SchagerCourant Z n en SPORT DE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. ni Dinsdag 26 Januari 1932. 75ste Jaargang. No. 9009 ste Tweede Blad. ssen, en VULKAAN- ïssen UITBARSTING. PDIJ! Guatemala zwaar geteisterd. a|j. Verscheidene steden verwoest. voor Keuter seint uit New York: Uit San Salvador wordt bericht, dat de plaatsen An- maal Ügua en Santa Lucia Cotzumalguapa, zoomede andere ateden in Guatamala dor een uitbarsting van den vul- IRTIN6, kaan Acatenango zijn verwoest, terwijl er boven andere steden in dit land dichte wolken rook hangen. V.D. verneemt nog uit New York: P Vrijdag werden 60 aardstooten waargenomen, terwijl de vulcanen Guego en Acatenango, nabij de stad Gua temala in volle werking waren. Zoowel In de stad Guatemala als aan de grens tus- schen Guatemala en San Salvador is de hemel door een aschregen verduisterd. Het observatorium te San Salvador heeft ook verder verwijderde sterke aardschoppen geregistreerd. Het land van Guatemala. en. men oi? rTEN Moei? i vang rkrijp» Twt chif iodt Guatemala Is het dichtst bevolkte en op een na het grootste land van Centraal Amerika. Zijn naam was j vroeger die van de Spaansche generaliteit. In het jaar 1821 maakte het rijk zich onafhankelijk van de Spaan sche overheersching, doch nam van deze den naam over, onder welken zij haar bewind had uitgeoefend. De oppervlakte van het land is ruim 48.000 vierkante mijlen; de bevolking bedraagt bijna 2% millioen zielen, dit is ongeveer 46 per vierkante mijl. De groote steden vormen hier. zooals overal, do be volkingscentra: Guatemala-City met 115.000 inwoners, de door de aardbeving getroffen stad Antigua met 40.000 inwoners, Quezealtenango met 30.000 inwoners en nog eenige andere steden. De historie van Guatemala Is ten nauwste verbonden met die van geheel Centraal Amerika. De republiek werd gesticht onder den conservatieven President Ra- faël Carrera (18141865) nadat in 1839 de Centrale Amerikaansche Federatie was opgeheven. Na een re geering van twaalf jaar werd hij opgevolgd door Presi dent Cerna. De eerste President is, tengevolge van den strijd, dien hij tegen andere Centraal Amerikaansche machten voerde, steeds de overheerschende figuur ge bleven in de geschiedenis van dit geheele gebied. Nadat hij van het tooneel was verdwenen namen de liberale elementen in macht toe de strijd tot de vorming der Centraal-Amerikaansche Unie ontbrandde opnieuw. Nog In het jaar 1920 kwam deze politieke richting weer te voorschijn met het gevolg, dat de toenmalige president Cabrera na een zeer korte bewintsperiode werd gedwon gen af te treden ten gunste van Carlos Herera, wiens eerste werk was, het herstellen der verliezen, die het gevolg waren van de aardbeving die het land in 1917 had getroffen. Op 10 October 1921 teekende hij met Hon duras en Salvador het pact voor de Centraal-Ameri kaansche Unie. Door de uitbarsting van 22 Januari j.1. zijn weer een aantal steden verwoest, o.m. Antigua, de vroegere hoofd stad van Guatemala en Centraal-Amerika. Tegenwoor dig is deze stad het centrum van de cultuur der fijnste soorten koffie. Het is niet de eerste maal, dat Antigua door de uit barsting van een vulkaan wordt geteisterd, Reeds In bet jaar 1773 werd zij verwoest, reden waarom men de residentie verplaatste naar Guatemala-City. De vroegere hoofdstad had men intusschen opnieuw opgebouwd en nog steeds een klein aantal ruines, die de stad een zeer interessant aanzien gaven, getuigden van de vroegere ramp. Antigua is gelegen in een van de mooiste streken van Centraal Amerika aan den voet van de „Volcan del Agua'" (Vulkaan van