De Pachters in Noord en Zuid-Holland. Rooverbende overvalt trein in Spanje. Liefdesdrama Marktberichten. WIERINGEN. De muziekvereeniging „Harmonie" alhier zal voor nare kunstlievende leden een uitvoering geven op Zondag 31 Januari en op Zondag 7 Febr. Bij het te geven concert zal opgevoerd worden een blijspel in drie bedrijven: „Wie ben ik?" Vergadering van de ijsclub „Westerland" op j.1. Zater dagavond half acht, in café G. Omis Gz. te <ie Haukes, Aanwezig 20 leden. De Voorzitter, de heer A. Duijnker Cz., opende met een toepasselijk woord, en zegt dat de opkomst wel groo- ter had kunnen zijn. Het verheugt spr., dat hij voor het eerst den nieuwen voorzittershamer gebruikt. Deze is bij de gelegenheid van het vijf en twintig-jarig bestaan der vereeniging de vereeniging aangeboden. De secretaris wordt verzocht de notulen der vorige vergadering te lezen; deze worden na gelezen te zijn, onveranderd goedgekeurd. De penningmeester doet vervolgens rekening en ver antwoording. De heeren P. Doves Jbz., en M. de Haan Wz., hebben de bescheiden nagezien en alles is in keurige orde be vonden. Het saldo bedraagt f 323.37. Den penningmeester wordt dank gezegd voor zijn ac curaat en zuinig beheer. Hierna volgt bestuursverkiezing. Aftredende zijn de heeren Alb. Duijnker Cz., C. Omis Gz. en J. Koorn Sz. De twee eerstgenoemde heéren worden bij de eerste stemming met bijna algemeene stemmen herkozen. De volgende vrije stemming geeft als uitslag dat P. Ruiten burg Jbz. wordt benoemd. Allen nemen hunne benoeming aan. Bespreking contributie. Op voorstel van den heer KI. Hakvoort wordt besloten dit jaar, evenals vorig jaar geen contributie te heffen. Als het echter niet tot schaatsenrijden komt. De kas is goed gespekt, dus dan is dat wel mogelijk. Bij de rondvraag informeert de heer P. Ruitenburg hoe het staat met eventueel te houden ijsfeesten. Wordt geantwoord, dat dit door het bestuur wordt ge regeld, op een reeds eerder genomen besluit. Wordt in overweging genomen een ijsfeest of hard rijderij niet gelijktijdig te doen plaats hebben met ijsfees ten te Kleinesluis, omreden veel publiek daar dan heen trekt Verder is niets meer aan de orde en sluit voorzitter de vergadering met dank voor de aangename besprekin gen. Op den feestavond van den R.K. Volksbond, afd. Wie- ringen, welke op 6 Februari in café Veerdig zal worden gehouden, zal de tooneelclub St Hippolytus haar mede werking verleenen door op te voeren: „De verjongde Professor", vroolyk spel in 3 bedrijven. Ook niet-leden hebben toegang. Ponton gezonken. Zondagochtend is in de werkhaven te Den Oever waarschijnlijk tengevolge van lekstooten, een ijzeren ponton, waarop een hefkraan, eezonken, een en an der van het steenbedrijf der firma Bosker. Men is bezig met lichten. Uitvoering. Einde Maart geeft de Gemengde Zangvereeniging van „Land in Zicht", eene muziekuitvoering in de zaal van den heer Lont. De juiste datum wordt na der vastgesteld. De Catechisaties van „Land in Zicht", zijn weer begonnen, iederen Dinsdag van 7 uur voor jongens en meisjes van 12 jaar. De Bijbellezing begint weer Woensdag 20 Januari. Ten behoeve van het gegeven Kerstfeest voor Zuiderzeewerkers en arbeiders in de Wieringermeer, is nog aan giften ingekomen f?8.50 en eenige stoffe lijke blijken van belangstelling. Het tekort bedraagt nu nog f22.