DE LAATSTE RIT. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. BARSINGERHORN Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, zoon van Geert Patje en van Antje de Haan; Geertje, dochter van Jacob Blokdijk en van Geertje Groot; Jan, zoon van Jacob Kooijman en van Sieke van Rees; Janni. dochter van Dirk Win kel en van Arien van Twuïjver; Ililbert Albertus, zoon van Johannes Kroeze en van Grietje Uneken. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd; Geene. Overleden; Jacob Lam per t, oud 85 jaren, weduw naar van Engclina den Ilartog; Pieter van Bodegra ven, oud 71 jaren; Pieter Pool, oud 54 jaren, echtge noot van Grietje Kamerling. Loop der bevolking over de maand Januari 1932: Ingekomen: Mej. M. H. Freijmuth van - Bloemen- daalT C. Chr. Draai van Winschoten; H. Leezer van Emmen; W. van der Sluis van Rauwerdhem; Mej. T. Hofstra (echtg. W. v. d. Sluis) van Baarderadeel: A. Zuidema van Anna Paulowna; D. Bosman van Gramsbergen; P. op 't Holt en gezin van Medemblik;: G. van der Vechte E. Schimmel en W. Schimmel van Emmen; mej. A. Müller (echtg. P. Moeliker) van Win kel; M. Bettenbroek en gezin van Muntendam; P. Smit en gezin van Wieringerwaard; K. D. Meinders- ma en gezin uit Frankrijk. Vertrokken: A. Wolfert naar Amsterdam:: W. P. Kalkman naar Goes; E. Pieters en gezin naar Win kel; G. J Reinders en gezin naar Winkel; J. Vos en gezin naar Medemblik; L. de Graaf naar Andijk; II. Jager naar Slochteren; G. Brouwer naar Marken; H. Hille naar Ter Apel; A. D. Stubbe naar Delfzijl; mej. Joh. de Vries naar Beilen; A. B. Beuving naar Gro ningen; mej. B. J. M. Kool naar Wijdenes; A. van Laar en gezin, J. Prins en gezin. B. van der Ploeg en R. Jeurink naar Medemblik; mej. W. E. van Baarle en gezin naar Enschede. De ten behoeve van het Plaatselijk Crisis Comité alhier gehouden collecte heeft opgebracht f386.60, ter wijl de geldswaarde van de giften in natura geschat wordt op f79. NIEUWE N I ET) O R P Algemeene vergadering van de muziekvereeniging „Excelsior", ten lokale van den heer H. Kossen. Aanwezig 15 leden. De Voorzitter, de heer C. Groot opent en heet de aan wezigen welkom. Hierna worden de notulen en daarna een keurig op gemaakt jaarverslag voorgelezen door den secretaris, den heer C. Koorn. Onder dank voor de keurige samenstelling worden beiden goedgekeurd en geteekend. Uit het jaarverslag valt te constateeren, dat de ver- eenigïng met de benoeming van den heer Koolhaas van Twisk als directeur, een goede keuze heeft gedaan en dat het thans mede met de goede wil der leden weer mogelijk is den naam „Excelsior" hoog te houden. Het aantal werkende leden bedraagt momenteel 23. Hierna brengt de commissie, belast met het nazien der rekening van den penningmeester, verslag uit. De ontvangsten hebben bedragen f 485.34 êa de uit gaven f 522.47. Alzoo valt een nadeelig saldo te boeken van f 37.13. In de ontvangsten zijn begrepen f 30.65 voordeelig sal do van 1930, en nog ontvangsten tot een bedrag van f 90.64, welk bedrag in de rekening van 1930 had behoo- ren te worden opgenomen, zoodat het finantieel over zicht over 1931 al een zeer ongunstig resultaat laat zien, met een bedrag van f 158.42 meer uitgegeven als ontvan gen. Mede door verhooging van de contributie met 5 cent per week, hoopt men de finantieele moeilijkheden eenigs- zins te bestrijden. Met zulke finantieele zorgen doet het niet aangenaam aan, te moeten vernemen, dat