SchagerCourant t SPORT Tweede Blad. EN tl. Auto-ongeluk bij Mechelen. Botsing op zee. Tweehonderd dooden in Amerika. Gemaskerde overval op stadonsbeamten. Schagen I—Blauwwit Comb. 2—4. Zwaluwen—Budapest. 33. FRISOBAAI Dinsdag 29 December 1931. 74ste Jaargang. No. 8993 illltL en 'at Dl. n, Bm- Drie dooden, een zwaargewonde. Op den straatweg MechelenPutten is een auto, waarin vier personen gezeten waren, in volle vaart tegen een muur van een bakkerij gebotst. Tusschen de overblijfselen van den auto vond men de lijken van twee der inzittenden, die op slag wa ren gedood. Het waren de 53-jarige P. en de 23-jarige de V.. beiden slagers uit Putten-Grashcide. De twee anderen werden levensgevaarlijk gewond. Een hunner, de 23-jarige Van Aken, eveneens uit Puiten-Grasheide, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan de bekomen verwondingen overleden. De toestand van den vierden gewonde is zorgwek kend. 50 passagiers verdronken? Donderdagmorgen vroeg zijn in-de Japansche zee twee kustvaartuigen de „Yoeyama Maru" en de ^Kwansai Maru" met elkaar in botsing gekomen. De botsing was zóó hevig, dat het eerste schip ter stond zonk. Men vreest, dat 50 passagiers om het le ven zijn gekomen. Er werden onmiddellijk hulpschepen uitgezonden, om assistentie te verleenen, terwijl tevens een onder soek naar de oorzaak van het ongeval werd inge steld. De „Kwansai Maru" liep slechts geringe schade op. Met Kerstmis. Op Kerstmis zijn in de Vereenigde Staten tweehon derd menschen verongelukt. Honderddertig hunner werden gedood bij autobotsingen, zestien werden ge dood bij botsingen op spooroverwegen. Te Sacramen- lo, in Californië. vloog de locomotief van een snel trein plotseling de lucht in, waardoor de machinist en de stoker werden gedood. Negen personen be zweken tengevolge van het drinken van giftigen ster ken drank. Vijf personen kwamen om het leven bij een hotelbrand te Springfield, in Massachusetts. Het aantal personen, dat werd gewond, was even eens groot. Groot bedrag gestolen. Gisteravond heeft naar uit Lyon gemeld wordt nabij het station Seyne-Tringe een brutale over val plaats gehad. Tegen half negen 's avonds werden de stationschef en een bureau-beambte door vijf gemaskerde en met revolvers gewapende bandieten overvallen. De ban dieten wisten zich in het bezit te stellen van een geldzak met 150.000 francs in biljetten van 1000 francs, 50.000 francs in biljetten van 500 francs en 60.000 francs in biljetten van 100 en 50 francs. De bandieten, die met den toestand ter plaatse zeer goed op de hoogte schijnen te zijn geweest, versche nen bij het station juis voordat de chef en zijn be diende met het geld kwamen Met de revolvers dreig den zij de beide mannen en dwongen hen tot afgifte van het geld. Daraop wisten zij in een auto te ontko men. Het geld was bestemd voor de uitbetaling van loonen. De politie is de dieven tot dusver niet op het spoor gekomen. spoorwegongeluk te moskou. Vtff dooden. Uit oskou wordt aan V.D. gemeld: Te Moskou zijn twee treinen op elkaar geloopen, waar- ij acht wagens geheel werden vernield. Vijf personen werden gedood en 20 gewond. De oorzaak van het on geluk is nog niet komen vast te staan. groote hotelbrand in massachusetts. Zeventien personen om het leven gekomen. Wt New York wordt aan V. D. gemeld: Ia een hotel te Springfield in den staat Maseachu- ■«tts brak een brand uit, waardoor het geheele hotel werd vernield. Van de gasten