SchagerCourant Bij onze schaatsenrijders in Davos. HAAR ERFDEEL Tweede Blad. In (raming voor de a.s. Europeesche kampioenschappen. Wybert Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. HET AUTO-ONGEVAL TE KOEDIJK. Donderdag 7 Januari 1932. 75ste Jaargang. No. 8999 Plannen van Jongert om het wereldduur- record te verbeteren. Davos Platz, 2 Januari 1932. (Van een specialen medewerker.) Daar thans de groote wedstrijden beginnen te na deren, zullen wij probeeren de schaatsenliefhebbers in Noord-Holland een weinig op de hoogte te brengen van de tot nu toe gevolgde training en verrichtin gen der naar Zwitserland uitgezonden Hollandsche rijders. Nu de eerste trainingsweken om zijn, hebben de meeste rijders de onaangenaamheden, die het trai nen hier in de hooge lucht meebrengt, reeds onder vonden. Het is wonderlijk dat men in de eerste dag of tien wel heel spoedig teveel rijdt en niet gauw te weinig. Nadat wij de eerste dagen heel kalm en soms geheel niet hadden gereden, werd zoo langza merhand het tempo en de duur van 't rijden opge voerd en na een week meenden wij reeds geheel weer op 't ijs thuis te zijn. Rondjes van 40 en 42 seconden per 400 meter en dan vijf, zes achter elkander waren geen zeldzaamheden meer. Ook de 500 meter werd reeds veel op tijd gereden en goed. Nu ja, welke Hol landsche jongen kan nu met zulk mooi ijs en zon nig weer kalm blijven rijden. Maarde reactie bleef bij de meesten niet uit, want de tweede week hadden velen geen lust meer in trainen. Een enkele met verkoudheid, anderen iets overtraind. Doch zoo langzamerhand wordt het nu weer beter en voor de Europeesche kampioenschappen aanvan gen zullen wij hopen dat ieder het beste kan geven waartoe hij in staat is. Vandaag 2 Januari zijn negen jongens weer ver trokken om in Engelberg hun training voort te zet ten. Voor de Europeesche kampioenschappen konden alle zestien jongens hier niet blijven. Thans zijn hier nog in Davos achtergebleven L. v. d. Ruit, R. Koops, S. Heiden, K. Schenk, B. Blaisse, W. Keetman met H. Blaisse als geleider. Wonderlijk genoeg zijn eerst geen voorwedstrijden gehouden om eens uit te zoeken welke rijders of nu tot de zes besten behoorden, maar is zoo op vroe gere prestaties af. de ploeg gescheiden. Te meer te betreuren is dat, omdat in de ploeg die thans is ver trokken, rijders zitten die absoluut beter zijn, dan enkele van de thans voor de kampioenschappen uit verkorenen. Onder de rijders die thans naar Engel berg zijn vertrokken, zitten toch bijv. een Dijkstra, die de 500 M. reeds onder de 47 sec. reed en ook op de lange baan, hoewel hij een korte slag heeft, een flink tempo volhoudt, terwijl Jongert. Lange dijk en de jonge Heiden (die onder leiding van z'n broer in deze twao weken uitstekend is vooruitgegaan) op de •wedatriiden. die 16 en 17 Januari te Engelberg wor den gehouden, ook nog wel zullen laten zien wat of ze waard zijn. De rijders die thans in Davos zijn achtegebleven, kunnen nu misschien nog veel van S. Heiden loe ren, omdat het nu slechts een kleine ploeg is, die ge makkelijk samen kan oefenen. Want Heiden blijft naar onze meening nog steeds de beste. Een keurige stijl, met prachtigen. stevigen afzet en goed nemen der bochten geven hem nog steeds grooten voorsprong boven de anderen. Wij gelooven dan ook dat hij voor de kampioenschappen een goed figuur kan slaan, vooral op den langen afstand. Verder zal Koops, die reeds veel van Heiden heeft overgenomen en indien hij op den wedstrijd de noodige vechtlust toont, op den langen afstand goed geplaatst worden. Ben Blaisse heeft veel last met z'n spieren gehad, doch rijdt anders ook vrij goed met forschen slag. Keet man is op 't oogenblik nog wat aan 't zoeken naar stijl, doch zal met den wedstrijd wel weer vechtlust