SchagerCourant gratis. ANNA PAULOWNA- POLDER HAAR ERFDEEL. SCHAGER COURANT Wie zich thans abonneert op de ontvangt de nummers tot 1 Januari Ingezonden Stukken. Dinsdag 8 December 1931. 74ste Jaargang. No. 8982 Derde Blad. Vergadering van Dijkgraaf. Heemraden en Hoofd- I Ingelanden, op Zaterdag 5 December 1931, des morgens 10 uur in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf; 1'neretaris de heèr C. Keijzer, opzichter de hesr R. Hekker. J Afwezig zijn de hoofdingelanden, de heeren Van den Berg en Nannis. Voorzitter opent met een woord van welkom de Egadering. waarna de notulen door den Secretaris rden gelezen; ze worden onder dankzegging onver- ierd goedgekeurd. Mededeellngen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: Van den'heer Van den Berg is bericht ingekomen, I dat hij wegens ongesteldheid niet ter vergadering aan- Iwezig kon zijn. Bij informatie is gebleken, dat de on- pwteldheid gelukkig niet van ern3tigen aard is. Bij Koninklijk besluit van 27 Juni 1.1. is spr. opnieuw Kooemd tot dijkgraaf van den Anna Paulownapolder. J Van het nieuwe electrisch gemaal waren 2 kogellagers Jpebroken. zoodat het gemaal 3 weken buiten werking geweest. Gelukkig in een tijd dat het gemaal gemist kon worden en de motorgemalen den waterstand he erlijk konden bijhouden. Alleen ging het herstel weer met eenige kosten gemoeid. Dezen morgen is ingekomen de nota van de uitwisse ling van den transformator. De maximale kosten zou den bedragen f 210 en de nota bedraagt f 160-50, plus t 1.46 aan 3& rente van de onderhoudskosten. Het herstel van den duiker in de Middenvliet vóór H» Grassloot is openbaar aanbesteed en voor f 4300 gund aan den heer C. Klinkert te Oudkarspel. Het erk is reeds gebeurd. Den buitengewoon opzichter, den heer Jansen, is nu t toezicht op de wegwerken opgedragen, bij het ge- ;dmaken van de baan; binnen enkele dagen zal de Is verschijnen. Met het Prov. Waterleiding-Net is een regeling ge- ffen. t.a.v. het in orde maken van de wegen, na het £gen van de buizen in het z g. niet-rendabeie ge- te. O.a. was de inwalsing in het z.g Zwarte Wegje, hen Schorweg en Zwarteweg niet behoorlijk ge- led. Tegen een vergoeding van f 900 is nu het werk door polder overgenomen, terwijl tegen betaling van 2'( cent per strekkende meter, of totaal f 754 60. het trige in orde zal worden gemaakt. Voor totaal |f 1654.60 is dus het risico door den polder overgenomen. Na overleg met de organisaties is een ambtenaren- ~gtoment ontworpen. Het ontwerp-reglement is thans aan Ged. Staten toegezonden en zal daarna aan de ver gadering ter vaststelling worden aangeboden. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan- Onderhandache verhuur van grasgewas. an denheer A. Schilderman is een verzoek irge- en tot het onderhandsch huren van een perceel -gewas van den Balgdijk, ter lengte van 400 meter r f 20, en van den heer W. Cornelissen, als voren, 1 lengte van 800 meter voor t 40. Bet Dag. Bestuur vindt deze huurprijzen redelijk en -gt machtiging deze overeenkomsten aan te gaan. "nder discussie wordt de gevraagde machtiging "nd. De begrooting voor 1932- Aan de orde wordt gesteld de vaststelling van de rooting voor 1932. Bij den post 118a: Kosten duikers door Middenvliet Kleisloot en Meersloot, geraamd op f 11000, deelt Voorzitter mede. dat het Dag. Bestuur voorstelt deze beide duikers te