en bewoners konden slechts 31 personen in veiligheid worden gebracht, waar bij twee personen ernstige brandwonden opliepen. Ze- IVentien personen kwamen echter bij den brand om het leven. Reeds konden vijf lijken uitd e rookende puinhoo- pen worden geborgen. De overige twaalf slachtoffers Worden nog vermist. DE KOUDE IN SPANJE EN FRANKIJK. De buitengewone koude in Zuid-Frankrijk en Noorde- lyk Spanje blijft nog steeds aanhouden. Er worden tem- I peraturen van 8 tot 20 graden onder nul gemeld, f In de Pyreneeën en in de Alpen is de koude buiten- I gewoon groot In de rivieren drijven groote ijsschotsen. DE DIEFSTAL VAN EEN WAT.F MULIOEN UIT EEN ZWEEDSCH POSTKANTOOR. Een bedrag van 400-000 Kronen gevonden- Eergistermiddag is van het half mlllioen dat verleden Week uit een postkantoor te Stockholm werd gestolen, een bedrag van 400-000 Kronen, dus verreweg het groot- I 2 t,gedeelte» als deposito bij een bank te Malmö ont- I De gearresteerde Sjögren heeft bekend, dat hij i r TPHchtiS Was aan den diefstal en dat hij het plan 1 lri 3 *Wee Jaar Se^®den had uitgewerkt. Sjögren ver- aart echter de inbraak niet zelf te hebben gepleegd Welgert zijn medeplichtigen te noemen. ZWARE SNEEUWVAL IN ROEMENIë. T 1 *?00r den sferken sneeuwval is het spoorwegverkeer I a het Oosten des lands volkomen verlamd. Er heersoht f ®^°°te koude tengevolge waarvan reeds eenige personen ■- ztfn omgekomen. SPOORWEGONGELUK BIJ ROME. Drie dooden. Twintig gewonden. r 27 Dec. Zondagmiddag ontspoorde op het t i*ome'Yiterbo bij Rignano, ongeveer 38 KM. en Noorden van Rome een trein, ten gevolge waarvan »e personen werden gedood en ongeveer 20 gewond, aar de plaats desonheilds zijn direct vele wagens van I eQ geneeskundigen dienst vertrokken. Voetbal. Wegens een kleine fout in de Schagen-administratie kon de wedstrijd van het proefelftal van Sparta I tegen Helder-comb. geen doorgang vinden, zoodat de eerste Kerstdag zonder voetbal voorbij ging. Voor den tweeden Kerstdag sohagen ii—-alKM. boys h, 3—4. (vriendschappelijk). Om twee uur blaast scheidsrechter E. Buiskool de elf tallen binnen de lijnen. A. verkiest tegen wind te spe len, zoodat S. mag aftrappen. Molenaar trapt af, maar A neemt direct den bal over en geeft den Invaller- verdediger van S. direct werk. S. zit ook niet stil en komt gevaarlijk opzetten, waardoor tal van schermut selingen voor het A.-doel ontstaan, welke aan de A-- verdediging handen vol werk geven. Het juiste schot ontbreekt echter aan de S.-voorhoede. Combineeren gaat goed, totdat ze voor het vijandelijke doel zijn gekomen, dan ontbreekt hen echter alle kracht om op het juiste moment te schieten. Na 10 minuten spelen komt Indri op korten afstand voor de S.-veste, maar zijn schot gaat ver naast. Onmiddellijk onderneemt S. een aanval. KI. Rempt schiet naar De Moor, die mooi voorzet. Via een A.-been komt de bal bij Kroonenburg, die net nog weet te schieten, een A.-speler helpt S. dan aan aun eerste goal, 10. Lang heeft S. daar niet pleizier van. Wanneer Indri een keurige voorzet geeft, belandt de bal bij Thomas, die naar den vrijstaanden middenvoor geeft, welke onhoudbaar doelpunt, 11. Tjalkens onderneemt nog eenige rennetjes, maar kan den bal niet genoeg omhalen, zoodat tal van aanvallen stranden door te lang drijven. Voor de rust wordt er niet meer gedoelpunt. Na de rust krijgt A. voor den wind. Tal van aanvallen worden nu op de S.