Si Hoe het weer ook zij, Een ernstige vechtpartij. Door een auto meegesleurd. AVRO en Minister. Niet naar Den Haag. Een ontploffing. Een crisiscommissie. Ghandi weer huis-toe. Een aanslag op den ex.keizer van China. Ingezonden Stukken. Si"™ W 1 E RI N GE N Gymnastiek voor gehuwde vrouwen. De gymnastiekvereeniffinK „Wielingen"' heeft het voornemen een specialen gymnavond voor gehuwde dames te organisoeren, waartoe hij voldoende deel name den Donderdagavond van 8V4:10 uur zou wor den bestemd. lielangs ellcnde gehuwde dames, worden tot deel name opgeroepen, teneinde de verwezenlijking van het schoone voornemen te helpen bevorderen. Met belangstelling wachten wij de resultaten van dezen oproep af. Veel visch nabij Wieringen. I)e laatste dagen worden om het Noord-Oostelijk punt van Wieringen wederom groote hoeveelheden visch gevangen. De visch is, juist in de maanden November ten December, bijzonder dik en voortreffe lijk van kwaliteit. Het betreft hier in hoofdzaak bot en schar, die in groote hoeveelheden voorkomen. In het kleine z.g. „haventje van Hofman' werden door eenige visschers in één nacht van de afgeloopen week 1500 pond hot verschalkt. Door het groote aan bod is .de prijs echter zeer laag (15 a '20 ccni per pond). Verlichting De Vlieter. De lichtopstanden, welke, zooals in ons blad van 20 October werd aangekondigd, op de beide dijkkop- Vlietcr stroomt, zouden worden gcplaatszijn thans ter plaatse door de M.U.Z. opgesteld. Het licht is Vrijdagavond j.1. voor het eerst ontsto ken. hetgeen middels een tijdklok automatisch ge- h biedt. I)e lampen verspreiden een helder wit duide lijk zichtbaar licht. Voordrachtavond T.O.V. Zaterdagavond heeft dan de Verecniging van Zui- derzeepersoncel Tot Ontspanning Vcreenigd, haren aangekondigde!) voordrachtavond gegeven in Concor- dia te Hippolytushoef. Medewerkenden «an dezen avond waren in de eerste plaats mr. Kamp, in zijn kwaliteit van voordrachtkunstenaar, geen onbekende, alsmede Walther Matthies, den bekenden klavier speler. Nadat de voorzitter der vereeniging, Ir. Ringeling, de aanwezigen (en dat waren er vele) in het alge meen en den burgemeester met mevr. Kolff in liet hijzonder, welkom heette, werden de hoeren Kamp en Mathies door hem voorgesteld. Direct hierna ving mr. Kamp aan met zijn voordrachten, welke dHn ern stig, dan vol humor, bij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Zijn declamatie was, zooals wij dot van nir. Kamp gewend zijn, tot in alle onderdooien af, terwij de liedekens, op voortreffelijke wijze door den heer Mathies begeleid, den aanwezigen veel voldoe ning schonken. Van de nummers, welijke mr. Kamp op zijn repertoire had, vermelden wij o.m.: Frederik van Zetterslröm, Vacantie, van Kroes, Het Oude Lied eu Bacillen, eveneens can Kroes, Schaduwen, van Kamp zelf en nog een 8-tal andere nummers, welke voor en na de pauze door een goed gespeelde piano solo van den heer Matthies werden afgewisseld. Na beëindiging van hun repertoire hadden beide kunstenaars een stormach ig applaus in ontvangst te nemen. Ken gezellig dansje, waartoe op verzoek van velen der aanwezigen in allerijll een orkestje werd geïmpro viseerd. hield de bezoekers nog geruimen tijd aange naam bijeen. Een hijzonder goede avond, welke als propaganda-avond bedoeld, meer dan geslaagd kan worden genoemd. Boekbespreking. Hot instituut voor Arbeidersontwikkeling, afd. Wie ringen, zal op Zondag 15 November a.s., 's morgens om 10 uur. in de oude school te Hippolytushoef bij eenkomen. waar de heer J. de Wit zal spreken met als onderwerp: boekbespreking. Verkiezing. Rij de op j.1. Zondag