Uw Zenuwen meeren en worden Uit onze Omgeving. T n komen tot rust, kal- daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. V.C.L. I was echter veelal zoodanig dat succes van dé middenlinie niet benut en in oen doelpunt omgezet kon worden. Niet genoeg kunnen wij V.C.L. op het hart drukken te zorgen, dat een bal voor het vijande lijk doel zonder tegenstand niet door de tegenpartij weggewerkt kan worden. De partij eindigde met een overwinning van N.V.V. II met 31. De kleedgele genheid op het terrein was zeer primitief. V.L.C. II speelde op eigen terrein gelijk met 2—2 logen D.K.O. I te Heerhugowaard. CALLANTSOOG. Callantsoog I—Sparta III. 0—2. (Vriendsch.) Zondag j.1. speelde Callantsoog I een vriendschap- pel ij ken wedstrijd tegen Sparta III uit Schagen. C. wint de toss en verkiest voor den sterken wind te spelen. Het gevolg hiervan is, dat C. voor de rust iets in de meerderheid is. Toch zijn de weinige Sparta-aanvallen zeer gevaarlijk en uit een daarvan •weet Sparta dan ook de leiding te nemen, door uit een schermutseling voor het doel te doelpunten. Een penalty wordt door C. niet benut, waarna wederom uit een der aanvallen de Sparta-linksbinnen den voor sprong vergroot. Geheel zuiver van buitenspel was dit doelpunt intusschen niet. Voordat de rust ingaat heeft Callantsoog de haar nog geboden kansen niet •weten te benutten, zoodat zij de tweede helft met een 2—0 achterstand aanvangt. De tweede helft brengt beide partijen evenveel kansen, waarvan Cal lantsoog misschien de meesten heeft gehad en ook de meesten heeft laten liggen door de volkomen on- schot vaardigheid van haar voorhoede. Ook de Sparta- voorhoede weet het doel niet meer te vinden, zoodat, als de scheidsrechter, de heer De Wit, einde blaast, Sparta een kleine, doch verdiende zege heeft be haald. Vermelden we nog, dat Sparta III op de backplaats J. Kakebeeke had staan, de midvoor van Sparta I. orzien Alcnjia Zooail Am* n van. en ger; klein» vallen i 'staan dit ia 3e Gru -angbc 3er. hen OUDKARSPEL. Uitgeest I—D.T.S. I. 0—0. SCHAATSENRIJDEN. De wedstrijden te Engelberg. 1 XI en b« 3-0, -29 j 24 —24 I —30 -30 I I f f iys - - Paa? -1. Q -16 j -S -17 -43 55 j van' en w t gen» Ut -17 20 33 -22 58 63 van C -5. )06tW b toe. st 5-1 ven i espee et 5- eenfc waki ngrc slecft •n vr gOfc Viert haal' ar M uitffl ..D.: -li fl£ Om den Holland-beker. Zaterdag werden te Engelberg de internationale 1 schaatswedstrijden op 500 M. en 1500 M. gereden om den iiolland-beker. Het was schitterend windstil weer. De Oostenrijker Riedl werd eerste op beide af standen; mevrouw Neringowa is niet gestart op 1500 M. De uitslagen luiden: Op 500 M.: 1. Riedl, 46 sec. (Oostenrijk); 2. Schenk 46.6 sec. (Nederland); 3. Dijkstra, 46.8 sec. ^Nederland); 4. Keetman, 48 sec. (Nederland); 5. S. Heiden, 4S.2 sec. (Nederland); 6. Koops, 49 sec. (Nederland); 7. Langen- dijk, 49.2 sec. (Nederland); 8. Jongert, 49.6 sec. (Ne derland); 9. Henneman, 49.9 sec. (Nederland); 10 en 11 van den Ru.it en v. d. Garden. 50 sec., (Nederland); 12. Kalbarczyk, 50.2 sec. (Polen); 13. H. Blaisse, 50.6 sec. (Nederland); 14. Westra, 52.1 sec. (Nederland); 15. J. Heiden, 52.4 sec. (Nederland); 16. Dr. Nehring, 53.2 sec. (Polen); 17. Jansen, 54.4 sec. (Nederland); 18. Cas- panni. 