Radioprogramma Uit onze Omgeving. Sportberichten uit Den Helder. H.R.C. 2 verliest. H.R.C. I was naar Velsen. Het lot wilde dat, nu men voor het eerst zonder W. Beneker speelde, net Kin- heim bestreden moest worden. Succes heeft men niet gehad, wat ook niet verwacht werd. De oorzaak was het binnentrio dat, nu Beneker niet midvoor staat, al heel ongevaarlijk was. Marsman stond midvoor. Hoogendijk links, Roobol rechtsbinnen. De rust ging nog in met den stand 1—1. Het is ook nu weer forsch toegegaan en Sanders moest zelfs uitvallen. Maar wij hopen weer spoedig van de partij zal zijn. Clowting viel voor hem in en Roobol ging half spelen. Kin- "neim scoorde nog tweemaal. H.R.C. 2 verloor op het Tuindorp-terrein van no. 10, de Vol en wijekers, een nederlaag waarvoor wij al bang waren, nu wij hen den vorigen Zondag tegen Spar taan hadden gezien. De uitslag 43 toont wel dat de oorzaak in de verdediging school. Enfin, de kans is nog lang niet verkeken, dus volhouden. Helder I heeft zich in Oostzaan goed geweerd en wist gelijk te spelen tegen O.S.V. (22). De kampi- ocnscandidaten moeten nog geducht rekening hou den met de kracht van Helder. Helder heeft met de rust met 2—1 de leiding ge had. Daarna had O.S.V. de wind in den rug en maak te gelijk. Helder 2 behaalde haar derde zego tegen Meervo- gels 2 (5—4). De witte aanval, en vooral midvoor Meerbeek, was goed op dreef, de backs onzeker. Meer beek scoorde viermaal. Met rust had Helder reeds met 3—1 de leiding. Helder 6 verspeelde na een prettige match in Wie- ringerwaard haar kans op de 2e plaats (34). De roodbroeken wisten in de eerste helft met den wind in den rug, dank zij hun midvoor, zich van een 31 voorsprong te voorzien. Daarna was Helder gevaar lijk en ieder oogenblik kon de gelijkmaker ver wacht worden, maar tenslotte ontkwam het W. doel steeds aan een doorboring. In de laatste minuut kreeg Helder nog een penalty wegens in den rug aanvallen, maar deze werd gemist. De sensationeele redding te Beuthen. Groot© vreugd© onder de bevolking. In aansluiting met het bericht elders In dit nummer over de sensationeele redding van een deel der bedolven mijnwerkers te Beuthen in Sllezië, wordt nader gemeld, dat zooals begrijpelijk er onder de bevolking groote vreugde heerscht over deze redding der reeds dood ge waande mannen. Allerlei levensmiddelen worden tot hun beschikking ge steld. Omtrent de redding zijn tevens de volgende bijzonder heden bekend geworden. Zondagmiddag omstreeks drie Uur constateerden de reddingsmanschappen, die met het boren bezig waren, plotseling een leege ruimte. Dit zette de redders tot grooter spoed aan, want hieruit viel af te leiden, dat een deel van de mijngang niet was ingestort. Het boorgat werd met de uiterste voorzichtigheid ver groot en spoedig hoorde men klopteekens, die onmid dellijk beantwoord werden. Toen de opening groot ge noeg was, lieten de redders een lamp naar binnen schij nen en tot hun overmatige verbazing en blijdschap za gen zij vijf mannen gehurkt bijeenzitten. De held van het groepje was de 30-jarige Slama, die met zijn humor en energie zijn kameraden steeds weer nieuwen moed gaf en hen voortdurend opvroolijkte. Het relaas der geredden. Geleefd van broodkorsten. De geredden vertelden, dat zij van broodkorsten ge leefd hadden en hun dorst hadden gelescht door om beurten het water af te likken van de luchttoevoerbuis. Toen het ongeluk gebeurde, bevonden zij zich op ver schillende plaatsen. Zij hadden echter naar elkander gezocht, zoodat zij ten slotte met hun zevenen bij el kaar waren. De eerste vijf uur zaten zij in volkomen