DE RAMP VAN DE „OOIEVAAR". Minister Reijmer in den Wieringermeerpolder. De dubbele moord te Zuidbroek. Het Staphorster Boertje. De dreiging in het Oosten. Waarschuwing van generaal Smuts. Schip opgepikt. Schipbreuken op de Oostzee. Marktberichten. Fa. Gebr. ROTGAN i Uit onze Omgevin{ y> De laatste oogenblikken van den piloot Wiersma. Algemeeno ontroering te Batavia. Aneta veriiam in den loop van gisteren nog de vol gende nadere bijzonderheden betreffende de ramp van de „Ooievaar". Uit Medan werd gemeld, dat. de bemanning van de „Ekster", zeer diep onder den indruk was van de ramp. /ij waren deze ramp pas gewaar geworden bij de landing te Bangkok, daar zij in Rangoon geen be richt hieromtrent hadden ontvangen. Toen zij boven het vliegveld Don Muang vlogen zei de eerste piloot Hondong: „Daar ligt iets", waarop zij tot aller ontstel tenis het wrak van do „Ooievaar" ontdekten, hetwelk omgekeerd lag in een nat padi-veld. Oogenschijnlijk leek het toestel intact, alleen de voorste motor was naar hoven geschoten, terwijl de zijmotoren op do ge wone plaats waren. De laatste uren van Wiersma. De eerste piloot van d<» „Ooievaar", de heer Wier sma, leed ontzettend. Ilij zweeg, hoewel hij niet steeds huiten bewustzijn was pil vroeg in het ziekenhuis te Rangkok lachend om morfine. Hij stierf zonder vor der gesproken te hebben. Do bemanning van de „Ekster" kon de begrafenis gistermorgen niet afwachten, doch namens haar wer den bloemen op liet graf gelegd voor de kameraden en de passagiers, die bij het ongeluk om het leven zijn gekomen. De Nederlandschc kolonie te Bangkok is van plan een monument op het graf op te richten. Toestand der gewonden. Do bemanning van de „Ekster" kreeg te Bangkok geen toestemming om Van Zadellioff in het zieken huis te bezoeken. Blijkens een Ancta-tclcgram uit Rangkok d.d. gisteren is zijn toestand vooruitgaande, die van kolonel Brinsmead iets verbeterend. De oorzaak. Blijkens mededeeling van de bemanning van de „Ekster", is de oorzaak van de ramp nog onbekend. De Commissie welke is ingesteld en de Siamecschc officieren verstrekken geen inlichtingen. De heer Hondong, eerste piloot van de „Ekster" acht overbe lasting onwaarschijnlijk, doch durft overigens geen uitspraak to doen. De „Ooievaar" hal slechts 150 gallons benzine, het geen de helft is van de gebruikelijke hoeveelheid, aan boord, omdat te Rangoon, waar de passagier Borg zou uitstappen, benzine kon worden ingenomer De romp van het toestel was intact, zooals meestal bij de Fokker-vliegtuigen het geval is, daar er heel wat moet gebeuren eer de romp vernield wordt. Het toestel zal taxi-end een snelheid van 50 km. hebben gehad. De heer De Jong, de mecanicien van de „Ekster", verklaarde overbelasting eveneens on waarschijnlijk, en hij motorpech zou niet zijn door- getaxied. De heer Hondong deelde mede, dat de menschen die op het vliegveld aanwezig waren niet veel ver telden, terwijl na aankomst van de „Ekster" iedereen wegrende, daar direct daarop het laatste treintje naar Rangkok vertrok, terwijl de vliegers op het ver laten eiland overnachtten. De hulpverleening. Do Siameesche autoriteiten hebben zich zeer be hulpzaam getoond. Binnen een half uur na het ongeluk het vliegveld Don Muang ligt meer dan km. huiten Bangkok was een brigade voor