vernieuwen. Van beide dui- n zijn in- en uitloop ln slechten staat en het Dag. -tuur acht het verstandiger de duikers rru In orde doen maken. Daarna blijft dan nog alleen over de iker in de Stoomsloot, maar die is van jongeren tum. Noch de uitgaafposten noch de ontvangstposten ge en de vergadering aanleiding tot eenige bespreking en M FEUILLETON Uit lwt Engelsch van Joseph Hocking. ll. Het was bijna middag, fcoen Nancy wakker werd. Het eenige minuten voor ze tot bezinning kwam; de was even donker als den vorigen nacht, want mist was nog dichter geworden. Langzamerhand her- rde ze zich weer alles, 't Bezoek aan Elyah Briggs autorit met Ben, de experimenten in het laborato- NIEUWE NIEDORP, 4 Dec. 1931. Aan de Redactie der Schager Courant, Mijnheer, Voor het volgende schrijven verzoek in beleefd e»r.ige plaatsruimte in uw blad naar aanleiding van een ar tikel over den nood der tuinders en ..eenig communis tisch gewroet", in uw blad van Dinsdag 1 Dec., het- we'.k u hoofdzakelijk overnam uit de Telegraaf. Men schijnt dan overtuigd te zijn. dat hetgeen de Telegraaf-verslaggever over den noodtoestand schrijft, dit geen uitwerking op de regeering za! hebben, daar de tuinders zelf reeds lang hun belangen hebben bepleit. Vele tuinders denken er anders over. De manier waarop hun belangen door de bestaande organisaties worden voorgestaan en bepleit is niet naar hun zin en daarom heeft het Ned. Boeren Comité in verschillend» plaatsen vergaderingen belegd, waar de toestand van den tuinbouwer werd besproken. Uit die vergaderingen zijn afgevaardigden benoemd naar het tuinderscongre* in Hoorn, dat Zaterdag 28 Nov. is gehouden. Daar waren aanwezig 60 afgevaardigden uit ruim 20 plaat sen in Noord-Holland. Naast dezen waren nog lanwe- zig afgevaardigden uit den Neutralen bond van land- en tuinbouwers en verder belangstellenden, te zamen onge veer 120 menschen. Velen van hen hadden een flink» reis moeten maken; reisgeld werd niet of weinig vergoed en van presentiegeld was geen sprake. De vergadering kenmerkte zich door groote geest drift. iets wat van de vergaderingen van de Provinciale Commissie niet gezegd kan worden. Terzake bleek uit het onderzoek, dat van de 60 afge vaardigden zegge één tot de communistische partij be hoorde. De anderen waren van diverse kleur en rich ting. Al is het dan volgens de ..Telegraaf" commu nistisch gewroet, het was in elk geval geen vergadering van uitsluitend communisten, want. zooals ik reeds zei, ook de neutrale bond was goed vertegenwoordigd. Vele sprekers voerden het woord en ten slotte wetd aangenomen, die eischen aan de regeering voor te Irg- gen. die ook reeds in de verschillende vergaderingen van den Neutralen Bond en van het Ned. Boeren- Comlté zijn besproken. Tenslotte lezers, stellen wij ons de vraag, aan wlen wij het hebben te wijten, als door de nalatigheid van de regeering. neen. gezien de houding die zij aanneemt tegenover gemeenten, die steun verleenden, de vijandig heid der regeering-en de machteloosheid der orginisa- tie. dat de tuinders een open oor krijgen voor hen, die hen inlichten over de toestanden, die er heersc'nen onder hun vakbroeders in Sovjet-Rusland. Wij zijn tenminste ten opzichte van de berichten uit Rusland dit gewonnen, dat er zelfs nu en dan in de -jroot» bladen een waardeerend artikel staat over de Sovjet- Renubüek. Vroeger