Bui tenland. Tardieu voor de Kamer. Het drama op de Majella- kerk te Amsterdam. Rumoer in den Duitschen Rijksdag. Japan's nederlaag bij Kiangwan. Uit onze omgeving, wTïu? De regeeringsverklaring. Het nieuwe Fransche Kabinet Tardieu heeft zich gistermiddag aan de Kamer en den Senaat voorge steld. In de Kamer las Tardieu de regeeringsverklaring voor, welke in hoofdzaak betrekking heeft op de bui- tenlandsche politiek. Het Fransche ontwa peningsvoorstel, aldus -er klaarde Tardieu o.m., dat te Genève ter tafel is gebracht, heeft ten doel den Volkenbond te versterken door het vormen van een inter nationale strijdmacht. De Fransche regeering is de eenige welke tot nu toe een direct te ver wezenlijken plan bij den Volkenbond heeft inge diend. De aanneming van dit plan zou een di recte vermindering der legeruitgaven mogelijk maken. Frankrijk heeft er bovendien recht op er aan te herinneren dat het zijn legereffec- tief reeds sterk heeft in gekrompen en dienst tijd heeft verminderd. Een onbeschrijfelijk ramoer, zooals zel den in de Fransche Kamer is voorgeko- men. In aansluiting op de redevoering van Tardieu werd het woord gevoerd door Herriot. Geheel onverwacht ontstond in het verder ver loop van de Kamerzitting een tumult, gelijk dit slechts zelden in de geschiedenis van het Fransche parlementarisme is voorgekomen. Toen Leon BI urn in zijn redevoering tegen de regeering sprak, riep hem de rechtsche afgevaardigde generaal Si. Justete toe, dat hij een agent van Duitschland was. Hierop L E O N BLUM. stormden de socialisten en masse op de rechterzijde af. In het geheele kamergebouw weerklonken de al armklokken, van alle kanten stroomden de kamer dienaars toe. Alle tribunes, met inbegrip van de pers tribunes werden ontruimd. In de zittingszaal speel den zich intusschen de woests te vechtpartijen af. De president en de leden der regeering verlieten hun banken, terwijl de kamerdienaars onder onbeschrij felijk rumoer trachtten de vechtende partijen te scheiden. De zitting werd voorloopig opgeheven. Na het buitengewoon hevige tumult» dat bijna 20 minuten duurde, had als eerste de socialist Grum- bacht het woord gevoerd om zich te verantwoorden tegen de houding van generaal Saint Juste. Grum- bach verklaarde o.a. dat met gelijke middelen ook de vermoording van Jaures was georganiseerd. In aansluiting op Grumbach zette Blum zijn rede voering voort om de houding van zijn partij bij de stemming te rechtvaardigen. Blum verklaarde, dat de regeering nog nooit zoo reactionnair geweest was als juist thans. Ook Herriot voor hem had betreurd, dat de vorming van een nationale regeringscoalitie door de houding van de rechterzijde onmogelijk was gemaakt. Franklin Boeullon poogde de regeering en de oppositie tegen elkaar uit te spelen, doch werd De leldekkerspatroon in hooger beroep voor het Amsterdamsche Gerechtshof. HIJ HOUDT ZIJN ONSCHULD VOL. Op 29 Maart 1929 speelde zich in den toren van de R.K. Gerardus Majellakerk aan het Ambonplein te Am sterdam een drama af. De leidekker Leendert Arken bout werd in stervenden toestand aangetroffen, zulks, naar men meende tengevolge van een val van groote hoogte. De brandweer moest te hulp komen- en door middel van redlijnen werd de stervende op een bran card in het schip van de kerk afgelaten. Dienzelfden dag nog stierf de man in het O.L. Vrouwen-gasthuis. Anderhalf jaar later begon men te twijfelen of Arken bout inderdaad het slachtoffer van een ongeluk was en er waren redenen om den compagnon van den leidekker te verdenken van het feit, dat hij den