gehouden verkiezing voor leden van hei kiescollege, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef, zijn de aftredende hecren P. Kaan, P. Üruul en D. Koorn, herkozen. NIEUWE N I EDORR I.AN GEREIS. Onder het motto: De rechte weg ls de beste, peddel de de echtgenooto van den heer Gr. alhier, terwijl ze het erf van den hoer J. B. afreed, steeds rechtuit, instede van links om te slaan. Het gevolg was, dat ze al spoe dig in de ringvaart lag te spartelen. De haar vergezel lende dame alarmeerde de hulp van den heer B„ die echter te laat op de plaats des onheils arriveerde, om als galante menschenredder op te treden, daar het slachtoffer van de leuze: „Recht door zee." reeds bij den wal was opgeklauterd. Alleen had een andere buurman de eer, om gewapend met krooshaak met verlengstuk onder het licht eener stallantaarn het ronddobberende hookje der drenkelinge op te viaschcn. WIERINGERW AARD Ook in deze gemeente is vanwege 't Oranjekruis een meldingspost voor eerste hulp bij ongelukken ingericht en wel in 't hulptelefoonkantoor. Voor rekening van den heer P. Broers zal aan den Molenweg een nieuw woonhuis worden gebouwd, waar van de uitvoering is opgedragen aan den heer G. Veeter wat 't timmerwerk betreft en aan den heer C. Dekker, voor 't metselwerk. Zaterdag tegen den avond heeft alhier op den Molen weg een auto-ongeval plaats gehad, wat voor den chauf feur. diens vrouw en dochtertje, die bij hem in de ca bine zaten goed Is afgekomen, doch de vrachtwagen ls er slecht afgekomen. Een knecht van Gebr. Hage van Hoorn was op weg naar Anna Paulowna Meenende dat er achter hem iets rammelde, keek hij even achterom, waardoor h(j het stuur kwijt geraakte. De laadbak kwam in aanraking met een boom, viel in den wal. De wagen zelf kwam in aanraking met een volgenden boom waardoor het geheele onderstel werd verbogen, zoodat er van verder rijden geen sprake was. Zooals gezegd, zijn de Inzittenden er best afgekomen. WINKEL liet Nutsdepnrtement hield Vrijdagavond de eerste Nutsavond in de tooneelzaal van den heer R. I.ann al hier, en het heeft alle redenen daarover tevreden te zijn. Dien avond trad op de bekende Vlaamsehe dichter- sehrijver Felix Timmerman, wiens werken bij velen hekend zijn, en nu de gelegenheid ztch voordeed inet den schrijver persoonlijk kennis te maken, was daar van door velen zoo in- als buiten de gemeente ruim gebruik gemankt. In zijn openingswoord memoreert de voorzitter dit heugelijk feit, naast het woord van welkom tot den heer Timmerman. Felix Timmerman komt niet om gedeelten van zijn w.-rk voor te dragen, om te doen voelen hoe hij zich dit had gedacht, en waaraan de lezer zou kunnen toeteen hlü| het wel gelezen had in die bedoeling, nee n, Felix Timmerman, vertelt hoe zijn boeken zijn t«t stand gekomen, de inspiraties daartoe enz. Hij lerkent de personen, hoe hij daaraan gekomen is, en omkleedt ze in hun doen en laten met een waas van Vlaamsehe leute. Het is een avond van genot, die u dezen spreker in zijn eenvoudige wijze van optreden verschaft en een inzet der Nutsavonden met zoo'n spreker, moet sla gen. Het publiek was zeer dankbaar gestemd en het mag geen afscheid zijn, zegt de voorzitter in zijn slot- wqprd, doch een weerziens, want we willen gaarne den heer Felix Timmerman meer hooren en daar waren allen het mee eens. - - guur en schraal, regenachtig of koud, vat heeft het niet op Uw gezicht, als gij U tot gewoonte maakt het 's avonds met een weinig „Zij"-Crême in te wrijven. Uw huid blijft dan onder alle omstandigheden fraai van teint en zacht als fluweel. B A R S l N d E R H O R S Door den hoofdinspecteur van den Arbeid is aan de Coöperatieve Malerij „De Ster" alhier onder bepaalde voorwaarden vergunning verleend tot het doen verrich ten van overwerk door een maalknecht boven 18 Jaar gedurende 9 uren per dag en 50 uren per week. KOLHORN. