SPORT Plaatselijk Nieuws. I Dinsdag 19 Januari 1932.SCHAGER COURANT.Tweede blad. No. 9005 Schagen's Harmoniekapel. Paaschtentoonstelling. B.K.C. II—Schagen II. 1-1. In het Noordhollandsch Koffiehuis gaf Zondag avond onze Kapel, onder leiding van den heer Joh. Dol, haar eerste winterconcert. Dit concert was in zooverre iets bijzonders, dat er aan verbonden was de onhulling van het nieuwe vaandel. De voorzitter van de Hannonie, de heer H. Starre- veld, die allen een hartelijk welkom toeriep en er Zich over verheugde, dat de opkomst zoo goed was. vertelde ons verder, dat het oude vaandel van Har monie nu al reeds 43 jaar dienst had gedaan. En nu ja, het zag er verre van florissant meer uit. Onze Kapel, die voorheen weinig te „concoursen" ging, deed dat nu elk jaar, omdat men lid was geworden van den Westfrieschen Bond. En juist op die con- coursdagen bleek het, dat het oude vaandel wat heel erg afstak bij die van andere vereenigingen. Er werd een vaandelfonds gesticht en al kwam er rdoor de bekende potlust van den ijverigen penning meester een aardig bedrag in kas, toch nog niet ge noeg om een vaandel te koopen. Maar het bestuur der October-paardenmarktvereeniging bracht hulp en zoodoende kon er een nieuw vaandel gekocht worden. SEen mijnheer Burges te Amsterdam maakte een ont werp en daarnaar is een vaandel gemaakt. Het Stond thans nog wit omsluierd op het tooneel. En de voorzitter verzocht het jongste dochtertje van het oudste lid van de Harmonie, den heer Koning, om het witte doek omlaag te halen. De kleine deed dit met ambitie en daar stond het nieuwe vaandel. Een geel-roomkleurig fluweelen doek, waarop met kloeke letters: Schagen's Harmoniekapel, opgericht 1869. Het Schager Wapen en een lier van goud op een jood fond, brachten met goudborduursel de versie- lllng. Een hart^liik applaus begroette dit nieuwe doek de voorzitter hoopte, dat al was het vaandel nu nog niet behangen met eereteekenen, straks Harmonie haar behaalde successen zou mogen voortzetten en "dat ook weldra aan dit nieuwe vaandel, nieuwe lau- weren zouden prijken. Spr. feliciteerde leden en directeur met dit nieuwe varndel en wenschte dit te (beschouwen als het symbool van haar muzikaal ■kunnen, een kunnen dat nieuwe lauweren zou bren gen in de toekomst. En toen begonnen wij aan het programma, aan het muzikale gedeelte van den avond. Harmonie gaf ons een zevental nummers, allen welbekend en van het welbeproefde en reeds meer malen afgewerkte lijstje. Sympathiek stemde het, dat men op een avond als deze. bij de inwijding van het nieuwe vaandel, de Feestouverture van wijlen Oden heer L. A. Schouten uitvoerde. In beschouwin gen over wat gepresteerd is, ..uilen wij ons maar niet al te veel verdiepen, daarvoor is trouwens ook niet de minste aanleiding. Wat geboden werd, was zoo als reeds opgemerkt, overbekend en welke goede hoe danigheden onze Kapel ook moge hebben en waar- voor wij graag alle hulde brengen, blijven wij er nog steeds over klagen, dat men zich blijkbaar niet ontworstelen kan aan een sleurmethode. Steeds het zelfde soort muziek, steeds op dezelfde wijze, zonder veel werkelijk enthousiasme uitgevoerd. Het is en blijft een alles vermoordend sleep-tempo, 't is ,gnaat"werk zonder meer. Wij vinden het heel jammer dat wij dit moeten neerschrijven, maar onze hartelijke belangstelling mmm met de Kapel zou o zoo gaarne wat anders wenschen. Wij