Si Uit onze Omgeving. Ari Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Er wordt ïiler maar steeds op hetzelfde thema doorge praat, maar er zijn honderden met spr. die probeeren zich zelf te redden. Spr. heeft hier 8 jaren gezeten, maar als men het er op aanstuurt om de boel in de waj te doen geraken, en daar loopt het op aan, dan bedankt spr. er voor. De heer Nannis wil het oordeel over de woorden van den heer Doorn overlaten aan de op de publieke tribune aanwezige werkloozen. Spr. zegt dat het hier niet be treft een speculatie op de gemeentekas, de arbeiders vragen hun goed recht. De werkloozen zijn op de heeren werkgevers aangewezen... De heer Doorn: Heeren werkgevers! er zullen heeren werkgevers zijn die er veel slechter aan toe zijn dan de arbeiders. De heer Nannis wil dat heeren dan terugnemen, maar wijst er op dat de werkloozen werken willen, maar ze kunnen geen werk krijgen. De heer Doorn zegt, dat ze dat moeten probeeren. De heer Blom: En als dat zooveel mogelijk wordt ge probeerd en het gelukt niet? De heer Doorn: Dan springen we wel bij. De Voorzitter zegt dat daarom den toestand onder de oogen moet worden gezien, gelijk de heer Dignum dat wil. De heer Dignum zou zich. als er een voorstel werd gedaan, tenminste van stemming onthouden. Spr. wil den toestand, zoowel van werkgever als van werknemer goed onder de oogen zien. De heer Blom vraagt of dan volgende week vergaderd wordt. De Voorzitter: Natuurlijk. De heer Nannis zegt zich er dan bij neer te zullen leggen. Alleen de heer Blom stemt tegen, omdat hij niet voor uitstel is. In het vuur van zün rede. De heer Smit komt terug op de notulen, waarin staat vermeld, dat de heer Nannis gezegd had, dat wanneer de polder desnoods 100 pet. bijdrage in de kosten zou kunnen vragen en het geheele gemeentebestuur er wel mee accoord zou gaan. Spr. vraagt of B. en W. met die uitlating van den heer Nannis accoord gaan. De Voorzitter denkt dat de heer Nannis dit in het vuur van zijn rede heeft gezegd. De heer Smit merkt op dat het hier een officieele be spreking betreft. De heer Nannis erkent dat in het college van B. en W. niet over 100 pet. is gesproken. Maar spr. oordeelt nog dat als het polderbestuur het vroeg de raad wellicht op het verzoek zou ingaan. Thans wordt met een betrekke lijk hoog bedrag weinig van het werk geprofiteerd. De klopjacht door den Inspecteur der be lastingen. De heer Doorn wil een eigenaardige zaak. die hier wel niet op z'n plaats is, ter sprake brengen, n.1. de vraag of de Voorzitter paal en perk wil stellen aan de klopjacht die de geheele burgerij ondervindt van den Inspecteur der belastingen te Alkmaar. Het grenst in dertijd aan 't ongelooflijke. Den Voorzitter i3 hier niets van bekend. De heer Doorn zegt dat de Voorzitter heel goed kent die bekende blauwe envelop met aangiftebiljet, en dat na inzending bij den Inspecteur maar zonder eenige mo tiveering met wel 100 pet. wordt verhoogd. Spr. weet voorbeelden van verhoogingen, tot 80, 90 of 100 voor beelden van betrouwbare menschen, die geen inkomen hebben, en toch een aanslagbiljet thuis krijgen van f 2500 't Is schandelijk! U zult zeggen dan moet iedereen zich maar verdedigen, dat zal ook wel gebeuren, maar u Is onze burgervader. Bij de behandeling van de begrooting wordt bovendien door den secretaris de zienswijze van den Inspecteur medegedeeld over de inkomstenbelasting, maar dat berust op kunstmatigheid, op fantasie. De Voorzitter zegt hier heelemaal buiten te staan. De heer Doorn meent dat de Voorzitter er wel iets aan kan doen, hij kan den inspecteur wel een beetje te recht wijzen. Het gaat op deze wijze den verkeerden kant Uit. Hierna volgt sluiting. DEN HELDER Auto-diefstal. Zondagavond omstreeks 8 uur bemerkte een garage houder uit Amsterdam, die zich in het café van den heer