SPORT DE KAMPIOEN GESLAGEN Dinsdag 12 Januari 1931. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9001. Schagen I—Beverwijk I. 1—1. Helder IV—Schagen II. 0—3. De Europeesche kampioen schappen te Davos. Voetbal. Wederom de punten gedeeld. Lutjeharms scoort In de tweede helft een mooi doelpunt Zeer vlug spel van belde partijen. Beido doelpunten na de rust. Het heeft geweldig gespannen op het sportterrein aan de Loet, waar Schagen I en Beverwijk I gelijkspeelden. De eerste helft bleef puntloos, niettegenstaande beide partijen wel eenige kansen tot scooren hebben gehad. Om tien minuten over twee blaast scheidsrechter Koor stra uit Den Helder de partijen binnen de lijnen. Rens Rus tost. doch verliest dit weer eens. Beverwijk ver kiest het wind voordeel als er tenminste van eenig wind- voordeel sprake kan zijn geweest Schagen trapt voor een 400 toeschouwers af. Onmid dellijk trekken de geelzwarten op het Beverwijkheiligdom af, maar de achterhoede met aan het hoofd de keeper is bestand tegen Schagens eerste aanvallen. Dan neemt B. bet spel in handen en gaat ten aanval, zeer kort en vlug eamenspelend. De S. achterhoede geeft eohter geen en kele k»"* tot schieten en via het been van Middelbeek gaat de bal corner. Deze wordt door den rechtsbuiten mooi voorgezet, maar Rens Rus kopt keurig weg. Plak- man weet enkele B.-spelers te passeeren, maar raakt den bal tenslotte kwijt. De B.-linksbinnen geeft mooi af aan a'n linksbuiten, die voor den wind schietende, een gewel dige kogel lost, wat Prins op fraaie wijze stopt en weg werkt. De bal komt bij Jan Watertor die mooi langs den grond naar den S. linksbinnen geeft en deze bedenkt zich niet en speelt tusschen den rechtsback en den rechtshalf door naar Lutjeharms, die laag voorzet. De B.-back on- dersohept deze snellen aanval op goede wijze en zet z'n voorhoede meteen met een verren trap aan het werk. Deze gaat zeer vlug op het S.-doel af, waar Vlottes en Middelbeek zijn weer in conditie en geven de B.-voor- waartsen geen moment kans om een schot te lossen. Een der B.-spelers moet nu het veld verlaten wegens een op- geloopen blessure in een door hun vriendschappelijk ge- speelden wedstrijd tegen Alcmariacombinatie op een der vorige Zondagen gespeeld. Een invaller wordt toegestaan en de strijd neemt weer een aanvang. W. Rus onder neemt dan een vlug rennetje langs het lijntje, na een goed aangegeven bal van Watertor. Een goede voorzet volgt, maar Kakebeeke kan er niet voldoende bij; via een B -been gaat de bal achter. De hiervoor genomen corner door Rus wordt weer corner gewerkt. Dit herhaalde zich eenige malen. Tenslotte gaat Beverwijk naar voren, maar net als hun rechtsbuiten wil inschieten wordt hij zeer sportief, maar op afdoende wijze door Vlottes opzij gezet, zoodat een mooie kans om de leiding te nemen verloren gaat Prins schiet uit de bal komt bij Jn. Watertor en mooi in een driehoek gespeeld via den S.-linksbinnen komt de S.-linksbuiten die goed voorzet, Kakebeeke wil schieten, maar op het juiste moment wordt hij gehin derd. Dan krijgt A. Watertor den bal en na een solo- spel ten toon te hebben gegeven, speelt hij mooi door naar W, Rus, die echter den bal kwyt raakt. A. Plakman gooit langs het lijntje in, weer is het Cuup, die er alleen vandoor gaat, waarop nu een schot volgt, wat op keu rige wijze door den B.