J De Uit onze omgeving. Fa. Gebr. ROTGANS GAILANTSOOC Gisteravond had in het café van den heer Jb. van Scheijen te Groote Keeten de algemeene vergadering plaats va n het Centraal Genootschap voor Kinder-Her- stellings- en vacantiekolonies. afd. Callantsoog. Te ongeveer acht uur opent de Voorzitter, de heer Jb. van Scheijen de vergadering en heet de aanwezigen har telijk welkom. Hij wijst er op, dat de vergadering, die anders in November of December wordt gehouden, eerst thans in Februari wordt gehouden in verband met de vele werkzaamheden van het bestuur. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen doet de Voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, waar onder allereerst een schrijven van B. en W. betreffende uitzending van met ondervoeding bedreigde kinderen, tengevolge van den crisis. Naar aanleiding hiervan deelt de voorziter mede. dat de dames M. Bree- baart en J. H. C. Brouwer en de heer P. Vos een onder houd hebben gehad met het College van B. en W., waar door den heer Breebaart uiteengezet werd de beteekenis van een schrijven van Ged. Staten. Voor het bestuur deed zich de vraag voor, of kinde ren, wier ouders geen lid waren, eveneens geholpen moes ten worden. De heer Vos licht dit schrijven nader toe en deelt mede, dat het bestuur eenparig van oordeel is, dat ouders van kinderen, die geen lid zijn door de ver eeniging niet kunnen worden uitgezonden. Immers, aldus spreker wordt hiermede de mogelijkheid geschapen, dat leden gaan zeggen, ik blijf geen lid, want Indien mijn kinderen uitgezonden moeten worden, gebeurt dit toch wel. Hij vraagt zich echter af, of het gemeentebestuur niet zal zeggen, dat, nu zij subsidie ontvangen, kunnen zij ook kinderen uitzenden, daargelaten of zij al dan niet lid zijn. De heer Vos is echter tegen kinderen van niet-leden uit te zenden! De heer R. Hollander zou in overweging willen geven aan ouders, wier kinderen in aanmerking komen om uitgezonden te worden, een sein te geven om lid te worden. De heer Vos zegt, dat dit vroeger wel is gedaan, doch tegenwoordig is het moeilijk hen daartoe aan te sporen in verband met de tijdsomstandigheden. De heer G. Kuiper meent, dat de vereeniging heel voor zichtig moet zijn, want zij ontvangt f 50 subsidie van de gemeente en wie weet wat de gemeente doet. Indien men kinderen van niet-leden wil uitzenden, dan zou men ce gemeente om een hoogere subsidie kunnen vragen. De heer Wey merkt op, dat dit is te probeeren. De heer Vos zegt dat de kas uitzending wel toelaat, doch we mogen er niet aan beginnen. Het gemeentebe stuur kan echter verplichtingen opleggen. De heer van Scheijen, Voorzitter, zegt, dat in deze gemeente ondervoeding niet is te verwachten. De heer Loggers meent, dat, indien de vereeniging be slist geen kinderen uit te zenden van niet-leden, het al tijd nog op een accoord is te werpen met het gemeente bestuur, wat betreft de kosten en het uitzenden van kinderen van niet-leden en aldus zou het schrijven van het gemeentebestuur beantwoord kunnen worden. De heer Breebaart is het, als lid van het genootschap in alle opzichten eens met de inzichten van het bestuur. Hij wjjist erop, dat de gemeente de subsidie heeft ver leend zonder eenige verplichting, zoodat het gemeente bestuur ook geen drang kan uitoefenen. Wanneer het geval zich voordoet dat kinderen uitgezonden moeten worden, dan kan de gemeente het genootschap vragen, of zij het administratieve gedeelte op zich wil nemen en dan doet de vereeniging toch iets. De heer Loggers, zou, indien de vereeniging beslist kinderen van niet-leden niet uit te zenden, toch het be stuur in overweging willen geven een bijdrage te ver- leenen, daar het doel en streven der vereeniging is uit zending van zwakke en ondervoede kinderen. Tenslotte blijkt het, dat allen het met de meening van het bestuur eens zijn, zoodat besloten wordt kinderen van niet-leden