Hcliager Courant Tweede Blad. Uit onze Omgeving. PRIMA REPARATIE Zaterdag 6 Februari 1932. 75ste Jaargang. No. 9016 WIER1NGERWAARI) Algemeene Vergadering der Rundveefokvereeniging Uieringerwaani". k- Aanwezig 11 leden. Voorzitter en Secretaris. Voorzitter de heer Jb. Kaan, opent met een woord van welkom en verzoekt den secretaris de notulen der vorige vergadering te willen lezen. Zonder op- of aanmerkingen worden de notulen goedgekeurd. Voorzitter brengt in herinnering het verscheiden van onzen oud-voorzitter, wijlen den heer P. Dz. Schenk. Veel heeft hij in het belang van onze ver- ir eenigin- gedaan, hiervoor onzen besten dank. Ook dankt hij de leden welke het initiatief genomen heb |>en, om door middel \an een bloemenkrans, uiting van'onze gevoelens te geven. Voorzitter verzoekt den penningmeester, den hoer p Kaan Kz.. mededeeling te willen doen omtrent dc samenwerking van fokvereeniging en fabriek. De heer Kaan zegt dat er maar écn lid is welke deze hesprekingen niet meegemaakt heeft, gezien de groei van de deelname dor controle op hoeveelheid en vetgehalte; behalve de leden der fokvereeniging zijn er 30 leden van do fabriek, welke hun koeien laten onderzoeken: achte het fabrieksbestuur in verband met rationeeler uitvoering, het gewenscht deze werk zaamheden, ook die der fokvereeniging, uit te doen voeren door de fabriek; do controleur alzoo geheel in dienst der zuivelfabriek. De leden welke zelf monsteren, betalen voor het onderzoek f 1.— per koe, niet monsternemen f 2.— per koe; voor de leden der fokvereeniging f 3.50 per koe. Behalve dit bedrag is door de leden «lcr fokver eeniging afzonderlijk te betalen de kosten voort vloeiende uit een lierfstkeuring, stambockkeuring, stamregisters enz. De fokvereeniging heeft ongeveer 270 a 280 koeien in onderzoek; dit. maal f3.50 per koe, vertegenwoor digt ruim de f900, welke gedacht is, hot loon te zijn van de hiervoor te verrichten werkzaamheden. Voorzitter zegt veel genoegen te hebben in den grooten vooruitgang der controle, hoopt op algemccne controle vanuit de fabriek. Volgt verkiezing bestuur. Voorzitter zegt een schrij ven van den heer Van Iloorn te hebben ontvangen, waarin hij ter kennis brengt, niet meer in aanmer king te willen komen voor een bestuursfunctie. Hier over drukken voorzitter en anderen hun spijt uit. De heeren J. en K. Schenk Kz., worden met algemecne stemmen herkozen. De rekening, nagezien door de heeren P. Saai en Kaan Xz.. is in volkomen orde bevonden, sluit met zen batig saldo van f9.15. Dank volgt aan commissie en penningmeester. Onder dank wordt het salaris van penningmeester en secretaris, voor elk op f25.— gesteld. Git"hefjaarverslas over meïkjaar 1930, melden wij wat in ons volgend no. De heer R. L. Waiboer brengt verslag uit van do laatst gehouden Bondsvergadering. Onder dank wor den alle verslagen goedgekeurd. Als afgevaardigde naar de tc houden Bondsverga dering wordt gekozen de heer C. R. Blaauboer, welke aanneemt. Met de behandeling van den beschrijvingsbrief zegt de heer Jb. Sleutel dat het hem opgevailen is dat post 7 van de uitgaven der begrooting. salaris secre taris-penningmeester v. d. Bond, f 100. zeer laag is. oorzitter antwoordt dat de heer Koster dit verdis conteert met z'n salaris als Inspecteur, enz. De heer D. Kaan zegt, dat er meerdere ontvangsten zijn. o.a. föOO voor het toezicht op het melkonder- zoek. Bij de rondvraag informeert de heer Alb. Kaan of de