Predikbeurten. Uit onze Omgeving. Arrondissements Rechtban te Alkmaar. U Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. j&it [ders trek Dft Voorzitter zegt dat B. en W. wel degelijk het be lang van de gasfabriek op *t oog hebben gehad en spr. wijst hier op 't gasverbruik door de gemeente Winkel. Als de lantaarns 's nachts niet branden zal een bespa ring van ongeveer f 300 worden verkregen. De heer Keesom merkt op dat de lantaarns te 't Veld In 't geheel niet branden. De Voorzitter zal dit met Groot bespreken, het was B. en W. niet bekend. De heer Olie wil, nu de heer Gaijaard, die zelf in de gaacommissle zit, oordeelt, dat de lantaarns 's nachts niet behoeven te branden, het idee wel steunen. De heer Gaijaard merkt op in 't geheel niet te weten hoe de uitkomsten der gasfabriek zullen zijn. De Voorzitter zoowel ais de heer Kooij zeggen dat wei degelijk het belang der gasfabriek heeft gegolden. Maar de wethouders blijven er niet op staan de lantaarns 's nachts te laten branden. Dc lantaarns gaan dus voor taan om half elf uit en omdat B. en W. reeds rekening met gedeeltelijke bezuiniging hebben gehouden, wordt de post met f 200 verminderd. De heer Scheltus wijst bij den post f 100 subsidie bad inrichting op den lagen toegangsprijs van een dubbeltje en meent dat het Witte Kruis dien prijs wel zoo kan verhoogen dat geen gemeentelijke subsidie noodig is. De Voorzitter wijst op 't belang der volksgezondheid. Verhooging van den prijs kan minder gebruik tot gevolg hebben. Wel wil spr. de meening van den heer Scheltus in do vergadering van het Witte Kruis bespreken. De heer Gaijaard zou den prijs van 10 cent niet willen verhoogen. De post blijft gehandhaafd. B. en W. willen ook de naai- en breischool handhaven; 18 leerlingen uit de gemeente en 8 leerlingen uit Winkel nemen aan het onderwijs deel. Do heer Scheltus wijstop het weinige lesgeld dat de uitwonende leerlingen betalen, 11 maai f 1.75 in een ge heel jaar. De heer Olie daarentegen wil niet te krap belasten, «n wel met het oog op de toelating v*m leerlingen uit onze gemeente tot de U.L.O.-school te Winkel. B. en W. zullen het met de onderwijzeres bespreken, trachten op de uitgaven te bezuinigen en de inkomsten te vermeerderen. Voor subsidie Armbestuur is f 7000 uitgetrokken, doch hierin zit nog een tekort van f 2000 van 1930. Voor werkverschaffing is f 1000 uitgetrokken en de heer Olie wijst hier op den steun die aan arme tuinders gegeven zal moeten worden, en dacht aan overleg met de boerenleenbank. De Voorzitter zegt dat als steun noodig zal zijn, men dan op de armenadminlstratie, die het geld toch ook weer via de gemeente ontvangt, zal zijn aangewezen. De heer Scheltus meont dat men toch niet kan over gaan tot betaling van huur e.d., het ls de gang van den tijd en alle leed is niet to keeren. Do Voorzitter herinnert aan de tuinderscredieten en de borg door de gemeente van 30 pet De mogelijkheid bestaat dat voor die borgstelling 30 pet van f 9000 de gemeente weldra wordt aangesproken. De heer Gaijaard wil den tuinders die straks de pro ducten binnen hebben en dan steun behoeven, in de ge legenheid stellen bij gemeente of banne to werk te wor den gesteld. De heer Olie wil zoo noodig, die menschen