56.2 sec. (Nederland); 19. Neringowa, 59 sec., (Polen); 20. B. Blaisse, 1 min. 30.8 sec. (Nederland). Op 1500 Meter: 1. Riedl (Oostenrijk) 2 min. 24 sec.; 2. Koops (Nederland) 2 min. 27.6 sec.; 3 en 4. S. Hei den en Schenk (Nederland) 2 min. 28.6 sec.; 5. v. d. Ruit (Nederland) 2 min. 29.2 sec.; 6. Dijkstra (Neder land), 2 min. 30.2 sec 7. Langendijk (Nederland) 2 min. 31 sec.; 8. Kectman (Nederland) 2 min. 32 sec.; 9. B. Blaisse (Nederland) 2 min. 33 sec.; 10. Henneman (Nederland) 2 min. 35.2 sec.; 11. Jougert (Nederland) 2 min. 36.4 sec.; 12. Kalbarczyk (Polen) 2 min. 37.2 sec.; 13. v. d. Garden (Nederland) 2 min. 38.8 sec.; 14. H. Blaisse (Nederland) 2 min. 39 sec.; 15. J. Heiden (Nederland) 2 min. 42.2 sec.; 16. Jannsen (Nederland) (Nederland) 3 min. 28 sec. Tweede en laatste dag. I Zondag werden de wedstrijden voortgezet. Afstan den van van 1000 Meter en 5000 Meter. Riedl wist de 1000 Meter wederom te winnen, doch op de 5000 Meter moest hij de meerderheid van Koops erkennen, die op dezen afstand eerste werd. In het totaal-klassement werd Riedl eerste. Mevr. Nehringowa reed de 1000 Meter in 2 min. 3.6 sec. Hiermede vestigde zij een nieuw wereldrecord voor dames op haar naam. Op de 5000 Meter kwam de Poolsche rijdster echter niet uit. Op de 1000 meter. De uitslagen over 1000 Meter luidden: 1. Riedl tijd 1 min. 35.2 sec., 2. S. Heiden, 1 min. 36.2 sec.; 3. Koops 1 min. 37.2 sec.; 4. Van der Ruit 1 min. 37.4 sec.; 5. Dijkstra, 1 min. 37.6 sec.; 6. Hen neman, 1 min. 40 sec.; 7 en 8 Schenk en v. d. Garde, 1 min. 40.8 sec.; 9. Jongert, 1 min. 41.2 sec.; 10. H. Blaise, 1 min. 41.6 sec.; 11. Kalbarczyk 1 min. 42.2 fco* 12- J* Heiden« 1 min- *6-2 sec.; 13. Westra, 1 min. 46.8 sec.; 14. Keetman 1 min. 47.8 sec.; 15. Langendijk 1 min. 49.6 sec.; 16. Blaisse, 1 min. 52.2 sec.; 17. Neh ring 1 min. 53.4 sec.; 18. Caspani 1 min. 59.2 sec.; 19. Jansen 2 min. 2.4 sec., gevallen; 20. mevr. Nehringowa min. 3.6 sec. (nieuw dameswereldrecord). Op de 5000 meter. Op de 5000 Meter reed Koops uitstekend. Hij maak te den besten tijd en werd eerste op dezen afstand. Hi,l verbeterde den besten tijd der Nederlandsche rij ders in het buitenland van 8 min. 44.7 sec. op 6 min. 41.6 sec. De uitslagen over de 5000 Meter luidden: 1. Koops, in 8 min. 41.6 sec.; 2. Riedl. 8 min. 42 sec.; •J S Heiden. 8 min. 44 sec.; 4. v. d. Ruit, 8 min. 53.8 sec.; o. Langendijk, 9 min. 2.8 sec.; 6. Dijkstra 9 min. o.~ sec.; 7. Kalzarczyk 9 min. 6.6 sec.; 8. Schenk, 9 mm. 18.4 sec.; 9. Henneman 9 min. 19.8 sec.; 10. Keet man, 9 min. 23 sec.; 11. B. Blaisse, 9 min. 27.4 sec.; 12. oio Garde- 9 min- 28.2 sec.; 13. H. Blaisse 9 min 31.8 sec.; 14. J Heiden 9 min. 33 sec.; 15. Jongert 9 min. 47.4 sec.; 16. Jansen, 9 min. 49.8 sec.; 17. Westra min. 54 sec.; 18. Nehring 10 min. 36.2 sec.; 19. Caspa- 11 min. 23 sec. Algemeen* rangschikking. In het algemeen klassement won Riedl met 193.80 den Hollandbeker. Koops en S. Heiden bezetten sa men de tweede plaats met ieder 198.23 punten. Als vierde eindigde Dijkstra met 200.20 punten. I-Iet algemeen klassement luidde: 1. Riedl (Oosten rijk) 193.80 punten; 2 en 3. Koops en S. Heiden (bei den Nederland) ieder met 198.23 punten; 4. Dijkstra (Holland) met 200.29 punten; 5. v. d. Ruit (Nederland) 201.8 p.; 6. Schenk (Nederland) 202.37 p.; 7. Henneman (Nederland) 207.51 p.; 8. Kalbarczyk (Polen) 208.36 p 9. Langendijk (Nederland) 208.61 p.; 10. Keetman (Ne derland) 208 80 p.; 11. v. d. Garde (Nederland) 210.13 ft? 1 ,Joil?ert (Nederland) 211.07 p.; 13. H. Blaisse (Nederland) 211.58 p.; 14. J. Heiden (Nederland) 216.® p.; 15. Westra (Nederland) 219.70 p.; 16. Jansen (Nederland) 229.91 p.; 17. Nehring (Polen) 234.12 p.: d ONederland) 245.03 p.; 19. B. Blaisse (Ne- CALLANTSOOG „Hulp in nood". Zaterdagavond j.1. vond in hotel „Duinzicht" alhier de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de ziekenkasvereeniging „Hulp in Nood". De voorzitter, de heer Jn. Hollander, opende de vergadering met een woord van welkom. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de opkomst zoo gering was. Daar volgens het Reglement, een vergadering, die niet door minstens 2/3 der leden is bezocht, eenmaal moet worden uitgesteld, sloot de voorzitter de vergadering om daarna de tweede vergadering te openen. Hij richtte zich allereerst tot de persvertegenwoordigers en sprak den wensch uit, dot deze vergadering breedvoerig zal worden weergegeven. Vervolgens hield hij een uitvoerige propagandarede, waarvan we de volgende voorname punten zullen weergeven. De Ziekenkasvereeniging „Hulp in Nood" bestaat thiTfSs reeds 20 jaar. In het jaar 1931 hebben de inkom sten de uitgaven niet kunnen dekken, zooals aanstonds zal blijken uit het verslag van den penningmeester. Toch zal de vereeniging in 1932 trachten op denzelfden voet met de uitkeeringen door te gaan, niettegenstaande het ziekenpercentage steeds stijgt Vroeger is een besluit genomen, dat, indien de kas tot f 500 daalt verminde ring van uitkeerlng gegeven moest worden. Hiertoe zal voorloopig echter nog niet worden overgegaan. Velen zullen er verwonderd over staan, hoe onze ar beiders hun best doen, om zich bij ziekte zelf te kunnen redden. Spreker brengt dan ook een woord van dank aan de donateurs der vereeniging, die steeds trouw steunen. Naast de ziekenkas is komen te staan de ziekenhuls- verpleging. Hoewel dit niet van de ziekenkas uitgaat moeten de arbeiders de kosten hiervoor toch weer zelf opbrengen. Onze ziekenkas en de ziekenhuisverpleging, aldus spr. is een voordeel voor de gemeente. Het ge meentebestuur en het Alg. Armbestuur weten dit heel goed. Spr. grijpt deze gelegenheid tevens aan om te wijzen op het rijden der schoolkinderen bij slecht weer. De kosten hiervoor moeten ook weer hoofdzakelijk door de arbeiders worden bijeengebracht. „Als wij eens even door een heldere bril kijken," aldus spr., „en men ziet, wat er op dit gebied door de arbeiders wordt ge daan, dan had de meerderheid van den Gemeenteraad toch niet zoo moeten tornen aan de loonen in de werk verschaffing!" Spr. gaat van de verondersteling uit: hoe hooger loon, hoe meer koopkracht! Hiermede besluit de voorzitter zijn propaganda-rede en geeft het woord aan den secretaris tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, welke onveran derd worden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen is een dankbetuiging van mej. C. Bremer- Kossen voor haar uitkeering. Verder een schrijven van de N.V.Z., dat de benoeming behelst van den secretaris van het provinciaal bestuur voor het gewest Noordholland, den heer R. H. Witteveen. Vervolgens leest de secretaris, de heer Jb. Vriesman, het jaarverslag 1931 voor. Hieruit blijkt, dat er 3 be stuursvergaderingen zijn belegd, waarvan eenige niet gemakkelijk waren. 1931 was voor H-I.N. een slecht jaar. Als de ziektewet er niet was geweest, zou het er voor de kas zeer slecht hebben uitgezien. Eenige leden ont vingen bij ziekte het volle loon, anderen kregen 80 pet. uitkeering door tusschenkomst van de Ziektewet. Som mige leden meenden, dat zij H.I.N. wel missen konden, nu de ziektewet er is, maar thans is gebleken, dat dit onjuist is, ingeval van ziekte bij werklooze leden. De heer Jn. Weij Pzn., brengt hierna zijn verslag uit De ontvangsten bedroegen: contributie leden f 501.75, donateurs f 31.