genoeg hebben om er wat goeds van te maken. Schenk en v. d. Ruit zijn ongeveer hetzelfde gebleven bij verleden jaar. De eerste moet het van den korten afstand hebben, de laatste van den lange. Wanneer Jongert hier was gebleven, zou hij ook niet slecht geplaatst zijn, want z'n korten afstand rijdt hij beter dan voorheen, terwijl hij voor de lange baan tot nu toe z'n oude goede tempo kan volhouden. Verder loopt Jongert met plannen rond het wereld- duurrecord. dat reeds jaren met 32 K.M. 700 M. op naam staat van de Koning, neer te halen. Dit ge schiedt met gangmaking. dus telkens mogen bijv. na drie of vier rondjes andere rijders voorgaan rijden. FEUILLETON Uit het Engelsch van Joseph Hocking. 64. Er was iets in de stem en manleren van den notaris, dat den ouden boer nog benauwder maakte. Waarom Is het jammer voor mij? vroeg hij angstig. In de documenten staat uitdrukkelijk dat Trevanion Court binnen vijf jaar het onbetwist- en volledig eigen dom wordt van miss Trevanion als zij een bedrag van 10.000 pond betaalt, zonder eenige kwalificatie en dat beteekent volgens de wet met al het te velde staande koren en andere gewassen... Maar dat kan niet waar zijn, ommers. God beware me... Het is niet anders Beel. En daarom ls het jammer dat je je niet een beetje inschikkelijk getoond hebt te genover miss Trevanion.... Een minuut later at de barsche Jack Beel Senior uit de hand. Hij was de deemoed in persoon en smeekte: Dat is toch niet waar, dat kunt u toch niet mee- nen... dat zou me duizenden ponden kosten. Ik handel precies volgens de wet. Dus miss Trevanion is werkelijk... Miss Trevanion is bereid de som van tienduizend pond te betalen, laten we zeggen: morgen. Zullen we elkaar ontmoeten, laten we zeggen in Truro, morgen vroeg om elf uur? Ik zal alle papieren in orde maken en... Nee, nee, viel Nancy, die medelijden met den ouden man kreeg, hem in de rede. Ik wil niet zoo strikt op mijn recht staan. Maar waar zijn in 's hemelsnaam die tienduizend pond vandaan gekomen? Dat is mijn zaak, mr. Beel. Op één ding moet ik echter aandringen. Het huis moet direct ontruimd wor den. Het spijt m\j voor u, maar Trevanion Court is niet Toch blijft het een geweldige prestatie om een tempo van ongeveer 44 seconden per ronde een uur lang vol te houden. Toch achten wij onze elfstedenman er toe in staat De aanval zou dan moeten gebeuren in En gelberg, na de kampioenschappen in Davos. Van de andere rijders, die naar Engelberg zijn vertrokken, valt nog niet veel te vertellen. De mees ten hebben nog niet op tijd gereden. Welke buitenlanders precies aan de kampioen schappen mee zullen rijden is nog niet bekend. Al leen Thunberg z'n inschrijving staat vast, terwijl hier momenteel nog trainen een Poolsch rijder en enkele Duitschers, w.o. de oud-Duitsche kampioen Vollstat. Van de Noren is nog niets bekend, waar schijnlijk zullen wel niet alle Noren komen, daar de hoofdgroep uit hun land reeds 12 Januari naar New York vertrekt, om daar deel te nemen aan de Olym pische spelen. Verder komen misschien nog de Oostenrijkers Riedl en Kauscr, zoodat het gezel schap rijders hier wel terdege internationaal zal worden en zoodoende zal er voor ons veel zijn te zien en te leeren vooral, alleen daarom is het al interes sant om aan de Europeesche kampioenschappen mee te mogen rijden. Wat ons bevreemdt, is dat een Thunberg hier slechts een paar dagen voor den wedstrijd komt en dan direct begint te trainen. Hieruit blijkt toch wel, wat een ijzersterke rijder dat moet zijn, die zonder goed geacclimatiseerd te zijn, zoo'n zware wedstrijd gaat rijden. Het is dit jaar voor 't eerst nog iets zwaarder dan anders, daar daags voor de kampioenschappen de 3000 Meter wordt verreden. De winnaar daarvan is te vens wereldrecordhouder, daar