niet uit te zenden. Vervolgens komt aan de orde een voorstel van den heer Vos om echtgenooten va.n leden, die zelve geen lid zijn, als leden te beschouwen. De heer Vos verdedigt zijn voorstel met de opmerking, dat in 't bestuur meerdere dames zitting moeten hebben, doch dat momenteel geen dames leden zijn. De heer Kuiper vindt het van weinig waarde, dat da mes in het bestuur komen en is dan ook tegen dit voor stel. De heer Breebaart vraagt of dit volgens de statuten mogelijk is! Het blijkt, dat de statuten dit niet loelaten. terwijl ook overigens de statuten zelve niet in orde zijn, o.a. al of niet-goedkeuring van het hoofdbestuur. De heer Breebaart merkt op, dat het bestuur derge lijke voorstellen beter dient voor te bereiden en stelt voor het voorstel van den heer Vos om prae-advies te stellen m handen van het bestuur, hetwelk in de volgen devergadering met een voorstel kan komen. Dit voorstel wordt aangenomen, nadat over verschil lende kwesties breedvoerig is gesproken. Aan de orde komt punt 3 van de agenda: rekening en verantwoording. De uitgaven bedroegen f 55-71%. De inkomsten f 337.26. Alzoo een batig slot van f 281-55%. De commissie, bestaande uit de heeren Daalder, van Meerten en Hollander, deelt mede, de rekening in orde te hebben bevonden. Vervolgens bestuursverkiezing wegens periodiek aftre den van den heer Jb. van Scheijen en mevr. Breebaart. De heer Loggers zegt. dat door den heer Vos zoo jalst is opgemerkt, dat er geen damesleden der vereeniging waren, zoodat hij voorstelt mevr. Breebaart weder te benoemen, evenals den heer Van Scheijen. Het Bestuur is hier tegen, evenals de heer Vos, ook bestuurslid, die beplei. dat het gewenscht is dat in het bestuur zitting nemen twee personen uit de Groote Keeten. Na stemming blijkt, dat herbenoemd zijn mevrouw Breebaart en de heer Jb. van Scheijen, Ieder met 15 van de 16 stemmen. Beiden nemen hun herbenoeming aan. De Voorzitter betuigt zijn dank voor het vertrouwen in hef. bestuur gesteld, niettegensaande het feit, dat enkele dingen niet in orde, waren. Hierna volgt de rondvraag. Mevrouw Brouwer doet voorlezing van het jaarverslag waaruit o.m. blijkt, dat in 1931 1 kind is uitgezonden, het aantal leden 117 bedroeg en de vereeniging er fi nancieel goed voorstaat. Mevrouw Breebaart brengt vervolgens ter sprake, dat het bestuur heeft gemeend, het innen der kwitanties in den vervolge te doen geschieden door iemand, die daarvoor een loon ontvangt, doch eerst vraagt het be stuur hiervan de meening der vergadering. Als aanvankelijk blijkt, dat niemand hiertegen is, zegt de heer Jn. Vos, dat hij het innen der kwitanties gratis op zich wil nemen, uitsluitend omdat bij hem doel en streven der vereeniging sympathiek is. Deze mededeeling heeft een applaus tengevolge en de voorzitter dankt den heer Vos voor het aanbod, hetwelk op hoogen prijs zal worden gesteld. De heer Sleutel merkt op, dat wanneer de heer Vos kwitanties in Koegras heeft te innen en de bewoners zijn niet thuis, dan zal hij deze innen, indien de heer Vos de nota's bij hem brengt. Ook dit wordt door de aanwezigen op prijs gesteld. De heer Loggers vraagt zich af, nu de vereeniging het aanbod van den heer Vos in dank aanvaardt, of zij niet een gratificatie kan geven.omdat het innen der kwi tanties onnoemelijk veel tijd en veelal moeite kost De heer Van Meerten zegt, dat dit in het Bestuur uit gemaakt kan worden. Hiermede zijn allen het eens. De voorzitter merkt cp, dat hij het bestuur het verzoek van den heer Loggers in overweging zal geven. De Voorzitter brengt vervolgens ter sprake, om allen op te wekken, die nog geen lid der vereeniging zijn, lid te worden. De heer Loggers zou het bestuur in overweging wil len geven alle belangrijke voorstellen op de agenda te plaatsen, hetgeen thans niet het geval was. Dit verhoogt misschien het bezoek. De heer Breebaart zegt, dat hij zooeven