was alles beroerd. Tenslotte nog dit. mijnheer de redacteur, wil ik er mijn spijt over uitspreken, dat de Schager Courant niet vertegenwoordigd was op ons congres. Dit is een fout van de leiding. Van de Schager Courant z.ijn we altijd volledige verslagen gewoon en ik verwacht ook stellig dat deze fout zirh niet zal herhalen. U, redacteur, dankend voor de plaatsruimte. P. ZWAGERMAN. Nieuwe Niedorp. Waar is Mary Judson? vroeg ze zich verwonderd *0 hoe zou ze zich vannacht gevoeld hebben? Zt kleedde zich haastig aan en liep Sarah Elien tegen .i lijf toen ze naar beneden ging. Ik hoorde u komen en maakte het ontbijt klaar, toe. -- Ik heb een lekker vuurtje in de kamer aan- llikt Wat een mist is er buiten, hé? Dit was een lang gesprek voor Sara Ellon's doen en p4ccy merkte op, hoe goed ze in haar humeur was. was ze erg zwijgzaam en antwoordde alleen enkele lettergrepen. Nancy maakte hieruit op, dat Ellen zeker aangenaam nieuws had gehoord. Ir miss Judson al beneden? Ja. al een uur geleden. Het was even over tienen. opetond. Ze is direct naar het laboratorium ge ilt heb miss Mary nog nooit zoo gezien. Heeft 7« ontbeten? Neen, ze wilde op u wachten. Hebt u goed geslapen? Ja, dank je. En jij? ook. Ik ben om tien uur precies naar bed ge- heb tot 8 uur geslapen. Wat was het buiten j hé? Zal ik wat toast voor u klaar maken? ^rah Ellen is in een buitengewoon humeur, dacht Ik heb haar nog nooit zoo spraakzaam gezien n kwam Mary Judson de kamer binnen en Nancy één oogopslag, dat. hoe goed Sarah Ellen ook mocht zijn, Mary diep verslagen was. Het is njet gelukt, bekende ze. We geen njbber gwna&kt? vroeg Nancy J*wel, maar van heel slechte kwaliteit lAl "sa komt het wei in orde. de oegrootlng wordt dan ook ongewijzigd vastgesteld op een totaal bedrag van f 537.602.12, met een post onvoorzien van f 4824.46. De omslag is hierbij weer bepaald op f 28 per HA, hetzelfde bedrag als voor 1931 was bepaald. De begrooting vangt aan met een saldo van f 3068.30H, terwijl de post „onvoorzien" nu geraamd kon worden op f 4824.46. derhalve f 1756.15H hooger. Het is de bedoeling van het Dag. Bestuur om dit meerdere bedrag, indien het niet voor andere doel einden gebruikt blijkt te moeten worden, aan te wen den tot vermindering der schuld voor de wegenverbe tering. Enkele uitgaafposten. Hieronder laten wij enkele belangrijke uitgaafposten volgen: Kosten electrische bemaling f 10375, verdiepen mo- lenslooten en andere waterleidingen f 2120.80. --choon- houden en kroozen idem f 1750, arbeidsloonen. gereed schappen. hulpmiddelen en paarden voor wegenondcr- houd f 30458 (in 1930 uitgegeven f 31077.15). aankoop van grond f 9620 (in 1930 uitgegeven f 13691 29), bij-^ drage aan dienst 1933 in kosten teren van wegen f 4750, onderhoud van gebouwen f 1000 (in 1930 uitge geven f 1372.42), kosten wegenverbetering f 90-000. kos ten nieuwe afwatering polder Wieringerwaard f 43000. kosten nieuwe duiker gemaal I f 43000. kosten dui ker door Middenvliet voor Grassloot f 5000. kosten duiker door Middenvliet voor Kleisloot en Meersioot f 11000. Wat de kosten van de nieuwe afwatering voor den polder Wieringerwaard betreft, vermeldt de memorie van toelichting, dat by de raming voor 1931 nog ge rekend werd op de kosten van het in cultuur brencen van het afgesloten gedeelte van den boezem -in het uitbreken van de sluis in den