het water). Wieringen t Bi» -■ Niedg Visschersfondsvergadering. iagd, „ctratt ü,0hP.tJ'lLZ°!,daEmLdda'' v"Saderde he' Visschersfonds ns JolMal van den' 'eer C. Scheltus te Hlppolytus- Pe eer J- J- Tii' n. d'e In een voor enkelen tijd gehouden bestuursvergaTerlng tot voorzitter le benoemd neet de aanwezigen hartelijk welkom en epreekt 'er nagedachtenis van nu wijlen den heer A. Zomerdijk, de volgende openingsrede uit: gen. ^,1Ai?renS.tot °PeninS over te gaan. gevoel ik het mijn een,Se woorden te wijden aan hem. die de steunpilaar was dezer vereeniging, die met hart en ziel réSlC r? vischersfonds heeft gestreden, en die onafge broken zyn uiterste krachten heeft ingespannen het St Ml Jris^hersfonds tot een nuttige en krachtige vereeniging ie °Ün worden en blÜven, niet alleen voor de visschers Zelf. doch ook. en niet minder, voor de vlsscherswedu- wen en -wezen. Werp maar eens een blik terug en be- i„n wa* in de laatste jaren door dit fonds is tot stand pelen gebracht en welke nuttige effecten dat alles uitwerkt Dat de malaise tijd dat alles in hooge mate belemmert (Geld.} ™°et °P 't moment buiten beschouwing worden gelaten. 1 W' ™oeten met innig leedwezen hem zien heengaan. «ij, de moedige, de oprechte, die met zooveel begaafd en. Sn t6n man! Niet alleen dat hÜ voorzitter van muis, oit ronds een haast onmisbaar persoon was. doch wij t. Ten mogen ook niet uit het oog verliezen, dat hij als keur- vragea meester der zeegras-exploitatie, wist recht te houden, LaagZf wat zoo hoogst moeilijk recht te houden was. Immers, er valt zoo veel voor onder ons menschen. Er is zoo^ veel verschil van gedachten, van opvatting, van werken. n voor °m het in zulk een gewichtige taak het naar ieders AUOUH tla te- maken- 5s baast onuitvoerbaar. Daartoe behoort wilskracht en takt van werken Hij, de heer Zo- zal «PerdÖk> kon dat! En 't was voor hem een geluk, een 'Uiterste levensgeluk als hij zaken, die moeilijk waren POC11 te zoeken- wederom in het reine kon brengen. Hij gaf leven voor zijn medemenschen en voornamelijk 'oor onze visschers was hij op en top een moedig voorwer- 'S ker, Hoe goed herinneren wij ons allen nog hoe hij bij IT de Cde vlootrevue, welke bij Amsterdam werd gehouden, ivruchC trotsch was op onze mooie Wieringer visschersvloot! Nog hangt de foto bij menigen visscherman aan den wan, waarop wij ons aller vriend zien afgebeeld, midden 4 cis. zee- gestoken in broeklaarzen, de wierzijs hanteeren- de, als symbool, hoe zijn hart uitging naar het werken WIJK' °"zer viscbers, Is het dus momenteel niet een ernstige nW plicht onzerzijds, wanneer wij op deze vergadering van A visscbersfonds zijn naam in eere herdenken. U heeft f*°S my geroepen zijn plaats in te nemen, en ik heb mij deze Toeping laten welgevallen, alhoewel het voor mij een hoogst moeilijke taak is. Ik beloof u, dat ik mijn ulter- Zf ®te best zal doen, om in de voetsporen van onzen zoo k beminden voorganger te treden, alhoewel ik moet be kennen, dat het mij zwaar zal vallen, omreden zijn gangen hoogst moeilijk waren. Ik vertrouw echter op uw aller medewerking, zooals mijn voorganger deze ook steeds van u allen heeft genoten, hetgeen mijn taak zeer veel zal verlichten. Wij zullen te zamen pogen, zijn begonnen werk door te zetten en wanneer wij dat doen, zal nog dikwijls onze gedachte aan hem zijn gewijd, en zal hij alzoo. al heeft de dood hem ook van ons geschai- den, nog langen tijd met ons medeleven. Dat hij ruste in vrede, is zeker wel ons aller hartewensch. Dat zij zoo. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan den secretaris, den heer S. P. de Vries. Deze leest de notulen, welke na gelezen te zijn onveranderd worden goedge keurd. Wordt behandeld een ingekomen schrijven van D.E. T-V-, wat behelst om alle visch over den afslag te laten verkoopen. De heer Jb. Tijsen vindt dit een best ding. De heer Jac. Kaptein zegt dat we dit voor enkele Ja ren ook hebben gehad met paling en noemt dan bezwa ren om op tijd bij den afslag te zijn als er koopers komen. Echter blijkt dit nu geen bezwaar meer te zijn. Voorzitter zegt: We zullen trachten het zoo ln te stellen als wordt verzocht. De visscherij-inspectie zal om medewerking worden verzocht. De heer L. de Jong is van meening, dat met het zomerkruikelen wel bezwaar zal bestaan. Er zal echter vee! geknoei mede worden voorkomen. Alzoo wordt be sloten te werken in de richting als is gevraagd. Volgt rekening en verantwoording van den penning meester, en heer Bakker. Ontvangen over 1931 f 1423.15 uitg. f 294.56. saldo f 1128.59: twee derde voor weduwen en weezen f 752.39. één derde ouden van dagen f 376.20. Aanwezig aan geldswaarde bij verschillende banken f 628.25 Uitgekeerd aan weduwe- en weezen f 621. uitvekerd aan ouden van dagen f 1054. Totaal uitgekeerd dus f 1675 Volgt verslag van den vischafslag. Aanvoer 9158 balen kruikels. 3236.08 balen wulken, 8472 oesters. 5924 kisten bot. 378741 Kg. ansjovis. Totaal omzet 124782.97. Aan watergeld ontvangen f 21.40. Ontvangen 1 pet. omzet is f 1247.88. Totaal onvangst f 1269.28. Totaal uitgaaf f 1269.76. alzoo een debet van 48 cents. Volgt verkiezing aftredende bestuursleden, o.w. J. Koorn. C. Metselaar Jr., en S. P. de Vries, en benoeming van een bestuurslid in de plaats van den heer A. Zo merdijk, welke plaats wegens overlijden is opengekomen De eerste drie genoemde personen worden herkozen, en nemen hunne benoeming weer aan. De benoemdo heeren worden toegewenscht nog lang in het bestuur te mogen plaats hebben. In de opengekomen plaats wordt geko zen de heer G. Dirks. Deze neemt ook zijn benoeming aan. Hij wordt met de benoeming gefeliciteerd. Volgt benoeming van een bode. Er zijn 9 sollicitanten Bij de eerste stemming verkrijgt Jn. Numeijer (Belt) het hoogst aantal stemmen met 9. Bij de tweede vrije stemming verkrijgt dezelfde 14 stemmen. Dit is juist de helft van het aantal uitgebrachte stemmen. Er volgt nu herstemming tusschen de heeren J. Numeijer en Herm. Krommedam. De eerste genoemde verkrijgt dan 21 stem men, de tweede 5 stemmen. De heer J. Numeijer neemt deze benoeming volgaarne aan. Voorzitter hoopt dat Numeijer de functie waarneemt als zijn voorgangers, de fam. Krommedam. De contributie wordt opnieuw bepaalt op f 1 per jaar. Wordt besloten f 100 uit te trekken voor weduwe- en weezenfonds en ouden van dagen. Dit bedrag gaat van het kapitaal af. Deze beide besluiten gelden voor 1 jaar. Volgt rondvraag. De heer Jb. Tijsen doet namens een groote vischfir- ma de mededeeling dat verzocht Is een terrein ter be schikking te krijgen voor een visohrookerij en zouterij met een oppervlakte van 500 vlerkante meter. Spr. zegt dat dit een zeer groot belang voor de gemeente is, er is gekozen tusschen Harlingen en hier, doch dat zeer wei nig medewerking is verkregen, van het gemeentebestuur en in deze zeer veel ten achter blijft Ook andere licha men geven hunne volle medewerking niet Spr. zou wil len dat met kracht hieraan wordt gewerkt Voorzitter zegt dat de secretaris er bij het gemeente bestuur nogmaals zal op aandringen, deze zaak te onder zoeken. De heer S. Wagemaker vraagt of het den Voorzitter bekend is dat er in de Noorderkuilen een rookerij zal komen. Voorzitter is hier niets