wel critiek op het bestuur der vereeniging heeft uitgeoefend, doch dat dat niet beteekent, dat hij critiek wil uitbrengen op het beleid van het bestuur. De heer Vos komt terug op zijn voorstel om da nes van niet-leden als leden te beschouwen, doch dit wordt naar het bestuur verwezen om prae-advies. Na enkele discussies sluit de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de opkomst, waarbij hij den wensch uitspreekt, dat alles ten heil zal zijn van het zwakke en ondervoede kind! SINT MAARTEN Maandag vergaderde in lokaal „Rust en Lust" alhier do afd. St Maarten van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Na vooraf een bestuursvergadering te hébben gehou den, welke nogal wat tijd in beslag nam, werd de al- gem. vergadering door den heer Speets, als voorzitter der afdeeling, geopend. Hierbij bracht hij dank aan de afgetreden bestuursleden voor het vele werk voor de afd. gedaan en in het bijzonder aan den heer De Vries, den afgetreden en vertrokken voorzitter dezer afdeeling. welke hier de ziel der afd. was geweest en hiervoor zijn beste krachten had gegeven. Voorts deelde voorzitter mede, dat geen rekening en verantwoording was te doen, daar de kas nog niet was nagezien, maar hij deelde mede, dat pl.m. f 116 in kas was. De heeren P. Breed en J. Bijpost werden verzocht om ten huize der penningmeesteresse de kas te willen nazien hetgeen toestemmend werd beantwoord. Hierna volgde lezing en goedkeuring der notulen. Medegedeeld werd, dat het kind van den heer Zijde wind uit Groenveld nog 1 termijn langer in de kolonie moet verblijven. Voorts dat het uitstrijken der keeien bij het vinden van diphterituébacillen, bij uitzending niet meer noodig is, daar dit geen gevaar opleverde; wel wanneer al eerder diphteritus bij zoo'n persoontje was geconstateerd. Hierna volgde het jaarverslag, waarvoor den dank door voorzitter werd gebracht aan stelster. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. de Geus en K. Wit bij acclamatie herkozen en als nieuw bestuurslid, op dezelfde wijze, de heer Wolters, Hoofd der school, welke heeren dit allen aanvaardden. Daar de rondvraag niets opleverde, dat vermelding verdient, sloot voorzitter in dank de vergadering er de hoop bij uitsprekende, dat 1932 een gunstig jaar voor de afdeeling moge zijn. OUDE NJE DORP Bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Martha Volkers, R.K., dienstbode, van Harenkarspel naar de Weel 143; Aafje Doves, G. K., huishoudster, van Zijpe naar Nied. Verlaat 126. Vertrokken: Niesje Balk, N.H., zonder, van Oude Niedorp 70 naar Sijbecarspel; Petrus Hendrikus Com mandeur, R.K., broodbakkersknecht, van Nied. Ver laat 104 naar Limmen; Jacob Beemsterboer en gezin, R.K., van Zijdewind 223 naar Alkmaar. Burgerlijke Stand over de maand Januari. Ondertrouwd: Cornelis Klaver, tuinarbeider, 25 j., te Warmenhuizen en Trijntje Korver, zonder beroep, 26 jaar, alhier. Getrouwd: Cornelis Klaver, tuinarbeider, 25 jaar, t.e Warmenhuizen en Trijntje Korver, zonder beroep, 26 jaar, alhier. Geboren: Alie, dochter van Simon Klaver en Geer- truida Anna in 't Veld. Annie, dochter van Cornelis de Reus en Antje Brouwer. Jan Jacobus, zoon van Jan Joannes Bouwens en Levina Johanna Krokké. Johanna Maria Dorothea, dochter van Coenraad Postma en Maria Anna Schuil. Agatha Theresia, dochter van Dirk Dekker en Cornelia van Dam. Geer- truida, dochter van Jacobus Kruyer en Cornelis Sin- nige. Cernelia Alida, dochter van Embertus Cornelis van Oorschot en Antonia Martha Maria Bierman. Overleden: Trijntje Leek, wed. Gijsbertus Kuiper, 71 jaar. Ingevolge de door de Regeering toegezegde cre- dietverleening voor den groven tuinbouw in West- Friesland, is het gemeentebestuur thans overgegaan tot verstrekking van kostelooze formulieren, waarop de credieten door de tuinbouwers moeten worden aan gevraagd, Verschillende tuinders hebben de ter ge meente-secretarie en bij den heer J. Bakkere te de Weel verkrijgbaar gestelde formulieren, reeds afge haald. Op 1 Januari 1931 was aan spaargelden van d" Coöp. R.K. Boerenleenbank te Zijdewind gedeponeerd f264980.05, welke od 31 December 1931 zijn terugge gaan tot f244628,15, alzoo eeno vermindering van f20351.90. 