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. sohool alhier hebben zich 35 sollicitanten aangemeld. Op Zondag a.s. zal de azngvereenlging „Kolhorn" een openbare uitvoering geven in de zaal van den heer S. Kuiper. ZURE SCHAGERBRUG. Op Zondagavond, 8 November j.1. gaf de Gemengde Zangvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier, directeur de heer P, Grln Jr., in het lokaal van Mevr. de Wed. J, Broer een openbare uitvoering. De zaal was goed bezet. Achtereenvolgens werden ten gehoore gebracht: Zangerslied (Jac. Bonset). Vrede (J. F. Tierle), Mole- naarsdochterken (O. Koop), Avondklokje (P. H. Stroot- man), Kindergedachten (Nico van der Linden), Lied aan het Gangspil (P. M. Zijderlaan) en Zangmarsoh A Trube). Deze nummers werden alle op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Vervolgens, ter afwisseling, opvoering van een klucht ln één bedrijf, getiteld „Bekroonde Kaatje". Uit het uitbundige applaus bleek, dat dit tooneelstukje zeer In den smaak van het publick viel. Na de pauze werd wederom een tooneelstukje opge voerd en wel „Arme Rijken", vroolijk spel in één be drijf. Ook hier oogstten de spelers en spelenden een hartelijk en welverdiend applaus. Tot slot werd hierna door het koor gezongen het bekende lied van Joh. Strauss „Aan den schoonen blauwen Donau", dat, heel goed gezongen, het publiek zeer voldeed. Eer. gezellig bal besloot dezen. o.i. zeer geslaagden avond. LANGEND IJ K In onze correspondentie over den steunregeling voor tuinders, in het nummer van verleden Zaterdag, is het voorgesteld, alsof de gemeente Koedijk de eerste gemeen te was, waar steun aan de tuinders werd verleend. Het blijkt ons echter, dat men ln St. Pancras reeds een maagd bezig was met steun te verleenen bij het slikken, toen Koedijk met zijnsteunregeling begon. Deze steun kwam ook ten goede aan kleine tuinders en men deelde ons mede. dat het initiatief tot deze steunverleenlng uit ging van Wethouder Van Kampen, waarbij B. en W. en later de raad zich aansloten. In St Pancras wordt nu ook steun gegeven bij het werk. aan kool thulshalcn verbonden, wat nog wel een paar weken zal worden voortgezet We vernamen, dat ook hier Jeden van verschillende colleges, die indertijd bijdragen toezegden voor de ka nalisatie, de uitvoering ervan liever nog wat zgen uit gesteld, in verband met de crisisomstandigheden. Boven dien neemt het vrachtauto-verkeer hand over hand toe. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier raakten de kleeren van een dochter van den heer H. in brand door te dicht bij den kachel te staan Zij had echter de tegenwoordigheid van geest, de klee ren in een ommezien af te „gooien", wat verdere ernsti- go gevolgen voorkwam. We vernemen, dat ongeveer 45 tuinders voor steun in aanmerking zijn gebracht, wat per week ongeveer f 350 zal kosten. Deze week wordt hier begonnen met het maken van aansluitingen voor de electrlsche ondergrondsche ka- bileerlng. Met recht mag worden verwacht, dat de zich voor dit werk aangemeld hebbende arbeiders uit Zuid- scharwoude, ook zullen worden aangenomen. BROEK OP LANGENDIJK. Terwijl schipper G. Verduin van Akersloot Zaterdag morgen J.1. met zijn motorschuit „Cito" in het Bruggo- diep voer, ontstond plotseling een knal ln de machine kamer, met gevolg dat deze :n een ommezien in lichte laaie stond. Daar de motor gedreven wordt