duister. Ten slotte vonden zij gelukkig lucifers en car bid. waarvan zij zeer spaarzaam gebruik maakten. Hun redding hebben zij te danken aan het feit, dat de lucht toevoer niet werd afgesneden. Zij wisten heel goed. dat het vandaag Zondag was. Het eerste, waarom zij vroegen, waren sigaretten, die hun onmiddellijk werden gegeven. Ook vroegen zij te drin ken, doch op raad van den dokter werd hun dit slechts met groote voorzichtigheid en slok voor slok gegeven. Het blijkt thans, dat van de ongeveer 100 meter lange gang ongeveer zestig meter vernield is. De schuilhoek der geredden was slechts anderhalven meter hoog en een meter breed. Van de overige verdwenen mijnwerkers wisten de geredden nies, daar zij van dezen geen teeken van le ven hadden vernomen Nog geen dooden geborgen. In tegenspraak tot de geruchten, dat uit de mijn reeds lijken geborgen zouden zijn, deelt de mijndirectle mede, dat deze geruchten onjuist zijn. De reddingspogingen worden voortgezet. Noodlottig verkeersongeluk. Botsing tusschen een auto en ©en autobus. D© autobus gekanteld. Zaterdagmorgen had te Sterkrade (Duitschland) een ernstige autobotsing plaats tusschen een expeditieauto uit Aalten (Geld.) van den heer Weevers, bestuurd door den ongehuwden chauffeur W. Prinsen en een Duitsohe autobus met 15 passagiers. De autobus kantelde door den schok, terwijl de Aaltensche chauffeur zeer zwaar werd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, zijn toe stand is zeer ernstig. De 15 passagiers der autobus wer den allen min of meer ernstig verwond. D© Nederlandsche chauffeur overleden. V.D. verneemt nader uit Aal ten: De chauffeur van de vrachtauto W. Prinsen uit Aalten, die gisterenmorgen bij het auto-ongeluk te Sterkrade bij Oberhausen (Duitschland) zwaar gewond werd, is aan de gevolgen overleden. Het slachtoffer was ongehuwd en ca. 19 jaar oud. Van de andere gewonden, waren Za terdagavond in het ziekenhuis te Obehhausen nog drie In behandeling. ITALIAANSCH DORP INGESNEEUWD. V.D. verneemt uit Genua: Het dorpje Castignano is ten gevolge van een he- vigen sneeuwval bedolven onder bijna drie meter sneeuw Aanvankelijk was het geheel van de buiten wereld afgesloten, doch eeri expeditie met ski's en sneeuwschoenen slaagde er in uit het nabijgelegen Offida voedsel en medicijnen naar het dorpje te brengen. VREESELIJKE ONTPLOFFING TE TEHERAN. Vier dooden, negen gewonden. Reuter seint uit Teheran: Bij een geweldige explosie in een gebouw, waar ontplofbare stoffen, ten gebruike in steenkolenmij nen waren opgeslagen, zijn vier personen gedood en negen zeer ernstig gewond. Het gebouw is volkomen vernield. ZWARE STORM IN HET KANAAL. Wolkbreuken boven Engeland. Uit Londen wordt gemeld: In het Kanaal heeft Zondagavond een zware storm gewoed, waardoor vele schepen hun toevlucht in de havens moesten zoeken. Verschillende kleine vaartuigen zijn vergaan, doch in alle gevallen kon de bemanning gered worden. De Kanaalbooten uit Frankrijk en België kwamen met groote vertragingen binnen. Tegen den nacht ging de wind iets liggen, doch voor vandaag zijn nieuwe stormen voorspeld. In Zuid-Engeland zijn groote overstroomingen ont staan, ten gevolge van zware wolkbreuken, welke ca. 30 uren hebben geduurd. Ontduiking benzinebelasting. Zestigduizend liter in de Haarlemmermeer Door de belastingambtenaren te Haarelmmermeer zijn op verschillende plaatsen in die gemeente belangrijke partijen benzine ontdekt, in totaal 60.000 L., waaronder hoeveelheden van 10.000, 6.000, 4.000 liter, waarvan geen aangifte was gedaan in verband met de navordering van invoerrecht. Bedoelde partijen waren