aan werk volk helpen om hun kool schoon te houden. De heer Kooij zegt dat het niet de bedoeling is die menschen uit de armenkas te helpen, de hulp zal uit een voorschot dienen te bestaan. Dc heer Scheltus vindt het idee-Olie tenminste ge- viarlijk. Een tuinder zal zijn kool in Januari goed kun- n« n verkoopen, doch zijn product uit speculatief oog punt tot Maart houden. Moet de gemeente dan voor werkvolk zorgen? De Voorzitter zegt dat as. Zaterdag een bespreking met polderbesturen zal worden gehouden en daarna de raad te beslissen krijgt hoo geholpen moet worden. De post onvoorzien Is f 1354, wat de heer Scheltus een be langrijk bedrag vindt, doch de Voorzitter een zeer ge ring bedrag, als er een flinke brand komt of een krank zinnige meer te verplegen. De heer Scheltus waagt nogmaals een poging om de 20 opcenten op dc vermogensbelasting geschrapt te krij gen. maar spr. heeft geen succes. De hr. Kooij gaat wel met het idee accoord, maar op 't oogenblik is 't een crisisbelasting. De gemeentebegrooting wordt vervolgens vastgesteld evenals die van het gasbedrijf en van de Algem. Ar menadminlstratie. De gemeentebegrooting op de volgende cijfers, gewone dienst f 83050.58, kapltaaldienst f 13237.50. die van het gasbedrijf gewone dienst f 53090.24, kapltaaldienst f 23097 die van de algemeenc Armenadministratie gewone dienst f 22093, kapltaaldienst f 6500. De heer Kooij merkt nog op dat als de ealarisvermin- dering van hoogerhand afkomt, hij alle salariseen onder dc oogen wil zien. Van de begrafenisverecnlging was nog het verzoek in gekomen om bij begrafenissen de klok te doen luiden. De Voorzitter deelt mede, dat met het kerkbestuur een bespreking zal worden gehouden en wel vrij zeker spoe dig aan het verzoek zal kunnen worden voldaan. De rondvraag. De heer Olie wil de aansluiting aan de waterleiding van het perceel van den groentenboer bespreken, doch de Voorzitter zegt dat nu de heer Olie zelf wethouder ls. dat door B. en W. kan worden besproken en daarna door den raad. Zijn dc wethouders ln gebreke gebleven? De heer Kooij komt terug op de mededeeiing in den aanvang van de vergadering van den heer Scheltus en vraagt dezen ln welk opzicht de wethouders den heer Scheltus zijn tegengevallen. De heer Scheltus zegt. wat de belastingvoorstellen be treft, ook wat de bezuiniging, inzake de salarieeen be treft en t.a.v. de straatverlichting. De heer Kooij wijst er op dat In comité de heer Schel tus er tooh voor was dat de lantaarns 's nachts brand den en dat den wethouders daarover du« moeilijk een verwijt kan worden gemaakt. De Voorzitter zegt dat de heer Scheltus geen enkel voorstel heeft gedaan, waardoor de Inkomsten konden worden vermeerderd en ln 't geheel niet, waardoor de uitgaven konden worden verminderd. De heer Scheltus zegt bij de voorsteilen niet door de wethouders te zijn gesteund. De Voorzitter zegt dat alleen een voorstel door den heer Scheltus is gedaan om een salaris te verminderen, wat op een bezuiniging van f 150 neerkwam. De heer Kooij is door het antwoord van den heer Scheltus gerust gesteld. Spr. begreep ook niet wat de wethouders in zoo'n korte periode niet goed gedaan kon den hebben. De heer Borst geeft in overweging de schoorsteenen