r Sc i VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Uit onze Omgeving. F0STER3 M AAGPILLEN DE AFSLUITING VAN DE ZUIDERZEE ---. ge* strekken tuinderssteun, welk bedrag zal worden ge dekt door een bijdrage van de regeering, te stellen op 40 door en bijdrage uit het reservefonds en door verlaging van den post onvoorzien. Na toelichting door Voorzitter van de betreffende posten algemeen goedgevonden. Voor kennisgeving wordt aangenomen een dank betuiging van den heer Geusebroek wegens verhoo ging der jaarlijksche vergoeding. Een schrijven van de commissie tot vorming der rijpere jeugd, voor zoover deze werkloos is, ontlokt aan Voorzitter de opmerking, dat aan het orgaan der arbeidsbemiddeling bijzonder weinig jeugdige per- soijen zijn ingeschreven. De opmerking wordt ge maakt, dat misschien de reden gezocht moet worden in het feit dat vele tuinders, die niet meer een volle werkkracht kunnen betalen, zich thans met een jon gen trachten to behelpen, wegens het lagere loon. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit Voor zitter onder een woord van dank. Correctie, In het verslag, opgenomen in het blad van Zater dag 20 Februari, le kolom, regel 38-39 van onder staat: als er van schuld sprake is, dan zit deze bij B. en W. Dit moet zijn: dan zit deze bij Regeering en Ged. Staten. Strafzitting van Vrijdag 19 Februari. IN 'T BELANG VAN UW GEZONDHEID. IS HET ZAAK DE MINSTE TE ZIJN EN TE STOPPEN. Een 40-jarig aannemer te Helder, de heer H. van F., bevond zich op 27 September op den Helderschen weg nabij den on bewaak ten overweg van het asthematische stoomtrammetje naar Warmenhuizen en nog verder, in een door hem bestuurden auto. De „schwiebelzug" was alreeds in aantocht en zóó nabij, dat de wagen van den aannemer werd aangereden. De schade bleek gering, maar de bestuurder stond heden terecht ter zake overtr. art. 11 van het spoorwegreglement en werd, hoewel hij met prijzenswaardigen ijzer zich inspande zijn onvoor zichtigheid goed te praten, veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. EEN ONGALANTE RAKKER. Groote honden mogen in Bergen niet los loopen, maar eerlijk gezegd, maken zij van hun vrijheid ook geen be hoorlijk gebruik. Althans niet de Canusfamillarls van den heer M. C. G., die op 2 December in een dolle bui *n fietsende jongedame met een kerstroosje in de hand, tegen de vlakte wierp. Het meisje beschadigde haar kou sen en verwondde haar knieën en alhoewel de eigenaar of eigenares de schade vergoedde, werd heden toch het gebrek aan zorg gestraft met f 4 boete of 4 dagen. EEN DEBUUT, DAT GEEN SUCCES MOCHT VERWERVEN. De fabrikant A. G. S. te Bergen, stond terecht omdat hij volgens dagvaarding op 2 December aldaar op het kruispunt Oldenburg- en Breelaan het verkeer van rechts geen voorrang had gegeven, waardoor hij met den door hem bestuurden wagen een aanrijding veroor zaakte met den auto, komende uit de richting Schoort en bestuurd door zekeren heer C. Grootes. De heer S., sinds Maart '31 gediplomeerd en nogal flink van den tongriem gesneden, beweerde dat niet hij, maar Grootes de schuld had te dragen van de aanrij ding, doch er waren eenige ooggetuigen gehoord in zijn nadeel en de kantonrechter bedreigde zelfs zijn rijbewijs bij herhaalde overtreding. De straf werd voor ditmaal alleen vastgesteld op 25 gulden of 25 dagen. EEN ONACHTZAAMHEID DIE MEER KOST DAN TWEE KWARTJES. De 23-jarige motorrijder, hij zal er vermoedelijk nog wel wat anders bij doen, Willem Fr., uit Dirkshorn, was zoo lichtzinnig maar rond te tuffen zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs, daar de vergunning waarover hij kon beschikken, reeds lang was verloopen. Op 11 November liep het echter vast en werd hij met een proces-verbaal opgeknapt. Hem werd heden wat meer attentie aanbevolen en ter aanmoediging opgelegd f 7 boete of 7 dagen. HET GENEESMIDDEL NOG ERGER DAN DE KWAAL De visscher Pieter Gr., had geruimen tijd op St.