1 Predikbeurten. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. 1 De heer J. Wit Cz., meent in naam der vergadering te spreken als hij voor dit voorbereidend werk een woord van dank spreekt tot de opwerpers, de heeren Kamp, Bart, Semein, Boogaardt, Abr. Wit en H. de Wit De Voorzitter zegt: dit werk is niet gedaan om er dank voor te aanvaarden, doch men heeft het tot een plicht gerekend; de Voorzitter heeft gemeend het lid- maatsohap dezer vereenlging niet te moeten aanvaarden in verband met zijn raadslidmaatschap. In een slotwoord geeft de Voorzitter een overzicht van de gemeenten, waar voor het crediet van 700.000 is be stemd. Aan allen die aan de voorbereidende werkzaam heden hebben medegewerkt en al de bezoekers van deze vergadering, brengt Voorzitter een woord van dank en spreekt de hoop uit, dat voor allen waarvoor de tijd donker is, en die de jaren 1930 en 1931 en misschien 1932 hebben gewerkt, zoolang het dag was, en hun arbeid niet zagen beloond, het licht zal doorbreken en de orisis niet lang meer zal duren, en als men begint in te zien, dat die tarieven wanhopig zijn en ze worden opgeruimd, moet het dag worden. Voorts wijst spr. op het groote belang de bedrijven in orde te houden en niet te verwaarloozen. Want komt de betere tijd, dat men ons dan gereed vinde! Spreker hoopt dat steun gevonden zal worden, daar waar hte noodig is, en dat de gang niet zal zijn een gang naar het armbestuur, dooh kan het niet anders, dan zal men zich daarin getroosten en ook daar menschen vin den, die van goeden wille zijn en medewerken zullen de menschen uit hun benarde positie te redden. Met de hoop. dat allen binnen enkele jaren deze ongekende toe standen vergeten moge zijn, wordt de bijeenkomst ge sloten. K 0 E 0 R A S JULIANADORP. Door Zwaardemaker's Handel en Industrie N.V. te Zaandam werd Woensdagavond aan de veeehouders een lezing aangeboden, toegelicht door lichtbeelden, in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Door het slechte weer, was de opkomst niet bijzonder groot, het welk wel jammer was, want er werd werkelijk iets goeds ten beste gegeven, en zou ons in het geheel niet verwon deren, als er van de aanwezigen niet eenigen toe over zullen gaan om rationeeler aan hun veestapel te gaan voederen. Zooals wij reeds zeiden, was de opkomst niet groot. Slechts een 20 belangstellenden was aanwezig. De heer A. P. Keijzer, propagandist van genoemde N.V., heette de aanwezigen hartelijk welkom namens de firma en deelde mede te zullen spreken over „Doelmatig en goedkoop voederen". En al staat zulk een onderwerp ln het verband met de heerschende malaise, toch zal spr. het daar niet over hebben. Daar moeten wij doorheen, daar zullen wij ons aan moeten onderwerpen, allen zijn wij daar mee behept, maar het is nu maar de vraag, hoe komen wij daar het best doorheen, hoe kunnen wij dat het best trotseeren. Jammer vindt spr. het dat er zoo weinig bezoek is, maar dat is nu eenmaal niet anders. Spr, releveert dan verder, dat men in ons land op het gebied van een rationeele veevoeding zeker een halve eeuw achteraan komt bij onze Oostelijke buren vergeleken en in dit verband wijst hij vooral op Dene marken, welk land door zijn goedkooper produceeren overal op de wereldmarkt verschijnt, en let wel, het inlandsche product verdringt. Ook toen is de weg voor pns reeds gebaand, de Hollandsche boer heeft echter niet gewild, maar nu nodzaken de tijdsomstandigheden er toch wel toe om ook wat te leeren. Zooals gezegd, de Denen zijn ons dien sprong op voor, kunnen tengevolge daarvan beter de crisis doorstaan, omdat zij door goad- koopere productie altijd meer winst