-veste on dernomen, maar vooreerst kan de S.achterhoede het gevaar keeren. Plotseling krijgt de Moor den bal te pakken, passeert enkele A-spelers en doelpunt onhoud baar, 21. Bij twijfelen van de S.-backs maakt A. spoe dig gelijk, 2—2. S. valt goed aan, maar kan er niet doorkomen. Als ze nog een knappe kans krijgen om te schieten, geven ze den bal aan een buurman, -lie lang niet zoo goed in schotpositie stond als zijzelf. De Moor was de eenige die hierop een uitzondering maakt. Zon der een anderen speler op achter te willen zetten, vin den wij De Moor de beste speler uit de voorhoede. Vlak nadat A. haar tweede goal scoorde, maakte zij er 23 van. Dan wordt hun een pennalty toegewezen, welke vrienrschappelijk wordt ingeschoten, 24. Nu is het toch welletjes en maakt Kroonenburg 34. Waarmede het einde kwam. Over de spelers willen we heden eens een bespreking geven. Wij wagen ons daar in den regel niet aan, maar willen deze maal eens een uitzondering maken. Over den invaller-doelverdediger zwijgen wij, daar het ons niet mogelijk is daarover een oordeel te vellen. R. Rempt speelde een goed partijtje back. De baljen kwamen wel eens te veel uit, maar de gladde bal was daar veel de oorzaak van. P. Boon was als vanouds een hardwerken de speler. J. Komen als linkshalf speelde vrij goed. Hij moet echter ook aan verdedigen denken. S. Breebaart de spil, speelde vanmiddag een goed partijtje spil. Uit lange schoten zette hij veelal de vleugels aan het werk, zoodat daardoor tal van gevaarlijke momenten voor het A.-doel ontstonden. KI. Rempt, die nu als reserve-speler moest invallen voor Lem, weerde zich vanmiddag best. Hij bleek zijn plaats in S. II weer waardig, zoodat hij wel weer in het elftal zal worden opgenomen als rechts half. De Moor was prima. Deze speler was de beste uit de voorhoede. Kroonenburg is iets te langzaam,maar kon toch wel meekomen. Jb. Molenaar is goed als midden voor. J. Paulusma speelde goed en zet op lijd door. Tjalkens was dezen middag niet op dreef. Eerste Kerst dag zal daar de oorzaak wel van zijn. Hij was bepaald de zwakste plek in het elftal. Na rust herstelde hij zich een weinig, doch kwam niet boven het middelmatige peil. Over A. kunnen wij zeggen, dat het elftal goed speelde. Ze vormden een vrij goed geheel. Een noodlottig ongeval In de eerste 10 minu ten. Blauw Wit benut de haar geboden kan sen. In de rust reeds een nuttige 2—0 voor sprong. Onder leiding van scheidsrechter van Ketel wordt op gesteld. Blauw Wit. die de toss gewonnen heeft ver kiest voor den wind te spelen, zoodat Sohagen af mag trappen. Lutjeharms trapt voor Schagen af en onmid dellijk brengen ze een bezoek aan de B.-W. verdediging, maar deze geeft geen krimp en weet de eerste Schagen- aanval onschadelijk te maken. Dan trekken de B.-W. op de S.-veste aan en moeten Vlottes en Middelbeek en in laatste instantie keeper Prins alle zeilen bijzetten om de zeer vlugge aanvallen van B. af te slaan. Het ge lukt hun echter op uitstekende wijze het spel weer naar de B.-helft te verplaatsen. Het gemis van R. Rus deed zich geweldig voelen, te meer daar de stuwkracht der halflimie nu niet op het gewone peil kon komen. Ver scheidene malen komen de B.-voorwaartsen op Prins afstormen, maar tot doelpunten komt het niet. De half- linle, bestaande uit Rempt, Houtlosser en J. Watertor weet dan het spel te verplaatsen. A Watertor en W. Rus gaan vlug op de B.-veste af, maar op 't juiste mo ment komt de linksback van B. te hulp en gaan de B.