Landelijke Ruitersport in het Noorden. Woensdag 13 December 1931. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9002. Officieele meldingen. Langs den hoefslag. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De aanrijding te Koedijk met doodelijken afloop. Uit onze omgeving. Bond van Landpachters. heffing Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rnbrlek, te zenden aan J. C. Vethman, Waardpolder, Kolhorn. Tel. 25. Nadruk verboden i buiter AVONDEN: L. R. „West Friesland" en „R. A. P.". 23 Jan. a.s. L. R. „Helder" Standaard uitr, „Het ruiteraanzoek", 30 Jan. L. R. „Beiaart". 6 Febr. a.s. L. R. „Texel", 3 Febr. Standaard ultr. „Het ruiteraan zoek". I,. R. „Heiloo en Omstr", 5-jarig bestaan; datum? L. R. „Wieringen", 20 Febr. ledenlijsten Ledenlijsten nog van L. R. „Bucephalus" en „Rossi nant", „Wieringen"; „Kapt. v. d. Wal"; „Amstelruiters" en ..Kita Seneng". Enkele dezer deden wel toezegging doch ledenlijst ont brak. vergadering. L. R. „Anna Paulowna", Alg. verg., 's avonds 7.30 uur Donderdag II Januari a-s. L. R. „West Friesland", Alg. verg., 's avonds 7.30 uur, Vrijdag 15 Januari, café wed. J. Broer. INDIVIDUEELE DRESS. PR. No. 8. Deze proef zal ook door de L. R. „Wieringen" in studie worden genomen. Momenteel zijn de L. R. „Wieringen," „Texel", „R.A.P." „West Friesland", „Rossinant", „Heiloo en Omstreken" biermede bezig. l. r. .TEXEL". Alg. Vergadering. Zaterdag 1.1. kwam deze L. R. tezamen om eenige nood- gakeüjke besprekingen te houden. Het eerste belangrijke punt was de kleeding der rui ters In verband met het nieuwe Fed. tenue. Door den instructeur werden eenige bijzonderheden, ais kosten, betaling, enz. medegedeeld. Het oostuum vond de algemeene waardeering bij bestuur en leden, als zijn de zeer voordeelig en practisch. Daar de leden nog geen bepaald coetuum bezitten, zal deze oplossing in 't klee- dingsvraagstuk een zeer welkome zijn. Eenige besprekingen werden gehouden over het hoofd deksel. Platte pet werd zeer passend gevonden, doch niet practisch. Het bestuur was van meening, dat muts voor de ruiters eerder was aan te bevelen. Dit werd aange houden tot a.s. Prov. verg., waar nog eenige hoofddeksels sullen worden getoond. De nieuwe laarzen vonden evenals het costuum zeer veel bijval. Over e.a. zou door de leden thuis worden ge sproken. Wij meenen te moeten opmerken dat „Texel" wel zeer spoedig gekleed zal zijn. (Correspondent). Volgende punt: Bespreking Ruiteravond. Totnogtoe was de avond, waarop de prijzen werden Uitgereikt, van 't jaarlijksche concours, de feestavond van de L. R. Een „ruiteravond" was 't niet. Daar de Rijv. gaarne gelijken tred houdt met haar zusters aan den gasten waj, vril zij ook In deze niet achterblijven en een echte ruiteravond houden. Zoo zal een tooneel- «tukje worden Ingestudeerd. Na eenige besprekingen werd het bekende „Ruiteraan zoek" gekozen. Een verloting zal z. m. plaats vinden. Voordrachten enz. zullen worden ingestudeerd. Kortom, al die groote en kleine attracties, die 't cachet aan een ruiteravond geven. Hierna werd de datum vastgesteld op 3 Febr. a_s. Onder dankzegging voor de aanwezigheid van alle le den sloot Voorzitter, de heer Keesoom deze vergadering. vergadering l. r. „wieringen." Na 't openingswoord van den Voorzitter der L. R., krijgl de secretaris, de instructeur Wilms het woord, en deelt mede dat de rusttijd der Rijv. voorbij ie en dat de lessen weder moeten aanvangen. De theorie op Vrij dag 's avonds zal voortaan weder plaats vinden. Ook zal zooveel mogelijk Zondags weder worden gereden in de manege, c.q. een rit door Wieringen. Spr. vervolgt en stelt voor de Ind. Dress. Pr. No. 3 In te 9tudeeren en het plan, zooals de heer Vethman dat indertijd in 't Offici eel Orgaan van de Schager