Vereen, van Groothandelaars in Groenten en Aardappelen „De Koophandel", Plaatselijk Nieuws. CIRCUS OLYMPIA GROOTE AFSCHEIDSV00RSTELI i'ïF-8 te —Daar heb ik nooit met hem over gesproken, maar eerlijk gezegd, geloof ik toch, dat zulks inder daad het geval moet geweest zijn. Ik kan u verder nog zeggen, dat ik altijd wist of de notaris al dan niet op kantoor was. Op mijn ron de voor het kantoorpand gekomen, tikte ik dan even tegen het raam, op een met den notaris afgesproken manier, waarop deze dan met een klop antwoordde. 'Als de luiken gesloten waren, dan klopte ik ook, maar dan werd de tik door den notaris beantwoord met het uit- en aandraaien van het electrisch licht. Ook Donderdagnacht, omdat ik wist, dat de notaris vaak tot drie uur op zijn kantoor werkte, heb ik steeds getikt, maar nooit een teeken terug gekre gen, dot de notaris aanwezig was. Verdere verklaringen wenschte de bedrijfschef niet af te leggen, omdat hij nog nader door de politic ge hoord moest worden. Verdachte gearresteerd. Deze bekent. Nader wordt gemeld, dat uit het onderzoek, dat de politie heeft ingesteld, bij bestudeering der stukken op het kantoor van den notaris is gebleken, dat ee-: ge aanwijzingen bestonden tegen iemand, die tot kort te Gorinchem woonde en nu te Woerden is vestigd. Deze aanwijzingen waren van dien aard, dat Zaterdagmiddag omstreeks één uur de inspecteur van politie, de heer Van Velthuizen, naar Woerden is ge gaan, doch hij trof den man niet thuis. Om negen uur Zaterdagavond kwam hij thuis, en met medewer king van de Woerdensche politie is toen tot arresta tie overgegaan. Het is gebleken dat het spoor dat de politie volgde, het juiste was, want de verdachte heeft een volle die bekentenis afgelegd. De commissaris van politie te Gorinchem, de heer Van der Marei, dio hem telkens weer in verhoor heeft genomen, kon, dank zij het minitieuse onder zoek, waartoe o.a. dr. Van Ledden Hulsebos en de heer Tas, inspecteur van politie te Rotterdam, chef van den dactyloscoplschen en fotografischen dienst zooveel hebben bijgedragen, zóóveel bewijsmateriaal tegenover zijn beweringen stellen en hem zóó dikwijls op tegenstrijdigheden in zijn verhaal betrappen, dat SI. tenslotte door den mand viel en zei: Dan zal ik het maar zeggen, ik heb het gedaan Het verhaal van den verdachte komt op het volgen de neer: Hij had schuld bij notaris Courrech Staal; hij moest hem per 1 November f300 betalen, maar daar toe was hij niet in staat. Hij is toen Donderdag van Woerden per fiets naar Gorinchem gegaan, om de zaak nog eens met den notaris te bespreken. Hij kwam om 0 uur bij het huis aan de Brugstraat. De notaris deed zelf open en hij vroeg hem om 8 uur terug te komen, omdat hij eerst wilde gaan eten. S. is weggegaan en omstreeks 8 uur teruggekomen. Weer deed de notaris open en toen liet hij zijn be zoeker in het privékantoor aan de straatzijde van do benedenverdieping. Over don schuld ontstond een twistgesprek. SI. werd driftig en opeens heeft hij den notaris, die aan zijn bureau zat te schrijven, met den vuist een slag hoven op het hoofd gegeven. De no taris raakte wet versuft en zakte van zijn stoel. De vulpenhouder gleed hem uit de hand en in zijn val »Ior>g hij met het achterhoofd tegen een marmeren plaat van den schoorsteenmantel. Tengevolge van den schok sprong de plaat in 3 stukken en een van de consoles viel op den grond. De notaris wilde zich weer oprichten, maar toen greep SI. een vaasje, dat op den schoorsteen stond en daarmee sloeg hij den notaris nogmaals op het hoofd. Zijn slachtoffer zakte nog maals in elkaar en opeens zag S. dat de notaris dood was. Hij is toen naar de brandkast gegaan, waarvan de deur open stond. De sleutels zaten aan de deur, en ■net behulp van die sleutels heeft