Modebladen. een flink Woonhuis, Fa. Gebr. ROTGANS Het nieuwe Provinciehuis te Haarlem. Val van het water. Een overspannen vrouw. Twee Engelschen bedwelmd en beroofd. Gandhi vr ij gelaten? Dreigende opstand te Honoloeloe. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. en 8 WAGENS te koop. Boekhandelv.h. Trapman Co. mmmm m Barometerstand op Dinsdagmorgen 9 uur: 759 m.M. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 44 gr. F. is 7 gr. C. GEDIPL. OPTICIEN V.V.O. HOOGZLJDE E 103. DE BESTE BRIL KOOPT U BIJ ONS. Voordeelige aanbieding LUXE KLAP-ETUI'i VOOR BRILLEN. gedurende de maand Januari. Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt een ieder een Klapétui tegen den prijs van 60 ct. niets anders zou beteekenen dan dat men geen voor deel wil trekken uit de ellende van anderen. De meer dan 150.000 werkloozen, die ons land op het. oogenblik telt, kunnen allen aan passend werk worden geholpen, wanneer iedere onderneming of groep van ondernemingen op elke 7 arbeiders, die zij in dienst heeft, één meer in dienst neemt en het Rijk voor iederen tewerkgestelde een subsidie van f 100.— per maand geeft. Daarmede wordt alle werkloosheid opgeheven, indien de arbeiders met een loon van ongeveer f 24.— per week genoegen nemen. Voor iemand, die anders zonder werk moet rondloopen, is dit zeker een behoorlijke belooning, als men in aan merking neemt, dat de beste landbouwarbeider niet meer verdient. Voor het geval evenwel de arbeiders in de bedrijven, waar de belooning belangrijk hooger is, deze ongelijkheid niet kunnen verdragen, zullen zij een deel van hun loon kunnen afstaan om de be looning van de tewerkgestelden ermee te verhoogen en wordt op deze wijze tevens bereikt, dat het ver schil tusschen de landbouwloonen en de loonen in andere bedrijven minder groot wordt Als de ondernemers geen kans zien ander werk voor deze tewerkgestelden te vinden, kunnen zij het werk onder allen verdeelen, door ieder 7 in plaats van 8 uur te laten werken, maar doordat de meer dere geldruimte meer vraag naar allerlei producten en diensten zal in het leven roepen, zal er zeer waar schijnlijk ook meer werkgelegenheid ontstaan. Zon der wettelijken dwang zal men dezen maatregel wel niet kunnen doorvoeren, want algemeene medewer king van ondernemers en arbeiders is wel niet te ver wachten. Daar evenwel de voordeelen er van in het oog springen en er voor de betrokkenen geen werke lijk nadeel aan verbonden is, bestaat er geen overwe gend bezwaar aan beide partijen de verplichting tot medewerking bij de wet op te leggen. Daar er een grooten achterstand is in de kapitaal vorming, zal de verschaffing van nuttig werk hiervan groote belemmering moeten ondervinden en zal het dus tevens op den weg van het Rijk liggen tot doel matige kapitaalvorming aan te sporen. De regeering zal het geld hiervoor renteloos kunnen beschik baar stellen en van terugvordering kunnen afzien, zoolang met 't nieuwe kapitaal geen winst wordt ge maakt. Ook hierdoor zal de vraag naar allerlei pro ducten en diensten toenemen en de geldelijke op brengst van vele ondernemingen stijgen. Stijgen deze opbrengsten zoo sterk, dat met het oorspronkelijke kapitaal meer winst wordt gemaakt, althans geen verlies meer wordt geleden, dan kan het meerdere door het Rijk als aflossing worden opgeëischt en wordt daardoor tevens al te groote geldruimte ver meden, omdat de overmaat weer in de schatkist terug keert en voor zoover het muntbiljetten betreft, ver nietigd of opgelegd kan worden. Alle gevolgen van zoodanige geldverruiming zijn niet met zekerheid te voorspellen, maar één ding is wel heel zeker, dat het in alle lagen der bevolking een groote opluchting zou geven en vooral bij dege nen, die het pijnlijkst door den crisistoestand getrof fen zijn. De onderlinge verhouding der loonen zou erdoor verbeteren, aannemende, dat het van zelf spreekt, dat er zoolang de maatregel werkt, van