Courant voorstelde, te steu nen. Reeds meerdere L. R. zijn hiermede bezig, en Wieringen mag, volgens spr„ hierin niet achterblijven, daar het zeer nuttig is voor de ontwikkeling van ruiters en paarden. Aldus wordt besloten. Zeer noodig moet de buitenmanége bijgewerkt worden. Spr. stelt voor dit onderling te doen en een dag vast te stellen, zooals hij nu is, is 't er te glad, en wekt geen vertrouwen. Wordt goedgevonden. Aan den heer Vethman, ter vergadering aanwezig wordt gevraagd de mogelijkheid om volgend seizoen ge- eamenlijke ritten te paard te houden, zooais dat bij R.A.P., Rossinant en West Friesland al reeds plaats had Deze antwoordt hierop, dat dit ztjn volle sympathie heeft als hiervoor een geheelen dag wordt genomen, en er Wordt gezamenlijk door de vereenlglng geoefend op alle gebied, dan zal dit een eenheid geven van uitvoering der ruiters en 't commando der Instructeurs, e.a, zal het bestuur der Ned. Fed. zeer op prijs stellen. Temeer, Jaar dit Juist In deze richting van plan is te werken Het komt nog te veel voor, dat de commando's der leiders verschillend zijn en niet juist volgen het Rtjvoorsohrift. Dit geeft op een massaal optreden van L. R. verwarring Volgt bespreking ruiteravond. Reeds was vastgesteld deze te houden op 30 Jan. as, doch daar deze dag reeds officieel door „Den Helder" is ingenomen, wordt verloUm. °f 20 "[ebruari as' Zo° mogelijk zal een n Sehouden Oh audere gebruikelijke attracties. Uitnoodigingen aan zustervereenlgingen zul- len worden verzonden. Volgt de vraag: Hoe ons uniformvraagstuk op te los sen. Door den heer V. worden de bijzonderheden aan gaande het Fed.-costuum uiteengezet Algemeen wordt det tenue zeer soiied en practisch gevonden, daarbij nog aardig om te zien. Vooral de dames uiten zeer waar- deerende woorden. De kostprijs wordt zeer aannemelijk geacht De penningmeester, de heer Mulder, vindt een en an der nogal kostbaar en waarschuwt voor tè groote uit gaven in deze tijden. Als de secretaris, de heer Wilms, echter voorstelt de opbrengst van een te houden too^ neeluitvoering als tegemoetkoming in den prijs der costumes beschikbaar te stellen, vindt dit algemeen bij val en geeft de penningmeester zich gewonnen. Daarbij komt dat 't costuum niet verplichtend is en dat ook afzonderlijk iets kan worden besteld. Er wordt besloten een datum in overleg met den coupeur vast te stellen en alvast de maat te laten nemen. Door één amazone wordt reeds toestemming voor een tenue gedaan. Als afgevaardigde naar de Prov. vergadering te Utrecht wordt met algemeene stemmen de heer Wilms verkozen. Op de vraag aan den heer V. of door de L.R. Helder, R.A.P. en West-Friesland nog uitnoodigingen worden verzonden, antwoordt deze toestemmend en wordt be sloten hieraan gevolg te geven. Door het groote aantal gegadigden voor deze excursies wordt overwogen ge meenschappelijk te reizen. Hierna volgt rondvraag, die niets oplevert en sluit voorzitter deze zeer geanimeerde bespreking. Lr r „texel". Zaterdag 1.1. verzamelden de ruiters en amazone's zich in de manége nabij Den Burg, voor de ernstige weke- Hjksche les. Overtuiging van 't belang dezer les stond op de zeer ernstige gezichten der ruiters te lezen, toen de instructeur ook zeer serieus op 't exercitieveld ver scheen. Hoe 't zoo opeens veranderde? Zeker heeft 't mooie zonnige weer er wel 't meeste toe bijgedragen, de standvastigheid van den leider onderst boven te helpen. Wie kan ook ernstig blijven als Koorn lacht In minder dan geen tijd werd de strakke omrastering var- laten en was „Texel" op weg naar de duinen. Het eiland blijft mooi. Zelfs winterdag blijft het aantrekkelijk. Het golvend terrein, de bekende walletjes, de oude boerde rijen, verspreid liggend, zonder eenige vaste lijn of regelmaat