- Pancras gewoond en gewerkt en toen daar het vet van den ketel was geraakt, met vrouw en drie kinderen weer naar zijn geboortedorp terug gekeerd. Maar ook daar lagen de peultjes niet opgeschept en gelukte het niet om werk te krijgen, omdat zijn aanwezigheid in de gemeente van nog te korten duur was. Tot overmaat van ramp werd zijn vrouw ook nog ziek en moest Piet met 9 gulden stempel-traktement de week met zijn 3 spruiten zien rond te scharrelen. Door nood gedwongen greep de man weer naar de lichtbak en ging op stroo pen uit, maar werd al gecalangeerd, alvorens hij nog één langoor had gesnapt Bij verstek werd hij veroor deeld tot 14 dagen principale hechtenis en was hij thans met het oog op zijn kinderen, die de moederzorg moesten ontberen, in verzet gekomen .verzoekende slechts met een lichte geldboete te worden gestraft. Na lang over en weer praten werd de hechtenis vervangen door een boete maar niet minder dan f 40 boete of 40 dagen, zoodat Piet geen overwegende reden had, voor deze verwisseling dankbaar te zijn. LANGEND IJ K Als gevolg van de slechte tijdsomstandigheden hebben verschillende tuinbouwers de loonen hunner arbeiders aanmerkelijk verlaagd. De meeste verdienen niet meer dan f 18 per week. NOORDSCHARWOUDE. B ri dge-wedstrijd. Onlangs werd in Concordia een bridge-wedstrijd ge houden, waarvoor veel belangstelling bestond, zoodat nadien nog een paar wedstrijden zijn gehouden in deze geving. eveneens met succes. Nu is het plan opgevat wederom in Concordia een bridge-wedstrijd te houden en wel op Maandag 7 Maart a.s. Liefhebbers van bridgen wacht dus weer een ge- noegelijken avond. Naar wij vernemen zullen ook in deze gemeente po gingen aangewend worden om een afdeeling van den Neutralen Bond van tuinbouwers en boeren op te rich ten. 'ZÜIDSCHARWOUDE. De vereeniging „Helpt Elkander" hield haar jaarver gadering ten lokale van den heer P. Kramer. Er waren 38 leden tegenwoordig. Na opening door den Voorzitter en lezing der notulen, waarbij nog was ingelascht een historisch overzicht van het werk van den penningmeester, den heer Jb. Kramer in dienst van het Ziekenfonds verricht, werd het finan cieel verslag van den penningmeester uitgebracht Er bleek uit, dat de ontvangsten aan contributies in het afgeloopen jaar f 2841.89 hadden bedragen en aan rente van uitgezette gelden f 50.48. Aan uitkeering ziekengel den was uitbetaald een bedrag van f 3646.60, voor bode en onkosten f 288.63 en vergoeding bestuur f 135, alzoo samen f 4070.23. Het nadeelig slado beliep alzoo f 1177.85, waardoor het bezit, dat het vorige jaar per 31 Dec. nog f 2639.75 bedroeg, tot f 1461.90 was ingeslonken. Dit ver slag werd goedgekeurd en den penningmeester dank ge zegd voor zijn gehouden beheer. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren C. Kramer, voorzitter en J. Bruin, commissaris, die bei den hun benoeming weer aannamen. Bespreking conributie en uitkeering; de uitkeering terug te brengen op f 9, was het volgende punt der agenda. Er bleek uit, dat de contributie voor „heele" leden 25 cent bedraagt, voor halve 12%; dat de uitkee ring f 10% per week is, gedurende 13 weken en daarna 13 weken de helft van dit bedrag. Besloten was op een vorige vergadering de uitkeering te verlagen, zoodra de reserve tot beneden de f 2000 zou zijn gedaald. Uit de discussies bleek verder, dat sedert de invoering der Ziektewet de toestand van de geldmiddelen der ver eeniging er op achteruit was gegaan en dat dit toege schreven werd aan de overweging, dat men uit welbegre pen eigenbelang niet zoo spoedig aan het werk gaat. als zonder een uitkeering volgens de Ziektewet. De idéé werd nog geopperd, om, middels de Federatie, een her verzekering te sluiten voor de gevallen, die langer dan 13 weken duren, doch dit zal nog eerst door het Be stuur onder de oogen