Bakkc-r op den Kanaalweg bevond, dat zijn auto, een nieuwe Fiat 1931, die hij voor genoemd café ge parkeerd had zich daar niet meer bevond. Direct belde de eigenaar de politie op. en begon zelf geassisteerd door eenige personen, met een auto van garage Sanders, den omtrek systematisch af te zoe ken: zonder succes evenwel. Aan het einde van den Ruyghweg zagen ongeveer 2 uur later enkele bewoners daar een auto onbeheerd midden op den rijweg staan, en die daar veel last veroorzaakte. Zij waarschuwden de politie en deze herkende het voertuig als het ontvreemde. De daders zijn onbekend, ofschoon hier en daar het vermoeden wordt uitgesproken, dat een matroos en een burger meer van deze zaak zouden weten. De bumper van de auto was in elkaar gereden, zoodat wij mogen veronderstellen, dat de daders of onbe voegd tot rijden, óf lichtelijk onder den invloed van zekere spiritualiën geweest zijn. De politie zet het onderzoek intusschen voort. Aanbesteding. Op Vrijdag 18 Maart 1932, des voormiddags te 11.30 uur. zal, onder goedkeuring van den Minister van Wa terstaat, door of vanwege den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland in zijn bureel Zijlweg 24. te Haarlem, worden aanbe steed: het onderhoud van de Heldersche Zeewering, ge durende de jaren 1932, 1933 en 1934. Raming f 17.000 per jaar. Het bestek No. 65 ligt na 4 Maart 1932 ter lezing aan het Ministerie van Waterstaat en aan de bureelen van den Hoofdingenieur-directeur voornoemd, den arrondis sementsingenieur te Alkmaar. Kennemerstraatweg 75, en bij den technisch hoofdambtenaar F. B.Zeilstra te Den Helder, Buitenhaven 26, en is voorts op franco aan vrage, tegen betaling der aan de voet daarvan vermelde kosten, te bekomen bij de Algemeene Landsdrukkerij te 's-Gravenhage. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den arrondis sementsingenieur en den technisch-hoofdambtenaar, bei den voornoemd. De staat van inlichtingen ligt op 10 Maart 1932 ter inzage bij den technisch-hoofdambtenaar, voornoemd. Verleden week kwam bij den heer Manshanden al hier, garagehouder, een persoon, die zeide, dat hij zich om de een of andere reden direct naar Alkmaar moest begeven, en daarom verzocht om een auto. Aangezien de heer M. den man kende, en hem niet teleurstellen wilde, stond hij hem een auto af, een 6- cylinder Essex, twee-deurs, met groene bekleeding, te gen zijn gewoonte zonder chauffeur. Een dag later had de garage-houder zijn eigendom nog niet terug, en de zaak niet meer vertrouwend, nam hij de politie in den arm. Door den politie-om- roep werd vervolgens het bericht de aether in gelan ceerd; echter zonder succes. 't Is een vreemde historie, daar men toch met een betrekkelijk groot formaat auto maar niet plotseling van 't aardrijk verdwenen is. Natuurlijk is het ook mogelijk dat de persoon een ongeluk gekregen heeft. BARSINGERHORN De raad dezer gemeente vergadert op Vrijdag 19 Fe bruari a.s. des middags half 3. SCHOORT. Zondagavond concerteerde Schoor!'s Gemengd Koor voor een goed bezette zaal van de Rustende Jager. Het programma vermeldde een jubileumconcert, t.w. het vijf-jarig bestaan van het koor en we merkten dan ook onder de vele belangstellenden, vertegenwoordigers van diverse vereenigingen op, terwijl voor deze gelegen heid de welwillende en zeer gewaardeerde medewerking was toegezegd door het Alkmaarsche dubbel mannen- kwartet, welke gezelschap, evenals het koor. onder lei ding staat van den heer Corn. Jonker. Nadat de heer Groothand, voorzitter van het koor, den avond had geopend, zong het koor „Du hirte Israels" en ..Adeste". Vooral dit laatste was mooi. één der beste num mers van den avond. Daarna zong het dubbel kwartet „Frühling du bist Mein" en „Stenkarasin" (Wolgalied). Ook hier viel het laatste bijzonder in den smaak door de mooie