V DE LAATSTE RIT. Radioprogramma H VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. I L ZITTING VAN VRIJDAG 22 JANUARI- TERNAUWERNOOD AAN VERPLETTERING ONTKOMEN. De 36-jarige vrachtrijder Jan M. uit Bergen, die zich met zijn vrachtauto op 15 October op den onbewaakten tramoverweg aan den Kanaaldijk bevond op het moment dat een lokaaltrein in aantocht was, ontkwam nog juist bijtijds aan een dreigende vermorseling door vol gas te geven, zoodat het ongeval met eenige materieele schade aan den auto afliep. Door den machinist echter werd tegen Jan M. proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van artikel 11 van het Spoorwegreglement en stond hij de vorige week terecht. Het feit moest ver dachte natuurlijk toegeven, doch hij beweerde tevens, dat het uitzicht ter plaatse destijds werd belemmerd door eenige goederenwagens, die na het ongeval direct verwijderd waren. Den Kantonrechter was het ook opgevallen, dat de toestand bij den overweg niet altijd voldeed aan de eischen van veiligheid en achtte Z.Ed. het hooren van den verbalisant-machinist noodzakelijk. Bij de heden voortgezette behandeling werd de ma chinist Teijen gehoord, die verklaarde alle middelen ter waarschuwing te hebben aangewend. In verband evenwel met de voor verdachte ongunstige omstandigheden werd hij tot slechts f 5 boete of 5 dagen veroordeeld. WAS HET BIER OF SLIB? f 60 boete en 1 jaar gerequireerd. intrekking rijbewijs In ons aanvangsnummer van ons rechtsverslag der vorige week werd de aandacht onzer lezers gevestigd op den persoon van den 25-jarigen heer Piet K, 'n ge fortuneerde stamhouder van een aan de Noordervaart, gemeente Oterleek. woonachtig landbouwer, welk jong- mensch in de gelukkige omstandigheid verkeert, de di verse levensvermakelijkheden geregeld te kunnen bijwo nen, waarbij een solide motor, door hem met bewame hand gereden, hem een niet. te versmaden assisentie verleent. En deze benijdenswaardige jongeman nu, na zich in den avond van Zondag 13 December aangenaam verpoosd te hebben in de comfortabele dancing der Alkmaarsche „Harmonie", had zich omtrent het mid dernachtelijk uur op zijn onafscheidenlijke motor bege ven naar het bekende semi-dorp Stompetoren, alwaar ln het café van den heer Kamsteeg, annex bal- en too- neelzaal ondanks het vergevorderde uur, dank zij de ons inziens al te soepele bepalingen der landelijke politie-verordeningen. dans- en drankgenot nog onge hinderd kon worden geschonken. Na ook in deze inrichting van vermaak eenigen tijd vertoefd te hebben, wilde de heer Pieter K. zich op zijn .motor huiswaarts begeven, doch bleek volgens de mee ning van den brigadier Talsma, die hem dien nacht met zijn bijzondere opmerkzaam had vereerd, niet in staat geacht deze motor behoorlijk te besturen, zooals de brigadier had geconstateerd uit het feit, dat de heer Pieter K., na op onzekere wijze te zijn weggereden, bij het nemen van een bocht kwam te vallen en onder zijn motor terecht kwam. Geen hulpvaardige hand werd uitge stoken om hem te helpen, want de stemming scheen niet zwaargeladen van hulpvaardigheid, maar toen de heer K. na zelf weer opgekrabbeld te zijn. weer wenschte weg te rijden, werd hem zulks door den brigadier belet en op diens lastgeving de motor in een bewaarplaats opgeslagen. De brigadier echter, bij wien al reeds gedu rende geruimen tijd ernstige bezwaren waren opgerezen omtrent de motor-uitstapjes van den heer K., meende thans termen te hebben gevonden