SchagerCourant Dl HAAR ERFDEEL. NOG VOORRADIGE TUINBOUWPRODUCTEN. Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Woensdag 9 December 1931. 74ste Jaargang. No. 8983 chta Lt. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 7 December. :p5 RE3CHTER-COMMISSARIS MOEST VOOR HET GETUIGENHEKJE OOMPAJEtEEREN. De vorige week stond terecht de 23-jarige brakwater- risscher Jac. Jos. Bleeker uit Warmenhuizen, die in ien nacht van 14 September in het Gr. Noordhollandsoh Sinaal een paar aalfuiken zou hebben gelicht, toe- jehoorende aan zijn collega Hartland uit Koedijk. Hij daarbij buit gemaakt 'n tiental schoenveters, die echter door den Officier als boa constrictors terden aangerekend. Het was evenwel in hoofdzaak icor de verzwarende verklaring van den 13-jarlgen fcmon Kuilboer, dien hij nota bene nog wel als assistent lp iijn nachtelijken strooptocht had medegenomen, dat H dreigde te kelderen, doch op zijn bewering dat Si- x» ook bij het vooronderzoek als niet erg stabiel was preest in zijn verklaringen werd besloten den rechter- anmissaris. mr. Ubbens, als getuige te hooren. Mr. kan echter op de ellenlange politiezittingen niet ichten en had het gebouw reeds verlaten. Een tele- antje naar zijn woning sorteerde ook al geen effect, uit meneer was met mevrouw uitgegaan. Met moet vergeten, het liep naar St Nicolaas. Ten einde raad l toen maar besloten: aanhouding tot heden. De heer Rechter-Commissaris, heden onder eede jioord, verklaarde, dat de jongen Simon Kuilboer, «ierdaad aanvankelijk zeer weifelend, vermoedelijk angstig, maar later meer positief was opgetreden, thans Deweerde de knaap bang te zijn geweest. Uar hij persisteerde bij zijn verklaring, dat hij alles aien had en de paling had hooren spartelen. De heer Officier, mr. E. Hijmans, achtte de verkla- van den jongen naar waarheid afgelegd, het feit g en overtuigend bewezen en vorderde tegen ver te f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak vrijspraak wegens bewijsgebrek. EEN MISLUKTE OPPOSITIE. De chauffeur H. J. Z. te Wieringen, die was ver- «deeld tot f 50 boete of 50 dagen hechtenis, ter zake lefstal van een cocker spaniel, eigendom van een Bdbouwer aldaar, welke rashond hij zeer vrijpostig ld ingepikt Van dit vonnis was de veroordeelde in net gekomen, doch was thans, nu dit verzet zou «rden behandeld, dom genoeg, niet aanwezig. Natuur tje was hiermede het lot van den opposant bezegeld n werd het verzet vervallen verklaard. De cocker ipaniel wordt op die manier steeds duurder. SET WERELDSGEZINDE SLAGERSKNECHTJE OP NIEUW GEESTELIJK GEFOUILLEERD. De 19-jarige slagersknecht Arend B., afkomstig uit Dedemsvaart en tot voor korten tijd in dienst bij den heer 3. v. d. Molen, slager te Harenkar3pel, thans in voorarrest, had het in die betrekking niet al te mooi versierd en gelden ingepalmd, hem door diverse cliëntèle leer hand gesteld met een andere bestemming dan voor rfje^ Chlef Whips en bioscoopgenot De vorige week deze zaak voor de groene tafel ter sprake ge- bt, doch aangehouden om den heer Wiggers gelegen- L te geven, zjjn licht eens in deze perkara te ont- poi pon jat jonge mensch, thans gedetineerd, was natuurlijk ttueel aanwezig. De heer Wiggers adviseerde een tw. veroordeeling met de bijz. voorwaarde, dat hij talrijke schulden zal afbetalen. heer Officier sloot zich daarbij aan en vorderde TÜ! tunden voorw. met 3 proefjaren, met oplegging van l voorwaarden. Vonnis conform eisch. De gemaakte skiën, pl.m. 70 pop, zal het lichtzinnige jongemensch 1®I lebben af te lossen, daar hem anders ten uitvoerleg- itaw- IK