—, diversen f 22.09, saldo 1931 f 860.01, totaal f 1415.85. De uitgaven: volle ziekte-uitkeringen f 364.50, uitkeeringen van 20 pet. f 183.29, ouden van da gen f 30, diversen f 174.32, totaal f 752.11. Batig saldo op 1 Januari 1932: f 663.74. Een achteruit gang dus van f 196.87. Uitgekeerd werden: voor mannen 33 volle ziektedagen, 219 dagen van uitkeeringen van 20 pet Voor vrouwen: 96. totaal 348 dagen. Het aantal leden op 1 Januari 1932 bedroeg 79, tegen 82 op 1 Jan. 1931. Aantal donateurs op 1 Januari 1932 bedroeg 22, op 1 Jan. 1931: 21. Namens de commissie tot het nazien der rekening 1931 brengt de heer Boontjes verslag uit Alle bescheiden werden in goede orde bevonden. De Voorzitter brengt de heeren een woord van dank. Vervolgens is aan de orde de verkiezing van drie be stuursleden. wegens het periodiek aftreden van de hee ren Jn. Weij Pzn., en M. Vos. Van de 15 uitgebrachte stemmen werden er uitgebracht op den heer J. Weij Pz. 15; op den heer A. Kruit 14, en op den heer M. Vos 14, zoodat de aftredenden zijn herkozen. Zij nemen hun be noeming aan. De heer Weij deelt namens de bode mede, dat zij op dezelfde voorwaarden haar functie weer zal aannemen. Aldus besloten. Vervolgens wordt besproken, of de contributieregeling dezelfde moet blijven. Het Bestuur meent, dat dit voor loopig nog wel kan. Conform besloten. In de Commissie tot het nazien der rekening 1932 wor den gekozen de heeren K. Hollander, A. Vriesman en Boontjes. Rondvraag. De heer Jn. Weij Pz. vraagt, hoe het nu gaat met een met name genoemd lid, dat niet gehandeld heeft, zooals het moet. Bedoeld - lid viel in de ziektedagen. In dien tijd heeft hij echter werkzaamheden verricht, zoodat de commissarissen meenden, dat hij verkeerd handelde. Dit heeft tengevolge gehad, dat aan dat lid slechts een halve week uitkeering werd toegekend. Hij weigerde dit aan te nemen, en gaf duidelijk te verstaan niets meer met de H.I.N. te maken te willen hebben. De heer F. Daalder vraagt, of het bestuur het recht heeft de volle uitkeering te weigeren. De heer P. de Haan merkt op, dat art. 2 van het huis houdelijk reglement daarin voorziet Er wordt besloten bedoeld lid nogmaals in de gele genheid te stellen zich te verdedigen. De heer Jn. Bakker vraagt hoe dit jaar de regeling zal zijn van de gratificatie aan de oude leden. Besloten wordt, dat voortaan ieder lid, dat de leeftijd van 70 jaar heeft bereikt voor zijn verder leven vrij te stellen van contributie. De heer A. Kooij vraagt naar de buitenleden. Voorzitter deelt mede. dat er in bestuursvergadering stemmen zijn opgegaan alleen voor leden in.de gemeente Callantsoog te zorgen. De heer P. de Haan merkt op, dat volgens art. 7 der Statuten, zij, die buiten de gemeente wonen, geen lid van H.I.N. kunnen zijn. Besloten wordt het reglement toe te pasen, met dien verstande, dat aan die buitenleden tot 1 Jan. 1933 gele genheid zal worden geboden zich te laten overschrijven naar de ziekenkassen in hun gemeente. De heer P. Mooij zegt dank voor de uitkeering tijdens zijn ziekte. De heer F. Daalder meent, dat de propaganda voor H.I.N. in de pers heel goed is. Toch zou hij graag willen zien, dat er een brochure werd verspreid, waarin het werk van Hulp in Nood wordt toegelicht met cijfers. De vereeniging bestaat nu 20 jaar. Feitenmateriaal is er dus genoeg aanwezig. De broohuro zou hij verspreid' willen zien, door middel van de couranten. Bij elk abonne van Heldersche of Schager courant kan dan zoo'n brochure worden bezorgd. Het bestuur voelt veel voor deze wijzo van propaganda en zegt toe tot uitvoering over te gaan, Indien dit mogelijk blijkt. De heer K. Hollander komt weer met de vraag om een bus te laten rijden naar de algemeene vergadering van H.I.N. Zijn bedoeling is, dat die bus bekostigd wordt door de vereeniging. Het vergaderingsbezoek zal hier mede gebaat zijn. De Voorzitter zegt toe, dit voorstel in overweging te nemen. Voor een jaar is het te probeeren. Verder wordt