verborgen onder den grond, in slooten, mesthoopen, pulpkuilen enz. In Het Gooi. De inspecties van de accijnzen te Bussem en Baarn hebben Zaterdag ingevolge de aanschrijving van den minister van financiën een onderzoek ingesteld bij die houders van benzine die voor 2 Januari geen aangifte hebben gedaan van hun voorraad benzine boven de 200 K.G. Bij eenige villabewoners werd proces-verbaal opge maakt; bij een bewoner van het Bosch van Bredius werd 6000 liter aangetroffen, waarvan geen aangifte was ge daan. In slooten onder Weespercarspel en in de Horster- meer zijn, ook eenige vaten aangetroffen, welke daar waren verborgen om de benzinebelasting te ontduiken. De belasting bedraagt 4% cent per liter plus de geringe ambtenaarskosten. De boete maximaal 500 gulden, plus vijf maal de invoerrechten en de boeten welke het ge- .volg zijn van de overtreding van de Hinderwet en van het niet nakomen van de bepaling, dat men van B. en W. toestemming moet hebben om benzine in voorraad te houden. SLACHTOFFER VAN HET HOOGE WATER. Jeugdig onderwijr.sres verdronken. Te Ohé en Laak in Limburg is Zaterdagavond de Jl-jarige onderwijzeres H. B. te water geraakt en verdronken. In de nabijheid van haar woning is zij, op weg naar huis, op door de Maas overstroomd ter rein terecht gekomen. Toen men haar uit het water had gered, heeft men nog getracht door kunstma tige ademhaling de levensgeesten op te wekken. Echter zonder resultaat. DRIEMAAL OVER DEN KOP GESLAGEN. Als een autoband springt Tengevolge van het springen van een achterband is Zondagmorgen omstreeks 11 uur de heer H. uit Rotterdam op den nieuwen rijksweg te Delft driemaal over den kop geslagen. De heer H. en zijn dochter werden niettemin door glasscherven slechts licht gewond. Een geneesheer uit Voorburg heeft hen ver bonden. De auto was zwaar beschadigd. Eerste Herv. Kerk in de Wieringermeer. Prinses Juliana zal den eersten steen leggen. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Prinses Juliana is voornemens in den loop van de volgende maand de eerste steen- te leggen voor het eerste kerkgebouw vanwege de Ned. Hervormde Kerk en voor het wijkgebouw, vanwege de Federatie van Diaconieën in den Wieringermeerpolder. Sportverslagen. Wfl maken er onze lezers op attent, dat be halve voetbal, voortaan ook alle andere takken van sport als: Gymnastiek. Athletiek, Wandel sport, Kolven, Kegelen, Biljarten, Hengelen, enz. enz., onder de zich steeds meer uitbreidende rubriek SPORT in ons DINSDAG-nummer zullen worden opgenomen. (De Redactie). BARS1HGERH0RN Zondag j.1. gaf de Tooneelvereeniging „Houdt Moed" voor de Afdeeling Barsingerhorn van den Bond voor Staatspensionneering een uitvoering van het tooneelspei in 3 bedrijven „Dokter Bavino" van Henk Bakker, in de zaal van den heer A. de Graaf. Toen de voorzitter van de Afdeeling, de heer M. Mid delkoop, zijn openingswoord uitsprak, wa3 de zaal voor het grootste gedeelte met belangstellenden gevuld. Hoewel het stuk hooge eischen aan de spelers stelde, is deze uitvoering voor de vereeniging een groot succes geworden. De rollen zaten er goed in en alles liep vlot van stapel. De rollen van vrouw Bongers en Violetta waren bij de dames N. Zwakman en I. Eriks in goede handen. De heer A. Wiedijk gaf een uitstekende uitbeelding van de uiterst moeilijke titelrol. In een adem met hem willen we noemen den heer N. Spaans, die op voor treffelijke wijze de rol van Prum speelde. De scène tusschen deze beide heeren in het laatste bedrijf werd heel mooi gespeeld. De heer K. Pik typeerde prachtig den dorpsveld wachter Peel en verzorgde als zoodanig het