- voorwaartsen weer bij Prins op bezoek. Enkele felle sdhoten worden door hem keurig gestopt. Jammer, dat hij niet verder uit kan trappen. Dhn krijgt Houtlosser den bal te pakken, geeft door naar A. Watertor, dae en kele B.-spelers op sublieme wijze passeert en geeft dan door naar Lutjeharms, die naar den vrijstaanden Dek ker schiet Dekker zet goed voor over de opgedrongen B.-backs, Lutjeharms loopt toe en wil schieten; op het zelfde moment is echter de B.-doelverdediger uit zijn heiligdom kgoemen. Op heup-hoogte schiet L., maar de B.-keeper pakt den bal, zoodat het been van L. op nood lottige wijze tegen de B.-doelverdediger komt, die het veld uitgedragen moet worden en onder doktersbehande ling wordt gesteld. Het was hier een samenloop van om standigheden en 't spel leed er direct een weinig onder. B. komt dan geweldig opzetten en komt voor Prins' heiligdom; de zeer goed spelende B.-middenvoor geeft zijn club de leiding op keurige wijze, 01. Dan krijgt S. een penalty te nemen, welke kalm door A. Watertor op den B,-keeper wordt geschoten. Even daarna krijgt S. weder een strafschop te nemen even buiten het straf schopgebied, welke door Lutjeharms hard tegen de lat wordt geschoten. Onmiddellijk valt B. wederom aan en smaakt het genoegen no. 2 in de S.-touwen te laten ver dwijnen, als Vlottes naar Houtlosser schopt, maar deze pingelt te lang, tenslotte raakt hij den bal kwijt, waar van B. dankbaar profiteert en het is 02. Niet onmoe- digd valt S. aan, doch niets baat en de rust gaat in met ongewijzigden stand. In de rust vernamen wij dat de toestand van den Bl.- Wit-keeper redelijk wel was. Dr. Nanninga verleende hierbij de medische hulp. Na de rust valt S. direct goed aan, maar de B.-ach- terhoede weet het gevaar te keeren. Het is te zien dat verschillende spelers vermoeid raken d:oor de vooraf gaande feestdagen. Toch komen de Schagenaars er beter in en de strijd gaat nu gelijk op. Het duurt toch nog 18 minuten voordat Lutjeharms eindelijk geluk heeft en met een goed schot langs den uitgeloopen B.-keeper den achterstand verkleint, 1—2. BI. gooit er nu een schepje op, maar Vlottes-Middelbeek en Prins weten van geen wijken. Tal van S.-aanvallen volgen nu op de B.-veste, maat tot sohieten worden de S.-voorwaartsen niet in staat gesteld. De gelegenheid tot schieten werd niet ge- gegeven. Het duurt echter niet lang of Kakebeeke brengt de partijen op gelijken voet, 22. Dit is het sein voor B. om er nog eens een schepje op te doen. Bij een fout in de achterhoede profiteert de B.-middenvoor en het is 23. Verwoed valt S. aan, maar B. is nu met 3 backs gaan spelen, zoodat er geen doorkomen aan is. Dan valt de linkerwenk van B. vlug aan. Een mooie voorzei van den linksbuiten volgt, Prins vangt den bal, maar kan hem niet vasthouden en de toeloopende B.-ldnksbinnen heeft ge en moeite om Prins voor de 4e maal te pas se e- ren 24. Veel kansen komen nu niet meer. R. Rempt geeft nog talrijke malen goede boogschoten naar voren, maar de B.-defensie geeft geen krimp en met ongewijzigden stand komt het einde. N.V-V. 3 en A—SCHAGEN A, 1—10. Schagen A moest naar een N.V.V.-elftal, bestaande uit spelers van N.W. A en 3. Het is Boontjes en z'n man nen mogen gelukken een groote overwinning te boeken. Met 101 moesten de N.V.V.ers de meerderheid van S. erkennen. Allen speelden ze vanmiddag subliem. G. Boontjes maakte 4 goals, H. Veenstra 5 en Oosterbaan 1. N.V-V. a en b—SCHAGEN b, 1—6. Ook dit jeugdelftal boekte een groote overwining over het bovengenoemd N.V.V.