MONDJE 'N BEETJE VOORBIJ GEPRAAT. niet ter zitting verschenen heer Pieter Sm. had ^Texel op 4 November zijn geachten zwager G. J. k, petroleumventer te Amsterdam, in het openbaar oalificeerd als een „vuile eeredief", met welke twij- chtige eeretitel zwager zich allerminst geflatteerd te. Aangifte werd gedaan en reden tegen den zwak- idigen zwager gevorderd f 5 boete of 5 dagen. Itspraak conform. FEUILLETON Uit het Engelsch van Joseph Boeking. -Alles wat je zegt is waar, ik zou er geen reden kunnen geven, maar ik kan nu eenmaal den in- niet van me afzetten dat hij voor iets anders ®t dan hij ons verteld hooft. Zag je hem niet Schil ^ken, loen ik het hem zei? ^•-Neen, ik heb er niet op gelet Ik wel. Natuurlijk weet ik niet. wat hij in het ld voert, maar ik weet zeker dat het je zal be- *en. als je hem je toestemming geeft. Bovendien zelf. dat je niet weet waarom je vader hem '•t weggestuurd. Misschien heb je gelijk, zei Mary na een lang ?wijpen. paar dagen later ontving Ben Briggs den vol den brief: )SJ iaat lirksü ch* /IJW Geachte Heer, Volgens uw instructies bracht ik een bezoek aan miss Judson en verzocht haar om het la boratorium te mogen gebruiken. Ik vertelde baar. dat ik proeven aan 't doen was over nieuwe kleurstoffen en dut mijn eigen labora torium niet bruikbaar was. Berst scheen ze ge neigd om aan mijn verzoek te voldoen, maar later liet zo me weten, dat het niet mogelijk was. Ik ben tot de conclusie gekomen, dat zij bet me niet geweigerd zou hebben, als die miss Trevanion er niet de hand in had gehad. Deze jonge dam© stelde me een paar vragen, die ik echter niet beantwoordde. Ik ben ervan over tuigd. dat zij het was. die miss Judson afgera den heeft mij in haar laboratorium te laten werken. Al zijn onze plannen dit keer niet ge lukt, ik zal zo op de een of andere manier wel verwezenlijken. Vergeef mij do vraag: maar kunt u mij misschien tien pond voorschot ge ven. Mijn vrouw is ziek geweest en ik moet de doktersrekening betalen. Uw dw. dienaar, L Wilfred Langham." las en herlas dezen brief en dienzelfden avond ■*nt hij opnieuw een bezoek aan Wilfred Lang- EEN „LUIK" DICHTGESLAGEN. Een ingezetene van Texel, Pieter VI., met duidelijk uitgesproken boksneigingen, onthaalde op 11 Oct. al daar den slagersknecht A. N. Ran op een welgemikten vuistslag op het oog, welk nuttig lichaamsdeel door dien mep niet in bruikbaarheid en uiterlijke schoonheid werd vermeerderd. Hij moest thans deswege terecht staan, doch was niet verschenen. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen. „ENTRE NOUS" BEHANDELD. De 26-jarige deftig geconstumecrde kleermaker en koopman A. J. K. uit Haarlem stond op 19 October met gesloten deuren terecht ter zake het plegen van een handeling, die nadere aanduiding ongewenscht maakt. Deze zaak werd alstoen aangehouden en heden met het hooren van den heer reclasseeringsambtenaar op de gebruikelijke wijze voortgezet. KLANDISIE, WAAR NIET REIKHALZEND NAAR UIT WERD GEZIEN. Op 29 Juni j.1. verscheen in den winkel van de firma Slijkerman te Medemblik de hceren gebroeders Dirk en Johannes Petrus T., verblijf houdende in een woon wagen, welke heeren geen gewcnschte klanten bleken te zijn. De slager Dirk T. presenteerde toch een nota ten bedrage van f 4 87 ten laste van den heer Jan Slij kerman, die daarop reageerde door een tegenrekening aan te bieden. Deze contra-prestatie viel niet in goede aarde en ging Dirk T. tot handtastelijkheden over. De oude heer Spijkerman en diens bevallige Annie begaven zich ook in de vuurlinie en ontvingen eveneens hun