Fa. Gebr. ROTGANS Hoogwatergevaar in Z u i d-D uitschland. Dringend beroep van Hoover op het Congres. Gevaar'!ijke looplamp. Auto in brand gevlogen. Staking bij de Zuiderzeewerken. Uit onze Omgeving. Barometerstand van Dinsdagmorgen: 776 m.M. Vooruitzicht:- goed weer. Temperatuur: 8 gr. C. is 46 gr. F. GEDIPL. OPTICIEN V.V.O. - HOOGZIJDE E 103. DE BESTE BRIL KOOPT U BIJ ONS. Voordeelige aanbieding LUXE KLAP-ETUI's VOOR BRILLEN, gedurende de maand Januari. Tegen Inlevering van deze advertentie ontvangt een ieder een Klapétui tegen den prijs van 60 ct. Door het snelle smelten van de sneeuw. In het Zwarte Woud zijn door de sterke smelting van sneeuw de meeste rivieren buiten hun oevers ge treden. In de stad Kehl, tegenover Straatsburg, is een spoorwegdijk door het water ondermijnd en gedeel telijk weggespoeld. Het treinverkeer moest ten deelo gestaakt worden. De dienst wordt met autobussen in stand gehouden. Ook in het Westerwoud en in den Taumes is het water van de rivieren zeer gestegen. Sterk gezwollen zijn ook Neckar en Main. Te Mun- chen heeft het Zondag den.geheclen dag en den daarop volgenden nacht hevig gestormd. In da Beiersche Alpen is het plotseling gaan rege nen. Ook in het Beiersche Woud is een sterke veran dering van temperatuur ingetreden. Zaterdag vroor het er nog 23 graden, thans dooit het, In het Ertsgebergte bestaat eveneens gevaar voor hoogwater. Het water van de Muglitz staat tot aan den rand van de oevers. Verscheidene bruggen over deze rivier worden door het water bedreigd. Naar uit Aue wordt gemeld, heeft het water van de Schwarz een stand bereikt, welke nog hooger is dan van 6 Juli 1931 bij het noodweer. Vele woningen te Aue moesten ontruimd worden. In het Oostelijk deel van hot Ertsgebergte is het lokaaltreintje HeidenauAl- tenberg buiten bedrijf, daar twee spoorwegbruggen gevaar loopen. Ook in den Opper-Harz zijn de rivieren zoo sterk ge zwollen, dat zij buiten hun oevers treden. De Elbe is slechts weinig gewassen. Men vermoedt, dat vandaag of Woensdag het water sterk zal rijzen. Het regenachtige weer houdt overal aan. De tempera tuur bedraagt ongeveer 15 graden boven nul. De ernst van den toestand eischt spoed. V.D. verneemt uit Washington: President Hoover heeft het Congres een bizondere Boodschap doen toekomen, waarin hij de spoedige af wikkeling van de economische voorstellen eischt. Hover legt er den nadruk op dat de algemeene eco nomische toestand op het oogenblik nog ernstiger is dan eenige weken geleden, toen hij de stichting van den Emergency Board aanbeval. Hoover is van mee ning dat Amerika zich economisch zal kunnen her stellen onafhankelijk van de rest der wereld. Het democratische lid van het Huis van Afgevaar digden, Collier, voorzitter van de Werkcommissie, heeft een voorstel ingediend, waarbij de volmacht voor de douanewetgeving over zal gaan van den pre sident op het Congres. Het voorstel machtigt den president een internationale economische conferen tie bijeen te roepen met het doel een verlaging van de tolmuren te bewerkstelligen. Een bespreking no pens de schrapping of verlaging van internationale regeeringsschulden wordt nadrukkelijk van de hand gewezen. Hoover verklaart, naar het N. T. A. meldt,- in zijn boodschap verder nog. dat Amerika zich in de eer ste plaats aan het herstel van zijn eigen bedrijfsle ven moet wijden, en dit zoo