'eer spoedig in het land. HET BLIJFT SPOTGOEDKOOP. )it jaar zullen wij voor onze adverteer ders hun St. Nicolaas-reclame zoo aan trekkelijk en goedkoop mogelijk maken. Ingezonden Stukken. 5 onze omgeving. ff, n. De bijzonder lage prijs behoeft zeer zeker voor niemand meer een beletsel le zijn, om van deze extra aanbieding gebruik te maken en op de meest >illijke en beslist afdoende manier met SUCCES de aandacht op zijn artikelen e vestigen. Volgens nevenstaande grootte (bij minstens 2 maal plaatsing) kunt U zich reeds van een zeer goed plaatsje verzekeren. Voor grootere ruimten worden de prijzen naar evenredigheid berekend, maar i f 2.50 P®r keer Dirkshorn, 3 Nov. Mijnheer de Redacteur, Venoeke beleefd plaatsing van het ondervolgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. >aar aanleiding van een stukje in uw blad van Za- terd®£ J-l«. omtrent die plank met spijkers aan de Duit- gche grens en in verband met het toenemende aantal ernstig* auto-ongelukken, zooals j.1. Donderdag te Koe dijk gebeurde, herinnerde ik mij een gesprek met een jap&nnees gedurende mijn langjarig verblijf te Bandoeng Met dezen Japannees sprak ik over het onbesuisde rij den der Inlandsche chauffeurs Nu, zegt de Japannees, dat zouden ze bij ons wel laten Q2Q boven de maximum snelheid te rijden, want de po litie beeft daar een probaat middel om hun dat af te N.l. de plank met spijkers, (U ziet dus wel, dat de puitschers daarvan de uitvinders niet zijn, of wel dat de Jipanneezen het van hen leerde), de plank wordt, wan- 4 seer zoo'n jakkerend gevaarte in 't zicht komt, op een 2fl ieg«ven Blgnaa.1 van een agent 20 M. voor de auto over den weg geschoven, zoodat dus de automobilist moet ,toppen binnen die 20 M. Doet of kan hij dat niet, dan gaan ten le zijn banden er san, en ten 2e een geconstateerde slechte werking der remmen, waarna procesverbaal volgt en een flinke itr&f, hetwelk volgens mijn zegsman niet kan worden ^gedaan met geldboete's, doch onherroepelijk wordt ge- itraft met ontneming rijbewijs voor langen tijd. pat de bruine broeders in Indië ook branie zijn, zal bikken uit onderstaande. Op de autobusroute Weltevreden-Buitenzorg-Soeka- boeaiie is het meer dan eens gebeurd, dat twee autobus- m elkaar zoo rakelings passeerden, dat een passagier nlke zijn arm of elleboog door het neergeschoven glimpje stekende, deze arm door de passeerende bus wrd afgereden, terwijl de chauffeurs bij een aanrijding doodelijken afloop, als zij er de kans voor zien, bij- vluchten, wel wetende dat ze anders door de nabij osende kampongbevolking worden doodgeknuppeld. Deze laatste methode van straffen zou voor Holland d een wat te krasse maatregel zijn, doch de Japan methode zou door de Politie en Justitie in overwe- kunnen worden genomen, waarna zeker door de snelheidsmaniakken wel minder snel en voorzlch- zou worden gereden. taais dankend voor de plaatsing, teeken ik Uw. dw. K. J. WINKEL Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente ia benoemd tor het College van Notabelen de heer C. Koomen Maandag had de verloting plaats vanwege de lelub, die bij gelegenheid van haar 40-jarig jubi- a een verloting had georganiseerd, van 1000 loten, hoofdprijs, een heerenrijwiel, is gewonnen door leo heer A. Spaans te Lutjewinkel, op nummer 138. Door Kerkvoogden en Notabelen der Ned. flerv. Kerk alhier is besloten aan de huurders van land van de kerk, voor 1931 met het oog op de ongun stige tijdsomstandigheden een reductie op hun huur prijzen te verleenen, en wel van 20 voor grasland ken 40 voor bouwland. Zaterdag gedurende den laatsten schooltijd van mej. Schoorl, die met 1 November overgaat in gelijke betrekking naar Amsterdam hebben Burgemeester en Wethouders met den voorzitter der Commissie van Toezicht, afscheid van haar genomen en haar dank gebracht voor hetgeen zij voor het