knecht had doen vallen of op een andere wijze zwaar lichamelijk letsel toegebracht. Het bleek n.1., dat hij by de Nationale een z.g. compagnonsverzekering, die wederkeerig is, had afgesloten van f 50.000. Voor een anderen knecht tracht te de leidekkerspatroon J. G. Maring, né. het „ongeluk" met Arkenbout een verzekering te sluiten, aanvankelijk van f 20.000. later van f 50.000 en de derde maal van f 80.000. Alle drie keer mislukt dit, want de maatschap pij wilde er niet aan. De leidekkerspatroon Maring werd gearresteerd, evenals de knecht Wessendorp, die den dag van het ongeluk ook op den toren was geweest. Laatstgenoemde werd echter spoedig op vrije voeten gesteld. Verd. Maring bleef, toen hij op 20, 22 en 25 Mei van het vorige jaar voor de Vierde Kamer der arr. recht bank te Amsterdam terecht stond, verdacht van moord, subs. doodslag, meer subs. zware mishandeling, ontken nen en trachtte de schuld op den knecht te gooien, die zich ook korten tijd in arrest bevond. Verschillende ge tuigen legden ter zitting zeer bezwarende verklaringen af, de deskundigen achtten unaniem een val uitgesloten en voorts had Maring voor de behandeling ter zitting aan een gedetineerde in het Huis van Bewaring, waarin hij zelf ook vertoefde een briefje geschreven waar hij den gedetineerde „een goede toekomst" beloofde, wan neer deze voor de rechtbank zou willen verklaren, dat hij met Maring op den dag van he t,ongeluk" van 11 uur tot half twaalf op het Ambonplein bij de kerk had staan praten. Dit briefje, verstopt tusschen twee boter hammen werd door een bewaarder in beslag genomen. Op 25 Mei werd de zitting geschorst en gelastte de rechtbank een onderzoek naar de geestvermogens van den man. Hij werd toerekeningsvatbaar verklaard. Voor de behandeling hervat werd op 17 Oct, .1.1. werd nog een tweede briefje in beslag genomen. Dit epistel was aan den zoon van M. gericht en geschreven door verd. Tot in finesses werd hierin een plan uitgewerkt om den Kroongetuige Wessendorp om het leven te brengen. Bij een breed gemotiveerd vonnis werd Maring op 30 October conform den eisch van de Officier van Justitie, Mr. Versteeg, wegens moord veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. De rechtbank kwalificeerde de feiten als buitengewoon misdadig en noemde Maring een sociaal gevaarlijk persoon. Zooals te verwachten was. ging verdachte, die tot het einde volhardde bij'zijn onschuldbetuigingen, in hooger beroep van het vonnis. Gister stond Maring voor het Gerechtshof terecht, ver dacht van moord op zijn compagnon Arkenbout. Evenals bij de behandeling voor de rechtbank heeft Mr. F. A. Kokoskv de verdediging weer op zich genomen. Bij de behandeling van zijn zaak voor het Hof was er groote belangstelling. De publieke tribune was geheel bezet en ook de gereserveerde plaatsen in de zaal waren ale ingenomen. De verd. werd binnengeleid tusschen twee rijksveld wachters. Kortaf geeft hij den president antwoord op diens vra gen naar naam, leeftijd enz. Nadat de procureur-generaal de dagvaarding heeft voorgedragen, vraagt de president mr. Jolles aan verdachte: Waarom bent u in hooger beroep gekomen? Verdachte (zenuwachtig en gejaagd): Ik ben on schuldig. Daar blijf ik bij zoo lang ik leef, zoolang de wereld bestaat; ik weet van niets. Pres.: Dus u hebt het niet gedaan? Verd.: Duizend millioen maal neen. Binnenkort zal het wel uitkomen, dat ik onschuldig ben, maar ik wil graag naar Leeuwarden. Als ze me in den put trappen, moeten ze me er later weer uit laten. Verdachte wil een breedvoerige uiteenzetting