krachtig moet maken, dat het tegen alle omstandigheden is opgewassen. Groot tekort. V.D. verneemt uit Washington: Het federale deficit op 31 December 1931 bedraagt 1354.000.000 dollars. Het financieele jaar loopt tot 30 Juni. ERNSTIG LAWINE-ONGELUK IN OOSTENRIJK. Vier dooden. V.D. verneemt uit Weenen: Naar uit Bregenz (Vorarlberg) wordt gemeld, werden In de Hochalppas bij Hochkrumbach vier Duitschers door een lawine overvallen en gedood. De lijken konden alle worden geborgen. De verongelukten zijn jongelui uit Neurenberg en Suttgart Man door den electrischen stroom gedood. Gisteravond begaf de 25-jarige M. de Vries te Glaner- brug (O.) zich met een looplamp in zijn kippenhok om de dieren te voederen. Toen hij zeer lang wegbleef stelde men een onderzoek in en vond men den man dood in het hok liggen. Het is gebleken, dat in de looplamp kortsluiting is ontstaan, tengevolge waarvan de heer De Vries is ge dood. Hij was gehuwd en vader van een kind. Leerling-monteur aan z\jn bekomen brand wonden overleden. Toen Zaterdagmiddag op de Pieterskerkgracht te Lei den de 17-jarige leerling-monteur G. van der Mark bezig was reparatie te verrichten aan een auto, is, waarschijn lijk doordat hij met een stalen werktuig contact had veroorzaakt, de benzinetank van den auto in brand ge vlogen. De kleeren van Van der Mark vatten eveneens vlam. Omstanders hebben, door hem in een deken te wikkelen, het vuur gedoofd. De patroon van Van 3er Mark. de autohersteller Van Eek, liep daarbij brand wonden op. Van der Mark werd in hoogstzorgwekken- den toestand naar het Diaconessenhuis overgebracht, waar hij Zondagmorgen onder hevige pijnen is overleden Slechts enkele uren geduurd. De elschen der arbeiders ingewilligd. Gistermorgen is bij het Steenbedrijf der Zuiderzeewer ken der firma O. J. Bosker te Wieringen een staking uitgebroken, welke slechts eenige uren heeft geduurd. Van werknemerszijde wordt ons medegedeeld, dat de staking het gevolg was van het feit, dat den werknemers was aangezegd, dat het laon der steenlossers enz. het welk f 0.50 per uur bedraagt, met ingang van heden zou worden verminderd tot f 0.45 per uur. Nadat oorspronkelijk één ploeg in staking ging, volgde spoedig het geheele personeel. Enkele uren later werd in de eischen der arbeiders, die op het oude loon wilden doorwerken, toegestemd. DIJKDOORBRAAK BIJ BATAVIA. Zeven dessa's onder water. Aneta seint uit Batavia: De bedijking van de Tjitaroem-irrigatie in het gebied op de grens tusschen Batavia en Krawang is over een lengte van 60 Meter doorgeslagen, als gevolg van de zware bandjirs. De bevolking is ondergebracht in de hooggelegen gedeelten. Er hadden geen persoonlijke on gelukken plaats. ANNA PAVLOWNA Bestaat hier de gewoonte met Sint Nicolaas elkaar geschenken toe te zenden, in Duitschland is dat het geval met Kerstmis. Iemand alhier had 2 blikjes si garen van 10 stuks a 10 cent per sigaar gekocht, al- zoo een waarde van 2 gulden en dit als Kerstgeschenk naar zijn vader te Coblcnz gestuurd; deze had het pakje evenwel geweigerd, daar hij behalve 60 cent vracht, nog 9 gulden, zegge f9.