meer vroo- lijke gedeelte van het stuk: De heeren G. Geel en G. v. d. Klooster als den schil der Latin en Willem Bongers sloten zich goed bij hun medespelers aan. Na afloop hadden de spelers van het publiek, dat vooral het laatste bedrijf met de grootste aandacht had gevolgd, een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. Grimeering zoowel als décors waren door re3p. de heeren Kasten van Winkel en D. v. d. Oord in de punt jes verzorgd. Nadat de heer Middelkoop de spelers had bedankt en de aanwezigen had opgewekt zich als lid der Afdeeling aan te geven, besloot een gezellig bal dezen goed ge slaagden avond WIERINGERWAARD Algetneene vergadering van de Sociëteit „De Een- draoht", op Zaterdagavond j.L onder leiding van den heer J. Kistemaker. Na met een gepast woord en een welkom te hebben geopend werden de notulen door den heer Limpers voor gelezen en vastgesteld. De heeren C. R. Blaauboer en P. Blaauboer Cz. werden aangewezen om de rekening van den penningmeester, den heer Speets na te zien. Alles werd in orde bevonden. Ontvangsten f 155.94%, uitgaven f 47.75. batig saldo f 108.18%. Als bestuursleden moeten aftreden de heeren Limpers en Kistemaker, terwijl er een gekozen moet worden voor wijlen den heer Jb. Waiboer. De heer Limpers wordt herkozen, terwijl gekozen worden de heeren K. Zijp en H. K Koster. Laatstgenoemde na loting met den heer J. Koomen. De jaarlijksche feestavond, met de gewone kolf- en biljartwedstrijden werd bepaald op 30 Januari a.s. Bij de gehouden rondvraag werd door den heer Lim pers dank gezegd voor de uitstekende wijze, waarop de aftredende voorzitter, zijn functie heeft vervuld. En hier mede, zegt voorzitter, is de zaak afgeloopen. In een daarop volgende bestuursvergadering werd de heer Koster als voorzitter geproclameerd. Zondagavond heeft de heer J. van Ham met zijn Kin derzangklasse de gewone jaarlijksche zangles gehouden en we kunnen gerust verklaren, dat het weer uitstekend van stapel is geloopen. Bij de opening wees de heer Van Ham er op, dat in afwijking met vorige jaren, deze keer geen programma's waren gedrukt, doch de kinderen hadden beloofd, zoo duidelijk te zingen dat programma's absoluut overbodig waren. Niet waar Klaas? Ja meester! Beginnende met Boemba, gevolgd door Kikkertjes, Morgenliedje (door 3 meisjes en 2 jongens); Regenliedje begeleid door Mej. M. Bakker op de piano. Het Groote Avontuur, Een vreemde hengelpartij. Keesje, Een maan alleen voor zus en Jantje, Trekvogeltje, 5 Meisjes, was 't laatste nummer voor de pauze. Een Engelsoh liedje May Bonnie, door 5 meisjes. Na de pauze een tooneelstukje, getiteld: Een auto tochtje; benevens een paar driestemmige liedjes en tot slot een tooneelspei met zang, getiteld: Jan Lustig, de schoenmaker. Na elk nummer een verdiend applaus. Elk nummer alzonderlijk te bespreken is overbodig. De aanwezigen hebben genoten van de lieve kinderstem metjes. We hebben 't al meer gezegd en ook nu weer hoorden we zeggen: Hoe is 't mogelijk dat Meester van Ham 't er zoo weet in te krijgen. In de pauze werden de kleintjes door Meester getrac- teerd. Na afloop werd als blijk van dankbaarheid aan Meester een kamerplant ter hand gesteld, wat hij wel verdiend heeft. Een toetreding van eenige jongens zou Meester ongetwijfeld erg aardig vinden. De meisjes zijn veel sterker vertegenwoordigd dan de jongens, zoodat vooral de 3e stem wat zwak is. Dus jongens, gaat jelui aanmelden. Het zal zeker zeer velen, die enkele weken geleden spijt hebben gehad, 't Van der Hilst Ensemble niet te hebben gehoord, nu wel genoegen doen te vernemen, dat de heer Van der Woude