vereeniging in het bezit is van een hoeventang. Dit nuttige instrument is steeds bij den secretaris te verkrijgen. De heer D. Kaan Nz. vraagt of alle koeien, welke men melkt, ook in onderzoek moeten, ook die welke verworpen hebben. Voorzitter antwoordt, dat het moeilijk is om daar een uitzonderingsbepaling van te maken, afwijkende dieren krijgt men ook door m. en k. zeer. De kooien die in de boerderij blijven, vallen in de termen voor onderzoek. De penningmeester stolt voor om de sommen waar thans premie van betaald wordt, te herzien en wel als volgt: 't Was voor een verkocht dier van f 1000 nc<vw^r f15 Premie voor de vereeniging. f500 tot i ïuuu f 10 premie, kalveren minder dan een jaar oud verkocht voor f200 en hooger f5 premie. Nu voor dieren, welke voor f800 en meer verkocht worden f 12 premie beesten welke f 409—f800 opbrengen f8 pre mie, kalveren van f 150 en daarboven binnen den leef tijd van een jaar f 3. Wordt vastgesteld. verder vraagt de heer I). Kaan Kz. aan de aanwe- ziften hoeveel koeien men denkt, te laten dekken door Wodan Jan 5. Hij bevrucht, thans goed. Als het er weinig zijn. gevoelt hij zich niet verantwoord den stier hier langer gestationeerd te houden. Zal nog- maals met „Vee-Export" in correspondentie gaan om aekgeldverlaging te krijgen. Hierna sluiting. i A x r, k ,v n u k NOORDSOHARWOUDE- Het vervoer van de benocdigde steenkolen over het Jaar 1932, voor de Gein. Licht/bedrijven aan den Langen- «Uk is gegund aan de schippersvereeniglng „De Wilde Beurt" te Broek op Landend ijk voor f 1.65 per ton van af Alkmaar en voor f 1.25 per ton vanaf station Noord- fiwhanvoude (dorp). ZUmSCHARWOTJDE. Binnenkort zullen het Burgerlijk Armbestuur, de Ned. "Herv Diaconie en de Ned. Herv. Kerkvoogdij 'hun ver huring van landerijen houden Men deelde ons mee. dat •deze verhuringen alle op denzelfden avond zullen ge schieden en dat het niet onv/aarsehijnlijik is. dat ook tegelijkertijd het land der gemeente zal worden ver- 'nuurd, Men deelde ons mede, dat derzelfde raadscommis sie. die de steun verleening van de gemeente aan de tuinbouwers behandelde, thans ook is belast met het uitbrengen van ad-vies over de aangevraagde rentelooze voorschotten Namens welk college die opdracht is ze- geven, is 'ons niet bekend Een aantal tuinbouwers, besloot tot oprishtlnn van een afdeeling van den Neutralen Bond van Land er tuinbouwers Met dat doel wordt de volgende week een vergadering gehouden, waar de heer De Vries van *?t- Pancras een nadere toelichting zal geven, Het Plaatselijk crisis-comité ontving van het NCC oif^?Jag0n eierkolen en 500 Kg bruine boon'm, Ook kan men zwavelzure ammoniak tegen zeer ffer«dn ceerd enprijs betrekken geredu- Het Bestuur van de afdeeling Zuid«charwou1e Broek op Langendijk van den Bond voor dtaatspsnsl- onneering besloot, niet In te gaan op het verzoek, om de Bondsfilm ter propageering van de noodzakelijkheid van invoering van staatspensioen, Tot dit besluit kwam het Bestuur uit overweging, dat. blijkens de sleohte opkomst der bestuursleden, er zelfs bij hen, die vooraan moesten staan, al heel weinig belangstelling bestond voor het maken van propagan da; dat er dan nog minder belangstelling kan worden verwacht van niebvooraan staanden; dat de tijden en omstandigheden aan den Langendijk zoo slecht zijn. dal, gezien de geconstateerde mentaliteit, op weinig bezoek valt te rekenen en dat zij, die men juist bij de ver tooning van zoon film zou