door ben zine, bestaat het vermoeden, dat de leiding, loopende van de benzinc-tank naar den motor is georoken, met als gevolg dat de wegvloeiende benzine, door een vonk der ontsteking of de hitte van den motor is gaan ont vlammen. Schipper V., vreezende het gevaar voor ontploffing, had nog de tegenwoordigheid van geest, de benzine tank los te draaien, zoodat de benzine wegvloeide, en de schuit aan een akker vast te leggen. N verloop vn cenigen tijd werd een slang op de wa terleiding gezet, waarmede het brandende achterschip werd gcbluscht. Verzekering dekt de schade. De indruk werd gevestigd, dat er aan de leiding, bevoegdheid en geschoold-zijn der brandweer iets man gelde. Het verdient aanbeveling, dat daaraan voldoen de aandacht en zorg wordt besteed, opdat bij voor komende gelegenheid met weet hoe gehandeld moet worden. CALLANTSOOG Zaterdagmiddag j.1. vond een oefening plaats met de alhier gestationneerde reddingsboot. Boot en bemanning waren in goede conditie. De oefening verliep vlot. Zondag J.1. gaf de „Centraal Bioscoop" uit Noord- scharwoude in de zaal van hotel „Duinzicht" een voor stelling .Des middags werd een kindervoorstelling gege ven met eenige kluchtige nastukjes. Des avonds een gedeeltelijk zwijgende cn musiceerende film, die zeer in den smaak viel. De Centraal Bioscoop mag op een welgeslaagden avond terugzien. Het aantal bezoekers was bevredigend. Voor de betrekking van hoofd der o.l. school al hier hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. HOOGWOUD AARTSWOUD. Bij de heden gehouden stemming worden als No tabelen herkozen de heeren Joh. Bakker en L. Kor- ver. Te Oss heeft Zondagnacht een ernstige vechtpartij plaats gehad in de Vierhoekstraat. Toen de politie ter plaatse verscheen, was de verslagene reeds naar het St. Anna Ziekenhuis te Oss overgebracht, alwaar geconstateerd werd. 'dat hij twee messteken, één in den rug en één in de rechterzijde, had hekomen. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. Onmiddellijk werd door de politie een uitgebreid onderzoek ingesteld wat tot resultaat had dat reeds denzelfden nacht de vermoedelijke daders konden worden gearresteerd. De vechtpartij is vermoedelijk ontstaan door drankgebruik. Zondagavond is in Den Haag op den Leidschen straatweg een dame, die wilde oversteken en even aarzelde, door een auto uit Rotterdam gegrepen en meegesleurd. Zij bleel levenloos liggen Onbevoegd verklaard Als vervolg op het bericht elders ln dit nummer kan nog worden meegedeeld, dat de President der Haagsche rechtbank reeds Maandag zijn standpunt heeft meege deeld in de door de A.V.R.O. bij hem in kort geding aanhangig gemaakte en Zaterdag j.1. behandelde vorde ring contra den minister van Waterstaat Deze rechtsverorderlng ingesteld naar aanleiding van de toewijzing door dien Minister van twee uur zendtijd per drie weken in mindering van den A.V.R.O.-zendtijd aan de Radio-Volksuniversiteit „Holland" waardoor het maximum van 5 pet, gesteld in het zendtijdenbesluit van 5 Mei 1930 ten behoeve an kleine omroep-organisaties n mindering van den A.V.R.O.-zendtijd waarvan reeds 5.38 pet. aan de V.P.R.O. is afgestaan) te zeer zou wor den overschreden. De president overwoog, dat, wanneer de minister, ge hoord den Radio-raad, den zendtijd naar billijkheid over de omroeporganisaties verdeelt, hij daarmede een be stuursdaad verricht; dat voorts aan den minister, inge volge de wet de zendtijdbeschikking heeft uitgevaardigd en haar geheel kan terugnemen, niet het recht kan worden ontzegd, om deze gedeeltelijk in te trekken en dat de vraag of de toekenning van een gedeelte van den A.V.R.O.