DE LANGEND1JKER GR0ENTENVE1L1NGEN. Vreeselijk bloedbad bij Springfield. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Achtervolgde moordenaar schiet zeven per sonen neer. Naar V.D. uit New York verneemt, heeft, zich op een farm in de omgeving van Springfield (Missouri) een ontzettend drama afgespeeld. Een langgezochte moordenaar, die ten slotte door de politie werd ont dekt, barricadeerde zich in een farm en opende uit een machinegeweer het vuur op zijn achtervolgers. Daarbij werden 6 detectives en de sheriff gedood. Het is den moordenaar ten slotte nog gelukt te ontkomen. Het vreeselijk gebeuren heeft bij. de bevolking van de geheele omgeving ontzaglijke opwinding veroorzaakt, De politie heeft een achtervolging aangevangen, waar bij zij door talrijke burgers wordt bijgestaan. ERNSTIG ONGELUK IN CIRCUS. Uit Parijs: In het groote circus Medrano is Zaterdag tijdens de vooistelling een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij 11 bezoekers min of meer ernstig werden gewond. Een groote schijnwerper, die op het dak van het ge bouw was aangebracht, geraakte door nog onbekende oorzaak los en kwam midden in de toeschouwers te recht. Een ernstig gewond meisje verkeert in levens gevaar. OOK STERKE STIJGING VAN WERKLOOSHEID IN BELGIë. DE SIMPLON-EXPRESS INGESNEEUWD. Zondag werd uit Boekarest gemeld: Nadat in Roemenië eenige dagen opvallend zacht weer heeft geheerscht, hebben er heden hevige sneeuwstormen gewoed, waardoor groote verkeers- storingen zijn ontstaan Verschillende telegraaf- en telefoonverbindingen met de provincie en met het buitenland zijn vernield. De Siraplon-express is inge sneeuwd en nog niet te Boekarest aangekomen. DE EERSTE VOLTREKKING VAN EEN DOOD VONNIS IN ITALIë SINDS 1870. Uit Rome. 2 Jan.: Bij Caltani Setta is Zaterdag de doodstraf door schieten in den rug voltrokken aan den lustmoorde naar Mignemi, een 67-jarigen arbeider van de zwa- velwerken aldaar. Afgezien van de door het bijzon dere Fascistische Gerechtshof tot bescherming van den Staat uitgesproken doodvonnisen, is dit het eer ste doodvonnis, dat sinds 1879 op grond van het Strafwetboek is voltrokken. Het nieuwe Strafwet boek, dat de doodstraf weer invoerde, werd verleden jaar van kracht. Het vonnis werd op 1 October ge veld. WETENSCHAPPEN. DE VERWEKKER VAN KINDERVERLAMMING ONTDEKT. V. D. verneemt uit Brussel: Het aantal werkloozen in België stijgt voortdu rend. Op 31 Dec. 1931 was het aantal tot 225.266 geste gen, tegen 198.000 de vorige maand. ZIJN MOEDER IN DRONKENSCHAP VERMOORD. Te Scsnowitz in Polen heeft de 28-jarige Anton Zuczinski, die als dronkaard bekend stond, zijn moe der op beestachtige wijze vermoord. Des nachts kwam hij in beschonken toestand en in gezelschap van eenige vrienden thuis en mishandelde zijn moe der zoodanig, dat de vrouw bewusteloos in elkaar zakte. Toen sleepte hij haar naar het portaal en trapte haar met eenige schoppen de trap af. De vrouw kreeg een schedelbreuk, waardoor zij onmid dellijk overleed. De dader werd, evenals zijn vriend, die de misdaad had aangezien, zonder een hand uit te steken, gearresteerd. HEVIGE KOUDE EN SNEEUW IN FRANKRIJK. In geheel Z.O. Frankrijk, zoomede in de provincies der Pyrenaeën heerscht hevige koude. Uit de Vogee- zen wordt 20 gr. koude gemeld. Bijna 48 uur achter een valt reeds sneeuw. Ook uit de Jura wordt sinds Zaterdag voortdurend sneeuwval gemeld. De ther mometer wijst 19 gr. beneden het vriespunt. Te Grenoble vriest het „slechts" tien graden. De Middellandsche Zee wordt thans door een hevi- gen storm geteisterd, waardoor het scheepvaartver keer ernstige stagnatie