Oosthoek. Voorgesteld werd. met het oog op de tijdsomstandigheden, (leze werkzaamheden voorloopig uit te stellen. Wat aan rente en aflossing moet worden be taald. Aan rente moet worden betaald: leening 1909 r.02 groot f 7100. f 284: leening 1911 nog groot f 6000. f 240, leening 1913 nog groot f 30000. f 1275: lecning 1921 nog groot f 104.000. f 59£0: leenine kasgeld, eventueel vaste leening. tot max. f 200.000. f 8500; leening 1330 nog groot f 87000 f 3913 Voor aflossingen zijn de volgende bedragen uitgetrok ken: leening 1909 f 900. van 1911 f 1290. leening 1913 f 2000, leening 1921 f 5000. leening 1930 f 3000, leening 1873. f 7539.75. aflossing kasgeldleening f 200 000. Waar deze gelden vandaan komen! Van de ontvangstposten vermelden: gewoon batig saldo f 3068.30publiek verhuurde dijken, wegen enz. f 3980, onderhands verhuurde perceelen f 2371.90; de om slag ad f 28 per H.A. f 126 606 86, de geldleening voor kasgeld f 200.000. subsidie van de gemeente voor wegen verbetering f 21500. bijdrage van de Zuiderzeewerken f 1000, leening voor wegverbetering f 68500. leening voor boezem Wieringerwaard f 44000, leening duiker Wierin gerwaard f 43000. leening duiker door de Middenvliet voor Grassloot f 5000. leening duikers door de Midden vliet voor Klei- en Meersloot f 11000. Voor de op het aanvullend wegenplan der provincie geplaatste wegen mag gerekend worden op eene bijdra ge uit de provinciale kas; het bedrag dier uitkeering kan evenwel ook bij benadering niet worden opgegeven. In verband hiermede is de post voor memorie uitgetrok ken. evenals de uitkeering aan de gemeente van het aandeel in deze bijdrage. Het bedrag hetwelk den polder ten goede zal komen dient naar de meening van het Dag. Bestuur in aanmerking te worden g^oracht voor aflossing op de ten behoeve der wegen verbetering te sluiten geldleening. In vasten dienst. De vergadering gaat accoord met het voorstel van het Dag. Bestuur, om te bepalen, dat het aantAl vaste weg Het komt niet in orde. antwoordde de ander. Als we het niet in goede kwaliteit produceeren, heeft het geen waarde. Het is altijd dezelfde geschiedenis net als In vader's dagen. Er ontbreekt een kleinigheid aan, maar wat? wat? Ik wil er naar gaan kijken, zei Nancy. Neen. nu niet, Sarah Ellen mag geen vermoeden krijgen: niemand mag er iets van weten. Je geeft het toch niet op. Mary? Geen sprake van. De eerste keer ia het goed ge*- Iukt, er hapert alleen een kleinigheid aan: ik moet vin den wat dat is. Ik ben er van overtuigd, dat we zullen slagen! riep Nancy uit Nu ze eenmaal had gezien, hoe Mary Judson rubber maakte, had ze een onbegrensd vertrouwen gekregen in het welslagen van het experiment Na het ontbüt zullen we het opnieuw probeeren, verklaarde ze; en misschien ontdekken we dan. waar die kleine fout in schuilt Op dat oogenblik kwam Sarah Ellen binnen met de ham-en-eieren. Ik hoop. dat het lekker zal smaken, zei ze; Ik weet dat u het graag warm lust en daarom heb ik het nu pas uit de pan genomen. Terwijl ze sprak, keek ze de vriendinnen onderzoe kend aan en verliet daarna snel de kanier. Sarah Ellen is vandaag in een goed humeur, zei Nancy, ik heb haar nog nooit zoo spraakzaam ge zien. Het is vriendelijk van u. mij nog eens te willen ont vangen. mies Judson. begon hü. Je bent getrouwd, sinds je van mijn vader bent weg gegaan. hè? Ja. ik heb twee kinderen. En