Schager Courant SPORT. HAAR ERFDEEL. Derde Blad. E.V.C. I—Schagen I. 1—5. Familiedrama te Middelburg. Rijwielpad Bergen-Camperduin De moord te Kerkdriel. De diefstal van een half millioen. Dinsdag' 5 Januari 1932. 75ste Jaargang. No. 8997 (EDAM) Schagen voor den storm slechts een 20- voorsprong, zoodat het er na rust duister uitzag voor Schagen. Maar laag samenspel brengt een niet verwachte groote over winning. Dat Schagen op zoo overtuigende wijze E-V.C. er on der zou houden, zullen niet velen gedacht hebben. Na een viertal nederlagen en een gelijk spel is het Schagen weer mogen gelukken, een overwinning te behalen en wel uit tegen E.V.C. van Edam, welke vereeniging nog geen wedstrijd op eigen terrein heeft verloren. Dit is wel hoofdzakelijk te danken, dat men de achterhoede weer in haar oude opstelling had geplaatst In de voorhoede had men Houtlosser vervangen door Dekker, wat een verbetering bleek te zijn. Het elftal zag er pis volgt uit: C. Prins. V. Vlottes. Middelbeek. A. Plakman. R. Rus. J. Watertor. HV. Rus. A. Watertor. Kakebeeke. Dekker. Lütjeharms. Niettegenstaande het slechte weer was er nog vrij veel publiek aanwezig, dat wel van het geleverde spel ge noten zal hebben. Scheidsrechter was de heer Prins uit Alkmaar, welke eerst het E.V.C.-veld nog had willen afkeuren, maar op aandringen van de heeren voorzitters van de respectievelijke vereenigingen. stemde de heer Prins tenslotte toe. te laten spelen. Om 10 minuten over twee trapt Kakebeeke voor Schagen af. Ze spelen nu voor den neerdalenden regen en sterken wind, maar het wil bij hun eerste aanvallen niet vlotten. E.V.C. geeft zich geheel en komt niettegenstaande dat ze tegen den sterken wind speelt, herhaaldelijk voor de S.-veste. Prins krijgt echter niets anders te doen, dan terug gespeelde ballen van Vlottes en Middelbeèk, die er vanmiddag weer eens ouderwetsoh opzaten. Het Scha- gen-binnentrio houdt het spel in de eerste periode veel te kort. De halflinie kon het zeer moeilijk open houden wegens het zeer gladde veld. Vooral had het openen op de vleugels hierdoor geweldig te lijden. Plotseling gaat de E.V.C.-middenvoor er alleen tusschen uit en komt alleen voor Prins te staan. Maar daar snelt Jn. Water tor nog achter hem aan en komt hem opzij. Net als de E.-middenvoor wil schieten, laat J. Watertor zich voor den bal glijden, de E.V.C.-speler valt, vliegensvlug staat Watertor weer overeind en werkt den bal weg, zoodat Schagen ternauwernood aan een aohterstand ontsnapt. De bal komt bij W. Rus, die den bal keurig door een plas haalt cn hem tenslotte voor het E.-doel plaatst, waar A WaWrtor n®t naast «chiot. De keeper kan niet tegen den storm inkomen, waardoor de bal bij R. Rus belandt, die hem meteen naar Lütjeharms zendt, die goed voorzet, maar doordat de bal te glad is, kan men biet goed schieten, waarna de E.-keeper keurig weg werkt S. Is nu merkelijk in de meerderheid, maar doel punten kunnen ze niet maken. Herhaalde malen valt E.V.C. onstuimig aan. maar hun aanvaller, worden meestal te hoog gespeeld, waardoor tijdig ingrijpen door de S.-achterhoeclfe mogelijk wordt gemaakt De E-V.C-- xechtsbinnen krijgt dan een prachtkrans voor open doel, maar schoot nu naast. Even later kreeg de links buiten een dergelijke kans. maar Vlottes was hem even te vlug af, waardoor weer een prachtkans om de leiding te nemen verloren ging. Dan gaan de Schagenaars weer cp de E.V.C.