van bekend. Er wordt echter uit de vergadering medegedeeld, dat op die plaats geen rookerij zal kunnen komen. Er wordt gewezen op de gezondheidscommissie. Dezelfde heer vraagt hoe het staat met het over den afslag laten gaan van alle visch. De motorvlsschersvereeniging heeft besloten om ook aan het verzoek van D.E.T.V. te voldoen, zooals boven vermeld. De heer Wagemaker vraagt, of als hij b.v. met visch aan den afslag komt, verplicht is als er niet genoeg koopers zijn, toch zijn visch af te slaan. Hij moet met deze regeling accoord gaan, doch kan zijn visch ophou den en dan naar elders vervoeren. De heer S. Bakker vraagt hoe het staat met uitkee- ring voor ouden van dagen. Hij komt bij de eerstvol gende uitkeering, in aanmerking voor uitkeering. De heer G. Smit vraagt of verzocht kan worden of de mlstsirene des Zaterdagsmiddags ook mag werken. Dit zal aan de directie van de M.U.Z. worden verzocht. Verder is niets meer aan de orde. Aan de aanwezigen wordt dank bezegd voor hunne aanwezigheid en voor de gehouden bespreking. Vooral wordt den pers dank gebracht, voor hun aanwezigheid als altijd, zoowel op deze als op de vergaderingen van D.E.T.V. en voor het uitbrengen van hunne verslagen. Daarna volgt sluiting. Een avond van vroolijke knnst. De reeds lang voorbereide feestavond, aangeboden door de vereeniging van Zuiderzeepersoneel, had Za terdagavond in „Concordia" plaats. Te ruim 8 uur opent de heer Ir. Ringeling den feest avond met allen welkom te heeten In het bijzonder welkom zijn burgemeester Kolff, donateurs en be stuur van V.V.M.P. met hunne dames. Het orkest staat onder leiding van den heer Der Kinderen. De zaal is heel aardig en met smaak ver sierd. Het geheel geeft al dadelijk een feestelijken in druk. Na de opening worden eenige muzieknum mers ton beste gegeven. Hierna treedt de heer Louis Noiret op. Deze bekende humorist en zanger geeft met zijn vrouw en pianist, den heer J. Meijer, eenige aardige liedjes ten beste. Vooral „Schemering", reeds een betrekkelijk oud liedje, viel zeer in den smaak van de vele aanwezigen. Het orkest verzorgt intus schen de entré-act-muziek, waarna wij den heer Meijer wederom op de planken zien verschijnen, in de rol van Harmonica-Jim. Hij speelt o.a. „Whe it is springtime in the rockey's" en „Jou 're driving me crazy". Vooral dit laatste moderne jazz-nummer sloeg geweldig in. Wij leeren den heer Meijer hier kennen als een veelzijdig artïst. Zijn matagevoel is uitste kend, en weet door goede voordrachtkunst de refrein tjes aan het publiek op te dringen. Nummer vijf van het programma: „De datfelijksche Boksmatch", in drie ronden, wordt door net geheele trio voorgedra gen. Het loopt in het kort gezegd hier op neer, dat het huwelijk omgezet wordt in een kiftpartijtje, waarbij de vrouw knock-out raakt. Een en ander wekt de lachlust van de aanwezigen wel op. Met no. 6 van het programma vervolgt de heer Noiret zijn reportoire, vertelt eenige moppen en zingt achter eenvolgens „de tweede Rapsodie van Liszt", „Ik woon op den hoek van een straatje", cn „Had ik het ooit geweten", enz. Uit deze nummers, die op de bekende eminente wijze door onzen Louis worden vertolkt, blijkt ons wel, dat deze zeer goed den smaak van het publiek weet te treffen. Na dit ko mische nummer spreekt Ir. Ringeling nog eenige woorden van opwekking tot feestvreugde tot het pu bliek cn kondigt de pauze aan. Gedurende deze pauze wordt een collecte gehouden ten behoeve van het Crisiscomité. De opbrengst bedroeg ongeveer f40, welk bedrag door T.O.V. opgevoerd wordt tot f50. Het eerste nummer na de pauze bestaat uit