Op den achtergrond de eeuwig „groene dennen", afgesloten door den duinweg. Het blijft mooi, dit land met zijn humane bevolking. Op niet veel plaat sen vindt men den zuiver kameraadschappelijken geest in de Vereen., zooals daar. Men waant zich in een groote familie, waar de onprettige handelingen aan den kap stok hangen en nooit worden gebruikt Een vereen, moet wel sterk zijn door een zoo sterke, onderlinge band. Zoo was 't ook nu, rust en rooken wordt bij „Texei" al zeer spoedig gecommandeerd, waarom ook niet; geeft acht weten zij goed te onderscheiden en voort ging 't door de duinen, die ditmaal zeer zwaar bleken te zijn. Waarom heeft niet iedere streek zoo'n duinenrij, hce gunstig zou dit op de ruitere inwerken. Op 't strand gekomen werd de linie gecommandeerd en de galop aangegeven. Door 't breken van het neusriempje kwam een der amazone's in nauwer contact met den grond als wel gewenscht was Behalve een kuil in 't zand en misschien een gevoelige plek, kwam ze met den schrik vrij Natuurlijk werden plagerijen gelanceerd aan deze dame Daar 't ongeval plaats had pl.m. 2 M. van strandpaal 17, stelde Koorn voor, de palen om te zagen, daar anders een volgende keer op zoo'n mijl aanduiding kan gevallen worden. Ellman vond, dat 't geschikte landingsplaatsen waren, je viel dan niet op den grond, maar je kon den paal nemen om over te springen als je van plan was het zadel te verwisselen voor andere gemakken. Maar enfin, een en ander werd door touw uit Van Santen's broekzak door bekwame handen weer aan elkaar geknoopt. Dra was nu de Koog bereikt en afgestegen bij vriend Kuip, waar de thee met koek heel best smaakte. Dit zijn altijd gezellige oogen- bllkken, die m.i. best elders ook kunnen worden Inge voerd. Verschillende geslaagde moppen werden verteld. De politieagent en 't lampeglas deed opgeld Eigenaar dig is 't ,dat de amazone's over 't algemeen meer weten te vertellen dan de heeren Maar ook hieraan moest een einde komen. Land. ruiters zijn ook meestal de grootste hulp thula En melktijd stond voor de deur. In gestrekt tempo naar den Burg onder 't gezang van clublied en volksliederen. Een hartelijk afscheid op de .groene plaats" en een wensch van den leider dat alle lessen in '32 zoo zullen mogen verloopen, als deze eerste van 't jaar. VOOR DEN POLITIERECHTER Openbare zitting van Maandag 11 Januari. DE VREDESCONFERENTIE WERD VOORTGEZET. De chauffeur A. J. K. te Alkmaar had In kwaliteit van controleur in het fruitpakhuis van den heer W g. J. S. niet bijzonder uitgeblonken. Het bleek helaas, dat deze controleur zelf ter dege controle noodig had en in de affaire van den patroon een zaakje voor elgsn rekening had geopend in appelen en bananen, waarvan hij zoo vrij was de opbrengsten in eigen zak te moffe len. Tot het zoo lang te water dobberende kruikje was gebarsten, de politierechter zich had geïnteresseerd voor de handelsaangelegenheden van dezen chauffeur en op 30 Nov. deze zaak ln behandeling nam. Op grond echter van de omstandigheid dat de berouwhebbende man als kostwinner niet gemist kon worden en thans zijn ver speeld vast salaris van 30 gulden per week (andere stommerts worden verzocht hier een exempel aan te nemen) trachtte te vervangen door twijfelachtige ver diensten van een frultventérijtje, werd besloten deze zaak te stellen in handen van mijnheer Wiggers, den reclasseeringsambtenaar en op de zitting van 11 Janu ari diens rapport onder de loupe te nemen. Inmiddels werden vermoedelijk motieven ontwikkeld, die een nieuw uitstel wenschelijk maakten en zal de zaak nu in be handeling komen op Maandag 22 Februari a.s. NA DEN LEVERANCIER KWAM OOK DE AFNEMER AAN DE BEURT. Het was in de maand September 1931 ook niet geheel in orde met het fruithandeltje van den heer