-veste af. W. Rus krijgt dan den bal mooi toegespeeld na een poosje solospel, te pakken en zet mooi laag voor. Kakebeeke neemt hem meteen op. maar juist weet de keeper den bal te pakken te krijgen. Hij trapt uit, maar kan niet ver genoeg wegwerken. Arie Plakman vangt den bal op z'n borst en trapt hem naar binnen, weer een aardig doch te kort samenspel tusschen Kakebeeke en A. Watertor, waarna W. Rus een rennetje onderneemt en scherp voorzet. Schagen neemt de leiding. De bal schiet door het gladde veld onder een E.V.C.- kack door en Kakebeeke geeft Schagen met een goed •chot de leiding. 0—1. E.V.C. neemt middenuit en gaat Prins aan den tand voelen. Het hooge schot van den FEUILLETON Uit het Engelsch van Josevh Hockina. Je bent nu een groot man op electriciteitsgebied, zei Nancy tegen John Trefry, toen ze na het eten bij elkaar zaten. De menschen zeggen dat iik er verstand van heb, was het bescheiden antwoord, in ieder geival heb Ik hard gewerkt Ik ook. Ik wilde je iets laten zien, John, en je wat vertellen. En Nancy vertelde hem alles over Mary Judson, over hun moeizame proefnemingen en over de resultaten die ze na Mary's dood bereikt had. Is dat het oordeel van Sheepshranks? vroeg hij op gewonden, nadat ze alles verteld had. Ik heb den brief bij me. John griste haar het papier uit de handen en las en herlas den brief met de grootste aandacht Heb je het verslag van de proefnemingen? Ze gaf het hem. Waar is de rubber? vroeg de jongeman, wiens be langstelling met het oogenblik toenam. Je zult er om lachen, zei het meisje vei'legen, maar Ik heb alles bij me. Ik had een soort voorgeovel dat ik het wel eens noodig kon hebben. Ze vloog de trap op en kwam een paar tellen later be neden met een in krantenpapier gewikkeld pakje, John nam het aan en een paar minuten was het doodstil in de kamer, terwijl hij in spanning de rubber onderzocht. John, riep het meisje ten laatste, zeg me alsje blieft wat je er van denkt Maar hij gaf geen antwoord; hij was heelemaal in be slag genomen door zijn aandachtig onderzoek. Een van beiden-is natuurlijk rubber, zei hij eindelijk langzaam, en het andere... Heb ik gemaakt! Kun je zien welk van de twee? Ja Wat Is er dan voor verschil? Mr. Briggs wist het me niet te vertellen en wat professor Sheepshranks er middenvoor geeft hem echter geen moeite. Weer valt S. aan. Kakebeeke in duel met den E.V.C.-rechtsback waarna de bal tenslotte bij Dekker belandt, die naar Lütjeharms schiet. Een lage voorzet volgt, die Kake beeke opvangt. De bal vliegt echter te ver naar voren. De E.VC.-keeper komt uit zijn heiligdom, maar trapt over den bal heen. Watertor loopt toen en schiet schuin in de touwen, 0^2. Van den aftrap gaat E.V.C. direct op het S—doel af, maar door te lang drijven, komen ze liiet in de gelegenheid om een knap schot te lossen, waartoe de achterhoede hen ook niet in staat stelt. Herhaalde malen komen beide partijen voor de betrok ken doelen, maar doelpunten komen er niet van. Het gladde veld doet heel wat afbreuk aan het 3pel, maar aantrekkelijk was deze wedstrijd ook. Zeer vlug gaat het spel nu op en neer, maar doelpunten komen er voor rust niet meer. Na de thee. stellen partijen zich weer op en moet Schaden tegen wind en regen spelen. E.V.C. neemt middenuit, maar onmiddellijk neemt R. Rus den bal af en geeft mooi laag den bal naar Watertor, die een nummertje solospel ten beste geeft. Na enkele spelers gepasseerd te hebben, geeft hij mooi door naar W. Rus, een snel rennetje langs het lijntje, een voorzet en Ka kebeeke vergroot den voorsprong, 03. Schagen geeft op dit oogenblik het beste van het spel en combineert mooi langs den grond, dan weer over de vleugels, dan weer kort, waartegen E.V.C. hoog spel stelt, wat steeds aan de S.