—, waarvoor de leider van het Kerstfeest, de heer Franck, herinnert aan zijn postrekening No. 159499. De kerkdiensten in de Kapel te Den Oever zijn tot en met 1 Februari vastgesteld op eiken Zondag morgen, voorm. 10 uur. Premlën gedood© zeehcmden- Bij Kon. Besluit van 29 December 1931 No 7 is be paald, dat m. i. v. 1 Januari de premie voor het dooden van een zeehond is teruggebracht van f 3 op f 2. Overwerkver gunningen. Aan de broodbakkers M. Kalf. S. Koorn en C. Tijsen Mz., allen te Den Oever, is voor een tijdvak van een jaar vergunning verleend om in hun bedrijven op Maandag bakkersarbeid te doen verrichten vanaf 12 uur middernacht. Jacht en visscherij. Gedurende het jaar 1931 zijn in deze gemeente 18 Jachtakten afgegeven, waarvan 17 groote en 1 kleine. Er werden 227 consenten afgegeven voor de kustvlsscherij en 37 akten voor binnenvisscherij aangevraagd. Gewetensgeld. Sedert de vorige opgaaf zijn opnieuw bedragen aan gewetensgeld gestort ten bate van de gemeente Wie- ringen en wel van f 40, f 200 en f 55. Bouwplannen. Voor rekening van de heeren D. Kop en P. van He- teren zal aan den Poelweg een dubbel woonhuis worden gebouwd door den heer M. Mulder Pz. te Westerland. Voor eigen rekening zal deze ook een timmerwerkplaats bouwen aan de Westerlanderlaan. Woningbouw ln 1931- Gedurende het jaar 1931 zijn alhier 95 bouwvergun ningen verleend. Het aantal in dit jaar nieuw gereed gekomen woningen bedroeg 48 (in 1930 59). Door sloo ping of verbranding verdwenen 5 woningen. Ontslag aangevraagd. De heer L. Spaander heeft m. i. v. 1 April 1932 ont slag aangevraagd als hoofd der school te Oosterland. Inspectie- Aan de in Juni a.s. te houden inspectie van verlof gangers zullen moeten deelnemen de militairen van de lichtingen 1920 en 1923. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht lich ting 1933 bedraagt in deze gemeente 40. J.V.O.-berichten. Voor de leden: Dinsdagavond acht uur jaarvergadering N.V., waar voor J.V.O. leden zijn uitgenoodigd; Donderdag half acht meisjeszanggroep Oosterland; Vrijdag half acht gymnastiek; Zondagmiddag drie uur bijeenkomst. Voor de adspiranten: groepen H en III bijeenkomsten op gewone tijden en plaatsen; groep I deze week geen bijeenkomst; Vrijdag half acht voor allen gymnastiek (gecombineerd met leden); Zondagmiddag half drie bij eenkomst Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Na grondige voorbereiding door het bestuur en een bijeenkomst, waar Dr. J. Hemelrijk van Bergen heeft gesproken, is alhier de oprichting tot stand gekomen van een voorbereidende klasse van de kaderschool Troelstraoord. Een viertal personen van Wieringen is bereid gevonden oih als leeraren voor de verschillende vakken op te treden (Ned. taal, boekhouden, staatsinrichting, economie), terwijl het aantal deelnemers, dat zich tot heden opgaf, 15 bedraagt een aantal, dat vermoedelijk nog wel zal stijgen. De les sen vangen aan op 22 Januari; tot en op dien avond kunnen zich nog nieuwe deelnemers opgeven bij het be stuur van het Instituut. Behoudens een kleine bijdrage in de noodzakelijke onkosten (f 0.20 per week) en een klein bedrag voor boeken, zijn de lessen gratis toeganke lijk. Dergelijke klassen bestaan reeds in verschillende groo- tere plaatsen; Wieringen zal de eerste plattelandsplaats zijn, waarop dit gebied een proef wordt