Schager Courant Derde Blad. Uit onze Omgeving. Predikbeurten. Abonnementsgelden» Drie der slachtoffers van de scheepsramp van de Stanfries IV, die bij den jongsten storm op de Zuiderzee vergaan ls, v.l.n.r.: Peter de Vries, stuurman, Berend Jasper, dekknecht en Re mie Talstra, machinist Zaterdag 9 Januari 1932. 75ste Jaargang. No. 9000 ANNA P AULOW N A Een „avondje" pandoeren. Toevallig was ik van middag juist achter, toen de bakker kwam te venten; ik zag aan zijn gezicht dat er wat bijzonders gebeurd was en vroeg hem: wat is er aan do band bakker, dat je zoo'n belangrijke ge laatsuitdrukking vertoont. Niks hoor, zeit-ie en zweeg geheimzinnig, maar ik zag aan hem, dat hij toch wat op z'n gemoed had cn even later begon hij: ja, ja, wat ik van morgen heb beleefd, is me nog nooit gebeurd en zal me wel niet meer overkomen ook. Is het zoo erg? vroeg ik. Wel neen, zegt hij, 't is heelemaal niet ijselijk, maar ik vond het verduiveld grappig en ik zou het je wel willen vertellen, als het maar niet in de krant komt. Je weet toch wel, dat ik geen verslaggever ben en aan krantengeschrijf niet doe, hoe kom je daar nou bij. Dat weet ik ook eerlijk niet, maar iemand heeft verteld en dat schijnt nog al een goochemerd te we zen, die zag aan de stijl van de vreemde berichten, die tegenwoordig wel eens in de krant staan, dat jij die berichtgever bent en nu kan het me eigenlijk ook niet schelen, al komt het in dc krant, als ik de zegs man maar niet ben, je begrijpt wel, dat ik niet gaarne de risico loop een klant te verliezen. Nou, wat dat betreft, kan je gerust zijn, want wij zwijgen als moffen. De bakker begon zijn verhaal. Van morgen om braaf half elf, kwam ik te venten bij M. in deweg en dat ik de wagen uitstapte, dacht ik: wat zou daar nu toch in hemelsnaam zijn gebeurd? de vensters nog dicht en het licht brandt, dat is heel vreemd, als er maar geen ongeluk is gebeurd. Schoorvoetend loop ik het erf op, de deur is los en angstvallig ga ik naar binnen. Ik wil je eerlijk bekennen, m'n hart bonsde tegen m'n keel, maar ik hield me moedig en doe dc kamerdeur open. Op hetzelfde oogenblik roept er een: „Solo!", maar toen ze mij zagen binnenkomen, keken ze met z'n vieren werktuigelijk naar de klok en die wees twee uur aan. Daar heb je de bakker, zegt M., en vraagt inij: wat moet jij hier zoo vroeg? Ik proestte het uit van lachen en nog moet ik af en toe m'n buik vasthou den en antwoordde: jullie hebben er nog al zin in. Wat was het geval. De vrouw van M., een kinder loos echtpaar, was uit en drie buren waren komen pandoeren, de klok was om 2 uur staan gebleven cn ze hadden zich zoo kostelijk geamuseerd, dat ze den tijd heelemaal waren vergeten en als ik niet was ge komen, zaten ze misschien nog. Ik vroeg den bakker: waren ze toen uitgekaard of gingen ze weer verder. Neen, neen, was het antwoord, de buren waren zoo foetsie, ze hadden geen eens tijd meer om af te reke nt Zondags a.s. 10 Januari, hebben in de zaal van den heer Slikker van 2—5 onderlinge gymnastiek- wedstrijden plaats van de vereeniging „D.O.K.E.V.". De jury bestaat uit de heeren C. Keijzer, Jb. Kaan, H. Delver en H. Pennekamp. Voor de derde maal wordt, om een wisselbeker geturnd, die reeds 2 maal is go- wonnen door mej. Meeldijk—Vader met 140Y2 punt. Deze beker moet driemaal worden gewonnen voor hij definitief eigendom wordt en is indertijd geschonken door den heer Siewers. Na afloop het gebruikelijke bal, met groot orkest, waaraan de bekende accordeonvirtuoos Overweg me dewerkt. Derde lezing over ludië. Voor de derde, tevens de laatste, lezing over Indië van den heer Zuidervliet, was de belangstelling, het •buitengewoon ongunstige weer ln aanmerking genomen, nog goed te noemen, al moesten ook verscheidenen, thuisgehouden door den storm, het slot van het reis verhaal