dit prima gezelschap nogmaals heeft gengageerd en wel tegen a.s. Zondag. Hoewel niet op 't programma vermeld, zal ook weer wonden opgevoerd .Ghetto" van Heijermans, wat de vorige maai een groot succes is geweest. Waar de heer Van der Woude een groot risico op zich neemt, willen we hopen dat de zaal flink bezet zal zijn. Wie werkelijk iets goed wil hooren, kunnen we dit ten zeerste aanbevelen. Nadere bijzonderheden per advertentie. SINT MAARTEN Zondagavond hadden wij het genoegen een voorstel ling van de Cinema America, ondernemers de heeren Lak, Strooper en Frederiks, in het lokaal van den heer Zwakman alhier bij te wonen. Het stuk, dat hier op het doek werd gebracht en ge titeld was: „Als je lach dan ben je rijk", kan een heel aardig stuk genoemd worden en heeft de bezoekers dan ook een genotvol avondje bezorgd. Ook het nastukje, waarbij de rijkunst der cowboy's werd vertoond, was in den geest der aanwezigen. Het geheel voldeed dan ook ten volle en verdient bij vertooning, dat vele bioscoopliefhebbers een bezoek aan deze Cinema brengen. In verband met de te verwachten verslechtering van ons lager onderwijs, heeft men alhier, evenals in meer dere plaatsen, voor as. Donderdagavond een openbare vergadering uitgeschreven ten huize van den heer Zwak man, met als spreker de heer Wolters, hoofd der school alhier, welke heer de kwestie wetsontwerp-Terpstra zal behandelen in de hoop hierdoor zooveel mogelijk propa ganda te maken voor het as. petitionnement bedoeld tegen genoemd wetsontwerp. NIEUWE N I EDO R P Zaterdagavond 9 Januari vergaderde de tuinbouw- vereeniging Nieuwe Niedorp en omstreken in het lokaal van den heer H. J. Kossen te Nieuwe Niedorp. Behalve de leden, waren nog uitgenoodigd de tuin bouwers aan den Langereis, die lid van de vereeni ging Nieuw Leven zijn. Van dezen waren ook velen aanwezig, zoodat de vergadering door ongeveer 60 personen was bezocht De heer Band, die als waarnemend voorzitter fun geert, roept de aanwezigen een hartelijk welkom toe en spreekt over het doel dezer vergadering. Het doel is, een regeling te krijgen vanwege het gemeentebe stuur om de noodlijdende tuinders geldelijk te steu nen. Spreker zegt, dat reeds eerder door het bestuur is getracht hierin te voorzien. Het bestuur heeft een schrijven aan B. en W. gericht, waarin wordt ge vraagd om een dergelijke regeling. De heer P. Plui- ster, loco-burgemeester was van meening dat een re geling niet noodig was, daar iedere tuinbouwer, die in nood verkeerde, en bij de gemeente aanklopte, word geholpen. Het is ons echter gebleken, zegt voorzitter, dat deze steunregeling niet vlot gaat; soms wordt toegestaan, soms niet en nu is er een geval, dat ons inziens ge heel onvoldoende werd behandeld, daar de tuinbou wer in kwestie werd verwezen naar andere lichamen ora steun te krijgen. Deze zaak, zegt voorzitter, is bij het bestuur onzer vereeniging gebracht en het be stuur was van meening, dat onmiddellijk een leden vergadering noodig was om deze zaak met alle be langhebbenden te bespreken, temeer daar reeds in vele gemeenten een dusdanige regeling is en wij meenen dat Nieuwe Niedorp in deze zaak niet achter moet blijven. Dan geeft de voorzitter het woord aan de vergade ring en vraagt, of ieder, die over deze, zoo brandende kwestie, het woord verlangt, vrijuit zal spreken. De heer Th. de Pree vraagt het woord en zegt, dat het goéd zou zijn een afdeeling van maatschappelijk hulpbetoon te stichten in samenwerking met andere organisaties. Dit lichaam kon dan geld verstrekt wor den van de gemeente en de noodlijdenden hadden dan niet venvezen te worden