es =J Bont Allerlei. Installatie van Burgemeester P. Pluister O.'i Zaterdag 23 Januari 1932. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 9008 kwalileH. t» neun gen Malversaties te Breda. grootste klok Londen. Zoo kan het niet langer! Boerderij Jet voo,. Meubelen 3e eerste 't afroep In de gemeente Obdam. Een orediet beschikbaar gesteld van 1100.000.—. De Raad der gemeente Obdam heeft zich unaniem uitgesproken voor een tuinderscrediet van f 100.000. D> gemeente zal hiervan f30.000 beschikbaar stellen, terwijl men f70.000 van het rentelooze rijks voorschot hoopt te krijgen. De crisis in den landbouw. Adres van oud-leerlingen van landbouw scholen. Aan den Minister van Binnenlandscho Zaken en Landbouw, den Ministerraad en de Tweede Kamer is, namens meer dan 8500 oud-leerlingen van landbouw scholen en -cursussen een geteekend adres verzon den, waarin er op wordt gewezen, dat de rampspoe dige daling van de prijzen der landbouwproducten den nood onder de landbouwers voortdurend doet I stijgen; dat. gelet op de hoogte van de vaste lasten, die^op'het landbouwbedrijf drukken, hier beperking van de productie veel minder mogelijk is dan in de nijverheid: dat de steeds voortgaande bemoeilijking van den uitvoer onzer landbou -producten krachtige tegenmaatregelen eischt; dat verruiming van den afzet dier producten op de bmnonlandsche markt een dringende noodzakelijkheid zal blijken; dat maat regelen ter verhooging van de prijzen van deze pro ducten op de binnenlandsche markt onontbeerlijk zijn; dat daarnaast verlichting va., de lasten, die op het landbouwbedrijf drukken, niet zal kunnen wor den gemist' dat de landbouwende stand, die in de oorlogsjaren ons volk heeft, gevoed, thans od ons volk een dringend beroen doet om hulp in den nood. Den minister wordt verzocht alle maatregelen te f willen bevorderen, die dringend noodig zijn om te voorkomen, dat de landbou ende stand in Neder land ten onder gaat. Continge iteering vleeschinvoer gevraagd. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comité heeft het volgende telegram aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gericht: „In verband met talrijke verzoeken onzer organisaties inzake spoedige hulp aan de in nood verkeerende veehou- dersbedrijven, verzoeken wij Uwe Excellentie onver wijld tot contingenteering invoer vleesch over te gaan." Jaaro en1* Tomaten naar Engeland. Invoerrechten vastgesteld. Een Reuter-telegram uit Londen meldt, dat de En- gelsche minister van Landbouw een nieuwe veror dening heeft afgekondigd, volgens welke op tomaten twee pence per Engelsch pond (454 gram) invoerrecht wordt geheven tusschen 1 Juni en 31 Juli en een penny tusschen 1 Augustus en 31 October.' Denemarken paraat. i tlimai rel e.e MAAI De Deensche landbouwers vragen hun regeerinq opzegging van het handelsver drag met Duitschland. Naar Reuter uit Kopenhagen meldt, heeft het be stuur van de Deensche verecniging van Landbou wers, (die 150.000 leden telt) Donderdag t. d. regeering en den Rijksdag een adres gericht, waarin op oogen- blikkelijke opzegging van bet handelsverdrag tus schen Denemarken en Duitschland wordt aangedron gen; dit wegens de verhooging door Duitschland van het invoerrecht op boter, waardoor in het bijzonder de Scandinavische landen getroffen zijn. Deensche ministerraad besluit zich in verbinding te stellen met den landbouw L tv stappen tegen het Duitsche boter- tarief. Uit Kopenhagen ontvangt het „Hsbl." nog telegra fisch bericht, dat Donderdagmiddag een vergadering is gehouden van den raad van ministers, waarin het besluit werd genomen, dat de .regeering zich in ver binding zal stellen met den vertegenwoordiger van den landbouw ter bespreking van de vraag, welke stappen door Denemarken zullen worden gedaan in verband met de verhooging door de Duitsche regee ring van het invoerrecht op boter. Tot het voeren van deze besprekingen met