worden gezien. Een poging, om de contributie met 5 cent, resp. 2% cent te verlagen, kon geen ingang vinden, als zijnde niet in het belang van het fonds. Opgemerkt werd nog, dat het groote na deelig saldo was ontstaan in het eerste kwartaal, toen de ontvangsten slechts f693.30 en en de uitgaven f 1766.46 hadden bedragen. Ten slotte werd vastgesteld, dat de contributieregeling wordt gehandhaafd en de uitkeering op f 9 per week teruggebracht Nadat nog enkele huishoudelijke, van minder belang zijnde dingen, zijn besproken, sluit de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Z IJ P E SCHAGERBRUG. De alhier gevestigde Zangvereeniging „Kunst na Ar beid" is toegetreden als lid van den Noordhollandsohen Zangersbond. Witte Kruis. Algemeene vergadering van de afdeeling „Zijpe-Cal- lantsoog" van Het Witte Kruis, ten huize van Mevr. de Wed. J. Broer te Schagerbrug. Tegenwoordig 15 leden. Voorzitter de heer J. de Moor; secretaris de heer J. A. de Boer. Opening. Notulen. Na opening der vergadering door den Voorzitter volgt lezing en goedkeuring der notulen van het verhandel de in de vorige vergadering. Mededeeiingen en Ingekomen stukken. Mede naar aanleiding van een door den heer A. F. Meijer daaromtrent gestelde vraag, wordt medege deeld, dat van den Algemeen Secretaris van Het Witte Kruis een schrijven is Ingekomen, waarbij wordt mede gedeeld, dat afdeelingen voor ziekenvervoer van on- en minvermogende patiënten de helft van de vervoerkos ten, welke ten laste van de kassen der afdeelingen ko men, als subsidie uit de algemeene kas kunnen aan vragen. In verband hiermede, zegt de Secretaris, dat door het Bëstuur van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Burgerbrug restitutie werd gevraagd van een bedrag van f 7.50 voor vervoer van een patiënt naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar. Het afdelingsbestuur was echter van meening, dat het meer op den weg lag van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging om deze kosten te betalen. De heer Meijer acht het wel gewenscht, dat in derge lijke gevallen een kleine vergoeding wordt gegeven. De kassen van zoodanige vereenigingen zijn In den regel niet zwaar gespekt. De heer B. Elzer zegt, dat, wanneer de gelegenheid bestaat om van Het Witte Kruis de helft van de ver voerkosten terug te krijgen, er voor de Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging alle reden is, om van die goedgeefschheid gebruik te maken. Deze mogelijkheid moet met beide handen worden aangegrepen: er kun nen meerdere gevallen komen, terwijl de kosten soms wel eens hooger kunnen worden. De heer Breebaart vindt het principieel onjuist om ra deze gevallen vanwege het Witte Kruis een bijdrage te geven. De Vereen, voor Ziekenhuisverpleging innen contributie van de leden ter bestrijding van de kosten, waaronder ook de vervoerkosten zijn inbegrepen. Spr. noemt het onjuist dat door het Witte Kruis hiervoor wordt bijgedragen en ziet er iets gevaarlijks in. De heer H. Rezelman meent, dat ook het Burgerlijk Armbestuur bij gevallen, waarin patiënten voor rekening van het Armbestuur worden vervoerd, recht heeft op 50 pet. van de vervoerkosten. Naar aanleiding hiervan wordt opgemerkt, dat alleen een bijdrage wordt gegeven voor afdeelingspatiënten (leden van het Witte Kruis) terwijl in de meeste ge vallen armlastigen wel geen lid zullen zijn. Na nog enkele besprekingen wordt met betrekking tot het bijdragen in dè kosten van vervoer besloten, deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Rekeningen. Door den Penningmeester, den heer Blaauw, wordt vervolgens rekening en verantwoording gedaan. Over het dienstjaar 1931 hebben de ontvangsten bedragen f 3207.54, de uitgaven f 1734.12, batig slot alzoo f 1473.42. Een commissie, bestaande uit de heeren P. Dekker en W. den Hartog, had een en ander nagezien en alles in de beste orde