baritons. „Troost", van Roeske, werd hierna door het koor op uitstekende wijze gezongen, alhoewel men over de muziek versohil van gevoelen had. „Einde loos" was mooi. Daarna weer twee nummers van het dubbel mannenkwartet: „Auf der Lünenburger heide" en „Meiliedje". Hierna zong het koor „Slaap zacht", en toen de laat ste woorden van dit mooie lied waren verstorven, had een grootsche huldiging plaats. Nadat de voorzitter enkele felicitatiebrieven had voor gelezen, t.w. van den burgemeester van Schoorl. welke buiten de gemeente vertoeft, van het plaatselijk fanfare korps. en nog van een belangstellende dame, traden ach tereenvolgens de vertegenwoordigers van de diverse ver eenigingen op het podium en verklaarden in kortere of langere redevoeringen, hun sympathie voor 't koor. Ze deden allen hunne felicitatie vergezeld gaan van bloe men. zoodat 't koor, de directeur en de voorzitter ten slotte in een war'e bloemenweelde stonden. Uit de gespro ken woorden bleek wel. hoe bemind het koor. zoowel bij vereenigingen als 't Koedijker zangkoor. Bergens Mannenkoor en Alkmaars dubbel mannenkwartet. als bij de plaatselijke vereeniging wel Is. 't Was een mooie hulde, waarin de dirigent ten volle en welverdiend deel de. Na de pauze zong het koor: „Ellen", een zeer mooi lied. en „Lentezang", een waardig slot. Het mannenkwartet zong „Rosen aus dem Süden", met pianobegeleiding van den dirigent. Het publiek, enthou siast voor de keurige prestatie, vroeg om een toegift, en deze was nog goed. Nadat het kwartet nog eens het eerste en derde cou plet van het Wolgalied zong, waarhij we nog weer vooral konden bewonderen, 't mooie pianissimo van aet laat ste vers, liet zij volgen het bij haar zoo bekende „An dem schonen blauen Donau". Daverend applaus! Ieder was er vol var., wat zingt dat kwartet prachtig, doch ook was de algemeene opinie, dat 't koor uitstekend had ge zongen en dit was ook zoo. 't Heeft gezorgd voor een waardig jubileumconcert, waarbij ook haar aandeel zeer groot was. De heer Corn. Jonker zal ook zeer zeker met genoegen terug kunnen zien op dezen uitstekend geslaagden avond. Slechts één ding staat vast, wat we reeds eerder op merkten: 't koor zingt uitstekend, doch zij roept om steun bij 't mannelijk gedeelte van Schoorl's bevolking. De bas- en tenorpartij is te zwak bezet tegenover de da mespartijen. Wie treedt als werkend lid toe? NIEUWE NI EDO RP Het Nut heeft haar laatste avond in dit seizoen ge geven in de Prins Maurits. De voorzitter, de heer P. Pluister, opent met een kort woord de vergadering en roept zeer in het bijzonder het welkom toe aan de spreekster van hedenavond, onze vroegere plaatsgenoote, Mej. Menage Challa, thans te Hoog-Soeren. Dan vangt de spreekster aan met de ver tolking van het tooneelstuk „Mijn en Dijn" van de be kende schrijfster Jo van AmmersKüller. Het is een tooneelspel vol handeling, waarin nogal veel personen voorkomen, het vertolken van zooveel rollen is verre van gemakkelijk. Mej. Menagé Challa weet dit echter op voortrefelijke wijze te doen. Het zou ons te ver voeren een verslag over het stuk te geven, en wij willen dan ook volstaan met vast te leggen, dat aan de aanwezigen een avond van waar kunstgenot is verschaft. De voorzitter bracht aan het einde dan ook de spreek ster hartelijke woorden van dank die welverdiend waren Voorzitter releveerde nog eens de Nutsavonden van het afgeloopen seizoen. Het is een mooi programma ge weest, aan welks samenstelling de overleden secretaris, de heer A. Visser, die altijd zooveel voor het Nut voelde, nog had medegewerkt. Spr. bracht voorts nog woorden van dank aan Mevr. Peetoom, voor de goede zorgen welke het Nut van haar en van haar overleden echtgenoot steeds neeft ondervonden. Voorzitter deelde mede, dat hij met 1 Juli a.s. af moest treden als bestuurslid