genomen. Zondag gaf de Mandolinevereeniging O.K.K. alhier, directeur de heer P. Jongkind, een middagconcert in Concordia met bal na. De nummers werden zuiver en vlot afgewerkt. Het aanwezige publiek was nu juist niet aandachtig. Het bal was geanimeerd en het had een gezellig en rustig verloop. Om 10 uur ging ieder weer huiswaarts. WIERINGERWAARD Zondagavond hebben we wederom het groote genoe gen gehad het Van der Hilst ensemble uit Amster dam, voor ons te zien optreden in de zaal van den heer H. van der Woude. Al was de zaal niet zoo best bezet als we verwacht hadden en wat het gezelschap dubbel en dwars verdiende, toch waren ongeveer 100 personen aanwezig, om met volle teugen te ge nieten van de mooie kunst die gegeven is. Zooiets hoort men hier niet veel. Allereerst werd op verzoek nog eens gegeven „Ghetto" van Heijermans. Vooraf werd de strekking van dit aangrijpende stuk door den heer Van der Hilst uiteengezet, nl. hoe de oude blinde jood, de voddenkoopman, iedereen wantrouw de, hoe zijn zoon Rachel met Roos de christenmeid ging trouwen, enz., enz. Het uit drie bedrijven be staande stuk werd keurig vertolkt. Het publiek leef de mee Vooral het samenspel in het tweede bedrijf tusschen vader en zoon was aangrijpend mooi. Van meer komischen aard was de opvoering van ..De Gil", waarbij .i heer Van der Hilst zich als le klas acteur heeft laten zien. Voor en na de pauze werden door Mevr. Neke Hil- debrand een serie liederen gezongen, w.o. Zigeuner lied, Poolsch volks ed, Engelsche, Duitsche, Holland- sche en Boerenliedjes. waarbij ze op uitstekende wijze werd geaccompagneerd door den heer Kos uit Scha- gen. Met een mooie stem en zeer goede voordracht, werden de diverse liederen gezongen en het dave rend applaus na elk nummer was wel een bewijs, dat ze in den smaak vielen. Na de pauze werd ook nog opgevoerd: De man met de 40 vrouwen. Ook dit vond veel bijval. De moeder van mevr. Hildebrand. in onze gemeente woonach tig, zal het zeker prettig hebben aangedaan, dat haar dochter hier met zooveel succes is opgetreden. Na afloop zeide de heer Van der Hilst, het buiten gewoon prettig te hebben gevonden dat er nu ten minste te Wieringerwaard menschen zijn, die kunst weten te waardeeren. Bij een eventueel weder optre den. misschien wel met kermis, met een groot gezel schap, oopt hi* op een volle zaal. We zouden ge neigd zijn te zeggen, dat hij daar wel op rekenen kan. Eén ding moet ons uit de pen, n.1. het heen en weer geloop achter in de zaal en het openen en sluiten van de deur was èn voor de spelers èn voor het publiek zeer hinderlijk. Laten we dit voortaan zooveel mogelijk voorkomen. KOE GR A S JULI ANA DORP. Afd. Jalianadorp van de S.D.A.P. Zaterdagavond hield bovengenoemde afdeeling een huishoudelijke ledeenvergadering in het café ..Prins Hendrik" van den heer A. Kossen Het heeft er tegen woordig alle schijn van. dat men slecht bij de kachel vandaan kan komen, want meestal alle vergaderin gen zijn zoo slécht bezocht, dat men geneigd zou zijn te gelooven dat zij allemaal aan de griep of an derzins lijdende zijn. Op deze vergadering waren dan ook slechts 9 personen tegenwoordig. Bij ontstente nis van den Voorzitter, werd de door den 2den voorzitter, den heer F. C. Dirks geopend. Notulen waren nog niet aanwezig, daar de vorige secretaris deze nog niet had