bevonden, waarom tot goedkeuring werd geadviseerd. De heer Meijer vraagt inlichtingen omtrent den post „LJslevering" der rekening. Door den penningmeester wordt hierna mededeeling gedaan van de ingekomen nota's. Naar aanleiding hiervan ontstaat een bespreking over de wijze van ijslevering en de kosten daarvan in de wijk Noord-Zijpe. Door den Secretaris wordt hierbij uiteengezet, op wel ke manier de ijsvoorziening te Den Helder Is geregeld. Besloten wordt de regeling van de ijsvoorziening ter afdoening in handen te stellen van het Bestuur. De rekening wordt hierop goedgekeurd onder dank zegging aan den Penningmeester voor zijn uitstekend beheer. Vervolgens wordt de rekening van de plaatselijke tu- berculose-commissie over 1931 ter tafel gebracht. De heeren K. van Loenen en B. Elzer worden aangewezen om deze rekening na te zien. Boeken en bescheiden worden in orde bevonden en mitsdien wordt tot goed keuring geadviseerd. Aldus wordt besloten. De heer De Boer, voorzitter der t.b.c.-commlssie, dankt de commissie voor het onderzoek en den heer De Moor, als secretaris-penningmeester, voor het gehouden be heer. Vaststelling begrooting. De begrooting voor het dienstjaar 1932 wordt in ont vangst en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f 3413.42 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 956.42. Jaarverslagen. Vastgesteld wordt het jaarverslag der afdeeling Zijpe- Callantsoog over 1931, benevens het verslag der plaatse lijke t.b.c.-commissie der Witte-Kruis-afdeeling over 1931. Aan het eerstgenoemde verslag ontleenen wij het volgende: Het aantal leden vermeerderde in den loop van het jaar van 1028 tot 1052. In den winter 19301931 werd te 't Zand een aanvangscursus in Eerste Hulp bij Ongelukken gegeven. In November 1931 is een herha lingscursus in Eerste Hulp bij Ongelukke|^angevangen met 15 leerlingen. De cursussen werden gegeven door Dr. Oterdoom te 't Zand. Te St.-Maartensbrug werd in den zomer van 1931 een moedercursus gehouden. Deze cursus werd door 13 leerlingen gevolgd. Het onderwijs werd gegeven door Mej. N. Nieuwpoort te Alkmaar. Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Foster's Maagptileo het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f0.65 per flacon. Van het materiaal voor ziekenverpleging werd in 1931 235 maal gebruik gemaakt. Uit het verslag van de plaatselijke t.b.c.-commlssie stippen we aan, dat in 1931 door de wijkverpleegsters- huisbezoeksters in 31 gezinnen bezoeken zijn afgelegd. 689 bezoeken werden afgelegd bij 33 patiënten; 2 pa tiënten zijn in 1931 in een sanatorium verpleegd. Naar aanleiding van de verslagen zegt de heer Oter doom, dat h*j gaarne namens de patiënten het Bestuur hartelijk dankt voor de royale wijze, waarop wordt geholpen ter voorziening in de verpleging Spreker meent ook wel namens zijn collega en de belde zusters te spreken, wanneer hij zijn dank betuigt aan het Be stuur voor de tegemoetkomende houding, die steeds wordt betoond. Spreker hoopt dat deze prettige samen werking ook in de toekomst zal blijven bestaan. De heer Breebaart zegt, dat als adviseerende leden aan het Bestuur zijn toegevoegd, de doktoren, waar onder ook Dr. Schmidt te St.-Maartensbrug. Gedurende de 5 jaren, dat spr .bestuurslid is, heeft spr. nog niet het voorrecht gehad met Dr. Schmidt kennis te ma ken, aangezien de heer Schmidt de vergaderingen, in dien tijd nimmer heeft bezocht. Spr. vraagt of er van de zijde van het Bestuur geen aanleiding bestaat om Dr. Schmidt uit te noodigen de vergaderingen van het Witte Kruis te bezoeken. Spreker vindt het in het belang van de afdeeling, dat de dokters op de verga dering aanwezig zijn. Ook de Voorzitter acht het nuttig en noodig, dat de dokters de vergaderingen bezoeken en zegt toe, er met Dr. Schmidt over te zullen spreken. Rondvraag. De heer K. van Loenen wijst er op, dat in de vorige vergadering