van het gebeurde geven, doch de president snijdt den woorden vloed af met de woorden: Dat bespreken wij wel als de getuigen gehoord zijn. Het getuigenverhoor wordt dan aangevangen met het hooren van de inspecteurs, die het politie-onderzoek heb ben geleid. Verdachte, die verklaarde last van duizeligheid te heb ben, en daarom den laatsten tijd niet meer op torenB klom, wordt er op gewezen, dat hij kort voor het ongeluk op 29 Maart 1929 zelf nog op den Majellatoren was ge klommen. Bewoners uit de omgeving hadden hem bo vendien met den verslagene het luik van den toren zien binnengaan. Uit het verhoor van de getuigen-deskundigen blijkt, dat de doodsoorzaak niet het gevolg is van een val, maar door harde slagen op den schedel toegebracht met een stomp voorwerp. Dan komt de gesloten compagnonsverzekering op den verslagene, Arkenbout, ter sprake. Daarbij wordt de verdachte in tegenwoordigheid van een belasting-inspecteur nader aan den tand gevoeld over zijn uitgaven in 1929. nadat hij de verzekeringspre mie had ontvangen. De f 50.000 had hij aan de belasting ambtenaren niet verantwoord. Een getuige kwam verklaren, dat M. gezegd zou heb ben. dat Arkenbout voor zijn werk niets waard was en f 15 per week nog te veel voor hem was. President (tot M.): En tooh sluit u op Arkenbout een „compagnonsverzekering" van een halve ton?" Verdachte: Arkenbout was een goede aannemer maar geen leideker. Die f 15 per week was een aangifte voor de belastingen en de belastingen snijden de menschen den hals af. we hadden allebei te weinig aangegeven. Hierop wordt geapuzeerd. Na de pauze komen o.m. de briefjes ter sprake, die verdachte in het huis van Bewaring opgesloten aan een medegevangene tusschen twee boterhammen had doen toekomen. In de briefjes, die getuige had ontvangen stond pre cies beschreven hoe verdachte dien dag gekleed was, dat hij een verrekijker in de hand had en naar boven stond te kijken. Bij zijn ontslag uith et Huis van Bewaring werd hem een groote belooning en een goede positie aangeboden. „Dus Henk", zoo stond er in de briefjes, .de tanden op elkaar, we moeten gladder zijn dan de heeren." President: Dat zijn wij vermoedelijk. Een leidekker, vroeger in dienst bij M. vertelt, dat hy samen met M. in den toren van de Majallakerk is ge klommen. Dit zou gebeurd zijn na het „ongeluk" met Arkenbout (Zooals men weet beweert M. dat hy reeds lang niet meer in torens klom) Verdachte: Onwaarheid. Die getuige liegt. President: Dat noemen we hier vergissen. Verdachte: Ik heb dien man ontslagen, omdat hij zijn werk niet verstond, hij was geen leidekker, maar pan- nendekker, oh zoo! President: U praat overal omheen en dan zegt u oh zoo! De thans gepensioneerde brandwacht, H. Flitz geeft een omstandig verhaal van de wijze waarop Arkenbout is vervoerd. Hij heeft een snelverband om het hoofd van A. gelegd. Naar zijn meening hij concludeert dat uit de houding van het lichaam is Arkenbout gevallen. De president maakt getuige er op opmerkzaam, dat net lichaam nergens anders verwondingen vertoonde, dan op het hoofd Uit de verklaringen van eenige ge tuigen, die A. hadden vervoerd, bleek, dat Arkenbout een stevige, forsche man was. De koster van de Majellakerk vertelt, dat Maring hem den dag na het ongeluk heeft gevraagd: „Heb je aan den rechercheur gezegd, dat ik naar boven ben geweest?" President: Vroeger voor de politie hebt U gezegd, dat Maring kwam informeeren, of U zich erover had uit gelaten, dat hij Maring A. naar beneden had ge gooid! Getuige: Dat is onjuist opgenomen door de politie. Getuige