te controleeren. met het oog op brandgevaar. Voorts dankt epr. voor de keurige begrooting, dat belastingver- hooging moest volgen, komt door de tijdsomstandigheden Dc Voorzitter dankt voor dze vriendelijke woorden, de opmerking van den heer Scheltus ls by de wethouders niet ln kwade aarde gevallen, alleen hebben do wethou ders willen weerleggen, dat ze Iets niet goed gedaan zouden hebben. Hierna volgt sluiting. WOENSDAG 4 NOVEMBER- EVANGELISATIE te: Breezand. nam. uur, de heer Boon. Dankdag voor het gewas. SCHOORT. Officieels opening van hel Gemeentelijk Gymnastieklokaal. Dinsdagmorgen te elf uur had een grootc schare belangstellenden en genoodigden zich in het nieu we gebouw, staande aan de Smeelaan te Katrijp, verzamelt, om getuige te zijn van de opening van dit gebouw. We merkten op het Gemeentebestuur, den heer M. F. Graafland, Inspecteur van lichamelijke opvoe ding in de tweede inspectie, het onderwijzend per soneel van de beide o 1. scholen, alsook van de bij zondere school te Katrijp, de verschillende commis sies op het gebied van liet lager onderwijs te Schoorl, den architect, aannemer en verdere mede werkers hij den bouw, enz. Te elf uur traden do aanwezigen, onder wie zich vele dames bevonden, het gebouw binnen en nam Burgemeester van Fridagh het woord om de aanwe zigen welkom te heelen.. Spreker wenschte dat het nieuwe gebouw en hei daarbij gelegen terrein iets goeds voor Schoorl mochten beteekenen. Hij zou niet teruggaan om diverse dingen uit de historie te noemen, doch «volstond met de feiten te noemen in groote trekken; o.a zagen we in het jaar 1929 de eerste stappen tot stichting van een gebouw voor lichamelijke opvoeding doen, in 1980 viel de beslis sing voor den bouw, voorjaar 1931 had de aanbe steding plaats en thans, 3 November 1931 staan we in het voltooide gebouw, dat de gemeente uit handen van den aannemer zal hebben over te nemen. Veel is er gevraagd, is zoon gebouw in Schoorl werkelijk noodig? Ken meer bevoegde als de inspec teur, zal daar straks wel een antwoord op geven. De inrichting van alles is eenvoudig, doch niettemin voldoet het aan eischen van ruimte, enz. Dank bracht spreker aan den heer Lau, door wiens welwillendheid we konden beschikken over 'u ruim terrein, aan den architect, den heer Zuur bier, alsmede aan den aannemer, den heer YVilde- boer en zijn staf; door de zorg dier heeren is een succes bereikt. Spr. hoopte dat het werk van die menschen een zegen zou zijn voor de jeugd. Het spreekwoord van de oude Romeinen is nog steeds waar: in een gezond lichaam leeft een ge zonde ziel; we weten, dat oefening der spieren me dewerkt tot het gezond zijn van de ziel. Het onderwijzend personeel dankt spr. eveneens voor de medewerking, waar was gestreefd om door het volgen van een applicatiecursus, de bevoegdheid te verkrijgen voor het geven van gymnastiekonder wijs. Trouwens, we mogen wel zeggen, ieder heeft medegewerkt om alles te doen slagen. Mochten we tot heden de kinderen van de bijzondere school nog niet voor ons gebouw hebben kunnen winnen, spr. hoopte dat binnen niet te groot tijdsbestek ook zij gebruik komen maken van onze nieuwe inrichting. Gaarne zou spr. t.z.t. in het gebouw eens een ouder avond zien gehouden, opdat