in overweging werd gegeven een verband- trommel ten huize van spr. te plaatsen, waaraan echter tot heden geen gevolg is gegeven. Spreker vraagt naar de reden hiervan. De secretaris merkt op, dat de verbandtrommel nog in het magazijn aanwezig is. Als reden van het niet- overbrengen dier trommel wordt wordt genoemd het plaatsen van een verbandtrommel In het perceel De Moor door het „Oranje-Kruis". De heer Van Loenen meent, dat het niettemin ge wenscht is een verbandtrommel te zijnen huize te plaatsen. De Voorzitter zegt, dat het Bestuur deze aangelegen heid alsnog onder oogen zal zien. De heer A. Mors komt terug op de in den loop van dezen avond besproken regeling omtrent terugbetaling van kosten van ziekenvervoer. De Voorzitter wijst er den heer Mors op, dat straks is besloten deze zaak aan te houden. Sluiting. OUDESLUIS. Vrijdagavond vergaderde de afd. Oudesluis van de S.D.A.P. in lokaal lvreijger. De vergadering, die uit/- stekend bezocht was, werd met een hartelijk woord door den voorzitter geopend, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. De heer Seidestikker bracht als lid van de Con trolecommissie finantieel verslag uit Als afgevaar digde voor het Landelijk Congres te Amsterdam werd den heer Velt man benoemd. Een uitvoerige uiteenzetting werd daarna door den voorzitter gegeven inzake de werking van Crisis- comité's. Heel duidelijk was de ingewikkelde materie voor de raeesten niet, zoodat de voorzitter een goed werk deed, alles zoo uitgebreid te verklaren. Over d3 houding der soc. raadsleden en wethouder was men niet tevreden, inzake de behandeling van het adres door de Landarbeidersbonden bij den Raad ingezonden. Besloten werd ook dit jaar weer een Meifeest te organiseeren. Gezien het groote succes van veleden jaar was men daar algemeen voor. De raadsverslagen werden daarna besproken en de verontwaardiging over de gesproken woroden door den heer Doorn deed de afdeeling besluiten een protest verga dering te beleggen. De beleedigende uit drukkingen ten spijt, was de „publieke tribune" ge durende de zitting correct gebleven, hoeveel moeite het ook gekost moet hebben, om aan te hooren dat men beschouwd wordt tot die minderwaardige indi viduen, die slechts teren op de gemeenschap. De ver gadering meende, nu de V. D. zich zoo had uitgespro ken, dat de tijd van adressen en verzoeken schrijven voorbij was. Men moet de arbeiders in het geweer roepen tegen deze vijanden der arbeidersklasse. Na plaats en datum voor de eerste protestvergaderirag te hebben vastgesteld, sluit voorzitter de vergadering. HARENKARSPEL Algemeene vergadering van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te Dirkshorn, gehouden op Vrijdag 19 Februari j.1., des avond 7K uur, ten huize van den heer Pijper. Aanwezig waren 26 leden. De heer A. Kistemaker opent de vergadering en zegt dat door vertrek van den voorzitter, hem de taak is opgedragen om hedenavond de vergadering te lei den en hoewel de vooratter, de heer G. Schoorl be loofd had zoo mogelijk dezen avond nog hier aan wezig te zullen zijn, is van hem bericht ontvangen dat hij onmogelijk de tijd had om hier te wezen. De heer Kistemarker vraagt voorts of de vergade ring hem eenigszins tegemoet wou komen, als hij soms te kort zou komen. Hij hoopte dan ook op aller medewerking. Heet voorts de aanwezigen hartelijk welkomen en verzoekt hierna den secretaris, de pptu- len te lezen van de vorige algemeene vergadering, die zonder aanmerking worden goedgekeurd. Voorts wordt door den Secretaris het jaarverslag gelezen, waaruit bleek, dat het jaar 1931 een gunstig jaar voor de vereeniging is geweest. Werd de dienst 1930 afgesloten met een nadeelig saldo van f583.11, thans kan worden geconstateerd, dat een reserve is gekweekt van f 104.57, Dam nog was de vereeniging te goed van de zustervereeniging in het Westdeel der gemeente een bedrag van f61.70. De omslag per lid is geweest f2.10, waaronder is begrepen een bedrag van f 1.15 voor het wegwerken van de schuld, zoodat voor 1931 is omgeslagen f0.95 per lid, zoodat de toestand van de vereeniging zeer gunstig is vergeleken bij de vorige rekening. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1931 741, waaronder 48 niet betalende, op 31 December be droeg dit aantal 641 betalenden en 41 niet betalenden. Verpleegd werden over het afgeloopen jaar 6 per sonen met een totaal aantal verpleegdagen van 114. De Penningmeester gaf hierna een overzicht van de rekening over 1931, waaruit blijkt, dat was ontvan gen fl449.22J4, en de uitgaven f 1344.65/3, alzoo een batig saldo van f104.57. Namens de Commissie verklaart de heer Jb. Smit, dat de rekening in alle opzichten in orde was, zoo dat hij adviseerde om dezelve goed te keuren. De Voorzitter dankt hierna de Commissie voor haar werkzaamheden en den penningmeester voor diens keurig beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening werden aangewezen de heeren S. J. de Vries g van Loenen. Volgt Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de W J. Paarlberg en S. v. d. Oord. De vergadering j langt hierin geen stemming daar beide heeren j, omstandigheden pas één jaar zitting hebben gt| Goedgevonden wordt om de heeren bij acclamati» herbenoemen. De heer Paarlberg, ter vergaf aanwezig, verklaart desgevraagd de benoeming, der aan te nemen, terwijl den heer v. d. Oord befa; zal worden gedaan. In de plaats van den heer G. Schoorl, die vertrek had bedankt, werd bij tweede vrije stema gekozen de heer Jb. Smit Az., die verklaarde benoeming te aanvaarden. Het volgende punt. stichting vereeniging totsl sidieering van het Neutraal Ziekenhuis. Daar dei meente geen subsidie geeft aan genoemd ziekend wordt van een patiënt 3e klasse uit deze gemes het dubbele leggeld geëischt, nl. f6 per dag. Og nu te ondervangen, is het noodig hiervoor eeni, eeniging op te richten, die dan voor haar lede* ct. per lid moet betalen. Hei Bestuur nieetxb goed te doen om cn bloc lid te worden, doch de gadering meende, dat ieder daar vrij in moet ven, waarna besloten werd om een circulaire i te zenden, waar ieder lid wordt aangeraden oo te worden, doch geheel vrij te laten. Bij de rondvraag zegt de heer Geertsema da; meende voor het vervoer van zijn dochter per auto nog vergoeding van de vereeniging te ki Hem, Geertsema, werd echter gezegd, dat dit met een bewijs van dokter of hoofdverpleeg schiedt De heer Geertsema zeide, hiervan dig te zijn en wanneer 't hem niet wordt U als lid van de vereeniging te bedanken. De Voorzitter zegt, dat dit zijn recht was, gaf hem tevens in overweging om eerst nog aan verplichting te voldoen. De Voorzitter richt nog een enkel woord aan heer G. Schoorl als oprichter van de vereeniging hoopt, dat het hem in zijn nieuwe woonplaats moge gaan. Dankt de vergadering voor de opkoa de gezellige besprekingen en sluit de verg» ring. W I E R I N G E R W A Aüï*TA en De ste Het rentenierswoonhuis, eigendom va.n de En wijlen Mevr. Wed. V. J. Bakker-Waiboer, dat de rige week bij publieke verkooping werd opgeto is thans uit de hand verkocht aan den heer J. Bakker alhier. W I E R I NGl DEN OEVER De werkzaamheden in den slulspnt Den Oever. Naar wij vernemen zal morgen (Woensdag) v den aangevangen met het zandpersen in den put nabij de uitwateringssluizen te Den Oever, mede mt het opspuiten van de plateaux en heti baggeren van den Zuidelijken omringdijk. Bim kort zullen de werken aldaar dus een geheel aspect opleveren. Sluiting vermoedelijk uiterlijk 1 August Wieringen, 21 Febr. Naar aanleiding van het bericht in sommigij Ingeko ndiocom Van de «rsiag Voorzit «o vasti k niet Van den nar het «en plegenh te gask; *1 word T»r hel torech ft vast CAI leent r De he< ien dooi istwoori nader c Voorzi llbeooe tk te d' Voorzi digdoo nek is bepleiter