missen. De spreker vertelde op dezen avond wederom van een paar tochten op Sumatra, o.a. naar een vulkaan en naar een leprozenkolonie. Ter verdui delijking en verlevendiging van de beschrijving werden jok thans eenlge mooie foto's op het doek gebracht. Aan het einde van den avond dankte de heer Rezel- man, voorzitter van de afd. Anna Paulowna van de Holl. Mij. v. Landbouw, den heer Zuidervliet voor z'n Interessant verhaal; interessant vooral ook door de reeds ln het begin van de eerste lezing aangekondigde ge- dachtenflitsen, die de heer Zuidervliet in z'n verhaal dacht in te lasschen. Spr. vindt de uitdrukking flitsen echter te bescheiden, het waren goed-doordachte be schouwingen, die de heer Z. naast het eigenlijke reis verhaal ter overdenking gaf. De heer Rezelman wensch- te den spreker succes bij z'n lezingen in andere plaatsen over dit onderwerp en kondigde daarna aan, dat de heer Zuidervliet, in overleg met het bestuur, zich be schikbaar gesteld heeft voor het houden van een paar lezingen over het onderwerp: De huidige economische toestand. A.s. Woensdag wordt de eerste lezing gehou den, die zeer zeker heel interessant zal worden, niet alleen om het actueele van het onderwerp, maar ook, omdat de heer Zuidervliet, zooals men van z'n cursus over economie voor de afdeellng gehouden weet, deze stof bij uitstek goed beheerscht. Een lezing van Prof. Quanjer. Naar aanleiding van een schrijven van het hoofdbe stuur van de Holl. Mij. van Landbouw heeft de afd. Anna Paulowna zich in verbinding gesteld met afdee- lingen uit den omtrek over het houden van een lezing door prof. Quanjer van Wageningen over: Tarweteelt Professor Quanjer is n.1. bereid gevonden voor een kring van afdeelingen bovengenoemd onderwerp te behande len en daarbij in het bijzonder aandacht te wijden aan: de kwaliteitsvermindering als gevolg van ziekten, die kunnen worden tegengegaan; le. door het kweeken van meer resistente rassen (d.w.z. rassen die blijkens vat- baarheidsonderzoek meer weerstand bezitten) en 2e. door niet langer met eenzijdige bemesting den grond voor tar weteelt te bederven. De lezing zal op een nader te bepalen datum voor de gezamenlijke afdeelingen in Veerburg gehouden worden. Herleving? Reeds eenlge jaren zijn de vereeniging T.A.G.O. (Tot algemeene ontwikkeling) en de afd. van de Mij. tot Nut van 't algemeen sluimerende. Zoodoende bleven we van mooie lezingen, zooals velen van ons zich vooral van eerstgenoemde vereen, nog wei zullen herinneren, ge speend en was er de laatste jaren ln onzen polder op dit gebied maar weinig te genieten. Algemeen kreeg de radio de schuld van de mindere belangstelling, die aanleiding was om het werk van T.A.G.O. stop te zetten. Het blijkt echter dat velen toch niet heelemaal bevredigd zijn door hetgeen de radio biedt, we vernamen althans dat ernstige pogingen aangewend worden om óf TA.G.O. óf de afd. van 't Nut tot nieuw leven te wekken. K O E G R A S JÜLIANADORP. Naar ons werd medegedeeld heeft Ds. E. R. Damsté, thans Ned. Herv. Predikant alhier, de toezegging van beroep naar de gemeente van Ransdorp en Sohelling- woudo (gem. Amsterdam) aangenomen. Te beginnen Maandag a.8, zal door den heer W. van der Vlies alhier een dagelljksche vrachtautodienst ge opend worden op Den Helder vice-versa, met afhalen en bezorgen van alle goederen in Den Heides- en het Koe- gras. SC H 00 RL Ook de gemeente Schoorl heeft haar vergadering van tuinders gehad, waarbü de nood der tijden het onder werp van het gesprek is geweest Op verzoek van een tiental leden, vergaderde Woens dagavond de plaatselijke tuinbouwvereenlging en 't eenigste punt op de agenda was: bespreking van de nood der tuinders. Nadat de voorzitter met een inleidend woord de ver gadering had geopend, de leden erop wijzende, dat de zeven ton van de regeering