maken, dan ln ons land het geval is. Spr. dringt er voorts met klem op aan, naast het fokken van goede dieren een ratio neele voeding door te voeren. Verder stelt hij de vraag moeten wij voeren of niet en legt dit op zeer bevatte lijke wijze uit. De lijnkoek alleen voederen is te eenzijdig en boven dien te duur. Droogvoedoren is een goede methode, en dient dus ook nu te worden aangehouden. Voorts hoe moet de voeding zijn, en dan zult u direct zeggen: van goed. en dat is het 'm nu Juist. Spr. toont nu in helder betoog talrijke voorbeelden aan, hoe men wel en hoe men niet moet voederen, zulks in het belang van de die ren en van zijn eigen beurs. En slechts dat, wat het be drijf niet oplevert, moet men bijkoopen en aan het einde van zijn leerzaam betoog komt spr. tot de volgende slot som: Dat de Nederlandsche landbouw zeer veel belang heeft bij een goeden baconuitvoer. Dat het om dezen uitvoer in stand te houden noodzakelijk is een eerste klas product te leveren. Dat dit alleen verkregen kan worden, wanneer naast een goede bereiding in de fabrie ken de uiterste zorg besteed wordt aan het fokken en voeden der varkens. Hierna wordt een wijle gepauzeerd, en vervolgens een groote serie heel duidelijke lichtbeelden vertoond, betrekking hebbend op het bedrijf, waarvan deze lezing uitging, zooals de gebouwen, de bewerking, het trans port en de aflevering van de verschillende door haar in den handel gebrachte producten. Verschillende proeven bij verschillende diersoorten genomen, en waarbij zelfs de caricatuuropnamen niet ontbraken. Op de tafels in de zaal waren voorts een groot a^.ritaj monsters van de voedergrondstoffen ten toongesteld en uitvoerige brochures werden rondgedeeld. Na afloop van dit alles was er gelegenheid om vragen te stellen en daarvan werd bijna geen gebruik gemaakt, zoodat de heer Keijzer met een woord van dank deze bijeenkomst sloot Zooals men weet is sohipper Jimmink vertegenwoor diger voor deze firma. OUDE NIEDORP RK. Kiesvereen. „Eendracht maakt Macht". Maandagavond 11 dezer werd de jaarvergadering ge houden van bovengenoemde kiesvereeniglng, ten lokale van J. Brouwer te 't Veld. Aanwezig waren 24 leden. De voorzitter, de heer P. Wtjufeer, opende met den Chr. Groet, heette allen welkom, in het bijzonder de drie R.K. raadsleden en hoopt op zakelijke besprekingen. De notulen worden vervolgens gelezen en goedgekeurd. Mededeellng, dat de Burgemeester verhinderd is om de vergadering bij te wonen en dat wegens de crisis de contributie is verlaagd. Voor het jaarverslag,waarin een speciaal dankwoord wordt gebracht aan de Prop. Club, oogstte de secr. een woord van dank. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat er momenteel nog ln kas was f 24.01, doch dat nog verschillende rekeningen betaald moesten worden, zoo- dat na afloop daarvan een kastekort ontstond van f56. Deze rekening, onderzocht door de heeren Jb. Berk hout Fz. en H. Tamis, werd voor goedgekeurd gerap porteerd. De heer J. Bakker Sr. bracht als afgevaardig de naar den Statenkieskring verslag uit. Tot afgevaardigde naar den Statenkieskring werd herbenoemd de heer J. Bakker Sr. en naar den Rijks kieskring de heer J. H. Verlaan. Op voorstel van W. Kolkman werden plaatsvervangers benoemd, waarvoor •resp. werden aangewezen W. Kolkman en C. de Boer. Allen namen hunne benoeming aan. Bij bespreking van den finantiëelen toestand der kas, werd besloten een verzoek te richten, om te mogen collecteeren bij de R.K. kerk en zoo dit niet gaat, een geldieening te vragen by de Boerenleenbank; tévens werd aangedrongen op contributieverhooging, wat aan het bestuur werd overgelaten. BJj de daarop