S. een klein vakje boven in de kast geopend, waar het bankpapier lag geborgen in een soort van portefeuille. Het geld nam hij eruit, liet was een bedrag van f6100. Vervolgens heeft hij de zekering van de electrische lichtleiding ïcn paar slagen teruggedraaid. Er brandde n.1. ook in het bovenhuis, dat, zooals men weet, den alleen wo- nonden notaris tot woonhuis diende, licht en vond liet veiliger dat dit licht uit was, immers het zou al licht argwaan kunnen wekken, als er den geheelen nacht maar licht zou blijven branden. Vervolgens is hij naar de keuken gegaan, waar hij onder de kraan zijn handen, die met bloed waren bevlekt, heeft ge wassen. Hij heeft het afgedroogd aan de vaatdoek, die later met bloedsporen bevlekt, ineen gefrommeld in een hoekje is gevonden. Daarna is S. naar boven gegaan, om bet woonhuis te inspecteeien. Omdat hij den elec- trischen stroom had afgesloten kon hij geen licht ma ken. Hij lichtte zich daarom bij met lucifers. Toen hij niets van zijn gading kon vinden, besloot hij het pand te verlaten. Zooals men reeds meldde, was hij per fiets gekomen .»n zijn fiets stond al dien tijd buiten tegen het raam. Eerst is S. naar de keuken teruggegaan, waar hij de ichterdeur opende, om te zien, of hij langs dezen weg misschien ongemerkt weg zou kunnen komen. Toen hij evenwel merkte, dat hij over een paar hooge schut tingen zou moeten klimmen, besloot hij toch maar Ir.ngs den voorkant weg tc gaan. De achterdeur Het hij open staan: deze deur heeft dus den geheelen nacht opengestaan en het verhaal van den nachtwa ker. die verklaarde dnt hij des morgens vroeg nog had geconstateerd, dat de achterdeur nog gesloten was, waaruit dus opgemaakt zou kunnen worden, dat d° misdadiger den geheelen nacht in het pand is ge bleven, komt daardoor wel in een eigenaardig dag licht te staan. S. is de voordeur uitgegaan, heeft deze achter zich dicht getrokken, is op zijn fiets gestapt en is naar Woerden terug gereden. Het geld heeft hij volgens zijn verklaring onder weg in de Lek gewor pen, maar aan deze mededeeling wordt weinig ge loof gehecht. Het geheeie drama heeft zich binnen een uur tijds afgespeeld. Om 9 uur was S. al weer op weg naar huis. Ook het verhaal van den getuige P.. die beweerde den notaris Donderdagavond laat nog te hebben gezien, moet dus naar het rijk der fabelen worden verwezen. WINKEL. 0 Nov. Appelen f 39, peren f 2—9. kool f 11.50. aardap pelen f 1—2.50. bieten f 1—1.50. spruitkool f 4—5.40. uten f 1.50—3, per 100 pond. bloemkool f 25, andijvie f 1 1.50. wortelen f 1.503 per 100 atuka. DEN HELDER. 7 Nov. Afgeslagen Oem. vischhal. NoordzeeviaaeherU: tongen f 0.400.20, kleine tongen f 0.070.05. per atuk. aehol I f 11.50—9, II f 5 60—2.40. scharren f 2.40—1.50, wyting f 3-2 per kist. Kustvisscherlj: bot per Kg. f 0.82- 0.27. verache haring f 4.90 per tal, aardyn per mand I 3.25 —0.75. De N.R.Ct. vertelt nog verder uit correspondentie, welke ln het kantoor van den notarie 1c gevonden, ge bleken. dat een zekere S.. die tot ongeveer half Augustus ln Gorinchem had gewoond, en daarna naar Woerden was verhuisd In geldverlegenheid zat en dat hU den notaris een paar honderd gulden moest betalen. Voorts bleek, dat S.. een paar maal ln Gorinchem waa geweest, om tc trachten hier en daar geld te leenen, omdat hij in Rotterdam een melkzaak had overgenomen. De koop penningen moest hy Vrijdag voldoen. In verband met nog een paar aanwijzingen, reisde Inspecteur Van Veldhui zen naar Woerden, waar hij Zaterdagmiddag aankwam. 