-achterhoede gelegenheid geeft om vroegtijdig en afdoende in te grijpen. C. Prins weet op sublieme wijze enkele zeer gevaar lijke schoten te stoppen, waaronder een geweldige ko gel van den E.V.C.-middenvoor onder de lat. Het doel was nu juist niet het beste waar Prins na de rust in stond. Alles was prut en water. Maar niettegenstaande een dergelijke hindernis, vergastte Prins het Edamsche publiek op enkele sublieme staaltjes keepwerk. E.V.C. trekt nu met alles naar voren en tracht S. te overrom pelen, wat ze niet gelukt. Het geluk komt nu juist aan de andere zijde, waar Lütjeharms een harde, lage voor zet geeft, waarvan Kakebeeke no. 4 in de touwen jaagt, 0—4. Niet ontmoedigt valt E.V.C. onstuimig aan, maar Jn. Watertor behoedt S. voor tal van gevaarlijke aanvallen, door goed af te nemen en keurig op den linkervleugel te spelen. Dan valt E.V.C. weer met alles aan. Back plus keeper gaan naar voren, wat zeer gevaarlijk is. E V.C. scoort tegen' Middelbeek trapt weg, maar ongelukkigerwijs komt de bal bij den rechtsback van E.V.C., die geheel naar voren is gekomen, en die met 'n mooi schot onder de lat de eer voor E.V.C. redt. S. neemt middenuit. maar Dekker schiet dan juist naast. De E.V.C.-keeper vindt het nu genoeg en wil voor gaan spelen, wat hem niet toegestaan wordt, waarna hij hot veld wordt uitgezon den door den E.V.C.-aanvoerder. Het doel zal nu worden verdedigd door een speler, die tal van gevaarlijke scho ten heeft verwerkt. Tenslotte kan hij toch niet voor komen. dat Kakebeeke uit een lage. harde voorzet van links no. 5 inkogelt. 1—5. Nu is het pleit beslecht. Na nog eenig heen en weer getrap en nog enkele keurige staaltjes keepwerk van Prins te hebben gezien, biaast scheidsrechter Prins inrukken. Naar onze meening heeft het geheele elftal wel voidaan. Vader en moeder van een gezin van vijf kinderen plotseling krankzinnig gewor den. Een zeer geheimzinnig geval. Zaterdagavond te ongeveer 6 uur heeft te Middel burg een ernstig familiedrama plaats gehad. In hot gezin V„ dat woont in oen kleine boerenhofdstede aan den Schoerweg en bestaat i.it een zevental personen,' man, vrouw en vijf kinderen, is het nog jeugdige echtpaar plotseling krankzinnig geworden. De man heeft de vrouw enkele verwondingen toegebracht, ter wijl de vrouw haar kinderen met bloed heeft be smeurd. Door de politie is het echtpaar naar het zie konhuis overgebracht. Men heeft hier met een zeer geheimzinnig geval te doen, daar in het huis ook nog een familielid werd aangetroffen, die ook verschijn selen van krankzinnigheid vertoonde. Deze is naar zijn woning te Souburg overgebracht. HET GEVAL VAN VERGIFTIGING TE BERGEN (N.-H.). De recht er-commissaris te Alkmaar heeft de instru- tie gesloten in de vergiftigingszaak te Bergen. De he- handeling in openbare zitting zal vermoedelijk eind Februari geschieden. De toestand van het slachtoffer, den heer B. uit Ber gen, die nog steeds in liet centraal ziekenhuis te Alk maar wordt verpleegd, is langzaam vooruitgaande. AANRANDER GEARRESTEERD. Uit'Groningen wordt gemeld: Door de politie is te Wagenborg (Gr.) aangehouden zekeren H. J. G., welke er van verdacht werd meisjes aangerand te hebben. De aangehoudene heeft een vol ledige bekentenis afgelegd cn tevens medegedeeld dat hij in de Ned. Herv. Kerk te Xicuwwolda eenige offer- bussen had gelicht. van denkt, heb je daarnet gelezen. Dit, zei John, op de natuurlijke rubber wijzend, is lervend; het andere is dood; het verschil is hetzelfde als tusschen