herhalen nog eens gaarne, wij erkennen de goe- I de kwaliteiten, ze zijn er, maar er is meer noodig. Zigeunerkinder. zonder eenig zuidelijk tempera- ment; een Feest-ouverture in begrafenisstemming; Italiaansche Serenade, die je onmogelijk kon doen >tond denhen aan blauwe meren en heerlijke maannachten; Offenbach in zijn bekende 66, als uitgerekt Am Kauw- gum! Is 't niet dood-jamme. dat op deze wijze wat goed is en aanvaardbaar, wat te loven is en te prijzen, als wara genekt wordt? i Muziek-maken is: vóór alles voordracht, inhoud .geven aan composities die meer zijn dan rijen nu- ten en maten. Het zijr levende gedachten, heerlijke gevoelens en die tot uiting en bezieling brengen kan, al is 't dan wellicht in mindere mate. ook met een- i voudige middelen bereikt worden. i Iflf Het Ned. Herv. Zangkoor, onder leiding van den M°ven'er, verleende zijn medewerking. En vóór dat dit koor begon te zingen, werd er meegedeeld aerwï dat er een meeningsverschil was met het Auteurs- i rechten-bureau Buma. Men was daarmee niet tot 1 overeenstemming kunnen komen en daarom moesten êr eenige liederen van het programma vervallen. En dat juist de mooiste. Echt jammer!! U6fl In dc van de geschrapte nummers, zong het koor eenige liederen uit den Protestantenbundel. Van het programma kregen wij nu nog te hooren: iDER £fscheid van 'tWoud, van Mendelssohn Bartholdy, Zwervers Avondlicht van C. M. von Weber en O. Herder Israëls van D. Bortniansky. Wij hebben deze drie liederen mooi gevonden, vooral Zwervers II Avondlied. Daar was stemming en wijding. „Stille vrede, zoete vrede", enz., zon* het koor met nobelen klank en ontroerende voordracht Ook van O, Herder Israëls kan veel goeds gezegd worden, en de inzet: O, Herder, Herder Israëls, bracht ons dadelijk tot j intens luisteren. De heer Hovenier heeft in deze enkele liederen ge toond, dat zijn koor tot iets moois kan komen. Zeg. j (mijnheer Hovenier, wat heeft u prima alten, en neem op uw eerste repetitie den zanger even apart, die oro £- veiligheidsklep voor zijn muzikaal enthousiasme u Hu toonv'orming een n-n-n-geluidje blijkt noodig uar lïeeft het zelf wel gehoord hoe hin derlijk dat is. De heer Starreve' 1 bracht dank voor de medewe'r- roe king van het Ned. Herv. Kerkkoor, terwijl de heer qj! Ds. Eikema daarna op zijn beurt den dank van dat Koor overbracht voor de uitnoodiging om te komen zingen. Spr. zeide met veel genoegen te hebben ge- Juisterd naar de mooie muziek onzer Kapel en irectó hoopte, dat het nieuwe vaandel in alle opzichten het gen.- symbool zou mogen zijn van een echte Harmonie, kmai IEUÏ ONVEILIG SCHAGEN. In den nacht van Zondag op Maandag is Ingebroken _£jujp k1 het tentje op het voetbalterrein van Sparta aan de t hirê L°et. Een plank daarvan is losgescheurd en zoodoende eSl heeft men zich toegang verschaft. Een verbandtrommel is meegenomen, het slot er af gescheurd en den inhoud ,15 ds op het land van den heer Jb. v. d. Oord verspreid teruggevonden, evenals de trommel. De bezoeker of bezoekers hebben uit het buffet ook - nog bier gedronken en nog wat andere versnaperingen genoten. fêfc men llier te doen heeft met een zekere vernielzucht, óf dat de opzet inbraak is geweest om te stelen, is nog moeilijk te zeggen. 