VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. rtan en met algemeene stemmen wordt tot hoofd der Kool benoemd de heer A. van Meerten. ne Voorzitter hoopt dat een gelukkige keuze zal •jn gedaan. De burgemeester van Den Helder heeft «en bezwaar dat de benoemde tegen 1 Januari te nen Helder ontslag verkrijgt en spr. wijst in dezen «ok weer op de tegemoetkomende houding en goede Jamenwerking met den grootcn nabuur, wat niet ge noeg °P prijs is te stellen. Met algemeene stemmen worden de heeren A. Va der en J- G- van Graas herbenoemd als leden van Algemeen Armbestuur. De vervoerkosten bij de werkverschaffing. B. en W. stellen voor tot betaling van de helft der rervoerkosten per autobus van in de Wieringermeer te werk te stellen werkloozen, voor zoover deze daar toe zijn aangewezen door de Commissie van Toezicht opde Arbeidsbemiddeling en plaatsing mogelijk is. De Voorzitter merkt op, dat waar wellicht die mo gelijkheid niet zal bestaan, toch steeds eenige koe ren werkloozen vervoerd zijn geworden. Door Den Helder wordt de helft der vervoerkosten betaald en B. en W. vinden het billijk, dat ook Callantsoog dat toet. Het is de bedoeling dat de helft der vervoer kosten wordt betaald voor één kostwinner uit een ge- xin en betreft het een groot gezin, dan voor 2 te werk gesteldcn uit dat gezin. Mocht het noodzakelijk blijken dan zouden B. en W. machtiging willen heb ben om ook tot de helft bij te dragen in de vervoer kosten van werkloozen, die bij Staatsboschbeheer te werk worden gesteld. De heer Kruit vraagt hoe groot de vervoerkosten naar de Wieringermeer zijn. Dc Voorzitter zegt van naar Den Oever met een bus van li personen f 49 in de week, zoodat het dan de gemeente ongeveer f 25.per week kost. Moeten je werkloozen elders heen, b.v. naar Kolhorn, dan zul len de kosten wel iets minder bedragen. Het voorstel van B. en W. wordt goedgevonden. Besloten wordt tot vernieuwing van de rekening- jurant-overeenkomst met de Bank voor Nederland se Gemeenten. Waar een saldo van den kapitaal- ienst, dienstjaar 1931, bestemd moet worden voor m aankoop van rentegevend goed, word# besloten aankoop van twee Staatsschuldbewijzen elk ad 1100.-. Besloten wordt tot aanschaffing van een snel- icher ten behoeve van het raadhuis. De kosten bo- .jgen f 48. De heer Kruit acht aanschaffing voor de nieuwe ichool ook gewenscht. De Voorzitter merkt op dat het brandgevaar daar niet zoo groot is, doordat er centrale verwarming is en de brandstoffen in een betonnen afdeeling zijn on dergebracht. De heer Weij heeft wel gehoord dat brandstoffen Tflioo kunnon broeien. Dc Voorzitter zegt toe, dat B. en W. zul- tn onderzoeken of aanschaffing van een snelblus- idier voor de school noodig is. In verband met de wijziging van de woningwet, lordt besloten tot wijziging van de verordening op !t bouwen en bewonen voor deze gemeente en wel at betreft het opnemen van een bepaling dat in ot naast den hoofdingang van ieder perceel een sleuf aanwezig moet zijn voor het inwerpen van poststuk ken. De tweede wijziging betreft het beroepsrecht inzake t beslissingen van B. en W. op vergunningsaanvra gen tot aan- en verbouw van gebouwen. Besloten wordt tot wijziging van de gemeentebe- pooting 1931. Voor de herziening van den ligger der ween moet worden betaald f 760.15, een tamelijke uit gaaf, doch waarvan van de provincie een vrij behoor lijk bedrag terug ontvangen zal worden en dat voor den dienst 1932 een zeer gewenscht meevallertje zal beteekenen, zegt de Voorzitter. De beer Vries vindt het een respectabel bedrag en dot terwijl do Duinweg altijd heeft bestaan. De Voorzitter ontkent dit laatste en voorts wordt do gemeente van hoogerhand opgelegd. Een schenking. i Voorzitter deelt dan mede, dat van de familie de Poll bericht is ingekomen dat een bedrag van