moeten hebben. R. K. en Christel ijken, stelselmatig thuis blijven. I>e economische omstandigheden zullen nog harder en duidelijker taal moeten spreken, alsvorens de ..kleine luyden" uit de reohtsche partijen hun cadaver-gehoorzaamheid aan hun leiders opzeggen. LAN GENT) I,TK. We vernemen, dat in het geheel voor ongeveer 4 mil joen aan rentelooze voorschotten door noodlijdende tuin ders is aangevraagd. I>oor de Provinciale Commissie uit de eVUhigen in Noordholland is den verschillenden Boerenleenbanken opgave gevraagd van den stand der voorschotten door de Provincie en Provincie en gemeente gegarandeerd, alsmede, hoe het met de rentebetaling staat. We verna men. dat er zoo goed als geen enkede geiheele of gedeel telijk aflossing heeft plaats gehad en dat niet alle voor- sohotnemers aan hun verplichting tot rentebetaling heb ben kunnen voldoen. Wat ons geenszins verwondert. De Secretaris-bsn^mV der Provinciale LANGENDIJK. Met eenige verwondering wordt in ♦uinbouwkringon geconstateerd het feit. dat de defini tieve benoeminv van een secretaris van de Provinciale Commissie uit de veilingen in Noordholland zoo lang uitblijft. Als waarnemend secretaris fungeert al sedert maanden de beer J Glas te Broek op Langendijk. die a's zoodanig reeds werkzaam was geteld tijdens de ziekte van der. verizen secretaris, wijlen den heer W. Balk. Verwondering heeft de „waarnemende" benoeming vroe ger al gewekt, omdat men meende, dat het meer voor de hand lag, iemand uit het Bestuur daarvoor aan te wij zen. of zoo dit n iet mogelijk bleek, een oproeping voor die tijdelijke waarneming te doen. om de mogelijkheid te scheppen, de beste kracht, daarvoor uit te klosen. Nu tijdeli<tk Iemand benoemd werd, die in het organisa tieleren der tuinders nooit eenige rol heeft gespesid. •kwam die verwondering nog meer naar voren en werd nog grooter, toen bleek, dat de tijdelijk benoemde zoo na verwant wos aan den voorzitter der Provinciale Oomm'ssie. Om een „familieregeerinig" te voorkomen, is in tuinbouwvergaderingen al op de noodzakelijkheid gewezen, dat. bij eventueel© vaste benoeming van den tegenwoordigen tijdelijken functlonnarls. de voorzitter ontslag dient te nemen. Ook ziin al wenschen geuit om een secretaris te benoemen, die voldoende vakkennis bezit om de tuinders voor te lichten. Belde wenschen rijn verklaarbaar. In den tegenwoordigen tijd toch wordt er door de tuinbouwers ook aan sociale actie gedaan. De sterke en spoedige groei van den Neutralen Bond van Land- en tuinbouwers wijst er wel op. dat het ver langen naar een actiever optreden op sociaal gebied bij vele bouwers levendig la geworden. De oprichting van dien Bond heeft Juist bii den Voorzitter der Provinciale Commissie heftige bestrijding gevonden en wel op grond van de overweging, dat de bestaande tuinbouwers-orga nisatie voldoende de belangen der tuinders kunnen be hartigen. Als dit zoo is. dan is het toch begrijpelijk, dat de vele neutrale (misschien was beter democratische) bouwers die behartiging liever niet zien opgedragen oan menschen van streng antl-revolutlonnaire opvattingen, zooals de tegenwoordiige voorzitter en de wnd. secretaris der Provinciale Commissie dat zijn. Als dan werkelijk de Provinciale Commisle die belangen naar wenech zou kunen behartigen, dan zal men toch wel moeten inzien, dat die behartiging het meest tot zijn recht zou komen, als ze geschiedde door neutrale personen. En dit klemt te meer ,in