-zendtijd aan de Radio-Volksuniversiteit billijk was of niet, buiten beoordeeling van den rechter blijft. Op grond hiervan heeft hij zich onbevoegd verklaard van de vordering kennis te nemen. Het Nederlandsche Paviljoen, dat thans te Parijs op de tentoonstelling te Vincennes staat, zal om de hooge kosten niet naar den Haag overgebracht wor den. In een vnurwerkfabrick. Maandagmorgen is in een van de gebouwtjes van de vuurwerkfabriek van de firma Kat te Leiden, een ontploffing ontstaan. Een 38-jarige arbeiders was be zig met het vullen van kardoezen. Bij het vastspijke ren daarvan ontplofte het sas, met het gevolg, dat twintig kardoezen mede de lucht in vlogen. Door den luchtdruk werd het houten dak van hot gebouwtje af gerukt en een deur en een tusschenschot vernield. De arbeiders kreeg lichte wonden aan den bovenarm. Een begin van brand is met eigen middelen gebluscht. HET GELD WAS NIET GESTOLEN. Verduisteringen. Eenige maanden geleden werd bij de politie te Doetinchem aangifte gedaan van de vermissing van een zak, inhoudende 800 gulden, ten nadeele van de Geldersche Tramwegmaatschappij. Een nader on derzoek heeft thans uitgewezen, dat dit geld niet ge stolen is, maar dat de sous-chef van het station Doe tinchem verduisteringen tot dit bedrag heeft ge pleegd. De betrokken ambtenaar is geschorst en prtr- eos-verbeel opgemaakt OOK VOOR DE PROVINCIALE AMBTENAREN? Loonsverlaging. Het lid der Prov. Staten van Zuid-Holland, rar. J. A. de Visser, heeft zich tot Ged. Staten gewend met de vraag, of zij van plan zijn een voordracht te doen tot verlaging der salarissen van provinciale ambte naren, bijaldien de Staten-Generaal het regeerings- voorstel mochten aanvaarden tot verlaging der rijks ambtenarensalarissen. Mr. Kan, Voorzitter. Naar wordt meegedeeld zou als uitvloeisel van de op 12 October j.1. tusschen den minister van Arbeid, Han del en Nijverheid en vertegenwoordigers van werkge vers- en werknemers-organisaties gehouden besprekin gen thans in beginsel besloten zijn tot de totstandko ming van een crisiscommissie, waarin vertegenwoordi gers van werkgevers en arbeiders zitting zouden neinen en die tot taak zou hebben door onderlinge samenwer king de moeilijkheden voor het bedrijfsleven te vermin deren. Als voorzitter van deze commissie zou zijn aan gezocht het lid van den Raad van State, mr. J. B. Kan, oud-minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Teruggeroepen. De Indische zonderling Gandhi, die, zooals bekend nop steeds in Engeland vertoeft, voor de Ronde-tafel conferentie, waar de belangen van zijn Indische stamgenooten worden besproken, is door het Indi sche nationale congres naar huis ontboden. Het comité heeft de definitieve beslissing echter aan Gandhi gelaten. Het N.T.A. meldt dat het besluit genomen werd in een buitengewone vergadering van het comité, die vier uur duurde. In het telegram aan Gandhi werd verder zijn aan dacht gevestigd op den snel slechter wordenden toe stand in Bengalen, de N.W.-grensprovincie en op an dere plaatsen. Zijn spoedige terugkeer werd in het telegram wenschelijk geacht en een lange reis door het Europeesch continent onraadzaam. Een bom in een mand met vruchten. Op den afgezetten keizer van China is in Tientsin in zijn huis, staande in de Japansche concessie, een aanslag gepleegd. Een hotelbediende bracht den ex-keizer, die Poe- nsji heet, een mand met vruchten, een geschenk van een drietal Chineezen. Deze geschenken waren in een mand geborgen. Toen Poe-nsji het deksel van een der manden oplichtte, bleek, dat er een bom in ver borgen was, welke echter