op dien afstand nog geen wereldrecord bestaat. Toch lijkt het vreemd, terwijl anders op den dag voor den wedstrijd niet mag worden gereden, nu een 3 K.M. wedstrijd plaats vindt. Vrijdag 1 Januari is dus 3000 M., Zaterdag 500 en 5000 M., terwijl Zon dag 10 Januari de 1500 M. en 10 K.M. worden verre den. Dat zijn dus drie zware dagen. Daarna gaat ook de rest van de ploeg naar Engelberg, om daar dan nog een paar dagen te trainen en 16 en 17 Januari daar de wedstrijden om den „Holland" beker mee te rijden, die vorig jaar door Thunberg is gewonnen. Een groot verschil bij verleden jaar is de voeding in de verschillende hotels. Moesten wij vorig jaar soms met half gevulde magen van tafel gaan, thans wordt onze hospus kwaad wanneer wij niet genoeg eten. De geest onder de jongens die in drie hotels zijn ondergebracht, is in elk hotel uitstekend, alleen werd niet tezamen getraind, doch door elk hotel afzonder lijk. Veel rusten, goed trainen en nog meer eten, is thans in de komende dagen het wachtwoord. Vorige week heeft hier in Davos een groot ijshocky- tournooi plaats gehad, wat door ons van het begin tot het einde, natuurlijk gratis, is bijgewoond. Nu het was bijzonder interessant. IJshockey is onge veer net zooiets als voetbal, doch veel ruwer. Het wordt gespeeld met zeven spelers, die met elkander probeeren een platte, harde gummischijf met hun sticks in het doel der tegenpartij te slaan. De kan ten van het ijsveld zijn met balken afgezet, terwijl achter de doelen, die pl.m. twee metor breed zijn, schuttings zijn geplaatst, zoodat ook als 't ware over band kan worden gespeeld. De keepers zijn geheel beschermd, soms met een masker voor, want wan neer ze anders die harde schijf tegen zich aan zou den krijgen, zouden ze zich leelijk kunnen verwon den. De speeltijd bedraagt 3 X 20 minuten, met ie- deren keer een kwartier pauze, waarin de baan dan weer wordt schoongeveegd, want door het vele plotse linge draaien en remmen, slijpt er iedere twintig mi nuten een aardig laagje ijs af. Het is een zeer vermoeiend spel en onder den wed strijd hebben eiken speeltijd, drie spelers het recht, meestal de drie in de voorhoede, zich door andere te laten vervangen. De finale is tenslotte gespeeld tusschen Oxford en Berlijn; nadat de stand heel lang 11 was geweest, slaagde Oxford er in de laatste tien minuten met 41 te winnen, wat ze hoofdzakelijk te danken had den aan hun schitterende verdediging, met hun kee per aan het. hoofd, die de mooiste kansen van Berlijn te niet deed gaan. De regeling op en hot onderhoud van de ijsbaan is hier uitstekend. Eiken avond wordt de ijsbaan op nieuw gesproeid. Dan gaan er verder de ijsschaven Bescherm Uw keel verzorg hoor dagelijks gorgel droog met Doozen 25, 45 en 65 ets. - geschikt voor boerderij. U kunt zoolang in het Old Dower-huis uw intrek nemen, als u dat wilt Old Dower-huis. stotterde Jack. Juist en daar kunt u tot Kerstmis blijven. Maar dit huis moet direct ontruimd worden, mr. Beel; direct, want ik wil hier Kerstmis vieren. Ze heeft fortuin gemaakt. Jack. zei de oude man later toen Nancy en de notaris waren weggegaan, en een groot fortuin ook. We bennen verslagen, jong. voegde hij er somber aan toe, ze ls ons de baas geweest! Maar de jonge Jack gaf geen antwoord. Drie maanden later heerschte een ongewone bedrij vigheid in de buurt van Trevanion Court. Iedereen wist dat Trevanion Court ontruimd was en dat er groote din gen gebeurden in het huis. Er waren werklieden in do weer, er werden voortdurend wagonladingen meubels en andere artikelen aangevoerd; tuinlieden maakten den tuin ln orde en toen Kerstmis in het land was, zag men keurig-gekleede dienstmeisjes in het huis rondtrippelen Ze moet duizenden ponden uitgeven, zeiden dc bewoners onder elkander. Waar