S De paria's worden ongeduldig. Raad Winkel. HAAR ERFDEEL Zij wenschein een plaats in de rij der volkeren. Door Pr. W. SNIJDERS. Bij de rondetafelconferentie te Lon den ia een sensationeele verklaring afgelegd door den vertegenwoordiger der paria's, die deze volksmassa van 60 millioen zielen wenscfcte beschouwd to zien als een der nationale mo gendheden. Het is een ontroerend feit, dat misschien in de we- reldgeschiedenis nog van groote beteekenis zal blijken: een volk. dat duizenden jaren heeft bestaan, een volk. waarvan de afkomst zich verliest In de geheimzinnige duisternis der voorhistorische tijden en dat toch geen jeechiedenis heeft, wil thans in de twintigste eeuw een eigen volksbestaan veroveren. De Voor-Indische paria's zjjn gekomen met hun eisch en zelfs Gandhi is ver schrikt Het is n.1. reeds eenmaal voorgekomen, dat Juist zulke paria's een Indo-Arische beschaving in den Üjd van haar grootsten en meest schitterenden bloei ten onder hebben gebracht In de diepe eenzaamheid der groote Achter-Indische oerwouden vindt de ontdekkings reiziger soms merkwaardige boschbewoners, die door #en aangeboren, verfijnde beschaving en door een by- jonderen kunstzin bij het maken van hun kleeding, wa pens en sierpijlen opvallen en door niets te bewegen zijn, uit htm ondoordringbare oerwouden te voorschijn te komen. Het zijn zonder twijfel de laatste afstammelin gen van het geheimzinnige Indo-Arische volk der Khmeo's, die gedurende ongeveer 1500 jaar in het te genwoordige Cambodja een geordenden staat hadden, waarvan de glans het Verre Oosten geheel doorstraalde. Zes eeuwen geleden hebben zij echter, zonder daartoe door buitenlandsche vijanden gedwongen te zijn, plotse ling hun schitterende millioenenstad Angkor verlaten, waarvan de ruines thans nog gTootendeels in het oer woud verborgen liggen. Indertijd hebben de Fransche archeologen hier gezocht naar een van de grootste ge heimen van het Oosten, naar den „Boeddha van sma ragd", die volgens de overlevering uit een groot aantal smaragden zou zijn samengesteld op zoodanige wijze, dat het beeld als uit één smaragd gehouwen schijnt. Hoe zijn de Khmeo's nu gevallen? Zij hebben inder tijd, evenals de Hindoes in den Pendsjab, de autochtone bevolking tot paria's verklaard. Na vele eeuwen zijn deze paria's in opstand gekomen tegen hun Arische onder drukkers; door hun groot aantal hebben zij hen overwon nen en gedood of in de oerwouden verjaagd. Tusschen I reuzenvarens en prachtig gekleurde zeldzame orchideeën ziet men in den humusgrond van het bosch soms ïnon- Bterachtige overblijfselen van groote beelden, bemoste steenblokken en met klimplanten begroeide torenspit sen als de resten van een beschaving, die eens leven en bedrijvigheid heeft gekend, als het gevolg van een opstand door paria's tegen die Indische pioniers, welke het verst naar het Oosten zijn doorgedrongen. En hoe etaat het in de Pendsjab? Reeds eeuwen lang zijn daar in schijn de verschillende Hindoeetammen tot één volk versmolten, ondanks de systematische vernederingen van het kastestelsel. Doch in de lente van het afgeloopen iCM» n bü ijtó >ehod ;rturf ndi in tel ma& evesljf t ontj pt, a zool lera at de« niges Een paria als waterdrager. FEUILLETON Uil hel Eugelsch van Joseph Hoekina. Uren lang lag ze nog ki bed te droomen en te den- k*n. Eigenlijk speet het haar dat Mary Judson meege komen was. Hoe lief en hartelijk die ook was, begrijpen ze Nancy niet. Eindelijk viel ze in slaap, maar ze droomde den heelen nacht van haar kinderjaren. Zc zag baar terug, zooals ze hem vroeger gezien had. Ze aoidS h®*" glimlachend en toch ernstig kijkend, toen hy kar, op haar 19den verjaardag, een nieuw rijpaard had te s l®geven. Wat had haar vader toch veel van haar ge- 3 Hhu in di vd tald fun het I ie!