had M. dien dag pas gezien na het ongeluk. Het dienstmeisje uit de pastorie weet zich te herin neren, dat M. in de wachtkamer van de pastorie heeft gezeten, hij schreef een briefje aan den pastoor, dien hij wilde spreken en die niet thuis was. Hoe laat M. ge komen was, wist zij niet. Toen hij nog maar kort binnen was, was Wessendorp gekomen en deze vertelde, dat er een ongeluk gebeurd was. Verd. Is toen niet gaan kijken. President (tot verd.): U hebt A. heelemaal niet meer gezien? Verd.: Ik kan geen bloed zien (Gelach op de publieke tribune. M. kijkt woedend achterom). Uit de getuigenverklaringen i sniet vast te stellen hoe 1 a n g M. in de pastorie is geweest. Na het ongeluk is verd. naar een sigarenwinkel ge gaan om Hofmanndruppels in te nemen. Daarna is hij naar het Hoofdtelegraafkantoor gegaan om een tele gram te versturen, hetwelk hy niet verstuurde, omdat hij het adres kwijt was. Toen is verd. teruggegaan naar de kerk. Van wat hy toen bij de stookplaats in den toren te doen had, kon verd. geen bevredigende verklaring geven. Hij liep maar wat heen en weer, zeide hij. De zitting werd geschorst tot Donderdag a.s. te 10 uur. Als getuigen zullen dan nog worden gehoord de ge scheiden vrouw van den verongelukte en de knecht Wessendorp. door den premier terecht gezet, die er op wees, dat hij het recht niet had de kamer lessen te geven. Meerderheid voor Tardieu. Nader wordt uit Parijs gemeld: De nieuwe regeering-Tardieu behaalde bij de stem ming over de agenda, waarbij de regeering de ver trouwenskwestie had gesteld, met 309 tegen 202 stera men een meerderheid van -47 stemmen. De tekst, waarover gestemd werd, luidt: „De kamer geeft uiting aan haar aanhanke lijkheid voor de organisatie van den vrede on der achting voor de verdragen, valt de regee ring bij en spreekt vertrouwen in haar uit en gaat over tot de orde van den dag." Na de stemming werd de zitting gesloten. Als de Nationaal-socialisten afrekenen. Goebbels beleedigt in zijn rede ryspresldent von Hindenburg. Als de aanstaande kiesstrijd in Duitschland even ru moerig en onwaardig zal worden als de bijeenkomst van den Rijksdag van heden, dan zullen we in Duitschland voor wij een maand ouder zyn. nog heel wat beleven, aldus de Berlijnsche coit. van de N.R.Ct. aan zijn blad. Wel zelden is een vergadering van den Rijksdag zoo luid ruchtig geweest als die van gister. Men had vaak den indruk zich te bevinden !n een groote klas van stoute jongens, die op alle mogelijke manier herrie willen maken en met opzet rust en orde voortdurend storen. Inderdaad zal dit uit het volgende blijken: Rede van Goebbels. Onmiddellijk na de verklaring van den minister over de noodzakelijkheid van een presidentsverkiezing, wordt een aanvang gemaakt met de debatten. Als eerste spre ker krijgt de nationaal-socialist Goebbels het woord. Naar deze gelegenheid hebben de nazis verlangend uitgezien, zegt hij, om af te rekenen met Brüning en de door zijn regeering gevoerde politiek. Nadat men Goebbels eerst een kwartiertje lang had aangehoord, begon men onrustig te worden. De afge vaardigden, voor zoover zij niet tot de nationale oppo sitie behoorden, onderhielden zich luid met elkander. Een groepje vormde een soort spreekkoor dat voortdu rend bromde net als het rabarbervolk op de planken, maar al het gebel van Loebe hielp niets. Zelfs de soci aal-democraten, ondanks al hun respect voor den presi dent, denken er niet aan te luisteren, of althans Goeb bels rustig verder te laten praten. Goebbels spreekt daarom voornamelijk tot zijn eigen