ondervindt. De passagiers schepen op Algiers hebben vertraging tot 12 uren toe, terwijl de uitvaart naar de Noord-Afrikaansche havens in verband met de meteorologische omstan digheden is uitgesteld. V.D. verneemt uit Berlijn: Naar de „Montag" meldt, komt uit New Orleans het opzienbarende bericht dat het prof. Frederi; Eberson van de Medische faculteit der universiteit Californië is gelukt den ziekte-verwekker van de kinderverlam ming te isoleeren en te kweeken. Eberson beweert dat de verwekker in zijn meest virulente stadium in de hersenen of de wervelkolom niet te herkennen is, doch wel bij het kweeken van culturen na eenige we ken. Dr. Eberson heeft den verwekker op apen over geplant. Ook daar werd hij onzichtbaar, zoodra het dier ziek werd. Eberson is thans proefnemingen be gonnen ter samenstelling van een serum tegen kin derverlamming. Mijnheer de Redecateur, Met belangstelling las ik in Uw blad van Donder- derdag 31 December 1931 de revue 1931, om het zoo maar uit te drukken. In het bijzonder werd mijn aandacht getrokken door het gedeelte „Wat onze raad besloot". Hierbij las ik o.a.: ..Op verzoek van onze Middenstandsvereer.iging wordt door den Raad besloten de winkelsluitingswet op onze gemeente niet van toepassing te verkiaren". Ik vermoed echter, dat hier een fout is neerge schreven en dat bedoeld wordt, dat de verplichte sluiting van een halven dag in de week door den Raad is afgewezen. Want de heele wet niet van toepassing te verkla ren zal door den Raad m.i. niet kunnen geschieden. Om misverstand te voorkomen meende ik goed te doen, dit even op te merken en teeken. Hoogachtend, N. N. De omzetten der veilingen over het afgeloo- pen jaar zullen nog wel lager zyn dan in 1930. Een ongunstig jaar de nieuwe vereeniglngen als gevolg van te geringe re sultaten door de bestaande organisatie ver kregen met den bloemkoo laan voer is het gedaan roode kool tijdens de vorst iets beter, doch later weer op het oude peil Idem gele kool witte kool iets minder 6lecht de bevredigende prijzen van uien loopen nog op geringe aanvoer bleten iets beter voor peen aanvoer rammenas. Het jaar 1931 is nu afgesloten en v-am 1932 kunnen we niet anders doen dan het beste verwachten. Onze over zichten hebben het laatste jaar steeds in mineur gestaan en buitengewoon pessimistisch was de grondtoon van alles, wat op veilingsgebied betrekking had. Er kwam znaar geen schot in en de prijzen van de verschillende groenten waren voor zoover ze konden worden verkocht, slecht We kennen de juiste omzetcijfers over 1931 nog niet doch we verwachten dat ze nog lager zullen zijn dan in 1930. Aan de veiling van de Langendijker Groen- tencentrale werd toen omgezet voor een bedrag van ongeveer f 2.525.000, aan die te Noordscharwoude f 2.383.000. We verwachten dit jaar een omzet van even boven de 4 miljoen aan beide veilingen. Het zou ons niet verwonderen, of Noordsoharwoude zal een hooger om zetcijfer heben dan Broek, omdat de eerste meer heeft geprofiteerd van de betere prijzen, die een tijdje voor roode kool werden beseed in het voorjoar van 1931. Ook werden te Noordsoharwoude meer slaboonen aange voerd, het eenigste artikel, dat in den afgeloopen zomer goede prijzen opbracht. De balans wordt nu nog niet door de tuinbouwers op gemaakt. Dat zal eerst gebeuren, als de win terproduc ten zijn verkocht. Zou 't nu geschieden, over het kalen derjaar dus en niet over het boekjaar, dan zou de verlies- en winstrekening er bij honderden bouwers buitengewoon bedroevend uitzien. Het jaar 1931 zal met een zwart krijt aangeteekend worden als een jaar, waarin het voor den