Landelijke Ruitersport in het Noorden. LANGS DEN WEG. Tweede Blad. Ingezonden Stukken. Woensdag 17 Februari 1932. 75ste Jaargang. No. 9022 25 Jaar de jeugd gediend. Het jubileum van Mej. Krul ie Schagerbrug. In ons nummer van gister namen wo reeds het verslag op van de huldiging, die Mej. Krul, onderwijzeres aan de O. L. school te Schagerbrug bij haar 25-jarig jubileum als zoodanig, ten deel nocht vallen. Uit dit verslag bleek duidelijk, dat bet de jubilaresse niet aan belangstelling heeft ntbroken. Dat dit inderdaad het geval was, toont ten mrvloede bovenstaande foto, waar Mej. Krul, temidden van een schat van bloemen, wel zoo vóndelijk wilde zijn. even voor onzen, fotograaf jte poseeren. Bij den stroom van gelukwenschen, die den geheelcn dag van alle kanten binnenkwamen, voe- wij gaarne nog de onze en dat zij nog vele jaren in het belang van de jeugd haar beste krachten aan het onderwijs mag wijden. MS, •rug. aan ^oen vanmorgen m'n bezoek kwam brengen te VOERT"™ 9 uur bÜ m'n eerste klant, was me dat een relletje In optlma-forma. Wat ia er dan wel gebeurd, zult ge vragen en dat lal ik u vertellen. Ik stap door de achterdeur binnen en denk al, wat '|«en lawaai, nu al visite, en de kamer binnentredende. 6 n=e tiC 'k' dat het gezelschap bestaat uit zes personen, de "Ter~| ha* van het huis, zijn vrouw plus vier buurvrouwen en WOP ten groote rommel, 't leek wel het huishouden van Jan Steen zaliger. De man zat stil in zijn hoekje, doch de trouw met de buren praatten zoo druk door elkaar, dat ik er niets van begreep; ik zag evenwel, dat het tulkacheltje als een vormlooze massa uit elkaar lag, ten paar schilderijen de glazen uit waren en het gïbro- ten glas hier en daar verspreid lag, doch overigens «■iat ik niet wat er van te denken: als een vliegmachine •en bom had laten vallen, kon het haast niet erger zijn, too'n „troep" was het, om een algemeen gebruikte uit drukking te bezigen. Met dat al verzocht Ik toch wat stilte en vertel me tou erts, vrouwtje, wat is er nou eigenlijk gebeurt, als Jullie allemaal door mekaar schreeuwen, weet ik nog niets. Zie je dat dan niet, ezel, was het bitse antwoord, de kachel ls uit mekaar gesprongen, een goed half uur geleden en nou zit ik met den rommel, die kerel van mij heb ik ook niks aan, die zit versuft in zijn stoel ew doet zijn mond niet open. Toen begonnen de buurvrouwen weer te kakelen en In dien tijd had ik gelegenheid m'n gedachten te ver zamelen en kwam ik tot de conclusie: de kachel uit •lkaar gesprongen, met anthraciet gestookt, kolenmijnen i laten ze met dynamiet uit elkaar springen en nu is ^gelukkigerwijze een klein stukje dynamiet in de «teenkool terecht gekomen en dat is toevallig hier in de kachel ontploft en dat heeft al die narigheid teweeg gebracht. ft vraag het woord en verzoek stilte en informeer bij i fr'en ze gewoonlijk hun kooien koopen. De man zegt niets, maar de vrouw vertelt, we koo- Pen van alle kolenboeren, van Vlaming, Muntjewerf, e"z., maar wat heeft dat daar mee te maken. Ik werd ook een beetje korzelig en zeg: dat heeft er tooveel mee te maken, dat je moet trachten schade vergoeding te zien te krijgen, die steenkoolhandelaren gunnen er zelf niets aan doen, maar ze kunnen een heleefd briefje schrijven aan de mijndirectie, hun de ?!