hulpverleening op de plaats van de ramp aangeko men, waar een halve meter water stond. De gewon den werden op brancards vervoerd, terwijl een cx- tra-trein ter beschikking werd gesteld om hen naar Bangkok over te brengen. Deelneming allerwegen. Bij de K.L.M. is van Hare Majesteit de Koningin moeder het navolgende telegram binnengekomen: „Hare Majesteit do Koningin-moeder draagt mij op om u hoogstderzelvers oprechte deelneming over te brongen met het groote vliegongeluk te Bangkok. Hare Majesteit verzoekt u ook aan de nagelaten be trekkingen van de slachtoffers de deelneming van Hare Majesteit te betuigen. Van Heemstra, particu lier secretaris." Voorts werden betuigingen van deelneming ont vangen van o.a. den gouvern.-generaal en van prins Purachatra. minister van Verkeerswezen in Siam, namens den koning van Siam. De Kngelsche minister van Luchtvaart, Lord Lon- donderry. heeft een deelnemingstelegram aan de Ne- dorlanclsche regeering gezonden, waarin hij zegt, dat do Kngelsche luchtvaart diep medegevoelt met het ernstige ongeluk, dat het Xederlandsche retourvlicg- tuig te Bangkok is overkomen. Ook de directeur-generaal der P. T. T., ir. Damme, heeft in een schrijven aan de directie der K. L. M. zijn deelneming betuigd. Uiteraard heeft het bericht van de ramp ook in onze Oost groote algemeene ontroering gewekt. Vele Bataviasche instellingen heschen de ving halfstok en te Medan werd in de vermakelijkheden de muziek afgelast. WIELRIJDER TEGEN EEN BOOM GESMAKT. Houd u niet aan auto's vast Zondagmiddag had op den Amstelveenschen weg to Buttenveldert een man per rijwiel de onvoorzichtigheid aich aan een auto vast te houden. Toen laatstgenoemd voertuig voor een van den tegenovergestelden kant na derende autobus moest uitwijken kwam de man met zijn rijwiel in den berm van den weg terecht, waarna hij met een smak tegen een boom werd geslingerd. Hij bleef be wusteloos liggen. Na in een woning te zijn binnengedra gen, waar hij weer tot bewustzijn kwam, werd hij nadat een dokter hersenschudding had geconstateerd, per auto naar zijn woning te Amsterdam overgebracht. VROUW TEGEN DE KACHEL GEVALLEN. In het ziekenhuis overleden. In haar woning aan den Oostveenweg te Enschede is do 54-jarige hulpbehoevende vrouw V., die hij de kachel zat. voorover gevallen, waardoor haar kleeren in brand geraakten. De buren, die het ongeluk spoedig ontdekten zagen de vrouw in lichto laaien staan. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij spoedig is overleden. KIND DOOR EEN AUTO IN HET WATER GESLINGERD. Door den bestuurder gered. Gisterenmiddag is te Kiel windeweer het 4-Jarig zoon tje van den heer K., dat bij het spelen plotseling den rijweg overstak, aangereden door een luxe-auto, die het kind terzijde van den weg in het Kanaal slingerde. Dc bestuurder van de auto de heer L. sprong uit den wa gen en redde het kind. Door de botsing was het kind echter bewusteloos geworden en had een hersenschud ding bekomen. De toestand van het kind ls ernstig. TREINBOTSING IN ENGELAND. Achttien gewonden. V.D. verneemt uit Nottingham: Ten gevolge van den dichten mist vond op hot sta tion te Nottingham een botsing plaats tusschen een binnenkomenden werkliedent re in en twee locomotie ven. Daar de snelheid van den trein niet groot was, is de