1931 °°k in deze zaak heeft de .politie direct een onder zoek ingesteld. Zaterdagmiddag vergaderde onder de leiding van den heer J. B. Wilken in het Noordhollandsch Koffiehuis onze Paaschtentoonstellingsvereeniging. Een 17-tal leden waren present. Voorzitter opende met een woord van welkom en sprak er zijn spijt over uit. dat het bezoek niet grooter was. Maar enkelen der steeds trouwe bezoekers der vergaderingen waren dezen middag verhinderd. Spr. miste ook een man die jarenlang als lid der commissie van bijstand zijn beste krachten aan de, vereeniging had gegeven, n.1. ons eere-lid, den heer P. Schenk, die ons door den dood was ontrukt. Spr. brengt dank voor het vele en goede dat hij voor de vereeniging heeft ge daan. Spr. wijst ook op de moeilijke tijden waarin wij thans leven en op den algemeenen steun die de vereeniging juist in de dagen van thans zoo bitter noodig heeft. Daarom heeft het spr. zoo gespeten, dat de Burgemees ter der Gemeente Schagen gemeend heeft voor het lid maatschap dezer vereeniging te moeten bedanken. Naar ons door hem is meegedeeld, is dat gedaan door den Burgemeester uit bezuiniging (f 1.50 verslaggever). Spr. was eerst niet van plan geweest om hier iets van te zeggen, maar deze daad van den Burgemeester hesft spr. buitengewoon gehinderd. Als dat voorbeeld gevolgd werd door anderen, wat moet er dan van onze vereeni ging terecht komen? Velen die ons steunen en helpen, verkeeren in heel wat moeilijker flnancieele omstandig heden en toch moeten ze. wil de Paaschtentoonstelling te Schagen blijven bestaan, krachtig achter ons blijven staan met hun steun zoowel finantieel als moreel. De Paaschtentoonstelling heeft het juist in deze dagen zoo dubbel noodig, dat alle hens aan dek blijft om na een bloeiend bestaan van 39 jaar, ook door dezen tijd van druk en malaise heen te komen. Spr. wekt allen die steunen kunnen, niet het slechte voorbeeld van den Burgemeester van Schagen te volgen, maar evenals steeds hun steun te blijven verleenen, opdat onze Paaschtentoonstellingsvereeniging haar 40-jarig bestaan in volle fleur zal kunnen vieren. Applaus. De heer J. H. Schene, secretaris, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. De Koninkl. Goedkeuring der verloting is ingekomen. Van het Gemeentebestuur is wederom f 100 subsidie toegezegd. Het 38e Jaarverslag wordt door den heer J. H. Schene uitgebracht en onder applaus goedgekeurd. De rekening der verloting sluit met een ontvangst en uitgaaf van f 12.500; de rekening der vereeniging heeft een batig saldo van f 54.39; de rekening der Herfstten- toonstelling een nadeelig saldo van f 239.36. De commissie, bestaande uit de heeren C. Kooij en H. Spaans, hadden de rekeningen nagezien en adviseerde tot goedkeuring. Hiertoe werd besloten. Daarna werd het programma besproken. De datum der tentoonstelling werd vastgesteld op Woensdag 16 Maart a.g. Voor het vette vee werd voor iedere rubriek een kwa liteitsprijs vastgesteld, echter zonder geld. In enkele bedragen van de prijzen werd wat verandering gebracht. De rubrieken bleven ongewijzigd. Alleen bij de varkens kwam een heele verandering. Naast de vette varkens worden nu ook gevraagd fok- varkens: 1. Voor de beste fokzeug met biggen, ingeschreven in het Noordholl. Groot Yorkshire Varkensstamboek; 2e. Van de beste dragende fokzeug, enz.; 3e. Van den besten dekbeer, enz.; 4e. Ter opluistering kunnen worden ingezonden groe pen van 3 jonge fokvarkens, als een toom, ook inge schreven in bovengenoemd stamboek Hieraan zijn ver schillende prijzen verbonden. Tot bestuurslid