Langendijker tuinbouw bijzonder slecht ia geweest. Van dien ongunstigen toestand leggen ook getuigenis af de talrijke vergaderingen, welke in het afgeloopen jaar zijn gehouden. Bijna alle bijeenkomsten waren ge wijd aan besprekingen, verbandhoudende met de gevol gen van den crisis. De leiders van de tuinbouworganisa ties moesten het daarbij nog al eens ontgelden. Dit is te verklaren uit het feit. dat de tuinders in grooten finan- cieelen nood verkeerden en de resultaten van de pogin gen der verenigingsbesturen waren zoo gering, dat de duizenden in nood verkeerende leden niet zoo zeer keken naar het bereikbare als naar het bereikte. Men gaat dan, verdiend of onverdiend, de leiding de schuld geven; er komt critiek, niet alleen gezonde, maar ook ongemoti veerde. De critiek bereikte intusschen dat er buitenge wone vergaderingen werden belegd, waarop wenschen en verlangers naar voren werden gebracht Er werden zelfs nieuwe bonden gesticht b.v. de Neutrale Bond van Boe ren, Land- en Tuinbouwers en ook een Christelijke Boe- ren- en Tuindersbond. Bij den aanvang van 1932 is er dus wel een belangrijke uitbreiding gekomen in de orga nisatie der tuinders. We hebben nu niet langer meer de Veilingsvereenigingen, die veilings- en vakbelangen na streven, doch ook een vakvereeniging, die de sociale be langen hoopt te behartigen. Zij staan alzoo niet tegen over, maar naast elkaar, doch het lijkt ons toe, dat de doeleinden, welke belde organisaties zeggen na te stre ven, elkander wel eens zullen kruisen en ook lijkt het ons moeilijk ieders terrein preoies af te bakenen. De tijd zal dit misschien wel leeren, en zeker is het, dat de op richting, van nieuwe vereenigingen op dlit gebied zijn oorzaak vindt in de moeilijke tijden, die de tuinders door maken. Wie de programma's kent van de verschillende politieke partijen, de mentaliteit van haar leiders, de wijze, waarop zij eischen ingewilligd trachten te krijgen, weet, dat een vrijzinnige tuinder niet veel vertrouwen zal stellen in een voorman van anti-revolutionnairen huize bij het behartigen van de sociale belangen. Iemand, die zich voelt aangetrokken tot de socialis tische beweging, zal niet veel verwachten van een vrij heidsbonden die leiding moet geven. Waar de nood gestegen was tot een hoogte als we die nooit hebben gekend, daar werden de voorwaarden geboren voor een nieuwe organisatievorm. Met belangstelling wachten velen het optreden en werken der nieuwe vereenigingen af. Het is te hopen, dat zij in hun verwachtingen niet al te zeer worden teleurgesteld. Met den aanvoer van bloemkool is het nu gedaan: Vóór de Kerstdagen werden nog een paar partijtjes aangevoerd, die bij de f 6 opbrachten, doch. wat er nog op de akkers stond is door de vorst wel vernie tigd. De bloemkoolteelt is slecht geweest; op sommige dagen was ze onverkoopbaar. Tegen de Kerstdagen kwam er een kleine opleving in de prijzen der roode kool. In 't begin dier week werd ze verkocht voor f 0.600.90 voor groote en f 2—2.40 voor kleine. Den laatsten dag voor Kerstmis was de noteering aan de veiling te Noordsoharwoude f 1.60 2.90 voor eerste soort, zoodat toen bij de f 3 werd be taald voor het mooiste kleingoed en voor groote f 1.50 tot f 1.60 werd besteed. Na Kerstmis, toen de zoo lang verwachte vorst haar intree deed, werd aan de veiling te Noordscharwoude voor eerste soort f 1.30 tot f 3.20 besteed, wat dus zeggen wil, dat kool van ongeveer 3 pond voor meer dan f 3 werd verkocht, een prijs, die dus iets beter is dan hij v*?l is geweest. Den laatsten dag van het jaar werd zelfs tot f 3.70 besteed. We had den toen ijs en