|jatle uitleggen en vragen of de schade niet op een I Billijke manier kan worden uitbetaald, een goed woord ■u* een S°ede plaats. Man, je praat mooi, maar je eet beter, maar we ebben met hout gestookt, er leggen nog twee blokjes achter de kachel, een uur terug heb ik er één in ge gooid, dus van steenkool komt het niet. M'n man komt f en.toe met wat blokjes hout aanzetten, waar nij zo oopt, praat hij nooit over, ik vraag er ook niet naar, aai" het is een mooie boel. Een der buurvrouwen opperde het idéé om het aan geven bij Teutelink, maar toen gaf de man op üar- en toon ten antwoord: ben je gek, de politie heeft zooveel te doen met de brandstichters, konijnendie- n. en2„ dat om het aan te geven, ik prakkizeer er niet over. Enfin, er werd nog wat gemopperd en Ik was Mij, dat ik de deur uit was. Bij m'n volgende klant, die ongeveer 100 meter '.er- der woont, vertelde ik het geval precies, zooals ik het hierboven aan onze lezers heb opgedischt en laat ik u direct zeggen, de man keek me bitter vreemd aan en toen ik was uitgesproken, zei hij: als je kunt zwijgen, zal ik je die zaak ophelderen en de man begon: Reeds langen tijd, dat weet je, koop ik oude boomen en maak daar kachelblokjes van; de Duitsche keizer doet dat ook, maar ik geloof, dat ik in dat opzicht meer presteer dan hij, tenminste ik wil wel eens met zijne ex-Excel lentie in dat vak van boomen-zagen en hakken een- wedstrijd houden. Maar tot m'n schrik bemerkte ik den laatsten tijd, dat de voorraad meer vermindert dan dat wij gebruiken en om nu aan die brutaliteit een einde te maken, heb ik eergister in een blokje hout wat kruit uit m'n voorlader gestopt; ik denk, op die manier zal ik den dief wederkeerig wel een poets bakken en wat jij nou vertelt, weet ik meteen wie de dader is: jonge, jor.ge, heeft die man dat gedaan, dat had ik niet van hem verwacht. Nou, gaf Ik hem ten antwoord: ik zal er wel over zwijgen, maar ik bewonder je idéé niet, het is vrij goed afgeloopen, alleen wat materieele schade, maar het had veel erger kunnen zijn, het had wel menschlevens kun nen kosten. Ja, natuurlijk, zoo praten buitenstaanders, maar de dief verdient evenveel als ik, staat volstrekt niet in slechter financieelen toestand en oude boomen kosten weinig, waarom gaat hij zelf niet aan het zagen en hakken. Ik geef toe. dat stelen gemakkelijker 'ls, maar ik vraag me zelf wel eens af: is de geheele maatschap pij tegenwoordig niet te gemakkelijk?, als er wat meer werklust en wat minder teren op de gemeenschap be stond, zou de toestand dan niet verbeteren. Dat zal ik niet tegenspreken, maar stel je eens voor, dat een stuk van die kachel tegen iemand was aange vlogen, waren de gevolgen niet te overzien geweest. Tot Je dienst, was het antwoord, maar als ik het had aangegeven en de man was betrapt, dan was hij voor een paar blokken hout de gevangenis ingegaan. Laat het hem een les zijn, en met z'n handen van een ander mans eigendom afblijven. We waren de zaak niet eens, maar namen toch als goede kennissen afscheid. Verkeersverbetering in Hollands Noorderkwartier. Een adres van de Kamer van Koophandel aan den gemeenteraad van Allkmaar. Door do Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier werd het volgende adres ge zonden aan den Raad der Gemeente Alkmaar: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier heeft de eer Uwen Raad te be richten. dat een afschrift van een adres, dat eenlge za kenlieden. woonachtig aan den Schermerweg, do. 29 Januari 1.1. tot Uw College hebben gericht, haar aan leiding gaf de plannen tot aanleg van een verbindings weg tusschen den Kanaaldijk en den ontworpen Pro vincialen weg AlkmaarSchagen, vervat in bijlage No. 13 tot het verslag der handelingen, nader te onderzoe ken. Dit onderzoek heeft ertoe geleid, dat zij zich thans tot Uwen Raad wendt met het navolgend voorstel: le. Verbindingsweg O m v a 1-K a n a a 1 d ij k. De Kamer onderschrijft geheel, dat de zakenlieden,.-. die hun bedrijven aan den Schermerweg hebben geves tigd, nadeel zullen ondervinden wanneer het doorgaan de verkeer in de richting van den Sohermerpolder daar straks niet meer zal passeeren. Wanneer echter door Uwen Raad aan den Provincialen Waterstaat de voor waarde zou kunnen worden gesteld, dat deze zal zorg dragen, dat door verbreeding van den Kraspolderdijk een goede directe communicatie van den Schermerweg met cle nieuw geprojecteerde brug bij den Omval zal worden verkregen, dan zou het gevaar, dat het stadsge deelte in de omgeving van den Sohermerweg een doode hoek zal worden, volgens haar oordeel, voor een groot deel zijn ondervangen. 