twee kunstlievende leden als zoodanig hebben bedankt en hun penninske niet meer wensohen te offeren, als finantieele steun aan ons toch zoo dikwijls verdienstelijk optredend fanfarecorps. Hieruit spreekt helaas al bijzonder weinig sympathie, voor ons plaatselijk vereenigingsleven. Namens de commissie wordt voorgesteld de rekening goed te keuren, met dank aan den penningmeester voor het accuraat beheer en zijn keurig werk, waarmede een duidelijk overzicht wordt gegeven. Alzoo wordt door de vergadering besloten. Hierna volgt bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren C. Groot, voorzitter, H. Boer, penn. en C. Koorn, Secr. Allen herkiesbaar. Voorgesteld wordt de aftredenden bij acclamatie te herbenoemen. De secretaris en penningmeester stellen het echter op prijs, indien zij eens van hun functie ontslagen zouden worden. Ze willen de vereeniging niet in moeilijkheden brengen, maar zij stellen zich liefst niet herkiesbaar en zouden gaarne zien,dat ook andere leden, zich eens mèt hun werk zouden willen belasten. Na toelichting van den Voorzitter, wordt tot stemming overgegaan met het resultaat, ddt de heer C. Groot wordt herkozen, en na herstemming voor de heeren Boer en Koorn, worden benoemd de heeren J. Hart en W. v. Rossum. De heeren Groot en V. Rossum nemen hunne benoeming aan, terwijl de heer Hart, niet ter vergadering aanwezig zijnde, met zijne benoeming in kennis zal worden gesteld. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den Westfrieschen Bond, te houden te Hoorn, wor den aangewezen de heeren C. Groot en G. Peetoom. FEüIIT KT 0N NAAR HET ENGELSCH. HOOFDSTUK XIV. Mr. Wrighton zat op een avond te praten met Mrs. Brotherton en Dolly zat in haar gewone hoekje, even achter zijn stoel, bij het vuur. Ze spraken van de staking. Dit was nu het gewone onderwerp. Dolly luisterde niet. Zij zat te droomen van „thuis"; hoe het niet lang meer zou duren, of ze zou bij Moeder en Charley wonen en Helen zou getrouwd zijn. „Den volgenden winter zal ik in Australië zijn", hoor de ze Mr. Wrighton zeggen. Onwillekeurig dwaalde haar blik zijn kant uit. Hij was den laatsten tijd verbazend verouderd; de vastberaden trek om zijn mond kwam nog ééns zoo sterk uit. Dus het volgend jaar zou hij in Australië zijn? En hij zou voor jaren weggaan, misschien wel voor altijd. Wat was hij vriendelijk voor haar geweest; op den nacht van de reis, bij voorbeeld, en toen met dien over val van de stakers. En zij was dikwjjls niet eens beleefd tegen hem geweest. Zachtjes verliet zij het vertrek. Niemand riep haar te rug. Boven aan de trap fluisterde Toby haar toe, of zij nog even op zijn werkkamer kwam. „Ik ben moe, Toby. Ik ga naar bed, Morgenochtend zal ik wel naar je snijwerk kijken." Maar hij hield zóó aan, dat ze zich maar liet over halen. De kamer was bezaaid met werktuigen en snippertjes hout. „Heel mooi"! zei Dolly het werk bekijkend. „Doet u er een eindje aan!" drong hij, duwde haar in een stoel en begon te rommelen in zijn instrumenten- kist „Neen, ik ben te moe." Hij keerde zich om, met een beitel in de hand. „Dat komt van dien leelijkerd! Die neemt u van mij af. Ja, ik weet het wel. Die leelijkerd! Die leelijkerd!" Eeo beslagen tong een vri) zeker bewijs van slechte spijsvertering en verstopping. Ook voor kinderen zijn Foster's Maagpillen. het bekende laxeermiddel, uitstekend f 0.65 bei flacon. De heer Groot stelt voor deze gelegenheid