om tegen hem proces verbaal op te maken ter zake overtreding van artikel 22 B der motor- en rijwielwet, luidende: Het is den bestuurder van eeft motorrijtuig of rijwiel verboden daar mede te rijden op een weg of een rijwiel pad, terwijl hij verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig of rijwiel naar behooren te besturen. Ter zake deze overtreding \gas de heer K. dan de vorige week als verdachte voor den Kantonrechter ge dagvaard en verscheen hij aldaar met zijn juridischen vertrouwensman mr. C. A. de Groot als verdediger. Door verdachte werd ontkend in zoodanigen al coholhoudenden toestand te hebben verkeerd, dat hij on machtig zou zijn geweest zijn motor te besturen. De oorzaak van zijn val moest worden gezocht in den glibberigen toestand van den weg, waardoor het motor rijwiel bij het nemen van een bocht was geslipt. Voorts werd door verdachte geinsinueerd, dat vermoedelijk door kwaadwilligen de stuurpen was vastgezet, waar door natuurlijk het nemen van een bocht onmogelijk was gemaakt. Door den brigadier werd de mogelijkheid van slippen ontkend en evenmin had verbalisant, zelf ook motor rijder. bemerkt dat de stuurpen vaststond. Verdachte had na den val, zonder zelfs zijn motor, die was blijven doorloopen, af te zetten, willen doorrijden. De briga dier was toen tusschenbeide gekomen en had het voort rijden belet. De wijze waarop verdachte had gereden, TEUTTTETON NAAR HET ENGELSCH. 10. „Is dat al een oude dame? Een goed mensch is hij toch; de moderne jongelui zouden dat niet voor een oud mensch over hebben. „Mr. Wrighton is zelf niet meer zoo jong." „U moet niet vergeten, dat ik vijf en zestig ben. En hij is drie en dertig, heeft hij mij zelf gezegd. Dus dat vind ik jong maar u. met uw achttien jaren ze ker oud!" „Ik dacht ook. dat hij al tegen de veertig was." „Dat komt. hij heeft al heel wat gehad in zijn leven. Zijn ouders heeft hij, als 't ware, voor zijn oogen zien verdrinken, toen hij een jaar of vier, vijf was. Toen kwam hij in huis bij een oom. met wien hij het niet vinden kon. Zijn verloofde is gestorven. Veel geld bezit hij ook niet" Dolly zou.met den mai/trein naar Londen reizen; on derweg zou zij het huis weerzien, waar zij nog met haar vader gewoond had: Marston Court Dit was dezelfde mailtrcin, waarmee ka.pitein Vastaed had gereisd, die verdacht werd van den moord op Herbert Bartie op den avond na dat stormachtig on derhoud op Marston Court Het was koud. Dolly was wel goed ingepakt, maar de raampjes waren stijf bevroren. Viermaal stopte de trein, eer ze Marston bereikten. Bij de vijfde halte deed Dolly het portier open, om eens rond te kijken op het haar zoo bekende station. Hoe dikwijls had zij daar op het perron gewacht met haar vader, als ze een eind ver weg uit jagen of uit visschen gingen. Zou de stationschef en het andere personeel er nog zijn? Zij vergat, dat het maar acht maanden geleden was, dat ze Marston verlaten hadden; maar dat komt, voor haar was er zooveel gebeurd in dien tijd. Een besteller, dien ze kende, kwam aan het portier. „Drew!" riep ze. „Is u dat, miss? Wel, ik ben blij, dat ik u eens zie. Hoe maken uw moeder en zuster het? Wij missen u allen zéér op de plaats." „Gaat het iedereen goed? Hoe is het met...?" was door den brigadier door een schetskaart aangege- I ven. Een viertal getuigen a décharge, waaronder een jonge dame uit Beemster, die met den heer P. K. tevoren hadden geconverseerd, beweerden geen alcohollschen invloed