Keg's Maizena Keg's Griesmeel VERKEERSONGELUKKEN. 1 half-p. KEG's KOFFIE. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagea Eerste Blad. Contïgenteering van manufacturen en schoenen. ESONA-ALKMAAR PACKET. De wraakneming van een dienstmeisje. Gebr. KWELQAM - Schagen - Tel. 64 Een brutaaltje. 1 pakje of 1 halfpondspakje Bloedige twist in een café te Parijs. Sneeuw in Zuid-S 1 avië. Sensationeel moordproces in Hongarije. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. r Woensdag 17 Februari 1932. SC HA EER ilititti Nitms- 75ste Jaargang No. 9022 CDU Mmtntit- LiilMlil pit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- (iitiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomcnd nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN* TIëN van 1 tot 5 regels fO.85. iedere regel meer 15 cent (bewijsno. Inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM. Noodlottige afloop van «en proefrit. Gisternacht om omstreeks half twee heeft op den lijksstraatweg te Soesterberg een ernstig ongeval laats gehad. Een Chevrolet-vrachtwagen uit Zeist in de garage „Ekrio" deed een proefrit. Op een ge nen oogenblik, toen de wagen een snelheid van 50 ,.W. had, gingen de lichten uit. De auto reed vervol- dis tegen een boom en sloeg om. Van de drie in- lïenden bekwamen twee ernstig letsel: de een brak den pols, de andere liep een zware hoofdwond op. Bei den zijn met een particulieren auto naar het ge meente-ziekenhuis te Zeist overgebracht. De wagen js totaal vernield. HET AUTO-ONGELUK TE HEEMSTEDE. Het lijk van den verdronken bestuurder gevonden. Het lijk van den heer G., die Maandagavond bij een auto-ongeval in de Leidsche Vaart, onder de ge meente Heemstede, is verdronken, is gistel-morgen 7 uur op ongeveer 100 M. van de plaats van het onheil opgehaald. OVER DEN KOP GESLAGEN. ibisat rnenlj obnsi vlaoï ban Vleeschauto bij Grave verongelukt. Gistermorgen omstreeks 9 uur reeds op den rijks- veg NijmegenDen Bosch bij Grave een grooto ich-auto van den heer Welling uit Borculo, met jmming Oss. Van tegenovergestelde zijde, zoo le ien we in het „Handelsblad", naderde een personen- Jito van den heer Janssen uit Den Bosch. Plotseling lipte de personenauto en kwam voor den vleesch- *agen terecht. De bestuurder van deze laatste auto remde zóo krachtig, dat het voertuig over den weg slingerde, tegen een telefoonpaal botste en na een zwaai in het rond gemaakt te hebben, omsloeg. Door dat de wagen met de wielen achter de telefoonpaal bloei haken, werd voorkomen, dat hij van den hoo- gon dijk sloeg. De vleeschauto werd geheel in elkaar gedrukt, terwijl van den personenauto alle ruiten braken. De inzittenden van beide wagens kwamen er met vrij onbeteekenende verwondingen af. AUTO IN HET BOTERDIEP. De inzittenden gered. Even buiten Middelstum is gisteravond een auto, waarin vier personen zaten, in het Boterdiep gere den. De inzittenden wisten boven op den auto te klimmen en door hulpgeroep de aandacht te trek ken can omwonenden. Met behulp van ladders zijn ze gered. De auto werd vernield. NIJMEEGSCH BANKIER VERONGELUKT. .la- 18 f- Met zijn auto tegen een boom gereden. Mr. J. C. v. Oordt, directeur van de Geldersche Cre- dietvereeniging te Nijmegen, was Maandagmiddag met zijn auto van Nijmegen nar Cleef vertrokken voor een transactie op de Deli Bank te Cleef. Toen mr. t. 0. op het uur, dat hij in Nijmegen kon verwacht worden, nog niet terug was. werd te Cleef geïnfor