wederom een auto gratis disponibel en zoo er meer animo bestaat om de Bondsvergadering te bezoeken, kunnen er nog drie leden mee. Enkele geven te kennen wel mee te willen. Komen er soms nog meerdere liefhebbers, is Groot ge negen met zijn autobus heen te gaan. Volgt behandeling beschrijvingsbrief. Door onze afgevaardigden zal nogmaals worden aan gedrongen om een Bondsreglement te ontvangen. Wat de bestuursverkiezing betreft, wegens periodieke aftreding van de heeren Bruul en de Ruiter wordt, zon der aanzien des persoons de wenschelijkheid besproken en of het niet meer juist is, dat het hoofdbestuur be staat uit werkende leden van vereenigingen. Overeenkomstig de meening van de vergadering zullen de afgevaardigden hun houding bepalen. Vervolgens blijkt uit de beschrijvingsbrief, dat geen der vereenigingen zich nog heeft opgegeven, die het concours wenscht te organiseeren. Als blijkt dat zich op de Bondsvergadering ook geen enkele vereeniging zich hiervoor opgeeft, zal door onze afgevaardigden toch worden aangedrongen op het hou den van een concours, mede voor rekening van den Bond. De voorkeur wordt door de vergadering gegeven, om dan het concours te houden in den muziektuin te Alk maar. Denkelijk zal deze plaats, het finantieele gedeelte ten goede kunnen komen en daarbij is het een mooie omgeving. Ook overeenkomstig deze zullen de afgevaar digden hunne houding hebben te bepalen. Tot commissieleden voor het nazien der rekening over het volgend jaar worden aangewezen de heeren C. Rut- sen en P. Strijder. Zoo mogelijk zal een uitvoering gegeven worden op Zondag 28 Februari a.s. met medewerking van de Ar- beiderstooneelvereeniging. Hierna volgt de rondvraag waarin besprekingen vol gen van min en meer huishoudelijken aard. Waarna Voorzitter enkele oprechte woorden van dank richt aan onze afgetreden secretaris en penningmeester voor het vele dat zij voor onze vereeniging hebben gedaan met den wensch dat hun opvolgers met evenveel ijver en sympathie de belangen der vereeniging zullen behartigen De hoop uitsprekende dat de gewone besluiten in 't be lang der vereeniging zullen zijn sluit Voorzitter de ver gadering. Er zijn nog enkele mooie instrumenten over om leer lingen te plaatsen. WARMENHUIZEN SCHOORLDAM. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. E. Dijken, thans Hoofd der O. L. school te Poortvliet (Zl.), is als nummer één der voordracht benoemd tot Hoofd de>- O. L. school te Loosdrecht (bij Hilversum), alwaar hij per 1 April in functie treedt. ZITTING VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1932. NADERE OPHELDERINGEN OMTRENT EEN BIJZONDER GEWICHTIG DELICT. Zooals onze geeerde lezers zich zullen herinneren en als zij het soms niet doen, ontvangen zij daarvoor a pri- ori volledige vergiffenis, was de vorige week de heer M. v. D., reiziger te Alkmaar voor den Kantonrechter gedirigeerd, omdat hij aldaar op 2 December op den Helderschen weg met zijn defect geraakten en onbe heerd achtergelaten auto het verkeer zou hebben be lemmerd. De heer van D. beriep zich alstoen op force majeure en werd deze zaak aangehouden, ten einde den niet opgeroepen verbalisant te hooren. De afwezigheid van verbalisanten in zaken, waarin het feit niet wordt erkend of omstandigheden worden naar voren gebracht, die een verificatie met den verbalisant onvermijdelijk maken, geven dikwerf moeilijkheden met de vlotte be rechting. Thans