-keeper wordt gestopt. Dan gaat Beverwijk keurig combineerend op het S.-doel af. De rechtsbuiten zet mooi hoog voor, maar Prins is op z'n post en stompt den bel mooi bet veld in. R. Rus zorgt voor de rest. Kakebeeke en Watertor gaan nu samen op het B. doel af, Kakebeeke geeft mooi aan Watertor, die hard op doel schiet, de B.-keeper werpt zich gelijk een tijger op z'n prooi, op den bal en via zijn hand vliegt de bal tegen de paal het veld in, niemand der Spartanen loopt in op den vrijliggenden bal en sommigen zijn te ver verwijderd om in te kunnen loopen, zoodat ook hier een mooie kans verloren ging. Beverwijk valt dan on stuimig aan, maar de achterhoede werkt schrikbarend hard. waartegen de Beverwijkers geen kans krijgen om te schieten. De halflinie van S. steunt de voorhoede goed en tal van gevaarlijke aanvallen geven de Beverwijkers handen vol werk. Hun keeper geeft een prima partijtje keepwerk te aanschouwen. Tal van schoten worden door hem op uitstekende wijze verwerkt Bij een S.-aanval wordt voorgeschoten, de bal komt bij R. Rus, die van verre op doel schiet, de keeper grijgt het harde schot weer uitstekend. Dan is de beurt weer aan Beverwijk. Vlug spelend en goed positie nemend gaan ze op het •S.-doel af. waar hun linksbuiten hard op doel schiet Prins wil echter niet onderdoen voor z'n college «ari den anderen kant, en stopt het schot meesterlijk. De Geel zwarten werken hard om de score te openen, maar het mag hun niet gelukken. Tal van mooie rennetjes onder nomen door Lutjeharms, waardoor hij in de gelegenheid wordt gesteld door het prima spel van de S.-linksbinnen, komen door den wind niet tot hun recht Nog tal van schoten volgen op de B.-veste, maar hun keeper geeft geen kans, bijgestaan door zijn zeer trapvaste backs. Kort voor de rust kan een B.-speler niet meer verder spelen wegens ziekte, zoodat ook hier een ander voor verschijnt Net als hy binnen de lijnen treedt kondigt scheidsrechter Koorstra de rust aan. Na de rust valt Beverwijk direct onstuimig aan, maar verder als de zeer goed spelende S.-achterhoede komen ze niet Er wordt zeer vlug gespeeld en het is aan te zien dat dit spelpeil niet gehandhaafd zal kunnen blij ven. Langzamerhand werkt Schagen zich los en enkele snelle aanvallen worden op de B.-veste ondernomen. W. Rus in duel met den linkshalf van Beverwijk, waaruit hij tenslotte als overwinnaar te voorschijn komt, een voorzet volgt, die door A. Watertor wordt gestopt han dig passeert hij enkele B.-spelers en geeft ten slotte aan Kakebeeke af, die op doel schiet. De keeper heeft van de rust geen nadeelen ondervonden en is weer als voor de rust. De B.-backs ruimen het veld steeds met verre, hooge schoten, wat veel opluchting brengt. Jn. Water tor was Zondag op z'n best Volhouden en op tijd afge ven, het was kortom prima. Hy maakte het den aanval van Beverwijk geducht lastig, menige B.-aanval stuitte op Jan. Arie Plakman krijgt van Vlottes den ba] toe gespeeld, waarna hy op goede wijze den bal vrijspeelt en aan W. Rus geeft die weer goed voorzet De linksback van B. is er als de kippen met z'n hoofd bij en stuit daardoor den S.