eigen dommen van de gemeente met 50 zijn gedaald. Op zich zelf genomen zou dat het ergste niet zijn. maar het geeft juist het beeld weer van den toe stand In onze tuinbouwbedrijven en mede als ge volg, dat het de zakendoende menschen ook niet gaat zooals het wel kan zijn. Als wij ons oog richten op de industrie in onze gemeente, dan zien wij aan het aantal personeel dat daar thans vandaan komt, in verhouding tot flat wat het wel eens is geweest, dat darauit niet anders dan werkloosheid kan voortvloeien. Spr. kan dan ook niet andera «loon dan daarvoor de volle aan dacht van B. en W. te vragen en daarbij de hoop uitspreken dat de heeren, als het. noodig blijkt, niet door het woord bewijzen paraat te zijn, maar dooi de daad. Ik twijfel niet heeren, aldus vervolgt de heer Zaagman, aan uw goeden wil. nog minder aan den goeden zorg. Want als socialist en eerste wethouder zal de heer Bakker die zorgen wel op zich willen nemen, zoodat de roode kiezers in hem niet teleur gesteld zullen worden. Uit het door mij naar voren gebrachte blijkt wel, hoe noodig liet is, in deze dagen, dat eensgezindheid in onzen Baad aanwezig moet zijn. Dat is volgens mij voor de belangen der gemeente nuttig en noodig. 't Spijt mij, dit te moeten aanduiden, want als wij terugzien naar de verkiezing en wat in de vergade ring van 31 Augustus 1.1. besloten is in het hotel „Brederode", t.a.v. de wethoudersbenoeming, waarbij 3 leden van den Baad werden buitengesloten om aan de bespreking deel te nemen, dan kon het ni< t anders of zooiets moet men afkeuren. Temeer, daar in de verkiezingsdagen door het bestuur van de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging een manifest is uitgegeven met op schrift: Gemeentebelang boven politiek en dun verder voor de aanbeveling: „Niets kan II belemmeren dit te „doen. Kr is zelfs alles voor te zeggen. Ook in de „laatste 4 jaren is dat weer gebleken, het is zelfs „dringend noodig." Daar ben ik het volkomen mee eens. gemeente belang voorop. Maar als men dan weet, dat de verga dering op 31 Augustus 1.1. onder leiding stond van den heer G. Hart Hz., voorzitter V I)., dan vraagt men zich af. Waar hebben de heeren meer verstand van: van gemeentebelang of van dorpspolitiek? M. de V., nu moet ik mij bepalen tot een blaadje, genaamd „De wegwijzer", uitgegeven door het bestuur der afd. S.D.A.P. Om het geheel te weerleggen, zou teveel tijd vragen. De burgers hebben daarover voldoende hun afkeuring te kennen gegeven. Misschien is het blaadje dan ook wel aanlei ding geweest, dat de SDA.P.'ers inplaats van 3 leden in den raad, zooals zy het aanbevolen uit protest tegen mijn candidatuur, zich met één lid tevreden moesten stellen. Ik wensch mij, zegt spr., tot enkele punten van het blaadje te bepalen en in korte trekken, iets van don inhoud weer te geven. In het eerste gedeelte ervan zien wij de besluiten van den raad naar voren gebracht en kunnen daaruit de conclusie trekken, dat alles wat de raad besloten had, eigenlyk alleen door den heer Bakker is tot stand ge komen. Jammer is. dat uit de notulen blykt, dat "van den heer Bakker zeer weinig kracht is uitgegaan. Verder geeft het blad overzicht van het aantal milli- onnairs in ons land en hoeveel erin Duitschland waren gegroeid in 1930. Ja. mynheer Bakker, die millioenen konden wij hier nog net gebruiken, ,'t Is alleen maar jammer, dat zy niet over de grens komen. Werd dit alles gebruikt om de kiezers te prikkelen? Dan krijgt men verder een overzicht over de leden, die zitting in den raad hebben, want stuk voor stuk werden de heeren met eigen naam uitgedoscht. De hee ren van de V-D. (volgens dat blaadje) als de meest con servatieve menschen. De heer De Boer was nog iets minder democratisch, maar paste, volgens het blad, toch nog beter by de wethouders, dan de andere heeren. Daar is dus door hun zelf 't bewys geleverd.dat de heeren wethouders niet erg democratisch waren, al had dan ook de heer Bakker zitting in B. en W. Knoopsgaten, haken en oogen. Er kwam zelfs in 't blaadje voor: ,,Wy beschouwen het meer als knoopsgaten maken". Dat ls wel aardig van mijnh. Bakker, maar die mijnheer heeft immers geen verstand van knoopsgaten. Mijnheer Bakker houdt zich misschien liever op met haken en oogen. En toch, mynh. Bakker, dat zyn loslippige