meerd en daar kwam men te hooren, dat mr. v. O. die een groot bedrag aan marken in zijn auto mee voerde, nog niet was aangekomen. Tntusschen kreeg de Nijmeegsche politie van de grensautoriteiten me- dedeeling. dat onder Cranenburg vermoedelijk een Nijmeegsche auto geslipt was en de bestuurder er ernstig aan toe was. Een kennis en een familielid gingen naar Cranenburg. Daar bleek dat mr. v. O. op den weg vermoedelijk onwel geworden is of over vermoeid was. zijn auto gedraaid heeft en den terug weg naar Nijmegen had aanvaard. Hij is toen onder Cranenburg op den gladden asfaltweg geslipt en de auto is daarop met groote kracht tegen een boom ge botst, zoodat de motor geheel werd ingedrukt. De bestuurder is toen door de voorruit geslagen en be wusteloos op den weg blijven liggen. Hier werd hij opgenomen door voorbijgangers, ter wijl een inmiddels ontboden geneesheer uit Cranen burg een ernstige schedelbreuk constateerde. Mr. v. O. werd overgebracht naar het ziekenhuis te Cranenburg, waar hij na eenige uren, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleed. Op de plaats van het ongeluk zijn later de 20.000 •varken teruggevonden, die de heer Van O. bij zich bad. De Kamer van Koophandel maakt aan belangheb- ben bekend, dat bij bizondere machtiging van den Minister, verhooging van de percentages kan worden toegestaan voor goederen, die klaarblijkelijk «heen of grootendeels in den thans geldenden be- Perkingstermijn worden en werden ingevoerd. Bo vendien zijn speciale regelingen getroffen voor den import van monsters zonder waarde en monstercollecties. Nadere inlichtingen hier- mtrent worden verstrekt door het secretariaat der naraer, Oudegracht 182 te Alkmaar. bespoediging van de inklaring van reeds aan de grens liggende goederen, wordt men aangeraden de tr v£e-e facturen °P deze zendingen be dekking hebbende, bij de fabrikanten aan te v™' daa-r de vergunning, die thans door de Kamer ein ^?°bbandel wordt verstrekt, zonder overleg- g biervan niet kan worden afgegeven. In ons nummer van jl. Zaterdag was' een bericht opgenomen waarin de mededeeling, dat de N.V. Esona zou overgaan aan de Mij. Alkmaar Packet. Vanwege de Mij. Esona wordt ons meegedeeld, dat dit bericht ten eenenmale onwaar is en 'wordt ons ter plaatsing toegezonden het volgende bericht uit de Heldersche Courant: Wij hebben ons, naar aanleiding van geruchten welke ons ter oore kwamen, gewend tot de directie van „Esona" om inlichtingen. Deze deelt ons mede, dat op onnaspeurbare wijze verhalen worden ver spreid, welke geheel bezijden de waarheid zijn en blijkbaar de bedoeling hebben de onderneming af breuk te doen. Het is daarom goed hier te vermelden, dat er een reorganisatie heeft plaats gehad, waar door de weinig loonende vaart met passagiersbooten in den winter kon worden stopgezet en de goederen diensten uitsluitend met goederenbooten kunnen worden onderhouden. Deze varen als altijd dage lijks 's morgens van de Binnenhaven, Den Helder en De Ruyterkade, Amsterdam. De passagiersdiensten en extra reizen naar Schoorl en op de Zuiderzee wor den met Hemelvaartsdag, Pinkster en a.s. zomer hervat. Het betreft hier dus een regeling van intensieven aard, welke ten doel heeft economischer te exploitee- ren en de cliënten nog beter en goedkooper te be dienen. Dat blijft het streven. Wij hopen hiermee het onjuiste -bericht tot zijn ware proporties te hebben teruggebracht. RECHTSWEZEN- Vergiftiging van