Aa Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. •SS Voorzitter antwoordde, dat de heer Du Buck niet heeft geaarzeld twee partijen te stellen, n.1. voor en tegen- Hiertegen protesteert Voorzitter en hoopt dat de poli tiek hier buiten blijft. Er is van een misverstand spra ke. Dat de heer Bu Burck zich de verdrukte onschuld noemt, is een verwijt aan het adres van zijn made- raad sleden. Toen de subsidie-aanvragen van de R.K. Leesbibliotheek, het R.K. Lyceum. Fröbelschool enz., werden behandeld in der tijd, zijn deze alle door de zelfde verdrukte onschuld heftig bestreden. De conse quentie is ver te zoeken. Spr. hoopte op zakelijke be schouwingen. Wethouder Bekker zelde dat de gemeente het geld best gebruiken kan. Het Is voor 4 gemeenten een schade van f 250, dat geen R.K. zuster is aangesteld. Als bet gelukt zal 't Wit-Gele Kruis van Zuldscharwoude sub sidie krijgen. Dan Is 1/3 binnen. Spr. vindt de handel wijze van het Witte Ifyiis zoo unfair mogelijk. Voorzitter uitte zijn spijt over de beschuldigingen aan het adres van het Witte Kruis en wijst nogmaals op het benoemingsrecht. De heer Muller was tegen het verleenen van sub sidie aan het Wit-Gele Kruis. De heer Dijkhpizen vond het jammer dat de par tijen het niet eens konden worden. De Roomsche zus- terf zal een vierde gedeelte van het werk doen. zoo dat de twee zusters van het Witte Kruis drievierde van het werk doen dat anders 1 zuster deed. Daarbij komt dan nog de hoogtezon. De zusters hebben het dus op haar duimpje. Voorzitter: De zusters moeten niet de dupe van het misverstand worden. De heer Kroon vond het jammer, dat dergelijke dingen, waarin zoo mooi kon worden samengewerkt, werden gesplitst. De heer Du Burck: Bijvoorbeeld Boerenleenbanken. De heer Kroon was voor handhaving van de subsidie van het Witte Kruis en wil zich niet ont trekken aan de subisidie van het Wit-Gele Kruis. De heer Kramer was het bijna geheel met den heer Du Burck eens. Spr. zou zich niet met intieme aan gelegenheden willen bemoeien, maar als het geld van de gemeente verkeerd wordt gebruikt, wordt het an ders. liet Witte Kruis heeft niet juist gehandeld. Wat heeft het Witte Kruis aan subisidie genoten in 1931? De zuster moeten ze maar 2 maanden betalen. Voor zitter heeft het over een bestaanden tocsland, doch dit is een nieuwe toestand. Door de R.K. is nooit over een wijkzuster gesproken, voordat het Witte Kruis een hoogtezonapparaat ging koopen en een tweede zuster noodig werd. Voor de R.K. zou de wijkverpleging te duur zijn, zonder subsidie. Het Witte Kruis heeft 19 Januari besloten subsidie aan te vragen en den 28 April is eerst besloten een zuster aan te stellen. Toen was de nieuwe toestand ingetre den. toen was bekend dat een R.K. zuster minder zou kosten. Toch is de tweede zuster aangesteld. De R.- K. leden van het Witte Kruis waren zeer tevreden over de behandeling, doch wat een R.K. zuster in een R.K. huishouding kan geven, kan een ander niet. Spr. kan zich vereenigen met het voorstel van den heer Du Burck, de leden van het Witte Kruis niet te dupeeren en wenschte niet mede te werken den toe stand in de vereeniging te verslechten. Spr. protes teerde echter tegen de handelwijze van het bestuur en zou het een halt willen toeroepen als het ging om het geld van de gemeente. Als een Wit-Geel Kruis zou worden opgericht, zou het Witte Kruis fGOO aan contributie minder ontvangen. Spr. wilde niet aan het benoemingsrecht tornen, doch het bestuur den wenk geven, dat over 1933 niet op de 10 cent per in woner kan worden gerekend. Voor het gevoel der R K. werd het als een daad tegen hen gevoeld. Spr. is den heer Bu Burck dankbaar dat deze een ander ge luid heeft laten hooren. Voorzitter zeide, dat door de aanvraag van den heer Zeeman indertijd dadelijk de subsidieverhooging aan het Witte Kruis is toegestaan. De heer Groen vraagt nog eens naar de subsidie. De verhoogde