— invoerrechten moest betalen en daar de man wist wat hij van zijn zoon zou krijgen, werden dc 20 sigaren hem als vanzelf sprekend te duur en geweigerd. Dc zoon kreeg dezer dagen het pakje terug en wist niet. dat er zooveel invoerrechten op kwamen, daar deze maatregel pas met October in werking was ge treden. Er wordt veel over de crisis en de malaise gespro ken en geschreven, maar zijn de verstandig heetende aardbewoners daar zelf de schuld niet van. Aanbesteding slootwerk. Bij de aanbesteding van het slootwerk in den Anna Paulownapolder (verdeeld in 6 perceelen),hebben in geschreven D. Kooij, J. Voorthuijzen, G. Jongejan, Gebr. Slikker (Oudesluis), G. Bakker, J. Cornelissen Hz., A. Korver (Oude Niedorp) en C. Borst. Dijkgraaf en Heemraden hebben het werk aan de laagste inschrijvers gegund en wel perceel I aan G. Jongejan tegen f 0.35; perceel II aan J. Voorthuijzen tegen f 0.15; perceel III aan J. Voorthuijzen tegen f 0.17: perceel IV aan gebr. Slikker tegen f0.14V£; per ceel V aan A. Korver tegen f 0.15; perceel ,VI aan A. Korver tegen f 0.16 per strekkegden meter. Politie. Gevonden: Een slinger van een auto. Verloren: Een meetlat. W1ERINGERWAARD Bij informatie is ons gebleken, dat van de douche- baden in onze nieuwe school aardig gebruik wordt ge maakt. Reeds meer dan 200 baden werden genomen. Dc prijs, zijnde 10 cent per bad, lijkt ons dan ookr zeer billijk. Zondag a.s. zal dc Kinderzangklasse van den heer J. v. Ham, weer haar jaarlijksche Openbare Les geven. Naar we vernemen zullen behalve ettelijke kin derliedjes, met en zonder pianobegeleiding, ook een tooneelstukje en een zangspelletje worden uitgevoerd. Het beloft dus een aardig avondje te worden. Na dere bijzonderheden per advertentie. S 1 NT MAARTEN De Cinema American draait Zondag a.s. in de zaal van den heer Zwakman te St. Maarten de. film: „Als je lacht dan ben je rijk". Deze oer-komische film met in de hoofdrol Harry Licdtke, zal ongetwijfeld Veel be langstelling trekken. KOE O'R AS JULIANADORP. Opvoering van „De Showboat". Zondagavond werd door de N.-.H. Cinema in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen, boven genoemde kunstfilm, bestaande uit elf actcn, opge voerd. Omtrent het verloop van dezen avond, deelde men ons het volgende mede: Dat niettegenstaande menigeen geen hoogc verwachtingen van een derge lijke vertooning alhier koesterde, was het bezoek vrij goed te noemen en niet alleen dat, maar het gebodene is zoozeer in den smaak gevallen, dat reeds overwo gen schijnt te zijn, om binnenkort nog een dergelijken avond te organiseeren. De verschillende beelden wer den scherp en duidelijk op het witte doek weergege ven, zoodat het volgen van alles wat „Het Komedian tenschip" het publiek te zien gaf, in het geheel gcén moeilijkheden opleverde, en aan het slot ten hoogste voldaan was over dc opvoering. Het toestel werkte zonder eenige stoornis, en wij kunnen er bovendien aan toevoegen, dat brandgevaar niet behoeft gevreesd te worden. Tot slot nog een dansje na, zoodat alles bijeenge nomen, het een genoegeiijken avond is geweest. WINKEL Vrijdagavond gaf de bekende prof. van der Laan een biljartseance bij den heer R Laan alhier. Als ge volg van de slecht begaanbare wegen, was het be zoek matig en ontbraken er heel enkele be kende krachten. Tegen den heer Van der Laan speel de de heer A. Kooij met 450 punten van de 600 op voor. Na 26 beurten had de heer Van der Laan 600 en de heer Kooij 76 punten. Na afloop werd een biljartqueu verbiljart, waar van de heer I\1 Slooves de gelukkige winnaar werd. 7 IJ P E SCHAGERBRUG. Op Zondag j.1. werd door de onlangs opgerichte