-aanval. De bal komt voor de voeten van R. Rus, die hoog over schiet. De B.- keeper schiet ver uit, waarna de B.-voorhoede een goede aanval op touw zet. Met z'n drieën komen ze vrij voor Prins te staan, maar door uitloopen weet Prins op goede wijze te redden. Weer een voorzet van den rechtsbuiten, de rechtsbinnen wil schieten, maar Mid delbeek pakt hem den bal af en gaat even naar voren, waar hij met een ver schot de S.-voorhoede aan het werk zet. Watertor raakt echter den bal kwijt en Be verwijk trekt ten aanval. Deze aanval strandt op Vlottes, die hard naar Kakebeeke schiet, die passeert den Bever wijk-spil en schiet naar Lutjeharms. Schagen neemt de leiding- Deze passeert beide Beverwijk-achterljoede-spelers en geeft met een hard schot den Beverwijk-keeper het nakijken, 10. Een mooi doelpunt was dit Aangemoe digd door dit succes, komen de Schagers weer voor het B.-doel, waar de zelfde speler net overschiet na een mooi aangegeven bal van den S.-linksbinnen. Dan gaat B. ten aanval. Er is nog geen 4 minuten gespeeld of Beverwijk krijgt een mooie kans. Middelbeek trapt dan tegen den arbiter aan en de toegeloopen rechtsbinnen brengt partijen op gelijken voet. De bal draaide door den wind precies onder de lat In het net 11- Kr is nu 15 minuten gespeeld en er kan nog veel verandering in den stand komen. Dat dit niet is geschiedt, 1 s te wijten aan het goede verdedigen van de respectievelijke achterhoede's. Het spel wordt nu vlugger. Na een be zoek van S. aan de B.-veste, waarbij de keeper w«er op uitnemende wijze heeft gered, valt Beverwijk goed aan en smaakt de eer een doelpunt te makeq, wat echter wordt geannuleerd wegens het met de handen inslaan. Kort hierna krijgt de B.-rechtsbuiten een pracht van een kans. Hij komt alleen voor Prins te staan, doch wordt op het critieke moment door Vlottes omver ge- loopen, wat hem een vrije trap kost. Het was in het be ruchte gebied, zoodat B. een pennalty krijgt te nemen, welke keihard tegen de lat wordt geschoten. Wel komt hier een doelpunt van, doordat de zelfde speler die de penalty nam, den bal inschoot, maar dit was den arbiter niet ontgaan en werd dit doelpunt zeer terecht 5^annu- leerd. Dan is het de beurt weer aan Schagen om aan te vallen. Een snelle aanval wordt besloten met een goed schot van den S.-linksbinnen, welke net door den B.-keeper kan worden gehouden en weggewerkt. Hij kan eohter door inloopen niet ver genoeg wegwerken, waarna Rus weder meteen op doel schiet. Zijn schot gaat echter door den wind naast. De wind deed heden middag veel afbreuk aan het spel. Het terrein verkeerde echter in prima staat Na nog eenige minuten van ge weldige spanning, komt het einde met gelijken stand, wat de verhouding vrijwel weergeeft Scheidsrechter Koorstra leidde zeer correct J. Komen en zet voor. Paulusma mist, maar de achter hem staande de Moor kent geen pardon en kogelt in den bovenhoek in, 03. Nu is nog een kwartier te spe len, maar er wordt geen verandering meer in den stand gebracht, zoodat Schagen n haar eerste overwinning te pakken