Raad Wieringen. Gevestigd: N. DEKKER Rz., RECHERCHEURSBEZOEK. De Italiaansche Opera „Rigoletto". ZIJ Pt Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1933, bedraagt in deze gemeente 52. Niet min der dan 24 ingeschrevenen hebben aanvraag om vrij stelling wegens broederdienst gedaan. -- SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen, is onze vroegere plaatsgenoote Mej. E. de Vries, thans te Scheveningen, geslaagd voor het diploma kraamverzorgster. 'T ZAND. De vereen. Nut en Genoegen hield op Zaterdagavond 30 Jan. haar 2en nutsavond, op de bovenzaal van den heer Schrieken. Door afwezigheid zoowel van Voorzitter als van Vice- voorzitter, opent te pl.mf half negen de heer v. d. Oord als besturslid de bijeenkomst, en verzoekt den secr., den heer Blaauw, de notulen v. d. laatst gehouden nutsavond te willen voorlezen. Deze, betrekking hebbend op den avond van 28 Maart 1931, waren weer in den bekenden rijmtrant van Blaauw, samengesteld, terwijl die v, d. op 28 Nov. 1931 gehouden avond, waarbij M. v. Laarhoven optrad, het verloop van dezen avond weergaven. Hoewel hiernaar niet is gevraagd, meenden we toch uit het ap plaus der aanwezigen na de voorlezing der notulen te mogen opmaken, dat ze werden goedgekeurd. Direct hierna treedt de Voorzitter, dr. Oterdoom bin nen en wordt door handgeklap ontvangen. Voordracht No. 1 van dezen avond volgt direct hier na en is getiteld: Kellner 11, door S. Vogelzang. Voorzitter krijgt hierna de gelegenheid ieder hartelijk welkom te heeten en ook om de door hem gebruikelijke Nieuwsjaarsgroet alsnog uit te spreken. Zoowel voor ons als voor u. zegt spr., is het een teleurstelling, dat het aangekondigde tooneelspel: Mottige Janus, dezen avond niet kon worden opgevoerd, daar ons naderhand is ge bleken dat bedoeld stuk niet meer in den boekhandel verkrijgbaar is. Voor onzen 3en te houden nutsavond zullen we dan ook nog overleg moeten plegen zegt spr. Voorzitter dankt hierna den secr. alsnog voor de door hem gemaakte en voorgelezen notulen, en heet hierna ook nog welkom de diverse gasten van dezen avond, in 't bizonder den heer Dekker en diens verloofde. Hij wekt de medespelenden voor dezen avond op, vooral hun best te doen, zoodat de introducé's hierover voldaan nog eens terug zullen komen. Hierna volgt dan afwerking van het verdere program ma: De drie Sterren, door den heer M. v. d. Hoek; Bij de Waarzegster, door de dames E. en J. Holema, C. Schrieken, A. Zeeman en den heer J. Vogelzang; Oude en Nieuwe Tijd, door de dame3 J. v. d. Vaart en A. v. Zoonen. We merkten hierbij op dat welk een groote mond de Oude Tijd dan ook had, ze tenslotte toch maar met de Nieuwe Tijd meeging. Vervolgens een stukje proza, getiteld: II Trobatore, voorgelezen door den Voorzitter uit het boek van Hans Martin. Hierna volgde het blij spel in 1 bedrijf dat we door omstandigheden in dit geval De Schoonheidswedstrijd, zullen noemen, en waar aan medewerkten de dames Bakker, de Best, Blaauw, Bos. Oterdoom. v. d. Oord, C. Schrieken en A. Zeeman. Hierna pauze. Na de pauze krijgen we dan nog achtereenvolgens Leonora, door de heeren J. en S. Vogelzang, M. v. d. Hoek en de dames E. en J. Holema en C. Schrieken, daarna: Juffrouw Babbel en Juffrouw Kwartel, door het trio v. d. VaartVan Zoonen en tot slot van S. Vogel zang: Aanteekenpartij. Voorzitter dankt hierna de medespelenden en vooral de dames invalsters voor hun medewerking en de aan wezigen voor hun aandacht en na een tot weerziens, sluit spr. dezen nutsavond welke zeer matig was be zocht. PETTEN. Daar van Oudesluis-zijde waarschijnlijk wel voor een verslag zal gezorgd worden, van de aldaar gespeelden wedstrijd tegen Petten, mogen we volstaan met onze genoegdoening uit te spreken voor deze nieuwe schrede naar het begeerde einddoel: het kampioenschap. Het bereiken daarvan is afhankelijk van P.'s verrichtingen in de nog resteerende wedstrijden, n.1. 