sneeuw en zoowel uit binnen- als buiten land kwam meerdere vraag. De moed begon weer wat op te leven, doch dit was slechts van korten duur. Met de vorst waren ook de minder slechte prijzen verdwenen, die weer inzakten op het oude peil. De mooiste roode kool kon weer nauwelijks f 3 opbrengen, de groote f 1. Voor doorschot werd f 0.602.50 betaald. De laatste 2 weken werden ongeveer 78 spoorwagens roode kool aangevoerd. Dat was iets meer dan gewoonlijk. Aan de veiling was er expresselijk op aangedrongen, toch vooral een deel van zijn voorraden te ruimen, ook al In verband met de meerdere vraag, die een paar dagen bestond. De prijzen van de gele kool hadden ongeveer het zelfde verloop. In het begin der Kerstweek werd ze ver kocht voor f 0-601.90. Tusschen deze noteeringen schommelden de prijzen tusschen deze bedragen. Tijdens de vorst kwam daarin ook eenige verbetering. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd op 31 Dec. de gele kool, eerst soort, verkocht voor f 1.102.30, door- sohot voor f 0.601.60. Ook hier zakten de prijzen na de vorst weer in en kon voor het mooiste goed nauwe lijks f 2 worden gemaakt. Doorschot noteerde toen f 0-600.80. De totale aanvoer in de laatste twee weken beliep 28 spoorwagens aan beide veilingen. Deensche witte kool bracht voor groote van de eerste soort aanvankelijk f 0.80f 1 op, doorschot f 0.600.80, Na Kerstmis kwam ook hierin een kleine verbetering en kon voor groote f 1.20140, eerste soort, worden ge maakt en f 0.700.90 voo rdoorschot. Drieponds kool, eerste kwaliteit, bracht toen f 22.40 op, doorschot f 1.40—1.70. Aan beide markten weiden 28 spoorwagens verhandeld. Op de uienmarkt heersohte een betere stemming. Vóór de Kerstdagen werden prijzen besteed zooals die der laatste weken. Voor gewone uien werd toen f 5— f 6 betaald, doch bij de meerdere vraag, die er ook kwam tijdens de vorst, gingen de prijzen nog aardig omhoog. En zelfs bleef deze betere stemming, toen de dooi was ingevallen. Zoo werd aan de Broeker velling op 31 Dec. f 6.90 tot f 7.30 betaald, op 2 Jan. f 7-50—8. Met de grove uien liep hetongeveer evenzoo. Ook hier stegen de prijzen, die bij het begin der vorige week gemiddeld f 5 per 100 K.G. beliepen, tot f 7 a f 7.50 op het eind dezer week. Voor drielingen werd vóór Kerst mis f 5.205.70 betaald, na dien stegen de prijzen, zoo dat op -het eind der week gemiddeld f 7 werd besteed. Nep werd verkocht voor f 7.30f 8.50. In 't geheel werden ruim 20 spoorwagens aan beide veilingen ver handeld. De aanvoer van bieten was de laatste weken bijzon der klein. De prijzen waren laag, en lagen tusschen f 1.40 en f 2.70. De te Noordscharwoude aangevoerde brachten de laatste week slechts f 0.80 op. Voor peen kwam iets meer belangstelling, waardoor de prijs... iets steek. n.1. tot f 3 a f 3.50 voor groote. Kleine brachten f 11.30 op. Rammenos werd verkocht voor f 1.101.60. LANGEND IJ K Een verzoek aan de Langen dijker gemeentebesturen om de georganiseerde werklooze arbei ders in de gelegenheid te stellen met arbeid hun brood te ver dienen. Namens de gezamenlijke moderne Katholieke en Christelijke Federatieve Werknemersorganisaties is aan de Langendijker gemeentebesturen een adres ge richt, waarin wordt opgomerkf dat in een vergade ring van genoemde vereenigingen de werkloosheid is besproken, waarbij sterk naar voren kwam de ge heel onvoldoende steunregeling in enkele der Langen dijker gemeenten, dat daarom wordt verzocht de even tueel bestaande steunregeling te doen vervangen of voor zoover ze niet iesteat, een steunregeling te wil len vaststellen; dat echter een behoorlijke