den landbouw zijn aangewezen de ministers van Buiten- landsche Zaken en Landbouw. Angst voor het huwelijk. Wanneer een jonge man. die men niet goed meer voor een kind kan houden, midden in den nacht aan alle huisbellen trekt, op alle venster roffelt en bo vendien nog het hoogste lied uitgalmt, dan kan deze jonge man ervan verzekerd zijn. dat op een gegeven «ogenblik de politie opduikt, die het jongemensch zonder respect voor zijn medeburgers, prompt in zijn kraag pakt en meeneemt naar het politiebureau. Dat is volkomen normaal en het gebeurt in iedere stad of dorp, waar men zijl. dorst nog met een andere vloei stof dan water lescht. Wat echter kortgeleden in Milaan gebeurd is, is niet zoo heel alledaags en van zelfsprekend en daarom is het wel do moeite waard het te memoreeren. Toen de Milaansche politie haar nachtelijke controletocht door de stad maakte, zag ze in een der straten een jongen man, die diep in de olie scheen, oftewel smoordronken scheen te zijn, want. zijn gedragingen konden zelfs door de aller liefste grootmoeder niet voor normaal gehouden wor- -den. Zoo probeerde hij o.m. een lantaarnpaal te ont wortelen en toen dit niet, ging, begon hij op zeer kernachtige wijze tegen het, arme ding uit te varen. Het gekste vond de arme jongen, dat do agenten unaniem de partij van den lastigen lantaarnpaal ko zen on hem op gebiedenden toon te verstaan gaven, met dergelijken onzin op te houden. Wat tengevolge had, dat de woede van den jongen man zich tegen de dienaren van den heiligen Hermandad keerde. Men zal begrijpen, dat dezen zich niet lang door den nachtelijken woesteling lieten uitschelden en verlang den, kort en goed zijn papieren te zien, terwijl hij weigerde, zijn naam te zeggen. En alsof hij op deze vraag gewacht had, beet hij zijn belagers toe: „M'n P£Pieren heb ik thuis gelaten, en jullie kunnen (Wat de politieagenten konden, maken wij liever met duidelijk.) Hetgeen weer tengevolge had, dat de agenten den lastigen rustverstoorder in zijn nek na men, en hem naar het bureau voerden, waar hij zooals dit ruziemakers betaamt, het verdere gedeelte ONZE KAASEXPORT. Een vergelijking tusschen 1930 en 1981. De Kamer vaii Koophandel te Alkmaar heeft de uit- voercijfers der kaas uitgewerkt. De totale uitvoer van alle Nederlandsche kaassoorten was in 1931 7.3 millloen K.G. minder dan in 1930, en de waarde in 1931 5.7 mil lloen gulden minder dan in 1930. Bij de militaire administratie. Twee of ficieren en twee onder-ofiicieren gear resteerd. Bij de militaire administratie in het garnizoen te. Breda zijn onregelmatigheden ontdekt. Een officier en twee onder-officieren zijn gearresteerd. In verband met dezelfde feiten is ook in Den Haag een officier in arrest gesteld. Er is n.1. aan het. licht gekomen, dat in het gar nizoen te Breda bij den dienst der administratie een uitgebreid systeem bestaat van het geven en aan nemen van steekpenningen. Vermoed wordt, dat nog meerdere arrestaties zul len volgen. De militaire en de rijkspolitie stellen een nauwkeu rig onderzoek in, dat zich over verscheidene jaren uitstrekt. Ook eenige Bredasche leveranciers zijn bij deze onregelmatigheden betrokken. Het onderzoek is nog niet beëindigd. van En de beroemdste. De Londensche correspondent van de Msb." schrijft: De beroemdste klok van London is natuurlijk Big Ben. Zij is waarschijnlijk de beroemdste klok ter wereld. „Westminster klokken", die een tijdlang ook buiten Engoland zoozeer in de mode geweest zijn, dankten haar naam hieraan dat haar „chime", haar klokkenspel, hetzelfde was als dat van Big Bon. het uurwerk in den toren van het Paleis van West minster, het parlementsgebouw. En sinds de radio bijna algemeen geworden is. zijn de Big Bon klokken nog beroemder geworden, want honderdduizenden luisteren eiken nacht naar haar galmen. Big Bon is niet alleen de beroemdste, maar ook do grootste klok van Londen. Dit laatste