een slapend en een dood lichaam... En daarom is synthetische rubber onbruikbaar, voleindigde Nancy zijn woorden. Joihn had in enkele rake woorden de kern van het probleem aangegeven. Als we het levend kunnen maken, ging John pein zend voort, zou het de grootste ontdekking van on zen tijd zijn. Laat me den brief van Sheepshranks nog eens lezen. Hij verslond nu de woorden van den grooten man. Alles scheen hem met één oogopslag duidelijk. Hij over woog ieder woord, lederen zin, terwijl Nancy ondertus- sohen zenuwachtig de kamer op en neer liep. Plotseling raapte ze een stuk papier van den grond op. Het was een oude krant, waar de stukken rubber in waren veipakt geweest. Bijna machinaal nam ze het blad op en begon op de advertenties te turen. Kijk eens, John, zei ze lachend, op een adverten- tien wijzend. Het was een plaatje van een inan, die een stang vast hield. waaruit vonken schoten. Met groote letters stond er onder: ELECTRICITEIT IS LEVEN. John volgde haar wijzenden vinger en las de adver tentie. Allemachtig! riep hy opgewonden. Zie je dat, Nancy? Wal. dat is, dat is... Zijn handen beefden en zijn stem trilde. Vertel me alles nog eens, precies, wil je? Wat moet ik vertellen? Alles wat jullie gedaan hebben, van het begin af. Heb je de formule ook bij je? Neen, die ligt op de Bank. Maar ik ken hem uit mijn hoofd. John's opwinding had haar nu ook aangegrepen. Met trillende vingers schreef ze de formule op een stukje papier. Hij keek over haar schouder toe. Dit zijn allemaal gewone dingen, zei hij, glucose, stijfsel... Maar wat deden jullie er mee? Het meisje beschreef precies hoe het mengsel werd gemaakt en hoe de massa daarna werd verwarmd. Juist, riep John, Jelui deed het in een ijzeren pan en daarna werd het twee uur verwarmd. In een electri- schen oven, nietwaar* Ja. Die was op het gewone net aangesloten. Hoeveel volt? Ook een pad door de duinen van Schoorl naar Bergen aan Zee. Dee rijwielpadvcreeniging te Alkmaar heeft aan de gemeenteraden van Alkmaar, Bergen en Schoorl het verzoek gericht, financicelcn steun te verleenen voor de totstandkoming van een rijwielpad van Bergen naar Camperduin. Van Alkmaar wordt, evenals van Bergen, f 1000 gevraagd en van de gemeente Schoorl, in welker gebied et rijwielpad komt, f 6000.—. De provincie zal een biidrage van f20.000 verleenen, mits de betrokken gemeenten het verzoek inwilligen. De rijwielpadvereeniging hcoft het plan, ook een rijwielpad aan te leggen van Schoorl naar Bergen aan Zee door de Rijks- en de Bergerduinen. Glad-weg. Een gladde jongen, een gladde straat. Als Hermandad niet stevig staat... Er bestaat een verstandig voorschrift dat bepaalt dat van arrestanten, die in een cel zuilen worden opgesloten, boord en das, bretels en schoenen, zak mes en sleutels, lucifers en dergelijke dingen zullen worden afgenomen en elders bewaard. Het naleven van dit voorschrift voorkomt voor de politie veel na righeid, maar Zaterdag heeft de nauwgezette toe passing, voor de variatie, juist veel narigheid berok kend. In verband met een onlangs te Rotterdam gepleeg de inbraak was een jongeman aangehouden en in een politiebureau te dezer stede opgesloten Zaterdag avond is hem op de justitieele afdeeling van het bu reau een verhoor afgenomen en daarna zou hij naar zijn cel worden teruggebracht. Een agent begeleidde den jongen man. die uit. hoofde van voornoemd voorschrift op zijn kousenvoeten liep. De twee liepen door de gang, welke van het inspecteursbureau naai de agentenwacht leidt, in welk lokaal de cellen lig gen. Bij de