too- neelvereeniging „Onder Ons" alhier, haar eerste uitvoe ring gegeven in hotel „Het Wapen van de Zijpe". Ongeveer 90 personen waren aanwezig. Opgevoerd werd „Plicht", een tooneelspel in 4 bedrij ven, van Richard Skowronnek. De inhoud van dit stuk. dat reeds eenige weken geleden in dit blad werd ver meld, kon ons niet bekoren. Met betrekking tot het spel, willen wij volstaan met de opmerking, dat, hoewel sommigen goed spel hebben ge leverd, bij verschillende spelers de uitspraak nog al eens te wenschen overliet. Een krachtige regie zou hierin veel verbetering kunnen brengen. De rollen waren over het algemeen goed geleerd. Bij een en ander dient natuurlijk in het oog te worden gehouden, dat de vereeniging nog slechts kort bestaat. Na afloop der uitvoering werd op Amerïkaansche wijze een taart verloot. Voorts waren door de vereeniging als attractie voor de bezoekers nog eenige prijzen beschik baar gesteld. Tot slot het traditioneele bal. T ZAND. De vorige week gaf de bekende matador biljarter v. d. Laan alhier bij den heer C. Modder een biljartseance met de bekende 450 car. voorgift op een partij van 600 car. cadre. Tegen v. d. Laan speelde dezen avond de heer P. Vader Cz. De uitslag luidde als volgt: J. v. d. Laan P. Vader. Totaal Serie Beurten Serie Totaal 26 26 1 4 4 29 3 2 2 6 29 0 3 1 7 37 8 4 1 8 15 72 35 5 38 53 117 45 6 0 53 139 22 7 0 53 140 1 8 2 56 140 0 9 9 64 233 93 10 10 74 263 30 11 7 81 264 1 12 5 86 281 17 13 1 87 283 2 14 1 88 284 1 15 6 94 285 1 16 18 112 312 37 17 7 119 323 11 18 7 126 350 27 19 6 132 429 79 20 4 136 448 19 21 0 136 528 78 22 4 140 558 30 23 4 144 564 6 24 3 147 564 0 25 2 149 600 36 26 De partij is dus door v. d. Laan gewonnen, terwijl de heer Vader er slechts een punt tekort kwam; er kan zoo doende van een beslist spannende wedstrijd gesproken worden, waarbij v. d. Laan echter slecht op dreef was, daar zijn hoogste serie sleohts 93 car. bedroeg terwijl hij vorige week te Kolhorn nog een serie van ruim 370 maakte. Na afloopvan de partij volgden de bekende kunststoo- ten, waarin v. d. Laan een meester is. HEEREÜGOWAARD Door de besturen der vier tuinbouwvereenigingsn al hier, op initiatief der vereeniging „Hugowaard" in ge combineerde bestuursvergadering bijeen geroepen, werd een adres aan Zijne Excellentie den Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw verzonden, waarin mededeeling werd gedaan van den economischen nood van vele tuinders, en werd verzocht in deze een regeling te bespoedigen, waardoor voor velen den momentec-len nood zou worden gelenigd. NIEUWE NIEDORP In de maand Januari wacht ons een mooie avond. De zoo gunstig bekend staande Tooneelvereeniging „Orme- nio" te Anna Paulowna zal 24 Januari a.s. in café „Prins Maurits" een uitvoering geven met het mooie blijspel „Hanengevecht". Gezien het groote succes, dat deze kamer oogstte een paar jaar terug alhier met Ynske, en in November j.1. te Winkel met Bergopwaarts, hopen wy, dat de tooneelzaal flink bezet zal zijn, daar de entreeprijs laag wordt gesteld. Zie komende advertentio. In aansluiting op het berichtje van het auto-ongeval- Jb. Doorn, voorkomende in ons blad van 2 Jan. j 1., mel den wij dat een en ader te wijten was aan de gladheid van den weg. De geheele lading kunstmest, zijnde 1700 Kg., is droog gebleven, terwijl persoonlijke ongelukken niet voorkwamen. Niettemin