echter was de desbetreffende verbali sant, de heer Volbeda, aanwezig en wierp zijn toelich ting een geheel ander licht op de zaak. De heer v. D. was namelijk in de file rijtuigen, waarin hij zich als nummer een in een gehuurden wagen bevond, ge woonweg uitgestapt en had den wagen in den steek ge laten. Het drukke verkeer ter plaatse ondervond daar- Zijn gezicht kon zij niet zien, maar ze schrikte van den vreemden, heesohen klank in zijn stem en kramp achtig stond hij steeds met het handvat van zijn beitel te manoeuvreeren. „Leelijkerd! Leelijkerd! Ze gaat naar hem toe!" „Maar Toby, waarom zou ik nu naar Mr. Wrighjton gaan? En het is wel heel lomp van je, dat je hem altijd zoo „leelijkerd" noemt!" „Leelijkerd! Leelijkerd!" herhaalde hij weer. Hij boog zich nu zóó ver voorover, dat zijn hoofd na genoeg op gelijke hoogte was met het hare, zoodat ze kon zien, hoe wild hij keek. „Maar Daisy had hij toch niet", fluisterde hij. Zonder het zelve te weten, scheen hij dien naam uit gesproken te hebben. Maar nu fluisterde hij dien telkens weer en luisterde er zelve naar, aJ overleggend: „Daisy? Daisy? Daisy?... Wie was Daisy ook weer?" „Je hebt een zuster gehad, die Daisy heette." „O, ja, zusje Daisy...! Maar hij heeft Daisy nooit ge had!... Neen, Daisy is naar een ander toegegaan. Die aardige Daisy! Wie was Daisy eigenlijk?' „Je zuster, Toby" zei Dolly weer vriendelijk. Hij liet den beitel vallen en spande zijn zwakzinnig brein in. „Er was iemand anders...- En „leelijkerd" kreeg haar toen niet... Iemand anders... Ja, Herbert heette hij. Waar is Daisy nu?" „Ze is dood." zei Dolly zacht. „Je weet toch wat dat groote, witte kruis op het kerkhof in Hattorth? Daar ligt zij begraven." „Iemand anders is ook begraven," zei hij verheugd „Diep onder het groene gras. Hij kan haar nu niet lan ger bleek en ellendig maken en haar den heelen dag laten huilen... Hij ligt onder den grond. Ik weet, dat ze hem er onder gestopt hebben. Maar waar is Daisy? Daisy?" „Stil, stil, Daisy is weg! Huil maar niet om haar! Daisy is gelukkig en ze wil, dat jij ook gelukkig bent. Geef mij nu den beitel maar even, dan zal ik een eindje voor je werken." „Maar waar is Daisy?" Ruw schudde hij haar bij den pols. „Je moet Daisy niet terugverlangen,Toby. Daisy is in een land, waar de mooiste bloemen bloeien, lelies en rozen en viooltjes en;" „Ze hield van bloemen. Wij plukten dikwijls manden vol. Zullen we er morgen ook wat plukken? Er staan sleutelbloemen achter in den tuin. Dat heeft John mij verteld." door moeilijkheden en was de verbalisant zelf verplicht geweest de Chevrolet op het Sationsterrein te rijden. De rollen werden thans verwisseld, inplaats van een ver ontschuldiging ontving de automobilist een berisping en werd hij veroordeeld tot f 4" boete of 4 dagen. TWEE WIELRIJDERS DEN PAS AFGESNEDEN. Een provinciaal ambtenaar uit Beverwijk, de heer A. P. S. E D, stond de vorige week terecht ter zake een gemaakte verkeersfout, door op 8 December op den Kennemerslngel, 'n lastig hoekje, waar aldoor veel op lettendheid en kvachtige signalen worden verelscht, voor twee wielrijders, die voornemens waren de Heilooër brug op te rijden, was omgereden, zoodat deze heeren alleen door krachtig remmen een aanrijding konden voorkomen. De heer D. beweerde toen door het geven van signalen en het uitsteken van een richtingaanwijzer, voldoende zijn voornemen te hebben aangekondigd, doch