ter leniging van den nood, niet voor Schoorl was bestemd, gaf hij het woord aan den heer J. Blom, die als eerste onderteekenaar op het verzoek voor deze buitengewone vergadering, een uit voerig resumé gaf, hoe slecht de tijden voor de bona fide tuinders wel zijn. Hij typeerde dit o.a. door voor lezing van een lang artikel in „De Tuinderij". De hoofdcultures voor de Schoorlsche tuinders zijn mislukt, niet door natuurrampen, doch door de tijds omstandigheden. Spreker stelde voor om, waar de Re geering niet wil helpen, de Gemeente te vragen om den bona fide euinder, die in te groote geldzorgen zit, fi nancieel bij te staan in zijn bedrijf en wel met terug werkende kracht vanaf 1 Januari j.1. tot 15 Mei. Het liefste zag spreker dat de steun een tamelijk hooge zou zijn. daar de menschen met vele betalingen ten achter zijn. b.v. met landhuur, kunstmest, enz. Het geld, voor anderen feitelijk bestemd, ls opgeteerd en de tuinder kan niet betalen en niet leven. Spr. eindigde met een beroep op eendracht in deze van den <ant der tuinders. Uit de verdere discussies bleek wel dat er tuinders zijn, welke de toekomst zeer treurig tegemoet gaan en steun zal zeer zeker noodlg zijn, willen de bedrijven In stand blijven. De Burgemeester, ter vergadering aanwezig, deelde mede wat in de laatste Raadsvergadering inzake steun regeling was besloten. Spreker wees er op dat wel niet een breed geoaar kan worden gewezen op wat andere gmeenten zijn begonnen, maar we dienen ook te letten op 't goede verloop .van een steunregeling. Deze dient zoo te zijn, dat de gemeente er niet door in zorgen geraakt. Er zijn ook meerdere bedrijven in nood. En vast staat, dat we niets kunnen doen zonder goedkeu ring van de regeering. Men kan als Raad buiten de Regcering omgaan, doch dan hebben de Raadsieden zelve de betalingen te doen. We geven ln de duinen een toeslag van 55 op de loonen. In de Raad Is een voorstel door staking van stemmen uitgesteld tot de Raadsvergadering van Januari. Dit voorstel slaat op den nood der tuinders o.a. Het Raadslid, de heer Schermer, mede aanwezig, beveelt de vereeniging aan. om een adres aan den Raad te richten, waarin wordt verzocht om de menschen in eigen bedrijf te steunen op een wijze alsof men arbei der ware bij het Staatsboschbeheer, d.w.z. de Gemeente steunt de menschen met 8 4 9 gulden per week en tracht bij de Regeering aanvulling te krijgen van 't loon tot f 15; Ook meerdere sprekers, o.a. de heer Greup, bosch wachter bij het Staatsboschbeheer, voerden het woord, Deze laatste zou niet gaarne het voorstel van den heer Blom: „steunregeling met terugwerkende kracht", aan genomen willen zien. Lof heeft hij voor de menschen, welke in de duinen werken en zoodoende d e nonden open houden. Het eindbesluit was, dat een adres naar den Oemocnr teraad zal gaan om steun in eigen bedrijf, terwijl rus- tervereenigingen in Kennemerland zullen worden aange zocht om eendrachtig op te treden. 7 IJ P E Loop der bevolking over het Jaar 1931. Bevolking op 31 December 1930: 2800 m., 2634 vr., totaal 5434. Vermeerdering door geboorte: 60 m., 56 vr., totaal 116; door vestiging 243 m., 201 vr., totaal 444; totale vermeerdering 303 m., 257 vr., totaal 560. Vermindering door overlijden: 33 m., 24 vr., totaal 57; door vertrek: 216 m., 206 vr., tot 422, totale ver- mindering: 249 m., 230 vr., totaal 479. Toeneming der bevolking: 54 m., 27 vr., totaal 81. Bevolking op 31 December 1931: 2854 m., 2661 vr., totaal 5515. Burgerlijke Stand van 31 Dec. '31—7 Jan. 1932. Geboren: Theodora Maria, dochter van Hillebrand Konijn en Alida Catharina Kuilboer. Pieter, zoon van Pieter de Best en Stijntje Abbink. Nanne, zoon van Lieuwe Wiersma en Catharina Rong. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Pieter Kistomaker, 21 jaar, broodbakker te St. Maarten en Antjo Appel, 22 jaar, te Zijpe. Overleden: Grietje Roozing, 78 jaar, weduwe van Pieter Swarthof. Op 16 Februari 1932 zullen te Amersfoort bij het 21e Regt. Infanterie moeten worden ingelijfd de vol gende lotelingen van de lichting 1932: P. Burger, D. van Diepen, J. Eriks, P. D. Kapitein en C. D. Voetee. 'T ZAND. In het gezin van den heer J. A. Schilder alhier, is een geval van Roodvonk geconstateerd. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. school al hier is benoemd mej. A. H. Weijers te Bergen. BURGERBRUG. Wegens vermeerdering van het aantal leerlingen der R.K. school alhier (het gemiddeld aantal leerlin gen is in 1931 n.1. gestegen tot boven de 73), kan een derde leerkracht aan deze school worden aangesteld. CALLANTSOOG Voor den dienstplicht hebben zich in laten schrij ven 10 personen voor do lichting 1933. Het aantal in te schrijven personen moest bedragen 12. 2 Personen heb ben tot heden geen gevolg, gegeven aan de oproeping tot inschrijving. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school alhier, hebben zich aangemeld 19 sollicitanten. BARS1NGERHORN In het gezin van den heer B. alhier doen zich twee gevallen van roodvonk voor. Op 18 Januari a.s. zal ln de zaal van den heer A. de Graaf voor de Vereeniging „D.O.G." optreden Ds. Klaver van Hoorn met het onderwerp: „Gezin en gezinsleven ln de nieuwe letterkunde". Vrijdag j.1. vergaderde het plaatselijk crisiscomité alhier onder leiding van den Burgemeester ten Raad- huize. Besloten werd binnenkort lijsten onder de bur gerij te doen clrculeeren. De bestemming, die aan de opgehaalde gelden zal worden gegeven, ls de navolgende: a. 10 pet. moet worden afgedragen aan het Nationaal Comité; b. 90 pet blijft ter beschikking van het plaatselijk comité ten behoeve van crisisuitkeeringen aan ingeze tenen dezer gemeente. De mogelijkheid bestaat dat ook t'Nationaal Comité bij springt ten behoeve van ingezetenen dezer gemeente, wanneer zulks noodlg mocht zijn. Het doel van het comité kan als volgt worden om schreven: a. aanvullende en opheffende steun aan hen, die ten gevolge van crisisverschijnselen in moeilijkheden ver- keeren en ln wier nood door instellingen van welda digheid of andere in deze gemeente werken de organi saties niet of niet ln voldoende mate kan worden 'voor zien; b. aanvullende steun, vooral in natura, aan werkloo zen, in wier gezinnen door langdurige werkloosheid, ernstig gebrek ls ontstaan. Wij meenen goed te doen er de aandacht op te vastlgen, dat zelfs de kleinste bijdrage en eveneens bijdragen in natura, welkom zijn, terwijl het vanzelf spreekt, dat zij, die zelf de nadeeiige gevolgen van de crisis ondervin den, zich met een gerust geweten van het geven van een bijdrage kunnen onthouden. OUDE NIEDORP De gemeente Oude Niedorp heeft voor den tijd van twee maanden met het Rijk een kasgeldleening geslo ten van f 100.000 a 4% In deze gemeente is op instigatie van den Burge meester een plaatselijk crisiscomité gevormd. De heer W. T. J. Buddendorf, benoemd hoofd der O.L.-school zal op 1 April 1932 a.s. in functie traden. Evenals elders heerscht ook in deze gemeente de werkloosheid. Vanwege het gemeentebestuur zijn reeds een tiental werkloozen te werk gesteld bij den aanleg van een ijsbaan te Oude Niedorp, waarvoor de plaatse lijke ijsclub 35 pet in de kosten bijdraagt. Binnenkorl zal ook te Zijdewind een ijsbaan worden aangelegd, waarbij werkloozen te werk worden gesteld. De ge meente draagt ook hiervoor 65 pet. in de kosten. De in gestelde werkloozencommlssie onder voorzitterschap van den burgemeester zal nadere maatregelen benamen om den werkloozen zooveel mogelijk productief werk te verschaffen. De jaarlijksch inschrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1933 zal voor deze gemeente plaats hebben op Maandag 11 Januari voorm. 