8 bleek niet thuia te zijn. Ook zUn vrouw was afwezig. In samenwerking met de politie van Woerden stelde de heer Vsn Veldhuizen een onderzoek in de woning van S. in. Dit onderzoek leverde niet veel resultaat op, al leen vond men een fiets, welke veel overeenkomst toon de met de fiets, welke een van de getuigen op den avond van het misdrijf voor het kantoor van den notaris had zien staan: oud. verroest, een opwippend zadel, een groote reflector enz. Aangezien men vernam, dat S. met zijn vrouw naar Rotterdam was. wachtte men de treinen op en omstreeks half negen kwamen beiden inderdaad te Woerden aan De vrouw was in het bezit van een citybag, welke een nieuwe damestasch. een nieuwe mccanodoos, een doos fijne bonbons e.d. bleek te bevatten, kortom het had er veel van, eds hadden zy te Rotterdam flinke inkoopen gedaan, wat gezien do flnancieele moeilijkheden, waarin zy verkeerden, vrij vreemd was te achten. Beiden zyn naar het politiebureau te Woerden ge bracht en aan een eerste verhoor onderwerpen, wat ten slotte het resultaat had als hierboven gemeld. TE VEEL UITGEGEVEN. Men schrijft uit Boedapest aan de N.R.Ct: Naar de Uj Nemzedék bericht, hebben vele leden van het Hongaarsche parlement zich in verband met de onkosten van de laatste verkiezing dusdanig ln schul den gestoken, dat by een groot deel hunner de recht bank ter voldoening hunner schuldelschers op hun ge heeie inkomen als afgevaardigde beslag heeft gelegd. Dertig tot vyf en dertig afgevaardigden moeten er zijn, die geen filler van hun inkomen op die manier ln hun gevestigd te Broek op Langendijk. Maandagavond 7 uur hield deze vereeniging een alge- meene vergadering ten huize van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude. Een dertigtal leden was aanwezig. Als vertegenwoor diger voor den Noordarmarktbond was de heer J. Oot- jers, voor de L.G.C., de heer S. de Boer Kz. aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede dat de penningmeester wegens familieomstandigheden niet tegenwoordig kon zijn. De secretaris zou even later komen, zoodat de notulen don zullen worden voorgelezen. Eveneens de mcdedcelinger. der ingekomen stukken. Aansluiting by de nieuwe Federatie. Voorzitter zeide dat de meesten het wel weten, dat men reeds eenigen tyd bezig is tot de oprichting van een centrale organisatie. Dit zou een voortzetting wor den van de oude Federaties, waar Biyenberg voorzitter van was. Gepoogd wordt, om alle vereenigingen op het gebied van den groentenhandel als lid te doen toetre den. Het gaat ln hoofdzaak om den financieelen opzet, welke door de werkcommissie nogal tamelijk breed is genomen. Gerekend wordt op een totale kosten van f 15.000 4 f 20.000 per jaar. Deze commissie stelt zich voor, een voorzitter te benoemen die ln alle takken van dezen groentenhandel op de hoogte Is, doch zelf niet meer ln den handel is. Het spreekt vanzelf, dat deze het niet voor niets kan doen. Verder een goeden secretaris te benoemen, die na- tuurlijk ook een goed salaris zal verdienen. Voorloopig worden de kosten geraamd op f 10.000 per jaar. Het to taal aantal leden, aangesloten by de voor aansluiting in aanmerking komende vereenigingen bedraagt ongeveer 1700, waarbij er zyn, die van meerdere vereenigingen lid zijn. Veiligheidshalve heeft men het zuiver aantal ge wone leden geschat op 1000, waarvan de Inkomsten te gen een jaariyksche contributie van f 5 f 5000 zullen bedragen. Hier kómt nog bij de contributie van 150 ex porteurs a f 20 per jaar is f 3000, en de contributie van persooniyke leden, die niet by een der vereenigingen kunnen worden ondergebracht, geschat op f 2000. Voor „Koophandel" zouden de kosten ongeveer f 1000 per jaar bedragen. Dat zal het zwaartepunt wel zyn. In het ver slag van de gehouden vergadering heeft Voorz. gelezen dat is gezegd, dat als men voor een sigaar in de week geen centrale organisatie wil hebben, de heele boel wel kan worden opgedoekt De heer J. Kloosterboer merkte op dat de Bond West- land een contract had met