den tegenwoordigen tijd. nu overheidszorg en -steun in het brandpunt der belangstelling staan. Het is honderden bouwers niet onverschillig, aan wie de mo tiveering van geuite wenschen wordt opgedragen. Een ple'dooi te houden bij den betrokken Minister b.v. om afschaffing van de zegeltjesplakkerii en andere sociale lasten, met overneming door den Staat, laten tal van tuinders liever geschieden door de mannen der demo cratie dan door d'e van het evangelie, opgevat in den rin der anti-revolutionnalren. Dat ook de wensch naar een deskundig tuinbouwer wordt geuit, is begrijpelijk, daar vaak vakkundige voor lichting van de grootste beteekenis is. Het moet rlel noodJg zijn. dat men in bijna alle zaken de hulp moet inroepen van den Rijkstuinbouwconsulent Wat de oorzaak is. dat de definitieve benoeming van een secretaris der Prov. Commissie zoo lang uitblijft, is ons niet bekend. Zou men er mee talmen, om de op positie tegen de continueering van het bestaande tijde lijke secretariaat gelegenheid te laten, wat te luwen, of zou men in de kringen, waar de benoeming haar be slag moet krijgen zelf eenigszdns weifelend staan tegen over éen te scheppen verhouding, die beter ware ver meden? ANNA P AV LOW NA Centr. Gen. Kinderherat- en Vacantle- kolonies. Gelukkig dat er bij elke vereeniging toch altijd wel een paar personen zijn, die hun krachten en tijd beschik baar stellen en volhouden, ook al toont de rest van de leden weinig belangstelling, want anders zou het er te genwoordig met verscheidene vereeniglngen, niettegen staande het goede doel dat zij nastreven, slecht uitzien. Maar het is voor die werkers niet prettig vrijwel altijd alleen beslissingen te moeten nemen en steeds weer voor bestuursfuncties enz. op te draaien. De heer V. Kaan, voorzitter van de afdeeling Anna Paulowna, van bovengenoemd genootschap, betuigde dan ook zijn spijt over de geringe opkomst bij opening van de jaarvergadering, die Vrijdagavond in Veerburg ge- nouden werd. De vereeniging houdt toch waarlijk niet te veel vergaderingen. De laatste was ongeveer drie jaar geleden! Zoodoende kregen we buiten de notulen, een jaarverslag over drie jaren. Beiden werden gelezen door den heer B. de Vries, die ook de samensteller was, daar indertijd de secretaris, de heer F. v. d. Goes'. ziek was. Het ledental was sterk achteruitgeloopen en bedraagt thans nog 142. Een woord van dank werd gebracht aan Dr. L. C. J. Olree en aan de dames, die de uitgezonden kinderen naar en van het herstellingsoord geleidden. De rekening en verantwoording van den penningmees- teresse. Mevr. DaalderKouseband, werden door de hee ren Petter en De Vries in orde bevonden. De Voorzitter kon behalve zijn dank aan penning- meesteresse en rapporteurs, gelukwenschen uiten aan de vereeniging, want er was een aardig batig saldo. Ingekomen waren o.a. een bericht van verhindering van Mej. P. Rezelman en een verzoek van de zusteraf- deeling Landsmeer om loten te koopen ter dekking van een tekort. Daar werd weinig voor gevoeld. De heer Petter meende dat het betrokken gemeente bestuur behoorde bij te springen. Hier werd alleen bij werkelijke noodzaak uitgezonden en men heeft niet den indruk, dat dit ook bij alle andere afdeelingen zoo is. Voorzitter vond dat het op den weg van Landsmeer lag om aan te kloppen bij het hoofdbesutur en wees er op dat men voorzichtig moet zijn, niettegenstaande het batig saldo, daar men misschien spoedig meerdere