niet sprong. Deze aanslag is gepleegd door eenige Chineezen, die in een hotel woonden in de Fransche concessie en die den hotel bediende met de geschenken naar den ex-keizer had den gezonden. Zij waren inmiddels vertrokken. Aan deze gebeurtenis wordt groote politieke betee- kenis gehecht in verband met de geruchten, die in den laatsten tijd de ronde deden en volgens welke de Japanners den ex-keizer hebben aangeboden hem to herstellen tot keizer over Mandsjoerije. DE ELECTRISCHE STROOM DOODDE VIER MENSCHEN. Het N.T.A. meldt uit Parijs, dat tijdens herstel werkzaamheden aan een electriciteitswerk te Molin- ges in de Jura een arbeider een hoogspanningsdraad aanraakte en door den stroom werd gedood. Zijn broeder en twee andere arbeiders, die hem te hulp kwamen, werden eveneens door den stroom ge dood. Aan de Redactie van de Schager Courant Ondergeteekenden verzoeken beleefd opname fci Uw blad van onderstaande, bij voorbaat onzen d&afc! Volgens het Raadsvcrslag van de laatste verg* dering van den Gemeenteraad van St. Pancras, opej. nomen in Uw blad van Zaterdag 31 October, zegt"l» heer Van Kampen, wethouder, dat Burgemeester u Wethouders met het Hoofdbestuur van den bot) hebben gesproken en zegt dan: „Het Hoofdbeatu* was zeer tevreden over den gang van zaken hier' iDt werd door hem gezegd bij de behandeling vu het adres van de drie Landarbeidersbonden inz^ werkverschaffing en steunregeling. De heer Vq Kampen geeft ons inziens niet juist weer wat doce ons is gezegd in het onderhoud wat wij met B. q W. hadden. Er werd door ons met voldoening nis genomen van de plannen van B. en W. wat bt treft de werkverschaffing, maar beide Hoofdbeetuun, ders hebben hun sterke afkeuring uitgesproken waarop tot dusver de steun plaats vond, namely door het verstrekken van bons aan de werklooitt die dan bij de winkeliers in betaling kunnen wordt gegeven. Deze wijze van ondersteuning hebben wij afgekeu:( en zullen wij blijven afkeuren. Nogmaals dankend voor de toegestane ruimte, Haarlem, 9 November 1931. H. v. d. WIELEN, Hoofdbestuurslid Ned. Landarbeidersbonitïidci J. DEKKER, Hoofdbestuurder R.K. Landarbeidersboa DE NOOD DER TUINDERS. iibi TriJdaj Verw rund Stapel wees, de b vees tals V rek Als oud-bewoner van West-Friesland volg ik steeA ctfekei met de grootste belangstelling alles wat Uw bUj daarover vermeldt en zoo las ik daarin èn elders m«t klimmend leedwezen over de moeilijke tijden, die i« boeren over het algemeen doormaken. In verband met de mentaliteit onzer goede Noonf- Hollandsche boeren moet het toch al heel vera# hen gekomen zijn, wanneer ze zich niet veriam tegen het feit, dat voorvechters zich voor hen «tf steun tot de regeering wenden. Daareven vielg" oog op Uw artikel in de courant van gistei Nov.: „De noodtoestand in de tuinbouwstreek] Ook nu weer schreef men. dat de bloemko< het grootste deel onverkoopbaar is. Verleden week las ik dat schuitenvol daarfl het water worden gestort, wijl men voor het vJ méér moest betalen dan de opbrengst ter markt pj Weet de verbouwer dan niet dat men hier het Gooi voor een matig bloemkooltje nu nogJljJ moet betalen? Weet men niet dat het met andere koolsc met uien, enz. al jaren lang een belachelijke verb ding is tusschen markt- en detailprijzen? De groentenwinkels hebebn zich hier massief een gesloten en de gevolgen blijven niet uit. Ligt het dan niet op den weg van de verbouw raar om hier hun voordeel uit te trekken? Met vrad auto's komt men snel en billijk naar hier. Een I richt in de „Gooi- en Kemlander" en „Bussumsc Courant'' zal noodig zijn, om doel en komst aan kondigen. Men stelle do