de Ned. Spoorwegen, dat ging om 50000 ton vroege groenten. De Bond kreeg daarvoor 20 pet. vrachtreductie, zoodat daar ongeveer f 100.000 is terugontvangen. Van dit bedrag heeft men 15 pet. in de kas van den bond gelaten, welke f 15000 bestemd waren om deze federatie op te richten. Als men dus ziet. dat door een dergelijke vereeniging een ton gouds wordt terugontvangen, moet men dit toch met beide handen aangrijpen. Het is maar de vraag, kry- gen we de juiste menschen op de juiste plaats. Spr. vroeg of dit van het Wesüand uitging. Voorzitter antwoordde van niet. Het la door een aparte club behandeld, Eri s nog niets opgericht. De oprichtingsvergadering zal den 12den November ln „De Kroon" te Den Haag worden gehouden. Het geheeie bestuur Is uitgenoodigd. Voorz. was het met den heer Kloosterboer eens, dat door het Westland van deze re ductie is geprofiteerd. De Bond van Exporteurs en Koophandel hebben met een zelfde verzoek nul op het request gekregen. De heer J. Hoogland merkte op dat er voor de expor teurs wel voordeel ln zou zitten, maar voor de kleine handelaren, vooral die eigen handel vervoeren is er heelcmaal geen voordcel by te behalen. Voorzitter antwoordde, dat de exporteurs wel het meeste voordeel zouden hebben, ook door de instelling van een bureau voor marktberichten, consignatie-zen dingen en het voorkomen van overvoerde markten in het buitenland. Spr. noemde voor den binnenlandschen handel de voordeden van afschaffing van fusthuur en de wering van kleinhandelaren op de velling. Het lidmaatschap moet veranderd worden. Inplaats van de personen moeten n"ü de firma's lid zijn, zoodat niet van één firma 2 of 3 leden in „Koophandel" zyn. De heer S. Kramer wilde degenen, die de voordeden hadden, lid laten worden en de anderen niet. Voorzitter zeide, dat op de plaatsen waar de Spoor wegen de concurrentie van de auto of het water vree zen. reductie op de vracht wordt verleend. De heer J. Kloosterboer zou. als de contributie rog veel hooger was, evengoed willen toetreden. Een cen trale organisatie wordt eiken dag gemist. Zoo moet aan sommige fruitveilingen 10 cent huur worden betaald voor een kist. welke direct wordt leeggestort. Zulke dingen zouden dan niet meer kunnen voorkomén. Spr. stelde voor het bestuur te machtigen te doen wat het beste is en de kosten naar verhouding tc betalen. De grooten wat meer en de kleinen wat minder. Voorzitter antwoordde dat men voor „Koophandel" geen uitzondering zou maken. De heer G. Bekker zag ook geen voordeel voor de kleine kooplui. Voorzitter merkte op dat de binnenlandsche hande laren er niet voor waren. De heer K. Mcsch maande tot voorzichtigheid. De heer Bekker zou het met de contributie wel wil len schipperen, b.v. de exporteurs f 50 en de binnen landsche handelaren f 2 per jaar. Voorzitter zeide dat door de commissie een schema is opgemaakt. Als wy met zoo'n voorstel zouden komen, werden we uitgelachen. De heer S. Kramer wilde nog een paar maanden met aansluiting wachten. De heer P. Ryper zou de totale contributie willen berekenen van „Koophandel" en dan naar verhouding tot de voordeden der leden verdeelcn. Besloten wordt om naar Den Haag te gaan met eenige bestuursleden en ais daar soms voorsteilen mochten komen die in dezen lijn vallen, zal het Bestuur zich aansluiten. Hierna worden de notulen der vo rige vergadering voorgelezen, door den secretaris, den heer P. F. Slot en onder dankzegging goedgekeurd. Ingekomen stukken. De Secretaris deelde mede, dat er aan de L.GC. is geschreven over het te hoog opgeven van het gewicht van partijen kool. Nu is een antwoord ontvangen, waarin werd aangeraden dergelijke gevallen aan den keurmeester op te geven. De betrokken bouwafe zullen dan worden beboet met evenveel als er gewicht