aan hem te hebben bespeurd, ook niet n a den val van den motor, toen hij later met hen was opge wandeld. Verdachte beweerde voorts zélf den motor in den stal te hebben gezet. Een knecht van den ouden heer K., vader van ver dachte. den Zeeuwsch-Vlaamschen heer Vital de Koek, verklaarde, gehoord te hebben, dat de brigadier, toen deze den zoon van zijn patroon, de „citaosie" (dag vaarding) beteekende, had gezegd dat hij Piet K. net zco lang zou zoeken, dat zijn rijbewijs werd ingetrokken. De brigadier, onmiddellijk van repliek dienende, ver klaarde niet te hebben gezegd. Piet K. te zullen zoeken maar hem wel gewaarschuwd te hebben, het noodig te achten, indien Piet doorging onder den invloed van ge noten biertjes motor te rijden, dat hem zijn rijbevoegd heid werd ontzegd. Overigens verklaarde de brigadier nimmer te hebben opgemerkt, dat verdachte gebruik maakte van sterken drank en hij voorts in normalen toestand geacht kon worden een zeer bekwaam motor rijder te zijn. Na het verhoor der gedagvaarde getuigen, werd het door ambtenaar en kantonrechter wenschelijk geacht alsnog 2 door den brigadier Talsma genoemde personen, die het gebeurde hadden bijgewoond, den rij wielbewaarder Leegwater en zekeren heer H. Volstra, als getuigen te dagvaarden en alzoo de verdere behan deling der zaak uitgesteld tot heden. Alstoen werden alsnog gehoord de heeren M. Leeg water. stalknecht en H. Volstra, fabrieksarbeider, wier getuigenis niet in het voordeel van verdachte kon wor- den geacht. De heer Ambtenaar beschouwde den ver dachte. voornamelijk op grond van diens overmatig bier gebruik. als een gevaarlijk rijder en vorderde f 60 boete of 60 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Mr. C. A. de Groot leverde een uitvoerig pleidooi, concludeerende tot vrijspraak, subsidiair een straf in verhouding met de geringheid fler overtreding. Door den heer Kantonrechter werd de uitspraak bepaald op 5 Febr DE VRIENDELIJK WUIVENDE VERKEERSAGENT. Een garagehouder uit Burgerbrug. de heer J. G. N- werd in den avond van 1 Nov. te Alkmaar tweemaal op den bon gecalligrapheerd. ten eerste omdat hij de Koorstraat met zijn luxe wagen bereed, zonder dat dit rijtuig van twee brandende koplampen was voorzien en secundo, omdat hij niet had gereageerd op het door een politie-agent gegeven stopsein. De heer N., de vorige week beleefdelijk op de morgen-audiëntie van den Kan tonrechter genoodigd, kon alstoen het lichtgebrek niet tegenspreken, maar wel ontkende hij opzettelijk nage laten te hebben zijn wagen te doen stoppen. In de opge stoken politiehand had hij niet gezien een ambtelijk gebaar, maar slechts een beleefdheids-geste. De verba lisant ontbrak, dus kon deze definitie, waarop het be kende Italiaansche spreekwoord: Se non vero, bene trovato, misschien kon worden toegepast niet met re denen van wetenschap worden weersproken, zoodat tot aanhouding en verhoor van den verbalisant werd beslo ten. Gedurende de voortgezette behandeling werd echter wel den indruk gevestigd, dat de heer N., die bezig was een leerling-chauffeur te instrueeren. niet opzettelijk had doen doorrijden, ten einde een bekeuring te ont duiken. Hij kwam er dus tamelijk goedkoop af met 'n boete van f 4 of 4 dagen en 'n dito-dito van f 6 of 6 dg. NIET VERSCHENEN GETUIGEN VOOR DEN POLI TIERECHTER TER VERANTWOORDING GEROEPEN. Voortdurend blijven ter terechtzitting gedagvaarde ge tuigen wederrechtelijk weg, welke absentie dikwerf even ongewenschte