en dan niet herkiesbaar was; hij heeft hiermede dus de bijeenkomst voor het laatst geleid, na dit zes jaren te hebben gedaan. Spr. sluit dan met een krachtig woord, tot opwek king om het Nut te blijven steunen, opdat het Bestuur voort kan gaan met het organlseeren van avonden van ontwikkeling en ontspanning, die in dezen tijd meer dan ooit noodig zijn. WINKEL Zondagavond gaf Winkel's Gemengde Zangvereeni- ging „West-Frisia" haar eerste opvoering van de ope rette „La Tzigane", in de tooneelzaal van den heer R. Laan, onder leiding van haar directeur, den heer H. Zaal, en met medewerking van strijkorkest, uitgevoerd door de familie Hooij en den heer L. Kaper. En door directeur, en door leden, en niet het minst door de hoofdpersonen was ernstig en veelvuldig gerepe teerd om deze operette „La Tzigane", welke als zwaar en moeilijk was aangekondigd, waardig voor het voet licht te brengen. De vereeniging zelf mocht zich daarbij verheugen in de aanwinst van enkele uitstekende krach ten. De eerste uitvoering ging voor een geheel uitverkochte zaal en is een succes geworden. Aankleeding, tooneelverzorging en grimage waren in overeenstemming met het geheel, goed verzorgd en uit gevoerd. de tooneelaankleeding door den heer E. Brou wer van Nieuwe Niedorp, de grimage enz. door den heer E. Kasten, alhier. Het groote getal bezoekers volgde met belangstelling hetgeen gegeven werd, leefde mede in verschillende scènes, en na verschillende mooie momenten in samen spel of enkelspel, moest een hartelijk appalus bij open doek in ontvangst worden genomen, en niet minder har telijk en gemeend was het applaus, telkens als een te- drijf was geëindigd. Men zong en speelde los en vrij en het was een bont gezelsohap van gebruinde zigeuners en sierlijk gekleede hofdignatarissen, en niet minder uitgedoste hofdames en daartusschen door loopt de draad van de geschiedenis. Een geschiedenis, die op 21 Febr. a.s. andermaal zal worden vertoond, en de wijze, waarop dit gedaan is op 14 Februari, zal er zeker toe bijdragen om hen, die er niet geweest zijn, aan te sporen, de tweede opvoering bij te wonen. Men haaste zich echter want de voorverkoop van plaatsen is reeds in vollen gang. Wij wenschen de vereeniging ook voor deze tweede opvoering, gaarne een gelijk succes en groote belang stelling, als loon voor de vele opoffering en inspannen de studie, welke er aan vooraf gegaan is. WINKEL. Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot burgemeester van Winkel de heer Jb. Koster. WIERJNGERWAARD De heer J. de With, die als Rijksveldwachter van Amsterdam is overgeplaatst naar hier, heeft giste ren 16 Februari zijn functie alhier aanvaard. H ARENK ARSPET Algemeene vergadering van de Pluimveevereeni- ging „Ons Belang", gehouden op Maandag 15 Fe bruari, des avonds 7M uur., ten huize van den heer D. Swager. De Voorzitter, de heer C. de Vries, opent de verga dering, heet de aanwezigen, al was het aantal niet groot, van harte welkom, en zegt bij de vorige algem. vergadering gesproken te hebben dat onze pluimvee houders het minst hadden te leiden onder de malaise, thans moet hij een ander geluid laten hooren. Nu hebben de pluimveehouders er wel onder te leiden, doch hij geeft hun in overweging om rustig hun be drijf voort, te zetten. Hij verzoekt hierna den Secre taris de notulen te lezen van de vorige vergadering, die zonder aanmerkingen onder dankzegging worden goedgekeurd. Onder de mededeelingen was een aanbieding inge komen van iemand uit Egmond, die het kippengrint ffijne schelpen) aanbood tegen den prijs van f 0.85 per mud, franco Dirkshorn en f 0.45 afgehaald. Slaan de de vergadering werd 16 mud besteld, franco Dirks horn. Dan was een circulaire ingekomen, van het Hoofd bestuur, waarin vermeld worden lezingen te houden over al wat het opfokken