partijgenooten; de linkerzijde kon intuschen zijn rug bewonderen. Wij hebben zeven jaar geleden Hindenburg gekozen, omdat hij de zaak van het nationale Duitschland wilde dienen. Hij heeft het tegendeel gedaan. (Rumoer, ge roep: ongehoord). Niet de nationale beweging heeft Hindenburg in den steek gelaten, maar omgekeerd. Hij heeft zich eenzijdig op het standpunt van het cen trum en de Unksche partijen gesteld. (Heftig protest bij de volkspartij „Dat is onbeschaamd!) Voor zijn ver kiezing strijdt thans de Berlijnsche asphaltpers en de partij der deserteurs! Deze woorden, waarbij Goebbels een gebaar in de richting van de sociaal-democraten maakte, brachten den ganschen rijksdag in rep en roer De nazis applau- diseerden en schreeuwden .Heil", minutenlang. Vart de banken der socialisten klinken felle protesten. Daarna wordt de vergadering vanwege het rumoer voor een half uur geschorst en nadat deze opnieuw is geopend, verklaart de voorzitter Loebe, dat de woorden van Goebbels als een zoo ernstige beleediging van het Duitsche staatshoofd wordt beschouwd, dat het senioren convent besloten heeft, dr. Goebbels van de vergadering van dien dag uit te sluiten. Goebbels verlaat daarop de zaal onder het heilgeroep van zijn partijgenooten. HET CONFLICT IN HET OOSTEN. Verwoede aanval der Japanners, en Chi- neezen, die geen duimbreed wijken. Zooals reeds gemeld, is het Japansche offensief na drie dagen gestuit en zijn er niet in geslaagd, de Chineezén uit Kiangwan te verdrijven. Integendeel, als men de berichten mag gelooven, en daar bestaat op het oogenblik vrijwel geen reden voor om het niet te doen, dan is de overwinning tot nu toe meer aan den kant der Chineezen dan aan die der Japanners gebleven. De Chineesche burgemeester van groot-Sjanghai heeft aan den Engelschen consul-generaal getelegra feerd, dat het 19de Chineesche leger een verpletteren de nederlaag zou toegebracht hebben aan een Japan sche brigade van 2500 man, die van Woesoeng naar Tatsjang opmarcheerde. Al zijn de Chineesche berichten over een volledige overwinning ietwat overdreven, de buitenlandsche waarnemers bevestigen, dat de positie der Japansche troepen zeer moeilijk is en algemeen is men van meening, dat zij zonder nieuwe versterkingen weinig kans op een overwinning hebben. De derde dag van Japan's onafgebroken storailoop tegen Kiangwan begon bij het aanbreken van den dag met granaatvuur. De Japansche bevelhebber bracht daarna geleidelijk aan alle wapens in actie. Onder dekking van een rookscherm rukte eindelijk de infanterie vooruit en onketenden de Japanners wederom een verwoeden aanval op Kiangwan. De Chineezen beantwoordden den aanval met een vernietigend vuur uit machinegeweren door het rook scherm heen, daarbij den Japanners groote verliezen toebrengend. De hierdoor gedunde rijen der aanvallers slaagden er toch in. tot de loopgraven der Chineezen door te dringen. Zij werden daar echter ontvangen door de Chineezen, die met de bajonet op het geweer gereed stonden en geen duimbreed weken. De terugtocht der Japanners had een geregeld verloop. Het gevechtsterrein was bezaaid met slacht offers. De Japansche strijdkrachten nemen thans rust. Zij schijnen reeds allen in het vuur te zijn ge weest en er schijnen geen reservetroepen te zijn. De overwinning der Chineezen op de Japansche strijdkrachten ten Noorden van Kiangwan, werd la ter bevestigd. „Groote Chineesche overwinning" Uit Shanghai, 23 Febr.: Algemeen is het gevoel onder de Chineezen, dat men erin geslaagd is den gevreesden Japanschen vijand een gevoeligen