stagnatie in de behandeling der strafza ken veroorzaakt. Het strafwetboek geeft echter wel twee artikelen aan om dergelijke nalatigen te straffen en zoo stonden heden successievelijk een viertal personen ter zake overtreding van artikel 444 terecht. Artikel 192, dat een misdrijf is en waarop alleen gevangenisstraf is gesteld, had men maar buiten beschouwing gelaten. In de eerste plaats dan was het een kelner, de heer H. J. Burksen, die had moeten verschijnen op 12 Oct. in een zaak, betreffende verduistering uit Bergen, Deze heer werd veroordeeld tot f 4boete of 4 dagen. Vervolgens verscheen een Duitsche dame, mevrouw G. W. V., geboren K. uit Haarlem, die eveneens getuige nis had moeten afleggen in dezelfde strafzaak contra den kelner Hendrik A., ook haar werd f 4 boete subs. 4 dagen opgelegd. De Amsterdamsche koopman J. K., welke had moeten verschijnen als getuige in een strafzaak tegen een café houder uit Anna Paulowna en van geen belangstelling had blijk gegeven, werd eveneens met f 4 boete of 4 dagen gestraft Eindelijk was de reiziger Corn. T. uit H.H.-Waard de pisang omdat hij op 5 October niet present was in een mishandelingszaak tegen Piet G. Aangezien deze spijbelaar al bijzonder veel pech kon annonceeren, werd hij met extra consideratie behandeld en veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. Als men echter maar wil onthou den, dat de kantonrechter ook zestig gulden boete op kan leggen. Hier begint het! Voorkom Gorgel droog met 7jtlgf&C*£ Doozen 25. 45 en tS En Dolly noemde een heele rij namen achter elkaar op. „Allemaal goed, Miss, behalve met ouwen Lewdes, die is den dag vóór Kerstmis gestorven. Maar nu moet ik weg. miss." En toen fluisterend: „Er is zeker nog niets ontdekt betreffende den moord?" „Niets." Jk heb er nog eens goed over nagedacht en ik ge loof toch altijd, dat die officier het heeft gedaan." „Maar die is denzelfden avond nog naar Londen ge gaan." „Er is wel een manier om terug te komen, al staat die nu ook niet in het spoorwegboekje aangegeven. Die mail stopt in den regel even buiten Londen bij Cresworth en die terugkomt doet dat meestal ook. Nu, ik zal mijn vrouw vertellen, dat ik u gezien heb." Hij sloot het portier en ging. Het was nu ijskoud in den coupé. En doordat zij zoo druk in gesprek was ge weest met dien besteller, had zij vergeten, haar water stoof opnieuw te laten vullen. Nu zou de trein niet meer stoppen dan na anderhalf uur. Wat had Drew ook weer gezegd?... Dat het mogelijk was geweest voor den man, die verdacht werd van den moord op Herbert Bartie, dat hij in den nacht naar Marston Court teruggekeerd was. De verdediging van kapitein Vastaed had juist berust op de onmogelijkheid van dien terugkeer. Het leed geen twijfel, dat hij met den mailtrein had gereisd tot een afstand van dertig mijlen van Londen. Dit had Mr. Ca- rew bewezen. Maar als de treinen uit de verschillende richtingen stopten en elkaar ontmoetten in Cresworth, dan kon hij van den eenen in den anderen trein zijn overgestapt en zoo denzelfden weg terug zijn gegaan. Het onopgeloste vraagstuk van den dood van Herbert Bartie had haar nog dikwijls gekweld. Van dat oogen- blik af dateerde haar tegenspoed. Het station Lessington, waar Mr. Carew kapitein Vastead verlaten had. was nu voorbij. Dit werd geacht de laatste halte te zijn vóór Londen. Als Drew nu gelijk had, dan zou Cresworth binnen een paar minuten be reikt zijn. Ging de trein nu al niet wat langzamer?... Dolly