klaar gemaakt en de 2e secreta ris. de heer C. Korevaar, begon met een groot dos sier ingekomen stukken ter tafel te brengen. Daar onder bevonden zich onder meer een uitgebreide cir culaire van Den Helder I. handelende over verkrijg baar zijnde brochures, tooneelstukken. over de a.s. vergadering door den heer Duijs enz. Besloten werd. dit stuk nog aan te houden tot een volgende vergadering, daar heden zoo weinigen aan wezig zijn. Verder een exemplaar van het verslag van het Crisiscongres, dat nader behandeld zal wor den op de laatste afd. vergadering voor het congres. Van den partijsecretaris een mededeeling. dat het meerdere malen voorkomt dat vele leden voor hunne afd. vergaderingen de convocaties niet op tijd in hun bezit hebben en dan geen gelegenheid hebben ter ver gadering te gaan Dat komt bij ons niet voor, zegt de voorzitter, zoodot zulks voor ons niet van toepassing is. Nogmaals van Den Helder I een circulaire om lid te worden van den Kunstkring, deel te nemen aan de cursusvergaderingen over Gemeentepolitiek enz. Op gemerkt wordt, dat de hier woonachtige leden van den kunstkring nooit een convocatie daarvoor ont vangen. Hierover zal gecorrespondeerd worden. Van de N.V. ..De Arbeiderspers" een schrijven, om trent het ophalen van de abonnementsgelden voor Het Volksblad. Radiogids. enz. Verder wordt een op gave van het aantal werkloozen verzocht, waaraan zal worden voldaan. Aangedrongen wordt om te werken met de steunlijsten van het N.V.V. Verder wordt medegedeeld, dat het Partijcongres der S.D.A.P. op 26, 27 en 28 Maart a.s. zal gehouden worden in het Concertgebouw te Haarlem en kunnen eventueele voorstellen hiervoor ter bestemder plaatse worden ingeleverd. Vorts om op openbare vergade ringen met brochures enz. te werken. De lijsten voor de Int. Ontw. Conferentie te Genève zullen spoedig worden opgezonden. Tenslotte nog een circulaire van de Gewestelijke Prop. Federatie en toen kwamen de in te dienen congresmoties stuk voor stuk aan de beurt en na een zeer langdurige bespreking hierover werden deze op één na allen goedgekeurd om aan het congres te worden ingezonden. Het manifest voor de Vredesactie werd besproken en aangenomen. Besloten wordt een openbare crisisvergadering te houden op een nader te bepalen datum. Als spreker is hiervoor uitgenoo digd de heer Zwierstra te Enkhuizen. Daarna volgde de rondvraag en werd van gedach ten gewisseld aangaande het crisiscomité en daar men de meening was toegedaan dat deze crisis niet aan de arbeiders is toe te schrijven, daaraan niet mede te werken. Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting der vergadering. De Vereeniging „V.Z.O.S." zal hare jaarvergadering houden op Donderdag 28 Januari a.s. in het café .,'t Centrum" van den heer H. Veul. WARMENHUIZEN Vrijdagavond is in „Ons Huis" een vergadering be legd door een groep tuinders en boeren uit Warmen- huizen. De opkomst was zeer goed te noemen, want de zaal was bijna te klein om allen behoorlijk te herber gen. Ook vanuit Schoorldam en Krabbendam waren gemeentenaren opgekomen. De vergadering was alge meen van oordeel gezamenlijk en eensgezind te moeten optrekken om onze belangen te verdedigen op elk gebied Na langdurig beraadslagen werd besloten tot aanslui ting bij den Neutralen Bond van Boeren. Land- en Tuinbouwers. Voorts werd besloten