dingen. Beziet U ze maar. Daarom het volgende: Zie toe van wien ge spreekt, en hoe, En waar, en in welken zin. Is eens het woord de lippen uit. Het keert er nooit meer in! Geen halfuur na den stembus-uitslag bood de heer Bakker den heer De Boer een wethouderszetel aan. Den volgenden morgen werd hetzelfde aangeboden aan den heer Ryper. Is 't niet waar, mynheer Ryper? De Voorzitter hamert en zegt dat de heer Ryper straks het woord kan krygen. De heer Zaagman vervolgt: M. de V-, als men zoo iets merkt, dan denkt men onwillekeurig als ex-S.D.A.P.'ei „Liever zag ik den heer Bakker, als vurig-socialist, dan als zoo'n handelsreiziger in dorpspolitiek. Na dit betoog des heeren Zaagman, zegt de Voorzitter dat elk lid tweemaal het woord voeren mag. maar dat men het woord dient te richten tot den Voorzitter. Spr. wil den heeren alle gelegenheid geven zich te uiten, maar om elf uur zal spr. de vergadering sluiten. Zoo noodig zal de vergadering dan morgen -worden voortgzet. Gen partjj, doch een alleenstaand persoon. De heer Mr. Eecen zegt dat door den heer Zaagman den nadruk is gelegd op de eensgezindheid. Het is tot veler verbazing, dat spr. eensklaps in de dorpspolitiek is gesprongen en nu als lid van den raad hier zit. Spr. heeft zich daarby het ideaal gedacht: alle partypolitlek uit den gemeenteraad en met dat doel voor oogen heef: hij stappen ondernomen, die helaas vermoedeiyk reeds te laat zyn gedaan. Vooral in dezen tyd zal het noodig zyn. dat alle partyen zich aaneensluiten cn het dorps belang het meest boven al doen gelden. Spr. heeft zich bij de V.D. aangesloten omdat z.i. deze party het ge meentebelang het meest boven de politiek stelde. Spr. hoopt dat de leuze „Gemeentebelang boven politiek" geen schoonklinkende leuze alleen zal zyn. In de praktyk heeft deze leuze volgens den heer Zaagman al schip breuk geleden doordat 3 leden van de bespreking over de wethouderszetels zyn uitgesloten geworden. Het heeft spr.'s goedkeuring ook niet gehad, maar de party oor deelde dat de R.K. fractie niet behoefde te worden uit- genoodigd, omdat by het hebben van 5 vryzinnige afge vaardigden geoordeeld werd dat 2 wethouders-zetels aan die vryzinnigen toekwamen. En waar nu heer Zaagman zich erover beklaagt, van de bespreking buitengesloten te zyn, wyst spr. erop dat we leven onder het stelsel van evenredige vertegenwoordiging waarby de gekozenen een party dienen te vertegenwoordigen en nu is het 't bestuur der VJD. kiesvereeniging nog een raadsel, tot welke party de heer Zaagman behoort. Spr. dacht dat de heer Zaagman als alleenstaand persoon ls gekozen. Maar toch hoopt spr. dat na wat gebeurd is, de raads leden, sans rancune, met alkaar hun best zullen doen om de gemeente gezamenlyk door deze beroerde tijden heen to helpen. De heer Ryper hoopt ook dat de leuze der eensgezind heid tot uiting moge komen, in de toekomst werkelijk heid moge worden. Wij katholieken hebben ons gekrenkt gevoeld, niet voor de byeenkomst op 31 Aug. te zyn uit- genoodigd, waar onze party door een evengroote fractie vertegenwoordigd wordt als de V.D. En vooral omdat den dag volgende op de verkiezing ons een wethouders zetel werd aangeboden. Spr. hoopt dus dat de leuze der eensgezindheid in de toekomst beter tot haar recht zal komen, als tot nu toe is gebleken. Geen sprake van een debacle. De heer Bakker zegt dat het zeker teleurstellend was dat de S.D.A.P. inplaats van 2 nu 1 zetel in den raad heeft gekregen, terwyi de party altyd vooruit was ge gaan. Dat is vooral in dezen tyd jammer, doch spr. verwacht dat het wel weer anders zal worden, Immers: zy die gelooven, haasten zich niet. Spr. gelooft niet dat de Wegwijzer oorzaak van die achteruitgang is, maar de oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat de party tegen twee fronten moest strijden, n.1. de candidatuur- De Boer en de candidatuur-Zaagman, terwyl bovendien een zeer gezien lid als de heer Paarlberg der party ont viel. Maar ondanks de achteruitgang, meent spr. dat er van een debacle geen sprake was. Wat de verschillende opmerkingen betreft van den Zaagman, er zyn inderdaad belangryke dingen tot stand gekomen, maar nooit is beweerd dat dit door Bakker alleen is verkregen, doch is gezegd van met medewer king of met instemming van den raad. Wat de wethou