2e. Bruggenvraagstu k. Het plan, bedoeld in bijlage No. 13, bezien uit een algemeen standpunt, deed de Kamer tot de conclusie komen, dat het verkeer per as tusschen St. Pancras en Westelijk Oudorp eenerzijds, met de oostelijke na buurgemeenten Heerhugowaard en Schermer anderzijds, practisch alleen maar kan plaatsvinden via den sut> 1 genoemden verbindingsweg, hetgeen haar een groot bezwaar toeschijnt. Daar het in de bedoeling ligt van den Provincialen Waterstaat een brug voor voetgangers te maken over het kanaal OmvalHuigendijk, ter hoogte van de Kerk te Oudorp het zoogenaamde „Kerkebruggetje" vraagt de Kamer zich af, of met Uwe medewerking en die van den Provincialen Waterstaat, niet zou zijn te bereiken, dat inplaats van dit bruggetje voor voet gangers, een eenvoudige brug voor rijverkeer zou zijn te slaan over dit kanaal ten Oosten van „De Fuik". Zij veronderstelt n.1., dat de gemeenten Oudorp, St. Pan cras, Heerhugowaard en De Schermer het belang eener goede communicatie inziende, dan wel zullen willen medewerken aan de onkosten van de beharding van een verlenging van den Munnikenweg, vanaf „De Fuik" oostwaarts, tot aan het nieuwe kanaal OmvalHui gendijk, daar de benoodigde grond voor den aanleg ver moedelijk wel bij het graven van dit kanaal beschik baar zal komen. De Kamer biedt U deze voorstellen in ernstige over weging aan, daar zij meent dat het verkeersbelang in haar District beter tot zijn recht zal kunnen komen. Geachte Redactie, Vergun mij een kleine aanmerking te mogen ma ken op het verslag in Uw blad van de vergadering waarin de heer Van Warmelo, alsmede de Declama- trice op zoo boven lof verheven wijze optraden, voor het mooie doel: het brongen van den wil tot het afdwingen van den vrede onder het volk. Aan het slot zouden de woorden „nog grooter schoft" gebezigd zijn. Ik stel er prijs op te verklaren, flat ik noch deze. noch een soortgelijke uitdrukking heb gebruikt. Wèl heb ik den voorzitter toegevoegd, dat hij. zoo voortgaande, op schandelijke wijze bedierf want door den heer Van Warmelo zoo meesterlijk was opgebouwd. De gewraakte uitdrukking zou een beleediging zijn en ondanks de aan het slot tactlooze leiding steekt er verdienste in, een spreker van een gehalte als den heer Van Warmelo. iemand, die door menschen van elke richting mag en moest gehoord worden, in ons midden te brengen. Toen ik enkele woorden persoonlijk met den heer Warmelo wisselde, kwam zijnerzijds de verzuchting: „wat zijn de men schen hier moeilijk te bereiken." Inderdaad: als er gemobiliseerd moet worden zijn ze gemakkelijker bij een te krijgen om geworpen te worden „als een kip in de braadpan." Warmen huizen, 15-2-'32. T. DONIA. Alle correspondentie betrekking hebbende op deze rubriek, te zenden aan J. C. Vethman, W'aardpoider, Kolhorn, TeL 25. Officieele meldingen. Nadruk verboden OFFICTEELE MEDEDEELINGEN. L. R. ..Wieringen". 27 Febr. Hotel Concordia. L. R. „Heiloo en Omstreken", 19 Maart a.s., 5-jarlg bestaan. LESSEN. Texel- Zaterdag a.s. 20 Febr. Landelijke ruiters te Den Helder, theorie Vrijdag a.s. 8 uur. VERANDERING. De nieuw aangestelde secretaris van „Beijaart" is niet A. J. C. Boon, maar A. J. C. B o m, Purmerend (Heerengracht). LEDENLIJSTEN. De L. R. Kita Seneng. Kapt. v. d. Wal. Amstelruiters, Beyart, zonden tot nu toe géén ledenlijsten? Secratariaten worden verzocht hun veranderingen, vergaderingen en verdere bijzondeheden in onze ubriek te plaatsen. Gij steunt hiermede de ruitersport in 't algemeen. Vergadering der