zou ze het vandaan hebben gehaald? Maar niemand wist de waarheid. Wat ze wisten was, dat Nancy Trevanion in het oude huls terugkwam en bijna allen verheugden ze zich over het feit. Op kerstavond was er een ongekende drukte aan het kleine stationnetje. Verscheidene auto's kwamen aangereden en uit den trein stapte een groot aantal vreemdelingen die door de wagens naar Trevanion Court gereden werden. Ja, Nancy. ik ben blij je terug te zien! Het is prach tig, hoor meisje, prachtig mooi, nietwaar moeder? Dat is het, beaamde mrs. Briggs. Ik ben er trotsch op om je gast te zijn in dit prachtige huis, Nancy. U weet wel, dat ik daar altijd naar heb verlangd, mrs. Briggs, om u te kunnen uitnoodigen voor Kerst mis en ik ben blij dat u het huis mooi vindt Nancy*s oogen schitterden van geluk. Hoelang had ze naar dit oogenblik verlangd! Het is iets bijzonders, begon de brave Yorkshlrer opnieuw. Ik wou dat Ben... Neen, neen, viel zijn vrouw hem in de rede, daar praten we niet meer over. Daar komt Jessie met haar verloofde. Vind je het niet mooi, Jessie? Het is magnafiek, riep het meisje uit, niet waar overheen, die alles weer vlak maken. De schaven en sneeuwschuivers worden voortgeduwd door een twee tal tractors, die hier n.et speciale rubberbanden voor aanwezig zijn. Mocht er nu op een oogenblik te veel sneeuw vallen, zoodat. de nienschen het niet vlug ge noeg kunnen wegwerken, dan schuift de tractor het naar een elevator, die het ï.aar een aangrenzend stuk land voert. Verder is op de zonzijde een groot restau rant met kleedlokalen en gereedschapsbergplaatsen gelegen. Vlak daar naast de hardrijbaan, zijn de hockey-banen. Hierbij is een groote tribune gebouwd. De hardrijbaan is voor de rijders geopend 's mor gens tot 11 uur, daarna var. 1 tot 2 en na half vier. Do zon komt om half elf ongeveer op de baan en blijft dan tot pl.m. half vier, zoodat bij helder weer heerlijk in de zon kan worden getraind. Telkens wanneer de baan voor hardrijden beschikbaar is, wordt aan den eenen kant een binnen- en aan den anderen kant een buitenbocht uitgezet, zoodat heide kunne worden be oefend. Het is nu maar te hopen, dat de volgende dagen de Finnen en Noren ook op de haan komen oefenen, zoo dat we daar ook nog wat van af kunnen kijken, want het blijft ontzettend jammer, dat de K.N.S.B., met een ploeg van zestien rijders, niet voor een behoorlijken trainer heeft gezorgd, want thans moet ieder voor zich maar trachten om z'n fouten te vinden en te verbéteren. Ook zou een goede masseur hij zoo'n groote ploeg rijders geen overbodige luxe zijn ge weest. Wij zullen nu voor de komende wedstrijden maar op mooi weer rekenen, zoodat. het beste er van ge maakt wordt wordt wat. er van te maken is, en enkele records zullen sneuvelen. HET CACTUS ALBUM VAN DE FIRMA VERKADE. Ah een modeplant mag tegenwoordig zeker wel ge noemd worden de cactus. Er is schier geen huisge zin waar zij geen deel uitmaakt van de collectie ka merplanten en de velerlei soorten van cactussen, da groote verscheidenheid in vormen maken de verzor ging en het kweeken van deze planten dan ook tot een bijzonder interessant iets. Het is de firma Verkade die deze liefhebberij op een prijzenwaardige manier in de hand werkt. Bij hare bekende artikelen heeft deze firma bons doen voegen, welke bons de klant recht geven op een zelfde aantal cactusplaatjes, terwijl een zeer fraaie cactus- album tegen een billijke vergoeding verkrijgbaar is gesteld. Door het inplakken van de plaatjes wordt een Keurig mooi album verkregen, terwijl de interessante beschrijving van de diverse soorten cactussen het al bum tot een kostbaar bezit maakt. En het is een niet minder prijzenswaardige daad van de firma Verkade, om de afnemers van hare ar tikelen nu eens te doen aanschouwen