deze ver dediging kon niet het feit ontzenuwen, dat hg de van rechts komende wielrijders voorrang had moeten ver- leenen. Om echter den heer D. de ruimst mogelijke ge legenheid te geven om te sneuvelen of te overwinnen, werd deze zaak aangehouden, ten einde eenige nieuwe getuigen, die de ambtenaar in depot beweerde te heb ben, alsnog te hooren. Als resultaat van deze voortge zette behandeling kan worden medegedeeld, dat de heer D. werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen en ver oordeelde voorts vriendschappelijk gewaarschuwd, dat, indien hij nog eens met dit watertje voor den dokter in Alkmaar mocht komen, zijn rijbewijs voor intrekking in aanmerking zou komen. LANDELIJKE GENOEGENS. DIE NIET KONDEN WORDEN GETOLEREERD. De heer P. Th. L., een kweeker te Egmond aan den Hoef en M. M. de W., arbeider aldaar, hadden op 16 December hun daaglijks-brood-werk, dat hen wel niet al te hevig gepresseerd zal hebben, gevooieerd door sa men op stap te gaan in den duinen van den heer Van Vliet. De heer de W. had zich voorzien van een gan- zenspuit. die bij hem den in zijn positie minder pass in den wandelstok met zilveren knop verving en ook beter gebruikt kon worden als zich eventueel eens 'n eetbaar gedierte mocht voordoen, dat met een wandel stok niet achterhaald kon worden. Het beloofde een gezellig uitstapje te worden, doch helaas de jachtopzie ner Hols wierp roet in het diner en maakte proces-her baal op tegen den heer L, ter zake overtreding van artikel 461, terwijl de W. werd vereerd met een calange wegens het zich in het jachtveld bevinden met een ge laden geweer zonder acte of vergunning. De heeren waren dan uitgenoodigd om verleden week met betrek king tot deze feiten terecht te staan, doch aangezien beiden kortweg ontkenden en de Jachtopziener niet bij de hand was, gelastte de kantonrechter aanhouding der zaak tot heden. Thans waren de heeren tegenover el kander geplaatst en droeg de conferentie soms een zoo luidruchtig karakter, dat de kantonrechter 2 bescnik- bare zware brigade-commandanten requireerde, om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Ten slotte werd requireerd tegen P. L. f 15 boete of 15 dagen en tegen zijn vriend de W. f 40 boete of 40 dg., benevens inlevering van het geweer of f 20 boete of 10 dagen. De kantonrechter zal op 12 Februari zijn oordeel kenbaar maken. LITERATUUR-VERSPREIDING OF MUZIKALE KUNSTUITING? Een 23-jarlg. te Amsterdam gedomicilieerd heerschap, met name Willem D., bevond zich op 14 Januari op touraée en bezocht toen ook de gemeente Alkmaar, waar de finantiën kerngezond zijn en dat dus nog al eenige aantrekkingskracht uitoefent op berooide buitenlanders. Hij werd aldaar aangetroffen door een agent van politie in de Kinheimstraat, waar hij zich zou hebben onleidig gehouden met het zingen van liede ren. Voor dergelijke kunstprestates is echter een con certzaal noodlg en heeft men die niet voorradig, dan in ieder geval vergunning van den Commissaris, conform art 196 ten vierde van de algem. politieverordening. Aangezien de zanger niet in het bezit was van een der gelijke vergunning, en die vermoedelijk in der eeuwig heid ook wel nooit zal krijgen, werd het ambtelijk schrijfmateriaal voor den dag gehaald en proces-verbiml opgemaakt. Het gevolg was dat de muzikale schilder de vorige week terecht moest staan en werkelijk ook de moeite had genomen persoonlijk te verschijnen, om