zal zij niet lang meer blijven. Op een afstand van weinige hon derden meters is het stalen geraamte van het. Shell- Mex building, op de plaats waar vroeger het ver maarde hotel Cecil stond, thans voltooid. Het mas sieve gebouw wordt bekroond door een stompen klokketoren, en daarin zal binnen twee maanden een klok ,-wordcn aangebracht, welke nog 30 inches (75 c.M.) grooter zal zijn dan Big Ben. Een denkbeeld van dat uurwerk kunnen de Lon- denaars zich thans reeds vormen, want sinds 'n week of twee is. ten behoeve van proefnemingen, een loozo wijzerplaat aan het stalen geraamte van den toren bevestigd. De middellijn van de nieuwe klok zal 25 voet (7Vè m.) groot zijn. Er zullen twee wijzerplaten zijn, één gericht naar het Zuiden en één naar het Noorden. De platen worden zóó geconstrueerd dat men op zoo groot mogelijken afstand den tijd zal kunnen afle zen. Personen met normale oogen zullen op de hoog gelegen Hamnstead Heath in het noorden, en vanaf het Chryata! Palace in het zuiden de Shell-Mex klok kunnen raadplegen. De wijzers en de uurcljfers zullen zwart zijn, en afsteken tegen een achtergrond van witten Portland steen. De minutenwijzer zal 11 voet 6 inch (ruim 3.4 M. lang zijn; de gr. otste breedte zal 2 voet 3 inch (0.6 M.) bedragen. Elk uurcijfer zal een oppervlakte van ongeveer 4H vlerk, voet hebben. Men hoopt de accuratesse van het elcctrisch in werking gestelde uurwerk ook onder de ongunstigste weersgesteldheid op minder dan een halve seconde per week te kunnen verzekeren. Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rug en spieren, door urinestoornissen. hoofdpijn en duize ligheid, door afgematheid, terneergeslagenheid en uitputting uw werk niet doen kunt. Deze verschijn selen zijn dikwijls de eerste waarschuwingen van verzwakking der afscheidingsorganen. Van de gezondheid en kracht dezer organen hangt uw welzijn af. Zijn zij verzwakt, dan hoopen urine zuur en andere schadelijke stoffen zich op, welke rugpijn, spit, waterzucht, graveel en blaasstoornissen veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanaf heden Foster's Rugpijn Pillen te gebruiken. Dit speciale middel werkt rechtstreeks op de betreffende organen, neemt de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u we der spoedig flink en gezond zult voelen. Bij alle drogisten enz. k f 1.75 per flancon. van den nacht op een houten brits mocht doorbren gen. Wakend, of slapend, zooals hij dit zelf verkoos. Hij prefereerde slapen, en zonder ertoe te zijn ge bracht zijn naam te zeggen, sliep hij in, en zijn roes uit. Den volgenden morgen om tien uur bracht men hem voor den commissaris. Maar hoe verbaasd stond men te kijken, toen de woesteling van den nacht zich voordeed als een uiterst correct jongmensch, dat heel beleefd allo hem gestelde vragen beantwoordde. Hij zeide, de 25-jarige Mario Tuminelli te zijn, en gaf alle inlichtingon die bij nadere informatie stipt klop ten. Toen men klaar was met do ondervragingen, vroeg hij op zijn beurt uiterst beleefd, hoe laat het was. En toen men hem den tijd noemde, loosde hij een diepon zucht, en zei, alsof het hem een pak van het hart was: „Goddank, de morgen is om." De com missaris vroeg natuurlijk, wat hij met die verzuch ting bedoelde, en toen kwam de aap uit de mouw. De heele geschiedenis van den vorigen nacht was door Mario in scène gezet. Met opzet was hij zonder papieren van huis gegaan, omdat hij wist dat hij. wanneer men hem er naar vroeg, zeer zeker ingepikt zou worden. Hij had zich dronken gemaakt en was toen op straat kabaal gaan maken, en alles liep, zoo als hij het zich had voorgesteld. Inderdaad word hij opgebracht. En waarom nu dit alles? Omdat hij dien morgen zou trouwen, maar spijt had gekregen en het huwelijk met het meisje niet aandurfde. Dat het geen katje was, om zonder handschoenen aan te pakken, waarmee hij in het huwelijksbootje zou stap pen, bewijst