1 uitwedstrijd Zondag a.s. tegen H.R.C., die als zeer zwaar aangemerkt wordt, en dan tenslotte thuis tegen Sprfrta 2. Oppassen is derhalve de boodschap. HARENKARSPET Bij dc op 1 dezer eehouden rekening van het On derlinge Veefonds alhier, bleek dat waren verzekerd over de maand November 1343, December 1250 en Januari 1..36 stuks, afgekeurd waren 14 stuks De fn>onagT«Ver<l bc,Pa-a'd November fo.50. December f149892 geheele schade bedraagt DIRKSHORN. Ten huize van den heer D. Swager had weder een hij- eenkomst plaats van bouwers uit de omgeving, ter be spreking van den hopeloozen toestand dezer nijvere burgers. Steun van Ryk en Provincie laat zich zoo ">ang wachten, dat de menschen, die anders niet vergaderen, maar werken, nu telkens te hoop .loopen. Men blijkt hoogerop nog steeds niet te beseffen, hoe ernstig oe toestand is, en de bestaande Vereenigingen schijnen zulks den autoriteiten ook niet aan het verstand te kun nen brengen. Vandaar de drang tot oprichting van een nieuwe vereeniging, welke intensiever zal moeten wer ken. Verschillende denkbeelden worden geopperd. Wanneer slechts een gedeelte van de millioenen, verbruikt voor Zuiderzeegronden en Kanalen werden aangewend tot steun van de landbouwers, zouden die voor werkverschaf fing meer blijvend effect sorteeren. En inderdaad, onbillijk zou dat ook niet wezen. Tijdens de mobilisatie wist men de bouwers gauw te vinden en te verplichten, een zeker kwantum van hun producten te leveren tegen een vastgestelden prijs, ten behoeve van de stedelingen vooral. Welnu, men bepale thans een minimumprijs, waarvoor de producten kunnen worden geleverd, ten einde den plattelanders het bestaan moge lijk te maken. En men neme met bekwamen spoed de noodige maatregelen? Na ampele bespreking wordt opgericht een nieuwe vereeniging. een afdeeling van den Neutralen Bond, tot welke 37 aanwezigen als lid toetraden Tot beestuursleden worden gekozen de heeren J. Paarlberg, voorzitter, J. Schouten, secretaris, D. Swager, penningmeester, J. Strijbis en Jongejan. Hierna sluiting der bijeenkomst. BARS7NGERHORN Vereeniging „Burgérnut". Zaterdagavond 30 Januari had het Burgérnut weer een bijeenkomst belegd. Konden we de laatste malen steeds schrijven, dat het verenigingslokaal geheel bezet was. dezen avond zaten de menschen zelfs dicht opeen- geoakt. Wel een bewijs van medeleven met het Burger- nut. Te ruim acht uur opende voorzitter, de heer M. Mid delkoop. den avond, daarbij allen hartelijk welkom heetende. De lezing werd verzorgd door den' heer Jn. Dekker, met: Uit logeeren, wat al een aardigen Inzet was. Daarna speelden vier leden van de tooneelclub een heel aardige éénacter: De Tortelduifjes. De heer A. Middelkoop, die voor het eerst meespeelde, vertolkte zijn rol uitstekend. Hierna kregen we den heer D. Moermond met een voordracht: Hij ziet ze komen, terwijl de heer D. Hoek ten beste gaf: Het kleine Visschertje en Wees tevreden met je deel. Twee dames speelden nu: Dat is nu mijn tante Ka, dat ons weer zoo ongeveer terugbracht tot de Middel eeuwen. De heer C. Herman van Kolhorn zong: Zij, die niet slapen, een oud liedje, en Loflied op het biertje. De heer