verkeerde in de grootste spanning. Ja, daar hield hij stil! Nu was het de vraag, of de andere mail op het station stond. Het was één uur in den ochtend. Een paar bestellers stonden op het perron. Dolly riep tot den een: „Is de mailtrein uit de andere richting al aan?" „Neen, maar die zal er over een minuut zijn." „Vertrekken wü nog vóór dien tijd?" „Neen, een paar seconden later, anders is de weg niet veilig." „O, negen van de tien keeren. Daar is hij al!" Dolly telde eens de seconden, dat de treinen van TER ERNSTIGE WAARSCHUWING VOOR WIELRIJ DERS MET VERBLINDENDE VERLICHTING. ART. 22 MOTOR- EN RIJWIELWET ZAL WORDEN TOEGEPAST! Een 22-jarige smidsknecht uit Schermerhorn stond op grond van het feit, dat hij in den avond van 4 Oc tober per rijwiel had gereden en gebruik gemaakt van een lantaarn met verblindende verlichting, waarvan een automobilist veel last had ondervonden, heden als pre cedent terecht. De verdachte beweerde dat jongens aan zijn lamp hadden geklungeld, doch dit kon niet belet ten. dat hij werd veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. By volgende gevallen zal echter deze straf worden ver zwaard. Wielrijders moge zich dit voor gezegd houden. GEEN KINDERSPEELGOED. De 19-jarige „koopman" W. J. B. te Bergen werd in den nacht van 17 December na afloop van een grandi oos bal te Schoorl aangetroffen in het bezit van een dolk, met als heft een geprepareerde bokkepoot. Dit ge vaarlijke speelgoed werd hem afgenomen en procesver baal opgemaakt. De kantonrechter zei tegen (lezen dolk drager, toen hij heden wegens overtreding der wapen wet terecht stond, dat hij wel voorgoed afscheid van het moordtuig kon nemen. Opgelegd werd 6 gulden boete of 6 dagen en het wapen verbeurd verklaard. ZIJN PARABEL HAD TWEE ONGELIJKE BEENTJES. De expediteur M. K. uit Borgen, deftig In 't zwart gedoscht, had zich op 16 December te Castricum sohul- dig gemaakt aan overtreding van artikel 27 der mo tor- en rijwielwet Hij was namelijk niet in staat aan de rijkspolitie te toonen. zijn rijbewijs, omdat hij zulks had vergeten. Volla Tout! Gevorderd werd f 5 boete of 5 dagen, wat verdachte zeer onbillijk vond, omdat het hier een onwillekeurig verzuim gold. Als U.Edele uw bril vergeet, doceerde de heer K.. dan kunnen ze u daar toch ook niet voor straffen, niet waar? De heer kantonrechter repliceerde goedmoedig dat deze vergelijking niet juist was en veroordeelde den philosoof tot slechts f 3 boete of 3 dagen. „BELASTING" IS NOOIT EEN POPULAIRE INSTELLING. De vrachtrijder P. den H., uit Broek op Langendijk, was 18 Dec. toen hij zich met zijn vrachtauto te Cas tricum bevond, aangehouden door de rijksverkeerspo- litie. die zijn auto ging meten en constateerde dat de belasting, die slechts mocht bedragen, 1533 kilo. wel 2050 bedrag. De vrachtrijder werd geverbaliseerd, stond heden terecht, had zeer vele bedenkingen, wenschte heel wat voorlichtingen, die hem niet verstrekt konden worden en werd ten slotte veroordeeld tot f 7 of 7 dag. DE WETTELIJKE STRIJD- OM EEN LANDPAD TE SCHOORL Ook Schoorl heeft momenteel zijn question bruiante in den vorm van een juridischen strijd om het bezit van een landpad. De landman. Dirk Zw„ aldaar had ir. de maand October 1931 gemeent een einde te maken aan de faciliteit om voetgangers gebruik te laten maken een pad over zijn land en dezen weg afgezet door de hekpoortjes die van beide zijden toegang gaven aan Jan en alleman, stevig vast te zetten. De gemeente