botsing nog vrij goed afgeloopen. Achttien per sonen werden gewond. Aan de schoolkinderen St. Nicolaasgeschen. ken uitgedeeld. (Zie ook de foto op de Vóórpagina?. Gelijk de lezer op de Vóórpagina van dit nummer heeft kunnen zien, heeft Minister Reymer Zaterdag een bezoek gebracht aan den Wieringermeerpolder, waarbij o.m. het kort geleden geopende schooltje, waarvan nog dezer dagen een foto in de Schager Courant verscheen, werd bezichtigd. Wij verzuimden nog onder do foto In dit nummer te plaatsen, dat door de goede zorgen van de Wieringer- meer-directie voor elk der kinderen een St Nicolaas- verrassing was bezorgd, welke door den minister per soonlijk aan de kinderen werd uitgereikt, en waarbij hij voor elk van de kleinen een belangstellend en vriendelijk woord had. Dan verdient het onderschrift bij de foto In dit num mer nog in zooverre aanvulling, dat de tweede van links is dr. ir. J. A. Ringers, directeur-generaal van Waterstaat Het onderzoek. Heeft de politie den hoofdschuldige reeds in handen? Uit het door den Rechtercommissaris te Winscho ten ingestelde onderzoek naar den dubbelen moord to Zuidbroek, is wel gebleken dat het door de recher che te Groningen gewezen spoor niet onbelangrijk kan worden genoemd. De gearresteerde A.. die in voorarrest zit als verdacht van diefstal tijdens een brand te Winschoten, moet voor en na den moord in Jipsinghuizen hebben gewerkt, waar hij in een keet verblijf hield. In den bewusten nacht heeft hij echter niet in de keet vertoefd, zoodat het vermoe den gewettigd is dat hij per fiets naar Zuidbroek is gegaan. Verder is gebleken, dat hij zich reeds eenigo we ken voor den moord heeft uitgelaten, dat hij van plan was bij een oude vrouw, die op een stille plek met haar zoon woonde en die er warmpjes bij zat, geld te stelen. Hij liet zich daarover uit tegenover een anderen arbeider op Jipsinghuizen, wien hij voorstelde hem behulpzaam te zijn. Zij zouden dan de buit deelen, nadat zij moeder en zoon onschade lijk hadden gemaakt en als slot zou de boerderij in brand worden gestoken. Zooals men zich zal herin neren, hebben de daders werkelijk na het volbren gen van hun gruwelijk moordwerk getracht het huisje in vlammen te doen opgaan, De arbeider op Jipsinghuizen, die dit mooie voor stel te hooren kreeg, wilde daar niets van weten en word toen door den ander met den dood bdreigd, als hij erover kikte. Dat is dan ook de reden geweest dat deze arbeider steeds gezwegen heeft. In cassatie bfj den Hoogen Raad- De Hooge Raad behandelde gisteren een tweetal cas satieberoepen van den zoon van wijlen het Staphorster Boertje. Wegens het onbevoegd uitoefenen der genees kunde op Wieringen heeft de kantonrechter te Den Helder hem veroordeeld in twee zaken, resp. tot f 400 boete en een maand hechtenis. Conclusie 21 December DE GEFINGEERDE OVERVAL IN DEN HAAG. De directeur naar het Huis van Bewaring. De directeur van de Vereenigde Bakkerijen, de Haag- sche Broodfabriek en de Oude Vette Hen, die de vorige week in verband met een door hem verduisterd bedrag van f 9000 een overval heeft gefingeerd, is in het Huis van bewaring ingesloten. UIT DE TWEEDE VERDIEPING GEVALLEN. Een 2-Jarig kindje ernstig gewond. Zondagmiddag viel het 2-jarige kindje J. D. in de Gub- belstraat te Maastricht uit