mede te deelen. dat de verbalisant zich schromelijk had vergist, daar hij zich bezig had gehouden met den ver koop van couranten en de liederen ten gehoore waren gebracht door een mede-aanwezige muzikale groenten- boer. Natuurlijk kon ook hier uitstel van executie niet uitblijven en werd aanhouding bevolen, inclusief hot hooren van den verbalisant. Heden echter was wel de verbalisant, agent de Vries, present, doch nu was de protesteerdende cabarettist niet aanwezig. Er werd nu verder maar geen omslag gemaakt en aan verdachte f 3 boete of 3 dagen opgelegd. MET DEN PLATTELANDSVRIJHANDEL IS HET ONHERROEPELIJK AFGELOOPEN. Een Salomo's oordeel. In den zoogenaamden goeden ouden tijd die trouwens ook lang niet altijd zoo erg goed genoemd kan worden, was het althans den allerkleinsten kleinhandelaars ge oorloofd ongehinderd hun negotie op het platteland aan „Goed. En dan zullen we er enkele bij Daisy op het graf leggen." Toby was al weer getroost; Daisy was vergeten en hij verlangde gauw naar bed te gaan, des te eerder zou het dan weer ochtend zijn en konden ze bloemen plukken. Hoe was toch eigenlijk die geschiedenis van Daisy? Haar naam werd nooit genoemd op „Sparrenzicht". Dol ly zou niet geweten hebben, dat Mrs. Brotherton een dochter had gehad, als Harry Smithson het haar niet toevallig verteld had. Martha had niet van haar gespro ken; tot nu vanavond was de naam van Daisy niet bij Toby over de lippen gekomen. Zijn moeder had nooit stilgestaan voor het kruis op haar graf. .Tóch gingen ze er iederen Zondagochtend voorbij... Zou Mr. Wrighton Daisy zóó zeer hebben lief gehad, dat hij haar naam niet kon uitspreken? Was de herinnering aan haar de schakel, die Mrs. Brotherton en den man verbond, die dus haar zoon had kunnen zijn? En wie was de Herbert waarvan Toby gesproken had? De Herbert, die leed had gebracht over Daisy? Toby had dien volgenden ochtend de sleutelbloemen geheel vergeten, maar Dolly herinnerde er hem aan en toen wilde hij ook onmiddellijk beginnen met plukken. Er stonden niet zooveel bloemen; ze vulden maar een klein mandje. „Die zullen wij nu op het graf van Daisy leggen", zei Dolly. „Wie is Daisy?" „Dat geeft nu niet, wie zij is, maar wij zullen hier op de bank een kruis en een krans van de bloemen maken en die dan op het graf leggen met het marmeren kruis er op, dat daar in den hoek van het kerkhof staat." Toby's hulp beteekende niet veel; dus duurde het eenigen tijd, eer een kruis en krans klaar waren. Maar het was heerlijk voorjaarsweer; de lucht was helder, de zon had al veel kracht Hattorth was de eenige plaats, waar zij heen mochten zonder het geleide van John. Tusschen Hattorth en „Sparrenzicht" toch kon hun geen leed geschieden, want de huisjes langs dien weg werden uitsluitend bewoond door oud-bedienden van Mrs. Brotherton. De staking duurde nog voort en de armoede, die in de gezinnen heerschte, ging alle beschrijving te boven. Dol ly hal al lang het geld weggegeven, dat Mr. Wrighton haar met die bedoeling overhandigd had. Iederen dag werden de mannen opstandiger. In een plaatsje, een twintig mijlen van Diston af, was de militaire macht al te hulp geroepen. De politie in Diston was versterkt te bieden. Maar deze faciliteit bestaat niet meer. &-< het kleinste negorijtje heeft nu zijn verbod om te ve^ zonder vergunning en het is dus duidelijk, dat de"*" dern geoutilleerde gemeente Schoorl daarin niet aca' blijft. De