glazen tochtdeuren gekomen, die het por taal scheiden van de gang, gaf de arrestant den agent onverhoeds een duw, zoodat deze met het bovenli chaam door een ruit viel, waarbij hij een vrij ern stige snijwond aan den rechterarm opliep, welke la ter in het ziekenhuis aan den Coolsingel is behan deld. De arrestant heeft niet afgewacht, wat de ge volgen van den duw voor den agent zouden zijn; hij is halsoverkop het portaaltje overgestoken en de staat opgerend. Op het tumult waren de agenten uit de wacht ko men toesnellen en van hun onfortuinlijken collega hoorden zij. wat er gebeurd was. Ook zij staken hals over kop het portaaltje over, ook zij renden de straat opMaar verder kwamen zij niet, want het was spiegelglad, en als in de beste Chaplin-film tuimel den de agenten op en over elkaar. Voor de deuren van het politiebureau vormde zich ophens een potsier lijke pyramide van wriemelende uniformjassen, van petten en helmen en vechentde beenen. En om den hoek van de straat, bij het rossige licht van een eenzame lantaarn verdween een voortsnellende ge stalte. Op zijn kousen. (N.R.Crt.) Wat de* borstel is voor Uw 0 tanden dat is oor '25, ss en 65 ets. Uw keel. Nadere bijzonderheden. Omtrent de toedracht van den moord op don veld wachter Tap in den Nieuwjaarsnacht te Kerkdriel weet het „Huisgezin" nog het volgende mede te dee- len. Nadat de veldwachter Tap nog te ongeveer 12 uur in den nacht een ronde had gedaan over de markt, begaf hij zich in de richting van den dijk, genaamd Hintham. Niemand kon toen vermoeden dat zich een half uur later op den dijk een vreeselijk drama zou afspelen, waarbij Tap als slachtoffer viel van zijn plicht. Korten tijd nadat Tap naar den dijk was gewan deld, liepen op eenigen afstand ook de gomcentc-veld- warhter J. Koenders en de nachtwaker P. Coset. Zij kwamen op hun weg verschillende ingezetenen tegen die van oud-in-nieuw hadden gevierd bij familie en kennissen en zich nu lustig huiswaarts begaven. Er werden onderweg nog met de burgers heilwen- schen gewisseld. LEEUWARDEN- Plotseling kwamen drie jongelui op de mannen der wet aangestormd met de mededeel ing, dat er op den dijk gevochten werd en er een mensch van kant zou worden gemaakt. In alle haast zochten Koenders en Coset den weg door de duisternis en vonden na eenigen tijd een man langs den dijk liggen. Hij lag op de linkerzijde en had een mantel over zijn hoofd getrokken. Toen zij den mantel ophieven, zagen zij tot hun groote ontsteltenis, dat de man op gruwelijke wijze was verminkt. Diepe sneden liepen over het gezicht en een oog puilde uit de donkere kas sen op het geheel met bloed bevlekte gelaat. Bij den eersten aanblik herkenden zij het slachtof fer niet. Maar hoe groot was hun schrik toen zij met een lampje eenige meters in 't rond lichtten en da^g een uniformpet en een sabel zagen liggen. Toen herkenden zij hun college Leendert Tap. De heer Koenen deed eenige vluchtige onderzoekin gen oj) het lijk en constateerde, dat de man reeds was overleden. Onmiddellijk waarschuwde men dr. van Pelt en den brigade-commandant der Rijksveldwacht den heer Uitenbroek. Het slachtoffer Leendert Tap was 31 jaar en ruim twee jaar als gemeente-veldwachter in dienst der ge meente Kerkdriel. Voordien was hij als zoodanig te Utrecht. De heer Tap was pas 1 jaar gehuwd. De vrouw van het slachtoffer die binnenkort moeder hoopt te wor den, werd zwaar geschokt naar familie buiten Kerk driel gebracht. L. Tap stond Jckend als een ijverig en zeer plichts getrouw politieman. Tweehonderd vyftig. En hoe pasten jullie