Prov. Comm. v. Landelijke Rij-ver- eenigingen. gehouden te Alkmaar. Vrijdag j.l. ten 2 uur precies had de installatie plaats van den voorzitter der Pr. Comm. v. L. R., Dr. J. Vec- ning, van Midden-Beemster, door den secretaris der Ned. Fed. v. Land. Rijv., den heer W. Slob. Spr. feli citeert de vergadering met haar genomen besluit, Dr. Veening als voorzitter uit te roepen. Zeker is hij de man dien wij moeten hebben .hard werker en warm voorstander der Ruitersport, meer speciaal die van Noordholland. Zijn enthousitst werken voor de zeer bekend geworden sterrlt naar Midden-Beemste»-, heeft zeer zeker bewezen dat Dr. Veening veel gevoelt voor de ruitersport, maar nog meer voor de instand houding van ons Inlandsche paard. Ook voor vele an dere zaken, de sport betreffende, heeft Dr. Veening steeds zijn beste krachten gegeven. Inderdaad heeft Dr. Veening zijn sporen verdiend in de achter ons liggende jaren. Spr. twijfelt er niet aan, of de nieuwe voorzitter zal met dit werk op den inge slagen weg doorgaan en de Land. Ruitersport tot grooteren bloei brengen en tot de glorie medewerken der Noordholandsche L. R. in 't bijzonder. Spr .heet Dr. Veening hartelijk welkom in de vergadering en eindigt hiermede, nadat door hem den voorzittershamer is overhandigd. Applaus. Hierna neemt Dr. Veening de leiding en roept de vele aanwezigen een hartelijk welkomstwoord toe, in 't bij zonder den afgev. der N. F. v. L. R., den heer Slob. Spr. dankt voor het vertrouwen in hem gesteld en hoopt dit in de toekomst te bewijzen. Zeker moet ons platteland in dezen tijd van malaise door onderling verband den algemeenen toestand in handen houden. Door een krach tige eenheid rullen wij dezen tijd te boven komen. Spr. wenscht hieraan te kunnen medewerken en de Land. Ruitersport tot grooteren bloei te brengen. Applaus. De secretaris leest hierop de notulen der vorige al- gemeene vergadering voor, die zonder verandering wor den goedgekeurd en onder dankzegging voor de redac tie geteekend. Vol^t: ingekomen stukken. Schrijven van den heer ScHoorl, penn. der Prov. Comm. dat drukke werkzaamhe den hem verhinderen aanwezig te zijn; Daar 't blijkt, dat 'de heer Schoorl Vrijdags steeds verhinderd zal zijn, wordt door de vergadering besloten, deze in den ver volge op een anderen dag te stellen. Ingekomen schrijven der L. R. Vita Seneng, met het voorstel om het te rijden programma niet meer vooruit in te studeeren, maar dit pas op den dag van het con cours of te houden wedstrijd bekend te maken. Een en ander is al reeds door het hoofdbeestur in studie ge nomen. Voorstel van den voorzitter, het bestuur der Prov. Comm. uit te breiden met 2 of 3 bestuursleden. Dit be staat nu alleen uit voorziter, penn. en secr. Door het steeds grooter wordend aantal rijvereenigingen worden de werkzaamheden ook steeds omvangrijker. Spr. stala voor de Prov. Comm. v. L. R. om te zetten in Prov. Bon dvan v. L. R., zooals dat ook reeds in Gelderland bestaat. Met instemming wordt dit voorstel begroet. Daar het echter voor deze vergadering te laat komt, wordt het aangehouden tot de volgende bijeenkomst. Goedgevonden wordt de candidatuur J. Linthorst Ho- raan, voorgedragen door de Prov. Groningen, Friesland en Drente, in de plaats voor de vacature C. Addens te steunen. Volgt bespreking wedstrijd progroma 1932. Verzoeken tot het houden van concoursen zijn binnen gekomen van de L. R. Anna Paulowna, de afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw Opmeer en Omstreken. De L.E. T.T. te Heiloo en de L.R. Beijaart, Midden-beemster. tot het houden van een sterrit. Besloten wordt dezen te laten doorgaan. De heer Melchior heeft enkele punten bij de sterrlt opgemerkt die z.i. wel veranderd konden worden. Nll. de keuring na aankomst. Spr. zou 't beter achten, dat de deelenemers