naar burgerlijk arm bestuur, zooals nu het geval is en dat ook niet an ders zal kunnen. Voorzitter is het. er mee eens, maar verschillende stemmen uit de vergadering zijn er niet voor, omdat samenwerking met andere organisaties zooveel tijd vraagt en deze zaak moet spoedig zijn beloop hebben. De heer P. Meuleveld vraagt, of het mogelijk is, dat de gemeente een voorschot geeft op het te verleenen regecringscrediet. Dit wordt niet ondersteund, daar dit toch geheel on voldoende wordt geacht. De heer J. Mijts wil een onderhoud van het be stuur der vereeniging met den geheelen raad. Dit zal wel gevraagd kunnen worden aan B. en W. De heer D. Zwagerman zou er prijs op stellen, dat bij behandeling in den raad allen er heen gingen. WOENSDAG 13 JANUARI. HILVERSUM (1875 M) V.A.R.A.: 6.45 Lichaamsoeefningen; 7.30 Idem; 8.00 Tijd sein en Gramofoonmuziek. V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding V.A.R.A.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven; 12.00 Tijdsein en Amsterdamsch Solisten- Kwintet; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; 34)0 Piano-recital; 3.30 Voor de kinderen: Kinderhoorspel; 4-30 Gramofoonmuziek: 4.45 Vraaghalfuurtje; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.30 R.V.U.; 7.00 Joodsch uurtje; 8.00 Tijdsein en uitzending van de opvoering „De Moeder" 9.30 Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Grot; 10.15 Uitzending Alg. Ned. Bond van Kantoorbedienden; 10.30 Concert; 11.00 Persberichten van Vaz Dias; 11.15 Vervolg Concert; 12.00 Sluiting. HUIZEN (298 M.) 8.00 Tijdsein en Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert 10.00 Tijdsein en Zang door dameskoor; 10.30 Tijdsein en Korte ziekendienst; 11.00 Harmoniumbespeling; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek12.30 Tijdsein en Middagconcert; 2.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek; 2.30 Lezen van Chr. Lectuur; 3.00 Tijdsein en Kamer muziek; 4.30 Gramofoonmuziek; 4.45 Verzorging zender; 5.00 Tijdsein en Kinderuurtje; 6.00 Lezing voor de land bouwers. C. Vink over „Kaasgebreken"; 7.00 Lezing; 7.30 Politieberichten en Persberichten Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tijdsein en Ds. B. J. C. Rijnders over „De opvoe dende kracht der Zending" 8.30 Concert door de H.O.V.; 9.00 P. L. Gerritse over „Het belang van de verzeke ringswetten voor ons volk"; 9-30 Vervolg Concert; 9 50 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmuziek. HAMBURG (373 M 6.10 Orkestconcert; 10.20 Gramofoonmuziek; 11.50 Mid dagconcert v. d. Norag;; 3.50 Concert; 820 Concert door Harmonie-orkest; 9.50 Dansmuziek. LANGENBERG (472 M) 6.25 Concert 11.20 Gramofoonmuziek; 12.25 Concert; 4.20 Concert; 9.20 Concert; 10.20 Concert uit café Handelshof. KALUNDBORG (1153 M) 12.05 Strijkorkest; 2.20 Het Ensemble Louis Preil; 4-20 Gramofoonmuziek; 7.20 Fransche Balletmuziek; 8 35 Deensche muziek 9.50 Mandolineconcert; 10.20 Dans muziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 1.35 Orgelrecital; 3.50 Stedelijk Orkest; 5.05 Orgelconcert; 8.35 Concert; 10.55 Dansmuziek. BRUSSEL (338 M) 12.35 Gramofoonmuziek; 5.20 Omroeporkest; 8.50 Gra mofoonmuziek; 820 Omroeporkest; 9.20 Vervolg Concert, Dit voorstel wordt door velen ondersteund, maar dan zal de raadszaal te klein zijn, zegt Voorzitter. In elk geval zal er gezorgd worden, dat deze raads- ziting zal worden bezocht De heer J. Smit zegt dat dezen steun eigenlijk uit den booze is, daar de maatschappij er niet door ver anderd en de boel even beroerd blijft. Hierover ontspint zich een dispuut, dat door den voorzitter als onvruchtbaar