een raam van de 2e verdie ping der ouderlijke woning. In zorgwekkenden toestand is de kleine overgebracht naar het ziekenhuis. Het Japansche ultimatum afgewezen. V.D. verneemt uit Moskou: Gemeld wordt, dat de opperbevelhebber der Japan sche troepen in Mandsjoerije telegrafisch maarschalk Tsjang Hoe Liang heeft medegedeeld, dat de Japan sche troepen, indien Tsjang Hoe Liang Kintschau niet ontruimd, den opmarsch zullen voortzetten. Hoe gauwer dit geschiedt, des te eerder zullen vrede en orde in Mandsjoerije hersteld zijn. Maarschalk Tsjang Hoe Liang heeft het Japansche ultimatum afgewezen. Hij verklaart, dat hij Noord-Mandsjoerije niet zal ver laten. Mochten de Japansche troepen het vuur op zijn troepen openen, dan zal hij het bevel tot scherpen te genstand geven. Regel uw fbiancleele zaken, anders krijgt ge revolutie. Reuter seint uit Kaapstad in Zuid-Afrlka d.d. gister: Generaal Smuts, die hier ter stede van zijn bezoek aan Europa terugkeerde, verklaarde aan een noen maal te zijner eere aangericht: Indien Duitschland niet aan zijn geldelijke verplichtingen voldoet, zal Groot- Brlttannië vroeg of laat moeten volgen, en het was beter dit openlijk uit te spreken en het tijdig stoutmoedig onder het oog te zien. Het heeft geen zin aan de illusie van de internationale schulden en de schadevergoedin gen vast te houden, welke de internationale financiën reeds in de war had gesturd en dc internationale be trekkingen vergiftigd. Het tijdstip is aangebroken om deze gevaarlijke klucht te beëindigen en aan de arme wereld nieuwe hoop en moed to geven. Indien wij in gebreke blijven dit te doen, zullen wij wellicht sociale omwentelingen krijgen, waarbij veel meer dan schade vergoedingen en internationale schulden zullen worden verloren. Wij gaan Inderdaad snel in de richting van een nieuwe crisis wat betreft de schadevergoedingen en de schulden, zoodat de noodzaak van een nieuwe en wellicht definitieve regeling zeer dringend is.". HET SPOORWEG-ONGELUK IN BELGIë. Machinist op vrije voeten. Naar uit Brussel wordt gemeld, is de machinist Aegels, die door zijn nalatigheid oorzaak was van het spoorwegongeluk bij Kathelijne-Waver, voorloopig op vrije voeten gesteld. Spaansch schip drijft hulpeloos rond wegens gebrek aan brandstof. Uit Terschelilng wordt aan de N.R.Crt. gemeld: Het Spaansche motorschip Mani. groot ongeveer 8000 ton, is Zondagnacht om half drie op ongeveer 100 mijl van de kust van Terschelling opgepikt door de sleepboot Oceaan van de firma Doeksen en Dros van Terschelling en een sleepboot van de firma Wijs muller van Nieuwediep, nl. de Drenthe. Het Spaansche motorschip dreef hulpeloos rond, wegens gebrek aan brandstof. Uit Den Helder wordt nader gemeld: Op 40 mijl ten N.O. van de per radio opgegeven plaats is Maandagmorgen het Spaansche stoomschip Manu aangetroffen. Door den sterken wind was het schip zoo ver afgedreven. Het was dichter onder de Engelsche dan onder de Nederlandsche kust. Het schip had een slechte radio aan boord, waardoor de berichten slechts heel zwak doorkwamen. Met zijn richtingzoekers kwam de sleepboot Drenthe Maan dagmorgen het eerste op de plaats aan, waar het schip was. De kapitein van de sleepboot heeft met de Manu een Lloyd's contract gesloten, waarop werd vastgemaakt met de sleepboot Oceaan, die eveneens assistentie verleende. De Manu wordt naar de plaats van bestemming Ilmingham aan cle Engelsche Oost kust, gesleept. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Door kolendamp bedwelmd. Te Oosterwijtwerd was het buren opgevallen dat de woning van de wed. B. gesloten bleef des morgens, terwijl het clectrische licht brandde. De politie die gewaarschuwd werd, vond de weduwe en haar doch ter, die door kolendamp bewusteloos waren geworden, nog te bed. Medische hulp werd gerequireerd en na eenigen tijd wist men beide vrouwen weer tot bewust zijn te brengen. Verscheidene schepen in nood. Ge slaagde reddingspogingen. De buitengewoon hevige storm, die de laatste da gen op de Oostzee woedt, is in den loop van Zondag avond nog in kracht toegenomen. Verscheidene sche pen geraakten daardoor in nood, maar volgens een V.D.-bericht uit Stockholm zijn tot nu toe geen men- schenlevens te betreuren. De bemanning van het aan de Finsche kust ge strande Zweedsche stoomschip „Inga" kon na 60 uren ingespannen arbeid van het wrak worden ge haald. De tweede machinist werd van het dek ge slagen en verdronk. De 16 schipbreukelingen hebben drie dagen en nachten zonder voedsel en in de kou geput en moesten naar het ziekenhuis worden over- op het schip doorgebracht. Zij waren volkomen uit gebracht. De aan de Zweedsche kust. gestrande Duitsche boot „Olga" kon, nadat een gedeelte der lading op een bergingsvaartuig was overgeladen, door sleepboot.cn van de zandbank worden weggetrokken, waarna het schip een haven werd binnengebracht. Van de gestrande Duitsche boot „Mildburg", bevin den zich nog de kapitein en zeven leden der beman ning aan boord. Wanneer de weersomstandigheden gunstiger worden, hoopt men het schip te kunnen bergen. Het Finsche stoomschip „Pollux" is in de nabijheid van Helsingfors op een plaat geloopen, waarbij het de schroef verloor. Sleepbooten zijn ter assistentie uitgevaren. ALKMAAR, 5 Dec. Op dc heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 paarden f 70160, 2 melkkoeien f 150 —210, 9 graskalv%ren f 6085, 12 nuchtere kalveren slaoht f 1020, 24 schapen, vette, geen noteering, 3 big- zeugen f 4065, 25 schrammen f 9; 69 biggen (10 weken? f 6—10, 2 bokken en geiten f 23. Handel stug. ALKMAAR. 5 Dec. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 0.550.60, 2e soort f 0.500.55, eieren (groothandel) f 5.10—5.85. eendeieren geen notee ring. ALKMAAR, 5 Dec. N.V. Elerveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 97000 kipeieren: 56—58 Kg. f 5—5.90, 60 Kg. t 6, 64 Kg. f 6.80, kleine eieren 48—56 Kg. f 3.70—5, 13000 Kg. eendeieren f 33.20. WARMENHUIZEN, 5 Dec. Aangevoerd: 8900 Kg. roode kool le kw. f 2.102.50, 2e kw. f 0.60—1.70, 2000 Kg. gele kool le kw. f 1.10—1.60, 250 Kg. nep f 7.908.10, 10725 Kg. uien: drielingen f 5 —5.40, uien f 5.105.40, grove uien f 4.804.90. ALKMAAR, 7 Dec. Andijvie f 0.401.70, Bloemendaler kool f 15.10, bloemkool 1 f 2—10, boerenkool f 1.504.40, gele kool f 0.802.10, groene kool f 13.60, kropsla f 3.60, per 100 stuks, bieten f 1.60—2, uien f 1.90—5.60 per 100 Kg., drui ven f 22, peren f 2—7, witlof I f 6—8, II f 2—4 per 100 pond, prei f 1.60—5.70, selderie f 1.80—2.20, wortelen f 2.60 6.90 per 100 bos, spruiten f 0.70—1.60 per zak, ALKMAAR, 7 