daar moet ik aan denken, aan hen en aan mijn vrouw. Ik zeg niet. dat ik geen goed loon verdien op de fabriek, maar ik wil iets beters dan mijn leven slijten in een weverij. Ik wil mijn kinderen een goede opvoeding geven en dat kan ik niet bolwerken van het loon dat ik verdien. Natuurlijk kent u mü wel? Myn vader sprak dikwyls over je. Ja. dat is zoo. Uw vader deed meer voor mij dan alle professoren van Yorkshire College samen. Als hij was blijven leven, zou hij Iets groots hebben bereikt. Hij wist. dat hjj verstandig d^ed op dezen toon te spreken. Er was j,én zwakke plek ln Mary Judson: ze aanbad de nagedachtenis van haar vader en vond het werker» met één zal worden uitgebreid en dat de Jaa»*- wedde van dien wegwerker f 1197 zal bedragen, tenein de het Dag. Bestuur in de gelegenheid te stellen den heer M. J. Geense, die met den tractor werkt, van een vaste aanstelling te voorzien. De rondvraag. Een gelukwensch. Door den heer Lovink wordt gezegd dat de Voorzit ter de vergadering straks mededeeling heeft gedaan met zijn herbenoeming als dijkgraaf. Spr. weet uit naam van allen te spreken als hij den Voorzitter met die her benoeming geluk wenscht en spr. hoopt dat den Dijk graaf de kracht en gezondheid moge worden gegeven om nog eenige jaren met even groot succes het ambt te vervullen. Teekenen van instemming. De Voorzitter dankt den heer Lovink voor deze vrien delijke woorden. De betaling der polderlasten en de tijdsom standigheden. De heer Lovink verzoekt het Dag. Bestuur om consi deratie te willen gebruiken, voor de mensohen in den polder in 't algemeen en voor de menschen in Breezand in 't bijzonder, wat de betaling der polderlasten betreft. Spr. wijst er op dat de betaling van polderlasten vóór alles gaat en dus de polder veilig is en het daarom al leen de kwestie van renteverlies is. Wanneer de hypo theekhouders worden aangesproken zullen die de polder lasten direct wel betalen, maar in dezen tijd wordt van de hypotheekbanken al meer gevraagd en spr. zou gaar ne zien dat daarom de hypotheekbanken voor de beta ling der polderlasten niet direct werden aangesproken. Spr noemt hier een uitstel tot 1 Mei De Voorzitter antwoordt dat de mogelijkheid om rente te berekenen voor den polder niet beslaat. De heer Lovink merkt op, dat dit den zou moeten gebeuren, met goedvinden van de menschen. De Voorzitter zegt, dat het dus afhangt van de wel willendheid van de betrokkenen en waar die in moei lijkheden verkeeren, zullen zij die toezegging moeilijk kunnen doen en nog moeilijker gestand doen. Spr. heeft den penningmeester gevraagd naar den stand der beta ling van polderlasten. en deelt dan mede. dat er 845 aan- geslagenen zijn. waarvan geheel of gedeeltelijk nog 94 achterstallig met de betaling zijn. Het totaal der aansla gen is f 126.614.81. ontvangen is f 112 2 77.81. zoodat nog als achterstallig is een bedrag van f 14337. Het Dag. Re- stuur zou naar redelijkheid de personen tegemoet willen komen, maar de polder verkeert zelf lang niet in ge- makkerlijke omstandigheden. De betalingstermijnen ver vielen in Juli. September en October en nu zijn we reeds December. Om de menschen buiten kosten te houden is inplaats van na de aanmaning, direct een dwangbevel aan de menschen te doen toekomen, na de aanmaning nog een briefje gezonden, omdat aan een dwangbevel belangrijke kosten zijn