subsidie is voor 12 maanden togestaan en maar 2 maanden noodig. Spr. wil het teveel ont vangen, op de begrooting voor 1931 in mindering bren gen. De heer Groen vroeg of de heer Du Burck per in woner of per R.K. inwoner bedoelde. Spr. zal het voorstel van den heer Bekker steunen en zich van stemming onthouden van het voorstel-Du Burck. Spr. wil die jodenfooi van f40 niet hebben, dan zijn er wel onder de R.K. burgers die dAt bedrag willen bijeen brengen. Na een kleine toelichting van den heer Du Burck wordt het voorstel van den heer Bekker in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Bekker. Kramer en Groen, verworpen. Bij de stemming over het voorstel Du Burck. stem men de heeren Kroon en Groen blanco, Bekker tegen, Du Burck. Kramer, Dijkhuizen en Muller voor, zoo dat dit voorstel is aangenomen. Voorzitter verzoekt de heeren die blanco stemmen in het vervolg de zaal te verlaten voor het prestige van den raad. De heer Groen wil 5'6 gedeelte van f170 terugont vangen van het Witte Kruis. De heer Bekker steunt dit. De heer De Burck meende, dat ook in de eerste aanvrage voor de hoogtezon is aangevraagd. Beslot wordt, zich tot het Witte Kruis te wenden. De heeren Bekker en Groen stemden tegen. De heer Groen tot den heer Kramer: Dus jij denkt dat dit loyaal zal yorden behandeld? De heer Kramer vroeg naar den post onderhoud wegen en pleinen. Voorzitter antwoordde dat dit bedrag van f 1200 wel zal noodig zijn aan de straat, door de kabileering. De heer Kramer zeide dat de commissie van oor deel was dat zoo weinig mogelijk moest worden ge daan. De weg moet toch goed worden opgeleverd. Wat er aan wordt besteed is waardeloos geld. B. en W. zijn van anJere overtuiging. De weg moet in orde zijn voor het verkeer. De heer Kramer merkte op. dat het hier gemakke lijk was met aan beide zijden kabels. Men behoeft hier niet dwars door de straat. Voorzitter antwoordde, dat de straat zoo goed mo gelijk in orde behoort te zijn. Kaaimuren en schoeiingen f500. De heer Kramer merkte op, dat dit tamelijk veel was. Voorzitter antwoordde dat veel vereischt wordt, o. a. oen stuk nieuwe schoeiing bij Witte. De landhuren zijn geraamd op f2000, misschien wordt het nog lager door de a.s. verhuring. Rente kasgeld wordt f350. minder geraamd dan vo rig Jaar. omdat het land voor het Kerkepad voorloo- pig zal worden betaald uit het gewone kasgeld. De heer Kramer vroeg bij den post bijdrage parti culieren arme krankzinnigen, of er wel eens werd bijgedragen. Voorzitter antwoordde, dat niemand dit kan doen. Voorzitter zegt, dat voor de uitkeering van het gemeentefonds dezen post een der factoren is. De heer Groen: Dus is het 't voordeeligst nu een hoop krankzinnigen te hebben? Voorzitter: Daar is U te verstandig voor. De heer Groen is van meening dal de post kanali satie West-Friesland fGOO en wog Geestmerambacht f 200 wel kunnen vervallen. Voorzitter antwoordt van niet. Er is geen bericht ontvangen dat het niet doorging. Zuidscharwoude zal ook niet bij de gemeenten worden gerekend, die het niet kunnen betalen. Als het niet moet worden be taald, zal dit beteekenen dat we nog een jaar op de kanalen moeten wachten. De heer Groen: Voor mijn part komen ze nooit. Waar halen zo de durf vandaan om in dezen tijd kana len te graven. Ook de kwade posten vond de heer Groen te hoog, doch voorzitter antwoordt hem, dat dit bedrag van f 1000.— moet worden geraamd. Van den N.-H. Prov. Brandweerbond een schrijven met verzoek tot toetreding tegen een contributie van 18.