-elftal. Ook hier werd zeer vriendschappelijk gespoeld. Tenslotte won het B.-elftal met 61. Voorwaar een keurige prestatie voor deze jeugdige spelers. Naar men ons vertelde, verweerden ze zich keurig. Jammer dat het N.-veld erg glad was. Geen tamme partij, maar sprankelende geestdrift! (Van onzen Sportredacteur.) De speling van het lot bracht ons er toe noch naar AjaxVictoria, noch naar ZwaluwenGrasschoppers te gaan kijken, maar om er Zondag tusschen uit te trekken. En dan was daar de keus tusschen Den Hel der en Amsterdam. Tenslotte won Amsterdam het. En eindelijk bleek onze keus eens de goede te zijn ge weest. Er kwam een elftal „Zwaluwen" uit tegen een ver tegenwoordigend elftal van de Hongaarsclie hoofd stad, die zich onder den naam „Veulens" op tournée bevinden. Gevoegelijk kon men dit team beroepsspelers als representatief beschouwen, al dient gezegd dat er tal rijke jonge, veelbelovende krachten in opgenomen wa ren, die nog niet geheel aanspraak op den naam in ternationaal mogen maken. Onze ploeg ik heb nu meteen al verklapt welk een interlandsfeer er hccrschte! onze ploeg was grootendeels het Nederlandsche elftal. Alleen Adams, Wels, Pauwe, Van Nellen en Lagendaal ontbraken. Men had die open plekken echter op zoo juiste wij ze bezet, dat er een zeer goed vertegenwoordigend elf tal in het veld kwam. De Zwaluwen kwamen n.1. als volgt uit: Van der Meulen; Weber en Van Run; Kools (N.A.C.), An- drissen en Van Heel; David Buitenweg (Hercules), Volkers (Ajax), Van den Broek (P.S.V.), Mol en Kruijver (heide K.F.C.). Het Stadion was, op een paar open plekjes op de zijvlakken na, geheel bezet. En met de kleurige vlag- gentooi van de Stadionmuren, met de vroolijke mu ziek, kwam er alras een soort „internationalen" geest in het publiek. Toen de klok dan ook al over twee wees en de Hon garen als standbeelden vastgenageld op de groene grasmat hun volkslied hadden aangehoord en de Zwaluwen, met Van der Meulen voorop, het veld op kwamen, ging er een gejubel op. Van dat oogenblik af was 't „Hup Holland" en of het nu slechts een door de Alg. Ned. Voetbalvereen. „De Zwaluwen" opgesteld team was, 't bleef Hup Hol land. Het gebrul bij een Hollandsche goal deed weinig onder voor dat van een „echte" in een „echte" wed strijd. De Zwaluwen hebben over het algemeen een heel goeden wedstrijd gespeeld. Weliswaar dreef men, als men in sommige oogenblikken in de technische over macht dreigde te verdrinken, op onze Nationale ach terhoede, maar ook de rest kon er zijn. Zoo heeft Andriesen ons buitengewoon geïmponeerd door z'n fraai spel, dat niet van de noodige forschheid was gespeend, en daarom een sterken indruk maakte. Van Heel deed het op z'n kanthalfplaats rustigjes aan, maar was niettemin in prachtvorm. Z'n samenspel met Van Run was opvallend zeker en houdt een belofte in voor ons naderend interna tionaal repertoire. Kools zagen we met genoegen terug. Hij doet niet heel veel voor Pauwe onder, maar toch leek het ons toe of hij vaak niet op z'n plaats was. Dit zal even wel aan vreemdheid gelegen hebben, want tegenwoor dig speelt hij uitsluitend linksbinnen. Onze achterhoede verdient een zelfde pluim als in Parijs. Van der Meulen had enkele malen het geluk op z'n hand. Van Run en Weber misten zelden of nooit. In de voorhoede zat werkelijk schot. In de plaats van Lagendaal