'Op 1 Januari 1931 was het bedrag der verstrekte voorschotten per resto f 290869,o9. Gedurende 1931 werd aan voorschot* n verstrekt een bedrag van f 55-471.76, waaronder f28300.tuindcrscrediet. Gedu rende dat jaar werd op voorschotten terugbetaald f42935.15, zoodat op 31 December 1931 aan voorschot ten uitstond een bedrag van f303406.50, alzoo eene vermeerdering van f 12536.61. Het totaal der rente voor spaargelden heeft bedra gen f 10423.13, en dat der Voorschotten f 14843.38. Alle verschuldigde renten werden voldaan, met uitzondering die der tuinderscredieten, welke verre kend zullen worden wanneer daarvan het jaar be ëindigd is. WARMENHUIZEN Aan de veiling alhier werd verhandeld ln: Januari 1932 Januari 1931 Roode kool 768.425 KG. 998.775 K.G. Gele kool 112.675 K.G. 157.875 KG. Deensohe witte kool 412.400 KG. 502.800 KG. Uien 173.325 K.G. 121.925 K.G. peen 5.150 K.G. 9.875 K.G. Bieten 5.050 K.G. Gewone witte kool 48.800 K.G. De omzet bedroeg in Januari 1932 f 31.160.02 tegen f 59.222.44 in Januari 1931. WIERINOERWAARD Maandagavond hield ons Nutsdepartement haar tweede bijeenkomst in de zaal van den heer H. v. d. Woude. Ruim 50 personen waren aanwezig. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. Koomen, kregen we eerst een nummertje mu ziek van mej. Chr. Kaan. piano, en den heer J. Aij, viool, getiteld Le Cygne van C. St. Saens. Daarna was het woord aan mevr. Koomen, die voor ons behandelde „De brieven van den Ouden Jo- sias". De oude Josias is een eenigszins ruw persoon, bovendien erg stijf, hoewel hij toch een eerlijk ka rakter heeft. Hij heeft één dochter Else. Voor haar opvoeding gaat ze naar haar tante, een zuster van haar vader. Ze maakt daar kennis met een pianist. Haar vader kan zich daar niet mee vereenigen, doch Else gaat door en trouwt later met den musici. Een heele serie brieven door den ouden Josias aan Else geschreven worden achtereenvolgens door mevr. Koo men voorgelezen. Zelfs na den dood van Else en haar man gaat hij toch door met brieven schrijven, die hij dan zelf bewaart. Met algeheele aandacht werd spreekster gevolgd. Dan nog een muzieknummer. Romance van Vieux- temps. waarvoor mej. Kaan en den heer Aij. evenals voor het eerste nummer, een welverdiend applaus verwierven. Daarna gaf de heer Sieswerda een zeer interessan te reisbeschrijving van Shackletons Zuid pooltocht. Vooraf bracht de heer Sieswerda een woord van hul de aan het adres van mevr. Koomen voor de wijze waarop „De Brieven van den oude Josias" waren be handeld. Wat spreker nu zal laten hooren. Is een iet wat taaie kost, doch hij hoopt, dat de platen, welke vertoond zullen worden, in den smaak zullen vallen. Nu wat dat betreft, kunnen we verklaren, dat er zeer mooie platen bij waren. Het onderwerp nl„ dat een expeditie kranige zeelieden den Zuidpool willen be reiken. is wel de moeite waard om naar te luisteren Voordat het einddoel werd bereikt, werd hun schip door de geweldige ijsmassa's te pletter geslagen, waarna de mannen maanden lang hebben gezwalkt op en tusschen de ijsbergen. Het slot was een zeer moeilijke redding. Bij de sluiting dankt voorzitter allen die hebben meegewerkt tot het welslagen van dezen avond en doet tevens een beroep op de leden om voor den laat- sten Nutsavond iets ten beste te geven Dat was ver leden jaar zoo uitstekend van stapel geloopen. LANGEND IJ K BROEK OP LANGEND IJK. Dinsdagmiddag j.1. viel de electricien H. v. Bommel, werkzaam zijnde in één der palen met het opruimen der electrische geleiding, plotseling met paal en al in het bleekveld voor de woning van den