verbonden. Eenige risico dient door de hypotheekhouders te worden gedragen. Maar spr. wil de vraag van den heer Lovink wel in het Dag. Bestuur ter sprake brengen. Voor den polder zal het buitengewoon moeilijk zijn om uitstel te verleenen tot 1 Mei. De heer Lovink dankt den Voorzitter en dankt ook voor de sympathieke daad om den menschen na de aanmaning nog een briefje te sturen. Dat laatste is door de menschen bijzonder gewaardeerd. De heer Langereis vraagt hoe het is met de dam by de Nieuwesiuis. De Voorzitter zegt dat er zeer tot den spijt van den aannemer en van het Dag. Bestuur verzakking plaats vind en wel over een lengte van 10 meter. Het Dag. Be stuur tracht het voor den aannemer zoo billijk mogelijk en voor den polder niet te kostbaar te regelen. In ieder geval is de waterstand behouden en voorts wordt ge tracht in welwillend overleg tot een oplossing te komen. Hierna volgt sluiting. In een uur tijds is deze begrootingsvergadering ge houden. heerlijk, over hem te hooren spreken. Bovendien bestaat er geen tweede laboratorium als het uwe. Ik zou u buitengewoon dankbaar zijn. als ik er af en toe gebruik van mocht maken. Ik kan u niet in geld vergoeden, miss Judson. maar ik weet dat u zich ook met scheikunde bezig houdt en misschien kan ik u. zooals ik al gezegd heb, af en toe van dienst zijn. Ik zou nacht en dag voor u werken, miss Judson; het betee- kent mijn heele toekomst, waar ik nu mee bezig ben. Hoezoo Ziet u. mis Trevanion, ik heb een uitvinding gedaan die ik wil perfectionneeren: of liever, het is een uitvin ding. maar een ontdekking. Een ontdekking? Ja. het zal de geheele wol-industrie onderstboven gooien! Ik wil open met u spreken, u zult er niet ver der over spreken, daar ben ik zeker van. Ik heb een nieuwe methode ontdekt om kleurstoffen te bereiden. Engeland heeft millloenen verloren door de aniline-kleur stoffen en de Duitsche chemici slaan er kapitalen uit. Maar als mijn ontdekking bekend wordt, zal er niemand tegenop kunnen. Dat wil zeggen, dat u hetzelfde idee wil uitwerken? Meer dan dat, miss Het opent geheel nieuwe ge zichtspunten, er komen nieuwe moeilijkheden en als het geperfectionneerd is. zullen we de Dultschers in allee de loef afstoken. Het is een geweldige ontdekking, zei hij opgewonden, ik heb alles hier bedacht en uitgewerkt; en hij wees op zijn voorhoofd. Dus u hebt de idee al uitgewerkt? vroeg Nancy. Ik ben gehandicapt, miss. De autoriteiten van het Yorkshire College weigerden het gebruik van het labo ratorium. En behalve het hunne is alleen dat van miss Judson goed genoeg voor mijn experimenten. Ik bezit zelf wel een kleine werkplaat*, ik heb er iedere penny die'ik missen kon. voor uitgegeven, maar voor deze proeven is mijn werkplaats niet geschikt. Daarom heb ik miss Judson's hulp gevraagd. Ik dacht wel. dat ze me de toestemming zou geven en in rui] daarvoor wil lk haar graag van dienst zyn als assistent. En bent u ervan overtuigd, dat uw werk zal slagen met behulp van miss Judson's laboratorium? Daarvan ben ik overtuigd. Hoelang zou je het noodig hebben? vroeg Mary. Niet langer dan een maand Hij ging voort met technische uiteenzettingen te ge ven, en do beide vrouwen luisterden opmerkzaam. Het was duidelijk te zien, dat Mary Judson met hem inge nomen waa en toch keek ze Nancy af en toe vragend aan. Fraude bij hei Hoofdbestuur der poster ij