werklooze Alkmaarsche koetsier Jan H., d|t* met de driewielde bakfiets op uit was getrokken oa' boterham voor zijn met 4 kinderen gezegend gezic' verdienen, dacht echter niet aan deze belemmering bepeddelde Schoorl's grondgebied om zijn koopwaar den man te brengen. Maar Baron van Fridagh, de aw parate en actieve burgemeester, die er niet afkeerigvjj is, zelf de handen uit de mouw te steken en ongewensj' te handelselementen te weeren, bleef ook ditmaal ^5 passief, maar maakte tegen den vreemdeling pro.' verbaal op. Dit gebeurde op 4 Mei 1931 en de overtrek' stond heden 29 Januari 1932, terecht, dus had hij schoots gelegenheid zich op dezen dag des oordeels te bereiden. Gelukkig trof hij echter in mr. Bastert gil gestrengen rechter, maar 'n mild magistraat, die°t delict niet zoo heel erg vond en van meening was, c de allerminste straf, op de overtreding gesteld, 50 ets. boete of 1 dag, in casu voldoende kon word! geacht. 'T IS BETER DEN BAAS TE LATEN WACHTE DAN LIJKEN EN BROKKEN TE MAKEN. De 24-jarige heer C. v. T.. chauffeur in dienst een Alkmaarsche handelsfirfna, dacht on overmaat 1 dienstijver op 29 Sept. 1931 op den smallen en i onderhouden Hoornsche weg nabij den z.g. pelmolen» voor hem rijdenden vrachtauto te passeeren, doch slingerende aanhangwagen van den tractor die hij stuurde, gaf bedoelden auto zóó'n opstopper, dat bet^ vaarte bij den grasberm neer te water rolde. De chij feur, de heer Vonk, uit Dorregeest, kon nog net bijtnj uit de cabine springen. Een motorrijder, de timmerx; Kamp uit Heerhugowaard, daoht ook al dat zijn laats uurtje was geslagen, doch ook hem was het lot gecü en kon hij kerngezond heden, toen de ietwat roekel» chauffeur terecht stond, als getuige zijn bevindi^ mededeelen. De bestuurder, die het feit erkende, ving een flinke reprimande en werd veroordeeld tot!j boete of 35 dagen. Ontzegging rijbewijs werd ditnui nog niet noodig geacht DE RUSSISCHE KET MOEST 'S NACHTS IN 2 LEDIKANTJE BLIJVEN. De heer Rijer D.. landbouwer te Krabbendam, üj; het gelukkige bezit van een Russische ket, die nog sj heelemaal gewend is aan de verschrikkelijke i den in de beschaafde wereld, op den rijweg uitg< en in den nacht van 3 November door slooten en dijken zijn weiland was ontloopcn, om op de sp< terecht te komen Een excursie, die zijn eerbiedwas eigenaar op 6 gulden boete of 6 „zittingsdagen" b- I te staan. DE BESCHULDIGING WAS WEL WAT KRAl[| De 29-Jarige vrachtrijder Willem G., of laat ons zeggen expediteur, dan klinkt melodieuser. welke Si is gedomicilieerd te Egmond aan Zee, had in den e van 7 December op den Hoever weg nabij het I bruggetje, den aannemer D. Wagenaar uit Koogat:. Zaan, die een drietons met zand beladen vrachtairi» stuurde eenige onaangename oogenblikken bezorgd (9 hem te verblinden met zijn sterke ford-lampen, vta 1 Wagenaar de kluts totaal dreigde kwijt te raken (tz zwaar vehikei al 'n stuk op den wegberm was geler?» De heer G. stond thans voor dit feit terecht beweerde noodgedwongen te hebben gehandeld. Dij tulge Wagenaar beweerde echter dat hier opzet iï spel was en aan een wraakneming gedacht den. Men is op Egmond aan Zee niet tevreden 0 omstandigheid, dat Wagenaar met behulp van werkkrachten, daar zand vandaan haalt, terwijl p| dorp zelf veel werkloosheid hcerscht. Dit kon hit niet voorkomen, daar hij handelde in opdracht 'i Alkmaarsche gemeentebestuur Reeds des mort hij daarover een woordenwisseling gekregen mr.'