verschillende voor stellen te verdedigen in de a.s. vergadering die 1 Febr. zal worden gehouden te Alkmaar. Aangedrongen zal worden dat géén bestuursleden en hoofdbestuursleden mogen zijn: leden van B. en W. en leden van een Vei- lingsbestuur en dat de N.B. als leuze zal voeren en pro- pageeren: een beffing van de inkomens boven de f5000. De leden spraken hun gevoelens uit: Wij moeten boven de politiek staanBovendien is besloten dat een 10- tal leden deel zal nemen aan de Demonstratie naar Den Haag, uitgaande van het Boeren-Comité. De kos ten hiervoor benoodigd zullen gezamenlijk worden ge dragen. De heeren D. Groet en K. Wildeboer zuilen voor incasseering zorg dragen Aan de demonstratie in Den Haag zullen deelnemen: K, Mink, D, Groet, S, Houtkooper, K. Half, W. Koorn, Jb. Vlam, B. Prins, D. Posthuma, C. Vlam en C. de Groot De nadruk werd vooral hierop gelegd, dat de Neu trale Bond staat op Anti-kapitalistisch standpunt Af keuring werd uitgesproken over een collecte van het Nationaal Steuncomité. Recht moet worden gedaan aan ons werkers geen gunst Tenslotte werden als bestuursleden gekozen de heeren: G. Groet, K. Wildeboer, B. Prins, P. Barsingerhorn en C. Mink. Verder zal voortdurend actie worden gevoerd op elk gebied. Om elf uur werd deze zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten. Zondagmiddag werd in café Slikker een biljartseance gehouden door den bekenden speler den heer v. d. Laan. De heer v. d. Laan speelde een partij met onzen plaats genoot, den heer Jn. Kuiper. Er zouden 600 oaramboles gespeeld worden met een voorgift van 450. De partij werd door v. d. Laan keurig gespeeld enin 17 beurten beëindigd, een gemiddeld dus van 35. Door den heer Kuiper werden 120 caramboles behaald, gemiddeld 7, dus ook tamelijk goed te noemen. Verder werden schitterende kunststooten uitgevoerd, die onder groote belangstelling werden gevolgd. ZURE ST-MAARTENSBRUG. Woensdagavond wordt in een samenkomst bij den heer J. M. Tolsma Jr. alhier door den heer J. J. Ruijs een gedachtenisrede uitgesproken. Voor bijzonderheden verwijzen we naar een adverten tie in dit nummer. LANGEND IJ K Bij de tuinbouwvereeniglngen, aangesloten bij de Lan- gendijker Groentencentrale is thans de vraag aan de orde of het lidmaatschap zal worden verlengd. De ver eeniging te St Pancras heeft besloten een afwachtende houding aan te nemen. ZUIDSCHARWOUDE. Heden(Zondag)middag had een damwedstrijd plaats tusschen de clubs uit Den Helder en Damlust alhier. De uitslag was. dat Den Helder won met 2115. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen zijn van gemeentewege eenige werkeloozen aan het baggeren, op het Zuideinde der gemeente. Wel een bewijs dat dit punt de volle aandacht heeft van het college van B. en W. Door de tooneelvereeniging „Jong Leven" is een nieuw stuk in studie genomen, 1*1. „De Erfgenamen van Ra- bourdin", blijspel in 3 bedrijven van Emil Zola. Wij hopen dat het Jong Leven gegeven zal zijn dit stuk spoedig in te studeeren, opdat wij binnen korten tijd een paar mooie avonden tegemoet kunnen zien. BOERDERIJ. Het Hoofdbestuur der Hollandschc Maatschappij van Landbouw heeft in zijn laatst gehouden verga dering de positie besproken, waarin de pachters in Noordholland en Zuidholland verkeeren. Mot waar deering is kennis genomen van de houding van vele