een mooie col lectie van de op de plaatjes afgebeelde cactussen. Daarvoor is op 't oogenblik de groote etalagekast van den heer M. Hoep. fruit- en groentenhandel, co mestibles enz. in de Landbouwstraat, beschikbaar gesteld en een zeer fraaie collectie cactussen is wel willend door de firma Kruit alhier afgestaan. Keu rig gerangschikt en aangevuld met een aantal Ver kade-albums is een boeiende étalage verkregen en ongetwijfeld zullen vele bewonderaarsters van deze kamerplant een oogje aan deze expositie wagen. En het verlangen om zulk een album te bezitten zal het gebruik van de Verkade-artikelen bevorderen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER, Zitting van Dinsdag 5 Januari 1932- Waarbij een 17-jarig meisje werd aangereden en op slag gedood. Tegen den autobestuurder twee maanden gevangenisstraf geëischt In den middag van 29 October had op den Helder- schen weg nabij de gemeente Koedijk een vreeselijke en noodlottige aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijdster, de 17-jarige Neeltje Slotemaker, die zich geheel rechts van den weg bevond op een rijwiel en alstoen van achter met groote kracht werd aangereden door een achterop komende auto, met gevolg dat het meisje werd weggeslingerd en alstoen zulke geweldige verwondingen bekwam aan het achterhoofd, dat de dood al zeer spoedig intrad. Ook de automobilist, die het ongeluk had veroorzaakt, had dusdanige verwon dingen bekomen, dat zijn toestand ernstig genoeg werd beschouwd om hem te doen overbrengen naar het ziekenhuis te Alkmaar, alwaar hij herstelde, terwijl hij thans ter zake het veroorzaken van dood door schuld, terecht stond. Het bleek te zijn de 30-jarige Gerardus J., bloemist te Anna Paulowna en in deze zaak waren een 10-tal ge- tulgen gedagvaard, waarvan Dr. Hulst uit Leiden, die de sectie had verricht en een visum repertum heul inge leverd, wegens ongesteldheid afwezig was. Verdachte werd verdedigd door mr. C. J. de Groot. Het getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord het 10-jarig zusje van het gedoode meisje, genaamd Maartje Slotemaker, die zeer weinig kon verklaren omtrent het ongeluk. Haar zusje werd aangereden en weggeslingerd en een heel eind verder had zij haar zien liggen op den gras berm. Voorts werd gehoord de heer G. J. Vis, landarbeider, die verklaarde, dat het omstreeks licht en donker was en hij 2 meisjes op hot rijwiel uit de richting Alkmaar zag aankomen, welke meisjes geheel rechts van den weg reden. Voorts zag hij in groote vaart en op zon derlinge wijze achter de meisjes een auto aankomen. Hij dacht direct, dat loopt verkeerd en bijna dadelijk ge beurde de aanrijding. Hij liep terstond naar de plaats van het ongeval en sprak met het zusje; iets verder lag de vernielde fiets en ongeveer 7 meter verder lag het lichaam van het aangereden meisje. Voorts merkte hij op, dat de auto werd voortgestuwd tegen een vrachtauto aan. Getuige was bij het meisje gebleven tot de gem.-veldwachter Van Slooten van Koe dijk wam. De auto reed heel hard, zei getuige nog. Als stukken van overtuiging waren ter zitting aan wezig het zwaar beschadigde, nog gloednieuwe rijwiel en een haarspeldje van het overleden meisje. Tot getuige Vis richtte de verdediger eenige vragen met betrekking tot zijn waarnemingsvermogen vanaf de plaats waarop hij stond: in de schuur van den heer Walter? En Nancy zag den jongen Yorkshirer fabrikant met wien zij kort geleden had kennis gemaakt. Wie is dat? vroeg Jessie fluisterend, toen er een nieuwe gast binnenkwam. Het was een lange, geleerd- uitziende man. Professor Sheepshranks, kondigde de oude Adam Trabilcook aan. Mijn hartelijke gelukwenschen. zei de professor, Nancy's handen schuddend; het is het mooiste huis dat ik ooit heb gezien. Geen