werd herkozen de heer D. Stammes, Anna Paulowna (vice-voorzitter) en gekozen de heeren Joh. Bruin, Zijpe en J. Schenk Az., Barsingerhorn. Tot commissie voor het nazien der rekeningen werden benoemd de heeren A. Schenk, C. Kooij en H. Spaans. Er werd besloten om wederom een herfsttentoonstel- llng te houden en wel op een Donderdag eind Augustus of begin September. Tevens werd besproken: hoe het 40-jarig bestaan te vieren? Algemeen was men er voor, dezen dag feestelijk te herdenken. Hierna sluiting. Voetbal. Sparta II speelt voor de zoo veels te maal gelijk. Daar de scheidsrechter niet aanwezig was werd door beide partijen goedgevonden onder een andere leiding te beginnen. Breebaart wint den toss en verkiest voor den 9chuin over het veld staanden wind te spelen. B.K.C. trapt af en gaat op het S. doel af, waar Boon den bal retourneert. S. gaat direct op het B. doel af, maar de keeper geeft niet thuis. Na 20 minuten spelen onderneemt B. een aanval, waarbij de S.-veste ternau wernood aan een doorboring ontsnapt. Rempt maakt hands, zoodat een penalty wordt toegewezen, welke kei hard naast geschoten wordt. Het spel gaat heen en weer, maar beide partijen doelpunten niet, zoodat de rust met blanco stand ingaat. Even voor de rust moeten Breebaart en Molenaar het veld verlaten, wegens opge- loopen blessures. Na rust speelt Breebaart verder, maar Molenaar wordt vervangen door Tjalkens. Na 25 minuten spelen krijgt Breebaart een corner te nemen, die bij KI. Rempt komt, die hard Inschiet, 01. Vijf minuten later maakt B.K.C. gelijk, 11. Even voor het einde krijgt Paulusma nog een dod van een kans. maar het schot gaat juist naast. Hiermede kwam het einde en heeft S. II voor de zoo- veelste maal gelijk gespeeld. CALLANTSOOG I—SCHAGEN Hl 0—2. In een door S. goed gespeelden wedstrijd heeft zij ge wonnen van Callantsoog met 20. Voor de rust speelde S. tegen wind, wat niet wegnam, dat zij reeds na 20 minuten een 2—0 voorsprong had. Het eerste doelpunt ontstond na 15 minuten toen uit een kluwen van spe lers gedoelpunt werd. 5 Minuten daarna maakt Jb. Dek ker met een mooi schot no. 2. Ons viel op het goede spel van Schut, die zoowel lichamelijk als figuurlijk de man was. Hierna werd niet meer gedoelpunt. Keeper v. d. Wal heeft datgene, wat hij te doen heeft gehad, naar behoo- ren verwerkte. Scheidsrechter leidde goed. SCHAGEN AH.R.C. B 6—2. Om even over tweeën blaast scheidsrechter K. Wit de elftallen binnen de lijnen. Racing is volledig, terwijl Schagen a met 10 man verschijnt, waaronder een Invaller voor Tuinman. Racing wint den toss en verkiest voor den vrij stevigen wind te spelen. S. neemt middenuit, maar onmiddellijk nemen de Ra cingers den bal over en gaan op de S.-veste af. waar keeper Arnoldes het schot goed stopt. Racing valt we der aan, maar Tump houdt den toestormenden Racing- midvoor goed af, zoodat Arnoldus makkelijk kan weg werken. Onmiddellijk gaan de roodjes na den uittrap weer op de S.-veste af. Arnoldus beoordeelt den aanko menden bal verkeert en de linksbinnen van R. heeft geen moeite om z'n club de leiding te geven 01. Dan valt S. goed aan en van kortbij schiet Boontjes net over. Weer valt S. aan en de Racing-back weet niets anders te doen dan corner te schieten. Deze goed genomen en weer is het Boontjes die na een goed aangegeven bal van Veenstra hoog over schiet. In deze periode ontkomt het Racingdoel aan enkele doorboringen. Dan valt Ra cing weer aan, maar verder dan Peetoom en Tump bren gen ze het niet. Van middenveld schiet de Racing- middenvoor en Arnoldus laat den bal door z'n handen corner glippen. Deze goed genoemen levert niets op. Na een vluggen S.