10 uur ter secre tarie. Bevolking over de maand December 1931. Ingekomen: Gerbrand Vis, R.K., broodbakkersknecht van Opmeer naar Zijdewind; Karei Frederlk Gerritsen, N.H., van Rheden naar de Leijen 110; Jan van der Mo len, N.H., landbouwer van Winkel naar Verlaat 100. Vertrokken: Neeltje Wiebering, R.K., zonder, van Zij dewind 171 naar Wervershoof; Louwrentius Antonius Moolj, R.K., van beroep monteur, van Zijdewind 173 naar Wognum; Antje Hovenier, N.H., zonder van Oude Niedorp 9 naar Castrlcum; Cornelis Schilder, en gezin, R.K-, van beroep koster, van de Weel 146 naar Haren karspel; Trijntje Bos, R.K., dienstbode, van Blokhuizen 243 naar Ursem; Maarten Kooijman, N.H.„ zonder van Oude Niedorp naar Alkmaar; Maria Agatha Bakker, R.K., dienstbode van 't Veld 294 naar Warmenhuizen; Cornelis Wilhelmus Post, R.K., landbouwarbeider, van Zijdewind 177 naar Blokker. Burgerlijke Stand over de maand December 1931. Geboren: Abraham, zoon van Arle Klomp pn Marie Bakker. Petrus Cornelis, zoon van Nicolaas Kok en Jo- hanna Bleeker. Aagje, dochter van Martinus Stark en Maartje Brommer. Cornelia Catharina, dochter van The odorus Wijnker en Anna Ruiter. Overleden: Trijntje Appelboom, echtgen. van Dirk Ossebaar, 72 jaar. NIEUWE NIEDORP GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven in de maand December 1931. Geboren: Marie, dochter van Gerrit Groes en Maartje Lindeboom; Jacob, zoon van Arie de Vries en Bregje Brouwer; Hendrika Wilhelmina, dochter van Arie Co- pier en Mijntje Peek. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Simon Burger, oud 24 jaren, wonende te Anna Paulowna en Maria Heggelaar, oud 18 jaren, al hier. Overleden: Geene Loop der bevolking in 1931. Aantal Inwoners op 31 December 1930: 880 m„ en 831 vr., totaal 1711. Geboren: 32 m., 11 vr., totaal 43; ingekomen personen 101 m., 63 vr., totaal 164; totale vermeerdering 133 m., 74 vr., totaal 207. Overleden: 16 m., 9 vr., totaal 25, vertrokken personen 95 m., 66 vr., totaal 161, totale vermindering 111 m., 75 vr., totaal 186. Aantal inwoners op 31 December 1931: 902 m., 830 vr., totaal 1732. Aantal huwelijken 10. Levenloos aangegeven kinderen: 1. HOOG WOUT) AARTSWOUD Uitslag verhuring grasgewas, behoorende aan den Weelpolder. Perc 1, K Hemke voor f 20, voorheen F. de Beurs voor f 35. Perc. II opgehouden voor f 40, voorheen F. de Beurs voor f 50. Perc. III L. Korver voor f 51, voorheen dezelfde voor f 91. Perc. III J. Hemke voor f 6 voorheen dezelfde voor f 7, WIERINGEN Mej. Wed. Tijsen, wier woon- en winkelhuis, gelegen aan den Koningsweg, voor den aanleg van spoor- en verkeersweg is onteigend, heeft van E. Lont een bouw terrein gekocht, om daar een nieuw woon- en winkel huis op te bouwen. De storm Te laat om nog in onze editie van Donderdag te wor den opgenomen bereikten ons eenlge berichten over den storm, welke in den naoht van Woensdag op Donderdag hier heeft geheerscht. De werken van den afsluitdijk hebben den storm glans rijk doorstaan en ook van andere Zuiderzeewerken wer den geen schadegevallen gerapporteerd. De hoogste wa terstand te Den Oever bedroeg genoemden nacht 1.75 M. plus N.A.P. De wind kreeg Woensdagavond te 8 uur orkaansterkte. De snelheid bedroeg toen te Den Oever 105 K.M. per uur bij een winddruk van 56 K.G. per M2. Het water stroomde in de werk- en visschershaven over' de kaden. Aan den Molgerdijk werd een gedeelte van de tennisbaan aldaar tegen den grond geslagen, Behoudens hier en daar wat dakpannen, welke niet tegen den wind bestand bleken, werden geen ernstige gevallen te Den Oever gerapporteerd. Aangifte benzinevoorraden Door een der plaatselijke kommiezen werden bij den aannemer B. te Den Oever eenlge vaten benzine ontdekt, waarvan geen aangifte was gedaan. Of hier van ontdui king of van nonchalance sprake is zal moeten worden uitgezocht. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. Bij het Polderbestuur alhier zijn herkozen als lid van het bestuur, (voorzitter) de heer C .Zuurbier, en als hoofdingeland de heer J. de Boer. LANGEND IJ K Nu het Bestlur van het Witte Kruis geen contract wenscht aan te gaan, met het Wit-Gele Kruis, afd. Lan gend ijk, voor het gebruik van verplegingsmateriaal, zal door deze laatste afd. een eigen magazijn worden inge richt Het Bestuur van de Langendijker Winkeliersvereen. besloot, zich tot de gemeentebesturen te wenden met het verzoek een zoo mogelijk gelijkluidende verordening op de winkelsluiting in te voeren en mee te deelen, het op prijs te stellen, als het in dezen den gemeentebesturen., van advies zou mogen dienen. ZUTDSCHARWOUDE. Met het oog op de slechte uitkomsten in het tuinbouw* bedrijf besloot het bestuur der Coop. Boerenleenbank, de rentebetaling van opgenomen gelden ruim een maand later te doen plaats vinden dan de overeengekomen ver schijndag, zoodat die nu tegen het eind van de maand Januari zal geschieden. De afdeeling Zuidscharwoude van den Bond van Landpachters besloot een reductie van 50 pet. te vragen op de huur van landerijen van Diaconie, Burgerlijk Arm bestuur en Gemeente. Het zal in deze maand 25 jaar geleden zijn, dat de Coop. Boerenleenbank alhier werd gesticht De heeren Jb. Berkhout directeur en J. de Geus, secretaris .sijn ge durende dien tijd onafgebroken bestuurslid gi veest en vieren dus ook als zoodanig hun 25-jarig jubileum. NOORDSCHARWOUDE Op een verzoek van het Nationaal Crisis-comité be sloot het plaatselijk crisis-comité zich hierbij aan te slui ten. Het plaatselijk comité verplicht zich hierdoor 10 pet. van de ontvangen gelden af te dragen. Hier staat tegenover, dat zoo dit noodzakelijk blijkt, een beroep op het Nationaal Comité kan worden gedaan. GEMEENTE NOORDSCHARWOUDE. Bevolking op 31 December 193L Werkelijke bevolking op 1 Januari 1931: 999 m., 978 vr., totaal 1977. Vermeerdering door gehoorten 18 m., 21 vr., totaal 39; door vestiging: 61 m„ 63 vt., totaal 124; totale vermeerdering 79 m„ 84 vr., totaal 163. Vermindering door overlijden: 6 m„ 6 vr., totaal 12; door vertrek: 55 m.. 57 vr., totaal 112; totale verminde ring: 61 m„ 63 vr., totaal J24. Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de ge- heele vermindering 18 m., 21 vr.. totaal 39. Totaal der bevolking op 31 December 1931: 1017 m,. 999 vr* totaal 2016. TV IERINGER WAARD Loop der bevolking. AantaJ inwoners op 31 December 1930: 1171; toename door vestiging 143, door geboorte 16, totaal 159; afname door overlijden 14, door vertrek 116, totaal 130. Alzoo een toename van 29 personen, zoodat de bevolking op 31 December 1931 bedroeg 1200 inwoners. Voltrokken huwelijken: 17. HA RENKARSPET. DIRKSHORN. De alhier gestationneerde Rijksveldwachter, de heer 9- F. Kloprogge, slaagde voor het examen Brigadier der Rijksveldwacht. ZONDAG 10 JANUARI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Betaling 4e kwartaal 1931. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het vierde kwartaal 1931, ten bedrage van fL80 (voor courant met Zondagsblad 12.53). vóór 1 Februari a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken pet postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt geschikt met 10.14 verhooging. Toezending ls dus voordeelig! Voor alle abonné's die gewoon zfln het eonranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nienwe Mode blad, Graciense, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 4e kwartaal 1931, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins Is het bedrag f 2-13 Voor Het Nienwe Modeblad f 1-25 Voor Graciense i 2.15 Voor Panorama f 2.60 Voor Hot Leven I2JJ0 DE ADMMISTRATK.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9