heeft. HELDER E—SCHAGEN B, 2—1. Het is de jeugdige Spartaantjes niet mogen gelukken te winnen. Met de rust had Helder een 10-voorsprong. Na rust doelpuntten beide partijen nog eenmaal, zoodat Helder winnaar werd met 21. WIERINGEfl De eerste overwinning van Schagen JL Eindelijk is het dan Schagen II mogen gelukken een overwinning te behalen. Zou nu gebroken zijn met de sleur van verliezen of gelijk spelen? Het eltfal bad weer eenige wijziging ondergaan en zag er als volgt uit, ook al door ziekte van eenige spelers. A. Bijlsma. P. Boon. R. Rempt. KI. Rempt. S.Breebaart'. Jn. Komen. De Moor. Lem. Molenaar. Paulusma. C. Tjalkens. Om kwart over twaalf blaast scheidsrechter v. 't Hof de elftallen bijeen. Breebaart wint den toss en verkiest voor den schuin over het veld staanden wind te spe'en Helder trapt af en brengt meteen een bezoek .an de S.-veste, waar Bijlsma goed ingreep en daarbij een b'ee- sure opliep. Toch kon hij op afdoende wijze wegwerken. Na den uittrap gaat S. direct op de Helder-veste aan, via Molenaar en doelpunt hem tusschen enkele Heidar- mensch endoor in den bovenhoek, 0—1. Helder neemt mlddenuit, maar kan het spel niet verplaatsen. Het speelt zich eenigen tijd op het middenveld af. Bijlsma kiijgt eenige ballqn te verwerken, wat hem goed afgaat. Na een halfuur spelens oefent Helder een geweldigen druk uit op de S.-veste. R. Rempt verplaatst tenslotte -net een ver schot het spel. De bal kom bij de Moor. die er alleen met Tjalkens vandoor gaat. De Moor zal voorzetten, maar de bal komt op het Helder-doel, waar de Heider- keeper den bal niet kan vasthouden; via hem ver dwijnt de bal in het net, 0—2. Na nog wat heen en weer gespeeld te hebben, is het rusten. Sparta trapt af en gaat direct een bezoek brengen aan de Helder-veste, maar op uitnemende wijze wordt deze aanval afgeslagen. Dit herhaalde zich nog eenige malen. Het spel verplaatst zich nu van doel tot doel en beide doelverdedigers moeten handelend optreden, wat hun goed afgaat. Tjalkens krijgt den bal toegespeeld van SUCCES H—TEXEL I 3—2. Wat niemand had verwacht is op het Succes-terrein gebeurd. De S.-reserves hebben waarlijk de kampioen verslagen. Texel heeft het wat licht opgenomen. Winter was het zeker de moeite niet mee naar Wieringen te gaan, zoodat ze hier een invaller voor hadden, en deze was niet verschenenzoodat T. met 10 man uitkwam. S. had 2 invallers. Scheidsrechter was W. Dol van Den Helder, die de leiding goed in handen had al liet hij wel eens een overtreding van beide kanten toe. Over den wedstrijd het volgende: Om ruim twaalf uur blaast Dol de elftallen bijeen. T. wint de toss en verkiest voor den harden wind te spelen, die lijnrecht over het veld stond. De eerste aanvallen zijn voor T., doch ze spelen te hard en de schoten gaan hoog over. S. probeert het ook, doch komt maar net aan de T.-helft. De harde wind speelt hun parten en de aan vallen worden door de sterke T.-aohterhoede afgeslagen. Als er een kwartier gespeeld is, slaat de S.-spil den bai met de hand in het beruchte gebied. De T.-spil plaatst zich er achter en T. neemt de leiding. Als weer midden- uit wordt getrapt, onderneemt S. een mooie aanval, doch de T.