enz. betrof. Besloten werd om ongeveer half Maari e.k. een spreker te laten ko men, die over een of meer onderwerpen zal spreken. Voorts werd besloten voor de keuring van foktoo- men, dtie nogal duur zijn. de kosten hiervan voor re kening van de vereeniging te nemen. De keuring zal nog deze week plaats hebben. Bespreking eierenophaler. Door het bedanken (we gens ziekte), van den tegenwoordige, is de vereeni ging genoodzaakt een ander daarvoor te benoemen. Het spijt den voorzitter, dat dit moet gebeuren. Wij hadden in Heerschap iemand die al zijn best deed, ook wat den verkoop van voeder betrof. Alles werd keurig verzorgd, onze vereeniging ging vooruit in het ledental. Als bewijs hiervan, zegt voorzitter, dat over het afgeloopen jaar 5S000 pond voeder is verhandeld. De voorzitter zegt hierna, dat zich al 3 sollicitan ten hebben aangemeld, doch wil liever een oproe ping doen en een ieder in de gelegenheid stellen, dan blijven wij vrij. Goedgevonden werd om een ad vertentie te plaatsen in de Schager Courant en in De Nieuwe, en het voorts aan het Bestuur over te laten om dan een keuze te doen. Na de rondvraag, die verder weinig van beteeke- nis is. zegt voorzitter de aanwezigen hartelijk dank voor de opkomst en de gezellige besprekingen, spoort een ieder aan om vooral de vergaderingen van den N.H. Bond bij te wonen en sluit hierna de vergade ring. Voor sollicitanten van gemeenteveldwachter in de ze gemeente hebben zich 140 personen aangemeld. Onder leiding van den heer Burgemeester is alhier Maandag jl. een Crisiscomité opgericht. W 1 E R I N G E N Kind aangereden. Het 7-jarig dochtertje van den heer Sch. te Ooster- land kwam gisterochtend tegen 12 üur plotseling het M.U.Z.-park uitloopen, toen een auto der fa. v. P. cn O. uit Alkmaar in de richting Den Oever naderde. De chauffeur remde uit alle macht, doch kon niet verhin deren dat het meisje door het voorspatbord werd ge grepen en tegen den grond geworpen. Met een bloedende wonde aan het achterhoofd en een geschaafd heen, werd het slachtoffer opgenomen en door den aan rijden den auto naar Hippolytushoef vervoerd, waar het door Dr. de Groot werd verbonden en vervolgens naar de ouderlijke woning vervoerd. Symptomen, die op een lichte hersenschudding wezen, moesten worden gecon stateerd. Voor zoover kon worden nagegaan, treft den chauffeur in deze geen schuld. Niettemin zal alsnog proces-verbaal worden opgemaakt. DEN OEVER. Dank zij den dooi welke de laatste dagen in sterke mate is ingetreden alsmede dank zij het uitblijven van verdere vorstallures, behoefde niet te worden overgegaan tot het ontslag van alle bij de M.U.Z. te Den Oever in dienst zijnde arbeiders, ten getale van 800 man. waarvan vorige week Vrijdag sprake was. De directie heeft het ontslag zoo lang mogelijk tegengehouden en de dooi heeft haar geholpen de uitvoering van haar besluit tot nadere winterseizoenen op te schorten. OUDE N T EDO 1 Maandagmiddag brak brand uit bij den smid Sanders alhier. De smederij annex woonhuis brandy] geheel uit. De belendingen konden behouden bljtf Omtrent de oorzaak staat nog niets vast; de bewon achten het echter niet uitgesloten, dat een kat het thjJj lichtje heeft omgeloopen en daardoor een gorden brand is geraakt. Verzekering dekt de schade. Gisteravond hield de Gasvereeniging alhier hasj iaariijkschc vergadering in het lokaal van den hej Balk. Aanwezig 7 leden. Na opening door den Voorzitter worden de notui«; gelezen en onveranderd goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer A. Mijts, wef( opnieuw gekozen. De rekening on bescheiden van den boekhouder, Jb. v. Zoonen, werden door de heeren P. Blokker H. Fijma nagezien en in orde bevonden. Het totat, bezit der vereeniging bedroeg f 194.30. Na enkele besprekingen van huishoud el ij ken aar. werd de vergadering door