D. Hoek droeg daarna voor: Hannes Kom kommer naar Zandvoort. Zelden is er zoo gelachen als om dit stukje, zoowel wat inhoud als weergave betrof. Ook de heer Jb. Swaag liet zich weer niet onbetuigd dezen avond en ook hij kwam weer eenige malen op het tooneel. Rijks-Veearts, 't ZAND N.H. - Tel. 34 - p.a. Wed. Vogelzang. Te consulteeren voor KLEINE HUISDIEREN en ook te ontbieden voor het verrichten van VERLOSSINGEN. - Na de pauze kregen we nog: De list van het Huizer meisje, een blijspelletje voor 3 dames en 2 heeren, waar naar we ook weer met genoegen geluisterd hebben. Tusschen de bedrijven door nog eenige losse voordrach ten. waaronder een korte revue over het Burgérnut, waarvan de inhoud echter voor vele aanwezigen wat on begrijpelijk was. temeer daar enkele gedeelten geheel buiten het kader van het Burgérnut lagen. Als laatste tooneelstukje werd gegeven: De pet van den Inbreker, een blyspelletje, waarom nog eens harte lijk is gelachen. Het was al weer over twaalven, toen de voorzitter in hartelijke woorden allen bedankte voor de medewer king en belangstelling. Het is weer een avond geworden van volop genot, en ook wij. als vertegenwoordiger der Schager Courant, kunnen niet nalaten, dank te brengen voor de sympathieke wijze waarop we hier steeds worden ontvangen, en dezen avond wel in het bijzonder. Tot slot nog een paar uur bal. wat te 2 uur (voor Zaterdagavond wel een beetje vroeg!) was afgeloopen. Zonder ook maar één enkele wanklank Is deze avond weer verloopen. KOLHORN. Auto in do sloot. Maandagavond omstreeks halfjes geraakte een luxe auto van den heer Kaper uit Schagen dij den hoog en weg bij de los- en laadplaats neer en kwam met z'n kop in de kleine, vol modder zittende sloot, die dezen weg van het land van den heer Breebaart scheidt, terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Pogingen om denzelfden avond de auto nog te bergen, mislukten. BEN HELDER Wij maken onze lezers gaarne attent op de adver tentie in dit no., waarin mededeeling wordt gedaan van de opera-voorstelling in „Casino" te Den Helder op 12 Februari a.s.. waar door de Italiaansche Opera zal worden opgevoerd de populaire opera van Vcrdi: „Rigoletto". De beste solisten werken aan deze opera mede, o.a. A. Reali, L. Fort, Siga A. Archil, M. Serra, enz., enz., voorts een groot koor, een groot orkest, terwijl er ook een ballet zal zijn te bewonderen. Wij twijfelen niet. of de moeite die de directies van „Casino" en „Tivoli" hebben gedaan om deze voor stelling mogelijk te maken, zal beloond worden met een geheel bezet „Casino"-gebouw. De bezoekers van Anna Paulowna, Schagen en om geving kunnen des avonds per extra trein terugkee- ren. CALLANTSOOG Zaterdagavond j.1. had in het Dorpskoffiehuis van den heer P. de Haan een vergadering plaats, waarbij tegenwoordig waren landarbeiders uit deze gemeen te. De bijeenkomst bad ten doel te komen tot oprich ting van een Iandarbeidersbond, die ten doel heeft hulp te verleenen en maatregelen te treffen bij werk loosheid. Staande de vergadering gaven zich 22 land arbeiders als lid op. Het bestuur werd gevormd als volgt: voorzitter, K. ten Boekei; secretaris, A. Hoorns man; penningmeester, J. Hoek. Besloten werd Don derdag a.s. een openbare bijeenkomst te houden en daarvoor een spreker uit te noodigen, die doel en streven van den Landarbeidersbond nader zal uiteen zetten. ,Deze vergadering zal worden gehouden in liet Dorpskoffiehuis. TANGEND IJ K LANGENDIJK. Kolfwedstrijden van den Langendijker Kolfbond. Bij de heden gehouden