twee kinderen. Maartdag werd voor den Haagschen Kinderrechter Jhr. mr. JFeith, de zaak behandeld tegen het 14-jarig dienstmeisje M. V. uit Maassluis. Zooals men zich zal herinneren heeft er eenigen tijd geleden in een gezin van een tuinder te 's Gra- venzande een tragisch geval voorgedaan. Als wraak neming over een standje, dat het meisje op een ze keren dag had ontvangen, gaf zij. toen zij eenige oogenblikken met de kinderen van den tuinder al leen was, het jongste kind een lepel azijnextract in. Het kind overleed aan de gevolgen daarvan, na kor ten tijd. Ook een ander kind gaf zij azijnextract in, zoodat dit in ernstigen toestand naar het Ziekenhuis moest worden gebracht. Verschillende deskundigen werden door den Kin derrechter gehoord. Een van hen, dr. Koeckgeest, psychiater, had tot verminderde toerekeningsvatbaar heid bij het meisje geconcludeerd. De Officier van Justitie, jhr. mr. van Asch v. Wijck vroeg in zijn requisitoir schuldig verklaring aan doodslag en wegens verminderde toerekeningsvat baarheid ter beschikking stelling van de Regeering tot den 21-jarigen leeftijd. Nadat mr. S. L. F. de Hartogh voor het meisje ge pleit had, wees de kinderrechter vonnis conform den eisch van het Openbaar Ministerie. Gebraden Rosbief een delicatesse voor de boterham Eigenaardige liefhebberij van een meisje te Schoonhoven. Do 22-jarige mej. H. M. M. te Schoonhoven, schijnt de gewoonte te hebben op de grens van de gemeente Schoonhoven—Willige—Langerak de wielrijders met steenen te gooien. Dit ondervond ook de heer v. d. VI. uit Willinge Langerak. Hij stapte van de fiets en een woorden wisseling ontstond. Mej. M. haalde een mes voor den dag en bracht den heer v. d. V. een wonde toe in den bovenarm. Daarna werd zijn jas stuk gesneden. Van d. V. moest zich onder geneeskundige behandeling stellen, waar na aangifte bij de politie is gedaan. NEKKRAMP. Te Eindhoven is een 2-jarig kindje van den heer B. uit de van Brakelstraat in het R.-K. gasthuis al daar aan nekkramp overleden. EEN WARME ONTVANGST. Toen de politie gisternacht te Hamburg 150 commu nisten, die zich voor een communistisch lokaal had den verzameld, wilde uiteenjagen, werden de agenten met schoten ontvangen. Een politiebeambte is .door een schot in den schouder gekwetst. Vijf communisten zijn in hechtenis genomen. GRATIS (in uw keuze) bij aankoop van Geldig tot 1 Maart 1932. KEG's KOFFIE in prijzen van 65, 55, 50, 45, 3730 en 24 cis. per pondspak. Bij alle winkeliers verkrijgbaar. Drie Argentijnen door een landgenoot neer geschoten. V.D. verneemt uit Parijs: In één der grootste café's aan de Boulevard Mont- martre is gisteravond een twist uitgebroken tusschen een aantal Argentijnen. Plotseling sprong één der twistenden op en loste uit een revolver vijf schoten, waarvan geen zijn doel miste. Drie mannen zakten doodelijk getroffen ineen. Terwijl in het lokaal een paniek uitbrak, trachtte de moordenaar met een groot pakket uit het café te ont vluchten, doch verschillende cafébezoekers hielden hem tegen, overweldigden hem en namen hem zijn wapens af. De politie, die terstond ter plaatse was, nam dan man in arrest en moest hem tegen de woedende menigte be schermen. Op het politiebureau verklaarde de moordenaar, dat hij Fernandez heette, 37 jaar oud was en afkomstig uit Buenos Aires. Het onderzoek wees uit. dat hij met een jeugdige Spaansche een kamer in een klein Parijsch ho tel bewoonde. De Spaansche, die