volgende bestuursverkiezing trad het geheele bestuur af. Van de 9 aftredenden wenschten 5 niet meer in aanmerking te komen. Voor het bestuur, dat thans bestaat uit 7 leden, werden gekozen de aftre^ denden J Bakker Jr., de Weel, W. H. Bierman, Zwarte- weg, P. Klaver en Jac. Ursem, Zijdewind, terwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren H. Ta- mis, de Weel, W. Goudsblom, de Leijen en P. J. Tromp te Zijdewind. Tot plaatsvervangers werden benoemd Th. Wijnker. P. Burgmeijer, P. Jong Jz., P. Hoebe, E. van Leeuwen, P. Wijnker en P. Broersen. Bij de rondvraag bracht de heer Kolkman, raadslid, dank aan de kiezers voor het vertrouwen in hem gest9ld bij de laatstgehouden raadsverkiezing.; De heer Goudsblom vraagt of het wel op den weg ligt eener gemeente om huizen te bouwen voor een groote Maatschappij. De heeren Bakker en Kolkman, raadsleden, antwoorden dat het onder de gunstige om standigheden, waarbij zulks eventueel zou geschieden, geen bezwaren oplevert, terwijl de gemeente uibreiding ondergaat. De heer C. Groen besprak de werkverschaffing en achtte het aanleggen van ijsbanen minder productief, als bijv. het verrichten van slootwerk. De heer P. Klaver licht toe, als voorzitter der IJsclub, op welke gronden door hun een aanvraag is ingediend. De heer G. Groen dringt nogmaals aan op het laten verrichten van slootwerk met steun van de gemeente, en wil in deze een schrijven richten aan het bestuur van den W-O.L.-polder. De heer Jb. Jong Jz. bestrijdt dit en zegt dat men moet schrijven naar de gemeente, dat is het lichaam belast met werkloozenzorg en niet de polder, daarna kan de gemeente overleg plegen met polder of banne. Wethouder Bakker meent als een verzoek van belang hebbenden bij de gemeente komt, zeker overleg en zoo mogelijk inwilliging zal volgen. Na eenige dankwoorden aan de scheidende bestuurs leden, volgde sluiting. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Naar wij vernemen zal de kwestie D.T.S.Purmersteijn a.s. Zaterdagavond te Alkmaar door den K.N.V.B. be handeld worden. NOORDSCHARWOUDE. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dinsdagavond sprak voor de afdeeling van het In stituut van Arbeidersontwikkeling de heer J. J. de Roode Buitenland-redacteur van „Het Volk", over het Fascisme In een leerrijke rede gaf spr. een uiteenzetting van het ontstaan en de geschiedenis van het fascisme tot heden ten dage. In volgende bijeenkomsten zullen nog behan deld worden: Bolsjewisme en Democratie, door denzelf den spreker. HARENKA RSPE In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.1. te. on geveer 11 uur, is de woning en schilderswerkplaats van den heer W. Woestenburg te Waarland in deze gemeente, tot den grond afgebrand. De eigenaar die alleen thuis was en zich reeds ter ruste had begeven, is door het raam gevlucht, zonder tijd gehad te hebben om zich eenigszins te kleeden. Alles is verbrand, ter wijl de oorzaak onbekend is. Het bekende café „Het Bruine Paard", van den heer Oud, staande aan de Blokhuizen, in deze ge meente, is door den eigenaar verkocht aan de Pro vincie on zal, daar de grond gebruikt moet worden voor den nieuw aan te leggen weg SchagenVerlaat, dus gesloopt moeten worden en geheel verdwijnen. WAARLAND. Uitvoering. De R.K. Tooneelclub „Ons Genoegen", die, zooals wij reeds eerder vermeldden, in een gemengde too neelclub is omgezet, is voornemens alhier op Zon dag 7 Februari 1932, in de tooneelzaal van den heer Corn. van Ophem een uitvoering te geven. Als dan zal dor haar voor het voetlicht worden gebracht: „Een. die niet geteld wordt", tooneelspel in drie be drijven door Joh. van Eekelen en Jan Grosfeld. Naar