echter, die zich door jarenlange usance reeds onbetwistbaar eigenares waande, van dit landpad, nam geen genoegen met deze eigenmachtige afsluiting en knipte de afsluitingen weer open, na ingewonnen Juridisch advies. De heer Zw. evenwel gaf ook niet toe, dooh was wel bereid om in de onderhandeling te treden. De gesloten wapenstilstand mocht echter niet tot een blijvende vrede leiden. Na Nieuwjaar werden de vijandelijkheden weer geopend en heden had de kantonrechter, na een druk ken morgen, een middagzitting bestemd om dit landpad proces in behandeling te nemen. De heer Dirk Zw. verscheen dan als de verdachte! die zonder toestemming van het bevoegd gezag op 12 Oct een openbaren landweg had versperd en als getui gen waren gedagvaard Baron von Fridag, benevens de heeren Bern. Beemster en Jacob Boschman, gemeente naren, die konden verklaren, dat zij steeds vanaf hun prille jeugd ongehinderd gebruik hadden gemaakt van dit landpad. De heer Boschman kon vertellen, dat de vorige eigenaar, de heer Simon den Das. eenmaal had geprobeerd het pad af te sluiten, doch de toenmalige burgemeester Peek had deze afsluiting doen verwijderen en verder was er niet meer over gesproken. Burgemeester Von Fridag. zwaar gewapend met ka dastrale legger der wegen, openbare kaar der wegen, enz., deelde mede dat dit pad genaamd Achterpad of Binnenweg, by menschheugenis steeds was bestemd voor doorgang voor iedereen en het was van gr-^*'» Ke- teekenis voor de gemeente, dat dit pad voor de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, dat dit pad als zoodanig niet voor het publiek verloren ging. Getuige rele^perde voorts nog dat van gemeentewege vonders waren aan gebracht weerskanten op het perron stonden; die tijd was meer dan voldoende voor een flinken man, om over te loopen En zoo kwam Dolly tot de conclusie, dat Vastead dien nacht nog teruggekomen was en dat hij Herbert Bartie vermoord had. HOOFDSTUK XI. Tegen den ochtend kwam zij eerst in Londen aan. Twee bestellers wachtten op den mailtrein. Ze werden dadelijk in beslag genomen door twee heeren, die eer ste klas reisden. Daar stond Dolly nu, verstijfd en verkleumd van de koude, met haar bagage op het perron. Ze wenkte een kruier, maar die scheen haar niet te zien. Troosteloos ging ze op een koffer zitten, en moede als zij was, stond haar nu toch het huilen nader dan het lachen. Daar kwam iemand op haar af: een lange, stevig ge bouwde man, met een bontjas, waarvan de kraag tot over de ooren opstond. „Uw trein is wat vroeg en ik ben een minuut te laat", zei Wrighton en zijn donkere oogen keken precies in de hare. „Ja", zei Dolly, die niets anders wist te zeggen. Al zou zij ook nooit geloofd hebben, dat zoo iets had kunnen plaats vinden ze was nu echt blij, dat ze hem zag. „Hoe kwam uw familie er toe, om u 's nachts alleen te laten reizen? En dat nog wel met zoo'n koud. Ik zal u met een taxi naar Kin ga Cross laten brengen. Daar zult u dan weer eenigszins verkwikt de reis aanvaarden kunt" Hij riep een taxi aan en ze stapten in. Hij deed zijn bontjas uit en sloeg haar die over de knieën. „Zijn dat nu schoenen voor zulk weer!" zei hij boos. En na een paar minuten: „Wordt u nu wat warmer?" „Ja, wel een beetje." Hij hielp haar uit de taxi en in de wachtkamer op Kings Cross brandde een knappend vuurtje. Ze wist niet, wat een moeite het had gekost, om dit gedaan te krij gen. Er werd haar een beker dampenden bouillon ge bracht, en, toen ze dien langzaam