—. De heer Bekker was van meoning dat de brandweer hier in orde was, zoodat we niets meer van buiten hebben te leeren. Afwijzend beschikt. De begrooting werd aangenomen met een totaal van ontvangsten en uitgaven van f59889,93 voor den gewo nen dienst, voor den kapitaalsdienst f 183.15. De heer Groen stemde tegen. Ingekomen stukken. Van de te Alkmaar door de Vereen, voor Ned. Ge meenten gehouden vergadering over de aanstelling van schoolartsen het verslag. Van Ged. Staten schrijven, inhoudende wijziging der woningwet. Van de caféhouders verzoek om het sluitingsuur voor Zaterdag en Zondag te bepalen op 11 uur in- plaats van 10 uur. B. en W. adviseeren gunstig te beschikken. De heer Kramer kon zich niet met B. en W. ver eenigen. In Broek is ook dezelfde regeling. Jammer,, dat deze in Noordscharwoude is ingetrokken. De heer Groen steunde den heer Kramer. De heer Muller vond tien uur lang zat. Na eenige bespreking werd tot stemming overge gaan. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen, met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Groen, Kra mer en Muller. Van den heer Th. Rijper verzoek oin ontheffing van belasting op een radio in gramofoon. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, daar volgens de politieverordening geen ontheffing mag worden verleend. De heer Kramer zeide dat B. en W. toch het recht hadden om belastingontheffing te verleenen. Zal in een volgende vergadering worden behandeld. Van de Notabelen der Ned. Herv. Kerk bericht over den aankoop van het land benoodigd voor de verbree ding van het Kerkepad. Als alles zal worden gekocht, wil men f 100.laten vallen, als 50 snees wordt ge kocht niet. De meerderheid van B. en W. was er voor nu niet meer dan 50 snees te koopen. De minderheid was er voor om alle 57 snee? te koopen en daardoor die f 100 te verdienen. Dc heer Kramer vond het jammer dat het Kerkbe stuur dit voorstel deed, dit is geen mooie houding. De heer Du Burck kon de commissie ad hoe niet begrijpen. De gemeente zal er voordeel van hebben als het wordt gekocht. De heer Groen is het niet met den heer Du Burck eens. Spr. vindt het onverstandig als het akkertje er bij wordt genomen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt aangenomen, met dc heeren Du Burck en Dijk huizen tegen. Van de drie bonden van Landarbeiders een schrij ven, om zoo noodig een steunregeling in het leven te roepen of werk te verschaffen. Waar hier bijna geen werkloosheid heerscht, en een werkverschaffing aanwezig is, stellen B. en W. voor dit schrijven voor kennisgeving te aanvaarden. Aldus besloten. Adres van 30 tuinders om steun voor kool thuishalen. Door ongeveer 30 tuinders is een adres ingediend betreffende een verzoek tot steunverleening voor het thuishalen der producten. Voorzitter zeide, dat wel in de vorige vergaderingen is gesproken over de werknemers, maar niet over werkgevers, die het financieel nog erger hebben. B. en W. hebben deze zaak uitvoerig besproken. De meerderheid is voor inwilliging van het verzoek, op nadere regeling. De toestand van velen is zoodanig, dat hulp geboden is. De minderheid ziet de toestand t reurig in, doch vindt de gemeentefinanciën niet in staat deze regeling te bekostigen. Deze moet door Rijk en Gemeenten worden ter hand genomen, anders zal de kas der gemeente spoedig synoniem zijn aan die der tuinders. Het is bekend dat officieus ernstige pogingen in het werk worden gesteld om steun te krij gen door de tuinbouworganisaties. Als het Rijk bij springt. zal het nooit van terugwerkende kracht zijn. Ook zullen veel meer als deze dertig steun behoeven en het is onmogelijk voor de gemeente dit alles te dragen. Er zal een spoedige Rijksregeling in het le ven moeten worden geroepen. De heer Du Burck zeide dat zij geen dag en geen nacht meer kunnen wachten. Dc bouwers hebben van hun „reserve'' indertijd land gekocht en hoe meer land ze nu hebben, hoe slechter het is. We kunnen niet op de Regeering wachten. Ze voelen daar den nood niet zooals hier. Als er geep steun komt zullen we straks de 30 van het voorschot ook nog moeten betalen. We moeten er voor zorgen. Dan moeten maar opcenten worden geheven op de belasting. Voorloopig tot Januari toeslag geven, zou wel gaan. Dan konden we weer zien. De aanvragen moeten onderzocht