aan de gemeente wordt geschonken in de kosten gemeentehuishouding. Do Voorzitter noemt dit verrassing. Wel is het bedrag bij vorig jaar ver- 1erd, maar dat zal zijn oorzaak ook vinden in de standigheden. Spr. stelt voor de schenking te rden, onder dankbetuiging aan de familie Van Poll. iertoe wordt besloten, de rondvraag zegt dc heer Vries dat het hem ij bij het Sluisje loopt, treft dat het licht daar kolossaal brandt. Zou die zaak niet in kannen en iairiJ?ke,? zij" ,e kr%*n- hem voorzitter begrijpt uit de sarcastische wijze 'j,,,,, *arop de heer Vries dit zegt, dat het licht nog niet indt. Na het besluit hebben B. en W. direct aan t P.E.N. opdracht gegeven en spr. zal een rappellc- aan het P.E.N. zenden. 's heer Vries zegt dat er wel een paar lantaarpa- liggen. Hierna volgt sluiting en waar het wellicht de itste vergadering in dit jaar zal zijn, met dank voor prettig* samenwerking en dank aan de pers ;emi artft* t opi jetreü m is m het den W U; ,T9 De van 1 i. Spt cam t spoel het oi ldus 4 kt. Bi roaif willi TWEEDE OPVOERING VAN HET BLIJSPEL: SCHOORLSCHE ZOMERWONINGWEELDE. De zitting voor den kantonrechter te Alkmaar werd geanimeerde wijze ingezet door de hervatting van de contra roevrouw e. O. W. R.. waarbij de heer Cor- Krlller, haar echtgenoot, behoorlijk voorzien van *WeKelde volmacht optrad als haar gemachtigde. getuige werd thans gehoord baron von Fridagh. gtgemeester der gemeente Schoor!, die verklaarde, dat de eigenares van bedoelde woning geen toestemming verleend tot permanente bewoning, omdat deze wo- *erd beschouwd als een bijgebouw Ook werd het "renscht geacht twee perceelen als woning te doen n. die gezamenlijk over slechts éfn erf beschlk- N'og andere argumenten werden door den burge ter naar voren gebracht om aan te toonen. dat f een overtreding van artikel 7 van de desbetreffen- ♦wordening was gepleegd, heer Krlller bestreed de opvatting van den bur- het ^8ter cr" deeW® daarbij mede dat het hem gemak- vallen don burgemeester om den tuin te lel- '•«xHht men ham niets kon maken, maar hij ®*hte eerlijk te blijven en liever openlijk voor zijn *ten te strijden. Bedoelde woning was opgetrokken roo», 1 de totstan.-! keming der verordening, en ook toen ïr SJ* *7 bewoond. Vo rts geheel ingericht als een perma- woaing. P* heer ambten- ar had een vervolging ingesteld we- overtredinf v. a art 55 der woningwet, wat hij vei- achtte dan te dagvaarden terzake overtreding der <*elijke verorde ting en vorderde f 15 boete of 15 da- De hoer Krlller qualificeerde het requisitoir van rues Tack a onlogisch, zooals hij nader uiteen terwijl de burgemeester nog opmerkte, dat be- woning indertijd was bestemd voor schuur, maar een woning was omgebouwd, tegen den wil van wenaj&lige gemeentebestuur, dat echter in gebreke feblevcn om krachtdadig op te treden. Ma ton rechter zal de kous verder afbreien en dagen schriftelijk vonnis wijzen. oH o.y ruin. li# RIURMEE8TER TI" ««liet lU„;h< Pttiroa, HAD DE WET OP ZIJN HAND. tusschen den slager S. B. K. te Noord- lde cn den keurmeester Frielinck met betrek king tot het al of niet losmaken van de nieren van een geslachte en ter keuring aangeboden knorrepot werd thans weer onder de aandacht gebracht en ter verdere behandeling gepresenteerd. De heer Frielinck verklaar de dat art 8. Ie lid letter D. van de Vleeschkeurings- wet nadrukkelijk voorschreef, dat de slager deze orga nen moest losmaken. Voortdurend had slager K. zulks nagelaten, tot het den keurmeester eindelijk begon te vervelen en hij procesverbaal opmaakte. De heer G. v. d. Meulen, keurmeester te Alkmaar, deed mededeeling, dat hij en zijn collega's werkzaam aan het abattoir te Alkmaar, steeds gewoon waren zelf bedoel de organen los te maken, ten einde spoedige verkleuring te ondervangen. Dit was echter een persoonlijke