derszetel betreft, spr.'s party heeft altyd gewild, dat het bestuur zoo democratisch mogelyk moest zyn. Daarvoor waren wy het eerst aangewezen op de V.D., doch de V.D. raadsleden staan niet voor 100 pet als V.D. te boek. zij hebben meermalen de leden van het Dag. Bestuur in hun hemd laten staan en de heer Kosteiyk zal zelf erken nen, dat hy niet onder democratische leden kan worden gerangschikt, hy is geen volbloed democraat heeft geen studie genomen van de socialistische beweging en be- grypt on zen stryd niet. Wat den heer Eecen betreft deze is in één avond V.D.'er geworden en op de candidatenlyst geplaatst. Spr. hoopt er 't beste van, maar voor democratisch kan men den heer Eecen niet slyten. want toen iemand hem voor bekrompen conservatief uitmaakte, zei de heer Eecen zelf van bekrompen conservatief niet, doch conservatief. Tydens zijn lidmaatschap is de heer Ryper democra tischer gewoi den en spr. heeft na de verkiezing geoor deeld dat het beate was dat de heeren De Boer cn Ry per wethouder zouden worden. Dat dit niet is gebeurd, behoeft voor den heer Rypor geen teleurstelling tc zyn, want er is in het geheele land wel geen gemeente waar met 5 katholieke en 2 vrUzinnige raadsleden, een wet houderszetel aan een vrijzinnige is toegekend. De S.D. A.P. heeft toen aan geen enkele combinatie meer deel genomen, en daarna kwam de uitnoodiging van de V. D.. wat door spr. in beginsel is aangenomen en later door de vergadering van de partij bekrachtigd. De partij van spr. ziet in de gemeentepolitiek slechts een klein gedeelte van wat de party beoogt cn in dat verband is gesproken over het maken van knoopsgaten. Wat de huurprijzen betreft, zoomede het kleiner aantal menschen dat op den houtzaagmolen werkt, dit ligt aan de eco nomische toestanden en of er verbetering zal komen, hangt af van de economische ontwikkeling. Dat 3 leden buiten de bespreking over de wethouderszotels zyn ge houden. daaraan heeft spr.'s party geen schuld, spr. had geen bezwaar tegen uitnoodiging van de katholieken, maar heeft wel gezegd dat als de heer Zaagman zou komen spr. zou wegblijven. Men zal toch niet verwach ten dat spr. zal samenwerken met iemand die spr.'s be ginsel verraadt. Ook spr. wyst er op dat de heer Zaag man geen groep vertegenwoordigt, ja, spr. maakt zich sterk, dat dc commissie van gemeentebelang door één persoon, door den heer Zaagman, wordt gevormd. En met één persoon, zonder programma kan men niet in zee gaan. een standpunt dat de heer Zaagman voorheen ten aanzien van den heer Van Eeten ook heeft ingenomen. Wat de millionnairs betreft, hier ls op gewezen, om aan te toonen, dat er t.a.v. den nood in den tuinbouw nog wel wat gedaan kan worden. De heer Kostelijk is niet van plan zich in dc debatten te mengen, maar wil alleen opmerken dat als hU sterk democraat was hy dan bij de S.D.A.P. behoorde. Spr merkt voorts op, dat hy al die verkiezingsreclamc in een kleine platteiandsche gemeente onjuist acht. Men be hoeft niet in een stukje papier rond tc kraaien wal men uitgehaald heeft of van plan ls te doen; in het werken hier gedurende de 4 achtergelegen jaren moet de recla me zitten. In tweede instantie voeren de heeren vervolgens het woord, waarbij dc heer Zaagman er zijn spyt over uit drukt dat do heer Eecen zich in de beschouwingen heeft gemengd en dit is voor spr. aanleiding er op te wijzen dat dc heer Eecen, geen lid van de V. D. zijnde, in een vergadering dier party verscheen, met applaus werd begroet, candklaat is geworden en daarna lid. Spr. meent dat de heer Eecen bij gemeentebelang had moeten komen De heer Eecen: Je kunt nooit weten, De heer Zaagman wyst er verder op dat de meening van den heer Bakker is dat hij alleen voor de arbeiders zit, maar spr. meent dat men als raadslid voor de ge heele gemeenschap op de bres moet staan. En als spr. dan geen programma heeft waarom kon men dan wel met den heer De Boer een bespreking houden, die heeft ook geen programma. Spr. vraagt hoe de heer Bakker met den heer Kosteiyk deel kan uitmaken van het Dag. Be stuur, als de heer Kostelijk, volgens den heer Bakker, niet democratisch genoeg is. Spr. vraagt zich af, hoe de heer Bakker direct na de verkiezing een winkeltje in wethouders kon gaan houden.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1