heer Biersteker met gevolg dat de paal boven op hem terecht kwam Kermend van de pijn werd de ongelukkige opgenomen en per auto naar zijn kosthuis te St. Pancras vervoerd. Naar we verder vernemen, is zijn toestand naar om standigheden redelijk wel. De oorzaak is te wijten, dat de paal bij den grond af geheel vermold was. GEMEENTE ZUID8CHABWOUDE. Burgerlijke stand van de maand Januari 1932. Geboren: Maria, dochter van Adrianus Groot en Ma ria Geertruida de Goede; Geertruida, dochter van Cor nelis Bergen en Agatha van der Ham; Bertus, zoon van Jan Hessing en Ana Koa; Maria, dochter van Martinus Zijp en Martina Catharlna Smit; Marie, dochter van Cornelia Schoenmaker en Geertje Stam. Ondertrouwd: Hendrik Borsten en Cornelia Maria Grootjes. Overleden: 1 levenloos kind van Gerrit Keizer en Alida Vrouwtje van Meurs. ZURE OUDESLUIS. Zondag jl. smaakten we het genoegen, onze plaats genoot, de heer Daan Pool, voor ons te zien optreden in het lokaal van den heer Jn. Buisman. Het pu bliek was in zeer grooten getale opgekomen: tot in de uiterste hoeken van de zaal was geen plaatsje onbezet Er wordt wel eens gezegd: „Een profeet wordt niet in eigen land geëerdmaar ditmaal ging dit oude spreekwoord toch absoluut niet op. Het publiek verwelkomde Daan bij zijn verschij nen voor het voetlicht met een spontaan en hartelijk handgeklap. Vanaf het eerste nummer tot aan de afwerking van het programma had Daan volkomen contact met zijn publiek. Zóó zelfs, dat sommige da mes het gesprokene op de planken met zooveel aan dacht volgden, dat zij zichzelf bijwijlen plotseling vergaten en met luide stem van haar medeleven blijk gaven. En de heeren? Velen vergaten zelfs zoowaar het rooken. Het was tenminste opvallend, dat er zoo wei nig „gedampt" werd. hoogstwaarschijnlijk tot groo' genoegen van Daan en do talrijk aanwezige dames Den gebeelen avond heerschte in de zaal een hoogst prettige stemming. Over het programma kunnen we kort zijn, omdat daarover reeds verschillende resencies in dit blad zijn verschenen. Toch meenen we er goed aan te doen te vermelden, dat „De Onbekende Soldaat" hier evenals elders weer een buitengewone bijval oogst te. Zooals we dit van Daan gewend zijn. bevatte het programma voor „Elk wat wils". Den succesvollen avond werd besloten door een zeer druk, geanimeerd bal, waarop dezelfde opge wekte stemming, die ons den geheelen avond heeft getroffen, geen enkel oogenblik werd verstoord. Geen enkele wanklank werd gehoord. Hulde! Resumeerende, mogen we zeggen, dat we kunnen te rugzien op 'n bijzonder genoeglijken avond en we roe pen Daan dan ook een welgemeend en hartelijk „tot weerziens" toe. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie., zal op 14 Febr. a.s., in café Kreijger gemas kerd bal worden gehouden. De leiding hiervan berusi bij den heer Veltman, terwijl als prijzen luxe voor werpen beschikbaar worden gesteld. Dus jongelui, aan 't werk. Naar wij vernemen, zal 21 Februari een gemaskerd bal plaats vinden in de zaal van den heer Buisman. Afgaande op de groote animo bij vorige kecren. twij felen wij er niet aan, of ook ditmaal zal het voor den ondernemer, die waardevolle prijzen beschikbaar zal stellen, een succes worden. De leiding zal berusten bij den bekenden dansleeraar Van der Goes. WINKEL Maandagavond vergaderde de nieuw opgerichte ver eeniging, van land- en tuinbouwers en veehouders, ten huize van den heer R. Laan. Aanwezig waren 30 personen. Na de opening door den Voorzitter van het voorloo- pig bestuur, waarin hij memoreert de aanleiding tot op richting dezer vereeniging. n.1. den noodtoestand voor namelijk wel In het tuindersbedrfjf. welke reeds ernstige gevolgen heeft gehad en bij voortduring tot algeheele verarming en uitputting zal lelden, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt een woord van dank tot het ge meentebestuur voor het flinke bedrag dat bereids is