te kort was. De kooplui zijn dan echter verplicht om als soms eens 5 meer wordt gelost, dit ook aan te nemen. De vraag van den heer Rekker of de koopman het tekort mag hijkoopen wordt ontkennend beantwoord De heer Bonnet merkt op, dat men het op het ba- taaikantoor wel kan nazien of de bouwer minder heeft geleverd. Voorzitter antwoordde dat het wel heel gemakke lijk zou zijn. Het is echter een kleine moeite om het op te geven aan den keurmeester. Als het deze moei te niet waard is, moet men maar niet klagen. Ballotage nieuw lid. De heer C. Kuiper Jz. te Noordscharwoude, wordt met algemeene stemmen als lid toegelaten. K.I.Z. Aan het K.I.Z. Friesland zijn vragen gedaan over de weigering van plaatsing op de lijst van erkende poterhandelaren aan enkele leden gedaan. Daarop is antwoord ingekomen dat bij de Fede ratie in beroep kan worden gegaan. Vervolgens heeft men den heer Schuitmaker geschreven, die echter antwoordde dat de maatstaf hem niet bekend was. Men moest een bepaald kwatum goedgekeurde po ters hebben geëxporteerd in een bepaalden tijd. De heer J. Kloosterboer zeide, dat men dacht een ijverig bestuur te hebben bij het K.I.Z. Noordhol land. Verleden jaar is niet eens een vergadering ge houden. Ook is het beestuur te laksch met het be antwoorden van de brieven. Het is bij goede voorne mens gebleven. Bij spr. rees de vraag of de keuring wel in goede handen was bij het K.I.Z. Voorzitter zeide, dat het van groot belang is dat op het verbouwen van goedgekeurde aardappelen Na eenige discussie zeide de heer S. de Boer, dat gepropageerd zal worden voor gekeurde aardappelen. Maatregelen tot handhaving van minimumprijzen. de De Secretaris deelde mee, dat in de vergadering van den Vierbond is besloten, om tuinders die bene den den minimprijs van f0.60 per 100 Kg. verkoopen. te beboeten met f25. Dezelfde straf zal gelden voor den koopman die de kool koopt. De heer A. Hoogland zeide. dat men dan niet kan concurreeren met de andere veilingen. De heer Kloosterboer is er niet voor de eigen leden door een ander bestuur te laten beboeten. Voorzitter antwoordde dat de Koophandel de straf gesteld heeft. Het handelt hier om enkele kooplui, dio wel kool konden gebruiken voor f 0.00, doch mer kende dat de anderen niet kochten, ze lieten loopen en dan later in den goot gingen om de kool beneden den minimumprijs te koopen. Spr. vond dit schan dalig van leden van koophandel. De heer J. Hoogland zeide. dat we zóo een strop voor ons zelf breien, de boeren sturen ze nu zelf weg. Spr. betwijfelde het ook of de boeten wel door de bouwers zouden worden betaald. Voorzitter antwoordde dat ze dat evengoed konden doen als de prijzen laag waren. De heer J. Kloosterboer wil niet medewerken tot het beboeten der leden. De tuinbouworganisaties die zich beroemt zoo sterk te zijn, moet har eigen leden maar zien te overtuigen. Zooveel medewerking heb ben wij niet gehad nnt het bonnestelsel en het 1/4 De heer A. Kliffen heeft wel eenige zeer scherpe op merkingen gehoord aan het adres van de Schippers, zooals achter de boeren aanloopen uit de veiling. Maar hoeveel keer hebben de boeren niet achter de kooplui aangcloopen. Spr. stelde voor de minimum prijzen af te schaffen. De handel met kool op Utrecht raakt finaal weg. De liee;: J. Ootjers (N.M.B.) sprak zijn spijt uit dat er hi<»r nog zooveel over werd gesproken. Het is toch al treurig genoeg dat de minimumprijzen er zijn voor het beste goed. Het moest toch alleen voor het minderwaardige goed geldig zijn. De heer J. Hoogland voelt niets voor een door de tuinders genomen besluit; door den koopman uit te voeren. De heer Rijper zeide dat het wel kon dat de mi nimumprijzen werden gehandhaafd, maar dan moes ten de tuinders den koopman geen concurrentie