ondervoede kinderen zou moeten uitzenden. Besloten werd, naar aanleiding van een schrijven der Spoorwegmaatschappij over reductie van reiskosten voor de geleiders, zoo mogelijk met andere afdeelingen samen te werken. Ieder geval zal op zichzelf beschouwd woiden. De heer Kaan stelde zich beschikbaar en ver wachtte dat ook anderen daar wel genegen toe zouden zijn, om kinderen die naar de koloniehuizen in Egmond gaan, per auto te brengen, welk aanbod onder applaus werd aanvaard. De aanbiedingen van het hoofdbestuur om propaganda te maken, o.a. door fitarvertooning, werden voor kennis geving aangenomen. Men geloofde in dezen slechten tijd geen resultaat te zullen bereiken. Misschien zou men het later eeno aan Van Ewijcksluis kunnen probeeren. Bij de rondvraag drong de heer Petter aan voortaan toch minstens eens per jaar te vergaderen .Voorzatter lichtte toe, dat er door omstandigheden de vorige twee jaren niets van komen kon, en beloofde dat aan den wensch gehoor zal worden gegeven. Nadat een der leden Dr. Olree en het bestuur bedankt had voor de bemoeiingen bij de uitzending van zijn kind, volgde sluiting. Voor dc lichting 1933 zijn in deze gemeente 69 dienstplichtigen ingeschreven, waarvan 30 vrijstel ling hebben aangevraagd wegens broederdienst.' De B.K. Dames-Tooneelvereeniging geeft Zondag avond een uitvoering in de zaal van den heer J. Swaorts. Opgevoerd zullen worden een blijspel in drie bedrijven: Mina en Lina en een blijspel in één be drijf: De doove Erftante of Het Wonderinstrument. Vredcsavond. De afdeelingen Anna Paulowna van den V.C.J.B. en de J.V.A., houden den 16den Februari gezamenlijk een vredesavond in dc Ned. Herv. Kerk. De ex-kapi tein W. L. van Warmelo, zal spreken over: „Waarom wij voor den vrede werken". Mej. J. de Vos, piano, en de heer J. Aij, viool, vorleenen hun medewerking. Gegeven de omstandigheden, de oorlogsbedreiging in het Oosten en het verlangen waarmoe wordt uit gezien naar gunstige resultaten van de Ontwape ningsconferentie. verwachten we dat velen, ook ou deren, belangstelling zullen toonen voor dezen avond. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie, die de volgende week in een van onze nummers zal geplaatst worden. Loop der bevolking. Ingekomen: H. Piening van Gieten; J. Jongbloed en gezin van Blokker; B. Meijer van Midwoud; mej. H. B. Huber van Den Helder. Vertrokken: J. de Boe en gezin naar Wieringen: J. P. van Rossum en gezin naar Bussurn; E. Bosma naar Alkmaar; wed. J. Goed en gezin naar Lonne- kcr; mej. M. Maat naar Den Helde/; R. J. Blaauboer en echt. naar Wieringen; mej. M. M. Seghers naar Rotterdam; M. Vlaar naar Hoorn. Burgerlijken Stand, Geboren: Jacob, zoon van C. Koning en C. Dekker. Jan, zoon van S. Deelstra en J. Ham. Jacobus Corne- lis, zoon van P. J. Langelaan en E. S. M. van Schie. Sint, zoon van J. v. d. Kooij en A. Aaltje. Anna, doch ter van P. Schilderman x M. Dekker. Gerardus Jo- hanncs Maria, zoon van H. Karst en J. J. M. Zee- bregt. Johannes Gera/dus Maria, zoon van G. Ver- rescn en A. C. Disco. Willem, zoon van J. Grin en H. E. Hooimeijer. Getrouwd: F. Vlaming en G. J. Kossen. G. Tihimer en J. A. Hoogeveen. Politie. verloren: Een tasch met gereedschap. Gevonden: Een dop van een radiateur; een iepen houten plank met pennen. Omlaag de prijzen. Door den opnieuw zeer verlaagden inkoop en het radicaal afschrijven op den voorraad is VAM DIIQUIIIIf'o Schoenhandel ÏHIl nlJÜTflJIV 0 Schoenmakerij, weer