deel in de optaters die kwistig werden uitgedeeld. Vol gens oe waarneming der familie Slijkerman, zou Jo hannes Petrus T. daarbij als wapen hebben gebezigd een knipmes van respectabele afmeting. Deze zaak werd behandeld op 2 November, doch werd uitgesteld om het rumoerige incident nog eens nader uit te pluizen. Behalve de familie Slijkerman, vader, zoon en dochter, werd, nu de zaak opnieuw aan de orde kwam. ook nog gehoord de heer D. J. J. v. d. Schans, majoor der rijks- veldwacht, die den politierechter meer-onpartijdig kon voorlichten. De zaak passeerde alsnu nogmaals de revue, en achten wij het overbodig daarvan nog een uitvoerig relaas te geven. We zullen dus met uw permissie maar volstaan met de verklaring te releveeren van Majoor v. d. Schans, die mededeelde dat Dirk T. hem had ver klaard, dat hij de heeren Slijkerman flink had afge tuigd. Ook zijn broer legde een dergelijke erkentenis af. Eisch tegen Dirk T. f 30 boete of 30 dagen en tegen J. P. T., die met een knipmes had gemanoeuvreerd f 40 boete of 40 dagen. Vonnis overeenkomstig requisitoir. EEN COLLECTIEVE AFDROOG-OEFENING. De heeren verdachten Dirk S., Piet B. en Gerrit K. hadden het niet noodig geoordeeld zich persoonlijk te presenteeren, toen zij waren opgeroepen, ter zake het persoonlijk feit, dat zij te samen en in vereenlging in den nacht van 20 op 21 Sept. ter gelegenheid van ae kermis te Zuidscharwoude, den landbouwer H. V. Twisk uit Heerhugowaard hadden mishandeld. Het vechtlustig trio had Van Twisk vooraf van de fiets gewerkt, ten einde hem op hun „dooie gemak" eens af te kunnen ranselen. De heeren zijn al vechtende in een steeg ge rold en greep Gerrit K. zijn slachtoffer by de keel, ter wijl Dirk S. hem op het hoofd trommelde. Ook cenige andere personen, behoorende bij het gezelschap, dat Van Twisk vergezelde, werden door verdachten gemo lesteerd. Vooral getuige P. Vader moest het geducht ontgelden en geraakte zelfs bulten kennis door die kani- baalsche behandeling. Eisch f 50 boete of 50 dagen tegen ieder der ver dachten. Uitspraak D. S. f 50 boete of 50 dagen, P. B. en G. K. ieder f 40 boete of 40 dagen. EEN ONWILLIGE KILOMETERVRETER. De 39-jarige pantoffclmaker August Carolinus Pr. stond terecht op grond van het feit, dat hij in den avond van 3 October, rijdende op een motorrijwiel op het Koningsplein te Den Helder, welke motor niet voor zien was van de voorgeschreven verlichting, niet had voldaan aan de vordering van den agent G. van Poel- wijk om af te stappen. De pantoffelmaker bekommerde zich blijkbaar om geen enkele pantoffel en reed ijskoud door. Maar de ordebewaarder wist hem toch wel te vinden en droeg zorg, dat de heer August Carolinus he den voor den politierechter kon compareeren. Hij bracht nog zijn zwager, een grondarbelder, als getuige a decharge voor het voetlicht, waar hij geen weg mee wist. Doch door de vriendelijke hulp van den politie rechter kwam dan naar voren, dat deze heer de plaats had vervuld van duo-girl en beweerde, dat er wel licht had gebrand. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis dito. DEN BAAS UITGEKAFFERD. 