prijzen laag, doch zóói er flink wat aan verdiend wordt. Mij dunkt, dat waar men zichzelf helpen kan,l voor het geval prettiger moet zijn dan ora si te vragen. Zij die eventueel nadere informaties wensc kunnen zich rustig tot ondergeteekende wenden.! zal gaarne met raad en daad bijstaan. A. R SLOOS, Graaf Wichmanlaan 9, Bussa i niet ALKMAAR, 9 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer i prijzen als volgt: 58 vette koeien I 170290, handels tig, 8 vette kalveren f 40100, vette kalveren per f 0.901,30, 19 nuchtere kalv. slacht f 822, 576 tri varkens (zware) per Kg. f 0.380.43 en zouters per! f 0.30; handel goed. AMSTERDAM. 9 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoel prijzen als volgt: 420 vette koeien, le kw. f 0.7lJ 2e kw. f 0.62—O.70, en 3e kw. f 0.52—0.60. per Kg s» gewicht: 90 melk- en kalfkoeien f 230310, 110 vettj veren 2e kw. f 0.600.64, 3e kw. f 0.520.60, per q vend gewicht; 54 nuchtere kalveren f 612, 980 vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. f 0.41 zware varkens f 0.470.48, vette varkens f 0.46— Kg. slachtgewioht, 24 paarden f 90—120. Aan het I toir zijn heden aangevoerd negen wagons geslacht* te deren, afkomstig uit Denemarken. AMSTERDAM, 9 Nov. Zeeuwsche bonten en blauwen f 44.75, bl. mers f 3.403.50. eigenheimers f 3.203.40. bla bonte poters f 1.501.75, IJpolder bravo's f 3.S blauwe f 3.253.40, Bevelanders f 2.803, Andijkeri wen f 2.402.50, Noord-Holl. eigenheimers f 2.80-fl na Paulowna zand 2.803.50, Beverw. zandaardijpte f 45, Hillegommer ld. f 33.75, Texelsche zandfll) 3.50, Drentscehe eigenheimers f 2.10J2.80, TiB sche eigenheimers f 3.303.40, bl. eigenh. f 3»' juin per 50 Kg. f 2.50—2.75, eigenh. poters f 2» Spuische eigenheimers f 3.30—3.50, blauwe eigenh.!te —3.60, eigenh. poters f 2 40—2.60. Friesche borger* 3, blauwe borgers f 3.303.40, per H.L. NOORDSCHARWOUDE. 9 Nov. Aangevoerd: 1300 Kg. uien: drielingen 1 5.10. te f 4.80, grove uien f 4.80, 2800 Kg. roode kool f 1-lM gew. witte kool onverkoopbaar, 2500 Kg. gele kooi!' —1.80 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Nov. Aangevoerd: 380 stuks bloemkool Lecerf f 36» 8200 stuks bloemkool Reuzen f 2.605.10, 2e soort f' —0.90, 27000 Kg. roode kool f 0.60—2.50, 11000 Kt kool f 0.60—1.70, 7600 Kg. witte koolf 0.60. 110# Deensche witte f 1.10—1.80, 13700 Kg. uien f 5fhulp< grove uien f 4.60—5, drielingen f 5—5.40, nep f 8.30, 3500 Kg bieten f 1.40—2.10, 1500 Kg. peen 1 2.86, kleine peen f 1.60. WARMENHUIZEN, 7 November 1931. Roode kool, le kw. f 060—1.20, kale f 0.60. drielingen f 4.80, uien f 4.70—5, grove uien f 4.70 Aanvoer: 7700 Kg. roode kool, 4700 Kg. uien. DEN OEVER, 7 November 1931. Aanvoer aan den Vischafslag: Vrijdag 6 Nov.: 371 wulken f 10.40—13. Zaterdag 7 Nov.: 288 balen W f 3.30—7.25, 45 balen wulken f 10.40—13.50. alle* P 1 ALKMAAR. 7 November 1931. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwatf** Aanvoer: 58000 kipeleren: 62—64 Kg. f bruine 60—65 Kg. f 8-8.60, kleine 43-54 Kg. 16000 eendeieren f 4.504.70, alles per 100 stulU- ALKMAAR, 7 November 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren prijzen als volgt: 12 paarden f 80—375, 16 f 160—200, 22 nuchtere kalveren (slacht) f schapen, vette f 2427 en Overhouders f bigzeugen f 55—60. 38 schrammen f 15-22. M (10 weken) f 714, 8 bokken en geiten f del stug. ALKMAAR. 7 November 1931. v Op de heden gehouden botermarkt werd b* jj. v Fabrieksboter le soort f 0 60-0 724, 3e 1hj 0.60 per pond. Eieren (groothandel) 1 7-25-^ Ifc eieren f 4. P he Min di door i n (ere ft* ïfitrre 0? fti *4*

Schager Courant | 1931 | | pagina 8