-aanval gaat Racing weer op het S.- doel af, en een goed schot volgt, wat op mooie wijze door Arnoldus wordt gestopt, maar niet voldoende weg gewerkt kan worden. De toeloopende linksbuiten kan echter niet schieten. Dan ontkomt de Schagenveste aan een doorboring als de Racing rechtsbinnen tegen de paal schiet. Dan is S. weer aan het woord, maar door te lang drijven gaat de kans verloren. De Racing-baok trapt weg, Veenstra bemachtigt den bal en weet handig de Racingbacks te passeeren, waarna hij de partijen op eelijken voet brengt 11. Het spel gaat nu op en neer Dan breekt Boontjes goed door en geeft mooi af aan Slikker, die S. de leiding op mooie wijze geeft, 21. Ra cing valt dan aan, de bal rolt voor keeper Arnoldus langs de geheele Racing voorhoede komt dan vrij te staan, en loopt op den bal in. Dan een pracht van een uitval van Arnoldus en de kans voor R. om gelijk te maken is verkeken. Dan krijgen we S. weer in den aanval; Boon tjes schiet nog verscheidene malen op doel, waaronder nog een keihard schot reoht in de handen van den R.- keeper. Dan Is het rusten. Na de rust wordt het S.-elftal gecompleteerd door Starreveld, zoodat nu de S.-ploeg pas volledig is. Het spel gaat op en neer, tenslotte schiet Veenstra uit moeilijke positie hoog over. Bij een aanval van Schagen a slaat een H.R.C.-back den bal even buiten het strafschopge bied neer. Boontjes neemt den vrijen schop en via een Racing-been schiet Oosterbaan in 31. Racing valt dan onstuimig aan en krijgt tenslotte een corner te nemen te nemen, waaruit ten slotte wordt gedoelpunt, 32. S. trapt af. Racing neemt den bal direct over. Arnol dus stopt goed, waarna S. weer aanvalt. Boontjes krijgt den bal van Veenstra aangegeven, die weer keurig af gaf aan Veenstra, die een wedloop houdt met een Ra- cingback. Deze kan het niet besloffen, zoodat Veenstra alleen voor de Racing-doelman verschijnt Deze loopt uit maar kan niet verhinderen, dat Veenstra langs hem heen doelpunt, 42. Dan treedt keeper Arnoldus weer op den voorgrond door een paar keurige staaltjes keep- kunst te vertoonen. Het viel ons op het geregeld natrap pen van de Racing-spelertjes, vooral de later spelende rechtsback was niet wat je noemt een sportief speler tje. Het lijkt ons goed dat van de zijde van de Racing- Ieiders hier eens maatregelen tegen genomen worden. •Boontjes geeft nog een paar venijnige schoten op het Racingdoel, welke op voortreffelijke wijze door den R.- keeper worden gestopt. Aan den anderen kant wordt keeper Arnoldus getrapt, waardoor het spel even moet worden onderbroken. Een corner van Boontjes zweeft voor het R.-doel, de keper pakt hem, maar de bal glijdt door z'n handen op den grond, waar Oosterbaan voor de rest zorgt, 52. S. krijgt nog een strafschop te nemen, welke door Boontjes hard op doel wordt geschoten. De Racing-keeper stopt, maar kan niet wegwerken, en Veentra scoort, 62. Kort hierna is het einde en heeft S. verdient gewonnen. BJLC. aSCHAGEN b 4—1. B.K.C. a heeft goed partij gegeven in den returnwed- strijd tegen Schagen b. De jeugdige Schagenaars konden het niet halen en verloren met 4L Anna Paulowna. De balans van den Zondag