- i tod Dan in haar droom, zag ze hem op zijn doods- liggen en ze hoorde hem smesken om het oude te huis terug te koopen voor de Trevanions. Toen ze eindelijk ontwaakte, wist ze niet direct waar was. De zon scheen de kamer binnen, bluiten floten vogels. En zoodra het tot haar doordrong waar zo *w. sprong ze uit bed. Eenige minuten later liep ze het ai, naar de zee. Ze lachte van geluk, toen ze de gol- **n voor zich zag, en toen ze. van een vooruitstekende in zee 6prong en onderdook. Ze had in geen twee een zeebad genomen en ze lachte opnieuw van geluk tc*n ze weer in haar geliefkoosd element was. Ik heb razende honger, mrs. Uren! riep ze, toen ze J*rug kwam naar het kleine landhuisje, is het out- •HJt al klaar? Direct kun je ontbijten. Wat wil je hebben? Alles is goed. ais er maar veel van is. utt J De vrouw lachte opgeruimd. Dit was het kind van Bib Boskiddy heeft vanmorgen sardines gev WU j« die eten? Sardines! Daar ben ik dol op. Daarna zal ik je wat ham bakken en als dessert Je brood en boschbessen met room. Is dat goed? Dat is nu juist het ontbijt waarnaar ik heb ver- PW. lachte Nancy. I v~~ niaar ik ben ook blij om u terug te zien, miss *acy. Komt uw vriendin ook ontbeten? jaar kon men te Naait den waren toestand zien in de bloedige uitbarsting, welke daar toen plaats vond. De paria's, die niet eens de tempels van hun eigen gods dienst mochten betreden, waren uit de omilggende dor pen daar bijeengekomen en beletten de Brahmanen en do tot een der kasten behoorende Hindoes, om den tem pel te betreden. Het einde was een bloedig gevecht tus schen de Hindoes, welke tot de paria's en die welke tot een kaste behoorden. Het historisch gedenkwaardige slagveld was met dooden en gewonden overdekt. Om dit enkele feit to zien in zijn ware beteekenis, die van een misschien beslissende revolutionaire beweging, welke bezig is, zich te ontwikkelen, moet men het ver gelijken met de toestanden en opvattingen, welke nog steeds ln de orthodoxe streken van Voor-Indië heer- schen en eenige tientallen Jaren geleden vrijwel alge meen waren. Zoo mocht een poelajar (een der minste paria's) een tot een kaste behoorenden Hindoe slechts naderen tot op een afstand van 96 pas. Wanneer hy En nu heeft het Avondland hun afstammelingen, de paria's, leeren Inzien, dat zij niet slechts een maat schappelijke en godsdienstige kaste of eigenlijk een kas teloos© massa vormen, doch een geheel ander volk zijn. En nu willen zij ook als zoodanig behandeld worden. Zij zijn geen kleine groep: er zijn er 60 millioen. Zij wonen gedeeltelijk in nauwkeurig afgegrensde gebieden en spreken in uitgestrekte gebieden van het rijk hun eigen taal. Zij hebben hun eigen goden, die in den loop der eeuwen deel zijn gaan uitmaken van de ontelbare goden uit het hindoistische pantheon. Zij willen niet langer een volk zonder rechten zijn. Het gist al tientallen ja ren onder hen. Het bloedige drama van Naait was slechts een eerste gewelddadige uitbarsting. De paria's zijn op het platteland landbouwarbeiders en feitelijk slaven en in de steden fabrieksarbeiders of eohto ver schoppelingen zonder bekend middel van bestaan. Welk een terrein vinden de propagandisten van Moskou hier niet voor hun actie. En als men de paria's als een af zonderlijk volk beschouwt, en de Mohamedanen ln aan merking neemt, blijft er van de verpletterende meerder heid der Hindoes, waarover de kasteleden het altijd zoo druk hebben, niet veel over. De Mohamedanen kunnen er slechts wèl bij varen en de zaak is nu nog weer een beetje ingewikkelder geworden. Doch het blijft ontroe rend, dat een der oudste volkeren der wereld onder veel leed eigenlijk gekomen is tot den eisch, om ook als volk erkend te worden. (Nadruk verboden). Op de markt mocht een paria niet hij zijn naren staan. iets wilde verkoopen, moest hij het op don weg neerleg gen en op grooten afstand wachten. De landeigenaars konden niet in de buurt van de arbeiders op de