-keeper weet erger te voorkomen, en de bal wordt weer naar de S.-helft gespeeld, doch de S.-verdedigen met man en macht en menig gevaarlijk moment voor het S.-doel wordt door den keeper beslecht. Als de T.-spil een keihard schot Inzendt, staat de S.-keeper niet op zijn plaats en de voorsprong wordt vergroot, 02. Voor rust blijft de stand echter ongewijzigd. Ook de S. on dernemen nog eenige malen een aanval, doch de T.-baoks en keeper geven niet thuis, dan blaast Dol rust en er wordt een leker kopje thee gedronken. Het succes van „Succes". Na rust heeft S. het windvoordeel. en ze zetten er al les op om den achterstand in 'te halen. Gedurig zijn de S.'ers in den aanval en nu wordt op de T.-helft het meest gespeeld. Na een goede voorzet gelukt het na 10 minuten spelen den S.-linksblnnen den T.-keeper het nakijken te geven, 12. Aangemoedigd door tal van supporters en door het verkregen doelpunt beginnen ze geweldig op te zetten. De T.-achterhoede krijgt handen vol werk en bij een goede voorzet, die vlak voor doel komt, meent Gras weg te schoppen, doch de S.-midvoor en linksbin nen rennen toe en via een S.-speler zijn hoofd heeft de T.ikeeper het nakijken, 22. Nu is er nog 10 minuten te spelen. De T.-voorhoede probeert nog menigmaal een aanval, doch de S.-achterhoede kan voor den wind goed wegwerken. De S.'ers willen winnen en als de S.-voorhoe- d« een kans krijgt, begaan de T.-backs een ongerechtig heid en Dol wijst naar de witte stip. De S -midvoor plaatst zich achter den bal en de/T.-keeper heeft geen schijn van kans. keihard belandt hij in den hoek en S. heeft de leiding 32. Er moet nog enkele minuten ge speeld worden en T. onderneemt nogmaals een aanval, doch niets baatte meer. Ze speelden een verloren wed strijd. en de S.reserves juichten van plezier, toen het eindsignaal ging en ze de kampioen hun ongeslagen re cord hadden gebroken. Zoo ziet men dat kampioenen soms van hekkensluiters verliezen. BARSINGERHORN. Zondagmiddag speelde D.E.S. op eigen terrein tegen H.R.C. 5 uit Den Helder. Onder leiding van scheidsrech ter Metselaar wordt te 2 uur afgetrapt door D.E.S.. Met den sterken wind, die recht over het veld stond, in den rug was D. het grootste gedeelte der eerste helft in de meerderheid, doch wist dit niet in doelpunten uit te druk ken. Een toegekende strafschop werd aan beide zijden onberispelijk in een doelpunt omgezet, zoodat de rust met gelijken stand 11 inging. Het zag er voor D. duister uit. H.R.C. kreeg n.1. den wind in den rug en een vrij groote nederlaag werd algemeen verwacht. De spelers dachten er evenwel anders over. Er ontwikkelde zich een aardige strijd, waarbij de D.-achterhoede met den rechtsback als uitblinker van geen wijken wist. Telkens ging ook de D.