'n 24-jarig arbeider, genaamd Hugo T., wonende te Uitgeest, moest zich verantwoorden, omdat hij op 7 October aldaar zijn werkgever C. B. v. d. Maal, uit voerder te Nieuwcr-Amstel, had beleedigd, door hem het juist niet welwillende woord „ploert" toe te voe gen. Verdachte was boos, omdat v. d. Maat vreemd volk had aangenomen, terwijl hij zulks aan verdachte had toegezegd. De heer v. d. Maat verklaarde evenwel, niets HOOFDSTUK XVII. Leeds versus Trevanion. Mary Judson zat alleen in de huiskamer van I.a- burnum Cottage. Er waren diepe kringen onder haar oogen; ze zag er bleek en vermoeid uit. Meer dan een jaar was verloopen sinds Uangham's ver zoek. Het was toen Februari, een koude, mistige maand en hoewel het nu Mei was. waren er nog niet veel sporen van den aanstaanden zomer te be kennen. Gen bloem was te zien in Rhododendron Street, geen groen blad aan de boomen. Toch was de lucht al warin en zwoel. Ik ben oud voor mijn tijd, dacht Mary Judson ik heb nergens meer gevoel voor Het is teleurstel ling op teleurstelling geweest. Ik ben niets verder gekomen. Ze zuchtte diep en keek naar haar witte, bijna doorschijnende handen. Ik leef eigenlijk, inaar voor twee dingen, dacht ze. voor wat mijn vader mij heeft nagelaten en om Nancy's droom te helpen verwezenlijken. Kon ik er toch maar in slagen! Ik weet zeker flat ik dan net zoo gezond en sterk zou worden als vroeger. Maar nog altijd ontbreekt die kleinigheid, die ik onmoge lijk kan ontdekken Ik voel me of ik alle hoop maar moet opgevenMaar NanCy zal direct wel thuis komen en ze mag niet merken, dat ik zoo aan 't tobben ben Ze hoorde Nancy's vlugge voetstappen buiten de deur en, zich omkeerend zag ze haar aankomen. Ze ziet bleek, het arme kind. dacht ze. Ze ziet er heel wat slechter uit dan toen ze voor twee jaar hier kwam Hallo, Mary! groette Nancy vroolijk, hoe is het ermee? Mij gaat het uitstekend, glimlachte miss Jud son. Dat is niet waar! Wat heb je den heelen dag uitgevoerd? In het laboratorium gewerkt? Neen. antwoordde de ander. Ik voelde me niet goed in orde. Ik heb den heelen dag hier ge zeten. Nancy keek haar onderzoekend aan; ze zag hoe bleek en ziek ze er uitzag. Heb je zitten tobben? Neen, alleen Alleen wat? Het komt er niet op aan. Luister maar niet naar me. Je hebt vacantie noodig! riep Nancy. Je moest eens weg van Rhododendrom Street, je hebt De Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland doet ons het volgende resultaat van de door haar gehouden Inventarnsatie van Stapel-producten toekomen: Naam der Veiling: Opperdoes. „Ons Belang" Medemblik. „De Eendracht" Grootebroek, „De Tuinbouw" Hem, „De Zuiderkogge'' Bussum, „Nieuw Leven" Avenhorn, „Avenhorn en Omstr." Medemblik, „Sint Joseph" Obdam, „De Tuinbouw Warmenhuizen „.Centrale Veiling" Broek op Langendijk, „L.G.C." Wognum, „De Volharding" Totaal in K.G. Totaal in wagons van 10.000 K.G. Op 1 December 1930 waren aanwezig 271934 W. Heden meer of minder aanwezig Deenschc Roode kool Gele kool Witte kool Uien Peen 870.000 910.000 710 000 40.000 552.000 201.000 190.000 87.950 12.000 1.460.COO 740.000 480.000 240.000 507-500 049.700 265.550 178.500 32.500 20.500 785.000 985.000 605.000 260.000 60.000 1.180.000 280.009 6:10.000 83.650 1.150.000 850.000 1.100.000 200.000 50.000 10.019.000 1.795.600 5.983.600 511.050 45.000 10.704.000 11.156.000 10.726.600 1.260.000 147.200 and" 18.090.000 6.890.000 18.860.000 1.585.000 255.000 251.000 IP. tó 181.000 6.000 1. 40.201.600 24.580.800 39.821.750 4.452.150 509.200 Totaal 4020 W. 2458 W. 3082 W. 415 W. 57 W. 11562 W. 1895 w! 26S4tf W'. 825 W. 158 W. 8282 W. 1900K W. meer 508 W. meer 1207 34 W. 380 W. 101 W. 3280 W. meer minder minder meer met verdachte te maken te hebben. Hq was nimmer bij hem werkzaam geweest. Eisch f 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform. Bijna te geef! DE STAAT DER NEDERLANDEN BENADEELD. Dit niet te gering te achten feit werd ten laste ge legd aan den niet verschenen heer Willem P. te rien Helder, die zich drie planken toebehoorende aan het Rijk, wederrechtelijk had toegeëigend. De waarde be droeg 5 a 6 gulden. Verdachte is meermalen veroor deeld. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak conform eisch. EEN MANNETJESPUTTER OP DE VERDACHTEN- BANK. De reusachtige caféhouder Pieter S. uit Anna Pau- lowna was voor den politierechter geconvoceerd wegens mishandeling van een drietal kooplieden, die hij 7olgens de dagvaarding nogal tamelijk ruw zou hebben behan deld. De verdachte ontkende evenwel die mishandelin gen en had 3 getuigen a decharge medegebracht. In de eerste plaats werd gehoord de marktkoopman J. Waterman uit Amsterdam, die verklaarde met den caféhouder te hebben afgesproken, dat deze hem en nog eenige collega's met een auto vanaf Wieringen. alwaar het kermisfeest werd gevierd, te zullen halen. De caféhouder was alstoen wel ter plaatse, doch b'.eek niet behoorlijk in staat te zijn, een auto te besturen, zoodat voor de rit werd bedankt cn getuige liever van de autobus gebruik maakte. Het scheen echter dat ce caféhouder neg behoorlijk was om zijn handen te ge bruiken. Althans hij schudde getuige geweldig door elkaar, pakte ook diens vrienden aan en sleurde den 62-jarlgen heer L. v. Gelder over den grond en nam cok den heer Kroonenburg op een allesbehalve zachtzinnige wijze te „grazen". De heer S. ontkende beschonken te zijn geweest. Hij trad op. omdat de heeren weigerden hem den overeen gekomen huur van de auto te voldoen. De heer Wa terman trachtte hem te scheppen, wat hem mislukte. De heer Leon van Gelder verklaarde door verdacht te Anna Paulowna over den grond te zijn gesleurd, waarbij hü werd gestompt en geslpgcn. Do heer Kro nenberg werd op gelijke wijze afgetuigd, Joch dit had getuige niet gezien. Nadat de kastelein diverse staaltjes van zijn reuze kracht had gedemonstreerd, werd hem het verlangde geld uitbetaald, waarmode het Incident werd beëindigd. De heer Bruin, rijksveldwachter te Wieringen gaf to kenftcn dat verdaohto aldaar onder den invloed verkeer de. wat hem betrof, zou hij het niet gewaagd hebben, met hem alstoen een autorit te ondernemen. Hij is een goed man, maar hij moet niets gebruiken. Volgens een der getuigen a decharge was de caféhou der geschept door den heer Waterman en was verdachte op zijn achterste gevallen. Hierop kreeg de heer officier, mr. v. d. Feen de Lille het woord, die verklaarde zich geen juist idee van het gebeurde te kunnen vormen. In ieder geval bleek, het voorgevallene niet zoo ernstig te zijn geweest als het zich liet aanzien. Vast stond wel, dat de verdachte niet be paald nuchter was. Hij werd tot duver niet veroordeeld en maakte persoonlijk een gunstigen indruk. De offi cier adviseerde den kastelein voorts zelf van de flesch af te blijven en vorderde tenslotte f 35 boete of 35 dagen Vonnis f 25 boete of 25 dagen. De heer S. nam met dit vonnis genoegen. Ook de heer Officier. EEN LÏEFKOOZING MET EEN IJZEREN STAAF. De 29-jarige werkman Ant. Prins, wonende te Alk maar stond terecht als verdacht in den avond van 13 October zijn medeliefdelaanbewoner den voeger A. Spij- de frissche zeelucht noodig. weg uit die afschuwe lijke benauwde stad. Hoelang is het wel. geleden dat je vacantie had? En hoelang sinds jij vacantie had? vroeg de ander terug. Ik heb het niet noodig. ik ben sterk genoeg. Maar Neen, kindje, en de tranen klonken in Mary's stem jij hebt het net zoo goed noodig als ik. We konden ons tot nu toe geen vacantie permitteeren. Kon ik die rubber maar maken, kon ik dio rubber maar eindelijk ontdekken. Luister eens. riep Nancy uit, ik