slag toe te brengen, wat o.a. bleek uit de opschriften der extra-edities der Chi neesche bladen, die verschenen met den kop „Groote Chineesche overwinning". Ingevolge het besluit van den Raad van Vrju,. avond jl. inzake verstrekking van gemeente!?».. van super phosphaat voor onderbemesting, opï zelfde voorwaarden als zwavelzure amoniak ,v.' het Nat. Crisis Comité, is de gelegenheid openleg* super aan te vragen. Naar men ons thans 'njj'.' deelt, beloopt de aanvraag 50360 K.G. Het plaatselijk Comité van Actie tegen het ontwerp-Tepstra zal op Vrijdag as. een openbare eenkomst beleggen, teneinde de bezoekers uiteenl zetten, welke gevolgen voor het onderwijs dit werp, als het tot wet verheven wordt, zal hebbe o.a. het verlies van leerkrachten en het weder ter* keeren van toestanden, welke men tot het veria rekende. Als inleider van het onderwerp, zal 0p.J den de heer B. Span, hoofd der school voor 1. o.f u. 1 o., tevens voorzitter van het plaatselijk codiv van actie. De heer C. de Wit, onderwijzer aan de school U.L.O., was opgeroepen om als reserve-luitenant werkelijken dienst te komen vanaf 29 Februari i voor 3 weken. Deze oproeping is thans ingetrokken, zeer ten rievo van het onderwijs aan genoemde school. BARS I N GE RHOll and met velg en 1 ïmeentesecretarle alcj* Politie. Gevonden: een autoband bruin bontje. Inlichtingen ter gemeentesecretarie KOLHORN. Bij de gymnastiekvereniging U.D.I. alhier is nieuwe afdeeling gevormd, n.1. een voor oudere d mes. Voorloopig zal een uur per week geoefend vn den en wel op Vrijdagavond. De heer Pennekampj als leider optreden. HEERHUGO WAAK In café Liefhebber vond Dinsdag 23 Febr. gewone voorjaarsvergadering plaats van leden der Coa Zuivelfabriek „Excelsior" te Heerhugowaard. Aan den oproep van het Bestuur hadden 28 ledeag» hoor gegeven. Na een kort openingswoord van den hse D. Kriller te Oude Niedorp, voorzitter, waarin hij j» moreerde de ook voor den veehouder ongunstige be drijfsresultaten, werden door den heer Blokker, secret» ris, de notulen gelezen van de zomervergadering, welii onder dankzeging voor de keurige meergave, onver» derd werden vastgesteld en geteekend. De voorzitter deelde mede. dat het Bestuur genot* zaakt was geweest nieuwe kaasbakken met nieuw ijv teem machinale kaasbereiding, systeem „Tebel" aan a schaffen, omdat de oude bakken af. maar dan ook p. heel éf waren. De vergadering werd een poosje ond» broken, opdat de leden de werking in de praktijk konóa zien. Ook werd een bezoek gebracht aan het nieow pekellokaal en de thans als kaaspakhuis ingerichte derrulmte. Een en ander had de volle goedkeuring u: de aanwezigeh. Na hervatting der werkzaamheden vonden de be stuursverkiezingen plaats met als resultaat dat in 6 vacature wijlen den heer Jb. Rootjes Cz. gekozen wei de heer J. Kieft te Heerhugowaard-N., in de van den heer Blokker de heer Jb. de Wit te Oudkang oud-bestuurslid. Laatstgenoemde neemt de beni aan; eerstgenoemde (niet aanwezig) zal worden kcal gegeven. In de commissie voor het nazien der jaareb ning werden gekozen de heeren G. Bobeldijk, C. Wbf meer en D. van Zoonen. Hierna kreeg de directeur gelegenheid enkele rek] deelingen te doen. waarin ook vooral naar voren de veel ongunstiger melkprijzen in het nu looper boekjaar da neen jaar te voren. Waren de melkprijn dezelfde geweest als in het vorige boekjaar, dan n over een 3 millioen Kg. melk, geleverd van 1 Mei tct Jan. 1932 een rijftig-<luizend gulden meer zijn uitl* taald dan nu het geval geweest is, wel een bewijs ds! ook het veehoudersbedrijf wel degelijk onder de ertt gebukt gaat Punt 5 van de agenda luidde: Voorstel van het Beste: om eerste klasse melk een kleine toeslag te geven. V- punt werd door den directeur nader toegelicht. Sedert de vorige ledenvergadering worden aan de fa briek elke week op onbepaale dagen de volgende proe ven genomenen: 1. de gistings reductaseproef om de hoeveelheid en de soort van de bacteriën te bepalen. 