loonsverhooging geen sprake zal kunnen zijn. De prijzen van allerlei producten zouden er belangrijk door stijgen, omdat in alle lagen der bevolking de koopkracht grooter woidt Zeer waarschijnlijk zal daardoor ook de vraag naar buitenlandsche producten toenemen en zal daar door onze betalingsbalans ongunstig kunnen worden, zoodat er goud naar het buitenland wegstroomt. Zoolang onze goudvoorraad nog overmatig groot is, kan dit voor de veiligheid van den gulden geen ge vaar opleveren, maar bovendien kan de regeering, nu zij daartoe door de Kamers is gemachtigd, den in voer beperken, zooveel zij nuttig oordeelt en daar mede de bevolking dwingen met binnenlandsche pro ducten in hunne behoeften en begeerten te voorzien. Voor zoover invoer van grondstoffen voor onze industrie en hulpstoffen voor onzen landbouw onont beerlijk is, wordt door den maatregel onze koopkracht niet verminderd, want de producten, die wij in ruil daarvoor moeten uitvoeren, behouden in het buiten land denzelfden prijs. Wanneer het buitenland onzen uitvoer steeds meer bemoeilijkt en onvoordeeliger maakt, is dit voor ons wel zeer te betreuren, maar is er voor ons ook des te meer aanleiding om de be drijven, die daardoor het meest getroffen worden, geldelijk te steunen. Door een combinatie van geldverruiming en beper king van den invoer, waaraan een beperking van het reizen naar het buitenland behoorde te worden ver bonden, kan onze regeering voorkomen, dat het ham steren van bankbiljetten en goud een deel van onze bevolking tot den bedelstaf brengt, dat er weer even wicht komt tusschen het niveau van de prijzen en van de loonen en dat de hulp zoo snel en zoo vol doende wordt verleend, dat zij algemeene bevredi ging kan schenken. Wanneer een jaar verloopen is, kan dan opnieuw worden overwogen of een verdere verlaging van de loonen met het oog op den loon- standaard in het buitenland noodzakelijk is en of opnieuw door een muntbilietten-injectie de koop kracht moet worden opgevoerd. Morgen de bespreking des heeren Josephus Jitta over dit prae-advies. DE OVERVAL OP DEN CAFÉHOUDER TE ROTTERDAM. De dader heeft bekend. In verband met den overval in een café aan de Spaan- sche Kade te Rotterdam, waarbij een caféhouder door een bezoeker werd bedreigd en daarna geboeid, waarna de man met een klein bedrag er vandoor is gegaan, heeft de politie gister aangehouden den 22-jarigen kellner J. W. v. d. V. en den 23-jarigen schilder M. C. B. Eerst genoemde heeft bekend den overval te hebben gepleegd. De tweede wordt er van verdacht tijdens den overval op den uitkijk te hebben gestaan. De nieuwe zetel van het Prov. Bestuur van Noord Holland officieel in gebruik genomen Gister is het vroegere paviljoen „Welgelegen" in den Haarlemmerhout te Haarlem, officieel in gebruik geno men als zetel van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland. De Provinciale administratie was reeds sedert 1930 in het gebouw gevestigd, doch men heeft met de officieele opening gewacht, in verband met talrijke toezeggingen, van geschenken, waaronder er vele waren, welke een langdurige voorbereiding vorderden. De geschenken zijn Inmiddels ontvangen en in het ge bouw geplaatst Gedeputeerde Staten hadden de schen kers uitgenoodlgd gisteravond een bezoek te brengen aan het nieuwe Provinoiehuis. Zij werden in de Staten zaal ontvangen, waarna de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. Pr. A. Roell een rede hield, waarin hij namens de Provincie dank zegde aan gemeentebesturen, corpo raties en particulieren, die voor de verfraaiing van het gouvernementsgebouw hun belangstelling toonden. Met groote erkentelijkheid maakte spr. gewag van de voorlichting, gegeven door den rijksgebouwendienst, door zijn hoofd, Baron van Rijnden, door den rijksbouwmees ter, Ir. G. C. Bremer, de artistieke adviezen van Prof. R. N. Roland Holst en de medewerking van de V.A.N.K. Na de rede van den