rijstvel den komen en waren daarom gedwongen, hun uit de verte hun bevelen toe te schreeuwen. Het gevolg Is, dat zij zelfs onder elkaar schreeuwen en niet op gewonen toon meer spreken. Wanneer paria's werkten in een katoenveld, dat aan een weg gelegen was, moesten zij daar takken neerleggen om de leden der kasten te waarschuwen tegen de verontreiniging. En tot nu toe wordt er tusschen de Engelschen en de Hindoes een verbitterden strijd gestreden om het recht van de kin deren der paria's op schoolonderwijs, om het verzorgen van de paria's met het algemeene drinkwater en der gelijke dingen. De kastevooroordeelcn zijn zoo diep inge worteld, dat men voor het regeeringspaleis te Delhi een hooggeplaatst ambtenaar met eerbied kan zien kijken naar de bloote voeten van een kantooroppasser in li vrei, die toevallig in een hoogere kaste geboren is. Ook Gandhi zelf, die niet tot de hoogste kaste der Brahmanen behoort hij is een bania heeft zich tenslotte van de orthodoxie van Benares afgekeerd. Hy heeft bij de rondetafelconferentie gehandeld volgens de leus, die hij een jaar geleden ten aanzien van de paria's heeft uitgesproken: „Eerst de vreemde regeering weg, dan komt gij aan de beurt". De paria's hebben niet ver geten, wat hy tien jaar geleden van hen zei: „Wij moe ten hen beschouwen als onze bloedverwanten en hun het erfdeel terug geven, dat wij hun ontnomen hebben.' Onder den Invloed der Europeesche ontwikkeling zijn de leiders der paria's gaan vragen: „Zijn wij bloedver wanten der Hindoes? En wat is ons erfdeel?" En zü zijn zelfs in staat, om het eenig juiste antwoord te ge ven: „Wij behooren tot een ander volk dan de Hindoes, maar ons erfdeel Is Indlë." De zestig millioen paria's, die in Bengalen zelfs twee vijfde der bevolking vormen, zijn als gevolg van vroegere vermenging met andere ras sen wel geen volk, dat een volkomen eenheid vormt, dooh zij moeten in hun geheel toch beschouwd worden ais de afstammelingen van de oorspronkelijke bewoners, de Dravida's. Zij kunnen zelfs door den tourlst spoedig onderschelden worden van de Hindoes, welke tot een kaste behooren. Deze zijn smal van borst en meer vrou welijk van type, terwijl de paria's donkerder en krach tig gebouwd zijn en eigenaardige broede voorhoofden hebben. Do tegenwoordige paria's zijn de nakomelingen van de gekleurde hulptroepen van Xerxea. die Herodo- tus de „Ethiopiërs van den opgang der zon" noemt in tegenstelling met de Afrlkaansche Ethiopiërs. In de boe ken der Koningen vindt men nog sporen van dit volk. De specerijen die Salomo's schepen aanvoerden, worden in het Hebreeuwscto genoemd met woorden uit de taal der Dravida's. Neen, vandaag moet ze in bed blijven. Zo was gis teravond erg vermoeid. Ze zag er slecht uit, maar over een week zal ze wel opgeknapt zijn. Ik was zoo vrij even in haar slaapkamer te kijken en ze sliep zoo gerust als een pasgeboren kind Wat gaat u na het ontbijt doen? vroeg de oude vrouw vriendelijk. Nancy gaf geen antwoord, maar de vrouw raadde haar gedachten. Om negen uur verliet Nancy opnieuw het huis en ging op weg naar Trevanion Court Ze was or bijna bang voor om het weer te zien en toch trok het haar als een magneet Ze sloeg een pad in. midden door de velden; zc kon zioh niet beheerschen en ze zette het op een loopen, tot ze, op den top van den heuvel gekomen, haar oude te huis zag liggen. Een minuut later wandelde ze de oprij laan door, die toegang gaf tot de groote poort Toen zo nog een kind was, werd die laan goed onderhouden, nu liepen er diepe voren in, als van zwarewagens. Voor ze het wist, stond ze voor den hoofdingang. Ze was byna bang geweest het huis veranderd te vinden, maar ze wist ai gauw, dat alles was gebleven als vroeger. Alleen stonden twee karren onder het granieten portiek ge stald. Verder was alles hetzelfde gebleven. Ze zag den vleugel van het huis, waar koning