besloten nieuwe reglementen te laten drukken. Daar niets meer aa.n de orde is, sluit de Voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en de aanwezigheid van de pers. WARM EN HU 1 ZEN SCHOORLDAM. Op het programma van de uitvoering, welke de dilet tantenclub „Ons Genoegen" Zondagavond in de zaal van den heer Ter Burg heeft gehouden, stond vermeld: Jubileum-uitvoering. En werkelijk deed het interrieur van de vriendelijke tooneelzaal zich feestelijk aanzien, en viel daaruit te voorspellen, dat het 15-jarig bestaan van de club op dezen avond niet ongemerkt voorbij zou gaan. De opkomst was als gewoonlijk zeer goed, en de stemming kwam er al in, toen de Voorzitter, de heer Joh. de Leeuw, op de bekende humoristische wijze de bijeenkomst opende. Deze stemming werd verhoogd toen 't stuk „de Tante uit Indië" werd opgevoerd; spel van waan en werkelijkheid van de hand van den bekenden schrijver Henri van Wermeskerken. Het eerste bedrijf var* dit stuk speelt in Amsterdam, waar Mej. de wed. Dribbel kamers verhuurd. Een echt Amsterdamsch type, deze dame, met haar dialect, en met haar ronde gezegden, zooals we die in dat milieu ten geïioore krijgen. Met Greta, haar dochter, en haar nioht Mies Landemeer, vormt zich een aardig, gemoede lijk gezin, waar echter de geldzaken nu juist niet zoo rooskleurig zijn. Nog erger is 't echter gesteld met de finantiën van haar pensiongast, Jonkheer Sloet van Overvoorde; deze heer heeft wel de houding, doch geld is er niet Zijn groot landgoed leeft alleen in zijn verbeel ding. Zoo gaat 't leven In 't Amsterdamsche pension voort tot de rijke zwager uit Indië versohijnt: Jacob Kortekaas, rijk genoeg in zijn Indische toko. heeft door een ongeval op zee zijn vrouw verloren. Deze vrouw was nogal bijdehand, Kortekaas, voelt zich na haar dood iets vrijer en is naar Holland gekomen om de blommetjes buiten te zetten, 't Gezin van Juffrouw Dribbel zal ook erven, en nu begint voor allen een geheel ander leven. Er wordt een flatwoning In Den Haag gehuurd, en jonk heer Sloet zal de familie brengen in de mondaine krin gen in Den Haag. De soiré ten huize is echter een to tale mislukking, en terecht, zooals de dochter des huizes zegt, ze tasten in alles mis. De connecties van de jonk heer zijn niet van dien aard, dat de rijke plat-Amster- dammers met hun geld kunnen geuren. Onbedaarlijk is gelachen om de houding en om de praatjes van Mej. Dribbel, thans Mevrouw de Douaierre Dribbel, Mej. Trijntje Sevenhuizen willen we in deze afzonderlijk noe men. Ze heeft de zware rol goed ingestudeerd en vlot gespeeld. Haar dialect werd van begin tot einde uitste kend volgehouden. Natuurlijk komt de ontgoocheling, wanneer de vrouw van Jacob Kortekaas niet verongelukt blijkt te zijn c-n ten tooneele verschijnt. Er wordt niet geërfd, zoodat we weer terugkrijgen de oude juffrouw Dribbel, schoenpoet- sende voor hare pensionnaires, weer echt op dreef. Doch tenslotte wordt 't geheele gezelschap door tante ge ëngageerd en zal ieder een plaatsje krijgen in de toko. We zien nog een uitstekend verkapte neger, die op zijn manier aan 't carrière-maken is, doch als aanstaande van Mies, ook een plaatsje ln de toko krijgt. We heb ben nog te maken met Freule van Assendelft, welke alle wonderen der wereld voor haar geestesoog krijgt, nog een Baron, een huiskecht, enz. en met hun allen hebben ze iets goeds gegeven, een prettige, mooie avond aan de feestgenooten bezorgd. Doch de weduwe Dribbel heeft 't stuk gedragen. Met haar spel stond cf viel 't welslagen; ze heeft gezorgd voor 't volle succes. In de pauze werd er natuurlijk gehuldigd, zooals dit passend is aan een