uitgedronken had, begon be zich weer wat behagelijker te gevoelen, en ging zij er zich over verwonderen, dat Wrighton zoo precies den tijd van aankomst had geweten, waarop ze het hem toch ook weer kwalijk nam, dat hij zich de vrijheid had veroorloofd, haar te halen. Na eenigen tijd kwam hij in de wachtkamer, blauw van de koude, en ging zijn handen en voeten bij het vuur warmen. Dolly keek naar hem met een uitdrukking op het gezichtje van: „Wat doe je hier eigenlijk?" „Er ia nergens anders vuur. Dat is de reden, waarom ik u dus kom storen," zei hij. Zij antwoordde niet De ambtenaar van het openbare ministerie, die deze zaak een speciale studie had gemaakt, haalde in'* omvangrijk requisitoir verschillende arresten aaa Raad en andere hoogero rechtscolleges. Waar dit reeds meer dan 30 jaren was gebezigd als algea^ wandelweg, en door den eigenaar nimmer verzet aangeteekend tegen het feit, dat dit pad op den der wegen werd aangeduid, als openbaren weg, daar de ambtenaar de meening toegedaan, dat de gemeent haar recht stond en vorderde spreker veroordeeline J1! den heer Dirk Zw. Waar het echter hier betrof een erf cipieelen kwestie en aan den heer Zw. nleta in Zjjn deel kon worden ten laste gelegd, daar meende de aw tenaar met het requisitoir een zeer geringe boete»* 1 gld. subs. 1 dag hechtenis. Mr. Langeveld uit Alkmaar, verdediger van den -# dachte, stelde aan de hand van de nieuwste uitsprai van den Hoogen Raad vast. dat een weg of pad ali-* doordat de overheid het onderhoud heeft overgenojnT' op deze wijze eigendom der gemeente kan worden? overneming van het onderhoud dateert van den w sten tijd en verdachte heeft zich daartegen verzet 0i grond van het feit, dat de eigenaar verzuimde zich test het plaatsen van den weg op den legger der wegen verzetten, is de weg z.i. nog geen openbaar eigende 1 geworden. dag Pleiter laakte het ln het gemeentebestuur, dat etb t*Titi poging om bemiddelend op te treden door de halssta» mi rige houding van den burgemeester mislukte en oce deelde het niet geoorloofd zich zonder schadcloosstelüa n den eigendom van verdachte toe te eigenen. TensJot* vroeg pleiter vrijspraak. De kantonrechter zaJ over 14 dagen uitspraak do«« m WOENSDAG 27 JANUARI. HILVERSUM (1875 K V.A.R.A.: 6.45 en 7.ÓLichaamsoefeningen o.l.v. G. KI» rekoper; 8.00 Gramcir.onmuziek^'.P.RO. 10.00 Mom» wijding. V-A.R-A.: 10.15 Uitend voor arbeiders ina Continubedrijven; 12 00 Tijdsein cn Septet o l.v. U Br.i 145 Rustpoos zender: 2.15 Onze Keulen door P. J. Kq' Jr.; 3.00 Cello-recital door Henri van Fr&ag; 3.30 Ho» spel „De Tooverstaf'. op te voeren uXor het VAfiJ tooneel; 4-30 Gramofoonmuziek; 5.10 Vraaghalfo»3 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart: 7.00 Popti concert door het Septet o-l.v. Is. Êyl; 800 Voordrvr door Willem van Cappellen; 8-15 Muziek van der uitzending uit Amsterdam; 10.00 Uitzending van fe Alg. Ned. Bond van Handels- en kantoorbedienden; 16j Concert door het VARA-Orkest; 11.00 Persberichtenul Vaz Dias; 11.15 Concert. HUIZEN (298 lt»' N.C.R.V.: 8.00 Schriftlozing; 8.15 Morgenconcert; 51»' Zang door Dameskoor; 10 30 Korte Ziekendienst Da. K Prins; 11.00 Harmoniumbespeüng; 12.00 Por. berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 1230 Tijdsein^ zang; 2-00 Gramofoonmuziek; 2.30 Lezen van Chr. tuur; 3.00 Hendriks Trio; 4.30 Gramofoonmuziek (f' Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 5.00 deruurtje; 6.00 Uurtje voor de landbouwers: 7.00 (k serie; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbur* 800 Uitzending uit het Concertgebouw te AmsteHW VOO Nfl gels< dag spre geni: gestt vang Ui' te st deel( Een dag aflef deze maa 10.30 Gramofoonmuzeik. 