zooals altijd het voordeelige adres voor PRIMA SCHOENWERK. Wij hebben een serie artikelen in alle soorten, o.a. ZWARTE HEEREN MOL. f3.90, LAK f5.90, VET LEEREN SCHOENEN f3.90, FIJNE DAMESSCHOEN TJES vanaf f3.90. Aardige KAMERPANTOFFELS vanaf 90 cent. De bekende CRES en HEVEA SCHOENEN met rub ber onderwerk. met eerste soort kernleder. K OEGRAS JULIANADORP. Naar wij vernemen zal op Zondag 28 Februari a.s. in het café Prins Hendrik van den heer A. Kossen opge voerd worden het successtuk, getiteld: „Lachende Ger- ritje", en zal het uitgaand publiek uit onze omgeving er goed aan doen om dezen datum alvast fee reservee^en. Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. Afd. Den Helder v. d. Ver. tot Bev. der Bijenteelt In Nederland. Bovengenoemde afdeeling had Donderdagavond een al- gemeene vergadering belegd, waar als spreker was uit genood! gd de heer R. ter Brugge van Heiloo, die als onderwerp voor deen avond zou behandelen ..De Honing oogst en v/at daar aan vast rit". Boven verwachting was deze bijeenkomst werkelijk goed gezocht. gecien het aantal dnt anders op het aprèl is. Nu waren er zoo wat een 20 belangstellenden, en dat is des te plezieriger voor het Bestuur, dat zich de moeite getroost om het een en ander naar behooren te regelen en ook voor den spreker die ook liever niet voor de banken staat te praten. Op tijd waren vrijwel allen present in het gewone vergaderlokaal van de Chr. school aan de Kortevliet De Voorzitter, de heer T. Speur, heette allen welkom, in het bijzonder den heer ter Brugge, die zoo bereid willig was, om hedenavond in ons midden te zijn en ons jets te vertellen over „De oogst van den Honing'., een onderwerp dat zeker ons aller belangstelling beeft, want het spreekwoord is nog altijd waar: ,d.at men nooit te oud is om wat te loeren" e/i dat zal ook in het onderhavige geval wel zoo ziin. Ieder zal zijn best wel doen om e enzoo goed mogelijk product te oogsten, en een elk zal ook wel de meening toegedaan rijn. dat hij het goed doet, maar aan alle werk kleven fouten en daarom is het goed een dergelijk onderwerp eens door een meer ingewijde te hooren uiteenzetten, waardoor men allicht een no.g betere kijk op het weCk krijgt en zeker ook iets leert dat altijd te pas kan komen. De voorzitter wil het niet te lang rekken, verklaart de bij eenkomst voor geopend en verleent het woord aan den heer Ter Brugge, nadat eerst was vastgesteld, dat be hoorlijk tijd zou worden gelaten voorh et stellen van vragen. De spr.. het woord verkrijgende, zegt bet bijzonder op prijs te stellen voor deze afdeeling weer eens een onderwerp te megen behandelen en hij zal dan met het oog op den tijd maar direct van wal stoken. Voor- op moet gesteld worden, dat spr. geen geleerde of op boogdravenden toon uitgesproken lezing heeft gehouden, neen een gezellige en onderhoudende praatavond is het geworden, die temeer begrijpelijk was voor de luisteraars omdat vele malen op een plotseling gestelde vraag door den spr. onmiddellijk geantwoordt werd. Op deze wijze dan is het aangekondigde onderwerp op uitnemende wij ze behandeld. Bij de oogst van den honing dient de imker op tal van kleinigheden te letten, dio afbreuk kunnen doen aan do hoedanigheid van het product en spr. noemde daar een groote reeks van op. Vooral moet er voor ge- n B23Ï ECHTE FRIESCHE III *f( HEEREN-BAAI ^20-50 cf. perons^ c/Hetpunten, au, voor Jriesdt Aardewerk, en Koperuxrfc. waakt worden dat