-voorhoede op het H.R.C. doel af, waarbij een paar mooie kansen om de leiding te nemen om zeep werden gebracht. Na ongeveer een half uur spelen nam H. de leiding, om die niet weer af te staan. Het einde kwam dan ook met een zege, alhoewel eenlgszins geflat teerd voor H.R.C., waardoor de kans op het kampioen schap aanmerkelijk gestegen en voor D.E.S. tot nul is gereduceerd. Het was een prettigen wedstrijd, waarin geen wanklank werd gehoord en welke door den scheids rechter op uitstekende wijze werd geleid. i 25, 45 en 65 cis. Werkt als gorgelen het voorkomt verkoudheid. SCHAATSENRIJDEN. Thunberg Enropeesch kampioen. Prestaties van de Nederlanders. Hei den geeft op. Koops tweede op de 10000 M. en vijfde in het klassement. Zondag werden te Davos de wedstrijden om het Europeesch kampioenschap op de schaats voortge zet. De 1500 Meter werd weer door Thunberg gewon nen in den tijd van 2 min. 21 sec. Koops werd eer ste der Hollandsche rijders in 2 min. 30.6 sec. In to taal reden op dezen afstand 14 rijders. De eenige vrou welijke deelnemer, de Poolsche mevrouw Nehringo- wa reed de 1500 Meter in 3 min. 10.4 sec. THUNBERG. Wat de 10.000 Meter betreft, van de Hollandsche rij ders startten Blaisse en Schenk niet. Helaas moest Heiden wegens kramp den strijd opgeven. Ook Mevr. Nehringowa startte op dezen afstand niet. Koops reed uitstekend en legde de tiendui zend meter af in 18 min. 19 sec. Hij eindigde als tweede, daar de Fin Blomquist eerste werd in den tijd van 18 min. 15.4 sec. Thunberg werd over dezen afstand vijfde. In het algemeen klassement werd de laatste wederom eerste en dus Europeesch kampioen. Met gering verschil werd zijn landgenoot Blomquist tweede. Onze landgenoot Koops bezette de vijfde plaats in het algemeen klassement. Tenslotte werd nog een landenwedstrijd gehouden tusschen de Oostenrijksche rijdster mej. Landbeck en onze landgenoote mej. Taconis. Afstand 1000 M. Mej. Landbeck werd eerste in den tijd van 2 min. 8,8 sec., mej. Taconis tijd 2 min. 22,1 sec. De uitslagen over de 1500 Meter luidden: 1. Thunberg, tijd 2 min. 21 sec.; 2. Blomquist, tijd 2 min. 21.8 sec.; 3. Leban, tijd 2 min. 23 sec.; 4. Ried) tijd 2 min. 27,4 sec.; 5. Moser, tijd 2 min. 27,6 sec.; 6. Koops, tijd 2 min. 30,6 sec.; 7. Heiden, tijd 2 min. 31.4 sec.; 8. S c h e n k, tijd 2 min. 32,2 sec. 9. Blaisse, tijd 2 min. 33,4 sec.; 10. Barwa., tijd 2 min. 34,2 sec. 11. K e e t m a n, tijd 2 min. 35,6 sec.; 12. Kalbarczyk, tijd 2 min. 38,7 sec.; 13. v. d. Ruit, tijd 2 min. 39,5 sec.; 14. Mevr. Nehringowa, tijd 3 min. 10,4 sec. De uitslagen over de 10.000 Meter luidden; 1. Blomquist, tijd 18 min. 15.4 sec.; 2. Koops, tijd 18 min. 19 sec.; 3. Riedl, tijd 18 min. 24,8 sec.; 4. Le ban, tijd 18 min. 45,2 sec.; 5. Thunberg, tijd 18 min. 58,8 sec.; 6. Moser, tijd 19 min. 9,2 sec.; 7. Barwa, tijd 19 min. 9,8 sec.; 8. v. d. R u i t, tijd 19 min. 12,7 sec.: 9. Kalbarczyk, tijd 19 min. 32 sec.; 10. Keetman, tijd 20 min. 18 sec. Heiden wegens kramp den wedstrijd gestaakt. Uitslag van den wedstrijd over 500 Meter. 1. Thunberg (Finland) tijd 44,8 sec.; 2. Riedl (Oosten rijk) (tijd 45.0 sec.; 3. Blomquist (Finland) tijd 45.6 sec.; 4. Leban (Oostenrijk) tijd 45,7 sec.; 5. Schenk (Nederland) tijd 47,0 sec.; 6. Moser (Oostenrijk) tijd 47.5 sec.; 7. Heiden (Nederland) tijd 48,4 sec.; 8. c Keetman (Nederland) en Eoetvoes (Hongarije) tijd 48.6 sec.; 10. Koops (Nederland) tijd 50.0 sec. De beide andere Hollanders, v. d. Ruit en Ben Blaisse, werden 13 en 14, Uitslag van den wedstrijd over 5000 Meter. 