beëindigde wedstrijden van den Langendijker Kolfbond was de uitslag voor de derde klasse kolvers de volgende; S. Timmerman 107 p.; K. de Vries 90 p.; en C. Mal- lekote, 87 p., allen te Noordscharwoude. J. Kramer 91 p., C. Kliffen 87 p., A. Schoenmaker 77 p., J. du Burck, 88 p.: P. Langedijk 101 p., M. Vlug 108 p., J. Glas 80 p., allen te Zuidscharwoude. S. Ton 84 p., K. Ruiter 95 p., W. Bakker, 71 p., K. Dekker 53 p. en J. Hoogeboom 74 p., allen te Oud karspel. D. Bakker, Noordscharwoude, 113 p., S. MaaJcal, Broek op Langendijk, 108 p., F. Blauw, Broek op Lan- gendijk 941, P. de Moei, Noordscharwoude, 100 p., Chr. Olthoff, Zuidscharwoude, 95 p., C. Hopman, Noordscharwoude, 102 p., J. Hink, Noordscharwoude, 100 p. W. Kuin, 93 p., Jb. Kraakman, 75 p., P. Bruin 75 p., A. Bijper 130 p, D. Zijp, 106 p., J. Schuit 75 p., allen te Zuidscharwoude. F. Moeijes, 55 p., C. Plakman 55 p., K. Kat 120 p., L. Stokman 127 p., J. Deutekom, 84 p., C. Blokker 70 p., Jb. Gelder (2e klasse) 119 p., allen te Oudkarspel. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1932. Geboren: Marie, dochter van J. Blom en van M. de Boer. Overleden: Levenloos aangegeven kind van S. W. de Boer en van J. K. Brune. Levenloos aangegeven kind van C. Kostelijk en van G. Wagenaar. Ondertrouwd: J. Huibers, oud 23 jaar en A. Vroeg- op, oud 21 jaar. W I E R I N G E N Uitvoering van de muziekvereeniging „Harmonie" dir. de heer P. Kreijger op jl. Zondagavond in „Con- cordia" van den heer Jb. Bruul voor ongehuwde kunstlievende leden. De zaal was dicht bezet. Het eerste gedeelte van het programma, de mu zieknummers, werden vlot en fijn uitgevoerd. De stem ming, welke bij de vorige uitvoering nogal eens te wenschen overliet, was dezen keer uitstekend. Voor al muntte de ouverture „Neptune" uit wegens mooie klankvorming. De marsch „Groet aan Wieringen" van den heer Kreijger, moest worden herhaald. Het blijspel „Wie ben ik", in drie bedrijven, door Joh. W. Broedelet, werd als nummer twee van het pro gramma opgevoerd. Het stuk sloeg goed in bij de aan wezigen door de pittige gezegden en dolle ingewik kelde situaties. Alle medespelenden, zoowel dames als heeren, hebben hun beste beentje voorgezet en waren goed in hun rol. Vooral de geheugenlooze mijnheer? raakte geen oogenblik in zijn moeilijke po sitie. De grimeur had goede typen gemaakt. Het too neel was heel mooi en goed opgesteld, zoodat het geheel als goed geslaagd mag worden beschouwd. Een gezellig bal besloot den avond. De ons welbekende biljartspeler J. v. d. Laan, gaf jl. Zondagmiddag in café Scheltus te Hippolytushoef een biljartseance. De groote opkomst van het publiek bewijst, dat de verwachtingen hoog gespannen ston den. De aanwezigen zijn dan ook niet teleurgesteld. J. v. d. Laan speelde 600 caramboles in 12 beurten. De hoogste serie, welke werd gemaakt, telde 184. De heer M. Geel was de tegenpartij en maakte in 11 beurten 45 caramboles. Van der Laan maakte ver volgens verschillende sier- en kunststooten. Hoewel lang niet altijd dadelijk gemaakt, was toch te zien dat hij een kunstenaar op het biljart is. Ook han tus- schentijds verloting plaats van een paar queu's, welke onder de toeschouwers hun eigenaars vonden. Vanmiddag bü een heerlijk kopje thee zittende, komt een net heer per fiets de poort inrijden. M'n vrouw zegt: Man we krijgen bezoek. Ik antwoord: Ja, ik geloof het ook, een vreemde mijnheer, nou hij treft het, want hij kan een kopje thee meedrinken. Er wordt gebeld, het dienstmeisje doet open en komt met een