wonder dat u er trotsch op bent Mr. Shawcross, mr. Greenwood, kondigde Adam aan. We zijn allemaal bij elkaar! riep Elyah verheugd uit. Dat is braaf van je, Nancy, om al je vrienden uit Leeds uit te noodigen! Een nieuwe stem deed zioh hooren, Crowther, neen niet mr. Crowther, ik heet gewoon maar Jack. Ah, miss Nancy. riep hij uit, op Nancy toestappend, dat had ik nooit verwacht; Leeds ls goed genoeg voor me en Kerst mis is Kerstmis, maar ik ben blij dat ik gekomen ben. Jack's bewering werd gevolgd door gelijkluidende uit roepen. Eindelijk zaten ze allen aan de lange, keurig gedek te tafel. Het was een vroolijk en opgewekt gezelschap. Het gelach was niet van de lucht. Plotseling stond Elyah Briggs van zijn plaats op. De meesten van u. begon hij, zijn goede vrienden van mij en diegene die ik voor 't eerst heb ontmoet, zul len het gauw óók worden, hoop ik. Ik wil de gelegenheid niet voorbij laten gaan zonder een paar woorden te spre ken. Vier en een half jaar geleden kwam onze gastvrouw bij mij in Leeds en vanaf den eersten dag had ze mijn hart veroverd, niet waar moeder? Zoo is het, stemde mrs. Briggs toe. Ik heb haar meer dan eens gezegd en het zou mijn hartewensch zijn geweest haar tot schoondochter te krij gen. Dat is helaas niet gebeurd, maar daarover wil ik niet spreken op het oogenblik. U allen kent haar ge schiedenis. Dit is het oude huis, Jaren geleden is het verkocht, maar haar vader liet haar een erfenis na; dat was te probeeren tien duizend pond bij elkaar te krijgen om het huis terug te koopen. Hoe dat moest gebeuren wist ze niet. Maar ze had het haar vader beloofd en ze wilde en zou slagen. En ze is geslaagd, riepen eenigen. De gesohiedenis is waard om te boek gesteld te wor Zwaag. Het was echter geen schuur, maar, zooals de Friezen zeggen, een „jister", of in 't Noordhollandsch een „melkhok", dus was het uitzicht voor getuige vrij. Getuige had nog opgemerkt dat het rijwiel van het aangereden meisje zich vóór de aanrijding iets voorbij het rijwiel van haar zusje bevond. Het was nog dag, toen het ongeval plaats greep. Vervolgens verscheen de heer P. Zwaag, veehouder, wonende onder de gemeente Bergen, die op Jen be- wusten tijd in het melkhok zat te melken en had ge zien twee auto's in snelle vaart, vreeselijk hard, komende uit de richting Alkmaar, en daarvoor twee meisjes op een rijwiel, rechts van den weg en schuin voor elkander. Dat de tweede auto het voorop rijdende meisje aan reed, had get. niet gezien, maar de bestuurder gooide het stuur om, met gevolg, dat deze wagen tegen den vrachtauto van den heer Vis aanreed, dit had getuige wel opgemerkt. Getuige Zwaag had ook bloedvlekken gezien bij de tramrails. De heer P. Oly, sigarenmaker te Alkmaar, reed destijds per rijwiel ln de richting Alkmaar en had de twee In razende vaart voortsnellende auto's gezien en ook de twee meisjese bespeurd, maar de aanrijding had hij niet kunnen bespeuren, omdat alles al voorbij was. Later had hij een plas bloed gezien. Het meisje kende hij niet De auto, die het meisje moet hebben aangereden, had getuige iets meer naar rechts zien schuiven. Getuige Cornelis Spaan, expediteur te Z.- en N.« Schermer, had te Castricum zijn vrachauto gemist Deze bleek gestolen te zijn door zekeren A. v. Huijsteden en deze persoon was de bestuurder van de eerste auto. dia vóór den wagen van verdachte reed. Deze autodief ia later opgespoord en werd thans ook gehoord als getuige. Gemelde Huijsteden. wonende te Beverwijk, thans ge detineerd in de strafgevangenis te Haarlem, verklaarde, dat hij op 29 October met zijn kameraad de Meijer te Castricum een vrachtauto had gegapt. Het was een versnellingswagen, geen ouwe ford. De auto stond voor het café van Borst. Getuige is er mede naar Alkmaar en daarna den Heldersehen