voor deze vergadering wordt gesloten. Nog verscheidene leden geven hun meening te kennen en per slot wordt besloten, dat het bestuur een onderhoud zal aanvragen met B. en W. Gevraagd zal worden of B. en W. een spoedverga dering van den raad willen houden binnen 10 da gen en als B. en W. hier niet voor gevoelen, zal naar andere wegen worden gezocht. Den secretaris wordt opdracht gegeven dit onder houd aan te vragen en daarna wordt de rondvraag gehouden, die niets bijzonders oplevert. Daarna sluiting door den Voorzitter. C ALLANT S00G Door Burgemeester en Wethouders Is aan Mevr. de Wed. Minnes te Koegras vergunning verleend tot het aanbouwen van een boerderij. GEMEENTE CALLANTSOOG. Het aantal inwoners der gemeente bedroeg op 1 Jan. 1931: 1036 524 mannen en 512 vrouwen). In 1931 ver trokken 160 personen (52 mannen en 35 vrouwen) Er vestigden zich 98 personen (52 mannen en 46 vrouwen). Het aantal overleden bedroeg: 12 (6 mannen en 6 vrou wen); het aantal geboorten: 20 (11 mannen en 9 vrou wen). Op 1 Januari 1932 bedroeg de bevolking: 1036 (528 mannen en 508 vrouwen). Het totaal aantal inwoners is dus gelijk gebleven. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Volgens de vierde of slotuitdeelingslijst in het faillisse ment der Coop. Verbruitesvereen. „Vooruit" zal nog 2.3 pet. van de resteerende vordering aan concurrente cre diteuren worden uitgekeerd. Zondagmorgen kwam het dochtertje van den heer K. te vallen op de brug voor het huis en bekwam een vrij diepe wonde onder knie. Per auto naar Dr. Verdonk vervoerd, bleek het noodzakelijk, dat de wond werd gekramd. NOORDSCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk van den J.G.O.B. hield Zaterdagavond in de zaal van „Concordia" een propa- ganda-kunstavond. Een vrij groot aantal personen was aanwezig. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van den Bakmarsch. Vervolgens werden door den heer Henk Geersinga, (viool) en W. J. Smit (piano), eenige muzieknum mers ten gehoore gebracht, welke met een dankbaar applaus werden beloond. Als volgend nummer stond op het programma „De clamatie" door Dr. J. de Voogd, doch deze was door ziekte verhinderd te komen. Nadat eenige jeugddansen waren uitgevoerd, werd door den heer Eli Prins, van Alkmaar, het sprookje van den Noorschen schrijver Andersen ,J)e Nachte gaal" voorgedragen, met muziekbegeleiding door zijn zuster. Dit bekende sprookje werd op zeer verdien- telijfce wijze voorgedragen en oogstte een warm applaus. Na de pauze werd door den heer Wim Wiese een rede gehouden over „De Jeugd en de Wereldcrisis", waarin de spreker de wereld vergeleek met een plant, die, als het winter wordt, afsterft, maar in de lente weer tot nieuw leven ontwaakt. In zoo'n tijd leven wij nu ook. De oude maatschappij gaat afsterven, maar met dezelfde menschen, die aan het eigen egoisme vasthouden, zal geen betere maatschappij ontstaan. Het is de taak der jongeren, er voor te werken dat het wel beter wordt. Spr. wees op het feit, dat in Italië, Rusland en China de jongeren worden onderwezen in de krijgskunde. Spr. wees vervolgens op de werkloosheid en de ge volgen daarvan We moeten voor de verbetering vechten, niet uit haat of angst, maar uit de heilige overtuiging, dat het voor een betere wereld is. We moeten zijn een dienende schakel tusschen dat, wat was, en wat komen zal. Nadat nog eenige jeugddansen werdeii uitgevoerd en eenige nummers werden gespeeld docr de heeren Geersinga en Smit, werd tot sluiting overgegaan. De J.G.O.B. kan op een goed geslaagden avond te rugzien.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7