wij vernemen zal de R.K. Dameszangvereeni- ging, onder leiding van har dirigent, den heer Jac. Beemsterboer, hierbij hare medewerking verleenen. WIERINGERWAARD De heer H. Boekei, die, na zijn ontslag als gemeente veldwachter, nog steeds de functie vervulde van op zichter der begraafplaats, heeft tegen 1 April a.s. ook als zoodanig ontslag aangevraagd. Dc heer Boekei zal dan juist 40 jaar in gemeente dienst zijn geweest. Dinsdagavond werd door de N.V. Zwaardema ker's Handel en Industrie te Zaandam, een lezing ge houden in de zaal van den heer P. Schenk, over: Ra tioneele Veevoeding. Na een inleiding gehouden te hebben over de lijnkoekvoeding van hoornvee, mais en gerstvoeding van varkens, werd een uiteenzetting gegeven over hetgeen een dier voor lichaamsbouw en onderhoud en voor de melkproductie noodig heeft. Uiteenzetting werd verder gegeven over de verschil lende eiwitten, de zouten, en tevens gewezen op de Deensche vocdermethoden. Ook werd gewezen op de noodzakelijkheid van een juiste verhouding tusschen eiwit en zetmeelwaarde. Een tekort van eiwit is ver keerd, evenals een teveel onvoordeelig is. Na de lezing kregen we een kijkje in het bedrijf van Zwaardemaker, met behulp van lichtbeelden, wat zeer interessant was. Wie er meer van wil weten, wende zich tot den heer C. Rezelman Jz. alhier. WIERINGEN Aan den aannemer W. Hermans te Den Oever ls op gedragen de bouw van een transformator- en bedienings gebouw met dienstlokalen bij de draaibruggen en van een bedieningshuis by de schutsluis te Den Oever, behoo- rende tot den bouw van de kunstwerken in den afsluit dijk, voor een som van f 19240, Met den bouw is inmid dels aangevangen. ANNA P Aü LOW N .4 De afgebrande boerderij van den heer J. K. Kaan aan den Lotweg wordt weder opgebouwd door den heer J. Hoep, aannemer te Breezand, onder architectuur van den heer Chr. Dekker te Schagen. Loop der bevolking. Vertrokken: Mej. A. C. Leek naar Bergen N.-.H.; mej. H. Sabinasz naar Noord wijk; A. Herder naar Smallingerland; G. H. Reis en gez. naar Wieringen; J. Schoonbeek naar Anloo; M. C. Hooijmans naar Wassenaar; C. A. Meeldijk naar Den Helder. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Marinus, zoon van M. Oele en A. A. H. Hollander. Neeltje, dochter van W. Oele en C. Bakker. Maria Elisabeth Petronella, dochter van B. Zwiers en Ph. P. M. van Loon. Jan, zoon van L. J. Riebot en D. Glasbergen. Getrouwd: C. Kooij en R. Minnema. Th. R. Roth- röckel en A. Heueis. Overleden: A. v. Stipriaan, oud 63 jaar, echtgenoot van D. Lanser. Politie. Gevonden: Een zak met auto-gereedschap. Groei schoolbevolking. Het aantal leerlingen van de r.k. school aan de Spoorbuurt is zoodanig toegenomen, dat weldra een vijfde onderwijskracht benoemd zal moeten worden. R.K. Voetbal. Zondagmiddag speelt Z.A.P. I een vriendschappe- iijken wedstrijd tegen een r.k. Heldersche voetbal club. BREEZAND. Katholieke Kring. De feestavond van bovengenoemde vereeniging in de zaal van den heer Jb Borst trok veel belangstel lenden; de zaal was bijna geheel bezet. Na de opening liet de r.k. Mandolineclub onder leiding van den heer J. J. Schenkels eenige mooie nummers hooren. Vervolgens speelde de pas opge richte r.k. Tooneelvereeniging een blijspel in twee bedrijven: Het Paardenspel van Smeerkanis en Co." hetwelk vlot gespeeld werd. Het eerste bedrijf brengt ons in een gelagkamer, waar de spullebaas z'n nood klaagt aan den caféhouder, want z'n worstelaar, een der nummers van z'n circus, is er van door gegaan. Eenige studenten willen een grap hebben en treden op in het tweede bedrijf. Dat loopt echter fout. Er is nl. f100 uitgeloofd voor dengene, die