eveneens ondervraagd werd, verklaarde niets van het verleden van den Argen tijn te weten. Zij had hem in Spanje leeren kennen en hij had haar meegenomen op een plezierreisje naar Pa rijs. Fernandez verklaarde, dat de drie slachtoffers hem twee jaar geleden in Argentinië van 4000 pesos hadden beroofd. Hij was hen naar Europa gevolgd en had hen thans te Parijs ontmoet. In het café was een heftige discussie ontstaan, waarbij zij hem bedreigd hadden. Uit noodweer had hij naar zijn revolver gegrepen. De politie betwijfelt de juistheid van de verklaring van den Argentijn, en vermoedt, dat zij te doen heeft met vier duistere elementen, vermoedelijk valsohe spelers en handelaars in meisjes. Groote verkeersstoringen. Kerkje onder een sneeuwlawine bedolven. De sterke muren uit de middeleeuwen hielden den sterken druk echter uit. Ue sneeuwval en de plotselinge hevige vorst in den Balkan hebben in Zuid-Slavië groote verkeersstorin gen veroorzaakt. Bij Brod aan de Save kwam de snel trein naar Belgrado in botsing met een buurttreintje, waarbij een aantal wagons werd beschadigd en eeni ge reizigers werden gewond. Een eigenaardig ongeval deed zich voor in het dorpje Jur in Slavonië. Toen het halve dorp in de kerk bijeen was ter bijwoning van een doodenmis, werd de kerk plotseling door een lawine bedolven De sterke muren, die nog uit de Middeleeuwen wa ren, hielden den druk van de sneeuwmassa uit. Na dat de andere bewoners van het dorp tien uur achter elkaar hadden gewerkt, was het kerkgebouw voldoen de uitgegraven om de kerkbezoekers te bevrijden. De beklaagde zegt door zijn slachtoffer zelf gedwongen te zijn. Reuter seint uit Boedapest: Te Keczkemet in Hongarije is gister het met ge weldige spanning verwachte sensatieproces begon nen tegen den man, die indertijd den wijnhandelaar Rudolph Steinherz in een spoorwegcoupé met een hamer heeft vermoord. De dader, Fischl genaamd, verklaart, dat de wijn handelaar hem tot de daad heeft gedwongen en hem daarvoor een groote belooning beloofde. Naderhand heeft hij uit de bladen vernomen, dat Steinherz een verzekeringsbedrog wilde plegen. Het grootste gedeelte van den ochtend werd in be slag genomen door het verhoor van Fischl, die be schreef, hoe Steinherz de instructies voor de uitvoe ring van de verschrikkelijke daad gaf. Hij heeft Steinherz met den hamer de slaap inge slagen en daar er geen bloed vloeide, wilde hij reeds den coupé verlaten, toen Steinherz het hoofd ophief en hem met de hand beduidde nogmaals toe te slaan Hij heeft geheel mechanisch gehandeld en eerst later in de bladen gelezen, dat hij negen slagen heeft toegebracht. De rechtbank is van meening, dat Fischl alles, wat hij te berde brengt, heeft gefantaseerd. TOM MIX WEER GETROUWD. Voor de vijfde maaL Uit. Calexico (Californië) wordt gemeld: Maandag is alhier 't huwelijk voltrokken tusschen de beroem den cowboy-filmster Tom Mix en miss Mabel Hub- bell. Dit is de vijfde maal, dat Tom Mix den stap in het huwelijksbootje waagt, zoodat de filmwereld ten aan zien van dezen nieuwen band voor het leven nogal sceptisch is gestemd. Tom Mix zelf is er echter vast van overtuigd, dat hij thans eindelijk zijn ware levensgezellin heeft gevonden. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 16 Februari. Uitspraak van Dinsdag 2 Februari. Jacob Cornelis W., veehouder te Texel, verduistering 6 maanden gev. met bevel tot gevangenneming.

Schager Courant | 1932 | | pagina 1