heb goed nieuws voor je! Goed nieuws? F.r is maar één ding dat goed nieuws voor mij zou zijn en dat schijnt niet te ge beuren. Jawel, lachte Nancy. Er bestaat nog wel iets anders op de wereld! We gaan samen een vacantie- reisje maken. We laten dit rookerige benauwde Lee is voor wat het is en gaan samen naar! Corn- wall. Plaag me niet. zei Mary. Naar Cornwal gaan kost geld en dat hebben we geen van beiden. Ik wel! Luister naar wat ik je vertel: je kent mijn overeenkomst met John Shawcross? Ik zou honderd pond per jaar verdienen en deelen in de winst, als de zaken goed gingen. Maar de zaken pingen niet goed! Je hebt me zelf verteld, dat de firma ter nauwernood kon rond komen. Ik heb me vergist, zei Nancy. Het is beter gegaan dan we dachten. John Shawcross kwam van daag mijn kamer binnen en zei. dat hij eindelijk een paar belangrijke hestellingen uit Londen had gekre gen. Is dat niet heerlijk? Ik ben echt blij voor je, en Mary Judson's bleeke wangen kleurden zich. Maar er is nog wat anders! Kijk eens! en het meisje zwaaide een chèque voor de oogen van de oudere vrouw. Honderd pond! schrikte ze. Honderd pond! Ja. het is een extra-tje. Heelemaal buiten mijn salaris. Ik heb het nu pas van John gekregen en ik voel me zoo rijk als Rothschild! Weet je wat we moesten doen? Het huis sluiten. Sarah F.llen vrijaf geven en voor een maand naar Cornwall gaan. Ken maand! Ja, een maand, herhaalde Nancy. Het zal er nu prachtig zijn, de zon schijnt er, de vogels fluiten we zullen kamers huren in de buurt van Trevanion Court en we zullen een heerlijken tijd hebben, dat bo- loof ik je kerman, een gevoeligen slag op het hoofd te hebben ge geven met een Ijzeren staaf. In den morgen van dien dag had de heer P. reeds onaangenaamheden gehad met MeJ. Spijkerman en des avonde zijn ontroerd gemoed nog eens extra gekoeld door het hoofd van buurman met het onderstel van een kinderwagen te bewerken, zoodat medische reparatie noodig bleek. Volgens Mej. P., dc echtgenoot© van verdachte, be weerde dat de heer Spijkerman zich had voorzien van een bijl, waartegen de heer Spijkerman meende te moe ten protesteeren, door achter uit de getuigenbank ta schreeuwen, dat juffr. P. stond te liegen. De politierechter verzocht den getuige deze ongema nierdheden niet in de rechtzaal tot uiting te brengen. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis f 20 boete of 20 dagen en betaling aan den heer Spijkerman van f 6 we» gens medische onkosten. NOG MEER LIEFDELAAN-MINNEKOZERIJ. De heer Arend S., voeger te Alkmaar, n°.m als nit plaats op het zondaarsbankje, op grond van het nogal ernstige feit, dat hij op 13 October, na een onbeduiden de woordenwisseling over het vegen van het straatje, zijn buurvrouw Mej. Prins, geboren Hart. zou hebben bedreigd met doodslag, waarbij hij gebruik maakte van een knipmes. Volgens getuige verkeerde buurman S. onder den invloed van sterken drank. De heer S. erkende wel een borreltje op te hebben ge had. doch beweerde geen doodslagtige voornemens to hebben gekoesterd. Overigons had hij wat onzin verkocht over milimeteren. 'n kunstbewerking, die hij buurvrouw Prins wilde doen onderga».n. Gevorderd werd tegen dezen 38-Jarigen huisvader met 7 kinderen, die op klaarlichten dag gebruik maakt van sterken .drank. 