visitekaartje, waarop... rechercheur. Hé, hoog bezoek, een rechercheur, dat is voor 't eerst, dat ik met zoo iemand kennis maak. Laat mijnheer binnenkomen. De man komt binnen en na de gewone plichtplegin gen en het offreeren van een kopje thee. zegt de re chercheur: Ik kom een conferentie by U aanvragen en wil u gaarne afzonderlijk spreken. Met genoegen, tot uw dienst, antwoord ik, m'n vrouw kijkt al wat benauwd, doch de rechercheur heeft dit direct opgemerkt, en zegt schielijk: Maak u maar niet ongerust mevrouw, het is zuiver zakelijk. Nadat we ons kopje thee hebben leeggedronken, noo- dig ik mijnheer in het kantoor en als wij plaats hebben genomen zeg ik: Nu mijnheer ter zake, wat is er van uw dienst? De rechercheur begint: Ik heb uw verhaal gelezen in de Schager Courant over die nachtelijke visite, waarbij uw kennis van 80 gld. is ontlast en daar staat verder, dat hij, en tot mijn ontsteltenis, want hier noemde de rechercheur den naam van het slachtoffer, het niet wil de aangeven bij de politie, omdat die toch den dader niet zou vinden en juist om dat zinnetje kom ik u eens opzoeken. Het frappeerde mij al, hoe hij er toe kwam, mij als schrijver van dat bericht te ontmaskeren en nog meer, dat hij zoo maar den naam noemde van het slachtof fer en toen ik hem daarover in de rede wilde vallen, was hij me al voor en zeide: Ja, mijnheer, ontkent u maar niet, want ik weet nog veel meer, dat zal u aan stonds wel hooren en dat heb ik niet van de redactie; ik weet net zoo goed als u, dat daar een geheim vol komen veilig is, en dat is goed ook, want het zyn ver- trouwenszaken, doch ik bewandel heel andere wegen om duistere zaken op te lossen. U begrijpt, ik zat met verbazing te luisteren naar de rede van den rechercheur en nu wil ik onze lezers even inlichten voor zoover dit noodig is, dat aan het politie corps rechercheurs zijn toegevoegd, die niet in uniform loopen, doch gewoon in burger; in plaatsen als Den Hel der en Alkmaar zijn er enkelen gestationneerd; voor rechercheur moet men beschikken over bijzondere op merkingsgaven om misdrijven, waarvan elk spoor ont breekt, te ontzenuwen. Onze rechercheur vervolgde: U zult begrijpen, dat het niet gemakkelijk is als we met een sluwe dief te doen hebben en elk spoor ontbreekt, om dan de dader(s) niet alleen op te sporen, maar wettig en overtuigend het be wijs te leveren, dat hij of zy de schuldigen zijn. Ik kan u verklaren, dat wij van sommige inbraken de daders weten, absoluut, doch ze loopen nog vrij rond, omdat het bewijs van de rechtbank ontbreekt Van groote waarde is daarom, dat de slachtoffers van een nachtelijk bezoek den volgenden morgen direct de politie waar schuwen. alles precies laten liggen, zooals de dieven het hebben achtergelaten en geen buren of andere belang stellenden er bij te halen, want uit de kleinste kleinig heden kunnen wij vaak belangrijke conclusies trekken. Op dezelfde wijze ging de rechercheur nog een poosje door en werkelijk, ik zat met stomme verbazing naar zyn verhaal te luisteren: deze had het natuurlijk in de gaten, en zei: Ik merk, dat m'n verhaal je belang inboe zemt, maar toen hu zeide: Ik zal je even de namen noe men van de menschen, waarvan je een en andere bijzon dere gebeurtenis in de courant heb laten plaatsen, U begrijpt, toen steeg m'n verwondering ten top. Vlot alsof het een van buiten geleerd lesje was. noem de de rechercheur de namen van de twee buren, die hun toevlucht In dc bioscoop zochten om op te knap pen. de heeren pandoerders, die tot 's morgens half elf zaten