6-10 Concert door het Omroeporkest Gramofoonmuziek: 11.50 Middagconcert; 3. door het Norag-orkest; 9.50 Concert. HAMBURG (371É eest van Hannover;«f. 3.50 Cos* RG (47* LANGENBEI 625 Concert; 11.20 Gramofoonmuziek; 12.25 Concert^| Concert KALUXDBORG (1151 11-20 Strijkorkest: 4.20 Gramofoonmuziek; 7 20 Pot muziek; 10.20 Dansmuziek. DAVEXTRY (1554! 12.20 Concert; 1.35 Orgelconcert; 3.50 Concert; 5.05! gelconcert; 9.50 Idem. PARIJS-RADIO (17281 12.50 Gramofoonmuziek; 1.25 Idem. MILAAN (5011 4.15 Kamermuziek; 6.20 Populaire muziek. ROME (4411 4 50 Vocaal concert; 5.0ö Orkestmuziek; 7.20 Grte foonmuziek. .WARSCHAU (1411 4.00 Gramofoonmuziek; 4.55 Populair concert door W, Omroep-Orkest; 6-55 Gramofoonmuziek; 10.20 Ds» muziek. PARIJS-EIFFEL (1446 8.20 Concert o.l.v. Ed. Flament 0 de zen aan bui Gisi omj aan voo, D ten Zon groc van achi vooi den Hij schoof een stoel bij het vuur en ln gespannen stfr ïont zwijgen zaten zij samen in de vlammen te turen. mo° „U hoeft niet zoo angstig naar de klok te kijker,"» hij. „Een witkiel zal ons waarschuwen twee minuta tuig voor de trein vertrekt" „Ja." j „Het ia tijd, sir", riep de man aan de deur. "e* „Noem mijn arm", zei Wrighton op bevelenden tot Zij deed echter, of zij dit niet hoorde en zei en» „Ik reis derde klas*, toen ze stonden aan de o;e deur van een coupé eerste klas. „Ik heb een kaartje voor die dame", zei Mr. Wrigbt#, tot den conducteur, die ongeduldig wachtte, om hete* voor het vertrek te geven. Dolly voelde een hand onder haar elelboog, die hu', jj naar binnen duwde, en zoo zat zij in minder dan g#. was tijd in den coupé, terwijl de trein zich al in bewegil ^ur zette. op Wrighton sloeg haar weer zijn bontjas over de kni«e maar driftig schudde zij die af en sloeg haar eigen sj»: ]ya om zich heen. een Die eerste klasse was verwarmd; de fluweelen Jjqu sens op de banken maakten het er ook gerieflijker. maj Dolly haalde haar beurs te voorschijn en schudde te Mei inhoud op haar schoot ren „Ik geloof dat ik genoeg geld heb, om u mijn kaartj jjUu te betalen", zei ze. „Eens kijken: mijn derde klas j£, acht en twintig shilling en een eerste Is driemaal m0l duur. Dat wordt dus vier pond, vier shilling. In bg late vervolg wilt u wel zoo goed zijn, mij mijn eigen maai» Zjjn van reizen te laten kiezen? Ik ben heel arm en hf ach) schikt mij dus niet, om eerste klaskaarjes te einen- toen Zij had nog vier shilling over, nadat zij het bewus» nen bedrag uitgeteld had. een „Ukunt uw geld behouden. Ik wil het niet hebben (jen zei hij kalm. van „En ik wil niet, dat mijn reis betaald wordt door e* tig vreemde." J dad: „U kunt het zóó beschouwen: u werd gedwongen lf dit eerste klas reizen; dus hoeft u dit ook niet te talen." Dolly legde de drie souvereigns en vier-en-twW D( shillingen in zilver op de bank naast hem. „Het is voor u; u kunt er mee doen, wat u wilt" tot Hij Hij beet zich op de lippen en maakte een han geduldige beweging. de j „Miss Marston," zei hij, „u doet als een dwaas sch® gen. meisje. U kunt dat geld niet missen; ik heb u eerste»» de p laten reizen; dus hoeft u zich volstrekt niet verpli» ^oc lanp den te voelen, mij dit terug te betalen." Geen antwoord van Dolly. Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1932 | | pagina 10