ook de ouders meer vertrouwd zouden geraken met de voordeelen van lichamelijke oefening. Geëindigd werd met den wensch dat dit gebouw zou blijken oen goed ge bouw te zijn tot in lengte van dagen. Vervolgens sprak de inspecteur, de heer Graaf land. Hij dankte den Burgemeester voor de uitnoo- diging om bij de opening aanwezig te zijn, doch meende dat ieder wel zou begrijpen, dat zooiets geen nieuwtje voor hem was, aangezien hij uit den aard, meerdere openingen medemaakte. Doch Schoorl en deze streek was voor hem nieuw, en was de eerste konnismaking bepaald een aangename. Het mooie lokaal moet inderdaad het hart winnen van jong en oud, en het zou een voorbeeld kunnen zijn voor de geheele omgeving, om de wcttelijkè: be paling uit te voeren, en niet te wachten tot 193G. We leven in een tijd van bezuiniging, doch bezuini gen op dit leervak noemde spr. hoogst nadeelig. De staat moet kunnen rekenen op physiek, op goed ont wikkelde staatsburgers. Een goede methodische ontwikkeling van het kindergoedje is tot heil van den persoon op rijperen leeftijd. Doch ook voor oude ren is lichamelijke ontwikkeling een zegen. Spreker feliciteerde het gemeentebestuur met het gebouw, en hoopte dat de gemeente niets dan vreug de ervan zou beleven, dat het groote gebouw nog eens eenmaal te klein zou zijn en een ware propa ganda voor het leervak zou mogen zijn, ook voor de omliggende gemeenten. De architect, de heer Zuurbier, dankte den burge meester, ook namens den aannemer, den heer P. Wildeboer, voor de hartelijke woorden. Hij hoopte dat de jeugd tot in lengte van dagen profijt zou mo gen hebben van deze inrichting, deelde mede dat de werkers thans zijn verdwenen van het terrein en overhandigde de sleutel van het gebouw aan den Burgemeester. De heer Tromp, hoofd van de R.K. bijzondere school, sprak vervolgens. Waar de voorzitter van het R.K. school- en kerkbestuur niet aanwezig was, wilde hij wel zeggen, dat de Roomsch-Katholieken hier niet zijn: pro forma, doch gekomen om te getuigen, dat ook zij, in beginsel, in dit gebouw aanvaarden. Spr wilde weinig zeggen over het ver leden Er is veel en heftig geschreven, er is een strijd gestreden, doch waar de Kroon in laatste en hoogste instantie den Raad in het gelijk had gesteld, had ook het R.K. schoolbestuur zich daarbij neer te leggen. Ik voor mij, zegt spr., ben nooit geen voor stander geweest van de combinatie: gymnastieklo- kaal-vereenigingsgebouw (wat het plan was van het R.K. schoolbestuur), het kan m.i. nooit goed samen gaan en misschien is het wel goed dat ten slotte de zaak nog zóó is geloopen. Binnen niet te langen tijd hoopt spr., dat de kinderen der bijzondere school mede gebruik kunnen maken van de inrichting in dit gebouw. Men moge dan kunnen vragen, waarom dat uitstel, waarom niet dadelijk? Het personeel aan zijn school heeft zooveel te doen. heeft 't zoo vol- handig. Er zijn meerdere vakken waarvoor men heeft te zorgen, waarbij intusschen het niet spr.'s be doeling is da lichamelijke oefening geen goed vak zou zijn. Door den aanwas van het kindertal is de leerkracht zijner school in het verschiet. Misschien komt ook de drang van de ouders. In 193(1 moeten we komen en komen we ook zeker, doch spr. zou gaarne