te kaarten, en de bakker die u het verteld heeft: de korporaal met zijn moeder en de buurvrouw, de werk man met het getuigschrift en de boeren en ook dat was alles punctueel juist; de vader, die zat te wiegen en zijil buurman, en ook de namen van den kastelein en den klant, die een fleschje cider had gekocht, werden ge noemd. alles klopte precies, en ik kan dan ook niet na laten te roepen: Nou gaat m'n lampje uit en op de vraag van den rechercheur aan mij, of hij de waarheid sprak, moest ik eerlijk bekennen, dat het volkomen juist was en kreeg ik hoe langer hoe meer bewondering voor het werk van onze rechercheurs. Ik presenteerde m'n verteller een heerlijke Karei I van 15 cent en toen de rechercheur mij zeide: Vannacht wordt er ingebroken en de daders worden door ons op heeterdaad betrapt; als je zin hebt om daarbij tegen woordig te zijn, mag je met ons mee. Nou, als er geen gevaar is, graag, antwoordde ik. Voor U is er volstrekt geen gevaar en voor ons ook niet, want we maken wel, dat we voor zyn. Ik moest maken, dat ik om 8 uur klaar was en dan werd ik met de auto gehaald. Goed afgesproken en we namen afscheid van elkaar tot 's avonds. Toen de rechercheur was vertrokken, was myn vrouw zeer nieuwsgierig, maar ik wist m'n smoesje te maken, en wist haar gerust te stellen, tevens vertelde ik haar, dat ik 's avonds om 8 uur weg moest per auto en niet voor 4 uur 's morgens thuis zou komen, maar waar het voor was. moest geheim blijven. AJs een goede vrouw vroeg zij niet naar het gehaim en 5 voor 8 hield een auto op den weg stil en gaf twee maal signaal ten teeken, dat ik moest komen. De rechercheur zat aan het rad. zijn collega naast hem en ik kon achter plaats nemen naast een groote politiehond, die niet de minste notitie van mij scheen te nemen. Ik zat niet erg op m'n gemak, maar de rechercheurs waren gewoon aan 't praten en reden niet recht op 't doel af, maar trokken door alle zijwegen en om 9 uur was het stop. Zijn we er? vroeg ik; neen. we moeten een klein half uur loopen. We stapten uit, de auto werd in een boet gestald en wij aan den loop; de rechercheurs voorop, ik daar achter en vervolgens de hond. Op ongeveer 2 minuten van de plaats van bestem ming werd de Wind een plaats aangewezen, waar hij moest blijven en wij naar het slachtoffer, waar de slag zou plaats hebben. Mij werd een plaatsje aangewezen in een klein vertrek met een raampje, wat uitzicht gaf op een grooter ver trek. waar een flinke brandkast stond en die brandkast was het oogmerk van de a.s. inbrekers, waar zij hun krak zouden trachten uit te voeren. Ik kreeg als raad van de rechercheurs de deur vast te maken, de ingang te barricadeeren met een paar stoelen en een tafel en me vooral muisstil te houden, want het minste gerucht zou de dieven onraad doen vermoeden en ze den aftocht doen blazen. Ik beloofde eenigszins klappertandend, het bevel goed op te zullen volgen en kreeg tot geruststelling ten ant woord, dat mij niets kon gebeuren, doch eerlyk gezegd was ik wat huiverig en had berouw mee te zijn gegaan. Enfin, we zouden nu de dingen maar afwachten en de recheroheurs verwijderden zich. Traag gingen de uren voorbij; half 10, 10 uur. half 11, 11 uur, half 12. 