is de materieele schade voor den heer Doorn nog al belangrijk. Onder meer is de radiateur totaal vernield. De heer H. Scheltus heeft zijn woonhuis annex pakhuis en kantoor onderhands verkocht aan den heer T. de Jong Jbz. Naar we vernemen zal het perceel worden ingericht als moderne dames- en heeren kapperszaak. TANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. De R.K. en het Witte Kruis. In aansluiting op ons bericht, waarin wij mede deeling deden van de circulaire, welke bij de R.K. in gezetenen werd thuis bezorgd, en waarin werd op gewekt toe te treden als lid van het R.K. Wit-Gele Kruis en te bedanken als lid van het Witte Kruis, kunnen wij mededeelen, dat hieraan door bijna alle Roomsch-Katholieken gevolg is gegeven. Met ingang van 1 Januari is dan ook de R.K. Zuster door het Wit-Gele Kruis in dienst gesteld. Wat betreft het aangaan van een contract met het Witte Kruis voor het verstrekken van verplegings- mateviaal vernemen wij, dat door het bestuur van het Witte Kruis is besloten hierop niet in te gaan. Het bestuur van het Witte Kruis gaat van het stand punt uit, dat hun vereeniging een neutrale vereeni ging is, waar alle gezindten lid kunnen zijn, dus ook de R.K. Voor hen die de verwikkelingen tusschen beide vereenigingen goed gevolgd hebben, is het wel heel duidelijk, dat het hier is gegaan als met zoovele ver eenigingen waarvan R.K. lid waren, nl. dat ook hiel de afscheiding voltrokken moest worden. Wie de za ken anders ziet is we! heel erg naief. Wat de tweede zuster van het Witte Kruis betreft, werd ons medegedeeld, dat hier ten allen tijde werk voor is, aangezien het aantal R.K. leden ver in de minderheid bleef. Kolfwedstrijd. In de kolfbaan van den heer Jn. de Bakker, Hotel ,,'t Bonte Paard" werd een 25 slagen kolfwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag als volgt is: le klas: le prijs C. Langendijk Pz., Noordscharwou- de, 279 p.; 2e prijs J. Goet, Alkmaar, 275 p.; 3e prijs K. Quant, Warmcnhuizen, 244 p.; serieprijs P. Mole naar, Zuidscharwoude. 54 p. 2e klas: le prijs P. Langendijk Cz.. Oudkarspel, 251 p.; 2e prijs C. de Vries, Alkmaar, 241 p.; 3e prijs O. Bakker, Oudkarspel. 238 p.; serieprijs F. Muileboom, Noordscharwoude, 56 p., bij loting met Jb. Zijp, Zuidscharwoude. 3e klas: le prijs K. Boot Jz., Noordscharwoude, 240 p.: 2e prijs D. Rijper, Zuidscharwoude, 218 p.: 3e prijs A. Rijper, Zuidscharwoude, 211 p.; serieprijs Sj. Maak- al, Broek op Langendijk, 49 p., bij loting met D. Zijp, Noordscharwoude. OUDKARSPEL. Ook in onze gemeente wordt een ophaaldienst van vuilnis ingesteld. Te beginnen 8 en 9 Januari zal om de 14 dagen worden rondgegaan. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Loop der bevolking over het jaar 1931. Geboren: 23 (30) jongens en 22 (35) meisjes, totaal 45 (65). Overleden 10 (4) mannen en 13 (9) vrouwen, totaal 23 (13). Levenloos aangegeven: 3 (1). Huwelijken: 16 14). Erkenningen: 0 (1). Ingekomen personen 31 (38) mannen en 30 (46) vrou wen, totaal 61 (84). Vertrokken personen 59 (71) mannen en 73 (60) vrou wen, totaal 132 (131); op 1 Januari 1932 bedroeg de be volking 1170 (1185) mannen en 1192 (1223) vrouwen, to taal 2362 (2408) personen. Alzoo een vermindering van het zielental met 46 per sonen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrek king op het vorig jaar. NOORDSCHARWOUDE. De heer