Jan B. te Spanbroek. Deze onderneming was al niet minder krom dan de bananen, die hij alstoen voor een zacht prijsje had betrokken van den chauffeur-controleur uit de voorgaande zaak en waardoor hij zich in de gelegen heid had gesteld, zijn vegetarische cllëntele tegen con- curreerend tarief van hun geliefkoosde versnapering te voorzien. Maar de ontdekking van de gepleegde on betrouwbaarheden had het gevolg, dat ook deze nijvere handelsman ln minder aangenaam contact kwam met madame justitla en eveneens op 30 November terecht stond als verdacht van heling, geen schuldheling, maar echte onvervalschte 18 karaats heling, die altijd heel wat duurder wordt aangerekend dan ersatz-heling. Er werden echter termen gevonden om hier het spreek woord: gelijke monniken, gelijke kappen toe te passen en ook deze zaak tot heden uit te stellen in afwachting van een reclasseeringsonderzoek. Het scheen evenwel, dat ook hier geen afwikkeling mogelijk was en volgde opnieuw uitstel tot 22 Februari e.k. EEN ALLESBEHALVE BETROUWBARE PENNINGMEESTER EN ZAAKWAARNEMER. De 23-jarige los werkman Ger. Anth. H., aanvankelijk wonende te Bovenkarspel, thans te Andijk woonachtig, had zich heden te verantwoorden ter zake een ver van schitterend feit De meeste candidaten, die hier komen, blinken gewoonlijk niet uit door hemelsche deugden, doch het wederrechtelijk zich toeëigenen van gelden, toevertrouwd om zijn mede-arbeiders hun rechtmatig verdiend loon uit te keeren, is al bijzonder afkeurens waardig. Deze verdachte dan had in opdracht van een ingenieur van den Wierlngermeerpolder. den heer F. Drok, om aan zijn confraters R., N. en U. Snel en Th. Meijer, allen uit Bovenkarsepl, het verdiende loon uit te keeren, doch voldeed niet aan deze lastgeving en nam hij de vrijheid het bedrag, f 60.32, ten eigen bate aan te wenden. Men kon echter niet zeggen, dat deze ver dachte, hoewel hij het schandelijk feit erkende, zich aanstelde als een boetvaardig» mi doodverlegen zondaar. Hij verkocht integendeel neg heel wat weinig hout snijdende praatjes en was voortdurend in druk dispuut met den politierechter. De heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, werd ge hoord als rapporteur, doch op grond van verschillende intieme omstandigheden met gesloten deuren. Deze bij zonderheden werden ons dus onthouden, doch we kunnen nog wel mededeelen, dat de behandeling verder is uit gesteld tot 11 April. VAN DE VERBODEN BOTER GESNOEPT. Den persoon van Kr. B., wonende te Den Helder, rvas gedurende 3 maanden verstoken van een rijbewijs en wel vanaf 28 Juli voor den tijd van 6 maanden. Welk verbod echter voor den heer Br. geen bezwaar was om er op 2 Dec. lustig op los te tuffen. De rijks veldwachter Brouwer kreeg hem echter in de gaten, betrapte hem op heeterdaad en werd heden door den Officier, die zulk lichtvaardig spel met de wet niet kan tolereeren, gevorderd 1 maand gevangenisstraf. Vonnis conform eisch. Verdachte was niet verschenen en had ln vertrouwen zijn lot neergelegd in de handen van den politierechter. Laat ons hopen, dat hij voldaan is over de coulante bediening. EEN NACHTELIJKE RUITENTIKKER. De heer Arie Sn., niet verschenen, had in den nacht van 28 op 29 Novembeu de attentie van het omwonen de Heldersche publiek getrokken, door in het 'okaal van den heer M, Polack een matglasruit in te timmeren. De heer M. Polack werd met den heer J. Grands a's getuige gehoord en legde een verklaring af omtrent het gebeurde. De schade, f 5, was tot dusvei' nog niet ver goed. Getuige stelde op hoop van zegen een civiele vordering van f 5 schadevergoeding in. De Officier was minder goedkoop en vorderde namens den staat f 25 boete of 25 dagen. Uitspraak conform eisch en toewij zing der civiele vordering ad f 5. Meervoudige