een viool-solo door den heer Der Kinderen. Dit nummer werd door een aandachtig publiek aangehoord en kan de heer I). K. ervan overtuigd zijn, dat zijn spel geapprecieerd werd. Vooral zijn dubbel snarenspel valt ons op, terwijl zijn fibreeren af is. Hij oogst een dankbaar applaus, wat voor hem aanleiding is eenige extra solo's te geven. Heusch, het publiek waardeert nog wel deze muziek, en niet iedereen is er altijd voor in de stemming om naar een sterk syncopeerende iazz te luisteren. No. 8 is getiteld „De vroolijke Zeeman", gezamen lijk gespeeld door onze reeds bekende J. Meijer en Louis Noiret. Deze laatste in zijn creatie van Jantje was heel goed, zelden zagen wij een Jantje met zulke blanke armen en slanke taille. De rest was af. Zijn manieren en gebaren waren „Just like a sailor. Voor al zijn liedje „S.O.S.", wel bekend door de radio, had een groot succes. Vervolgens wordt het pro- gramma beëindigd met no. 10, „The Happy Singers", welke weer het noodige applaus hadden te incasseo- ren. Een gezellng bal besluit dezen boven aller ver wachting geslaagden avond. Voetbal. Sparta en Feijenoord1 winnen Ajax heeft nog één pnnt noo- dig. Nederlaag van P.E.C. te gen Z.A.C. en van P.S.V. tegen Eindhoven. K.N.V.B.-OVERZICHT 24 JANUARI. De laatste competitiezondagen beloven nog uiterst spannend te worden. Tal van verrassende uitslagen in de laatste weken zijn oorzaak dat vooral in de eerste klasse zoowel voor de le als voor de 10e plaats overal nog volop spanning heerscht (Ajax uitgezonderd). AFDEELING L Ajax bezorgt haar aanhang wel teleurstellingen. Reeds 2 keer had zij nu het kampioenschap voor het grijpen en beide malen waren vele honderden supporters mee getrokken naar Den Haag. maar beide malen moe.'* de fuif uitgesteld worden. Nu was het H.V.V. dat den Amsterdammers groote moeite bezorgde en ondanks het feit dat de Boer het Ajax-doel weer verdedigde, moesten zij zich met een gelijk spel tevreden stellen, na een 20 achterstand in de eerste helft. Mulders was uitstekend ln vorm en zorgde voor de doelpunten. West-Frisla behoudt zoo nog steeds een kansje door haar 42 zege op H.B.S. Zij kan nu nog gelijk met Ajax komen. De matoh Ajax-West Frisia op Zondag as. vast gesteld heeft dus wel een bijzonder tintje. K.F.C. nam revanche op Stormvogels (21) en de Koogsche club heeft nu goede kansen voor de derde plaats. R.C.H. klopte Hermes met 42. Van groot belang was 't GooiSparta, misschien wel Sparta's laatste kans om van de onderste plaats te komen en dank zij de aanwe zigheid van Formenoy brachten de Rotterdammers het tot een 51 zege. Onder is de stand nu: 't Gooi H.V.V. Sparta 15 15 8 33—48 11 7 33—64 11 8 23—42 10 AFDEELING H. Bij Feijenoord heeft men wel overdreven wat betreft de blessures der diverse spelers. Tenminste Zondag be hoefde men het slechts zonder Van Heel en Barendregt te Stellen. J. Paauwe was weer van de partij. De Rot terdammers hebben nog een kan3 op de titel nu zij D.F.C. klopten, vooral door de verkeerde taktiek der Dortenaren, die zich bij gelijken stand op verdedigen toelegden, waarna Feijenoord wist te scoren en met 32 won, een uitslag, die Z.F.C., dat A.D.O. een 21 neder laag toebracht, zeer van pas komt. Naast de Zaandam mers is ook V.S.V. nog niet uitgeschakeld, doordat zij V.U.C. klopte met 21. H.F.C. staat er heel slecht voor. Door van het toch niet sterke Hilversum met 30 te verliezen is de kans dat de Haarlemmers degradatieontmoetingen moeten spelen, zeer grootXerxes en Blauw-Wit deelden de punten tot beider genoegen (2—2). Lagendaal zal wel weinig ple zier in de competitiewedstrijden hebben, want