12 uur. half 1 en even later daar zou het gebeuren; ik zag het flauwe schijnsel van een electrische zaklantaarn, hoorde onderdrukte stemmen en zacht ge loog en jawel, daar werd het raam opgeschoven van de kamer, grenzende aan de mijne, die aan de achts* zijde van het perceel is gelegen. Ik zag door het raampje twee flinke kerels, <Ue herkenbaar waren vermomd en dadelijk trokken ze de brandkast af. maar dat openen ging niet zoo makkelijk en daarom draaiden ze zeker de afslag van de lamp om. om beter te kunnen zien. De kam» was nu goed verlicht en de heeren waren weer aan» werk en jawel ze wisten de deur van de brandkast lc| te krijgen en trachtten de deur open te trekken, doe* die zat tamelijk vast, maar met een krachtige ruk vloo? de deur open en nu komt het fantastische van het vgl haal: Zoodra was de deur niet open of er vlogen tw", ouwe magere kippen met een oorverdoovend gekakel ui' de brandkast in d© kamer, u kunt begrijpen tot onbl schryfelijke schrik van de inbrekers en tot storno;, verbazing van mij. Op hetzelfde moment werden de inbrekers door 4* eenen rechercheur en den eigenaar van het huis, et* stevige baas, vastgegrepen, terwijl de andere rechtr cheur in elke hand een geladen browning had om di roovers in bedwang te houden. De inbrekers kregen een stevig armbandje om, was voldoende voor beide polsen, Bij dien tijd had !l m'n schuilplaats verlaten en had mij bij het gezelschïj gevoegd De inbrekers stonden te stuiptrekken van woede, mat* de eene rechercheur knipoogde en glunderde naar m.j- hebben we dat niet mooi gelapt, zei hij, we houden van een lolletje ook en om de zaak voor u een beeti» aantrekkelijker te maken en een humoristisch tintje!, geven, hebben we die twee oude kippen in de brandkas: opgesloten Na ons vertrek en de opberging van de geknipte in brekers in de gevangenis, zeide de rechercheur. ze me netjes per auto weer thuis brachten: U ziet k toch zeker wel. dat de politie toch nog wat presteert; ii vertel u natuurlijk niet hoe we achter deze zaak m, gekomen, denkt u daar maar eens over na en ik zegj dat we ook op het spoor zijn van de inbrekers bij ir kennis en dat we hopen hem spoedig de gestolen gulden weer te kunnen overreiken. Onder het stamelen van dank, namen we afscheid et lag ik te 4 uur weer naast m'n vrouw in de koffer. afg af» pui siai diei ben kee boe vra het Ö.4( D de 0 den, tref den schi het zoo sch; V nie tair slee Mu dan Das ver! D geei de i siaa zul'. Dt Zuid halte in tij nn w den der z de ze veel i ral v. gesloi blijke eenvc Spoedeischende vergadering van den raad op Maanda; 1 Februari 1932. des morgens 1 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; Secrefc ris de heer C. F. van Duin. De Voorzitter opent de vergadering waarna meded# ling wordt gedaan van de volgende Ingekomen stukka Van Mej. B. Pot, een dankbetuiging voor de verhoogaj v®' der toegekende gratificatie; van do J.V.O.-afd. Wierè* gen een dankbetuiging voor het verleend subsidie; prt- cessen-verbaal van kasopname bij den gemeenteonivs- ger; idem van kas en boeken der zeegras-explodtaifc maandstaten der zee-gras-exploitatie over November af December, verkocht zijn in die maanden resp. 822 a 1300 pak van 50 Ivg.; diverse goedgekeurde raadsbesi! ten. o.m. om het aangaan van een kasgeldleening, u» koop van grond bij het schoolplein te Westerland, u> vulling bouw- en woningverordening; beslissingen w, Ged. Staten inzake forensenaanslagen van A. Ambaa&l heer en G. H. Linterman te Amsterdam, waartea, Wieringen had gereclameerd, de aanslagen zijn tiap vernietigd: van de afd. Wieringen van ..Volksondenj' een verzoek om spoed te betrachten bij den bout* O. L. school te Den Oever; omdat ouders van kinds der bijzondere school er reeds naar gevraagd hè De Voorzitter zegt dat het vanzelf spreekt din gemeentebestuur alle spoed zal betrachten. De an heeft de