die stroom toe? Nancy gaf een nauwkeurige uitlegging. John deed nu de eene vraag na de andere; allen op het gebied van electrlciteit. Waar wil je eigeniyk heen, John, vroeg Nancy ten laatste. Dat is dood goedje en er is iets voor noodig om het levend te maken. Als je het heelemaal met electrici- teit kunt laden, heb je het levend gemaakt: electrlciteit is, leven! Maar John! riep het meisje, Ik heb het gevonden! riep hij, i'k weet zeker dat ik het gevonden heb. Deze rubber komt van een boom, een boom is een levend organisme synthetische rub ber is dood en om het levend te maken heb je electrlci teit noodig. Ik ga >veg. Nancy, ik ga naar mijn labora torium. Je vertrouwt me de formule wel 'toe, nietwaar? Ik vertrouw je alles toe, zei het meisje. Dan ga ik nu meteen; kom morgen bij me, Nancy. Hy keek nauwelijks naar haar; zijn oogen schitterden en zijn gezicht was vuurrood van opwinding. John, John, zei ze smeekend. Zijn oogen ontmoetten een oogenblik de hare en een moment was hij niet meer de man van de wetenschap, maar de man die van een vrouw houdt. Hij nam haar in zijn armen en fluisterde: Dag lieveling, en nog een menigte andere zoete woordjes. Het was den middag van den volgenden dag in John's laboratorium. Ik heb de bestanddeelen vermengd zooals je mij hebt aangegeven, zei John. Klopt dat? Volkomen, antwoordde ze. Doe het mengsel nu in de electrisohe pan, zooals ik in Leeds gedaan heb. Doe jij het zelf maar even, zei hij. Het meisje gehoorzaamde en John zei lachend: Ik heb het al tweemaal gemaakt voor dat jij er was, maar ik wil dat je het met je eigen oogen ziet. Zie je wat i)k gedaan heb? I'k heb de "electrische draad door de pan heengeleid, zoodat er een voortdurende electrische warmtestroom door het mengsel heengaat Geloof je dat... John legde haar alle electrotechnisbhe en chemische bijzonderheden nauwkeurig uit en eenige uren later ston den de man en het meisje gebogen over een donkere massa Nancy was verrukt -- Zoodra het afgekoeld is zullen we het in plakken De inbraak in het belastingkantoor in de Zweedsche hoofdstad, Stockholm, was negen jaar lang voorbereid. Men meldt uit de Zweedsche hoofdstad aan de N.R.Ct: Johnny Sjögren, die de vorige week te Malmö is aan gehouden als verdacht van den diefstal van een half millioen kronen uit de brandkast van een belastingkan toor te Stockholm heeft nu een volledige bekentenis af gelegd. Het gestolen geld is op een paar honderd kronen na teruggevonden, het onderzoek van de politie is geslo ten en in den loop van de volgende week zal S. voor de rechtbank aldaar terecht staan. Uit het aan de pers verstrekte uittreksel van het poli tierapport blijkt, dat S. den diefstal sedert het najaar van 1922. toen hij korten tijd bij de belastingen werkzaam was. met groote zorg heeft voorbereid. Hij is zoo voor zichtig. zoo geraffineerd te werk gegaan, dat de politie, als het toeval haar niet geholpen had, S. waarschijnlijk nimmer in handen had gekregen. S. was te weten gekomen, dat de ambtenaar Malm- ström die aanvankelijk onder verdenking stond de sleutels bewaarde. Hij achtte het te gevaarlijk om deze sleutels te stelen, maar hij „leende" ze enkele malen, om er duplicaten van te kunnen maken. Tot zes maal toe verschafte S. zich daarvoor 's nachts toegang tot de woning van Malmström, drie keer om de sleutels uit den zak van een broek, die onder de matras van het bed van Malmström lag, te nemen, drie keer om de sleutels weet terug te brengen. Dat Malmström, noch diens echtge- noote er niets van gemerkt hebben is haast