verpachters, die, den nood, waarin de pach- terrs zijn komen te verkeeren begrijpende, aanmer kelijke reducties op en verlagingen van pacht ge geven hebben. Toch zijn er nog vele gevallen, waarin dit niet is geschied. Zeer zeker zullen zich ook gevallen voor doen, waarin de verpachter van de pacht moet le ven en moeilijk tot verlaging kan overgaan, doch er zullen ook gevallen zijn, waarin de verpachter nog niet doordrongen is van den waren toestand in het boerenbedrijf, terwijl hij wellicht niet weet bij wien hij onparlijdige voorlichting kan bekomen. Steeds staat het Secretariaat der Maatschappij te hunner beschikking om voorlichting te verstrekken. Het adres is Anna Paulownastraat 20, Den Haag. Om zoo gewenscht ook verdere diensten te kunnen bewijzen bij de vaststelling van een redelijke pacht, besloot het Hoofdbestuur een kleine commissie te be noemen, die zoo spoedig mogelijk zal nagaan of tot het instellen van pachtcommis'sies voor Noordholland en Zuidholland n worden overgegaan. De Commis sies zullen het pachters-, zoowel als het verpachters- element moeten bevatten en op verzoek van pachter en verpachter hun bemiddeling kunnen verleenen. Tot leden dezer commissie van voorbereiding zijn benoemd de heeren D. de Boer Dzn., te Stompetoren, J. Blaauboer te Schagen, Fl. den Hartog te Hoog- Blokland.. De Commissie heeft zich met andere provinciale organisaties in verbinding gesteld, waar reeds zoo danige pacht commissies werkzaam zijn, om van de aldaar opgedane ervaring te profiteeren. Verscheidene goederenwagons geplunderd. V.D. verneemt uit Madrid: Zaterdagavond heeft een bende van ongeveer 50 man, kort voordat de trein een Madrileensche voor stad binnenreed, een uit Barcelona komenden goe derentrein overvallen en door steenworpen en schoten tot staan gebracht. Met groote snelheid braken de roovers verscheidene wagons open en plunderden deze. Hun buit brach ten zij met een gcreedstaanden vrachtauto in veilig heid. Het onmiddellijk door de politie ingestelde on derzoek is tot dusverre zonder resultaat gebleven. GASONTPLOFFING DOOR TRAGISCHEN OORZAAK. V.D. verneemt uit Keulen: Een zware gasontploffing verwekte Zondagavond tegen 8 uu bij de bewoners van KeulenRiedl groo- ten schrik. Een aldaar woonachtig 39-jarige oorlogs invalide, die aan chronische ontsteking van knie- en handgewrichten leed, had besloten een eind aan zijn lijden te maken, aangezien hij de pijnen niet meer verdragen kon. Hij sloot zich in de keuken op en opende de gaskraan. Toen eenigen tijd later zijn vrouw thuiskwam en de keuken wilde binnengaan, vond zij die gesloten. Een medebewoner van het huis verzocht zij behulpzaam te willen zijn bij het openen van de deur. Nauwelijks was men hierin ge slaagd of een hevige ontploffing volgde, waardoor de vrouw en de medebewoner tegen den grond ge slingerd werden. De man werd zwaar gewond, de vrouw bleef ongedeerd. De oorlogsinvalide werd dood gevonden. De geheele woning is verwoest. SPAANSCH WATERVLIEGTUIG EXPLODEERT. 2 dooden, 3 gewonden. V.D. verneemt uit Madrid: In de militaire lucht haven Mar Chia, bij Melilla, in Spaansch Marokko, is het watervliegtuig Dornier 19 bij het bijvullen van brandstof geëxplodeerd. De onderdeelen van de vlieg machine beschreven een hoogen boog door de lucht, en twee monteurs, die daarbij in zee vielen, verdron ken. Drie soldaten, die zich op een hulpboot bevonden, liepen zware brandwonden op. Wat de« borstel is voor U» te Arnhem. Meisie door haar vroegeren verloofde n* geschoten. De dader zichroli door ht hoofd geschoten. Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft zich in nabijheid van Arnhem een liefdesdrama afgeepeti Omstreeks dien tijd begaf zich de 23-jarige M. t\ wonende te Gendt. gem. Bemmel, die in dienstbetrt U king is te Arnhem over het Malburgsche veer ooit hezoek aan haar ouders te brengen. Toen zij de ovt zijde van den Rijn bereikt had en zich op den di naar Huissen bevond, stond plotseling haar vroeds- verloofde. Gr. J.. uit Doornenburg. voor haar en lot onverwacht een 4-tal schoten uit een revolver. E> der schoten raakte haar in de hand. terwijl het lu ste schot haar in het hoofd trof. Ernstig gewot, stortte zij ter aarde. De dader, meenende dat z'n vrof ger meisje gedood was, richtte het wapen op ij£ zelf. Hij was bijna onmiddellijk een lijk. w De schoten in de nog omstreeks dien tijd rustiz w omgeving, deden de bewoners van het nabijgeligi. woonhuis opschrikken. Toen men zich naar buiie ni spoedde, vond men de twee hevig bloedende per*. 9 nen op den dijk liggen. Onmiddellijk werd de poli» gewaarschuwd, henevens de burgemeester van Hu» sen, op wiens grondgebied het drama zich afspeelfe Dezen verschenen weldra ter plaatse, vergezeld ui f* den geneesheer uit Huissen. die hij den 25-jarin J. den dood vaststelde. Per autobrancard, die inmif st dels was gerequireerd. werd de zwaar gewonde mt, tl( B., die evenwel nog bij kennis was, naar het St. Eli sabethsgnsthuis overgebracht. Het lijk van J. wer: door de Huissensche politie in beslag p nomen. De toestand van mej. B. was Zondagavond vrij «n stig. Vermoedelijk zal operatief moeten worden inp grepen. f Naar nog nader wordt gemeld, heeft mej. B. eenip a; maanden geleden de verloving met den schipper! verbroken. Om een ontmoeting met haar vroegere verloofde te voorkomen, was zij geruimen tijd ok naar haar ouders in Gendt geweest. Zondagmorp meende zij het voor den eersten keer te kunnen ti h gen, doch haar vroegere verloofde scheen lont te hei ben geroken en was er in den vroegen morgen op ui z< getrokken om zijn snood plan te volvoeren. AARDSCHOKKEN IN ITAUS. V.D. verneemt uit Rome: In Carina (provitó Udine) en verschillende omliggende plaatsen, zij-*r den nacht van Zaterdag op Zondag aardschokh die ongeveer 3 seconden duurden, waargenomen. I bevolking snelde in panischen schrik de huizen i In enkele dorpen werden huizen beschadigd. Pt soonlijkc ongelukken hadden niet plaats. k tf F k ALKMAAR, 16 Jan. g. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoen prijzen als volgt: 4 paarden f 80130, 1 melkkoe, p tf noteering: 14 nuchtere kalveren (slacht) f 5—18. 33 ji houders f 20—23. 20 schrammen f 1620, 26 biggen weken) f 69. 1 bok en geit f3. ik ALKMAAR, 16 Jan. f Op de heden gehouden piepkuikenmarkt waren gevoerd: 41 kisten en 1 korf, waarvan de prijzen ft —0.75 per Kg. Handel vlug. f ALKMAAR, 19 Jan. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voc i fabrieksboter le soort f 0.600.70, 2e soort f 0.5O-6I eieren (groothandel) f 3.504, eendeleren f 3.50. i ALKMAAR. 10 Jan. Aanvoer: 175000 kipeleren: 5658 Kg. t 3.604, 58- Kg. f 3.80—4.10, 60—62 Kg. f 4—4.30. 