jubileum, en zooals ze dat in Schoorldam kunnen. De heer Damiaans sprak namens Nut en Genoegen en bracht naar voren hoe de leden der club altijd helpen tot 't slagen van de Nutsavonden. Spreker hoopte op een samenwerking van nog vele jaren. Als stoffelijk blijk van waardeering offreerde hij namens 't Nut een mooie gong. De heer Loevens uit Alkmaar, die ook nü weer uit stekend voor regie en grime had gezorgd, complimen teerde de club en gaf bloemen, terwijl de heer Geurts namens de tooneelclub „Nieuw Leven" schetste het moeilijke voor een club om 15 jaar te blijven bestaan en roemde 't goede spel van den avond. Ook deze club gaf bloemen. De voorzitter dankte allen in goedgekozen woorden en hierna besloot een prettig bal de goedgeslaagde avond- ANNA PAULOWNA Circus. In dc Paaschweek komt het bekende circus Olym- pia met het groote 2 mastencircus. De directie zal voor een geheel nieuw programma zorg dragen. Bouwvergunning. B. en W. hebben vergunning verleend aan den heer K. Volder tot het bouwen van een schuur aan de Molenvaart aan den heer D. J. v. d. Heuvel, Klei weg, tot het maken van oen aardappelonbcwaar- plaats en aan den lieer J. K. Kaan, Wicringcrwaard, tot het maken van een boerderij met woonhuis aan aan den Lot weg. Tooneel. Donderdagavond 21 Januari geeft het tooneelgezel- schap „Theater" uit Den Haag, onder leiding van Dr. Wijnand Frans een uitvoering in de zaal van den heer Kossen. Aanvang 8 uur. Opgevoerd zullen worden „Apostelspel", drama van Max Wcll, voor afgegaan door „Bietje", comedie in 1 bedrijf van Maurits Satte. BREEZAND. (Niet van onzen gewonen correspondent.) Zondagavond gaf dc zangvereeniging „Vriendschap" voor een stampvolle zaal een uitvoering in het café van den heer Jb. Borst. Onmiddellijk bij het eerste nummer kan men liooren, dat de zangvereeniging in den directeur, den heer Dc Wilde, een eminent lei der heeft. Men zou dc zangnummers in twee deelen kunnen verdoelen: een licht en een zwarder gedeel te. Van het eerste gedeelte dient vooral genoemd te worden: Groet aan den nacht, voor vrouwenkoor en van het zwaardere gedeelteAve Maria en Woudcon cert. Vooral dit laatste nummer eischte wat maat, rhytme en opvatting betreft, zeer veel van de zan gers. Het nummer was dan ook af. De crcscndo's en decresendo's werden steeds zeer juist uitgevoerd. Ook wat de afzonderlijke partijen betreft, waren ze allen goed in de zaal te hooren. Tusschen de zangnummers en na de pauze trad Daan Pool op, voor de meesten wel bekend. Daan heeft door zijn schitterende nummers het publiek als altijd aan zich doen boeien. Van de nummers dient vooral genoemd te worden: De onbekende soldaat, een anti-militairistisch stukje, dat speelt op het graf van den onbekenden soldaat te Parijs. Men kon mer ken dat dit stuk bij het publiek er in wou, dat het hen trok. Verder 7 stappen heen en 7 stappen weer, beschrijvende het leven van een gevangene in een cel. De vroolijke potpourrie 18511931 en tot slot: De Harmonie doet reterettet. Dit laatste nummer doet Daan kennen als de echte humorist. Het stukje werd gedaan in 't West-Friesehe dialect. De lach salvo's in de zaal getuigden wel hoezeer het er in wou. De Zangvereeniging en Daan hebben Breezand sa men een schitterenden avond bezorgd. De avond werd besloten mot oen zeer geanimeerd bal. VAN EWLJCKSLUIS. Een autobotsing. Een der passagiers ge kwetst Zaterdagsmorgen had op den afsluitdijk tusschen Van Ewjjcksluia en Wieringen, een verkeersongeval plaats, dat een eenigszins ongewoon verloop had. De N.V. Mij. „Wegenbouw" te Utrecht is daar n.1. be zig mei het verbreeden van den straatweg en heeft voor het