het feit, dat hij haar niet durfde zeggen, liever niet met haar te willen trouwen. En toon had hij er bovenstaande geschiedenis op verzonnen. Want, zoo redeneerde hij, geen enkel net meisje zal met een man willen trouwen, die den nacht voor de bruiloft stomdronken langs de straat loopt en door de politie wordt ingerekend. De angst voor het huwelijk (met het bewuste meisje althans) zat wel diep bij dezen jongen snoodaard. Een anecdote uit Marokko: Op een goeden dag beval de Sultan van Marokko zijn groot-vizier een lijst aan te leggen van alle ge vallen van krankzinnigheid die in zijn rijk voorkwa NIEUWE N I E DO B P Vrijdagmiddag te half 2 had de installatie plaats van den heer P. Pluister tot burgemeester van Nieu we Niedorp. Onder de talrijke aanwezigen, die zich te ongeveer half twee in de raadzaal verzamelden, merkten we naast het raadscollege o.m. op de collega's van den nieuwen burgemeester, de heeren K. Breebaart Dz., burgemeester van Barsingerhorn. J. Koster, burge meester van Winkel, D. Hoogenboom, burgemeester van Hoogwoud, Mr. D. Breebaart. Dz., burgemeester van Callantsoog, met hunne dames, de heer A. de Ridder, secretaris der gemeente Winkel, de heer Pastoor van den Burg, het R. Kath. Armbestuur, de heer en mevr. Dr. Maats, de heer Meijer, directeur der gasfabriek, mej. Van der Molen, ambtenares ter secretarie, familieleden van den heer burgemeester, vrienden en kennissen. Enkele bloemstukken van den raad en van Fa milie Maats hadden aan de toch reeds zoo gezellige raadzaal een fleurig aanzien gegeven. De officieele raadsvergadering. De Voorzitter, de heer Jb. Kooij Cz. opent de ver gadering met een woord van welkom en zegt dat de reden waarom deze vergadering is belegd, bekend is en spr. verzocht den raad zich uitsluitend tot de in stallatie van den burgemeester te bepalen. Nadat de Secretaris, de heer P. Haringhuizen, anededeeling heeft gedaan van de ingekomen missi ves, meldende de benoeming tot burgemeester van deze gemeente vnn den heer P. Pluister en het bericht van den heer Commissaris der Koningin van de be- eediging. De Voorzitter verzocht den Secretaris, den heer Pluister te willen binnenleiden en nadat aan dit ver zoek is voldaan, gaat de Voorzitter tot installatie van den nieuwen burgemeester over. Spr. doet dat in de volgende bewoordingen: Geachte Heer Burgemeester, Het is mij een aangename taak U als onze nieuwe burgemeester hier ter plaatse welkom te heeten Toen Uwe benoeming bekend gemaakt werd, geloof ik dat zij vrijwel algemeen met instemming werd verno men. Men kende U en wist dat wanneer iets tot stand gebracht moest worden steeds op Uwe mede werking en werkkracht gerekend kon worden. Wat mij zelf betreft, in de ongeveer 6 jaar, dat ik met U als wethouder heb samengewerkt, heb ik U steeds lec- ren kennen als iemand met een goeden kijk op de dingen en groote belangstelling voor zaken van al gemeen belang, als iemand dus, waaraan de ge meente met gerustheid haar belangen kan toever trouwen. Ik heb dan ook zoover mij dat mogelijk was Uwe benoeming bevorderd. Dat U geen gemakkelijke taak wacht, behoef ik U eigenlijk niet te zeggen. In den laatsten tijd( toen U als loco-burgemeester fungeerde, hpeft U reeds ruimschoots met die moeilijkheden kennis gemaakt. men. Onverwijld zette de minister zich aan het werk er na eenige dagen bracht hij zijn heer de lijst. De Sultan wierp er een blik in en dc eerste naam, dien hij op de lijst las, was zijn eigen. Gelukkig voor den vizier was de Sultan dien middag in een groot moedige stemming, en hij vroeg dus alleen, waarom zijn doorluchtige naam hoven aan de lijst prijkte. „Heer", was het antwoord, „men heeft mij ver teld. dat. ge twee onbekende kooplieden een som gelds ter hand hebt doen stellen, om schoone paarden voor u te koopen. Nooit ziet ge de paarden, noch uw geld terug." „En stel het geval, dat ik wel een van beide zaken