Strafkamer. Uitspraken Zitting 5 Januari. De automobilist veroordeeld tot 3 maan den hechtenis en 1 laar ontzegging rijbe voegdheid. Gerardus J., Bloemist. Anna Paulowna, dood door schuld, 3 maanden hechtenis en 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid. Klaas de V. en Klaas H., Urk, mishandeling, le vrijgesproken, 2e f 40 boete of 40 dagen. Jozef K., Wieringen, mishandeling, met een mes, on derzoek voortgezet. Teruggewezen naar den Rechter commissaris. ANNA PAULOWNA Als je alle dagen langs den weg fiets om je bikken te verdienen, beleef je soms eigenaardige tafereeltjes Zoo had ik vanmorgen ook weer iets bijzonders. Komende bij een woning, waar ik wekelijks mijn vi site breng, trof ik twee buurvrouwen, die een belangrijke conferentie met elkaar hadden. U zult vragen, wat er dan eigenlijk aan de hand was, en dit zal ik U in korte trekken meedeelen. De eene buurvrouw vertelde aan de ander, dat ze gis teravond een familiefeest hadden gehad en het was heel gezellig geweest, het middelpunt van het feest was de tweede zoon, die had n.1. een reuze-promotie gemaakt, en was ln den dienst bevorderd tot korporaal. U kunit begrijpen dat dit geen kleinigheid is en een feest was hier zeer zeker op zijn plaats. Het goede mensch raakte over dit geweldig gebeuren dan ook niet uitgepraat en buurvrouw stond er steeds maar knikkend met stomme verbazing te luisteren naar de mooie ver halen, die de nieuwbakken korporaal z'n moeder had verteld. Eindelijk toen ze was uitgesproken, vroeg buurvrouw, wanneer zoonlief weer naar Amersfoort was vertrokken, en de moeder zeide, van een half uur geleden, en hij moest zich nog reppen om den trein te halen. Juist kwam de zoon evenwel weer terug, want hij was te laat voor den trein, en dat was een heele ontsteltenis, want zoowel moeder als zoon vreesden voor de gevolgen, daar straf niet zou uitblijven. Buurvrouw had evenwel een helder oogenblik en zeide: „Kom, kom, niet zoo droevig, wees maar niet bang, die hooge mieters doen mekaar toch niets," en vroeg naar mijn oordeel Ik behoef zeker niet te vertellen, dat ik m'n lachen kwalijk kon houden en antwoordde: „Wel neen mensch, armoede zit elkaar wel dwars maar de hoogen kijken wel uit" en meteen spoedde ik het erf af om elders nieuwe avonturen op te duiken, die ik U bij gelegenheid wel zal vertellen. WARMENHUIZEN sohookldam Naar wij vernemen, herdenkt de Dilettantenclub „Ons Genoegen" dezer dagen haar 15-jarig bestaan. Ter gele genheid van dit feit, is zij voornemens om op Zondag 17 Jan. as. een feestuitvoering te geven in de tooneelzaal van den heer J. H. ter Burg. De vereen, heeft daarvoor in studie genomen „De Tante uit Indië", een spel van waan en werkelijkheid, van den bekenden tooneelschrij- ver Henri van Wermeskerken. Een vroolijk stuk, vol kostelijke momenten. Wij gelooven dan ook dat het „Ons Genoegen" op naar jubileum-uitvoering niet aan belangstelling zal ontbreken. H000WOUD aartswoud. Gister had de trekking plaats van de Verloting ten voordeele van het Fanfarecorps. De voorzitter, de heer Van Scheijen, heette de aanwezigen welkom, in 't bij zonder de heeren Hoogeboom, Vel en Pluister, die zich bereid hadden verklaard, de trekking te leiden. Voor zitter hoopte dat er betere dagen voor het muziekoorps mogen aanbreken. De Burgemeester sprak hierna en zeide, dat het be gin van het einde, zooals de voorzitter zei, tweeledig opgevat kan worden. Waren er in het aigeloopen vijf jarig tijdperk vele stormen over de vereenlglng heen gegaan, spreker hoopte dat er een tijd van bloei was aangebroken onder leiding van den nieuwen directeur. Leden, doet uw best, roep ik u toe, en studeer ijverig. Hierna volgde de trekking en velen werden met een prijsje verrast. Slager Van der Bel was zoo gelukkig het rijwiel te winnen, maarnaar later bleek was het lot verbrand. Hoe die puzzle op te lossen? Hierna volgde sluiting met dank aan de commissie en in 't bijzonder aan A. Jonker en echtgenoote voor de buitengewoon vele moeite aan alles besteed. 