vervoer der daarvoor noodige materialen (zand, be ton, enz.) meerdere zware vrachtauto's in gebruik, die gerege^I van en naar de ter hoogte van het Amsteldiep op den dijkberm aangebrachte opslagplaats heen en weer rijden. Een dezer vrachtauto's zou zich nu Zaterdagmor gen juist weer van dezen opslagplaats op den verkeers weg begeven, toen één der autobussen van den dienst der firma Naastepad uit de richting Van Ewijcksluis aankwam. De chauffeur van den vrachtauto, de heer W. Tiel uit Breezand, meende nog wel op den weg te kunnen zijn, voor de autobus ter plaatse zou aankomen. Hierin vergiste hij zich echter, want de bus, welke be stuurd werd door den heer S. Wilms van Anna Paulow- na, was gelijk met den vrachtauto op den plaats van uitrijden aangeland. Ziende, dat een aanrijding te vree zen was, werd door beide ohauffeurs sterk geremd, ech ter met dit gevolg, dat de autobus op de daar juist zeer slijkerige straat, omzwaaide en met den zijkant tegen de reeds stilstaande vrachtauto werd geworpen, waar door de zijde der autobus werd ingedrukt. In de bus wa ren, behalve de chauffeur, een zestal passagiers aanwe zig, waarvan één, een ongeveer 15-jarig meisje, juist op de plaats zat, waar de bus werd geraakt. Dit meisje nu kreeg hierbij een pijnlijke stoot in de zijde, zoodat het vermoeden gerechtvaardigd is, dat één of meer der rib ben zijn geraakt. Na eerst met de autobus van de firma Prins, die even na het ongeval voorbij kwam, naar Wieringen te zijn vervoerd, is zij vandaar dan ook onmiddellijk per auto naar het Marinehospitaal te Den Heidér overgebracht. De overige passagiers kwanjen met de schrik vrij. De vrachtauto had alleen eenige averij aan het spatbord opgeloopen, 7 IJ P E Vergiftiging te Schagerbrug. Met arsenicum. Zooals wij reeds hebben gemeld, was sinds eenigen tijd al het vee van den heer De Lange aan de Groot- sloot te Schagerbrug ziek en stierven twee koeien. De veeartsen wisten geen oorzaak aan te geven en wer den de magen der cadavers zooals eveneens reeds ge meld, opgezonden naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam en een groote dosis arsenicum daarin aangetroffen. Dus was arsenicumvergiftiging de oor zaak van de ziekte over de heele stal vee. Maar op welke wijze hadden de dieren dit binnen gekregen? Er werd voor een nader onderzoek inge kuild gras naar Rotterdam gezonden en wel inge kuild gras vanaf het land waar het lag en ingekuild gras dat reeds vanaf het land naar het erf was ge bracht en vanaf die plaats aan het vee werd ge voerd. De uitslag van het onderzoek in Rotterdam wijst uit, dat arsenicum is gevonden in het ingekuilde gras dat op het erf lag en niet in het ingekuilde gras dat op het land lag. Het vermoeden van moedwillige vergiftiging van het vee is hierdoor zeer veel ster ker geworden en komt steeds meer dc meening naar voren, dat door iemand in het ingekuilde gras op het erf arsenicum is geworpen, om zoodoende een deel van het vee te dooden. Gezien de hoeveelheid arsenicum, die zoowel in de magen der gestorven dieren als in het kuilgras is aangetroffen, mag het een wonder heeten dat niet alle dieren zijn gestorven. Het meest waarschijn lijke is, dat de beide gestorven dieren een flinke hoe veelheid van het vergif hebben binnen gekregen. Het spreekt vanzelf, dat nu alles zich zoo ontwik kelt, de politie de zaak in handen heeft genomen en alles zal worden gedaan om de daders van deze lage streek te ont maskeren. PETTEN. Zaterdagavond hield de vereeniging „Algemeen Be lang" haar eersten Nutsavond in dit seizoen. De zaal van den heer Vriesman was goed bezet, toen de voorzit ter zijn openingswoord sprak. De