gespeelde wedstrijden staat net in evenwicht. Drie punten uit drie wedstrijden is de oogst geweest Om half een zagen we de adspiranten aantreden tegen 3parta b. Er ging aanzienlijk meer kracht van hen uit dan anders, aangezien J. de Schipper mid-voor stond. Dit blijkt steeds de beslissende factor te zijn. Doet hij mee, dan speelt het heele elftal stukken beter en de goals komen vanzelf. Toch zullen de jongens over het verlies van hun mldvoor heen moeten komen Daarvoor is maar een manier. We zullen, om niet eentonig te worden, geen nadere uitleg geven, maar men zal onze bedoeling wel begrijpen. De Spartanen verloren met 41. J. de Schipper maak te alle 4 goals. De ruststand was 2—0. Sparta miste maar liefst twee strafschoppen! Hierna speelde B.K.C. 2 tegen Sparta 2. We waren benieuwd naar de kracht van deze twee ploegen, die in de onderste helft vaji 2 D. zweven. Welnu, beide ploegen speelden beneden hun kracht. B.K.C. 2 bij voorbeeld, zonder Blom en Angevaren, was stukken minder dan vorige week tegen 't eerste. Alleen de hechte achterhoede die zich een klein beetje in toom moet houden, speelde ongeveer op gewoon peil. De voorhoede was zwak. Blaauboer kon er den kijk niet op krijgen en Van Loon was er absoluut uit. Invaller^de Schipper, die al 'n wedstrijd had gespeeld, maakte als midvoor niet veel klaar tegen spelers als Boon en Rempt, alhoewel hij zoo nu en dan door een oordeelkun dige pass bewees, z'n taak te begrijpen. Zonder aan de prestaties van keper Koster te kort te willen doen be ging hij 'n fout, die hem een doelpunt kostte. Daartegen over hield hij er een schot van Paulusma meesterlijk uit. Sparta 2 behoeft o.i. niet zoo zwak te zijn. We zagen er spelers in, wier individueele prestaties veel hooger zijn aan te slaan dan het gemiddelde van B.K.C. Desniet temin bleef het een combinatie, waarin weinig doortas tend spel viel te zien. Krachten als Boon, R. Rempt en Paulusma toch moesten de grondslagen voor een hecht elftal kannen leggen. Dat er dan tenminste meer van maakte als tot nog toe, nu de Spartaansche reserves met één zege na al die wedstrijden een pover figuur slaan, 'n Handicap was beker dat Breebaart werd geblesseerd en daarna op halve kracht meespeelde. De Moor is 'n speler, die misschien nog wel eens goed wordt, Hij zette heel wat keeren voor en aan z'n bescheidenheid is 't dan waarschijnlijk ook wel te wijten, dat hij de taak van het prutsende binnentrio niet eens overnam en zelf schoot. Er waren dan meer goals gekomen. De achterhoede miste vaak leelijk en ook 't voedende gedeelte van hun taak kwamen ze niet steeds trouw na. Pijnakker begon voor B.K.C. een penalty naast te schieten. De ruststand was 00, zonder dat de eerste helft emotloneele momenten had gebracht. Na halftime scoorde K. Rempt met een boogbal, die Koster verkeerd beoordeelde. Nadat de S. keeper aardige staaltjes had verricht was een goed schot van Van Loon hem te machtig (1—1). Sparta denkt de leiding te nemen als KOLVEN, ZUIDSCHARWOUDE. Bij de heden alhier gehouden voortgezette Kolfwed- stryden .uitgeschreven door den Langendijker Kolfbond, welke nu in de kolfbaan van den heer Rijper plaats vonden, werd door de ingeschrevenen der derde klasse gekolfd. De uitslag was de volgende: L. Stokman 86 p., S. Ton 104 p., K. Kat 104 p., C. Plakman 64 p., K. Ruiter 93 p., J. Deutekom 88 p., C. Blokker 67 p., F. Moeijes 73 p., N. Pronk 75 