Karei I had geslapen ze zag de ramen van haar eigen kamers terug. alles was veranderd! Een paar minuten stond ze in gedach ten verzonken. Iedere herinnering aan vroeger kwam terug, in haax verbeelding zag ze het oude leven, dacht ze aan de woorden van haar vader en aan haar belofte. Miss Nancy! U? De stem die deze woorden uitriep, klonk heesch van vreugde. Ze keerde zioh om en zag den jongen Jack Beel. Het was niet te ontkenner: hij was er op vooruit gegaan. Of het door het verblijf in Trevanion Court was kon ze niet zeggen, maar ze merkte op, dat hij meer savoir vlvre had dan vroeger. Hij was ook beter ge kleed. Hjj droeg een goed-zittend rij pak en een mooie overjas. De waarheid was echter, dat Jack zijn beste plunje had aangetrokken, toen hij hoordo dat Nancy in Cornwall was aangekomen. Ik ben blij u terug te zien, miss Nancy, zei hy. niemand weet hoe blij. U woont bij Dorcas Uren in. nietwaar? Vader en ik kwamen er gisteren voorbij en zij vertelde het ons. U ziet er lang zoo goed niet uit als toen u van ons wegging. Leeds is een benauwde, rookerigo stad, antwoordde De reconstructie van den beroemden tempel te Angkor op de koloniale tentoonstelling te Parijs. Vergadering van den Raad rp Donderdag 10 Decem ber 1931. des middags 2 uur. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester; secretaris de heer A. de Ridder. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering. De notulen van de vergadering van 18 Novembar 1.1. worden onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede. dat over de plaatsing van lantaarns aan de Strook van het P.E.N. nog geen aan bod is Ingekomen. Er is kostenopgaaf gevraagd van plaatsing van 2 lantaarns, 1 bij de brug als door den heer De Pree bedoeld en 1 tusschen de eerstbedoelde brug en de volgende brug. Ook Is gevraagd welke flnantlcele invloed het zal he jen als een lantaarn bij de losplaats van de schip pers aan de Molenkade wordt geplaatst Ingekomen stukken- Mededeellng wordt gedaan van de volgende ingeko men stukken: Een besluit van Gcd. Staten dezer Provincie, hou.len de goedkeuring van het Raadsbesluit tot het aanvaar den van een schenking van de erven P Schager. Een mededeellng van den heer H. Velthuis te Krom menie, dat hij zijn benoeming tot gemeente-bode en die naar van politie aanneemt De bedoeling is, dat de heer Velthuis 2 Januari a s. in dienst treedt Een dankbetuiging van don A.N.W.B. voor het besluit tot toetreding als buitengewoon lid voor 1932. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te enmen. Aldus wordt besloten. Verslagen- De volgende verslagen zullen voor de leden Ier In zage worden gelegd: Een verslag van de vergadering van de Commissie van Beheer der Gasfabriek; een verslag van de Commissie tot voorlichting bü de beroepskeuze to Den Helder over 1930; Een verslag van de politieschool, examens 1931. Het eerstgenoemde verslag wordt gelezen. Op een desbetreffende vraag van den heer Van Wijk deelt de Voorzitter mede, dat omtrent het werklledcnre- glement overleg is gepleegd met den Bond van ambte naren in overheidsbedrijven, dat de gascommissle een ontwerp reglement zal opmaken en het daarna aan de raden ter vaststelling zal worden aangeboden. Do om advies gevraagde organisatie kon zich met het voorloo- pige ontwerp vereenigen. De salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. Over dit onderwerp zijn de volgende adreeeen inge komen: Een adres van den Raad van Noordscharwoude, hou dende verzoek om adhaesie van zijn verzoek aan Ged. Staten om de Jaarwedden van de Burgcmeestors. Secre tarissen en Ontvangers te verlagen, respectievelijk met 5. 