bestekken klaar en kunnen die door den Is' teru worden goedgekeurd. Al deze stukken worden voor kennisgeving nomen. Van den heer L. Spaander verzoek om ontslag, inj» de 1 April, als hoofd der school te Oosterland. Helf: slag wordt eervol verleend, onder dankbetuiging tok) goede en langdurige diensten, met ingang van dei» turn door B. en W. te bepalen. De heer P. Kooij vraagt of al een oproeping van*r licitanten is gedaan. De Voorzitter antwoordt ontkennend, maar het i spoedig gebeuren. Van Mej. C. A.' Dito verzoek haar m.i.v. 16 Febra.*. ontslag te verleenen als onderwijzeres te Hippoiy», hoef, wegens benoeming te Den Helder. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt ontslag eervol verleend; eveneens met ingang van datum door B. en W. te bepalen. De Voorzitter deelt mede dat punt 1 der agenda, stelling van een steun regeling voor werkloozen rende den winter 19311932 van de agenda wordt voerd, en aanstonds in comité een bespreking zal hebben. Aangaan geit B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan tij een bedrag van f 25765.30 tegen een rente van 4U 's jaars en daarvan jaarlijks, voor het eerst op 1 Ma-*! e'v 1933, af te lossen een som van f 2000 (de eerste aflossiS ?r£ot( groot f 1765.30). f™61 tot on De NieuwstraatKerkplein, aanbrengen rt *CJle bermbestratingen in Hofstraat. Zeestraat en Har? straat, aanbrengen van bestrating op den Gasthuis^ en de Gedempe Gasthuisweg en de Gedempte Gasthi ,Wafer sloot, aanleg van rioleering in de Hofstraat, KH# doend straat. Oosterklieverweg en Gasthuisweg, aankoop jn aR| een rijpad te Westerland, aanbrengen van bestrating: de Elft en van rioleering te Zandburen en in de Hit) bjjjf^ straat, verbreeding van de Nieuwstraat enz. 1 xoovèi Op het bedrag der leening kan in mindering worè ^joc gebracht o.a. de afkoopsom van het Provinciaal Ws'; vervu ieidingbedrijf en van het Provinciaal Electricltf" drijf voor de overname van het onderhoud der sl en wegen, waarin leidingen zijn gelegd, tot een bedrag van f 3465.30. De heer P. Kooij merkt op dat bij de genoemdf ken niet voorkomt het straatwerk van den Mei tuinweg, waar onlangs om is gevraagd. De Voorzitter zegt daarvoor nog geen uitgaaf daan. Het betreft hier uiigaven die reeds zijn uit den gewonen dienst en nu in den kapitai worden ondergebracht. De heer Lub heeft in het proces-verbaal van opname by den gemeente-ontvanger gelezen dat ii moest zijn een bedrag van f 26.000. Is dan deze I5 leening wel noodig? De Voorzitter zegt dat het er omgaat om deze gaven onder te brengen in den buitengewonen dlerf Mad; Conform het voorstel van B. en W. wordt nrejnjg' hoofdelijke stemming besloten. J luiginj Benoeming onderwijzer aan de O.L-#^ houdt, te Westerland. J °rn na Naar aanleiding van het ontslag, verleend aan Zaandi onderwijzer C. H. W. van Rossum du Chattel, &even. thans de volgende voordracht aangeboden ter w®*: ning in de vacature: 1. P. Cornielje. thans tfl» werkzaam; 2. C. Tjalkens te Julianadorp; 3. D. RelJj ma, te Musselkanaal. De benoeming zal ingaan op 1 Februari. De heer P. Cornielje wordt met algemeente stea^ benoemd. De Voorzitter deelt mede, dat waar deze verga» Zate spoedeischend is, en in deze maand toch nog een den ro vergadering zal worden gehouden, geen rondvraag looper plaats vinden. ,J J™»6 De openbare vergadering wordt dan ook ges'0 e. de raad gaat in comité. J zjjn De leening strekt tot dekking van kosten van verscci lende uitgevoerde openbare werken, o.a. verruiming v» den hoek Uit Mad;

Schager Courant | 1932 | | pagina 8