terugzie?" was de wedervraag ~an den Sultan, „hoe zult ge u dan weten te verontschuldigen?" En de vi zier ontving van zijn Heer een blik. die niet. veel goeds voorspelde. „Heer der Heeren". zei de man, „Ik zweer u, in dit geval zal ik uw naam tesfond uit- wisschen en den naam der kooplieden ervoor in de plaats zetten." De 'aatste overlevende uit de Negerhut van Oom Tom. In een klein onaanzienlijk huis in de stad Mobile, in den Noord-Amerikaanschen staat Alahama, leeft de laatsto neger die tientallen jaren geleden met eenige honderden van z;' i lijdensgenooten aan boord van een slavenschip van Afrika naar Amerika over gebracht werd. Dit laa 'te. offer van den Amerikaan- schen slavenhandel vierde onlangs zijn 94sten ver jaardag. Hij is de eenige overlevende van de 309 zwarte slaven, die van het latste transport der lo vende. zwarte waar, vóór de opheffing van den slaven handel overgebleven is. Aan een verslaggever gaf de oude neger een beschrijving van zijn toenmalige belevenissen. Tot zijn achttiende jaar leefde Guido in den Congo, ongeveer 200 mijlen van de Afrikaansche kust ver wijderd. De stam, waartoe hij behoorde, noemde zich Tarkari en onderscheidde zich van de andere stam men door haar werklust en goede zeden. De wilde Dahomeyernegers overvielen op zekeren dag het Tarkari-dorp, richtten een bloedbad aan en namen de jongens en meisjes gevangen. Onder de gevange De werkloosheid en de nood der tuinders zijn ern stige vraagstukken, waarvoor alleen verbetering van den algemeenen toestand een oplossing kan brengen. Toch zal U met den steun van den raad en in overleg met de organisaties van arbeiders en tuinders, van wier goeden wil wij ons overtuigd houden, een zoo goed mogelijke regeling moeten vinden. Hopen wij, dat de ongunstige omstandigheden, waaronder wij leven, zich spoedig mogen herstellen. Dan zal ook Uw werk zeer worden verlicht en zal U met meer Kracht kunnen arbeiden aan den vooruitgang van inzc gemeente. Voor 't oogenblik eischt de nieuwe provinciale weg Uwe volle aandacht. Dat deze weg voor onze gemeente spoedig tot stand komt. is voor de werkloosheidsbe strijding van groot belang. Achter het dorp omgaande biedt hij onze gemeente verschillende mogelijkheden. Dat U mag slagen in hetgeen gij U van 't burgemees tersambt hebt voorgesteld, en dat U voor onze ge meente mag zijn ccn goed burgemeester, een waar dig opvolger van Uw te vroeg heen geganen voorgan ger. In vertrouwen hierop overhandig ik U den amtbsketen. als teeken Uwer waardigheid en draag de leiding der vergadering verder aan U over. De rede van Burgemeester Plnister. M H.. In de eerste plaats wil ik beginnen met een woord van eerbiedigen dank te brengen aan Hare Majes teit. de Koningin, dat het Haar heeft moge behagen mij tot burgemeester dezer gemeente te benoemen, aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw en den Hoogedelgestrengen Heer Commissaris der Koningin in deze provincie voor hun voordracht en aanbeveling. Wanneer ik dan thans voor het eerst in mijn nieu we ambt voor U sta, dan gaan als vanzelf mijn ge dachten uit naar hem wiens plaats ik ga innemen en die midden in zijn werk, dat hem lief was, door een wreede kwaal werd weggerukt. Burgemeester Visser had een warm hart voor de gemeente en voor de ge meentenaren en heeft met veel opofferingen zijner zijds de gemeenschap gediend. Zijn nagedachtenis zal nog lang in Nieuwe Nie dorp in dankbare herinnering blijven voortleven. Gedurende 8 jaren en vooral tijdens het burgemees terschap van den heer Visser heb ik zeer nauw met hem samengewerkt en toen ik dan ook in October il. plotseling met de waarneming van het ambt werd belast, stond ik daardoor niet geheel vreemd tegen óver de zaken. Doch mijne heeren de heer Kooij heeft er zoo even reeds op gewezen deze bestuurstaak is den laatsten tijd. aanmerkelijk verzwaard. De nood der tijden, die het bestaan van breede