de honing niet op plaatsen wordt neergezet, waar de een of andere geur of reuk over- heerschend is, want de honing is daar overgevoelig voor en neemt onmiddellijk deze geuren in zioh op, zoodat de smaak van het product direct belangrijk achteruit gaat. Voorts mag men nooit ijzeren emmers of pannen enz. daarvoor gebruiken, deze veroorzaken roest, men moet zorgen dat alle bij den honingoogst benoodigde voorwer pen steeds zindelijk zijn, dat verhoogt de waarde van het product en de afnemers weten ook heel gauw te vertellen, waar men in dat opzicht een vertrouwd adres kan vinden. In den breede heeft spr. dit alles besproken en wat vanzelfsprekend wae, kwam men tenslotte ook weer bij de nijvere producenten van de honing terecht. Er werd ook hierover eenigen tijd doorgepraat, totdat het tijd was voor de vastgestelde vragenstellerij. En als men soms meent, dat zulks spoedig afgeloopen was, dan heeft men het mis. Imkers raken niet uitge praat over hun bijen enz. en als men dan zoo gezellig bijeen zit, als ook dezen avond weer het geval was, dan wordt om den tijd niet gedacht, er wordt gevraagd en gepraat, tot ieders genoegen. Men zal dus heel goed begrijpen, dat de Voorzitter aan het einde den tolk der aanwezigen was. toen hij den heer Ter Brugge dank zegde voor zijn duidelijke uiteen zetting, en hoopte hem nog vele malen hier te mogen zien, waarop de heer Ter Brugge zeide, dat deze afd. een der prettlgsten was om naar toe te gaan. Daarna sluiting. Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer", te Koegras. Bovengenoemde vereeniging hield Vrijdagavond hare jaarlijksche algemeene ledenvergadering in hel café ,,'t Centrum" van den heer H. W. Veul. Vol gens de presentielijst waren 23 leden ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer J. Kossen, opent de verga dering met het gebruikelijke welkom en hoopt dat het den leden in 1932 goed moge gaan. Niettegen staande er overal over den slechten tijd gesproken wordt is dat toch voor onze vereeniging niet van toe passing. Wanneer dit nog een paar jaar zoo door gaat dan zijn wij uit de schuld vandaan. Dank brengt spr. aan het personeel, dat steeds op nette wijze zijl» plichten vervulde en er nimmer klachten inkwamen. Spr. wil het hierbij laten, in den loop van de verga dering zal er gelegenheid zijn tot het doen van meer dere mededeelingen en verklaart de vergadering voor geopend. De notulen worden gelezen door den secretaris, den heer C. van Bodegraven, en met een vraag of er reeds een reserve-voorlooper is benoemd, goedgekeurd. Het bestuur had hier iemand voor op het oog, doch nadat deze is gevraagd, meent deze dat liever niet te moeten aannemen en zal het bestuur nader over leg moeten plegen voor een andere functionaris. De Voorzitter zegt, dat de terreinafscheiding bij het gebouwtje nog niet in orde is. en deze zaak nader onder de oogen zal worden gezien. Ingekomen is een aanbieding voor het vervoeren der dragers bij voorkomende begrafenissen, maar dat verzoek kan om een bepaalde reden niet in be handeling komen en wordt voor kennisgeving aan genomen. Daarna volgt het jaarverslag over 1931. Gememo reerd werd, dat geen belangrijke besluiten werden genomen. De finantieele toestand is gunstig en voor uitgaande. Het vorige jaar was de schuld nog f 1000, thans is deze gereduceerd tot f650. Buiten de alg. vergadering werd slechts 1 bestuursvergadering ge houden. Er werden 10 begrafenissen uitgevoerd. 