1. Thunberg (Finland) tijd 8 min. 40,9 sec.; 2. Blom quist (Finland) tijd 8 min. 49,6 sec.; 3. Riedl (Oosten rijk) tijd 8 min. 54,7 sec.; 4. Heiden (Nederland) tijd 8 min. 55,4 sec.; 5. Koops (Nederland) tijd 8 min. 58,2 sec. Van de andere Hollanders werd v. d. Ruit 9, Ben Blaisse 10, Keetman 12 en Schenk 13. Het klassement luidt: 1. Thunberg 200,83 punten Europeesch kampioen. 2. Blomquist (Finland) 200,93 punten. 3. Riedl (Oostenrijk) 202,84 punten. 4. Leban (Oostenrijk) 204,63 punten. 5. Koops (Nederland) 208,97 punten. 6. Moser (Oostenrijk) 209,52 nuntcn. 7. Keetman (Nederland) 218,05 punten. 8. Barwa (Duitschland) 218,41 punten. 9. Kalbarczyk (Polen) 218,46 punten. 10. v. d. Ruit (Nederland) 223,67 punte» GYMNASTIEK- ANNA PAULOWNA D.O.K.E.V. Zondagmiddag hield de gymnastiekvereeniging D.O.- K.E.V. in de zaal van den heer Slikker haar jaarlijkschen onderlingen wedstrijd. De jongens verdeeld in twee, de meisjes en dames in drie groepen bekampten elkaar in gymnastiek-meerkam- pen, bestaande uit toestel- en vrije oefeningen. Voor een der dames- en meisjesgroepen waren de laatste vervan gen door knotsoefeningen, terwijl één jongensgroep ook geen gewone vrye-, doch stofoefeningen maakte. Brug, paard en ringen waren de toestellen, waaraan gewerkt werd. Zoo was er dus nogal verscheidenheid in hetgeen te zien gegeven werd en deze werd nog vergroot door de z.g. keuroefeningen der beste groep dames. Vooral het werken der laatstegenoemde groep werd met spanning door het publiek gevolgd. Niet het minst omdat door deze dames een wisselprijs was te behalen, n.1. een beker, beschikbaar gesteld door den directeur der vereeniging, den heer P. Siewers. Deze beker moest drie maal door eenzelfde dame gewonnen worden om defini tief in haar bezit te komen, zoo luidde de bepaling bij de schenking. Mevr. MeeldijkVader won hem reeds tweemaal, beide keeren met 140% punt uit de wedstrij den komend. Bij dezen strijd zou dus beslist worden of hij voorgoed haar eigendom werd. De dames weerden zich geducht en gaven elkaar niets toe, al was ook één van hen wat gehandicapt door de gevolgen van pas door gestane griep en was een ander wat zenuwachtig. De spanning bleef tot het eind bestaan en werd pas verbro ken. toen de voorzitter der vereeniging, de heer K. Wai- boer, den uitslag bekend maakte. Mevr. MeeldijkVader had den beker voor den derden maal, en dus nu voor goed gewonnen, met 137% punt. Als lsten prijs verwierf zij tevens een medaille, beschikbaar gesteld door burge meester G. J. Lovink. De tweede prijs (een medaille) viel ten deel aan Mej. C. van Eeten (124% p.). De derde was voor Mej. P. de Jager (123% p.), een medaille beschikbaar gesteld door de firma Naastepad, terwijl Mej. G. den Das (120% p.) als vierden prijs een schilderijtje ontving, dat geschon- kes was door de firma, die de medailles leverde. Van de andere groepen laten we zouder meer de uit slagen volgen. Dames, 2e graad; prijzen medailles. 1. M. Kranenburg 30% p. (medaille van den dijkgraaf, C. Wijdenes Spaans). 2 B. Blaauboer 29 p.*; 3. S. Schenk 29 p.*; 4. Tuinman 28% p.#; 5. N. Hoogesteger 28% p.* Dames, 3e graad; prijzen medailles. 1. T. v. d. Linden (med. M. G. de" Nijs) 23% p.; 2. Geluk 23 p.; 3. M. v. Oeveren 20 p.