Commissaris der Koningin, maak te men een rondgang door het gebouw. De geschenken bestaan uit artistieke banken, statle- loopers, wandbetimmeringen, glas-in-loodramen, wapens, klokken, boekenkasten, schilderyen enz. Voorts is de tuin aanleg, zoowel voor als achter het gebouw een geschenk. Langzame val van de Maas Men meldt uit Roermond: De Maas begint langzaam te vallen. De hoogste stand was 18.40 M. -f N.A.P. Aangezien ook te Maastricht vai is ingetreden en in de Ardennen geen regen meer geval len is, wordt verwacht, dat de val zal aanhouden. In Groningen op sommige plaatsen de toe stand weer normaal. Ook in de provincie Groningen begint het water te vallen. Het watergemaal „Cremer", te Termunterzijl, dat de vorige week op volle capaciteit werkte, om het over tollige water weg te malen, is thans stopgezet, nadat de stand van het water in dat deel der provincie thans nor maal geworden is. Vier mannen noodig om haar in bedwang te houden. Tumult op een notaris-kantoor. Ten kantore van notaris Van de Velde te Tholen vervoegde zich een echtpaar teneinde besprekingen te voeren over een overeenkomst met familieleden. Toen het echtpaar in strijd met zijn verwachtingen, geen gelden kon ontvangen, omdat er door familie niets was gedeponeerd, ontstak de vrouw zoo in woede, dat zij den notaris te lijf wilde en op grove wijze beleedigde en uitschold. Het kantoorpersoneel, dat de herrie boor de, kwam toeloopen waarop de vrouw den candldaat- notaris onk een glas naar het hoofd gooide, echter zon der hem te treffen. Met veel moeite wist men met vier man de slaande en schoppende vrouw in bedwang te houden tot de inmiddels gewaarschuwde politie haar buiten de deur zette. Telkens kwam zij evenwel terug en wilde opnieuw het kantoor binnendringen, wat echter door haar man werd verhinderd. Het was geruimen tijd een groote con sternatie op het marktplein, daar de vrouw ook op straat allerlei scheldwoorden richtte aan het adres van den notaris. Pas tegen den middag wist de man zijn vrouw met een zacht lijntje mee te krijgen. Door een oberkellner in een hotel te Rotter dam. - De dader legt een bekentenis af. Twee Engelsche heeren die in een hotel te Rotterdam logeerden hebben dezer dagen bij de politie aangifte ge daan, dat zij in hun hotel bestolen waren voor 20 bank biljetten van 5, 15 bankbiljetten van 1, en twintig gld. Zij verklaarden dat zij waarschijnlijk bedwelmd waren geworden. Hiervan werd aanvankelijk den oberkellner verdacht. Hij werd aangehouden, doch werd na het eerste onder zoek weder in vrijheid gesteld. Later heeft de politie echter aanleiding gevonden hem weer te arresteeren. Het was gebleken, dat de beide hee ren op den bewusten avond een Duitschen kennis op bezoek hadden gehad. Bovendien had de nachtportier den oberkellner veel later dan zijn gewoonte was, naar beneden zien komen. De Duitscher die niet in hetzelfde hotel verblijf hield, was den bewusten avond door de po litie slapende op een bank in de stad aangetroffen. Hier bij bleek, dat den man waarschijnlijk een slaapmiddel was toegediend. Men heeft dit geval toen gecombineerd met de aan gifte der belde Engelschen. Bij nader onderzoek bleek, dat de twee Engelschen met den Duitscher in de schrijfkamer van het hotel hadden zitten praten. Zij bestelden een whiskey-eoda, welke door den oberkellner werd geserveerd. Het was den barkeeper opgevallen dat de ober een balletje had fijngewreven. De Engelschen stuurden den ober met de whiskey terug, omdat er asch in zou zitten. Deze vond het echter niet noodig om nieuwe whiskey klaar te maken, doch heeft den Inhoud van de glazen gezeefd. De beide Engelschen en de Duitscher hebben daarop hun glazen leeggedronken, waarna de Duitscher naar buiten ging en later op een bank in slaap is gevallen. De oberkellner heeft gewacht, tot de beide Engelscbon zich in hun kamer hadden teruggetrokken en tot hij meende dat zij goed en wel In slaap zouden zijn ge raakt. Hij is toen de kamer binnengegaan en heeft uit hun kleeren het geld gestolen. Hij heeft voor de politie een volledige bekentenis af gelegd en gezegd de Engelsche gasten met een slaap middel bedwelmd te hebben en daarna den diefstal te hebben gepleegd. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Een niet bevestigd gerucht. Reuter meldt uit Bomba,, dat volgens een niet-beves- tigd gerucht Gandhi op zijn eerewoord zou zyn vrijge laten, hij zou echter op een hem aangewezen plaats in afzondering moeten verblijven. Beroering in de handelswereld te Bombay. Beurssluiting? Reuter meldt voorts uit Bombay, dat de vereeniging van katoen-makelaars eenstemmig een resolutie heeft aangenomen, waarin wordt geprotesteerd tegen de ar restatie van Gandhi, welke een beleediglng van geheel Indi wordt genoemd. De resolutie, welke de leden van de vereeniging aan spoort buitenlandsche goederen te boycotten, noemt Gandhi: „De afgod van de toewijding en liefde van het geheele volk". Te Bombay wordt de resolutie beschouwd aldus Reuter als een voorteeken, dat de groothandel in alle soorten van goederen voor 75 procent zal worden stil gelegd. en de geheele beurshandel in Bombay gestaakt. Ofschoon de katoenmarkt, de markt in edele metalen en de andere markten in naam open blijven, is er nog geen handel gedreven. Naar Reuter verder verneemt ls er een beweging gaande om alle beurzen voor onbepaalden tijd te slui ten, uitgezonderd één dag per week, waarop de in om loop zijnde engagementen kunnen worden afgewikkeld. Wegens moord op een inlander. V.D. verneemt uit New York: In verband met een opzienbarenden moord op een inlander, waarbij een dame uit de beste kingen van New York, haar schoonzoon en een vriend betrokken zouden zijn, is in Honoloeloe de nationale garde ge mobiliseerd, daar men het uitbreken van een op stand der inlanders vreest. De drie genoemde personen bevonden zich in de nabijheid van het lijk van den inlander Joe Kahaha- wai, toen dit aan den voet van den Koko-berg gevon den werd. De dame uit New York, wier echtgenoot vroeger adjudant van president Roosevelt was, haar schoonzoon, die marine-officier is en diens vriend, een marine-soldaat, werden onder verdenking van moord gearresteerd en aan boord van een rogeerings- vaartuig overgebracht, daar men een aanval van de inlanders op de gevangenis vreesde. Aangenomen wordt, dat deze zaak met den moord op de vrouw van een Amerikaanschcn marine-offi cier in November 1931 door een inlander in verband staat, waarbij de thans gedoode inlander betrokken was. Een incident van zeer ernstigen aard. Het schijnt, aldus wordt nader gemeld, een onver kwikkelijke zaak te zijn, die zich te Honoloeloe heeft afgespeeld en die geleid heeft tot de arrestatie van mevrouw Fortescue, een in de New Yorksche uit gaande wereld bekende dame, haar schoonzoon lui tenant ter zee Massie en een Amerikaansche ma troos. Zij worden beschuldigd van moord op den in lander Ivahahawai.. een 19-jarigen jongeman, die een aantal maanden geleden de jeugdige echtgenoote van den heer Massie. tezamen met vier andere inlanders ontvoerd en aangerand heeft, nadat zij op een dans partij buiten een luchtje was gaan scheppen. De heer Massie en zijn schoonmoeder schijnen op wraak gezonnen te hebben en ten slotte er toe over te zijn gegaan den inboorling Ivahahawai, in d© wo ning van mevrouw Fortescue te lokken, waar zij hem in de badkamer hebben vermoord. Het lijk heb ben zij daarna in lakens gewikkeld en in mevrouw Fortescue's auto zijn zij er mee naar een geyser in het gebergte gereden, waar zij het verdonkeremaand zou worden. Op dezen terugtocht zijn ze door de po litie achterhaald. Mevrouw Fortescue, die aan het stuur zat, weigerde te stoppen en niet dan nadat, de polotie een aantal schot gelost had, gaven zij hun vlucht op. Dit geval op zich zelf ls al ernstig, maar uit de En gelsche bladen blijkt nu, dat