zien dat de omstandigheden medewerkten om vóór dien tijd te komen. U ziet, mijnheer de Burgemeester, we zijn dus ge komen om blijk te geven van onze sympathie voor dit gebouw en van rancune onzerzijds zal dan ook geen sprake zijn, overtuigd als ook wij zijn van me thodisch gymnastiekonderwijs. Hiermede hoopte spr. te hebben aangetoond waarom de R.K. school nog niet is toegetreden met haar kinderen, dankte voor de uitnoodiging en uitte zijn beste wenschen op de zen dag. Hierna was de tijd gekomen om op uitnoodiging van den Burgemeseter het gebouw en de omgeving te bezichtigen, en kregen we den indruk dat het openbaar onderwijs een gebouw is rijker geworden dat er zijn mag. De inrichting, de kleedkamers, clo sets. enz., alsmede het groote terrein, alles ziet er keurig uit. Architect en aannemer hebben oer van hun werk. De werkzaal. 9 bij 18 meter, met mooien gladden Ameriknansch grenen vloer, met de keurige apparaten en toestellen is een juweeltje als propa ganda voor bet vak lichamelijk oefening Ieder was overtuigd dnt het aan niets mankeerde; ook de hee ren C. Oud, welke voor het schilderwerk zorgden, A. Kroon, welke de lichtinstallatie heeft aangelegd, als mede de loodgieter Meijer verdienen een pluim. Waar ieder het ook over eens was. toen we ons begaven naar het lokaal van den heer Louwe, waar verver- schingen werden verstrekt, is dat de oude boerderij met boet vóór het gebouw, welke eigendom is van de gemeente, zoo spoedig mogelijk wordt opgeruimd, waardoor het groote gebouw eerst goed tot, zijn recht kan komen. Voordeel levert die boerderij heelemaal niet op. de huur zal wel noodig zijn voor onder houd. terwijl het thans de entrée van het gymnastiek lokaal totaal beheerscht. BARSINGERHORN Burgerlijke Stand over de maand November 1931. Geboren: Sietske, dochter van Linze Mink en van Jeltje HiemBtra. Aafje, dochter van Pieter Zwakman en van Guurtje Dekker. Neelie, dochter van Jan Schreu- ders en van Neeltje Vink. Annie, dochter Aris Wiedijk en van Ellsabeth van der Ham. Jan en Annie Gerarda, zoon en dochter van Arie Jan Cornelis Willem Vader en van Anna Boom. Jacob Pieter, zoon van Jacob Pool en van Guurtje de Beurs. Jacobus Bernardus, zoon van Alphonsus Sijnesael en van Emma Louisa de Smit. Gre- ta, dochter van Pieter Slot en van Neeltje Catharina Margaretha Kuiken. Ondertrouwd: Pieter Moellker, oud 25 jaar, arbeider, te Bar8ingerhorn en Anna Müller, oud 18 jaar, te Win kel. Hendrik Doornkamp. oud 25 jaar, grondwerker en Aagje van der Klooster, 21 jaar, zonder, beiden te Bar- singerhorn. Getrouwd: Hendrik Smit en Jannetje Kossen. Hendrik Doornkamp en Aagje van der Klooster. Overleden: Trijntje Groot, oud 89 jaren, weduwe van Dirk Boot, eerder van Klaas Palsgraaf. Annie, dochter van Arls Wiedijk en van Ellsabeth van der Ham. Jan, zoon van Arie Jan Cornelis Willem Vader en van Anna Boom. Loop der bevolking over de maand October 1931. Ingekomen: M. P. Voges van Anna Paulowna; MeJ. A. van der WaJ van Winkel; Mej. A. P. C. Zweedijk, echtg. J. C. Vethman van Amsterdam; Mej. J. T. C. lie- res van Haarlem; H. Klasens van Emmen; W. Ver schoor en gezin van Hardinxveld; M. Venema en gezin van Zuidbroek; E. Brinkman en echtg. van Velsen; A. Oosting en