werkver schaffing wordt geprefereerd boven een steunrege ling; dat tot regeling der stcunuitkecringen een Bu reau voor Maatschr pclijk Hulpbetoon de meest ge- wenschtc wijze zou zijn en daarom wordt aangedron gen op de instelling van een dergelijk ins Ituut, en dat het op prijs gesteld zou worden, wanneer de in de gemeente ingeschreven werkloozen wekelijks officieel werden gepubliceerd. Ter toelichting van dit verzoek wordt gezegd: De gezamenlijke organisaties, te weten: Christelijke Land- en Tuinbonwhond. Bond van Land- en Tuin bouw en Zuivelbedrijf, Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders, Federatie van Transportarbeiders, allen te Broek op Langendi;!:, Centrale Bond van Transport arbeiders te Noordscharwoude, R.K. Bouwvakarbei ders, R.K. Land- en Tuinbouwaibeidersbond, Bakkers- gezellenbond, Bouwvakarbeidersbonds' en Overheids personeel, allen verdeeld over den Langendijk, be staande uit ruim 250 leden, besloten uw College te ver zoeken een werkverschaffingsobject aan te wijzen, om de georganiseerde werklooze arbeiders in de gelegen heid te stellen met arbeid hun brood te verdienen en daarvoor uit te betalen f3 per dag en wanneer even tueel door regen of anderszins niet gewerkt kan wor den, 80 van dit dagloon. Mocht uw college van mecning zijn, hiertoe niet. te kunnen overgaan, dan dringen de organisaties aan op een behoorlijke steunregeling, waar niet alleen on der vallen diegenen die thans werkloos zijn, maar de gevraagde regeling is bedoeld voor alle georganiseer de arbeiders nu en in de toekomst. De organisaties zijn van oordeel, dat, aan de hand van de wet op de steunregeling een zoodanige regeling zonder eenige bezwaar kon worden aan vaard. Alleen de maxima-steun zal voor de verschil lende groepen verschillend moeten zijn. Immers zijn de loonen fier transportarbeiders in normale tijden gemiddeld f30, die der bouwvakarbeiders f28 a f29 en die der tuinbouwarbeiders f22 a f24. De organisaties meenden dan ook, om de hieron der volgende regeling te moeten verzoeken, waarbij ernstig rekening is gehouden met de plaatselijke toestanden en welke regeling minder gunstig is dan in de meeste andere gemeenten in deze provincie, waar een steunregeling bestaat. Zij bevelen dehhalve bij Uw college de volgende regeling aan: 1. Uitgetrokken gehuwden en kostwinners f 12.50 per week plus f 1 per kind per week tot een maximum van 5 kinderen niet ouder dan 15 jaar, plus weke- lijksche brandstoffenbon ter waarde van fl van de gozinsinkomsten tot cn met 15 wordt niets in minde ring gebracht van den steun; van de gezinsinkom sten boven de fö wordt 2/3 in mindering gebracht. 2. Aan de nog trekkende gehuwden en kostwin ners een toelage te verleenen, waardoor zij gelijk komen met de uitgetrokkencn. 3. Ongehuwden en kostgangers f 10 per week met aftrek van hun inkomsten. 4. De uitvoering van deze regeling op te dragen aan een Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon, waar door dus ook de organisaties toezicht op een richtin- ge uitvoering kunnen houden. 5. Aan gehuwden boven GO jaar via het Burger lijk Armbestuur f 10 per week. De organisaties zijn! van oordeel, dat men deze menschen niet aan hun! lot mag overlaten. Waar de Minister echter geen bij.' dragen in den steun aan deze menschen verleent,' wordt verzocht dezen steun via het'Burgerlijk Arm bestuur te willen verleenen. 