62—64 Kg. f 4.26- kleine eieren 5055 f 3.103.70, 7000 eendeieren f t' —3.60. I WIERINGEN. 10 Jan. j Aanvoer aan den vischafslag: 31 balen wulken f 11* 21.20, 480 balen kruikels f 1.705.45, alles per baal. k NOORDSCHARWOUDE. 18 Jan. Aangevoerd: 1800 Kg. uien: gele nep f 9.20. driellnp j; f 8.60. uien f 8.50—8.60. grove uien f 7.60—7.80. 9600 Ti f roode kool f 1.10—1.50. 2e soort f 0.60—0.70, 13200 Kf.2 j witte kool f 1—1.40, 2e soort f 0.60—1.20, 2600 Kg. gt< kool f 0.60. WARMENHUIZEN, 16 Jan. Aangevoerd: 34100 Kg. roode kool le kw. f 0.60—11 2e kw. f 0.60-6.80. 8475 Kg. gele kool le kw. f 0.60-U 14500 Kg. witte kool le kw. f 1—1.50. 2e kw. f 0.60-4* - 10.000 Kg. uien: drielingen f 7.80—8.10, uien f 8.70-tl grove uien f 7.10—8, 550 Kg. bieten f 0.60—1.40. WARMENHUIZEN, 18 Jan. Aangevoerd: 2150 Kg. roode kool le kw. f 1.80, 2« k* f 0.60. 1900 Kg. D. witte kool le kw. f 1.10, 2e kw. f 6?. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Jan. Aangevoerd: 44000 Kg. roode kool f 0.602, ld. do* schot f 0.60—1.30, 17000 Kg. gele kool f 0.60—1.30, 18W Kg. Deensche witte kool f 0.80—1.40, 18000 Kg. uien f 8J 9.10. grove uien f 6.907.90, drielingen f 88.20. ALKMAAR. 18 Jan. Andijvie f 0.805.20, Bloemendaler kool f 0.80—2J boerenkool f 0.803.70, gele kool f 0.801.50, groene koe f 0.80—1.30, kropsla f 2.20—4.10. knolselderie f 1.60-3.6 1 roode kool 1 1.802.50 per 100 stuks, prei f 1.60—6.6 selderie f 1.60—2.60. wortelen f 2.40—9.40 per 100 ba uien f 4.60—9. per 100 Kg., witlof I f 5—7, II f 2—4 J* 100 pond, spruiten f 0.301.15 per zak. ALKMAAR, 18 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer prijzen als volgt: 59 vette koeien f 160—310, handel nu tig; 8 vette kalveren f 50—90, vette kalveren per K{ f 0.80—1.10. 21 nuchtere kalv. (slacht) f 618, 708 vttJ varkens (zware) per Kg. 2834 cent. Handel matig. AMSTERDAM, 18 Januari 1932. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 4.605.25, ld. bi»: wen f 4.50—5, ld. bl. eigenheimers f 3.703,75, id. fó industrie f 2.90—3.10, id. Eigenheimer f 3.50—3.75, 'i Blauwe poters f 2,25—2.50, id. bonte poters f 2.25—2-S id. Bevelanders f 33.20, Vlaamsche Zand-eigenhein»1 f 33.30, IJpolder eigenheimers f 3.203.30, id. Bravol f 44.50, id. blauwe eigenheimers f 3.703.75, id. B* velanders f 33.10. Anna Paulowna zand f 33.50, Hik legommer zandaardappelen f 33.50, Castricumsche aardappelen f 3.503.75, Drentsche eigenheimers 2.10- j 3.50, Flakkeesche eigenheimers f 3.754, id. eigenh. J» j ters f 2.90—3, Spuische eigenheimers f 3.904, id. eigznl poters f 33.10, Friesche borgers f 3-203.50, id. 61 borgers f 3.703-75, id. Friso f 2.103.10, Limburgse!» i Industrie f 2.40—2.60 per H.L. f J AMSTERDAM, 18 Januari 1932. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 50 vette koel en, waarvan de prijzen waren: le kw. 7578 ct.. 2e k« 6674 ct., 3e kw. 5464 ct., mindere soorten 4450 per K. slechtgewicht; 60 melk- en kalfkoeien f 210—® c per stuk; 128 vette kalveren 2e kw. 6470 ct„ 3e k* 5262 ct. per Kg. levend gewicht; 48 nuchtere kalvertf f 6—12, 67 schapen f 18—23, per stuk; 970 varken» vleeschvarkens 90110 Kg. 3940 ct, zware varW 3839 ct., vette varkens 3638 ct, per Kg. slachtgf- 56 paarden f 60130. Akn het abattoir werden aangevoerd 13 wagons t slacht© runderen uit Denemarken.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8