gezin van Hoogwoud; S. Leijdeckera, N. S. Bruin en Mej. D. G. Bruin van Schagen; J. van der Bij en gezin van Schoterland; W. L. Begthel en P. Ver burg van Berkel en Rodenrijs. Vertrokken: A. Pompstra naar Schagen; Mej. J. Bergsma naar Alkmaar; Jb. Nijboer, Mej. A. Alhholzer naar Schagen; J. P. van Hee naar IJzendijke; Jb. Naber naar Assen; K. Wiegel en gezin naar Den Helder; G. Blom en gezin naar Wleringen; M. Mager naar Ruinen; J. van den Berg en gezin naar Winkel; J. B. van der Waal, echtg. Th. H. Pagano naar Schagen; H. Snippe naar Emmen; H. E. Docter en echtg. naar Nieuwe Nie- dorp; J. van der Vlugt en echtg. naar Medemblik; A. Hoes naar Amsterdam. SINT MAARTEN Burgerlijke Stand over de maand November 1931. Geboren: Jan, zoon van Roelof Jan Linstra en van Maria Elizabeth de Leeuw. Geblnes Aleidus, zoon van Jacob Bakker en van Magdalena Feijen. Gehuwd: Geene Overleden: Pieter Bleeker, oud 66 jaar. echtgenoot van Guurtje Spaans. Geblnes Aleidus Bakker, oud vijf dagen, zoon van Jacob Bakker en Magdalena Feijen. HEERHUGOWAARD Burgerlijke Stand over de maand November 1931. Geboren: Petrus, zoon van P. Buurman en A. Jong. Allda Johanna, dochter van G. Brink en C. Mul. Ca tharina Petronella, dochter van P. Molenaar en A. J. Oudhuis. Cathrina Anna, dochter van J. Bot en A. de Haan. Petrus Adrianus, zoon van P. de Goede en A. H. Strooper. Pieternella, dochter van Jb. Volkers en N. Mienis. Ellsabeth, dochter van G. Balder en M. Plulster. Jacob, zoon van C. de Geus en Johanna Glas. Rectificatie. Het in de maand September opgegeven kind: Cornelis, als zoon van J. Wijnker en A. van Die pen, behoort te zijn zoon van J. Wijnker en A. van Langen. Ondertrouwd: A. Cornelissen, 55 jaar, te Anna Paulow na en G. Rood, 45 jaar. H. van Tunen, 28 jaar, te Heemskerk en J. E. Dekker, 25 jaar. Gehuwd: A. C. Bruin en A. Stoop. A. Cornelissen en G. Rood. Overleden: Cornelia Groenveld, 6 jaar, dochter van J. Groenveld en M. Bakkum. Johannes Gutter, 4 jaar. zoon van J. Gutter en M. den Engelse. Maarten de Vries, wedn. van C. Kooij, 85 jaar; Pieter Joon, wedn. van A. Swart, 47 jaar; Jan Bleeker, echtgen. van E. Appelman, 62 jaar; Dirk Hartenberg, wedn. van T. Bruntink, 77 Jaar. L A A' G E .V O/]] ZUIDSCHARWOUDE. Dit jaar wordt alhier geen vervolgondenrjj ;even. HA R EN K ARSti GEMEENTE HAREN KARSPEL Geboren: Bartholomeus. zoon van Bartholi Duin en Johanna Maria Spaans; Nicolaas Jacobus], van Johannes Petrus Bakker en Maria Jansen; Emmarentiana, dochter van Jacob Duineveld en truida Spaansen; Gerardus Johannes, zoon van Q. dus Poland en Cornelia Maria Ursem. Ondertrouwd: Jan Hoogvorst en Rieuwkje Kat Gehuwd: Arie Jan Veter en Maria Cornelia Da®- Hoogvorst en Rieuwkje Kant Overleden: Maartje Bleeker, oud 70 jaren, cchtgej van Gerrit Stoop; Trijntje Zuijdam, oud 66 jaren/ genoote van Jan Masteling; Hendrik Blaauboer, jaren, ongehuwd, overleden te Oude Niedorp. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 3 Nov. Uitspraken vorige Dirk H., Bcemster, mishandeling gepl. te Ave^ 8 maanden gev. voorw. met 8 proefjaren, met vergoeding. Jacob Jacobus M., Helder, diefstal van kapok, U gev. met last tot onmiddellijke gevangenneming Joh. Jac. E., strafgevangenis Scheveningen, 'sA hage, diefstal met braak te Bergen, 1 jaar gevai Joh. Jos den D., Enkhuizen, mishandeling ge] Binnenwijzend, 1 maand gevangenisstraf. Leonardus Albert O., en Hubertus Sch., Zee, diefstal van bokking, uitgesteld. Corn. Petr. M., Hoorn, gedetineerd, misdr. arj wetb. v. strafr., 1 jaar gev. voorwaaardelijk met 3i Jaren, ondertoezichtstelling en bijz. voorwaarden.j N terd sch< erna ei* J» pa M( den Ni N.1 Puit* Japai oeer jegev den i ftOPP Doe er aa der n itraf, iJgedi itraft Dat blijken 0p boemie ell :e aamp; nrd a zet dc Hds vl [•onene Deze [d eei e mi Tot kc GEMEENTE SCHAGEN. Vertrokken personen over de maand October A. van der V lies en gezin naar Hoorn, van Mei 56; J. Wijnen en gezin naar Rotterdam, Hoek land, 2e Scheepvaartsstraat 52b; J. J. Mallet m| naar Apeldoorn, Reigersweg 92; Jb. Slikker naar Barneveld, Drostendijk 7; N. A. A. J. naar Dordrecht Gouverneursstraat 80 rood; Ovinge, naar Smllde, Hoogersmllde, Veenersiuty! Timmerman naar Amsterdam, Wouwermansl Strijkert en gezin naar Den Helder, Sluisdijk.. Ch. F. N. Teyken en gezin naar Den Helder, terstraat 64; Joh. Oudhuizen naar Den Heldtr, waterstraat 64; P. Westerveld naar Den Helder] waterstraat 64; H. B. H. Vink naar Amsterdaa, Heinsiusstraat 2; H. H. van Oort naar Ami Javastraat 66; J. Frieswijk en gezin naar Den Weezenstraat 24; L. van Gastel en gezin naar der, Langestraat 143; R. Tarics naar Haarlem, 23; Abr. J. N. Kroon naar Zijpe, Schagerbrug E J. S. Leertouwer en gezin naar Heiloo, Schuine; bosschelaan J 78; C. Roggeveen naar Wagezili pad 41; C. Langedijk naar Alkmaar, Corfsl ln 't Veld naar Helder, Joubertstraat 85; B. naar Bloemendaal, Kinheimweg 29; K. Bohlt Gummersbach in Dultschland; R. Schoen naar karspel, Dirkshorn; A. P. J. G. Maigret naar Rijkskrankzinlgengesticht; P. Dam naar Des Texel; Nic. S. Bruin naar Barsingerhorn, Kreii;li deckers naar idem idem; M. B. Lentfert Gravenstraat 16; M. Zweep naar Zuidschi Grootes en gezin naar Den Helder, Joubi P. C. Janssen naar Nijmegen, Vaartweg 37a Ingekomen personen: J. Th. J. Meerboerr-4i Voorhout; C. R. Rijkers, geb. Bruining, C ilr, Helder; Wed. Joh. v. d. Woning geb. Br. SmlLc'.l| Wierlngen; Wed. A. Kater, geb. D. Hartman, AUj Zijpe; K. Bohle, B 29, van Gummersbach in Dl land; H. G. Holtrop, D 97, van Anna Pal Aiholzer, B 177, van Barsingerhorn; M. Zander, van Wageningen Tr. Gr. Heneweer, G 8, van ten; A. Pompstra A 115, van Barsingerhorn; boer, B 177, van Barsingerhorn; W. Siewej van Zijpe; J. de Haan A 56, van Rotterdi Paganov. d. Waal, A 115, van Barsingerhoi per F 14, van Texel; N. Nlerop, G 14, van 8t! M. Aalbregtse, B 2, van Nieuwe Niedorp. Of 215. De botboer kreeg eindelijk medelijden, Met den koopman, zoo ontdaan. Hij stopte, vroeg beleefd, maar p& Stond het ritje U wel aan? Schei maar uit, riep de koopman Een keer is genoeg, nu nooit meer. Ik heb, geloof ik op 'n vischkop Van acht'ron doet mij alles zeer. Boven Portugal's hoofdstad vloog Pim verder. Een prachtige kerk. zijn oog weer zag. Die, op Llssabon's hoogte opgetrokken. Uitgestrekt onder zijn voeten lag. 't Was de kerk, „De Ster" geheeten. Door Koningin Marle gesticht, Toen haar een zoontje werd geboren. Pim vend V ren mooi gezicht

Schager Courant | 1931 | | pagina 6