onderwijs in deze gemeente was geweest. Na den schooltijd werd afscheid genomen door het Hoofd der school en het onderwijzend personeel, en haar als aanden ken aan de school te Winkel een boekwerk aange boden. GEMEENTE WINKEL. Geboren: Pieter Cornelis, zoon van P. Otjes en van J. Keeman. Annie, dochter van J. Koomen en van G. Schrooder. Jan, zoon van P. Kort en van G. de Jong; Henk, zoon van W. Zieleman en van D. de Leeuw. WARMENHUIZEN Aan de veiling werd verhandeld in: October 1931. Octoher 1930 140.925 K.G Roode kool Gele kool Gewone witte kool Deensche witte kool Nep Uien Slaboonen Peen Sn ij boon en Bieten Aardappelefi Grauwe erwten Vale erwten Bloemkool Chin. Witkrop 27.950 K G. 272 300 K.G 12.600 K.G. 21 450 K.G. 213 075 K.G. 2.106 K.G. 21125 K.G. 19 K.G 15.400 K.G. 83.433 K.G. 832 st. 136.850 K.G. 36.400 K.G 600,400 K.G. 2.300 K.G. 43.695 K.G. 150,400 K.G. 520 K.G. 40.525 K.G. 100 K G. 10.700 K.G. 154.200 K.G. 375 K.G. 525 K.G. 2.650 st. 726 K.G. Het onzichtbare gevaar. Naar me ons mededelede werd alhier in den nacht van Zondag op Maandag een persoon aangehouden die, slechts vergeten had zich algeheel onzichtbaar te maken. Overigens voerde hij op zijn motorrijwiel vóór noch achter eenig licht, en kon noch geldig rijbewijs, noch nummerbewijs, noch wegenkaart toonen. Ter vervolmaking had hij onderweg bovendien zijn hoorn verloren en was juist het middernachte lijk uur eenigszins gepasseerd, toen hij zich aldus in de kom der gemeente op den Middenweg bevond. LANG END IJ K De omzet bedroeg in October 19831 f 18.249.91 tegen f23.001.30 in October 1930. HE ERHUGOW A AU I Zondagavond gaf het muziekcorps H.U G.O. in café Rus voor een goed bezette zaal zijn gewone na jaarsuitvoering. De gegeven nummers getuigden van geregelde stu die en vooral twee nummers na de pauze konden een uitbundigen bijval verwerven, nl. „Antigone" van F. Rousseau en de „Marsch"., gecomponeerd door den heer Anderson, dirigent der vereeniging. Ook het „Klein Haarlemsch Cabaret", dat den avond vulde, had na Je eerste paar nummers al spoedig de harten gewonnen. Algemeen was men vol lof over het beschaafde optreden van dit gezel schap. Aan J. Krijgsman en H. Schenk, beiden aangewe zen om in de eerste ploeg 1932 voor werkelijken dienst onder de wapenen te komen, is voor studie- belang resp. een half jaar en een jaar uitstel van opkomst verleend. uinei ninja traat b. a Bohit ïaar 1 r Eu/ Lieil; GEMEENTE BROEK Op LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand October 1931. Geboren: Pieter, zoon van W Bruin en van W. van Duijn; Mietje Julia, dochter van B. van der Holt en van J. Pen. Dirk Jan, zoon van J. F Weder en van T. Hildering. Antje, dochter van F. C. L. van Doornum en van T. Kansen. Getrouwd: C. Kooij, oud "22 jaren, typograaf, wo nende te Zuidscharwoude en C. G. Wiering, oud 24 jaren. A. van der Gragt, oud 25 jaren, tuinbouwer en M. T. II. Schuurmans, oud 21 jaren. J Groen, oud 32 jaren, zeevisscher en Le. Buis. oud 29 jaren, wo nende te Egmond aan Zee. Overleden: F.gbert van der Belt, oud 23 jaren, schippersknecht. Cornelis Kaas, oud 5 jaren, zoon van J. Kaas en van K. v. d. Sluis, overleden te Alk maar. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand October 1931. Geboren: Simon, zoon van Pieter de Vries en Pie- tertje Groenveld. Margaretha Marin, dochter van Andreas van Kleef en Johanna van Duin. Jan, zoon van Dirk de Graaf en Barbertje Groot. Clnsina, doch ter van Johannes Groothuizen en Catharina Mol. Adriana Maria, dochter van Johannes Kos en Alida Heddes. Marina Wilhelminn, dochter van Martinus Bruin en Aafje Maria Wester. Overleden: Simon Bommer, 76 jaar, wed. van Guur- tje Danenberg; Aagje Zomer, 59 jaar. ongehuwd. Cla- sina Groothuizen, oud 1 dag. dochter van Johannes Groothuizen en Catharina Mol. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand October 1931. Geboren: Maria Gretha, dochter van Hendrik Hart en Anna Swan; Hillegonda Maria, dochter van Klaas van Oversteeg en Gerritje van Twuijver. Overleden: Jelle Jongsma, 50 jaar, echtgenoot van Neeltje Mul, Guurtje Kalverdijk, 78 jaar, echtge- noote van Jan de iWt. Loop der bevolking. Ingekomen: Anna Stoop, van Heerhugowaard, Mid denweg B 96 naar A 93; Cornelis Voogt van Zuid scharwoude naar D 24; F.lisabctr Eckeij van Duitsch land naar A 137; Iledwig Rehmet vtn Duitschland naar A 137; Anna Schnffer van Duitschland naar A 118; Hemmechien Elderman. van Midwolda naar A 166; Adrianus Kaandorp van Zuidscharwoude naar A 61; Cornelis Visser van Amsterdam naar D 12; Margaretha Anna Oudhuis, van Heerhugo waard naar A 64. Vertrokken: Cornelis van Galen van A 65 naar den Helder (met gezin): Anna Elisabeth Oudhuis. van A 64 naar Heerhugowaard: Theodorus Vlaar van A 155 naar Ursem; Dirk Johannes van Diessen van A 366 naar Hilversum. SINT P A N C R AS GEMEENTE ST. PANCRAS. Geboren: Karst Jan, zoon van Theodor Post en Wilhelmina Beens. Gehuwd: Gerard de Waal en Lena Annigje Vos. Cornelis Korver en Teetje Cornelia Goesinne. Overleden: Jacob Tol, 80 jaren. wedn. van Antje Slijker Sjoerd Jans Admiraal 56 jaren, echtgen. van Geeske Gaukes Wagenaar. Cornelis Groen, 68 jaren, echtgen. van Trijntje Ruijs. Veilingsoverzicht „C.V.V." Warmenhuizen VAN 26 TOT EN' MET 81 OCTOBER 1931. Gele nep. drieling en en uien. Te begin nen met bet hoofdproduct aan de veiling in deze week, kunnen wij allereerst met genoegen constateeren, dat de in de vorige week ingetreden prijsstijging in dez® week is voort gegaan. De hoogste noteering van de nep bedroeg de vorige week f 5.60. Op j.1. Woensdag liep deze op tot f 6.30, terwijl op Zaterdag nog maar eventjes f 6.90 werd betaald. De drielingen uien gin gen eveneens in gelijke mate omhoog. De prijzen va rieerden hiervan van f 3.90 tot f 4.70 per 100 K.G. Ook de prijzen van de uien bleven niet veel ten achter. Voor degene die thans den tijd heeft om de uien vei- lingklaar te maken, kan er nog van profiteeren. Want bij een normale teelt is de opbrengst bij deze prijzen redelijk goed te noemen. Voor de uien is betaald van f 4.60 tot f 5-20 per 100 K.G. en voor de grove uien van f 4.30 tot f 5.30. De totale aanvoer bedroeg in deze week 26.200 KXJ. tegen 10.150 K.G. in de vorige week. Behalve de ulensoorten is niet veel bijzonders meer aangevoerd. Roode kool. Op alle dagen behalve Zaterdag bedroeg de aanvoer nihil. Slechts 700 KG. roode kool is verkocht voor den gerlngsten prijs welke men thans aan de velling kan besteden, f 0.60 werd zoowei betaald voor de goede kwaliteit als voor kale roode kool. De vorige week bedroeg de aanvoer nog 7500 K.G. Gele kool. Van tijd tot tijd komt er eens een schuitje gele kool opdagen. J.1. Zaterdag had de be treffende tuinbouwer het „geluk" zijn groenten van de hand te doen voor de kapitale som van f 0.60 per 100 K.G. De aanvoer was niet groot. n.l. 13.00 K.G. Witte kooL Nadat eenige weken achtereen de witte kool steeds onverkoopbaar was, is nu eindelijk eenige verbetering ingetreden, n.L zooveel, dat men tenminste nog wat witte kool kon verkoopen. Een wagon van 10.000 K.G. is alzoo verkocht voor f 60. Slaboonen. Voor een uiterst gering partijtja mooie slaboonen betaalde men op Dinsdag j.1. nog f 20.40 per 100 K.G. Bloemkool. Tenslotte zijn nog 160 stuks bloem kool (eerste soort) verkocht voor de ook al niet loo- nen prijzen van f 2 f 3 per 100 stuks. SINT ICOLAAS elijdtt. Iedere zakeman, ook Koek- en Banketbakkers, Slagers, Sigarenwinkeliers, Fruithandelaars, kortom ieder een, kan voor St. Nicolaas-reclame hiervan gebruik maken, kwekken op tot het nemen van een proef. Het kost niet veel en het zal U tot voordeel strekken. Ter grootte van dit vak]e

Schager Courant | 1931 | | pagina 7