p-, Jb. Hoogeboom 88 p.. K. Dekker 48 p., W. Bakker 67 p., allen leden van Volharding te Oudkarspel. S. Timmerman 80 p.. K. Bood 102 p„ C. Kuiper 81 p., L. Mallekote 76 p., K. de Vries 83 p., allen leden van Vriendenkring te Noordscharwoude. D. Bakker 83 p., Sj. Maakal 122 p., F. Blaauw 81 Chr. Olthoff 80 p.. J. Hink 106 p., C. Hopman 95 p, P. de Moei 75 p., allen leden van Ons Genoegen te Noord scharwoude. A. Schoenmaker 85 p., C. Kliffen 106 p., J. du Burck 80 p., J. Glas 60 p., J. Kramer 92 p., P. Langedijk 107 p., K. de Boer, 2e klasse, 96 p., allen leden van Op Maat te Zuidscharwoude. A. Rijper 65 p., Jb. Kraakman 136 p.. P. Bruin 89 p., D. Zijp 99 p„ J. Schuit 87 p., W. Kuin 121 p., Th. Vroling 108 p., allen leden van Gezellig Samenzijn te Zuidschar woude. Paulusma heel mooi inschiet, maar Koster werkt over de lat. 't Einde kwam dus met een gelijk spel (11), waardoor B.K.C. 2 nog steeds ongeslagen is op eigen terrein! Scheidsrechter was secretaris Weijers, die Westenberg op goede wijze verving. Sparta trapte volledig, B.K.C. met 2 invallers (aanvankelijk met 10 man) af. D.K.C. 1 hield zich op Wieringen een tijdlang stand tegen Succes I, waardoor de ruststand 21 voor S. was. Na rust maakte Tauber gelijk maar toen was 't gedaan en 't werd 92! B.K.C. met Mulder in 't doel speel de met 10 man. Zondag a.s. B.K.C. 2M.L.D. I. Een zeer mooie partij in 't zicht dus! H.R.C. d ontvangt B.K.C. a. B.K.C. 3 gaat naar Succes 4. N. Niedorp II—V.C.L. I, 3—1. Met een invaller voor Sterk speelde N.N. II Zondag een competitiewedstrijd tegen de Langereis-Veenhuizen- combinatie. En zooals uit den wedstrijd blijkt, heeft N.N. II weer eens voor een overwinning zorg gedragen. Nietemin is deze uitslag ons meegevallen, want vooral toen na 10 minuten spelens Korff en in de rust ook C. Keetman uitvielen, zag het er een oogeniblik donker uit. De drie invallers, tw. Brugman, Groet en K. Keetman, die allen reeds een wedstrijd achter den rug hadden, hebben zich echter uitstekend geweerd. Voor de rust gelukte het Toepoel om N.N. de leiding te geven, terwijl de gevaarlijke V.C.L.midvoor den gelijkmaker voor zijn rekening nam. In de 2e speelhelft werd bijna voortdu rend op de helft der gasten gespeeld. Toepoel gelukte het een hoekschop in eenen in en door den doelmond te jagen, terwijl Krap uit een voorzet van links het 3e doelpunt wist te fabriceeren. Hoewel het 2e elftal zeer gehavend in het veld kwam, ia het spel ons niet afgevallen. In de voorhoede deden speciaal Toepoel en Kuiper soms goede dingen. In de halflinie speelden Langereis en vooral ook Barsinger horn een goede partij. De achterhoede was verder safe. V.C.L. is een ploeg waar wel materiaal in schuilt Het onderlinge verband en bij sommige spelers ook het noodige enthousiasme, ontbreken. N.N.-adsp. speelden 's morgens een vriendschappelijk partijtje tegen de M.F.C.-dito's. De M.F.C.-ers hieven hier met 41 in de meerderheid. N.N. I ging met een invaller voor Grootes naar Wie- ringerwaard. Hier was het resultaat een gelijk spel (33). Wanneer zou N.N. met de traditie breken van in Wieringerwaard niet te kunnen winnen? N Niedorp III—M.F.C. V, 3—3. Voor/het eerst sinds langen tijd zijn we Zondag in de gelegenheid geweest, weer eens een wedstrijd van ens derde elftal bij te wonen. Daten we er onmiddellijk aan toevoegen, dat het ons niet meegevallen is. Met de rust had N.N. zich van een nuttigen 30-voorsprong voor zien, dank zij Koorn en Bregman; na halftime echter zag ze haar voorsprong tot 33 gereduceerd, voorname lijk door zwak spel van rechsback en rechtshalf, vooral van laatstgenoemde. Een uitstekenden indruk maakte keeper Bakkum, die in de laatste minuten zijn elftal voor een nederlaag behoedde. Verder willen we memoreeren het onvermoeide wer ken van spelers als Groet en Bregman en het handige spel van den kleinen Koorn. Het vijfde M.F.C.