7 van niet-leden. Uit het fonds 3 begrafenissen. 1 obligatie houder overleed, 3 werden er ingeschreven, zoodat er op 1 Jan. jl. 175 waren. Uit het fonds werden 11 le den afgeschreven, bijgeschreven 4 gezinnen met 2(1 leden, zoodat er op 1 Jan. jl. 124 gezinnen met 405 contribueerende leden in het fonds waren. Klachten kwamen bij het bestuur niet binnen. Niemand ver langde hierover het woord en werd den samenstel ler dank gezegd. Volgt rekening en verantwoording over het jaar 1931. van den penningmeester K. Bregman, De Voor zitter verzocht den rapporteur zijn bevindingen hier over te willen mededeeler. en verleent hiervoor het woord aan den heer I. J. Gankeer Pz. Deze begint met te zeggen, dat reeds eenige malen de gunstige finantieele toestand is aangeroerd, hij daar cu n!«et meer van behoeft te zeggen. De bescheiden zijn. aeooord bevonden en bot goedkeuring kan hij advisee ren. De ontvangsten over 1931 waren als volgt: saldo van 1930 f 28.68, contributie van 1931 f 53112, begrafe nissen niet leden f 641, gestort op nieuwe aand>eeien. f 24.50, bijgestort op oude aandeelen f 21 en rente f 7.99, totaal ontvangsten f 1254.29. De uitgaven over 93 bedroegen aan: begrafeniskoeten, f 621, bodeloon f 57.63, brandverzekering f 13.23, polder- lasten f 2.34, kleeding bewaren f 40 diverse uitgaven f 32.56. rente opgenomen gelden f 41.24, aflossing van. opgenomen gelden f 350, totaal uitgaven f 1158.00. Saldo over 1931 bedraagt dus f 96.29, waarvan op de Spaarbank f 92.99 en in kas f 3.30. Af te lossen ls nog een bedrag van f 650. Contriibutieschuld bedroeg f 6.25, en bet contributiebedrag per betalend bondslid bedraagt gemiddeld f 1.31. Ook hierover geen discussies en da rekening wordt goedgekeurd met dank aan penningmees ter en rapporteur voor gehouden beheer en gedane moeiten. De contributie voor het fonds blijft na ampele be spreking gehandhaafd op het oude bedrag, hetwelk ook voorlooplg nog noodig en gewenscht is. Volgt bestuursverkiezing, waarbij aan de beurt van. aftreden is de heer J. de Graaf, die met groote meerden heid van stemmen herkozen wordt, en met deze benoe ming in kennis zal worden gesteld. Dan i9 men genaderd tot de rondvraag, waarbij doop den voorlooper eenige interne en externe aangelegen heden worden ter sprake gebracht en waarvan acte wordt genomen. Eenige ten berde gebrachte voorzie ningen zullen worden uitgevoerd. Een lange discussie werd gehouden over het betrekken van oventueele volgrijtuigen, en zal het bestuur, dat daar opdracht voor kreeg, dit nader hebben te regelen. De vergadering sprak zich voor een bepaald persoon uit. maar de betrokken familie zal toch de eindbeslissing in banden hebben, daar die de rijtuigen ook zelf moet betalen. Verder wordt nog gevraagd of alle obligaties volgestort zijn en hoeveel nieuwe er het vorige jaar zijn uitgege ven. Een nieuw lid wordt thans opgegeven. De heer J. van Scheijen blijft voor het vervoer dep dragers zorgen. Verder niets meer aan de orde zijnde, zegt de Voor zitter dank voor opkomst en besprekingen, en vertrouwt dat deze zullen zijn in het belang van de vereeniging, en sluit de vergadering. W J E R I N G E N J.l. Vrijdag vond de heer W. Mostert in de Elft al hier, een lijster in zijn tuin, met een ring om don poot, waarop vermeld: Vogehvarte, Helgoland 720823. Succes-nieuws. Holdor 3Succes 2. 12 uur. Helder 6Succes 4. 12 uur. Vertrek om 11 uur.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5