er ook reeds tevoren spanning bestond, niet alleen tusschen de Amerikaan sche zeelieden en de inlanders er zijn reeds herhaal delijk blanke vrouwen aangerand), maar ook tusschen de marine en het burgerlijk bestuur van Honoloeloe. In het proces tegen de aanranders van mevrouw Massie heeft de jury na lang beraad het schuldig niet willen uitspreken en de beklaagden werden door twee der meest vooraanstaande juristen op Honoloeloe verdedigd (van wie er één later door matrozen danig Is afgeranseld). De commandeerende vice-generaal die er voor gezorgd heeft, dat de beschuldigden aari boord van het schip in veiligheid werden gebracht, heeft In een raport echter ook ernstige verwijten gericht tot de plaatselijke politie, van wie er zelfs één in het proces tegen Kahahawai als getuige a décharge is opgetreden. Het ls wellicht ta vroeg om de verwachting uit te spreken, dat de Ame rikaansche zeelieden op het eiland alle aanleiding zullen gegeven hebben voor den haat van de bevolking, maar het feit, dat zij de schepen en kazernes niet mogen ver laten en dat de vloot op den Grooten Oceaan haar ma noeuvres bij het eiland heeft afgelast, maakt het wel duidelijk, dat dit incident van zeer ernstigen aard is. De maritieme commissie uit den Senaat heeft een of ficieel onderzoek gelast naar de gevangenneming van de drie Amerikaansche burgers te Honoloeloe, onder be schuldiging van moord op een inlander. PAASCHLOTEN. Op de verloting van. de Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche tentoonstellingen van vee alhier, is wederom de Koninklijke goedkeuring verkregen, SPORT. Kolhorn I en Oudesluis II, speelden te Kolhorn Zont dag een match, met als uitslag 4—2 voor Oudesluis. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen. D.T.S. I—Vrone I. 2—0. Uitgeest 3—D.T.S. 3, 5—0. Onze voetbalvereeniging D.T.S. heeft wel pech. Eerst het ongeval van Haars en nu werd ons mede gedeeld, dat H. Kuiper en Jb. Speets wegens gezond heidsredenen, voorloopig niet kunnen spelen. Voor D.T.S. is dit wel een strop. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond 7.30 uur zal er een openbare raads vergadering worden gehouden. BROEK OP LANGENDIJK. Het Plaatselijk Crisis-Comlé deelt mede, dat de na volgden giften zijn binnengekomen: f 50, f 10, f 10, f 10, f 20, f 2.50, f 5, f 15, f 25 en f 8, totaal f 155.50. De opbrengst der busjes is: le week f 44.25, 2e week f 35.88, 3e week f 32.84%, 4e week f 34.59%, totaal f303.04 Voorts is door de bakkers een hoeveelheid brood be schikbaar gesteld, terwijl door de brandstoffenhande- laren een hoeveelheid eierkolen Is toegezegd. Gebleken is, dat de nood In vele gezinnen te dezer plaatse hoog gestegen is, zoodat tientallen van gezin nen voor steun in aanmerking komen. Het Comité is zeer dankbaar voor de binnengekomen giften en vele gezinnen hebben reeds iets ontvangen. Doch het binnengekomen bedrag is bij lange na niet voldoende om den ergsten nood te lenigen. Laat een ieder bij zich zelve eens nagaan welk bedrag hij per dag, per week of per maand kan missen om zijn medeburgers, die in nood verkeeren, te kunnen helpen. Die kan, geve nevens zijn gift elke week in het busje, een bedrag ineens. Het comité vertrouwt dat niet tever geefs een beroep gedaan wordt op de offervaardigheid van de burgers. Algemeene kennisgeving. Hiermede vervul ik den treu- rigen plicht, U kennis te geven, dat heden kortstondig is over leden, mijn geliefde Echtge noot P. Schermer Pz., in den ouderdom van 72 jaar. Zijne diepbedroefde Echtge noote, Wed. P. SCHERMER— Amels. Winkel, 9 Januari 1932. Heden overleed, na een kort stondig lijden, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Dochter en Zuster, Mej. Corrie Anna Lodder, In den ouderdom van 25 jaar en 4 maanden. Haar diepbedroefde Familie, D. KOORN. en Kindje. K. LODDER. A. LODDER—Deutekom. M. LODDER. K. KOORN. N. KOORN—Aker. I.angereis, gem. N. Niedorp, 9 Jan. 1932. QOQOOOOiOöOÖOOêOOO Den 14 Januari herdenken on- a y ze Zwager, Zuster, Oom en Tante q A. de Boer 0 C. Blankevoort g q hunne 45-jarige Echtvereeniging q X te Beek bij Nijmegen. Q Familie BLANKEVOORT. Q Anna Paulowna, 12 Jan. 1932. 