weg opgereden. Hij reed 60 a 70 kilometer. Voorts had hij niets bijzonders opge merkt. Hij is weer naar Beverwijk teruggekeerd. Hij onderging thans 10 dagen hechtenisstraf voor een ander delict. De heer KI. Walen, wonende te Bergen, had een twee tal auto's uit de richting Alkmaar zien komen, kort achter elkaar en rijdende met groote snelheid. Hij hoorde een klap, doch wist niet welke auto dit ver oorzaakte; van de eerste auto had hij het nummer ge noteerd, doch de tweede auto had hij niet verder zien komen. Het verhoor van verdachte. Hierop had het verhoor plaats van verdachte, dio er kende op tijd en plaats vermeld, aldaar te hebben ge reden. Hij reed met behoorlijken gang, chauffeerde pl.m. 2% jaar. De snelheid schatte verdachte op 70 4 75 K.M. Hij had bij de spoorboomen te Alkmaar stil gestaan achter een vrachtauto (Huijsteden met zijn gestolen wagen). Verdachte had een glas bier gedronken in het café van Houtkooper op de Laat te Alkmaar. Hij drinkt zolden sterken drank en in het café is men van mee ning, dat hij wel het glas bier had besteld, doch niet had opgedronken. Hij had de meisjes op de flets niet eerder opgemerkt, als toen de eerste auto haar was gepasseerd. Waarom nam u toen geen maatregelen, vroeg de president. Dat deed lk, beweerde verdachte, ik remde, maar het meisje maakte een zwenking naar links. Ook viel het mij op, dat de meisjes met elkander praatten en in het gezicht keken. De president noemde een snelheid van 55 K.M. bij het nemen van een S-bocht veel te snel en te roeke loos. Na de aanrijding is verdachte tegen een vrachtauto den, ging Elyah voort. Zonder Leeds en Amos Judson zou ze niet zijn geslaagd, maar ze is en blijft een kranige meid en ik ben er van overtuigd, dat niemand in Yorks- hire, haar dit zal nadoen. En ik wil dezen Kerstavond, die een van de besten uit mijn leven is, op de gezond heid drinken van Nancy Trevanion. Na deze toast kwam eT geen eind aan de toespraken. Profesor Sheepshranks sprak en John Shawcross en ook de oude Jaok Crowther. Ze is een meisje uit duizend, zei hij maar één ding ontbreekt haar toch. Een goede man! Als ik twintig jaar jonger was, zou ik een kansje wagen, maar omdat dat niet meer mogelijk is, hoop ik, dat ze een flinken jongen kerel trouwen zal. Na deze toast vroegen allen om een speech van Nancy en ze voldeed glimlachend aan het verzoek. Ik ben vanavond tusschen vrienden, zei ze, tus schen de beste vrienden die een meisje op de wereld kan bezitten, en ze sprak verder over Mary Judson, herdacht den ouden Amos, in het kort, ze vertelde nog eens de geschiedenis van haar leven. En ze vergat niet Elyah Briggs en zijn vrouw voor alles te bedanken. Maar één ding zou ik nog zeggen, besloot ze, en dat is iets dat een antwoord geeft op de woorden van Jack Crow- ter. Hij zei, dat mij een man ontbreekt. Wel, ik moet iets bekennen. Ik heb het al dien tijd geheim gehouden. Ik zou nooit in mijn plannen zijn geslaagd zonder de hulp van mr. Trefry, die hier naast mij zit. Want het belang rijkste van de uitvinding is zijn werk. We kennen el kaar al jaren en er is iets anders ook... het meisje hield op met spreken en keek blozend het gezelschap rond. Toen vervolgde ze: Ik heb u allen hier gevraagd oin Kerstmis in mijn oude tehuis te vieren, maar ik noodig u meteen uit voor mijn huwelijk, dat morgen in ons oude kerkje zal worden voltrokken. Ik ben wel bang dat deze uitnoodiging niet heelemaal volgens de etiquette is, maar we hopen tooh dat u allemaal zult willen komen, nietwaar John? John probeerde te antwoorden, maar de ontroering be lette hem te spreken.-En waar het heele verbaasde en gelukkige gezelschap bij was, trok hij Nancy naar zich toe en kuste haar op de lippen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5