tod ge den dat thans de voorbereidingen worden geL_ voor de dichting van het laatste sluitgat in da sluitdijk van de Zuiderzee, hebben wij bij de b«i I™ K' de autoriteiten naar den stand van zaken g«^IBroer meerd. Van het treffen van voorbereidingen reet nog geen sprake, daar op het oogenblik ii sluitgat, genaamd de „Vlieter', nog andere zaamheden in uitvoering zijn, nl. die tot verstol van den er plaatse reeds eerder gelegden bete lingsdam. Met deze werkzaamheden is men eerste week van Januari reeds aangevangen het oogenblik nog druk doende. Het versterken» den beteugelingsdam bestaat uit het ter weersi* daarvan over een breedte van 50 M. bezinken den bodem met zinkstukken, welke, zooals beb uit rijshout worden vervaardigd en met stort* bezwaard Zulks geschiedt om de uitschuring den bodera door de door de „Vlieter" loopende en vloedstrocmen en htt vormen van verdiepa tegen te gaan. De afmetingen van deze stukken dragen 30 X 50 M. In het geheel zijn éen 180-Ul' deze stukken te vervaardigen en te zinken. De fl ken worden voor een gedeelte vervaardigd te Oever in een vast droogdok, hetwelk men vol ter laat loopen als het stuk gpreed is. om naaf plaats van bestemming te worden weggesleept 1 deel der stukken wordt aan den afsluitdijk zelve wel te Breezand op een z.g. „Rijswerkerszate" vaardigd, alwaar men echter afhankelijk is van en vloed en het werken aldaar dus hoofdzakfi met gunstig tij mogelijk is. Als wij dit schrijven gen 103 stukkon reeds op hun plaats van bes!* ming, zoodat nog 77 stukken moeten worden vaardigd en gezonken. Het werk vordert dank de gunstige weersgesteldheid zeer goed en ind ongunstig weer. hetwelk de uitvoering van wert op de Zuiderzee zoo ongunstig kan bcinvloeden waardoor ook het zinken op het dan onstuimige' ter niet kan plaats vinden, niet te veel van e doet spreken, kan de voltooiing van de onderhav werken omstreeks 1 April a.s. worden tegera«' zien. Eerst dan kam, en zulks zal dan ook inderdi direct aansluitend daarop geschieden, met het ken van het 2792 M. lange dijksgedeelte worden gevangen. Aangenomen wordt dat pl.m. 1 Aug het historisch moment daar zal zijn dat de w ding Holland-Friesland zal zijn tot stand ge! en de Zuiderzee op het zelfde moment haar naam verliest, om voortaan IJsselmeer te moeten heeten. Terloops zij nog vermeld, dat de] tum van 1 Augustus slechts is geraamd, daar varingen hebben geleerd dat men op een dei kort tijdsbestek nog wel enkele weken, ja zelfsj maand is niet uitgesloten, kan inloopen mits voor als eerste eisch de weergoden de aanneei van het werk, de N.V. Maatschappij tot Uityr van Zuiderzeewerken (M.U.Z.) buitengewoon gezind zijn. EEN TREURIG BEELD. Een varken voor.... een paar 9* klompen. Te Harkstede (Gron.) verwisselde een kruist' van 70 pond van eigenaar tegen den prijs van een paar gele klompen. Te Winschoten werden r> loopvarkens, gemiddeld pl.m. 120 ponden in een koop afgeleverd voor f 30, cLi. 5 cent per P® levend gewicht. bug hel tt beple dag eer deunreg beden h jJ was nl niet De h< kunnen gedaan. De he mor de Hooglar waar to bericht Ook Men ha De h« itelden Voorz jeugd 1 «1% le Men gevolge Bovei werden 'Door perceeh dingen hoogste B. er hoogste ke verl 2 jaar De h staan. Voor voor or gegaan De h De h land v Voor ten ab tan te te and Het men ai Dooi aanvra Plegin; De UIT „DE KRUISBERG" ONTVLUCHT. Een ambtenaar door een verpleegd1 gevallen en opgesloten, In het R.O.G. „Do Kruisberg" te Doetinchem een verpleegde door kiespijn voor te wenden wachthebbende gestichtsambtenaar in zijn cêI lokt. Toen de ambtenaar binnen was, werd den jongen tegen den grond geslagen en i opgesloten. De verpleegde maakte zich van tels meester, bevrijdde nog een college en sari ze toen ontvlucht. Het tweetal is nog niet Wj De de be Muil» zoo de ir ning geeft dellij dran Ier tuig» vrou Getu Mr.

Schager Courant | 1932 | | pagina 10