stond Jan van den Broek centervoor. Deze P.S.V.'er verdeelde het spel heel goed, en deed soms sterk aan Van Reenen denken. De beste man uit de voorhoede was waarschijnlijk Jaap Mol, die de aanwezige Noordhollanders werkelijk heeft doen glunderen. Hij draaide pardoes tusschen de profs door of 't niets was, en had in alle drie goals aandeel. Hij blijkt vooral routine te hebben gekregen en z'n spel is heel wat zelfbewuster dan eenigen tijd terug. Z'n clubgenoot Kruijver maakte er in de eerste helft niets van. De plankenkoorts zat hem dermate dwars, dat hij het bijna niet tot een voorzet kon brengen. Na de rust begon hij zoo'n daverende partij te spe len, dat het spel voornamelijk over onzen linkervleu gel geleid werd. Z'n samenspel met Mol was verras send goed. Volkers en Daaf Buitenweg vormden de rechter- wing. Twee oude rotten, twee geroutineerde handige spelers, wier spel zoo'n aantrekkelijke fijnheid in heeft. Maar productief was deze vleugel niet, want moest het tot den uiteindelijken kogel komen, of moest er voorgezet worden, dan was 't meestal mis. Toch kent die oude David het nog wel; het mankeer de er nog maar aan dat Wout niet naast hem stond! Bij de Hongaren was de keeper heel goed; dan mo gen de aalvlugge buitenspelers genoemd worden. De rechtsback was zeer trapvast, maar plaatste slecht. Ze liepen keer op keer in den buitenspclval, wat vooral voor hun binnentrio een groote handicap was. Het samenspel was wel goed, maar niet zoo geraf fineerd als men dat van Midden-Europeesche profs mocht verwachten. Do Hollanders waren hun tegenstanders daardoor heel vaak de baas en door een geweldig enthousiasme werd het een spel van hoog tempo. De wedstrijd is dan ook heel aangenaam geweest, vooral daar de Zwaluwen lang niet bleu met schieten waren en het gevaar voor het Hongaarsche doel niet uitbleef, zoodra onze elf er op uitttrokken. y fg* PER Vi POND GEEL30 GROEN 35 ROOD... 40 B39 Cj4.<cde Cjvedküvpe fjabaJe Het spelverloop is in 't kort dit: Mol kogelt er na een minuut of tien een corner van Buitenweg in (1—0). De stand blijft een heele poos zoo; hoewel er flink door Mol en Van den Broek wordt geschoten, blijven verdere goals voorloopig uit. Twee minuten voor rust breekt Mol door, staat schuin voor het Hongaarsche doel, maar geeft aan Van den Broek, die er nog beter voorstaat (20). On middellijk hierna is het rust. In de tweede helft beginnen de Hongaren hard van stapel te loopen en uit een schermutseling wordt het 1. De onzen zijn weer zeer gevaarlijk, vooral nu Kruijver telkens langs de lijn vliegt. Een schitteren de voorzet van den K.F.C.'er komt op Mo I's hoofd; deze geeft aan Van den Broek door, die via den kee per inkopt (31). Vasthouden is het parool nu; maar het Hongaarsche positiespel is toch van die kwali teit, dat er 12 minuten voor het einde een tweede goal van komt, eveneens uit een schermutseling. Spannend en interesant blijft de strijd nog steeds. We denken met den zege weg te gaan, als Kools een minuut of twee voor het einde den bal een verkeer den kant uittrapt, waaruit een corner voortkomt. De corner wordt prachtig genomen. De bal belandt over alle hoofden heen op dat van den toestormenden linksbuiten en de stand is gelijk (33). Meteen fluit Van Moorsel einde. Hij leidde goed. Het talrijke publiek heeft een pracht van een wed strijd gezien, waarin van laksheid geen sprake was, ondanks het vriendschappelijke karakter. Het bestuur der Zwaluwen (waarin o.a. Lotsy en Mundt, leden van de T. C. zitten) heeft succes van haar initiatief gehad. Woensdagavond speelt een ander Zwaluwen-elftal weer tegen Budapest. Thans echter op het verlichte V.U.C.