Dec., Aangevoerd 61 vette koeien f 160—280, 6 vette kalveren f 60100, per Kg. f 0.001.37, nuchtere kalveren f 10 35, 405 vette varkens f 0.39—0.42, Handel in koelen ma tig, in varkens goed. AMSTERDAM, 8 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 406 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. f 0.700.78, 2e kw. f 0.600.68, 3e kw. f 0.520.60, mindere soorten f 0.44 0.48 per Kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoelen f 200320, 86 vette kalveren per stuk; 2e kw. f 0.700.78, 3e kw. f 0.600.70, per Kg. levend gewicht; 20 nuchtere kalveren f 816 per stuk, 900 varkens, vleeschvarltens 90—110 Kg. f 0.44—0.45, zware varkens f 0.420.44, vette varkens f 0.39—0.42 per Kg. slachtgewioht; 67 paarden f 70140 per stuk. Aan het abattoir werden aangevoerd 16 wagens geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 7 Dec. Rogge f 5.50—6, chev. gerst t 6.25—6.75, haver f 6.25 6.75, duivehoonen f 1011, paardeboonen f 77.50, groene erwten f 10—12, vale erwten f 20—23, allee per 100 Kg., karwijzaad f 10.50—11, blauwmaanzaad f 11—12.50 per 50 Kg. AMSTERDAM, 7 December 1931. Aardappelen: Zeeuwscha Bonten f 4.705.25, Blauwen f 4.60—5, Bravo'a f 44.50, BI .Eigenheimers f 8.50—3.75, Roodstar f 3.40—3.50, Juin per 50 Kg. f 2.50—2.75, Eig- f 3.103.30, Blauwe poters f 2.102.25, Bonte poters f 2.102.25. Bevelanders f 33.10, Vlaamsche Eigenhei mers f 3.20—3.50, IJpolder eigenheimers f 3.203.30, Bravo's f 44.50, blauwe eigenheimers t 3-40—3.50, Be velanders f 3—3.10, Andijker blauwen f 2.40—250. Nd-- Holl. eigenheimers f 3.10-3.30, Blauwe Eigenh. f 3.40— 3.50, Roode star f 3.40—3.50, Anna Paulowna zand f 2.80 —3.50, Hillegommer zandaardappelen f 2.80—3.50, Noord- wijker zand f 2.803.50, Drentsche eigenheimers f 2 10 2.80, Flakkeesche eigenheimers f 3.50—3.60, Roodstar f 3.403.50. bl. eigenheimers f 3.50—3.75, Bravo's f4 4.50, Juin 50 Kg. f 2.50-2.75, eigenh. poters f 2.50—2.60, Spulsche eigenheimers f 3.50—3.60, Elauwe eigenheimers f 3 50—3.75, Eigenh. poters f 2.75—3, Friesche borgers f 3.10—3.30, Blauwe borgers i 3.40—3 50, Roodstar f 3.40 Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur; Neiging vooruitgaand. Temperatuur 44 gr. F. is 7 gr. C. ier. knec De GEDIPL. OPTICIEN V.V.O. hoogzijde *1**' ik VI Speciale aanbieding dat BUITEN- of KAMERTHERMOMETERS fe? gedurende de maand December. Tegen inlevering van deze advertentie oJgoed een ieder een Thermometer tegen den prijs v« —3.50, Friso's f 3—3.10, Bonken f 2.70—2.80, U sche industrie f 2.40260 per H.L. WIERINGEN, 5 December 1931. Aanvoer aan den Vischafslag: 85 balen kruiki 7.70 per baal. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Dec. Aangevoerd: 1100 stuks bloemkool reuzen f H 10000 Kg. roode kool' f 1.30—2.90, 17000 Kg. gei f 0.80—1.80, 6500 Kg. Deensche witte f 1—2, 12j uien f 4.905.40, grove uien f 4.705.20, drieling» olge 5.40, 1700 Kg. bieten f 1.90—2. NOORDSCHARWOUDE, 7 Dec. Aangevoerd: 1500 Kg. uien f 55.20, 1200 Kg kooi f 1.70—2.30, 700 Kg. gew. witte kool f D. witte kool f 1.70, 1800 Kg. gele kool f 200 stuks bloemkool f 4.50. ICg POLITIE. Gevonden: een lantaarn. Verloren: een armbandhorloge. ANNA PA UL01 Openbare vergadering op Vrijdag 11 Deceok des namiddags te twee uur ten raadhuize, Punten: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. het