2. de sedimentsproef om te onderzoeken of er ook ei- ter, enz. in de melk voorkomt (verdachte gevallen wor den opgezonden naar het laboratorium van den bond m op coop. grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noord holland voor microscopisch onderzoek) Vaak wordt das de aanwezigheid van streptococcen geconstateerd. Voor beelden worden genoemd, waaruit bleek, dat door onderzoek veehouders voor meerdere schade zijn getï waard. 3. De vuilheidsproef van de melk van eiken lever*» cier wordt een halve liter door een wattenschijfje gfr perst en dan het meer of minder vuil zijn geconstateerd (leden enleveranciers krijgen het betreffende watje thui! gestuurd gelijk met het melkgeld). Er werd de nadruk op gelegd, dat de melk niet oogea- schijnlijk zindelijk was. omdat men ze door een fijw teems gegoten had, maar dat het melken zoo gebeur# moest, dat ze niet vuil werd. 4. Elke week worden de melkbussen op zindelijkheid gecontroleerd. 5. De z.g. proppenproef, waardoor de aanwezighei» van z.g. sporenvormende bacteriën moet worden aange toond. Wanneer men b.v. kuilgras met zijn handen heeft af geraakt en men dan begint te melken zonder zijn bal den te wasschen, is het gevaar groot dat men dergelijk' bacterian in de melk brengt, waardoor het gebrek „laai los" in de kaas kan optreden. De veehouders en de fabriek moeten in goede samen werking trachten de kwaliteit der melk op te voerea opdat het maken van afwijkende kaas wordt voorkom# Het staat nog altijd vast, dat ook de fabriek alleen zindelijk gewonnen melk een zeerste klasse product maken. Afwijkende kwaliteit brengt met deze lage prijzen al bijzonder weinig op. Goede melk, bekwaam personeel en goed ingericl fabrieken zijn de drie factoren, waarop de zuivelindu:' steunt Na deze toelichting is besloten een bescheiden stap doen in de richting van kwaliteitsbetaling en wel ri dien zin, om op melk, welke in de vierweeksche bet*-] lingsperiode altijd eerste klasse gekeurd is, een toeslaj te betalen van 5 ets. per 100 Kg. melk. Dit begint dan 1 Mei 1932, dus met het nieuwe boekjaar. Na de rondvraag werd de vergadering door den voof zitter gesloten met dank voor de opkomst en de aangename besprekingen. Toen heden (Dinsdag) avond de hulpbesteller L. Swi» kels van hetp ostkantoor Zuid, zich op het station Hu- gowaard bevond ter afhaling van den post, geraakte W) het vertrek van den trein een zijner vingers tusschen de deur van het postrijtuig bekneld. Daar de trein inmid dels vertrok en het roepen van S. niet dadelijk w®- vernomen, rukte deze zich los met gevolg, dat het be knelde lichaamsdeel ernstig werd verwond. Door den heer Van den Berg, chef van het station Hu- gowaard werd een noodverband aangelegd, waarna zloh naar den geneesheer ter verdere behandeling k°n begeven. TREIN VERPLETTERD AUTOBUS BIJ WARSCHAU. Tien doooea Uit Warschau: Op een spoorwegovergang bij b® niet ver van Warschau gelegen Lowicz is de. expr^ WarschauDantzig in botsing gekomen met autobus. Tien personen zijn gedood en twaalf gewond Barot Voort Temp dat i voor B00( Tec ine besla Eei met giste bij L' tuig terbe de p' n T

Schager Courant | 1932 | | pagina 2