ook nu weer werd hij steeds zoo „achtervolgd" dat het hem vrijwel onmogelijk was iets uit te richten. De stand is hier: AFDEELING m. De derby P.E.C.Z.A.C. had een totaal onverwachte uitslag, want ment zai moeten toegeven dat na de over winningen van P.E.C. op Go Ahead en Enschede vrij wel niemand zal hebben gedacht dat zü zich nu door Z.A.C. zou laten kloppen. Maar dit bewees weer eens dat een club in degradatiegevaar, tot krachtprestaties ln staat is. Ensohede en Go Ahead behaalden zege's op A.G.O.V.V. en Wageningen, resp. 13 en 24. Tubantia verloor weer, van Vitesse met 51, en staat in punten aantal gel uk met Z.A.C. Tubantia 14 2 2 10 31—44 ZA.C. 14 2 2 10 17—39 Voor de overigen is geen gevaar meer. Herakles klopte Robur met 21. AFDEELING TV. Eindhoven .heeft alweer een succes geboekt. Haar plaatsgenoote P.S.V. werd door grootère snelheid en be ter samenspel overwonnen (34), ten tweede male dus in dit seizoen. Hierdoor is Eindhoven in de stad harer Inwoning nog niet geslagen en deze twee candidaten hebben nu evenveel verliespunten. NAC. heeft één min der, nu zij van Willem II won (0 1), maar 3 wedstrij den minder gespeeld van Eindhoven. Bleijerheide verkreeg tegen M.V.V. een hoog noodig puntje (1—1). Aan den kop is de stand: Eindhoven 16 11 0 5 43—30 22 PS.V. 14 8 2 4 42—29 38 N-A.C. 13 8 1 4 32—28 17 Onderaan De Valk B.V.V. Bleijerheide 14 14 35—43 23—34 AFDEELING V. De leiders Veendam en Velocitas knapten hun doel- cijfers op door groote overwinningen op Friesland en T.V.C. (6—0 en 7—0). G.V.A.V. bevestigde de goede indruk die zij dit jaar maakt door Leeuwarden van de derde plaats te ver dringen door hen met 5—0 te slaan. Velocitas Veendam G.VA.V. 14 13 14 12 14 6 0 1 80—16 26 1 1 49—17 25 5 3 47-38 17 Haarlem 15 12 2 1 60—26 26 D.W.S. 15 9 1 5 43—25 19 Alcmaria 16 9 1 6 47—34 19 Bloemendaal 13 6 2 5 28—23 14 H.R.C. 14 6 2 6 23—28 14 Kinheim 15 6 2 7 29—37 14 W.F.C. 14 4 4 6 24—32 12 V.V.A. 14 5 1 8 26—38 11 Z.V.V. 14 3 3 8 29—44 9 De Spartaan 14 2 2 10 15—38 6 D.F.C. 14 10 1 3 44—18 21 Z.F.C. 15 9 3 3 38—26 21 Feijenoord 15 10 1 4 33—26 21 V.S.V. 14 8 3 3 26—25 19 Hilversum 15 6 1 8 34—39 13 Blauw Wit 15 3 6 6 28—31 12 A.D.O, 15 5 2 8 28—35 12 Xerxea 15 4 3 8 24—33 11 V.U.C. 15 3 4 8 31—35 10 H.F.C. 15 3 2 10 15—33 8 AFDEELING I. Tweede Klasse A- Haarlem kampioen. Het kampioenschap van Haarlem is een feit. D.W.S. was zoo vriendelijk om van Alcmaria te verliezen (32), een prestatie van de Alkmaarders, die heel goed is, na de teleurstellingen van de laatste wedstrijden, toont dat de kaasstadbewoners werkelijk bij de sterksten behoo- ren en daarbij hielp Bloemendaal ook mee, want tegen V.V.A. boekte zij een 21-nederlaag. De stand is: Tweede Klasse B- E.D.O. heeft de leidersplaats weer ingenomen een 7—2-zege op T.O.G. en is nog ongeslagen. E.D.O. Zeeburgia 15 11 15 12 0 65—21 2 47—21 26 25 Derde Klasse A. Q.S.C. heeft eindelijk weer gewonnen, n.1. met 41 van K.V.V. Er veel is zij er niet mee opgeschoten, want Meervogels wist tegen Hollandia een puntje te behalen (22). Ook de Hoorners hebben de handicap van het slechte Meervogel-terrein ondervonden en hun spel niet kunnen ontwikkelen. Intusschen is de spanning hierdoor tot het uiterste gestegen. Helder sloeg Zaandijk met 31. Hollandia 14 8 3 3 40—25 19 Kennemers 13 8 1 4 40—19 17 O B.V. 13 8 1 4 38—27 17 Assendelft 13 8 0 5 35—38 16 Helder 14 6 3 5 41—27 15 K.V.V. 15 6 3 6 41—47 15 Zaandijk 13 4 3 6 21—31 11 Meervogels 12 1 4 7 17—34 6 QB-C. 13 2 0 11 21—52 4 Vierde Klasse A. Vorige week verzuimden wij te vermelden de match Uitgeest—D.T.S., waarin D.TS. een