wor den, wie wel en wie niet voor steun in aanmerking komt en dezelfde regeling toegepast worden als te St. Pancras en Koedijk. Voorzitter wijst op den duren plicht de financiën in het oog te houden. De reserve wordt gebruikt voor stabiliseering van de belasting, tijdelijke betaling demping sloot en nu dit weer. De heer Groen onderstreept veel wat de heer Du Burck heeft gezegd: In de Streek is het nog veel erger als hier. De heer Muller zeide dat alles den tuinder tegen liep. De natuur werkte zelfs tegen. Spr. gaat in principe mee. De heer Kroon merkte op, dat de kool thuis moet, dus directe hulp. De heer Dijkhuizen vond er veel voor te zeggen. De heer Kramer waarschuwt voor excessen te wa ken. Na eenige bespreking komt ter sprake het geval of een bouwer die geen arbeider in dienst heeft, ook uit keering zal krijgen, waartoe wordt besloten. De steun zal vrijwillig mogen worden terugbetaald. Als commissie van onderzoek worden aangewezen de heeren Muller, Groen en Kroon, welke commissie morgenmiddag (Woensdag) half vier zal vergaderen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 8 November. HU LIET HET ER NIET BU ZITTEN. De koopman Corn. K. uit Zuidscharwoude had op 21 Juni volgens de meening van den heer Wijnberg, den nestor der verkeersagenaen bij het politiecorps te Alk maar. op 21 Juni aldaar bij den beruchten viersprong nabij de Groote Kerk en Langestraat, zich schuldig ge maakt aan een M.- en R.-wetsovertreding, door met zijn vierwielig motorrijtuig voornemens zijnde vanaf de Choorstraat de Langestraat in te rijden, te verzuimen door eenig zichtbaar gebaar of het uitsteken van zijn richtingaanwijzer, dit voornemen kenbaar te maken. De heer K. voornoemd, stond voor dit feit voor den kan tonrechter terecht en nog eens terecht, omdat hij be weerde niet schuldig te zijn, aangezien zijn richting aanwijzer weigerde en hij direct vóór het nemen van de bocht had gestopt en werd ten slotte na veel gehaspel op 14 Augustus bij schriftelijk vonnis veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. De veroordeelde echter, 'n laaie Westfriesch, met de noodlge „ausdauer" bedeeld, liet zich maar zoo dadelijk niet kisten, doch kwam in hoo- ger beroep, dat heden behandeld werd. Evenals in eerste instantie bij de voortgezette be handeling werd als getuige a decharge gehoord de ccht- genoote van den appellant De verbalisant dest\jds verkeersagent ter plaatse, persisteerde bij zijn proces verbaal en alreeds ten kantongerechte afgelegd ambts- eedige verklaring. De appellant eveneens bij zijn afwijzende houding volhardende, had nog voor f 5 geadverteerd om ge tuigen te vinden, doch zonder resultaat Mevrouw K., genaamd Marg. O., bevestigde de ver klaringen van haar ega. De officier hield zich aan het proces-verbaal van den agent en het vonnis van den kantonrechter en re- quireerde bevestiging. LUCTOR ET EMERGO! Dit devies in het wapen van Zeeland ,.,Ik worstel en overwin", doch door flauwe grappenmakers vrij vertaald met: Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen, schijnt ook de lijfspreuk te zijn van den arbeider Jan BI. te Alkmaar, wiens al te groote gehechtheid aan het „edele" gerstennat hem meermalen In justitleele onge legenheden bracht en oorzaak was, dat hij naar de rijkswerkinrichting te Hoorn werd gedeporteerd. Het schijnt echter, dat dit gesocialiseerde vacantieoord voor lijders aan een droge lever niet bijzonder wordt geap precieerd, althans de heer B. gaf nimmer blijk van ingenomenheid met deze rechterlijke beslissing en liet niets onbeproefd om dezen kwaden dans te ontsprin gen, zoodat hij ook op 25 Juni wederom wegens een noodlottige consumptie van 6 glazen bier, die zijn ledige maag finaal in verwarring hadden gebracht, was ver oordeeld ter zake van herhaalde openbare dronken- schp veroordeeld tot 8 dagen hechtenis en opzending voor den tijd van drie maanden en als laatste