uit getrokken voor steun aan de meest behoeftigen. Was aanvankelijk de meening dat de f 700.000 crediet van het Rijk was voor 13 gemeenten, deze meening is onjuist gebleken, het betreft 43 gemeenten. Aan hen, die de vorige vergadering niet aanwezig zijn geweest, deelt de Voorzitter mede, dat allereerst een verzoek tot de gemeente Is gericht, en nu vindt men steun wel mooi, doch 't is niet wat wij beoogen. Hoogere prijzen voor onze producten, zooals dit ook is gegeven aan de akkerbouwers, in tarwe, bieten en straks mis schien gerst Door onderlinge samenwerking wenschen we dit te bereiken. Allereerst worden behandeld de statuten en huishou delijk reglement. De naam der vereeniging zal zijn: De vereeniging ter behartiging van de belangen van tuin bouwers, landbouwers en veehouders „Ons Belang". Nadat eenige bespreking Is gevoerd, omtrent de vraag hoeveel leden noodig zijn om een vergadering te beleg gen, blijft dit bepaald op de voorgestelde hoeveelheid, n.1. een vijfde der leden. Daarna worden statuten en huishoudelijk reglement goedgekeurd. De heer de Pree, vraagt of alleen het doel is, deze crisis te bestrijden of ook de oorzaak aan te tasten, wel ke spreker ziet in de gevolgen van het kapitalistische stelsel, hoe meer dat bloeit, hoe sneller de eene crisis de andere zal opvolgen. De Voorzitter zegt, dat het niet het doel is het kapi talisme te bestrijden, doch te trachten de bedrijven op te voeren en op te komen voor de belangen daarvan. De heer De Pree verwaoht dat het dan niet veel zal beteekenen. De Voorzitter wenscht een neutraal standpunt in te nemen. De heer De Pree ziet ook iets goeds in het uitnoodi- gen van specialisten op het gebied van tuinbouw b.v. De Voorzitter zegt dat dit misschien nog wel zal ko men, doch de vereeniging zal geen politiek karakter dra gen. De heer Boogaardt vraagt: wat is politiek? Hierover ontstaat eenige discussie, waarbij de heer de Pree, wijst op de besprekingen van den heer Duys in verschillende noodlijdende centra, om materieel te ver zamelen teneinde dit te gebruiken tegen de regeering. In Den Haag zullen we toch terecht moeten komen, hier Barometerstand op Woensdagmorgen: Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 44 gr. F. is 7 gr. C. m.M, DE BRIL MET 100 PCT. ZEKERHEID, dat ze goed is, d.w.z. goed van kwaliteit en voor Uw oogen. vindt U hij de HOOGZIJDE E 103. SCH Tegen inlevering van deze advertentie ontvan deze maand voor 50 cent een Brillenstift tege; beslaan van glazen (waarde f I. burgerlijk bjj elkaar blijven zitten brengt ona nietl der. U Ziet o.a, de arbeiders, die doen aan organisatie a[ litiek en bereiken iets. De Voorzitter erkent, dat in vele gevallen drang j dig is. De contributie wordt bepaald op f 050. T Bestuursverkiezing. De voorloopige commissie stelt haar mandaat b=« baar en de heeren J. Boogaardt, D. Semeins en A* geven te kennen van verdere benoeming af te zien. Na herhaalde stemmingen worden tot bestuuiï benoemd de heeren Th. de Pree', J. Bijhouwer. P. Bart en A. Smak Lzn. Uit deze vijf leden wordt door de vergadering ees; zitter benoemd, en na herhaalde stemmingen wert de heer de Pree met 18 stemmen, tegen 12 steaa^ den heer P. Bart De heer A. Smak vraagt wat nu gaat gebeuren. De heer G. Kamp merkt op dat de heer Smak stuurslid zelf mede richting kan geven, doch rj, meent eerst de vereeniging sterk maken door te werven. De heer SmaJc heeft gemerkt, dat de besprekftaa Raadhuize zoodanig zijn. dat verschillende daar niets hebben te halen, we moeten dus een -ichting uit De voorzitter verwacht dat daar voor de meestbéa gen wel wat te halen zal zijn en spreker heeft gee:~ om aan te nemen, dat 't daar op de lange baan *yïj schoven, doch ook daar moet de noodige goedir worden afgewacht. De heer Smak merkt op, dat ook gesproken kt' •erlaging van lasten. De heer M. Grootes wijst op steun van de ra? voor bloembollen, Breezand