methode van den heer Voorthuizen, directeur van het slachthuis te Alkmaar en geen wettelijk voorschrift, De slager bleek dus aan het kortste eindje te trekken en werd ver oordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. Hij was alreeds begon nen het voorschrift op te volgen. EEN VERBAZEND ARMOEDIGE COMBINATIE! De monteur zonder metier, Barend D. uit Broek op Langendijk, was op 21 Juni in onderhandeling over den aankoop van een motorrijtuig, dat reeds sterke symp- tonen van seniele aftakeling vertoonde en waarvoor dus vermoedelijk geen buitensporig hoogen prijs werd ge vraagd. De kooplustige monteur maakte alstoen een prefritje, dat voor hem buitengewoon onvoordeelig uit liep. Hij werd namelijk aangehouden op den Rustenbur- gerweg te Heerhugowaard, 's nachts om 12.30, omdat de voorgeschreven verlichting ontbrak en voorts was er geen signaalhoorn aanwezig. Bovendien bleek de bestuur der niet in het bezit van rij- noch nummerbewijs. De veldwachter had dus heel wat te schrijven en reikte niet minder dan 4 bonnetjes tegelijk uit. De pechvogel met zijn zondenregister stond heden terecht cn werd veroor deeld in totaal tot 28 gulden boete of 28 dagen hech tenis. UITSPRAAK INZAKE DE OVERTREDING DER STRANDVERORDENING TE BERGEN AAN ZEE Da kantonrechter te Alkmaar, uitspraak doende in de zaak contra Mr. v. L. aldaar, heeft geen termen gevon den bedoelde verordening niet verbindbaar te verklaren, doch den overtreder schuldig verklaard en hem ver oordeeld tot f 4 boete subs. 4 dagen hechtenis. Volgens meoning van den kantonrechter was o.m. de verordening wettig tot stand gekomen en volkomen rechtsgeldig. M. de R.. Zullen we eindelijk met de heilstaat worden gezegend? Toen ik nog een jongeling was en we luisterden naar de propagandisten van dc S.D.A.P. dan was altijd het parool van die partij: opheffing van het privaat bezit en alles aan de staat; die tijd is 30 jaar voorbij; voor enkele jaren terug tot heden werd dat niet meer ge hoord; de voormannen van de S.D.A.P. spreken daar niet meer over en of dat komt omdat zelf een flink deel zoo zachtjes aan kapitalist is geworden weet ik niet, maar het is toch een opmerkelijk verschijnsel. Het ka pitaal, dat vroeger zoo werd veracht, schijnt toch helaas ook nog iets aantrekkelijks te bezitten. Maar nu alles malaise is en veel geklaag wordt ver nomen, nu het steun is voor dit en steun voor dat. krijgt die socialistische heilstaat toch wel zijn bekoring. Een Ned. Herv. predikant, een moderne dominé, zoo die wordt genoemd, vroeg mij: is 't bij jou ook stil in de zaak? Hoewel ik niet van klagen houd, moest ik hem beken nen, dat het merkelijk stiller was dan gewoonlijk, doch ik trachtte er nog een lolletje van te maken en zei te gen m'n vrager: ja, een moderne kerk en een zaak heb ben tegenwoordig veel overeenkomst Hoe bedoel je dat? vroeg de predikant. Nou. zeg ik tegen hem, ze trekken allebei geen klan-1 ten meer. Dominé. die ook van een grapje houdt, gaf dat toe, maar repliceerde, dat er toch nog wel verschil in was, want, zei hij, mijn tractement gaat evengoed door, maar ik vermoed van het jouwe niet! Dat was een zeer juist antwoord van den predikant en onwillekeurig komt dan het woord steun in je gedachten. Maar als je daar nog eens verder over nadenkt en de zakenmenschen komen ook om steun vragen, en wat motief is er om het niet te geven als bewezen kan wor den. dat zonder steun de winkeliers, handelaren, enz. te gronde gaan, dan krijgt tenslotte elkeen steun. Steun is natuurlijk goed voor ongelukklgen, als blin den, mismaakten, geestelijk zwakken en niet te vergeten de ouden van dagen; laat de regeering daar royaal voor zorgen, maar overigens lijkt Het mij twijfelachtig toe; maar kan het beslist niet zonder steun, is het dan niet beter om rechtstreeks en met