. verdachte, die hem als een „hongerlijder" had ficeerd. De heer G. zijnerzijds beweerde echter, dat Wagl de wenschelijkheid had uitgesproken om hem Ina" verdrinken en met een Engelschen sleutel had geit: Wat daar nu allemaal van kon worden aangené werd in 't midden gelaten, doch de expediteur. dxc licht wat al te fel had doen schijnen, werd verc tot f 12 boete of 12 d-#:en. •eroris "N BEETJE AL TE HARD VAN STAL GETIPPS: Een kunstschilder uit Bergen, de heer C. B., 1 terecht voor een feit. dat met kunst niets te maken Sij en wel, dat hij te Bergen op 23 Dec. was aangelw op den openbaren weg in het bezit van een jachtg De heer B. gaf deze tenlastelegging grif toe. Hij 1 voornemens te gaan jagen op het jachtterrein van 3] broeder, die in 't Woud woont en per rijwiel op daarheen, doch 'n eindje den Zeeweg opgereden, a hij werd aangehouden. Verdachte was een jachtacte. door hem op de zitting getoond. De heeren keken elkander eens aan of ze zeggen ^Jfankii den: wat heb ik nu eigenlijk aan mijn fiets hanp Uit 1 waarop de heer Ambtenaar zich haastte, ontslag 'bin ge< rechtsvervolging te requireeren, welk requisitoir d&.Ondanl door den kantonrechter werd bekrachtigd. fCharbi Het Nog schenen beide partijen evenzeer op hun stuk ven staan. Dolly en Toby gingen voorbij een man met «1 hongerd uiterlijk. Bedelend stak hij de hand uit vrouwen met kleine kinderen vroegen van huis to! om een boterham. Eer ze het kerkhof bereikt had Toby al zijn geld weggegeven. Hij was altijd van zakgeld voorzien en dit werd anders toch steed aan onnutte dingen. Reute onnuLve UUIKCU. Hij was bijzonder opgewekt, lachte den kinderen^ankin en betrad het kerkhof, even luidruchtig vroolijfc ^'&ten 1 „Stil Toby, niet zoo druk!" zei Dolly. [la 1 „Waarom leggen wij die bloemen hier neer?" vrctfr*,,11^ gi „Omdat ik ze er graag zie." ..Mooi! Mooi!" riep Toby en klapte in de Zijn vroolijkheid deed pijnlijk aan. Hij scheen niets meer te herinneren van Daisy, maar las de scripties op de graven en bewonderde de bloemr kransen, die hier en daar waren aangebracht „Maar dit is toch het mooiste!" zei hij en keel rug naar het marmeren kruis, versierd met de sl bloemen. Jfhet viï" Mr. Wrighton kwam langs het pad, dat naar hei* uu hof leidde. Hij had hen van den weg af gezien, f „U is de eerste, die daar bloemen brengt! Haar mi* heeft het nooit gedaan en ik heb er niet aan g&Volger Arme Daisy! Ze hield zooveel van bloemen." JöftEfnsc „Toby dacht gisterenavond ineens aan haar. Hij oiai om haar te zien." JLnineezt „Toby? Ja, hü hield veel van haar; te veeiGpon. u naar huis? Ik wilde u spreken." «W „Ja. Waar is Toby? Hij was hier zoo even nog. tot i Toby!" ^en- Vu „Hij zal niet komen, zoolang ik bij u ben; m#irxJ>aar '?el hem maar volgen. Ik wilde met u alleen spreken- ernatioi Dolly's hart klopte onstuimig. Wat zou er nu ko$» eid bi] Ze liepen het kerkhof af door het hek en langs dep»- waar hij haar gevraagd had. „Ik wilde u over Toby spreken", begon hij. u® f dat u niet alleen moest zijn met hem. Hij mag ds-" schadelijk wezen, maar daar kan men nooit te w rekenen met dergelijke patiënten!" Toby zal geen vloeg kwaad doen." ger „Maar u is geen vlieg en Toby heeft booze bui* „O, hij kan wel eens lastig zijn, net als een kin proolama „U kent hem niet, zooals ik." „Dat zegt Martha ook," Hinderbu de Duits en presit Wordt vervolg

Schager Courant | 1932 | | pagina 10