besluit tot verlaging van het perw.'r heffing van den grondslag huurwaarde, »n keurd b. bij beschikking van'den Minister var. "a een voorschot uit 's Rijks kas verleend, ter uitbetaling aan G. Heijstek tot vertryri een plaatsje; c. Mej. J. ter Brugge heeft hare benoe-g j onderwijzeres aangenomen d. van de vereeniging „Sportlust" tuiging ingekomen voor de gunstige het verzoek om teruggave van ven 'asting; e. de herbenoeming tot lid van het Buijni. bestuur is door J. v. Stipriaan aangenoo* f. ten behoeve van het onderwijs handwerken aan de hoogste klassen len is voor elk dier scholen een hi aangekocht; g. aan de Staten der Provincie Noord-! een verzoek gericht om verlaging stroomlevering; h. ingekomen is een verzoek van de rade! meenten Noordsoharwoude en Oterleek te betuigen aan hun tot Ged. Staten zoeken over te gaan tot verlaging de van Burgemeesters, Secretarissen en i. door het Bestuur der Afd. Noord-1 den Ned. Bond van Gem. ambtenaren zocht aan het verzoek van den Raad scharwoude niet te voldoen; k. de Raad der gemeente Upendam verzoelr.j sie te willen betuigen aan zijn adres aan <k] van Noord-Holland nopens herziening van li mg Niet Rendabele Uitbreiding" van de ding; 1. de Nat. Commissie tegen het Ah zoekt maatregelen te treffen welke vergunningen worden verleend in d meente, hetwelk behoort tot de Wieri m. ten aanzien van de verordening der Algemeene Politieverordening, is de ontvangst-bericht 3. Verzoek van J. p. Mosk om vergoeding vc« wiel ten behoeve van het bezoek door £0 van de Chr. school. 4. Verzoeken om ontheffing van aanslagen ia geld van P. Bijpost en J. Dragstra. 5. Voorstel tot onderhandsche verhuur van eerder in levenslange huur bij nu wijlen A. P. J. Timmer voor f 5.50 per week. 6. Voorstel om toe te treden tot den I Brandweerbond (contributie f 6 per 7. Voorstel tot het aangaan van een leening ter aflossing der loopende tijd. 8. Voorstel tot hernieuwde vaststelling v verordeningen voor het Grondbedrijf en clteitsbedrijf en tot herziening van 1 aanzien genomen besluit. 9. Voorstel tot wijziging der Bouw- en ordening betreffende het beroep op door genomen besluiten. 10. Voorstel tot het nemen van maatrege«| toe zullen leiden dat de bocht in den Raadhuis wordt verbeterd. 11. Voorstel machtiging te verleenen t< van eenovereenkomst met den Vil dienst kring Barsingerhorn, waarbij tijdvak van vyf jaren, ingaande 1 J bijdrage in het explotatietekort van de inricntlng te Schagen wordt toegezegd drag van f 200 maximaal per jaar, en W. te stellen voorwaarden. 12. Voorstel tot het verleenen van macht voering van verschillende werken werkversch af f i ng. Verzoek van de besturen der verfld beidersbonden tot het weder betalen de uitkeeringen uit de werkloozenkasK*1 Invoeren van een steunregeling. Vaststelling van een suppletoire begt den dienst 1931. Rondvraag. OUDE .Vjjl Door den Burgemeester is een gei comité gevormd, hetwelk maatregelen leniging van crisisnood. H< hier dat alle daai terv der Waai die -daar ie: pfkol de En De leule Ven ter IJei 'ttig ersc Als be 8f ipï r >rde irtro Late prho; Ik oe 13 14. 15. Naar wij vernemen is binnenkort I verwachten voor land- en tuinbouwers, gelziekte hebben te kampen gehad. |><«j Peda

Schager Courant | 1931 | | pagina 2