heer Geensen verzorgde de lezing. Eerst hoorden we enkele fragmenten uit „Van het Westelijk front geen Nieuws", die met de grootste aandacht gevolgd werden. De geestige schets van Nono „De visch wordt duur be taald", vond eveneens een dankbaar onthaal. Na een zeer gewaardeerd intermezzo van het bekende mandoline-trio, was het woord aan de jeugdige tooneel- speeisters, die zich goed van hun taak kweten en het publiek op aangename wijze bezighielden. Nog enkele kortere nummertjes en de voorzitter was inderdaad de tolk der aanwezigen, toen hij alle vrouwe lijke en mannelijke medewerkers dank bracht voor het gebodene. HARENKARSPET. DIRKSHORN. Zondag werd in de zaal van den heer D. Swager al hier onder leiding van den dansleeraar, den heer A. C. Staps uit Alkmaar, gegeven een Bal-Soirée. Zegge: „Soirée", welke zich echter in niets onderscheidde van een gewoon, woelig kermisbal, of het moest wezen, dat bij deze gelegenheid de dansvloer al spoedig werd bedekt met een dikke laag serpentines, wat de zaal een rom melig aanzien gaf. Ter variatie werd op het tooneel door eenige jonge meisjes, leerlingen van den danscursus, op verdienste lijke wijze een gedeelte uit een ballet uitgevoerd. Door den dichten rook in de niet geventileerde zaal waren de figuren en de aardige costumes niet behoorlijk te on derscheiden. Het orkest was goed. Wy hebben echter van een „Soirée" een andere voorstelling. WIERINGEN Ten overstaan van Notaris Obreen is in het openbaar verkocht in hotel Lont, op j.1. Zaterdagavond, het woon- en winkelhuis, met erf en aanbehooren van den heer P. Glim, gelegen aan de Klieftstraat te Hippolytushoef. Hoogste bieder was H. C. Engel voor f 2200. Het perceel werd op f 10 daarboven afgemijnd door C. de Boer, wel ke dus kooper werd voor f 2210. Op Zaterdagavond hield de Centrale Bond van Trans portarbeiders afd. Wieringen, een openbare propaganda- en feestavond in de zaal van den heer Jb. Bruul. De zaal was matig bezet. Nadat de Concordia-band enkele mooie nummers mu ziek had gegeven, opende de Voorzitter, de heer Bons, met gepaste woorden dezen avond. Vervolgens gaf spr. het woord aan de heeren B. en D* het Delftsche duo, welke met hun humoristische voor- drachten het eerste gedeelte van den avond vulde. Daar na hield de heer R. Laan uit Dordrecht een propaganda rede. Spr. zette den crisistoestand zeer duidelijk uiteen, met gevolg: de werkeloosheid der arbeiders. Onder wel ken toestand bijna geheel Europa gebukt gaat en dat in alle lagen der maatschappij merkbaar is. De staking in de Textielfabrieken braoht spr. sterk naar voren, deed tevens een oproep aan alle arbeiders om de bonden te steunen met een wekelijksche bijdrage, opdat de werk gevers hun wil niet kunnen doorzetten. Deze rede werd zeer begrijpelijk gehouden en hartelijk applaus volgde. Een verloting werd vervolgens gehouden van aardige cadeaux. Het reeds eerder genoemde duo verkreeg daar na weer het woord, welke het publiek op uitstekende wijze amuseerde met hun leuke en lollige liedjes. Vooral „Grootmoedertje" sloeg goed in. De concordiaband vulde de tusscbentijden met goede muziek en begeleidde tevens de zangstukjes. Ondertusschen hadden eenigen der aanwezige dames een collecte gehouden voor stakende vereenigingen, wel ke ruim f 20 opbracht. De Voorzitter dankte den spreker van dezen avond, voor zijn mooie rede, het duo voor hun optreden, de Concordia-band voor de muziek, en den heer Bruul voor het kosteloos afstaan van zijn zaal, en verder allen dank die hadden medegewerkt om dezen avond goed te doer slagen. Gezellig bal na besloot dezen avond.

Schager Courant | 1932 | | pagina 7