wanho pige poging om absolutie, althans uitstel van executie, Of 217. Eindelijk was hij uit de kar gekrabbeld, De vlschboer keek met lachend oog. Mag ik U bedanken, zei de koopman, Terwijl hij als een knipmes boog. Niet te danken, zei de botboer spottend, Ik deed het graag, mijn beste man, Ik hoop, dat ik U bij een volgend keer. Een beter rijtuig bieden kan. 218. Pim dacht weldra te kunnen landen, Een berg zag hij in het verschiet Ik zal nu toch eens kijken zei hij, Of die mij geen rustplaats biedt Een bergrivier zag hfj kronkelen, Bruisend, ruischend, nam zij haar loop. Maar Pim, ging hoog er dan den bergrand, En opnieuw verdween zijn hoop. want daar komt het vermoedelijk alléén op ne«r, i, verkrijgen, had vriend Jan de stoute schoenen weer aangetrokken en tegen het vonnis appèl kend. Ook dit hooger beroep was heden op de geplaatst tot afdoening. Echter met zeer geringe op succes, aangezien de heer Officier ook ditrnael k vestiging van het vonnis vorderde. De protesten den appellant sorteerden zeer weinig effect en dc spraak zal vermoedelijk evenmin bemoedigend zijn. HET VAKRISICO VAN EEN CHAUFFEUR IS NIET GERING TE ACHTEN. Een chauffeur van een autobus, de heer Jan L, Castrlcum, had op 28 Juni op den Bakkumerweg daar, volgens de meening van den aangeredene, 0 Frederiks, cllcbémaker te Wormerveer, en wat etj was, ook van den kantonrechter te Alkmaar, bg passeeren met zijn reuzeklekkast, te kort naar 1!: uitgeweken en had aldus een aanrijding veroorzn met den op een rijwiel gezeten heer Frederiks en hij op 7 Augustus veroordeeld tot f 10 boete of 10 dag en schadevergoeding aan den heer Frederiks beschadiging van het rijwiel en winkelhaken in Zondagsche „kloffie", van een bedrag van f 34.75 hoofdsom en rente. Met welke regeling de heer blijkbaar al direct niet accoord ging, zooals trou* ook kon worden geconcludeerd uit het feit, dat hij tq het vonnis in hooger beroep kwam. Welk appèl ts* aan de orde was gesteld. De appèllant beweerde jy 30 KM. te hebben gereden en voortdurend signasii hebben gegeven. De getuige Frederiks reed met vriend naast elkander en niet geheel rechts van fc weg. De chauffeur verkondigde voorts de meening get. Frederiks tegen zijn bus was aangereden, bracht ook nog zekere heer Andreas Groter In de v» linie als getuige a decharge en deze had Fw tegen de bus aan zien rijden. Hij gaf echter toe da: pellant wel wat meer naar links had kunnen uil Het slot der reprise echter was een eisch tot ging van het gewezen vonnis. DE ALOUDE TRADITIES VAN EEN ROEM- RUCHTIG GESLACHT GEHULDIGD. In de ten twee uur of daaromtrent aonge< middagzitting, mocht in deze matinc van Justitia. om het zoo*maar eens uit te drukken „Held" worden genoemd de 31-jarige koopman drik Aart O., 'n lid van de temperamentvolle et eens wat onrustige familie O. te Noordschi waarvan we gedurende onze 35-jarige rechts: geversloopbaan in onderscheidene nuances, en dan onze speciale aandacht moesten wijdi dezen heer O. werd nu ten laste gelegd, dat den nacht van 7 op 8 September te Noordschai den getuige Bart. Muileboom, 'n 32-jarig vischl laar, bloedend had verwond, door hem met een een snede over het gelaat toe te brengen, wak was gepleegd in het café van Galis ter geit van de kermis, 'n feestelijke stimulans tot dril vechten, die in elke gemeente diende te worden schaft, ware het niet dat de gemeentekas door staan plaatsgeld zoo kostelijk werd versterkt Gezegde getuige had dien nacht na sluit In de keuken van het café met andere bezoekt ten pimpelen en had de ontactische bevliegii kregen om bij het binnen komen van Hendrik te roepen: Ha Rooie! Deze kleuraanduiding u Hendrik Aart, die dergelijke recenlies niet vei al dadelijk kwaad bloed, zoodat al spoedig e«i daging om het geschil eens grondig uit te kt volgde en ontving de daarbij loslippige viscl man een veeg uit de pan. waaraan hij direct genoeg had. Het lidteeken was