spoed, met versnelden pas te gaan naar den heilstaat, dat wil zeggen, alle eigen dommen door den staat In beslag te laten nemen, alle menschen in staatsdienst te stellen en het private bezit op te heffen? Ieder krijgt naar gelang waar hij voor geleerd heeft en waar hij bekwaam voor Is. een betrek king van den Staat Misschien is dit dan meteen een begin om ook het geld, waar zooveel beroerdigheid door ontstaat, de we reld uit te helpen, alle egoisme of zelfzucht gaat dan waarschijnlijk uit de menschelijke ziel vandaan en kee- ren wij weer in het paradijs terug, waar zonen uit het zelfde huis als broeders samen wonen en het liefdevuur niet meer wordt gedoofd. Als dit eenmaal bewaarheid kon worden, zou uit de tegenwoordige malaise toch nog heel wat goeds geboren kunnen worden. Anna Paulowna. x. OPVOEDING VAN DEN AUTOMOBILIST LANGS NIEUWE BANEN, ONMACHT, OF OPZET? Mijnheer de Redacteur, Gaarne eenige plaatsruimte voor het onderstaande, waarvoor mijn dank. Wie tegenwoordig in Alkmaar vanuit het Noorden de hoofdstraat dezer stad. de Langestraat, inrijdt, zal op sommige avonden aan de uiterste Zuidpunt dezer straat een lichtbron kunnen ontwaren, die in sterkte en fel heid de meest verblindende autolamp ver achter zich laat. (Dit licht blijkt opgesteld te z(jn in een winkei- etalage). Wie daarbij gezeten is achter een beregende auto voorruit, zal, na slechts enkele oogenblikken reeds, voor de zooveelste maal moeten erkennen, dat het van den wetgever goed gezien was, om het gebruik van ver blindende autolichten onder bepaalde omstandigheden strafbaar te stellen. En wanneer nog niet bij den betrokkene mocht zijn doorgedrongen het besef, dat chauffeeren onder - oren- bedoelde omstandigheden den eisch stelt van volledige rijvaardigheid, een volkomen tegenwoordigheid van geest, plus een scherp oog, zoo zal hij bij een exercitie door de Langestraat de noodzakelijkheid dezer goede eigenschappen ten volle moeten erkennen. Met andere woorden: autorijden in de Alkmaarsche Langestraat kan tegenwoordig ernstige gevaren op leveren. Het spreekt vanzelf, dat er onder degenen, die deze opvatting deelen, zullen zijn, die zich afvragen, waarom dan toch een dergelijke, schijnbaar ergerlijke toestand, bestendigd blijft. En, of men hier te maken heeft met slofheid, en- macht of opzet. Daar het hier vermoedelijk een kwestie van polltio- neelen aard geldt, mag aan slofheid zeer stellig niet gedacht worden. Immers, tracht men niet. naar zoo dikwijls beweerd wordt, in 't bijzonder in Alkmaar, van den automobi list en motorrijder een goed burger te maken? Is Alk maar niet in het bezit van een collectie parkeervoor- schriften en verkeersaanwijzingen, die evenzoovele be wijzen zijn van gedegen studie? Streeft niet de Alk maarsche politie er met hardnekkigheid naar, om zeifs geringe verkeersovertredingen te maken tot een onder werp van ernstig beschouwen in zeker Langestraatsch gebouw en worden aldaar de overtreders niet naar behooren behandeld? Wie twijfelt, leze trouw de „Schager". Na enkele jaren reeds zal men enthousiast zijn voor het vele, dat in Alkmaar wordt gedaan in *t belang van een vertig verkeer. Geen slofheid dus! Onmacht dan? Waarschijnlijk nog minder. Welke stad toch heeft meer dan Allernaar, getoond in staat te zijn, om alles en allen, die een veilig verkeer in den weg staan, door middel van zorg vuldig geredigeerde verordeningen e.d., tot rede te brengen? Opzet dus? Denkelijk wel! Waarom? Vermoedelijk om autobestuurders ca. gelegenheid te geven ilch te oefenen In het rijden tegen sterk verblindend .icht bij een tamelijk druk verkeer. Degeen dan, die er in slaagt om door de Langestraat te rijden zonder onge lukken te veroorzaken, zal op de zooveel xuimere buitenwegen geen gevaar zijn voor anderen, ingeval hem bij avond een