la gen der bevolking aantast, geeft veel zorg en terecht zal samenwerking tusschen het Gemeentebestuur, openbare bestuurslichamen en organisaties meer dan ooit noodig zijn. Gelukkig kunnen wij constateeren, dat de bereid willigheid daartoe alhier in ruime mate aanwezig is, zoodat mede daardoor steeds een behoorlijke op lossing is gevonden, zelfs in moeilijke en zeer on voorziene gevallen. Van U Gemeenteraad vooral heb ik hierbij de volle medewerking gehad, waarvoor ik zeer erkentelijk ben. Ook in het vervolg zullen U en bet College van Burgemeester en Wethouders belangrijke en ingrij pende besluiten moeten nemen, besluiten waarvan de uitvoering mij wel eens veel zorg zullen kunnen baren. De secretaris, de heer Haringhuizen, die mij in de afgeloopen weken met raad en daad terzijde stond, zal dat ook, daar vertrouw ik volkomen op, blijven doen en mij daardoor die zorg belangrijk verlichten. Evenzoo houd ik mij overtuigd, dat de ambtenaresse ter secretarie, mej. v. d. Molen, haar ijver en accu ratesse zal blijven aan den dag leggen en ook de heer Strijder, de veldwachter tevens opzichter, zijn werk zal blijven voorzetten, zooals wij dat tot heden van hem gewoon zijn. Ook met anderen, die werk zaam zijn bij de gemeente of in min of meer verwij derd dienstverband staan, hoop ik dat de verhouding steeds goed zal zijn. Ik wil mij thans richten tot mijn vriend, wethou der Kooij, en hem dank brengen voor de hartelijke wijze, waarop hij mij zooeven heeft toegesproken, voor het vertrouwen dat uit die woorden te beluiste ren viel en vooral ook voor de wijze, waarop hij mij den laatsten tijd overal in heeft gesteund. Den heer Olie. tijdelijk wethouder, breng ik ook gaarne een woord van dank voor zijn bijstand Van de burgerij heb ik de laatste weken veel sym pathie ondervonden. Dit geeft mij den moed. al zijn de tijden ook donker, mijn ambt toch met opgewekt heid te aanvaarden. Critiek op mijn werk zal niet uitblijven, dat het dan echter opbouwende critiek zij. Ook kwesties zullen niet altijd vermeden kunnen worden, deze ontstaan zoo gemakkelijk, wanneer het nen bevond zich ook Gudio. Als een kudde vee werden de gevangenen naar de kuststad Whydah gedreven en in een barak opge sloten. Drie weken later liep de schoener van Ka pitein Bill Forster, den Amerikaanschen vrijbuiter, de haven binnen en nam de levende waar a\n boord. Meer dan 300 geboeide menschen waren er in de laad ruimte van het schip in benauwde lucht en zonder licht tezamen gepc. -t. Éénmaal ir de drie dagen slechts werden de gevangenen groepsgewijs naar het dek gebracht om de stijf geworden ledematen uit te strekken en een beetje frissch" lucht in te ademen. De reis duurde 70 dagen. Aan Alqbama's kust wer den de slaven aan lard gezet en alle aan plantage- bezitters verkocht. Cudio moest hard zwoegen als slaaf op een katoen plantage, totdat de Amerikaansche burgeroorlog hem vrij maakte. De goede fee van den keizer. Keizer Hiro-Hito van Japan, die kortgeleden aan een moordaanslag ontsnapt is, kan zich erop beroft- men. dat hij steeds geluk gehad heeft. Het is n.1. reeds de vierde keer dat er een aan slag op hem werd gepleegd. In 1921, toen Hiro-Hito nog erfprins was, werd een bom op zijn weg geworpen, maar hij ontplofte te vroeg en doodde den bommenwerper. In 1923 schoot een zoon van een parlementslid een geweer op hem af, toen hij in zijn rijtuig zat. De kogel brak het glas van het rijtuig, zonder Hiro-Hito te raken. De aan valler werd gepakt en ter doof vei'oordeeld. In 1926 stormde een boedhistische priester, gewa pend met ?en dolk, op den auto van den prins aJL maar hij werd intijds gepakt. Nimmer werd Prins Hiro-Hito gewond, en zijn fleg ma, of, wanneer men het liever zijn Oostersclie onbe wogenheid wil noemen, is bijna legendarisch gewor den. Er bestaat beslist een goede fee voor den Japan- schen jr> er!

Schager Courant | 1932 | | pagina 9