nog aanwezig bezichtigd worden. De hulp van Dr. Vogel werd ingeroepen, welke medicus een voorloo] band legde en het aan zijn collega Dr. van overliet, het zaakje nader aaneen te krammeü diverse onkosten leverde de heer Muileboom m nota in ten bedrage van 146.61 De heer Hendrik Aart O., thans juridisch kr&cL, bijgestaan door Mr. A. Prins Jz.. verklaarde dat IhcD. Krill* Ktmcii Ito tttMl haiue kiton lord ïukk 3<rt*r Biidwj tuige Muileboom hem gedurende 20 minuten op Sana lerlei manieren had zitten tergen en tarten. Het echter niet zijn bedoeling Muileboom uit te daf doch verdachte vond het beter om maar te ver? ken, teneinde alle moeilijkheden te vermijden, was evenwel Muileboom die hem aanviel en k verschillende klappen toediende Verdachte 0 toen wel, terug, doch ontkende stellig een mei bruikt te hebben. Hoe het kwam, dat verdachte zoo verwond i| raakt? Misschien was hij onder de vechtpartj vallen. De getuige had nu niet bepaald veel succa zijn verklaringen en het was niet meer dan lijk, dat mr. Prins hem met verschillende bestookte. Mej. A. Bobbeldijk-Blom van St, Pancri mede in de cafékeuken aanwezig, gezellig glaasje vurige Noordscharwouder landwijn De zalige stemming werd echter verstoord sarren van Bart Muileboom, die Hendr. „rooie" en „palingdief" uitmaakte. Getuige leboom nog gewaarschuwd om zoo niet door Ml Voorts verklaarde juffr. Bobbeldijk nog, dat" vecht door Muileboom werd aangevangen. had zij in de handen van Hendrik Aart niet Ook de arbeider H. Stam, in het keukt Galis knusjes vergaderd, gaf te kennen, dat Muileboom onaangenaam tegen verdachte o| heer Stam had ook geen mes gezien. Hij v niet ten gunste van Hendrik Aart te getuigen, hij wel eens met hem visschen. Muileboom gaf ste klap met de vuist. Eindelijk werd gehoord de 16-jarige Pieter uit Noordscharwoude, een stiefzoon van Galii. jongemensch, ook bij de nachtelijke reünie^ keuken aanwezig, verklaarde dat Muileboom 1 dachte had zitten „voeren", door hem uit te voor rooie en palingdief. Voor de rest scheen tuige niet veel van de effectieve vechtpartij t« gezien. Verdachte had Muileboom bij den naar buiten getrokken. Later had verdachte, op Muileboom zegd: Dat kreng had maar dood moeten Mot*] De mishandeling zou volgens dezen plaats hebben moeten grijpen op de stoep en den keuken, wat door andere getuigen wero sproken. De Officier was van meening dat dit geval uitkomst was van een plattelandskermis dmn* partij. Spreker zou de afschaffing van dercehi^Bkr raj, chanaüën ten zeerste appreciecren en voorzeLr J: »b«n. verlaat sluitingsuur willen toestaan. Dat get. Muilehoom zoo werd gemultracl feitelijk zijn eigen schuld. Hij kreeg niets andi zkn verdiende loon. Hij trad hier op als een gereide Noordhollander. Zóó was het gebeurd van ging niets af. al lieten de overige getuii in zeker soort kleedingstuk staan, zooals de nader stipuleerde. De eenige handeling, die de Officier dan c* dachte ambtelijk kwalijk nam, was dat hii j val niet met een gewone klap, doch met gebr een scherp voorwerp had beantwooord. r Ter zake dit feit, dat het O. M. bewezen requireerde de Officier in dit bijzondere gevtl» f60 boete of 60 dagen hechtenis. Mr. PrinR bleek niet een zoo sterke kerm^ fer te zijn en vermeende dat de vechtlust a* vonden kon worden in den aard der mensra in de kermisfeesten. u Overigens vond pleiter het requisitoir van ficier zeer objectief en weersprak pleiter net Be$Ie]|j stige testimomium van den veldwachter, w"* den verdachte, al mag hij dan ook niet oo een beste brave jongen genoemd worde!j" Tenslotte scheen het twijfelachtig toe. dat te een scherp voorwerp had gebezigd en «T dien aanzien nog andere mogelijkhedeno ter concludeerde dus dat deze telnsteileirr vaststond en drong mr. Prins aan op net van een merkelijk lichtere straf. Uitspraa» kracl «trks: niet in, t of ille, ll r Spe< naar °*'j 2 *U*E

Schager Courant | 1931 | | pagina 10