autorijder tegemoet komt, die zoo onhebbelijk is om niet te dimmen. Hij daarentegen, die in de Langestraat heeft gefaald, geniet de kans om te rechter plaatse aan den tand gevoeld te worden over zijn tekortkomingen; hij heeft dus les gehaald. Men kan tegenwerpen, dat dit systeem oorzaak kan worden van ongelukken. Toegegeven! Maar men zal daartegenover moeten erkennen, dat een en ander aan sluit bij het stelsel van de onbewaakte overwegen, waarvan „an höchster Stelle" toch maar gezegd moet zijn, dat er een soort opvoedende kracht van uitgaat Aan dit breedere inzicht zij daarom indachtig ieder, die soms wrevelig achter zijn autostuur door de Lan gestraat mocht rijden, zij indachtig ook degesn, die misschien als offer mocht vallen. Wanneer het bovenstaande heeft bijgedragen tot het meer algemeen ingang vinden van laatstbedoeld inzicht zal ons toch al zoo vaak ontevreden wereldje weer een aantal klagers minder tellen. De Redactie voor de verleende gastvrijheid nogmaals dankend, tecken ik, Uw abonné, C. SIEWERT3EN, Gouda, Dec. 1931. ANNA PAIJLOWNA Zooals gister reeds gemeld, is a s. Vrijdagmiddag ver gadering van den Raad onzer gemeente. B. en W. heb ben de volgende prae-adviezen ingediend voor verschil lende door hen gedane voorstellen. Ten aanzien van het voorstel tot verbetering van de bocht in den weg nabij het raadhuis, deelen wij mede, dat het de bedoeling is, dat het voorste gedeelte van 't pand A. Dekker dus de winkel wordt ge sloopt en dit gedeelte, met het daarvoor en daarnaast gelegen gedeelte terrein tot openbaren weg wordt be stemd. In de kosten voor verandering aan woon- en winkel huis zou door de gemeente worden betaald f 1000; in ruil voor den afgestanen grond een strook grond aan Dekker afstaan, ten noordwesten van zijn perceel, ter breedte van ongeveer 6.20 meter en ter diepte van on geveer 21 meter; terwijl de gemeente zich verbindt om op het plein bij het raadhuis geen gebouw te plaatsen op minder dan 3 meter afstand van den door Dekker in ruil van de gemeente te ontvangen grond. Door Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulow- napolder is vergunning verleend tot het verlengen van den duiker. B. en W. achten het moment om tot bedoelde ver betering te geraken thans bijzonder geschikt, omdat binnenkort zal worden overgegaan tot behardlng en stofvrij maken van dat gedeelte van dien weg. Do werkverschaffing. B. en W. wijzen er op, dat het steeds moeilijker wordt om geschikte objecten voor werkverschaffing aan te wijzen .Zij vragen thans machtiging tot uitvoering von de volgende werken: a. het inrichten tot plein van het terrein gelegen tusschen Zandvaart en Zwarteweg, nabij school II, welke ruimte thans door den Anna Paulownapoldeï wordt benut tot opslagplaats van grind. B. en W. werd n.1. medegedeeld, dat die opslagplaats aldaar niet meer noodig is. nu de Zandvaart en Zwarteweg van een stof vrij wegdek zijn voorzien. B. en W. stellen zich voor dat het door hen beoogdo doel Is te bereiken, door dit terrein ook van een stof vrij dek te voorzien. Wanneer hiertoe wordt overge gaan, zulle vermoedelijk de eigenaren van de aan dit terrein gr- ...ende perceelen, de heeren G. en J. Borst, eveneens bereid zijn het voor hun pand gelegen terrein stofvrij te doen maken, waardoor een mooi geheel zou zijn verkregen. b. het dempen van de nog in stand gehouden sloot- gedeelten langs de Z.W. zijde van den Meerweg, tus schen Zwarteweg en Zandvaart en langs de Z.O. zt'de van den Zwarteweg, vanaf Meerweg tot Zandvaart, do sloot om het terrein bij school II inbegrepen. Het is de bedoeling de kosten von rloleering te doen betalen door de eigenaren van de belendende perceelen en der halve alleen aanvoer van zand, te verkrijgen van het land van Hoogevecn aan den Zwarteweg, voor reke ning der gemeente