verdienstelijk gelijk spel (00) behaalde. Dezen Zondag brachten zij het er niet zoo goed af en verloren van Verkade. Beverwijk gaat regelmatig door met te winnen, dat ondervond Uitgeest dat met 50 klop kreeg en blijft zoodoende Purmersteijn nog steeds bedreigen De stand Is: Purmersteijn Beverwijk Sparta Uitgeest E.V.C. D.T-S. Verkade Vrone 10 9 0 1 51—11 18 11 7 3 1 36—14 17 11 5 2 4 35—33 12 10 4 3 3 17—19 11 11 4 2 5 26—31 30 10 4 1 5 25—34 9 12 3 2 7 28—42 8 11 0 1 10 14—48 1 Frisia heeft zich tot de middelmoot opgewerkt, waar van Alcides de dupe werd (2—1), ANNA FAULOWNA. Mineur-stemming 'n Droevige bedoening, zoo'n Zondag als deze! Geen winstpuntje is er behaald; drie flinke nederlagen (to taal (215), kunnen er in de annalen van de Poldersche voetbalhistorie worden opgeteekend. Het derde elftal is door haar nederlaag zoo goed als zeker hekkesluiter ge worden. 'n Twijfelachtige eer, die een B.K.C-elftal nog nooit heeft gekend (Ongeloovige lezers deelen we mede, dat de nsarn B.K.C. pas van Maart '30 dateert). Om op ons betoog terug te komen: twee uitwedstrij den en één match op eigen terrein vormden het af te werken programma. B.K.C. 3 die 't eerst van haar uitwedstrijd thuiskwam, verloor met 91 van Succes 4. Tot een elftal konden de jongelui het niet brengen. Zelfs een adspirant moest mee om de reglementaire boete te voorkomen. Succes 4 had zeker nog een herinnering aan het vorige seizoen. Ook toen kwam B.K.C. 3 tegen de laatste stuiptrekken van de gewelddadig op 1 Juni dood gebrachte com petitie op Wieringen tegen Succes 4 uit. B.K.C. 3 was bezield met de vurige wil om te winnen het ontloopen van de laatste plaats was inzet! en do Polderschen wonnen ook. We herinneren ons nog best hoe dat par tijtje in de laatste minuten beslist werd in een Pol- dersch voordeel (32) Thans echter vormt het geel zwarte derde een schril contrast met z'n voorganger van vorig jaar. Er wordt lusteloos gespeeld en de opkomst is regelmatig door slecht Voorstanders van „een derde elftal in de competitie" zullen zoo langzamerhand wel met een lantaarntje te zoeken zijn en of het er a.s. zo mer weer door komt betwijfelen we. Maar laten we onze aandacht concentreeren op de ferme stevige partij die M.L.D. Zondagmiddag tegen het tweede kwam spelen! 't Was bitter koud en we kunnen ons voorstellen dat de spelers graag in beweging waren Er was van lakschheid dan ook eens geen sprake. M.LJD. speelde voor rust vooral een aantrekkelijke partij voetbal. Balcontrole is een zaak die verscheidene van de luchtvaartmannen er in ruime mate op na hou den. Ze maken gebruik van hun lichaam in gepaste mate echter maar vooral ook van hun voetbalken nis. Voor rust, toen de goals gemaakt moesten worden, gingen ze zeer oordeelkundig te werk en werden scho ten gelost met een rapheid en zuiverheid, wat men .in de voorhoede van B.K.C. 1 met een lantaarntje zou moe ten zoeken. Die vergelijking werd in zooverre vergemak kelijkt dat de „Kooiers" in B.K.C. kleuren speelde, het geen bij eerste aanblik nogal vreemd aandeed. De B.K-C.'ers waren nogal onharmonisch uitgedoscht: pull overs en geerfde Exelsior- en Concordia-shirts waren soortnamen van de bonte kleedij! Maar hun geestdrift was er niet minder om. Jammer dat de voorhoede niet wat beter op dreef was. Dubbel jammer, omdat het dit maal een zeer sterk vijftal was: Van Loon, Angevare, Jac. Wiggers, Blaauboer, Van Dijk. Vooal de linkervleu- bracht er ongewoon weinig van terecht Na rust werd het veel beter, toen er veel meer open werd gespeeld en 't spel wat ruimer werd opgevat

Schager Courant | 1932 | | pagina 5