ei in slaagt den worstelaar te verslaan en hte lukt één der toe schouwers den plaatsvervanger te ovenvinnen. De directeur kan niet betalen. Het dreigt „hommeles" te worden, doch ten slotte vertelt de student hoe de vork in den steel zit en met z'n allen gaan ze het maar afdrinken. Na dit stuk gaf de heer P. Schuts enkele humoris tische voordrachten, die zeer in den smaak vielen. In z'n slotwoord dankte pastoor Verhoef de too neelclub voor den prettigen avond, dien zij den aan wezigen bezorgd hadden. In aanmerking genomen, dat het een eerste optreden was, mocht gezegd wor- deun, dat er goed gespeeld werd. Spr. spoorde dan ook aan op den ingeslagen weg voort te gaan. De avond werd met een gezellig samenzijn besloten. ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1930 2993 m., 2508 v.( to totaai 5501. Vermeerdering: geboorten 84 m., 74 v., totaal 158; vestiging: 342 m., 254 v., totaal 596, totale vermeer dering 426 m., 328 v., ie 754. Vermindering: overlijden 30 m., 21 v., totaal 51; ver trek 244 m., 180 vr., totaal 424; totale vermindering: 274 m.. 201 v., is 475. Verschil: 152 m., 127 v., totaal 279. Bevolking op 31 December 1931: 3145 m., 2635 v., to taal 5780. Aantal huwelijken: 50. Levenloos aangegeven kinderen: 2. BARSINGERHORN KOLHORN. Woensdag 13 Januari hield het Burgernut alhier haar eerste bijeenkomst dit jaar in' de zaal van den heer S. Kuiper. Ondanks het slechtew eer ,wasd e zaal geheel bezet, toen de Voorzitter, de heer J. Kaper de bijeen komst opende. In zijn openingswoord heette de heer Ka per allen hartelijk welkom en wel in het bijzonder de dames Bakker en de Vries van Den Helder, die dezen avond voor een groot gedeelte zouden vullen. Het deed den Voorzitter goed, dat zooveel menschen op den nuts- avond gekomen waren, wat voor hem een teeken was, dat deze avonden steeds gezellig zijn. Als eerste nummer gaf de heer A. v. d. Welle de „Twee Broeders" ten beste, een ernstig stukje dat door den heer v. d. Welle heel goed vertolkt werd. Vervolgens gaven de dames Bakker en De Vries een paar voordrachten, die bij het publiek zeeT in den smaak vielen. Mevr. KaperKossen bracht een voordracht ten gehoore van een rijk geworden Amerikaan, die naar Holland te rugkeert, en de desillusies, die hij ondu-rindt, als hij in het oude vaderland zooveel veranderd ziet. Hierna ga ven de dames Bakker en de Vries een leerzaam stukje, waarna gepauzeerd werd. Na de pauze kwamen de heeren D. Jongejan en J. Slot onder applaus op de planken. Ze vergastten ons op een paar zeer goed geslaagde moppen, die terecht een zeer groot succes bleken te zijn. De heer Bos gaf daarna een paar kunststukjes ten beste en ook hij oogstte succes. De heer Kaper gaf vervolgens nog een aardig liedje op de veelbesproken malaise, waarna de dames Bakker en de Vries weer optraden. Hierna kregen we een paar op verbluffende wijze uitge voerde goocheltoeren van den heer Koning te zien en een paar aardige mopjes van denzelfde te hooren. De heer V. d. Welle gaf vervolgens nog een vroolijk stukje, getiteld: Jaap Jansen, en hij deed dit weer op zijn bekende goede manier. Tot slot kregen wij de dames de Vries en Bakker nogmaals op het tooneel en ook ditmaal sloeg het gebodene ten zeerste in. Vervolgens kon de heer Kaper tot sluiten overgaan. Hij bracht dank aan allen die iets ten beste gegeven hadden en deelde mee dat de volgende nutsavond op den tweeden Woensdag in Maart gehouden zal worden. Hij hoopte dat alle aanwezigen ook dan weer present zouden zijn. Tot slot hield een gezellig bal de aanwezigen nog eeni gen tijd bijeen. Mogen we hier nog even wijzen op de zeer goede muziek, die mej. v. Stipriaan en de heeren v. Stipriaan, Bakker en Prins in de pauzes ten beste ga ven, wat ook voor een groot gedeelte tot het welslagen van den avond meewerkte. 