den Voorzitter, den heè A. van Zoonen, gesloten. LANGEND! J j Aan de veiling te Broek op Langendijk is in b afgeloopen jaar voor f2.084.455 omgezet teg f 2.253,110 in 1930; te Ncordscharwoude waren de c fers f 2.273.745 en f2.382.585. NOORDSCHARWOUDE. Onze gemeente bezit een keurig raadhuis, dat zijn mag. Modern en geriefelijk ingericht, maar m is ons opgevallen, dat er geen brievenbus aai wezig is. Dit nu lijkt ons zeer gewenscht, immers van g* meentewege wordt in het algemeen meermalen e« beroep gedaan aan de ingezetenen om een brievenfctul^'^sj te laten maken. Doch waarom nu zelf geen brievenbus'? ZtJIDSCHAKYVOUDE. Ol WH Johan jnaarde had op uit bet het wf icgêe's i det JiÜing ijftóruai oog looi eer ong dezen d wachter bereid zaak ht gramim beschik! xeclassa werd ai aigemee dan zot De nieuw opgerichte afdeeling van den Neutrale Bond van Land- en tuinbouwers is wel actief. Het Bf> stuur heeft n.1. een vergadering uitgeschreven tego a.s. Vrijdag, waartoe ook niet-leden toegang hebba IEi e met adviseerende leden. Behalve dat daar besprekioge: zullen worden gehouden over een in te voeren steu> regeling voor tuinders, zal voorgesteld worden, aan S en W. te verzoeken een deputatie naar den Minister te zenden, teneinde den nood, waarin de tuinder» a deze gemeente verkeeren, uiteen te zetten. Ook zal be- sproken worden 'n demonstratie te houden naar 't raad huis en een deputatie naar den Burgemeester af u vaardigen. De wijze, waarop in de laatste raadsverg* dering de voorstellen tot steunverleening aan tuinden door de meerderheid van de raadsleden zyn ontvangen en belicht, Is blijkbaar niet vreemd aan de actie, welkr men zich voorspelt te voeren. WARM EN HU 1 ZEI Inventarisatie op 15 Febr. 1932. Warmenhuizen 2.815.500 Kg. roode kool, 709.400 Kg gele kool, 1.232.900 Kg. D. witte kool, 52.950 Kg. peen; Harenkarspel: 1.511.300 Kg. roode kool, 368.400 Kg. gt le kool, 1.505.200 Kg. D. witte kool. 22.800 Kg. uit» 16.800 Kg. peen; Schoorldam: 403.300 Kg. roode kool. 96.000 Kg. gele kool 232.000 Kg. D. witte kool, 1.000 Kg. uien, 400 Kg. pee» Krabbendam: 161.500 Kg. roode kool. 52.500 Kg. gé kool, 124.000 Kg. D. witte kool. 10.900 Kg. uien.pe« Eenigenburg: 488.800 Kg. roode kool, 71.000 Kg. gele kl 483.000 Kg. D. witte kool, 85.000 Kg. uien, 5.000 Kg. pw» Stroet: 412.900 Kg. roode kool. 168.300 Kg. gele kori, 615.400 Kg. D. witte kool, 5.750 Kg. uien, 9.500 Kg. pen Totaal: 5.793.300 Kg. roode kool. 1.465.600 Kg. g* kool. 4.192.500 Kg. D. witte kool. 118.400 Kg. ui* 31.700 Kg. peen. Totaal op 1 Dec 1931: 10.019.000 Kg. roode kool. 1.795.» Kg. gele kool, 5.983.600 Kg. D. witte kool, 511.050 Kg uien, 45.000 Kg. peen. Totaal op 15 Febr. 1931: 1.904.200 Kg. roode kool 974.300 Kg. gele kool, 2.188.200 Kg. D. witte kool, 419.5» Kg. uien, 198.700 Kg. peen. Toen !*heen beuw, n rjjwiel op Ursi weest nog bel tot 2 m vjn bij van de Hoeve. Wigger: de, den voor zc reerd. hartigh kiaderv aan de hem ve Of 280. Eindelijk waren ze aan land gekomen, Pim en de vermoeide piloot, Ja, zeide hij, tot Pim, zijn makker, Dit was vechten tegen den dood. Waar wij hier terecht zijn gekomen? Het lijkt hier wel een Oostersch land, Wat is hier alles kaal, onvruchtbaar, Alles door de zon verbrand. EEN HA Onge b«r G< van eei 'wrtoev in aotder ladi Kade re rolgaai Reeds Duitse! gelijkei men zi doenin} gelijkei De jt exempl dikke In opsi zijn pli tijtje b zonder plaatst sympa' verliez kondei den. H Herstel land 3 terhan smakc billen slagen kocht vader, 281. Wim, van den eersten schrik bekomen, Bedacht een heel gemeene streek, Zoo, agent, riep die slechte jongen, Kijk eens hoe of ik me wreek. Hij lachte die luchtballonsteler. Ja, hij lachte en heel erg valsch, Hij maakte van het stuk touw een lusje, Wierp het om den agentenhals.

Schager Courant | 1932 | | pagina 8