te nemen c. het verbreeden van den Meerweg tusschen Zwar teweg en Schorweg door het dempen van de halve vaart langs ccn gedeelte van dien weg loopende. Deze halve vaart blijkt in eigendom van den Anna Paulownapo'.der te behooren, uitgezonderd het perceel Sectie K. no. 1846, hetwelk eigendom is van Th. P. Hoogeveen, die evenwel geen bezwaar heeft dat perceel voor gemeld doel af te staan. De voor deze aanplemping benoodlgde grond kan worden verkregen door afgraving van een in de nabij heid gelegen stuk land van gemelden Hoogeveen, on der voorwaarde, dat het land, hetwelk afgegraven wordt, twee steek wordt omgespit B. en W. hebben tot Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder het verzoek gericht te willen be vorderen, dat In de kosten van de uitvoering van deze werken door den polder een bijdrage wordt verleend. Van genoemd college is evenwel bericht ontvangen, dat het geen vrijheid heeft kunnen vinden aan de verga dering van Hoofdingelanden voor te stellen, uitgaven voor werkverschaffing ten laste van den polder te brengen. In verband met den financleelen toestand van den polder en zijne ingelanden. Tot uitvoerig dier werken van gemeentewege is even wel door Dijkgraaf en Heemraden vergunning verleend. Wanneer de raad de gevraagde machtiging wil ver- leenen, stellen B. en W. voor daarvoor de volgende loon regeling vast te stellen: De werkloozen werken om beurten van Donderdag tot en met Woensdag, gedurende 8 uren per dag, tegen een uurloon van 35 cent, terwijl per halve week aan gehuwden en kostwinners een loon wordt gegarandeerd van f 7. Aan eventueel te werk te stellen kostgangers wordt geen garantie verleend. Toeslag op do uitkoeringen uit do werkloo- zenkassen en het Invoeren van een steun regeling. In verband met het verzoek van de bestdren der afd- van de verschillende landarbeidersbonden tot het weder betalen van toeslag op de ultkeeringen uit de werklo zenkassen, hebben B. en W. aan Ged. Staten gevraagd te willen berichten of naar hun oordeel thans gespro ken kan worden van crisiswerkloosheid en op dien grond genoemde toeslag kan worden uitgekeerd. Behoudens een op die vraag te ontvangen ontkennend antwoord stellen B. en W. voor de volgende u>esiag- regeling vast te stellen: „Aan gehuwde landarbeiders en aan kostwinners die werkloos zijn en uitkeering genieten uit een werkloozen- kas wordt een toeslag op die uitkeering verleend van 30 cents per dag en bovendien van 50 cents per kind (beneden den leeftijd van 14 jaren) per week, Indien, het gezin uitsluitend op de inkomsten van den trek- gerechtigde is aangewezen. Aan kostgangers wordt geen toeslag uitgekeerd. Wanneer door de vergadering het voorstel betreffend» het loon bij werkverschaffing, zoowel als het boven staande ongewijzigd wordt aangenomen, zullen dus werklooze landarbeiders per week ontvangen: aan uit keering ten minste f 6, aan loon ten minste f 7, In to taal derhalve ten minste f 13. welk bedrag eventueel wordt verhoogd wegens meerder loon met een maxi mum van f 1.40 en met den hiervoor genoemden kin dertoeslag. Voor het vaststellen van een steunregeling bestaat naar de meening van B. en W. thans nog geen aan leiding. Of 243. Wim ging er nu echt voor zitten. Bang, dat er Iets werd gemorst. En hij at, met grooten happen, Want hij had een grooten dorst Maar welk een achrik! Wat moest hij ontwaren. Dit ijs smaakte hem zoo naar, Hij had nog wel een grooten hap genomen En hij voelde zich zoo raar. 244. De visch, die Pim's pet in den bek hield, Vond dit hapje wel heel goed, Nimmer voorheen had hij zulk een schotel Vastgehouden in zijn bek. Pim zag wel, dra moest het einde kom »n Niemand die hem hulp kon blén, Toen hij plotseling meende te booren, Het ronken vm een vl'egmachlen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7