en. Het rijk voor 270 opgelicht. Aan het hoofdbestuur der posterijen, telegrafie on telefonie is een bedrag van f270 op onrechtmatig© wijze geind op valsche voorschot-declaraties. Op 7 November zijn twee cheques uitbetaald wegens i-eis- en verblijfkosten, ten name van een teehhisch ambtenaar, welke kosten niet gemaakt waren. Fen onbevoegde is iu het bezit gekomen van twee uitbetalingftformulieren en beeft deze ingevuld eu de bandteekening van den chef van dienst vervalscbt. Het geluk was hem gunstig, want toen bij het geld kwam balen, was de ambtenaar, die anders de beta lingen doet. afwezig en vervangen door een ander, die met de zaken niet zoo goed op de hoogte was. Had de ambtenaar, die er altijd is, ook thans aan het loket gezeten, dan was. naar verzekerd werd. bet vrijwel onmogelijk geweest, dat de fraude niet dade» leijk ontdekt zou zijn. daar deze ambtenaar alle tech' nische ambtenaren, die regelmatig reis- cn verblijf* kosten declareeren. persoonlijk kent. Men beeft tot beden toe niet kunnen ontdekken, wi» het geld geind beeft, cn hoe deze persoon aan de for mulieren gekomen is. DOODELIJK VLIEGONGEVAL. V.D. verneemt uit New York: Naar uit Detroit gemeld wordt, is de aviateur Lo- well Rayles. wiens lange afstandsrecord van 2 De cember j.1. niet erkend is. hij een nieuwe poging een record te vestigen om het leven gekomen. Het vlieg tuig van Ba\ les stortte naar beneden en vloog on middellijk in brand. Hoe lang ben u hier al mee bezig? vroeg Nancy plotseling. Mijn heele leven al. miss. Dit is het onderwerp, waaraan ik mij heelemaal wijd. U kunt het den pro fessor van Yorkshire College vragen. Is dit het eenige waarvoor u interesse voelt? Practisch gesproken het eenige. Weet u dat heel zeker? Absoluut zeker? Het meisje keek hem doordringend aan. De man schrikte op of hem een wesp had gestoken. Nancy zag. dat hij zijn oogen half dicht kneep en heel»- maal van de wijs raakte. Wat bedoelt u daarmee? vroeg hij. Waarom wist het meisle zelf niet precies, bijna on danks zichzelf, zei ze. langzaam en nadrukkelijk. Er zijn andere dingen die u meer interesseeren dan kleur stoffen. heel andere dingen; en één ln het bijzonder. Nadat Langham was weggegaan, zaten de vrouwen zwijgend in gedachten bij elkander Waarom was je zoo vreemd tegen Langham? vroeg Mary. Ik vertrouw hem niet. antwoordde Nancy. Wat bedoel je daarmee? Ik weet het zelf niet. Zijn gezicht staat mij niet aan. Dat is toch geen reden. Dat is zoo. maar ik kan het niet beter verklaren, Zou je doen wat hij mij vraagt? Neen! Waarom zou je hem weigeren! Ik heb er geen reden voor. de man doet zich eer lijk en openhartig voor en schijnt bovendien ernstig t» willen werken... maar als ik jou was, zoii ik hem niet in het laboratorium laten. Maar wat voor kwaad kan dat? Het eenige waar ik bang voor zou zijn. dat hij het geheim zou stelen. En dat is onmogelijk, want de formule i» in de brand kast weggesloten en iedere copie vernietig ik persoon lijk onmiddellijk na het gebruik. En toch zou ik het niet toestaan. Mary. Het lijkt onredelijk maar je vroeg mijn advie» en ik denk er nu eenmaal zoo over. Maar het lijkt zoo harteloos, zei Mary De arme kerel is afhankelijk van mijn toestemming en het is maar zoo weinig dat hij mij vraagt. Denk eens als wij zelf eens in zijn plaats waren? Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9