1 maand gevangenisstraf. De politerechter wenschte een reclesseeringsonderzoela en stelde de verdere behandeling uit tot 1 Febr. 1932. De heer Wiggers heeft dus weer werk aan den winkel. MEN MAG MAAR NIET ZEGGEN. WAT VOOR DEN MOND KOMT. Een 33-Jarigc autoreperateur te Hoorn, de heer Joh. K. zou volgens dagvaarding op 23 September den koop man Jan Duin hebben toegevoegd, dat hij een ..oplich ter" was. Vooraf waren er reeds onaangenaamheden ge rezen over vorkecrsnangelogenheden, die ons niet volko men duldelHk waren. De heer Ooms. In dienst hij verdachte, was in zijn ver keringen vee] minder positief dan bij de politie. Eisch f 55 bnete of 15 dagen. Verdachte gaf daarop nog een uiteenzetting der fei ten om zün optreden te rechtvaardigen, waarop hij werd veroordeeld tot f 12 boete of 12 dagen, waarmede ge noegen werd genomen. GEEN WERK VOOR EEN EERZAAM WINKELIER. De 29-jarige winkelier Joh. K. te Akersloot verscheen sis verdachte op grond van de compromlteerende feiten, dat hij op 14 October te Helloo op Kapel, den tuinder A. Kok van zijn rijwiel te werpen en hem met een lat een slag op het hoofd toe te dienen, zoodat Kok bloe dend werd gewond en medische hulp noodzakelijk bleek De verdachte erkende hetgeen hem was ten laste gelegd. Hij deed het voorkomen of den aanval een vergissing wr.s en was bereid de schade, f 5. te voldoen. Gevorderd word f 20 boete of 20 dagen. Opgelegd werd t 20 boete subsidiair 20 dngen hechtenis, conform requisitoir cn betaling van f 5 schade aan den heer Kok. NOGMAALS HET VERDUISTERDE OF GESTOLEN HONDJE Ten slotte verscheen alsnog de taxi-chauffeur Hen drik Joh. Z., wonende te Amsterdam, welke persoon was veroordeeld bij verstek tot f 50 boete of 50 dagen ter za- Of dat heerlijk zou zijn! riep Mary uit. Zóu zijn? Het zèl gebeuren. Maar dat kost een macht geld. kindje. Cornwall is een eind weg; de reis alleen kost een kapitaal. Je hebt er niets mee te maken: ik betaal alles! riep Nancy uit. Voor mij betalen? Ik denk er niet aan. Ik wil tegen niemand en tegen niets dank je zeggen, zoo lang ik leef. Haar echter Yorkshire-onafhankelijkheid kwam bo ven, ofschoon Nancy s voorstel haar eigenlijk buiten gewoon aanlokte. Je weigert het toch niet? Ja. kindje, ik wil niet van andermans geld pro- fiteeren. Waarom huil je nu? Mary. Nancy's stem klonk onvast je zei me. dat nis de rubber je zou lukken, je het oude huis voor me zou terug koopen. Wat zou je ervan zeggen, als ik dat weigerde nan te nemen? M at ik ervan zou zeggen? Dat zul je toch nooit weigeren? O. als ik maar de kans ertoe had. F.n toch weiger je. dat ik dat reisje voor je be taal. Ik wil je op de een of andere manier mijn er kentelijkheid toonen. je bent zoo goed voor me ge weest. die twee jaar. Bovendien, als je slaagt, dan Als je het zoo opvat: ja! zei Mary Judson. Dan valt er over te praten. En je zult zien. dat ik slaag! Nancy's aanwezigheid had haar weer wat opgewek ter gemaakt en haar droevige stemming scheen voor een oogenblik overgedreven te zijn. Je zult zien, hoe het je zal opknappen, ging Nancy voort; na een maand vacantie hen je een ander mensch. Ik wil met Je wedden om een nieuwe japon, dat je na een maand vacantie in Cornwall tien pond dikker bent geworden. Maar kan je het heusch betalen? vroeg Mary angstig. Betalen? Ik zal ie mijn boekhouding laten zien. Ik heb twee honderd pond over van wat ik bezat en bovendien heb ik deze chèque. En verder ga ik bin nenkort veel meer verdienen: dat heeft mr. Shaw cross mij verzekerd. Luister: vandaag is het de 27e en over drie dagen gaan we op reis naar Cornwali. Drie dagen? Zoo gauw kan ik niet klaar zijn. Waarom niet? Omdat het huis eerst heelemaal schoongemaakt moet worden. Je kunt doen wat Je wilt, maar over drie dagen gaan we weg. En nu gaan we samen gezellig thee drinken. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5