0 O 0000000000000000 Dankbetuiging. De ondergeteekenden betuigen hier mede hunnen oprechten dank aan den Heer en Mevrouw TROOST, Meester en Meesteresse van het Tehuis voor Ouden van Dagen te Zijpe, voor de hartelijke behandeling en_ liefderijke verpleging bewezen aan mijne geliefde Vrouw, Moeder en Zuster Mej. ANTJE NIEMAN. Tevens onzen dank aan den Weled. Zeergel. Heer Dr. OTERDOOM en Zuster MEURS, welke door hunne hulp haar het lijden zooveel mogelijk hebben verzacht. Aan den Weleerw. Heer Ds. WITKOP onzen dank, voor de woorden van troost tot ons gesproken en ten slotte onzen dank aan de Begrafenisvereeni- ging, voor de laatste eer aan onze dierbare overledene bewezen. Namens de Familie, J. R. MULLER. Schagerbrug, Januari 1932. 5 platte Wagens, lichte en zware, 3 Dresseerkarren, 3 Bakwagens, 2 Driewielde karren, 2- en 3-wielige Melkkrossen, Kruiwagens, 1 beste Handkar met stokken. Adres: Achterstraat 34, Alkmaar of Stroomerlaan 15, Bergen N.H. Dik versch vet Spek 15 ct. per pond. DIRK RAAT - Schagen. Te koop: Een partij 5-, 6-, 8-duims Draineerbuizen met hulp en eindstukken en een partij Gress- buizen, vanaf 8- tot en 20 c.M met hulpstukken. Verder een partij Afbraak en verdere /Materialen, dagelijks verkrijgbaar, bij iVL. SCHOEN, Loet E 156, Schagen. Te koop: een bruine vijf-jarige Ket met wagen en tuig, bij Gebr. van der LAAN, De Kooij, Koegras. Te koop, tegen zeer lage prijzen: Werkschoenen, prijs f 4.90 en Heeren- schoenen voor Zondags f 490. J. C. CASTRICUM, Hoep 144, Schagen. Te koop: POTERS, vroeg gerooide Bravo's. Geven een flinke opbrengst en worden niet ziek. P. ZUT, Burgerbrug. Te koop: puike blauwe Aardappelen, bij W. KOOIJ, Langereis, gem. Hoog woud, Te koop: een zware Handwentel, bij C. GLIM, Kreil, Barsingerhorn, Gevraagd, tegen 1 Maart: EEN VAST WERKMAN, best kunnende melken, met dochter voor dagmeisje, welke willende melken, de voorkeur geniet, doch geen vereischte. W. JIMMINK Hz., Belkmerweg, 't Zand. VAST WERKMAN gevraagd per 1 Maart, goed kun nende ploegen en zaaien. ADR SPAANS, Waardpolder. Gevraagd met 1 Maart: EEN VAST WERKMAN of Werkjongen, best. kunnende mel ken. A. v. d. SLUIJS, St. Maar- tensvlotbrug. Gevraagd, met 1 Maart: EEN VAST WERKMAN, best kunnende melken. H. A. v. d. SLUIJS, St. Maartensbrug. Voorzien van Chauffeurs. B. VADER, Langestr. 46, Den Helder. Het GROOT VOLKSTOONEEL komt te Schagerbrug in de tooneel- zaal van Mevr. de Wed. J. BROER!! Gevraagd met 1 Maart: EEN VAST WERKMAN, met dochter als dagmeisje, beiden goed kunnende melken, bij P. PLUISTER, Rijksweg 82, Juliana- dorp. Gevraagd, met 1 Maart: EEN VAST WERKMAN of Werkjongen, best kunnende mel ken. A. MAREES, Meeldijk, Barsin- gerhorn. Geen woning. Gevraagdtegen 1 Maart, een flinke Jongen, die best kan melken, bij C. R. BLAAU- BOER, Wieringerwaard. Biedt zich aan: NET MEISJE voor dag of dag en nacht. Brieven onder lett, MS, bur. v. d. bl. Biedt zich aan; Een flinke Boerenknecht, met Febr. of Maart. V. g. g. voorzien. Br. met opgaaf van loon en uitvoe rige cond. aan J. LUIK, p.a. J. Broer- sen, St. Maartensvlotbrug. Er biedt zich aan: Een BOERENKNECHT, goed kunnende melken, ploegen enz. Br. fr. lett. DL, bur. Schager Courant. B. z. a. op 1 Maart: FR. JONGE WERKMAN, vrouw genegen te melken en werker V. g. g. v. Brieven onder no. 178 Bur. van dit blad. Te koop gevraagd: in de kom der gem. Schagen. Brieven onder letter EK, bur. van dit blad. Te Huur gevraagd: 4 a 5 H.A. best Weiland met behuizing. Br. fr. lett, Z, Hulpkantoor St. Maartensbrug. VAN KNECHT VOORZIEN. S. HOOGSCHAGEN. Schagertrap, Schagen. Tevens aan het zelfde adres WONING te huur, 1 Mrt ajB,

Schager Courant | 1932 | | pagina 3