6. Al de hier genoemde uitkeeringen te doen ge- schieden via den penningmeestèr der betrokken or-j organisaties, waarbij adressanten in dit verband ver-' wijzen naar de door den Minister gedane aanwij. zing. waarin Z.E. heeft opgedragen, dat de uitkee ringen zullen geschieden over de plaatselijke pcn-J ningmeesters der organisaties der steungenietenden.. ZUIDSCHARWOUDE. Kolven. Zondag werd in de kolfbaan van den heer P. Kra-[ mer de derde ronde gespeeld door de derde-klassej kolvers, hij den Langendijker Kolfbond aangesloten 6 clubs. De uitslag van deze ronde was de volgende:} „Op Maat", te Zuidscharwoude: A. Schoenmaker; 124 p.; C. Kliffen 111 p.; J. Kramer 117 p.; M. Vlug 103 p.; J. Glas 97 p.; P. Langedijk 142 p.; J. du Burck 107 p. „Gezellig Samenzijn" te Zuidscharwoude: A. Rijper 122 p.; D. Zijp 68 p.; W. Kuin 114 p.; P. Bruin 99 p.; Th. Vroling 106 p.; Joh. Schuijt 96 p. „Vriendenkring" te Noordscharwoude: S. Timmer^ man 122 p.; C. Kuiper 74 p.; K. Boot 117 p:; K. de Vries 103 p.; M. Mallekote 75 p. „Volharding", Oudkarspel: J. Deutekom 114 p.; C. Plakman 123 p.; Jb. Hoogeboom 70 p.; L. Stokman 126 p.; S. Ton 116 p:; K. Kat 95 p.; W. Bakker 49 p.;| K. Dekker 60 p.; K. Ruiter 92 p.; F. Moeijes 87 p.; N. Pronk 88 p.; C. Blokker 106 p. „Ons Genoegen', Noordscharwoude: D. Bakker; 97 p.; Sj. Maakal 135 p.; F. Blauw 112 p.; J. Huigen I 115 p.; C. Hopman 132 p.; P. de Moei 58 p.; C. Olt- hof 87 p. SINT P A N C R A S GEMEENTE SINT PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand December 1931. Geboren: Anna, dochter van Dirk Kloosterboer en Cornelia Anna Gerritsen. Gerrit Jan, zoon van Jacob Bobeldijk en Catharina Alida Bellis. Gehuwd en overleden: Geene. Loop der bevolking over 1931. Aantal inwoners op 31 December 1930 747 m., 682 vr„ totaal 1429. Ingekomen in 1931 45 m„ 51 vr„ geboren in 1931 15 m„ 10 vr. Totaal 807 m.t 743 vr. Vertrokken in 1931: 51 m., 48 vr.; overleden in 1931: 11 m„ 8 vr. Totaal 62 m„ 56 vr. Bevolking op 31 December 1931: 745 m., 6S7 vr, totaal 1432. Aantal huwelijken: 10. Aantal levenloos aangegevenen: 1. SCH00 RL GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand December 1931. Geboren: Jacob, zoon van Volken Breed en van Fransiena de Rooij; Klaas Johannes Willebrordus, zoon van Nicolaas Jacobus Venneker en van Johan- na Everdina Stegers; Gerrit Hendrik, zoon van Ja cob Koeten en van Aagje de Vet; Elisabeth Cathari na, dochter van Adrianus Louter en van Marijtje van der Pelt Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. Ingekomen personen: W. J. A M. Rohde van Nieuwe Niedorp; S. Snip en gezin van Heerhugo- waard; A. M. Wilbrink van Egmondbinnen; G. Posthunia van Haarlem; T. B. E. Kielstra en echtge- noote van 's Gravenhage; Luppens van A. H. Baurdoux van Voorburg. Vertrokken personen: P. A. Hoogwerf naar Amster- l dam; H. de Boer naar Zaandijk; A. C. Onnen naar De Bildt; Jb. den Das en echtgenoote naar Zijpe (N.-H.); J. J. Rijnders en gezin naar Alkmaar; B. P. Kamp naar Herehugowaard; J. Kramer naar Zijpe (N.-H.). NIEUWE NIEDORP Geslaagd. De heer P. Nieuwboer Cz. alhier, slaagde dezer da- i gen voor het Diploma Boekhouden van Vereeniging I van Leeraren te Haarlem. Of 258. Snel vloog het vliegtuig de wolken in, Al wilde het de zee ontvluchten. „Wees maar kalm," riep zijn redder Pim toe, Je hebt nu niets meer te duchten". „Ik ben heusch niet bang meneer," zei Pim, „Met U durf ik alles te wagen". Met een man als U, mijn redder in den nood, Wie zou nog kunnen versagen. 259. En vlak bij den man zag Wim heel goed Die sliep bij den rand van het slootje. De jongen keek den visscher eens aan, En nam hem daarbij in het ootje. „Die suffert hengelt voor niks," zei hij, Die laat zijn dobber maar drijven, Met zulk een hengelaar aan den kant, Moet je wel platzak blijven.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10