-elftal heeft een goeden indruk ge maakt. Groote prestaties kan men er niet van verwach ten en uitblinkende spelers telt het elftal niet. maar uit den aard der zaak kan men van een 5e elftal ook niet alles gelijk verwachten. Zaterdagavond j.1. hield onze plaatselijke voetbalver- eeniging hare 13e jaarlijksche algemeene vergadering. Wegens verhindering van den heer Biesheuvel, voorzitter der vereeniging, berust het presidium bij den heer H. Wilbrink, lid van het toeziende bestuur. De heer Wil brink zegt in zijn openingsrede geen beschouwing te willen geven over den algemeenen toestand der ver eeniging in het afgeloopen jaar. Het jaarverslag van den secretaris zal hierin vermoedelijk wel voldoende in voorzien. Wel wil de heer Wilbrink hier de gelegen heid te baat nemen om op deze plaats de nagedach tenis van Burgemeester Visser te herdenken. In hem heeft de voetbalvereeniging iemand verloren, die de sport steeds zeer welgezind was en zelden een wedstrijd verzuimde bij te wonen. Een persoon die de voetballers steeds met raad en daad ter zijde stond. Nog een ander heengaan wil de waarn. voorzitter hier memoreeren en wel het heengaan als actief voet baller van één der betere spelers van het le elftal, op een leeftijd die doet vermoeden, dat hij het toppunt van zijn kunnen nog niet had bereikt. Dergelijke ver liezen kan een vereeniging niet te veel lijden. De voorzitter is hiermede aan het eind van zijn ope ningsrede gekomen en geeft vervolgens het woord aan. den secretaris, den heer J. Blokker. Alsdan wordt over gegaan tot voorlezing der notulen van de vorige leden vergadering, en van het jaarverslag over 1931. Beide worden onveranderd onder dank goedgekeurd. Het volgend punt der agenda: Rekening en verant woording penningmeester, geeft weer aanleiding tot een even langere discussie. Het blijkt wel dat de vereeniging weer voor een aanzienlijk tekort komt te staan, terwijl de boekhouding van den vorigen penningmeester hier en daar eenige hiaten vertoont. Intussohen is de zaak door den heer Sterk weer goed op pooten gezet. Vervolgens wordt overgegaan tot verkiezing va.n 2 be stuursleden, in plaats van de heeren J. Zwagerman en C. Biesheuvel, welke momenteel geen van beiden lid der vereeniging meer zijn. Gekozen worden H. v. Herwerden en P. v. h. Kaar, welke beiden de benoeming aannemen, zoodat het bestuur thans bestaat uit de heeren: Grootes, Sterk, Blokker, van het Kaar en van Herwerden. De voorzittershamer zal voortaan gehanteerd worden door den heer Grootes. In het toeziend bestuur zal de heer Zwagerman voor taan de nog altijd onvervulde plaats van den heer Spreeuw innemen, zoodat ook dit voortaan weer voltallig zal zijn. Hierin hebben thans zitting de heeren: Wilbrink, Keetman, Faus Sr., Woudt en Zwagerman. De diverse commissiën worden als volgt samengesteld: Elftalcommissie: J. Blokker, G. Grootes, en W. Woudt.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5