5 en 10 pet Een adres van den Raad van Oterleek, houdende ver zoek om adhaesie aan zijn verzoek aan Gcd. Staten om de jaarwedden van Burgemeesters. Secretarissen en Ont vangers te veriagen en daarnaast gelegenheid te schep pen om 8Vt pet pensioensbijdrage op hen to verhalen. Een adres van de afd. Noord-Holland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, om aan deze verzoe ken geen adhaesie te betuigen. B. en W. stollen voor beide adressen voor kennisgeving aan te nemen cn geen adhaesie te betuigen. De heer De Pree kan zich met het voorstel van B. cn W. vereenigen omdat ln onze gemeente geen hooge sa larissen worden genoten. Zouden er hier salarissen van f 4000—f 5000 f 6000 worden genoten, zooals in som mige gemeenten, dan zou spr. wel voor het betuigen van adhaesie zijn. De heer Kamp %-indt het jammer, dat dergelijke ver zoeken inkomen. Spr. denkt dat dit zal voortspruiten uit den nood der tyden. want 3. 4. 5 jaren terug kwamen dergelijke verzoeken niet in. Er zijn veel menschen die oordcelon, dat dc kosten van het levensonderhoud der mate zijn verminderd, dat salarisvertninderlng veroor loofd is. Spr. gelooft dat de tijd niet van meer is. of dc regeering zal, nu bij bijna alle groepen een dergelijken toestand bestaat, wel overgaan tot vorlaging van ver schillende hooge salarissen. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig hot voorste] van B. en W. boeloten. De aansluiting. aan do waterleiding en de hygiëne en volksgezondheid. Door den Raad der gemeente Ilpcndam is beslo ten aan de Provinciale Staten van Noordholland te verzoeken in ernstige overweging te willen nemen, de regeling niet rendabele uitbreiding, zoodanig te her zien, dat aansluiting aan het buizennet van het P.W.N. zoo goed als algemeen zal kunnen zijn. en vraagt aan dit verzoek adhaesie te betuigen. B. en \Y. stellen zich op het standpunt dat onder do leuze hygiëne en volksgezondheid de waterleiding door de Provincie is tor hand genomen en nu ook door het bedrijf zooveel mogelijk alles moet worden voorzien en rendabiliteit niet zwaarder mag wegen dan hygiëne en volksgezondheid, en stellen voor aan dit adres adhaesie te betuigen. De heer Dekker zegt, dr.t als er ooit gesproken kan worden van een verstandige actie, dan is het van deze. Het doet spr. dau ook genoegen dat B. en W. zich op het standpunt plaatsen om adhaesie te be tuigen en spr. hoopt dat het gchcele platteland do actie zal steunen. Wc zien Inderdaad dat de kommen der gemeenten worden aangesloten en de buitenwij ken komen ten achter. Dat op de begrooting van 1932 van Winkel f 1100 is uitgetrokken, ten behoeve van een klein nnntnl aansluitingen, vindt spr. veel te erg. F.r dient dan ook een sterke actie gevoerd te wor den om gedaan te krijgen dat alle pereeelen zonder verhooging van kosten worden aangesloten. Als do raad niet zoo tactisch had gehandeld met het elek trisch licht, om er op te staan dat de aansluiting en bloc zou geschieden, dan zou het met het elcctrisch licht denzclfdcn kant zijn uitgegaan. Want er zijn tijden geweest dat de bebouwde kommen aangesloten konden worden, de buitenwijken alleen met een ex tra toelage. Dat moet in den vervolge voorkomen worden. Met algemene stemmen wordt besloten adhaesie te betuigen. Ontheffing van schoolgeld. Door de Wed. A. Rooker te Hoogwoud wordt onthef fing gevraagd van sehoolgeld voor U.L.Ü. voor haar dochter, die in Augustus de school heeft verinten. R. en W. stellen voor 8/10 gedeelte ontheffing te verleenen. Aldus wordt besloten. Vastgesteld wordt een wijziging van de begroo ting voor 1331, voor den gewonen dienst tot een be drag van f352.05, voor den kapitaaldienst tot een be drag van f3900. I)e openbare vergadering wordt gesehorst en na heropening komt aan de orde de benoeming van een Onderwijzeres te Lutjewinkel. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. school to Lutjewinkel luidt de voordracht: No. 1. T. de Geus, tijdelijk te F.gmond aan Zee; het meisje. -— en ik heb hard moeten werken. Werken? U werken? Waarom... Ik heb daar een betrekking. U... in betrekking? stotterde hij. Wat doet u dan? Ik ben ontwerpster aan een fabriek, antwoordde ze. Ik hoop dat u het daar naar uw zin hebt, zei hij verlegen. V/at een heerlijke morgen, vindt u niet? Wilt u niet even binnen komen? Nancy schudde het hoofd. Alles is gebleven zooals u het liet. voegde hij er bij, dat wil zeggen, zooveel als mogelijk waa. Dat was ook de afspraak, nietwaar? De stem van het meisje werd plotseling hard en on aangenaam. Vindt u dat dan zoo natuurlijk? hield de Jonge Jack vol. Het is heiligschennis! viel Nancy plotseling uit Wat is heiligschennis? Die zware karren onder het portiek te atallen. Je moet weten dat... Maar ze eindigde haar zin niet Welk recht had ze eigenlijk om aanmerkingen te maken? Ik zal die karren weg laten halen, zei Jack deemoe dig. Ik wist niet. dat het u onaangenaam was en het was zoo'n gemakkelijke plaats. Wilt u niet even binnen gaan? Nancy schudde opnieuw van neen. Op dat oogenbiik haatte zo Jack Beel. Neem dan even een kijkje in de stallen, drong hij aan. Liever niet dank je. Doe het maar, vroeg hij, Ik zal u wat laten zien, voegde hij er geheimzinnig aan toe. Wat dan? Herinnert u zich uw paard? Phoebe, bedoel ik. Die uw vader voor u kocht? Phoebe! riep het meisje. Ia die daar? Ja, wiet u dat niet? Ik heb haar gekocht. Ik wist hoeveel u van haar hield, en daarom heb ik haar ge kocht hoewel er veel liefhebbers voor waren. De lippen van het meisje beefden. Ze herinnerde zich. hoeveel tranen haar het afscheid van Phoebe had ge- koet Ik kocht haar omdat u zoo van haar hield, fluisterde Jack, en niemand heeft haar bereden sinds u weg waa Is dat waar? Dc zuivere waarheid. Haar stem werd week en de jonge Jack merkte het direct Phcebe was uw paard, zei hij. hoe kon ik iemand anders toestaan haar te berijden? Vader heeft het mij kwalijk genomen, maar dat kan me niet schelen. Ik heb haar eiken dag laten loopen. maar niemand mocht er op rijden. Uw zadel heb Ik ook gekocht. Wilt u vanmor gen niet een eindje mee gaan rijden, mis Nancy? Ik zon het heerlijk vinden. Het zou weer zijn ais vroeger. want ik noem haar nooit mijn paard, vervolgde hij, maar altijd het paard van miss Nancy. en ik verlang naar den tijd. wanneer ze uw eigendom zal zijn. Ik heb de zelfde box voor haar bewaard en er is geen paard in Cornwall, dat beter verzorgd wordt. Wilt u niet mee gaan om te zien of ze u herkent? Jonge Jack had een verstandige zet gedaan: hij zou niets hebben kunnen bedenken, dat haar in een mildere stemming had kunnen brengen. Phoebe, het paard dat haar vader haar op haar verjaardag had gegeven, het paard, waarvan ze hield of het een menscheJijk wezen was! Voor het goed tot haar doordrong, was ze den jongen Jack ai gevolgd naar d« stallen. Wat is dat? vroeg ze ,toen ze bij de deur kwamen. Phoebe hinnikt, antwoordde Jack. ze heeft uw stem herkend. Phoebe. schat, herken Je me? Het was een overbodige vraag. Het lichaam van het dier trilde, toen het haar hand langs zijn kop voelde. Mijn schat, mijn schat, herhaalde het meisje, ik ben zoo blij, dat je me niet vergeten bent! Vergeten! Het hinniken van het paard was zoo veel zeggend als een menschel ijke stem. Ze ziet er goed-verzorgd uit. niet? vroeg de jonge Jack. Ik zelf heb haar verzorgd. Ik kon niet toestaan dat een van de stalknechts het deed. En de box heb ik zelf schoon gehouden. Weet u waarom Ik dat gedaan heb? In de hoop dat u het eens te weten zou komen en er vriendelijker door gestemd zou zijn. Maar ik bèn vriendelijk gestemd, zei Nancy. Ik wist niet dat jij Phoebe had gekocht en honderd keer heb ik me afgevraagd wat er van haar geworden was. Zij wacht op u. riep dc jonge Jack uit en ze zal altijd van u zijn. tot u haar komt opeischen. Weet u zeker, dat u het huls niet wilt zien, mlsa Nancy? Neen. neen... Ik zou het niet kunnen... Waarom niet! Het is van u, zoodra u wilt

Schager Courant | 1931 | | pagina 19