onbegrijpe lijk. Ten einde het slot van de voordeur van de woning van Malmström niet te beschadigen, had S. in Duitsch- land een duplicaat van den sleutel besteld; toen hij later de sleutels van den heer Malmström niet meer noodig had, zette hij het slot van diens woning in de deur van zijn eigen huis, om te voorkomen, dat de Duitsche Slotenfabriek de politie op het spoor zou kunnen brengen. Ten einde de valsche sleutels van het belastingkantoor en van de brandkast af te kunnen werken, heeft hij zich in 1929 enkele malen toegang tot het kantoor verschaft, 't Vorige jaar heeft hij de brandkast al een onderzocht Er lag toen „slechts" 200.000 kronen in en dat vond S.- niet de moeite waard. Een week voor het innen der be lastinggelden dit jaar begon, heeft S. generale repetitie gehouden. De sleutels fungeerden toen goed. En een dag of tien later had hij niet de minste moeite om voor bijna 500.000 kronen uit de brandkast te stelen. Hij was toen precies zoo gekleed als de heer Malmström, en dit verklaart, waarom de getuige, die S. het kantoor zag verlaten den heer Malmström als den dader aanwees. Na den diefstal heeft S. nog enkele dagen hier ter stede vertoefd. Daarna reisde hij over Malmö naar Kopenha gen, waar hij zich uitgaf voor baron B. en <le vergissing beging, bij zijn vertrek uit het PaJadshotel zijn rijbewijs met zijn werkelijken naam en zijn portret, kwitanties voor het huren van safé-loketten te Djursholm en te Malmö, in zijn kamer te laten liggen en een pak bank biljetten in de brandkast van het hotel achter te laten. Dit bracht de politie op het spoor van den dief, die na alles zoo volmaakt te hebben voorbereid, aohteraf een reeks van de primitiefste fouten beging. Misschien is dit te verklaren uit het feit dat Sjögren alcoholist is. snijden, zei John en daarna zal ik het vulcaniseeren. Nancy. liefste, ik geloof werkelyk dat dit een van de geweldigste ontdekkingen van den tegenwoordigen tijd is. Dat beteekent dat ik Trevanion Court terug krijg, snikte het meisje ontroerd. Het was laat in den avond, toen ze samen den weg naar het huisje van mrs. Uren insloegen. John, zei Nancy, morgen gaan we naar Trevanion Court. Ik zou het niet doen, als ik jou was. Waarom niet? Omdat je nog geen absolute zekerheid hebt. Het kan nog jaren duren voor alles volkomen in orde is. Jaren? Ik kan geen jaren meer wachten. Over een jaar is de optie vervallen. Toch mag je niets overhaasten. Als je eens wist hoe ik er naar smacht om die Beels er uit te jagen! Dat kan ik me voorstellen, Nancy-lief! Jouw naam zal bekend worden als een van de groot ste ontdekkers, zei het meisje enthousiast. Wat ben ik toch trotsch op je. Maar ik heb er niets aan gedaan. Het is jouw werk, Nancy. Neen. we hebben het allebei te danken aan Mary Judson en haar vader, Als het blijkt dat we geslaagd zijn, is het ook een eerherstel voor dien zonderlingen ouden man. We hebben nog een massa te doen, zei John. We moeten een octrooi hebben... en kapitaal! Er moet een maatschappij opgericht worden. Er zijn een hoop zake lijke beslommeringen. Dat is erg prozaïsch, John. Ik heb meer behoefte aan iets dramatisch. Dan weet ik wat! zei hy lachend. Iets buiten gewoon dramatisch, Nancy. Laten we meteen gaan trouwen Het zou heerlijk zijn, John, zei ze stralend. Maar het kan niet. Als ik trouw, moet dat van Trevanion Court uit gebeuren. Ik wil in de oude kerk trouwen en samen met jou naar het oude huis terug gaan. Maar je bent een schat dat je op het idee bent gekomen! Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9