N. Kramer te Zuidscharwoude die als eenigst R.K. lid zitting nam in het bestuur van het Witte Kruis, heeft voor deze functie bedankt. Het ChrltseHjfc Nieuwsblad onder Redactie van de heeren B. P. IJtsma en A. Troost, welk blad uitgegeven werd door de fa. J. H. Keizer alhier, is Donderdag 31 Dec. j.1. voor het laatst verschenen. De Chr. persvereeniging is blijven bestaan en is naar wij uit het afscheidsartikel meenen op te maken, met andere plannen bezig. WIERINGEN Voor het Inst. v. Arbeidersontwikkeling afd. Wio- ringen zal op heden. Dinsdagavond, in de oude school te Hippolytushoef aanwezig zijn Dr. J Hemelrijk, om een bespreking te hebben met leerlingen en leeraren. De veehouder J. Bakker Sz. te Zandburen alhier heeft de boerderij gehuurd van den heer Kranen burg. gelegen aan den spoordijk te Koegras. Een voorbijganger ontdekte Maandag tegen het middag uur brand in de woning van de familie Rump in de Nieuwstraat. De woning wordt door meerdere gezinnen. beWoond. Al dadelijk bleek het schoorsteenbrand te zijn, welke zich eerst ernstig liet aanzien. Met ver eende krachten wist men den brand met emmers water te blusschen. De bewoners, wel geschrokken, hadden nu alleen de vuile rommel op te ruimen. Het ongeval liep dus nog best af. Zuiderzeesteunwet. Door de Generale Commissie zijn geldelijke tegemoet komingen toegekend aan J. de Vries en V. Bakker, beiden te De Haukes. Gewetensgeld. Ten behoeve van de gemeente Wieringen zijn opnieuw bedragen aan gewetensgeld estort en wel van f 130, f 32 en f 220. Aanbesteding- Op 3 Februari a.s. zal door den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken worden aanbesteed de levering van straatklinkers ten behoeve van de wegen ind en Wierin- germeer. Bestek no. 139 te bekomen bij de Alg. Lands drukkerij. Nadere inlichtingen bij den ing. Postma te Den Haag en Van der Bom Jr. te Medemblik. Watervoorziening. Naar aanleiding van klachten van veehouders over gebrek aan drinkwater voor hun vee is thans bij da O.L. school in de Elft een kraan geplaatst voor alge meen gebruik. Agenda Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dins dag 5 Januari half acht vergadering in de oude school o.l.v. Dr. J. Hemelrijk van Bergen ter regeling voorber. klasse kaderschool. J.V.O.-berichten. Voor de leden: Donderdag kwart over acht meisjeszanggroep Oosterland; Vrijdag half8 gymnastiek; Zondagmiddag drie uur maandvergadering, daarna vervolg behandeling „Jeugdbeweging", regeling repetities voor Januari enz. Voor de adspiranten: groep II (Oosterland) en III (Westerland) bijeenkomsten op gewone tijden en plaat sen; groep I (H.'hoef) Donderdag geen bijeenkomst Zondagmiddag half drie voor allen bijeenkomst in de Vonk. Als tijdelijk onderwijzeres te Hippolytushoef is in de plaats van Mw. C. EdenRoskam, die ongesteld is, benoemd Mw. R. EdensAnnijas van Den Helder. Gedeeltelijke hervatting der Zuiderzeewerk- zaamheden. Door de N. V. Mij. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken zijn voor indiensttreding tegen 5 dezer 150 grondwerkers en krammers alsmede 30 bakkensohijïpers opgeroepen Hiermede worden de vanaf 24 December tijdelijk stilge legde werken wederom hervat terwijl al naar mate de werken zich zullen uitbreiden het personeel geleidelijk tot volle sterkte zal worden uitgebreid. Doordat het weder zich momenteel zoo gunstig laat aanzien is men ertoe overgegaan de werken vroeger dan gebruikelijk te hervatten in tegenstelling met vorige ja ren, toen vorst en andere omstandigheden zulks ver hinderden. Opening concertzaal te Den Oever. Den Oever heeft het nieuwe jaar goed ingezet met een welgeslaagd feest In de concertzaal van den heer Jurrie Lont op Zondagavond 3 dezer. De officieele opening van deze ooncertzaal, welke reeds lang in de pen was, heeft nu plaats gehad, ondanks het feit, dat de zaal reeds ver schillende malen voor uitvoeringen e.d. goede diensten had bewezen. Officieel is het er echter niet toegegaan, want direct bij den aanvang heerschte er reeds een vroolijke stem ming in de zaal, welke den geheelen avond werd be waard, ondanks het luidruchtige optreden van enkelen, die derhalve den avond het feest met hun rumoer meen den te moeten verstoren, hetgeen ondertusschen niet gelukte. Het tooneel is met een aantal, den heer Lont geschon ken, bloemstukken gevuld, als de heer M. Bosker den avond, op verzoek van den zaaleigenaar opent, met een welkom aan de vele aanwezigen. Spr. memoreert dat deze concertzaal een groote aanwinst is voor den Oever en zeker in eene lang gevoelde behoefte voorziet. Hij brengt hulde aan den ondernemingsgeest van de fam. Lont, dank voor de geschonken bloemenhulde en wensóht den exploitant succes met zijne onderneming. Den aan nemer, schilder en installateur van het electrisch ge deelte wordt eveneens hulde gebracht voor hun ver dienstelijk kunnen. Spr. feliciteert tevens de Muziekver- eeniging „Apollo" met het mooie gebouw waarin thans kan worden gerepeteerd en de concerten kunnen worden gegeven. Namens den heer Lont deelt spreker mede dat alle aanwezigen ter eere der opening een glas wijn wordt aangeboden, welk aanbod geestdriftig wordt begroet Hiermede werd de concertzaal voor geopend ver klaard. Medewerkenden aan den avond waren de Mu- ziekvereeniging „Apollo" onder leiding van den heer Joh. Glabbeek, de heer Glabbeek persoonlijk in een aantal voordrachten, waarvan vooral „Suzanne" bui tengewoon in den smaak viel, het instrumentaal kwar tet van de Kon. Ned. Marinekapel te Den Helder, welk kwartet zeer verdienstelijk werk heeft geleverd, Mej. Gr. Bosker als declamatrice en last not least de voor treffelijke band, gerecruteerd uit leden der Kon. Mar. Kapel, bestaande uit 10 personen, gedirigeerd door den heer Steinroth, le violist der Kapel. Het is vooral ook deze band geweest die de stemming met veel enthou siasme den geheelen avond erin heeft gehouden. Mej. Gr. Bosker declameerde heel goed een door den heer M. Bosker samengestelfle revue waarin den Oever van 1915 tot en met 1931 werd uitgebeeld en waarin vooral het contrast werd aangegeven tusschen den Oever als stil visschersplaatsje van toen en den Oeer van thans. Het bal was zeer geanimeerd en duux-de tot de neiuwe dag reeds vele kwartieren was gevorderd. HARENKARSPEL Bij de op Zaterdag jl. gehouden Rekening van het Onderlinge Paardenfonds alhier, waren verzekerd over het afgeloopen kwartaal 310 stuks, afgekeurd waren 10 stuks. De omslag werd bepaald op fl.30 per f 100 verzekerde waarde. Bij beschikking van den Minister van Defensie dato 23 December 1931, is Manheus Bos. dienstplichtige de zer gemeente, van de lichting 1931, voorgoed vrijge steld wegens persoonlijke onmisbaarheid.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7