aan doen, zooals in Amsterdam, waar de kool soms voor een schijntje wordt verklad. Bij de stemming worden de minimumprijzen ge handhaafd, met 20 tegen 13 stemmen. De prijscouranten-overeenkomst werd weer aange nomen zooals vorig jaar. Alleen de heer G. Kooij was er tegen. Het doel dezer overeenkomst is om allemaal dezelfde prijscouranten uit te geven, zoodat voorko men wordt dat een kooper een lage prijscourant die nergens op lijkt, ontvangt gelijk met een rekening. De heer Kooij voerde als bezwaar aan dat het voor een jonge firma, een zware strijd is op deze manier, om met de oudere bekende zaken te concurreeren. De be stellingen gaan met die gelijke prijzen steeds naai de ouders firma's. De heer W. Kloosterboer zou de prijscouranten alle maal in guldens willen stellen, met het oog op de schommelingen in de koersen en de kans op inflatie Voorzitter is daar geen voorstander van. Als er in flatie komt, ontvangt men niets, want dan wordt de gulden voor den buitenlander te duur. Het is beter buitenlandsch geld te ontvangen dat de helft minder waard is, dan heelemaal niets. Bij de rondvraag vroeg de heer K. Kramer om een circulaire rond te zenden aan de leden over de mi nimumprijzen. Aldus besloten. Voorzitter stelde voor in een volgende vergadering de afschaffing van den verkoop franco grens te be spreken, evenals de prijscouranten in Holl. geld. De heer J. Hoogland vond het niet goed dat op dc markt door iemand een wagen appelen werd ver kocht zoo per mand, zonder vast gewicht Ook wees spr. er op dat vreemde kooplieden voorrechten wor den verleend boven de kooplui die bij 't koopen van gedeelten van verschillende partijen. Voorzitter was het met den heer Hoogland eens. Spr. keurde het af dat appelen worden geveild en wees er den heer De Boer op, dat dit tegen het be sluit was. De heei Rekker zou als twee partijen door elkaar worden geveild, met de keur willen veilen. Voorzitter zeide dat het voor den tuinder altijd schadelijk was om door elkaar te veilen. Dc heer De Boer merkte op dat zoo weinig mogelijk door elkaar zal worden geveild. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met den wensch, dat het dit seizoen goed moge gaan. handen krijgen, echter ls het aantal dergenen, afdoening hunner schulden, van hun nog niet in genomen Inkomen vrijwillig afstand deden, veel gi»>£ Voor het overige werd onlangs het bezit van het gerhuislid JAnos de Kenyeres, afgevaardigde Karczag, wegens schuld verkocht ONGELUK IN EEN STEENGROEVE. 12 dood?» In een steengroeve bij Hauenstein (distr. Pj^ sens), zijn arbeiders verpletterd door een roufcu dat onverwachts in twleën spleet, nadat men hei behulp van rynamiet van den bergwand had log| maakt. Volgens nadere berichten schijnt het ongeluk «j stiger te zijn, dan oorspronkelijk leek. Toen het wustc schot weigerde, was een groot aantal ni«u gierigen naderbij gekomen, met het gevolg, dat to de lading eindelijk ontplofte, ongeveer 15 perse® bedolven werden. Naar verluidt zijn reeds 6 lijken borgen, terwijl 2 personen zwaar gewond naar heta kenhuis werden overgebracht. Men venvacht stëj dat er onder de rotsblokken nog 6 lijken bedolven len liggen. TOK. 0< <U* ach ipek fo z «rst De De n JBU aebte RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Schagen do maand October 1931. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop maand op spaarbankboekjes ingelegd f 12829.73, et» rugbetaald f3451.33. Derhalve meer ingelegd daa rugbetaald f9378.40. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekje» droeg 12. KERKCONCERT. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal weder een kc concert plaats hebben, n.1 op Vrijdagavond 20Keil ber. Het wordt gegeven door Mevr. Corry Kuuü Heeroma, sopraan en den heer Frans Hai organist, beiden uit Amsterdam. ONTSLAG VERLEEND. Aan den heer W. Kuypers, ontvanger der Dindrfc laatingen en Accijnzen te Bussum. voorheen te is op zyn verzoek met Ingang van 1 Januari au ontslag verleend. WORDT DE TRAM SCHAGEN—WARMEN! OPGEHEVEN? Naar wy vernemen, nemen de plannen tot oph van de tram, loopende van Schagen door de ZijpiA Warmenhuizen, vasteren vorm aan. SCHAGER ORCHESTVEREENIGING. Naar wy vernemen geeft de Schager Orehestv ging op 22 Nov. a.s. een concert. Op dit concert medewerking verleend door de Gemengde ging Excelsior te Dirkshorn, die eenige liederen gemengd koor zal zingen, terwijl Mevr. Meiner ker een paar solo-nummers ten beste geeft. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Rens Alewyn, zoon van Anthonie de en Antje Bakker. Maria Emma, dochter van Jacob Hoogland en Geertje Wals. Overleden: Pieter Kistemaker, oud 55 jaren, noot van Grietje Timmerman. POLITIE. Gevonden: een auto-reservewiel; riem; een handtaschje. Vermist: een heerenflets komt naar LUTJEWINKEL en geeft Woensdagavond 8 uur zijn le Groote Openingsvoorstellin met een reuze programma, Donderdag 2 Groote Voorstellingen, 's Middags 3 uur: Groote Kinder- en Familievoorstelling Kinderen op alle rangen half geld. Donderdagavond 8 uur: met geheel nieuw programma. DE DIRECTIE. Vireen '«rplegii londet Nagekomen Berichtet. ALKMAAR, 9 November 1931. Andijvie f 040—2.80 per 10 Ostuks, bloemkool Ll per 100 st., boerenkool f 2.104.80 per 100 stufcll f 1.90 per 100 Kg., druiven f 23—32 per 100 f**| kool f 1.40—3.10 per 100 stuks, groene kool f per 100 stuks, kropsla f 5.90 per 100 stuks, **1 f 3-60 per 100 stuks, peren f 2—8 per 100 pond, pdj 5.20 per 100 bos, roode kool f 0.803.80 per iMf selderie f 0.502 per 100 bos. spinazie f 1.02-U bak, uien f 2.304.10 per 100 Kg., wortelen i per 100 bos, witlof I f 8—12, H f 3—5, per 100 WIERINGEN, 9 November 1931. Aanvoer aan den Vischafslag: 66 balen Wulken f 10.80—13.05 per baal. KOtCl Agend 1 Opening I Notulen. pWijzigin fegleme jkomst JULIANADORP j.vj; Zondag jl. speelde J.V.C. I een competitie" tegen Dosko I van Oudesluis. Daar beide wat de resultaten betreft in deze competitie, niet veel ontloopen, beloofde het een wedstrijd te worden. Om twee uur floot ter Metselaar de elftallen in het veld. J V.C« toss en speelde eerst voor den wind. Dankt wind zaten zc dan ook vaak voor het Dof waar de keeper nu niet d'rect een betrouw^ druk maakte. J.V.C. wist dan ook al r** doelpunten. Even later een corner op het - en Wijker maakt met een prachtkopbal h» doelpunt. De rust trad in met 2—0 voor J-> rust speelde J.V.C. niet zooals in vorige wed 't Oude vuur scheen er niet in te kunnen Dosko wist soms gevaarlijk door te brekff de J.V.C.-keeper wist met hun schoten w" Even voor 't eind kwam J.V.C. er wat beter» tot doelpunten wist geen van beide par: jfh komen, zoodat het einde kwam met M '5' J.V.C. I heeft zich daardoor vaster op deM plaats genesteld. Den volgende Zondag H.R.C. IV, de eenigste club. waarvan toe verloor. Dan zal er nog wat beter aang^F ten worden. De J.V.C. adspiranten speelden om «ff de Schager B-adspiranten. De J.V.C-boF* zen wedstrijd cadeau, omdat de Schager een formidable trap over den bal heen "g bij dat deze in het doel rolde. Geen van,'1 - uiown wist verder meer een doelpunt te maken. J.V.C.-adspiranten met 10 wonnen. Zondagavond gaf de Harmonie "^un8^fi3k»rf eert ln de zaal van het café „Prins He» heer A. Hossen onder leiding van hW j heer J. van Glabbeek. De zaal was s belangstellende luisteraars bezet, want 4 gevallen wel eens niet mee om behoorin* by elkaar te krygen. Onder de bekwame leiding van den de verschillende nummers muziek, op kttaagd ir L ®fn 1 JJf- ZANT ftulown Gloren:

Schager Courant | 1931 | | pagina 2