7IJ P E T* ZAND. Voor den heer P. Kruisveld zal aan den Voorweg te Groote Keeten een woonhuis worden gebouwd. Het werk is opgedragen aan den heer D. Boekei te Heer- hugowaard. De te vernieuwen en uit te breiden lichtinstallatie in de R-K school alhier is onderhands opgedragen aan den heer J. van Straten, installateur, ter plaatse. De knerht van K. T. te Gr. Keeten had Maandag morgen het ongeluk, een graaf, welke hij op dan schou der droeg, los te laten, waarna deze in de achterzijde van zijn voet terecht kwam, waardoor een nogal flinke wonde ontstond. Na bij Dr. Oterdoom te zijn verbonden, kon F. v. d. H (de knecht) huiswaarts gaan, doch zal zijn werk er wel eenige dagen aan moeten geven. Toen JJ. Zaterdagmorgen de schipper L. S. alhier zich met zijn vrachtauto, waarop staafijzer, enz. tot een nogal zwaar gewicht was geladen, op de pont zou bege ven, geraakte deze doordat ze niet voldoende lag ge meerd, los van den oever en dreef ze door het aan drukken der zware auto-vracht van den wal af. Door het fluks uitgooien van een touw en het daarna vast zetten aan den oeverpaal kon erger worden voorkomen, alhoewel het geen haar meer scheelde, of de wagen zat met zijn achterste in den diepe vaargeul der pont Doordat de wagen op het uiterste achterste gedeelte der pont de klap, stond dook dit gedeelte dan ook nogal flink onder water, doch aangezien een dei twee kettlngs waarmee de klap van den pont wordt opgehouden, het gewicht weerstond, kon de auto door eigen kracht zich hierna op het middengedeelte begeven, en liep dit geval dus met een sisser af, echter een goede leer voor een andere keer achterlatend. J.l. Zondagmiddag had bij den heer de Wit een han dicap-biljartwedstrijd plaats, waaraan door 16 personen werd deelgenomen. Inleggeld bedroeg f 1. De prijzen bestonden uit f 7, f 4, f 3 en f 2. De uitslag was: le prijs P Vader Ce, 2e pr Jn Brak, 3e prijs Jn. Bleijendaal, 4e prijs W. Glas. burgervlotbrug. Zondagavond j.l. gaf de bekende biljartspeler de heer J. v, d. Laan een seance in café P. de Nijs alhier. Er werden 600 caramboles cader gespeeld, met 450 voorgift, tegen den heer P. Visser Jr. Van der Laan kwam uit in 26 beurten. 600, moyenne 23. Visser in 26 eburten 120. moyenne 4,6, wat tegenover dezen prof zeer goed genoemd mag worden. Als toegift speelde v. d. Laan. waar de tijd zulks toe liet, eenzelfde party met Bregman. Waren de vorige partij de beurten wat veel te noemen, in deze partij uitte hij zich bijzonder. Meesteriyk kwam hij uit op de 600 caramboles in 16 beurten, wat neerkomt op een ge middelde van 37.5. Bregman scoorde in de 15 beurten, sleohts 44 caramboles, wat voor zijn spel wel wat weinig was, we hebben hem wel anders gezien, en hadden van hem meer verwacht. Laten wij er evenwel aan toe voegen, dat 't tegen een prof. als dezen, niet gemakkelijk is in vorm te komen of te biyven. Verder heeft v. d. Laan met zijn kunst- en fantasie- stooten enz., wederom een bewijs geleverd, dat hij nog meer prestoeren kan, dan wat hij hier gegeven heeft. WIERINGEN Aanbesteding. Op Woensdag 3 Februari 1932, des voormiddags te 11 uur, zal door den Directeur-Generaal der Zuider zeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed: het leveren en bedrijf vaardig opstellen van eene houten dubbele ophaalbrug over de schutsluis No. V in de Wieringermeer. Raming f 6500. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den inge nieur bij de Zuiderzeewerken Ir. J. Postima, te 's-Gra venhage, en bij den Ingenieur bij de Zuiderzeewer ken, Ir. J. F. L. van Gils te 's-Gravenhage. De nota van inlichtingen ligt op 27 Januari 1932 ter inzage aan voornoemd bureel der Zuiderzeewerken. Aanbesteding. De chef van het technisch bureau van den Inspec teur der Genie te 's-Gravenhage, zal op Vrijdag 22 Januari 1932, te 10 uur, in zijn bureel Laan Copes van Catteburgh 28, te 's-Gravenhage, in het openbaar aan besteden: Bestek No. 53. Het bouwen van verdedigingswerken als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee (zes de gedelete: het leveren van ijzerwerk als zozijnen, deuren, hekken, enz.). Raming f93.250. Inlichtingen zullen worden gegeven op 18 Januari 1932 om 11 uur in voornoemd bureel, alwaar het be stek van 14 Januari 1932 af en het procesverbaal van gegeven inlichtingen van 19 Januari 1932 af ter le zing zullen liggen. Aanwijzing wordt niet gehouden. NIEUWE N I EDO R P Politie. Aan komen loopen een bast. Duitsche Herdershond. Inlichtingen ter Gem. Secretarie. OUDE NIEDORP De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Decem ber 1930 volgens den uitslag der volkstelling 724 man nen en 622 vrouwen, totaal 1346 personen. Zij vermeerderde gedurende het afgeloopen jaar door vestiging met 48 mannen en 47 vrouwen, totaal 95 personen en door geboorte met 17 mannen en 21 vrouwen, totaal 38 personen. In het geheel dus ver meerderd met 133 personen, alzoo 1479 personen. Zij verminderde wegens vertrek met 61 mannen en 55 vrouwen, totaal 116 personen en door overlijden met 8 mannen en 10 vrouwen, totaal 18 personen. Alzoo een vermindering van 134 personen. De bevolking be droeg dus op 31 December 1931 1345 personen, waar van 710 mannen en 625 vrouwen. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Uitgaande van de Biljartvereeniging Hollands Noorderkwartier werd ten lokale van den heer L. Hop een biljartwedstrijd gehouden tusschen Noord- scharwoude en Sint Maarten. De uitslag is als volgt: Noordscharwoude: gewonnen 11 partijen, verloren 5 partijen. Sint Maarten: gewonnen 5 partijen en verloren 11 partijen. Er werden 16 partijen gespeeld KOE 0 RAS julianadorp. Maandag werd ln het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen een biljartwedstrijd gehouden door eenige heeren uit Anna Paulowna en Julianadorp. De wedstrijd had een zeer geanimeerd verloop en de uit slag ervan laten we hieronder volgen: Anna Paulowna: Gewonnen 8, verloren 8, hoogste se rie K. Jongejan 17. Julianadorp: Gewonnen: 8, verloren 8, hoogste serie C. Vader 32. Het Bstuur van den Bond van Landpachters had Dinsdagmorgen een openbare vergadering belegd in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Op het vastgestelde uur bleek echter nog niemand aanwezig te zijn en moest dus met beginnen noodwendig gewacht worden totdat zich meerderen hadden verzameld. Na ook hier een uur te hebben gewacht, waren ongeveer een 25 belangstellenden aanwezig en nam de secretaris van het Provinciaal Bestuur, als voorzitter van deze vergadering het woord en heette allen namens den Bond van Landpachters welkom, zeide dat de Bond ln Koe gras nog niet veel succes heeft gehad, en dat wij thans gekomen zijn om het doel en werken van den Bond uit te leggen, en te doen uitkomen dat er een Bond is, waar men zich kan wenden om allerlei inlichtingen, aangaande pachtkwesties en wat dies meer zij. Met deze woorden wordt de vergadering voor geopend verklaard en het woord verleend aan den heer L. Rinzema te Woerden die als onderwerp had gekozen: De crisis in den Landbouw en de positie van den Pachter". Waar wij reeds eenige malen het doel en streven van dezen Bond in ons blad hebben vermeld, meenen wij dit thans achterwege te kunnen laten Na de rede is er gelegenheid tot het stellen van vra^

Schager Courant | 1932 | | pagina 5