krijgt het ook. De heer Kamp zegt dat Breezand een gehed i geval ls, daar is de hoofdzaak bloembollen en fe bier hebben we voornamelijk gemengde bedrft breezand dagteekent het al van 1929. met voi* 's het toen al begonnen en nu het slechte jaar» heen. De heer Grootes ziet daarin geen reden niet (1 'aat Winkel no- 2 zfjn. De heer Smak zegt, daar kost het land f 9000 handen van groote mannen, actie daarvan g«! meer dan van ons. De heer Boogaard acht het toch wel hekendi bloembollen hier ook voor het bestaan de hoofdm De heer Kamp ontkent dat het in Breezand menschen zijn, juist daar is veel klein bedrijf*' van de 100. De heer Smak merkt op, bij onze bedrijven vtq* groot bedrijf. De Voorzitter zegt dat onder Haarlem vooras groot-bedrijf is en daar krijgen ze ook niets. De heer Kamp zegt dat alleen in Noordwijk e; *?enheim de gemeenten iets doen. maar de regeerisp Men moet niet vergeten dat de bollen, het laatst ten zijn. De heer De Pree meent dat actie in die rlchütr! uitgaan van de afd. Winkel en Omstreken van goe bollen cultur. De heeren Smak en Grootes wenschen daarntd» ling te zoeken. De heer de Pree zegt nu voor de vraag te stut' moeten we, de vereeniging is er, maar eer. "Sa vereeniging en wat bereikt men met Neutraal? Spreker leest een ingezonden stuk voor uit -ü en Tuinarbeid", handelende over organisatie vaar gebruikers een organisatie op economisch srebied acht daarvoor het meest geschikt een stichting, n de op het landbeuwprogram der SPA P dan hd vereeniging een doel. nu zijn we zonder doel. De heer Kamp kan deze uitdruking niet ondeci ven, er ls nog veel te doen. doch laat de politiek? ten. het gaat om hetzelfde doel. het gaat om bwi ieder moet lid van de vereeniging kunnen zijn. ft rief muren oorzaak zegt men. spreker eelooft datü len verdwijnen en snreekt mot waardeering over redè van Dr. Colijn. die begint met Nederland enS De voorzitter acht ..zonder-doel" ook niet hetl de eerste stappen bij het gemeentebestuur zijn zonder resultaat gebleven doch we willen meti' voor onze waren. De heer de Pree acht het dan beter te sprektc zonder Hjn. Aan den heer Kamp vraagt spreker, te beont f 2.! -3. eigei ge ra 310, hoe de tariefmuren er gekomen zijn en teekent —3. Ijjn voorts als iemand die aan den protectionnls kant staat. De heer Kamp wil de gedachten richten op and( f staande groote vereenlgingen en daarmede voel'n f 3. ken. De heer Hartog zou gaarne nu de ln 19' 3.50, taalde boete van f 750 terug hebben Spreker klaaf eigei de geringe opkomst en zag gaarne het bestuur roe voor nieuwe leden. De Voorzitter zegt dat het bestuur actief 1 i doch medewerking van de leden zal welkom Do heer Boogaardt ziet een goed ding in het ratief inkoopen van kunstmest Verschillende leden waarschuwen daartegen. f'nantieel gevaar ln het maken van een inkoop-' ging. De heer Van Essen ziet kracht in het beleef Toote vergaderingen, moties stellen en niet meer- ken, maar eischen en in vereeniging samen opt# Den heer Hoek verwondert het niets te boor?; Ng het resultaat van het bezoek aan het raadhuis. Ontk hun klaagliederen hebben doen hooren en hu: van hebben blootgelegd. Daar is bekend hoe de toes1^ y&l - leai!: bekc s!a< ken VlUj kipf —72 E A kipt C. Ai eieri 64 I tot 50- A ham jong A Ai f4.< De Voorzitter zegt dat dit afgewacht moet W0 erwacht wel een goede oplossing. De heer Grootes wenscht een verzoek aan de vereeniging om de veiling stop te zetten. De heer S. de Boer zegt dat dit niet kan. omd&l een massa geen lid zijn en die doorhandeien- De vergadering begint de verloopen en de Vc^ ziet daarin aanleiding over te gaan tot sluiting woord van dank voor de aangename samenwerk hoopt dat de vereeniging in een goede richting gaan en er voor de verschillende noodlijdende Wr spoedig gunstige veranderingen mogen komen* litie koor f 100 den den naai ontk Een H( naai don

Schager Courant | 1932 | | pagina 2