7 IJ P E Het aantal leerlingen der O. L. scholen dezer ge meente bedroeg op 1 Januari 1932: 600, nl. O L. school te Burgerbrug 103, St. Maartensbrug 101, Schager- brug 133, Oudesluis 103, 't Zand 70 en Petten 90. Ter aanvulling van het in ons nummer van Zater dag jl. voorkomend bericht betreffende den loop der bevolking over 1931, kunnen we nog mededeelen, dat in 1931 in dezo gemeente 44 huwelijken werden vol trokken, 2 echtscbeidingsakten werden ingeschreven en 10 erkenningen van natuurlijke kinderen plaats vonden. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben ingevolge de bepalingen der Hinderwet vergunning verleend aan D. Eriks te Burgerbrug tot het opnieuw oprich ten van een timmerwerkplaats, waarin 3 electromo- toren zullen worden gebezigd en aan K. Bos te Bur gerbrug tot het opnieuw oprichten van een smederij-. Aan het Bestuur der Rijvereeniging „West-Fries land" is door Burg. en Weth. dezer gemeente vergun ning verleend tot het houden van een kleine ver loting. De Minister heeft goedgevonden, dat de werkver schaffing bij Staatsboschbeheer, voor werkloozen uit Zijpe, Schoorl, Koedijk, en Warmenhuizen, wordt voortgezet, tot 1 Maart a.s. Naar wij vernemen, is ook de Burgemeester dezer gemeente voornemens over te gaan tot het samen stellen van een plaatselijk crisis-comité. SCHAGERBRUG. Burg. en Weth. van Zijpe hebben aan het Bestuur der Tooneelvereeniging „Onder Ons" alhier toestem ming verleend tot het houden van een kleine ver loting. De eerste bijeenkomst in dit seizoen van de ver. „Nut en Genoegen" alhier zal plaats hebben op Za terdag 16 Januari a.s., 's avonds half 8, in het lokaal van mej. de Wed. J. Broer. Voor genoemde vereeniging zal optreden het N.H, Tooneelgezelschap Loevens uit Alkmaar. ZONDAG 17 JANUARI 1932. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Burgerbrug, geen dienst St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Egmond-Binnen, voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Koedijk, geen dienst Veenhuizen, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Warmenhuizen, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Seulijn. Oude Niedorp, geen dienst Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Hoogwoud, geen dienst Winkel, geen dienst Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Menschengunst Noordscharwoude, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Valkkoog, voorm. 9% uur, Da. Tinholt Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Julianadorp, nam. 2 uur, Ds. Damsté. Petten, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10% uur, de heer v. d. Kaai, v. A'dam. Nam. 5% uur, de heer v. d. Kaai. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Dienst. THE STAR OF HOPE MISSION- Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Ph. Looij, van Zwrjndrecht Nam. 7 uur, de heer Ph. Loojj. Of Een gil, een kreet en Pim begreep gauw, Iets moest aan den motor falen En eensklaps voelde hij tot zyn schrik, Zij begonnen snel te dalen. Door schrik bevangen, zagen zij nu, Zij naderden snel de golven. „Nu wordt ik toch," riep Pim angstig uït, „Opnieuw in de zee bedolven." 267. Toen keek Wim eens naar den anderen kant En zag een hand die hem wou grijpen, Hij dacht, die is vast van een agent, 'n Hand om daarin stevig te knijpen. Alleen, jongen, pas op den agent, Niet te dicht moet je bij hem wagen, Zoolang hij niet kan door het gat Behoef ik nog niets te vreezen.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7