een half ur na aankomst werden gekeurd inplaats van direct. Ook het steeds meer opdrijven der afstanden acht spr. verkeerd, hier ^noet een limiet ge steld worden. De heer Gerhels (L.R. Ritmeester de Kruif) is voor temperatuuropname onderweg. De heer Melchior brengt 't gewicht van den ruiter naar voren, dit zal echter vol gens den heer Slob een geweldige uitzoekerij worden, men krijgt dan ook de kwestie van lichte en zware paarden. Voorzitter, dr. Veening lichtte toe dat rekening dient te worden gehouden met de onkosten die dan veel groo ter zullen worden. Belooft echter in de a.s. vergadering voor de sterrit e.a. naar voren te brengen. De heer Slob zou het toejuichen als eens een proef werd genomen met het medevoeren van z.g. dood ge wicht, dit ls bagage medegevoerd in zadeltasschen, tot nu toe is het uithoudingsvermogen van ons inlandsche paard op schitterende wijze gebleken, en heeft een re putatie verworven. Proeven met medevoeren van een zeker gewicht aan bagage kwamen echter niet voor. Ook dit wordt in beraad genomen. Door de L. R. Anna Pau lowna en L.E.T.T. te Heiloo zullen op haar concoursen Individueele concoursen worden uitgeschreven. De heer Gerhels (Ritm. de Kruif) bepliet het houden van concoursen alleen in de week en niet op Zondag. Dit blijkt echter onmogelijk te gaan in sommige stre ken van 't land. De heer Vethman brengt als voorbeeld, het concours in Anna Paulowna naar voren. Hier moeten de inkom sten komen van hen die 't paardenfeest meer beschouwen als uitgangsdag en niet alleen uit pure liefhebberij. Zou den alléén louter liefhebbers op 't terrein aanwezig zijn dan zouden de uitkomsten wel zeer treurig wezen. Wel zou dit in de week gaan, als het concours samenviel met een tentoonstelling of anderzins zooals dat is te Opmeer en Heiloo. Besloten wordt geen verdere aanvragen voor. 't houden van concoursen toe te staan, daar anders het program ma weer te overvoerd wordt. Volgt verslag van den penningmeester. De rekening over 1931 sluit met belangrijk voordeelig saldo. Wordt voorgesteld de contributie voor het jaar 1932 van f 2.50 terug te brengen op f 1. Goedgevonden. De te houden bestuursverkiezing heeft al een zeer snel verloop, doordat het geheele bestuur bij acclamatie wordt herkozen. Als plaats der volgende vergadering wordt weer Alk maar genomen en dit in den vervolge als vaste plaats der bijeenkomsten gekozen. Eenige huishoudelijke zaken worden nog bij de rond vraag besproken. Hierna volgt onder dankzegging van den voorzitter sluiting. Spr. meent nog te moeten opmerken dat nood zakelijk het te houden aantal vergaderingen zal moeten worden uitgebreid, daar 't programma overbelast is en het sluitingsuur hierdoor te laat wordt. Zeer vele afge vaardigden moesten reeds eerder vertrekken om hun aan sluitingen naar hun woonplaatsen niet te missen. Vm. WIERINGEN. Vergadering van de L.R. „Wieringen", op j.l. Dinsdag avond in „Concordia" te Hippolytushoef. De Voorzitter opende met welkom en hoopt dat da aanwezigen met ernst het verloop der vergadering zul len volgen. De secretaris, de heer Jb. Bruul leest de notulen, wel ke onveranderd worden goedgekeurd. Alleen wordt ver zocht de laatste bestuursvergadering nog aan ie no tulen toe te voegen. Dit wordt besloten. Volgt verkiezing van een Voorzitter, wegens bedan ken van den heer H. Smit als zoodanig, in de vorige bestuursvergadering. De stemming brengt als uitslag dat Mej. G. Mostert Sd. wordt gekozen. Deze is niet ter vergadering aanwezig, doch heeft later te kennen gege ven de benoeming aan te nemen. Volgt behandeling van een reeks ingekomen stukken Worden allen voor kennisgeving aangenomen. Volgt bespreking programma feestavond. Het program ma zal op den ruiteravond op 27 Febr. hetzelfde zijn als met de uitvoering op 28 Febr. Opgevoerd