-terrein. Programma 3 Januari. N.H.V.B. (Alg. Sportblad): 1 B.: R.C.Z. 1—Bergen 1. Andijk 1Zaandijk 2; Z.F.C. 5M.F.C. 1; 2 B.: Vrone 2—Alm. Boys 1; Alcmaria 4—Schoorl 1; Q.S.C. 3Uitgeest 2; 2 D.: B.K.C. 2Sparta 2; 3 B.: Bergen 2—Alkm. Boys 2; Alkmaar 2—Alcmaria 5; 3 D.: M.F.C. 3M.V.K. 1; Nieuwe Niedorp 2—V.C.L. 1. Ursecm 1Sijbekarspel 1; O.K.B. 1Twisk 1; 3 E: Dosko 2H.R.C. 5. 4 C: Berkhout 2Aartswoud 2; Twisk 2M.F.C. 4; Andijk 3—Ursem 2: N. Niedorp 3—M.F.C. 5. 4 E: Sohoorl 2—Uitgeest 4; C.S.V. 3—Bergen 3, Junioren: O.S.V. aAlkm. Boys a; Adspiranten: Alkm. Boys a—Alkmaar a; Ursem a— Alkm. Boys b; Bergen bVrone a. Alcmaria cSohoorl a; B.K.C. a—Sparta b; H.R.C. e—Helder c; H.R.C. d— Helder e; Helder d:J.V.C. a ENKELE KERSTWEDSTRIJDEN. Het Amsterdamsche elftal speelde met de Kerstdagen in Keulen en Duisburg. Den eersten Kerstdag speelden, ze tegen Keulen met een ploeg, waarin geen Ajax-spe- lers uitkwamen. Toch wonnen ze door enthousiast spel met 3—2. Gerritse (BI. Wit) en Roeg (D.E.C.) traden: sterk op den voorgrond. Tweeden Kerstdag kwam het hoofdstedelijke elftal tegen Duisburg uit. Ondanks het feit dat nu Van Reenen, Van Kol, Mulders, Van Deijck en Anderiessen Sr. van Ajax meededen, ging het veel 6lechter en ze verloren met 62. Ajax speelde eerste Kerstdag tegen de Praagsche prof club Victoria-Zirkov. De profs waren veel sterker en, wonnen zeer regelmatig (42). Zondag wonnen deze Pragers met 52 van een Haar» lemsch. elftal, dat o.a. Van der Meulen miste. De Grasshoppes, de a.6. Zwitsersohe kampioenen speel den Zondag tegen H.V.V. De Hagenaars verloren slechts met 43. De toer van het Noord-Nederl. elftal bracht hen een geflijk spel (22) tegen het Noord-Holl. elftal op en een, noderiaag tegen een Utrechtsdh elftal (24). Alcmaria verloor met 26 van 't Gooi terwijl West» Frisia thuis met 42 van P.E.C. won. In Zaandam speelden Z.F.C. en A.G.O.V.V. een liefda» digheddswedstrijd, waarbij Z.F.C. met 41 verloor HOLLANDIA ER BOVEN OP? In de laatste weken schijnt er bij de oude gedegra deerde Hoornsche ploeg een gunstige kentering te zijn gekomen. Men heeft een paar oudjes „over boord gegooid" en het aangedurfd om een nieuwe midvoor te probeeren. Deze, Dré Keijzer, een groote, forsohe jongen, die verleden, jaar nog voor de H.B.S. meespeelde, blijkt de „right man. in the right place" en maakt talrijke doelpunten. Een gelukkig verschijnsel is voor de Hollandianen dat de andere kampioenscandddaten den laatsten tijd niets doen dan punten verspelen. Het programma vermeldt nog 1 uitwedstrijd (Meervogels) en vier thuiswedstrijden (o.a. Helder en K.V.V.) NEDERLAND—BELGIë. Op 14 Februari a.&j Kaarten voor dezen wedstrijd, die in 't Stadion te Amsterdam wordt gespeeld zijn vanaf heden aan te vra gen bij heeren secretarissen van voetbalclubs aangeslo ten bij N.H.V.B. of K.N.V.B. Prijzen (als geoomlijk): Eereloge f 7; Eere- of Mara- thonfcribune f 5; Open zijvak f 3; Zuidelijke zit tribune f 2; Noordelijke staamtrilbune f 1; Noordel. staantribune (jongens) f 0.50. Weest er vooral vlug bij! Aanvragen kan geschieden tot 21 Januari, waarna toe wijzing geschiedt. Denkt er om, het kan alleen via, secretarissen van voetbalclubs!

Schager Courant | 1931 | | pagina 5