*; 4. A. Jonker 20 p.* Meisjes, le graad; prijzen kunstvoorwerpen. 1. A. K03. ter 24 p. (eereprijs beschikbaar gesteld door Mevr. Meel dijk—Vader); 2. A. Moor 23% p.; 3. A Schenk 23 p.; 4. M. Kouseband 22 p.; 5. A. Borst 21% p.* 6 Ar. Schenk 21% p.» Meisjes, 2e graad; prijzen kunstvoorwerpen. 1. C. Hout- losser 21% p.*; 2. C. v. Oeveren 21% p.*; 3. E. Molanus 21 p.*; 4. A. Blom 21 p.*; 5. D. Harder 21 p.*; 6. G. Bas 21 p.- Meisjes, 3e graad, prijzen kunstvoorwerpen 1. A. v. IJzendoorn 21% p.*; 2. G. Smit 21% p.#; 3. N. de Leeuw 20% p. Jongens, le graad, prijzen diploma's. 1. A. Tiel 22 p.; 2. K. Davids 19% p.; 3. J. Smit 18% p. Jongens, 2e graad, prijzen kunstvoorwerpen. 1. C. Sieuwers 22% p.; 2. J. v. Eeten 22 p.; 3. G. Meereboer 21% p.*; 4. A. Blok 21% p.*; 5. K. Keppel 20 p. De prijzen werden met eenige toepasselijke woorden door den voorzitter, den heer K. Walboer, overhandigd, die tevens aan het einde dank bracht aan de jury, be staande uit de heeren C. Keijzer, Jb. Kaan Kzn., H. Delver en H. Pennekamp, aan de schenkers van medail les of geldbedragen en verder aan ieder, die tot he* welslagen van de wedstrijden had meegewerkt. Na loting. KOLVEN, ZTJEDS CHARW OUDE. Bij de 2k>ndag alhier in de kolfbaan van den heer Rijper gehouden Kol fwed strijd en van den Langendljker Kolfbond werd gespeeld in de eerste en tweede klasse. De uitslag was de volgende: le Klasse: Op Maat, Zuidscharwoude: P. Molenaar 154 p.; P. Goet 126 p.; J. J. Reijne 106 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: C. Langendijk 110 p.; G. Hop 100 p.; T. Pranger 114 p. Onder Vrienden, Oudkarspel: J. Schrieken 117 p.; O. Bakker 104 p.; K. Quant 131 p. 2e Klasse: Ons Genoegen, Noordscharwoude: F. Mulleboom 119 p.; A. Moeijes 92 p.; P. Jes 100 p.; C. Balder 94 p.; Jb. Hopman, 115 p. Vriendenkring, Noordscharwoude: G. Deutekom 130 p. K. Langedijk 120 p.; C. Pranger 96 p.; G. Langedijk 128 p.; J. Bakker 99 p.; L. Dekker 108 p.; T. Kostelijk 118 p. Op Maat, Zuidscharwoude: P. v. d. Welle 110 p.; J de Geus 107 p.; P. Glas 93 p.; W. Glas 98 p.; C. Berkhout 104 p. Volharding, Oudkarspel: P. Langedijk, 126 p.; P. Gelder 104 p.; C. Vlug 113 p.; Jb. Gelder 95 p.; P, Quant 116 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude: W. Kraakman 112 p.; Jn. Zijp 129 p.; Jb. Zijp 83 p.; Jn. Bruin 107 p. BILJARTEN, WIERINGEN. De biljartliefhebbers hebben Zondag den bekenden speler Koehoff nog eens kunnen gadeslaan in „Con- cordia". Voor een flink aantal belangstellenden werd het een mooie middag Er werd een partij gespeeld met M. Geel. Deze zou 100 caramb. maken tegen Prof. Koe hof 500. Geel bracht het tot 97 caramb. Er mocht wor den geraden naar de hoogste serie van Prof. Koeboff. Het dichtst bij raadde de heer P- Doves met 154. De grootste serie was 155. Doves kwam dus den prijs toe. Er werden 3 queue's verloot, waarvan de gelukkige winnaars werden de heeren J. Bosker, P. t. Bokkel en C. Moeês. Verschillende staaltjes van kunst werden te zien gegeven, zooals dit gewoonlijk wordt gedaan. Zoo als reeds gezegd, werd het voor de liefhebbers een mooie middag.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5