zal worden „Bekroonde Kaatje", klucht in één bedrijf, en een speciaal voor de rijvereeniging ge maakte voordracht. Met nog enkele zangstuuken. De afgevaardigde, welke ter vergadering te Alkmaar is geweest, brengt daarover verslag uit. Verder komt in bespreking de verloting en contri butie leden. Verschillende regelingen worden nog ge troffen. Een der amazone's geeft te kennen een fede ratie-tenue te willen aanschafen. De secretaris zal den coupeur verzoeken op een geschikten tijd te komen aan meten. Devorige maal was de tijd zeer ongeschikt, om welke red enhet aanmeten ook was uitgesteld. Verder volgen nog besprekingen van huishoude- lijken aard, waarna de waarn. voorzitter de heer H. Wilms, de vergadering sluit. Langs den hoefslag. MO LR'IER De nieuwe hengst voor ons Noorderkwartier. Inderdaad zijn wij blij dit te kunnen neerschrijven. In ons artikel reeds eenigen tijd geleden in deze ru- iriek geplaatst maakten wij wel luchtkasteelen, het is rebleken dat de commissie bestaande uit de heeren F. Melchior, Reijne en den dierenarts D. Rempt, niet illeen hooge plannen hadden, maar deze hebben uitge roerd ook. Wel is niet hetzelfde systeem als toen het >lan was, gevolgd, door een associatie op te richten ran een 40-tal aandeelhouders, hiervoor bleek niet ge- ïoeg animo te bestaan, ondanks die tegenslag zijn de opzeters van het plan doorgegaan en is ons Noorden» ;wartler een hengst rijker geworden. Bij beschouwing blijkt de commissie wel gelukkig te zijn geweest in haar keuze. M o 11 v i er is een mooie goudvos met zeer mooie, vlotte gangen, waardoor hij reeds herhaalde malen prij zen won Jn concoursen. Zeer stevig teenwerk, goed droog, met beste, gaveh oeven, aan beide achterbeenen witvoet. Ook onder het zadel gaat Molivier uitstekend. J3etrekkelijk jong: 7 jaar. De hengst heeft bij zijn ge boorte een aangenaam humeur medegekregen en dit tot op heden behouden en dit tevens aan zijn vele afstam melingen medegegeven, waaronder ook alweer menig goed paard is naar voren gekomen. Molivier is stam- en premiehengst, en zuiver Oldenburger, met zijn hoog te van 1.62 een aantrekkelijke verschijning. Dat onze fokkers aangemoedigd door de hooge pro ductiecijfers van dezen hengst, met hun merriën op zullen trekken naar het dekstation van Molivier, en. dat hierdoor het vooruitstrevende werk van de commis sie zal worden beloond. Leek ons eenigen tijd geleden alles nog een sprookje, dit is nu werkelijkheid gewor den. Nieuw bloed is ingevoerd. Het woord is nu aan de houders van moederdieren van dit vuurtje verder aan te wakkeren en hiermede de eerste steen te leggen tot een nieuw, sterk paardenras, iets, wa ar wij zoo noodig aan moeten werken. Wel zijn de tijden niet rooskleurig, maar hierna komen weer andere tijden en dan zullen wij blijde zijn dat wij nu niet bij de pakken gingen neerzitten. Voorwaarts op, voor de fokkerij van ons inlandsche paard, dat met Moli vier inderdaad de zon weer is opgegaan, op 't gebied der paardenfokkerij in ons Noorderkwartier. DE GEFINGEERDE OVERVAL TE 's GRAVENHAGE De gewezen directeur der Vereenigde Bakkerijen tot een jaar veroordeeld. De rechtbank te 's Gravcnhage deed gistermorgen uitspraak in de zaak tegen den gewezen directeur der Vereenigde Bakkerijen H. Ph. Z. die op 2 dezer heeft terecht gestaan wegens verduistering van een bedrag van totaal f9000 ten nadeele van bovenge noemde N.V. en voorts wegens valscho aangifte. Zoo als gemeld is in deze zaak door het O.M. tegen ver dachte twee jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank achtte de tenlaste gelegde verduiste ring wettig en overtuigend bewezen en veroordeelde Z. te dier zake tot een jaar gevangenisstraf. Verdach te werd vrijgesproken van de tenlaste gelegde val- sche aangifte.

Schager Courant | 1932 | | pagina 5