zz Brandend in zee gestort. Vrouw levend verbrand. De interpellatie van ir. Albarda. DE NOOD IN DEN LANDBOUW. Plaatselijk Nieuws. Het conflict in de textielindustri J Bokswedstrijd met doodelijken afloi Incident in de Spaansche nationali vergadering. Van het oorlogsfront in het Oosten. Verkiezing Diaken. In verband met vertrek van den heer A. Kraak en dientengevolge diens ontheffing uit het ambt van diaken, stelt de Kerkeraad der Gereformeerde Ge meente ter voorziening in de opengevallen plaats het volgende dubbeltal: E. Jager (Br.) Dijkstraat Den Oever; R. A. Donker broek (Br.) Molgerdijk Den Oever. De verkiezing zal plaats hebben Zondag a.s. na den morgendienst. Chr. Recreatiegebouw in den Wieringer- mecrpolder. Door den architect den heer W. Dirkmaat te Broek op Langendijk, werd voor rekening der Gcreformeer de Gemeente aanbesteed den bouw van een recreatie gebouw bij Sluis I. Laagste inschrijver was H. Juisting, Den Oever met f 111.288.—aan men het werk werd gegund. Het werk moet ongeveer. 1 Juni a.s. worden opgeleverd. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Actief optreden der tuinders bü wyze van demonstratie. Do burgemeester weigert een bespreking met 2 hunner afgevaardigden; is ook niet te spreken voor den Wethouder. Op de Vrijdag 19 Februari IJ. gehouden ledenverga dering van den Neutralen Bond van land- en tuinbou wers werd besloten, om naast een adres aan den gemeen teraad. waarin op een steunregeling wordt aangedrongen en een verzoek aan B. en W.. om een deputatie aan den Minister te zenden, om op den noodtoestand te wijzen en op de noodzakelijkheid, spoed te betrachten, met de rentélooze voorschotten, ook tot den burgemeester een verzoek te richten om een onderhoud voor een deputatie uit een demonstratie van tuinders, die daarmee op or delijke wijze wilde toonen, hoe hoogst ernstig de toe stand is. Mocht er soms nog iemand zijn. die twijfelt aan den ernst van den toestand, dan willen we wel verzeke ren, dat aan den ernst niet behoeft te worden getwij feld, en dat men toch mag aannemen dat overheidsper sonen voldoende met de heerschende toestanden bekend zijn. Een vergadering van B. en W. heeft tot nu toe niet plaats gehad, zoodat het verzoek van den Neutr. Bond nog niet is behandeld. De gemeenteraad heeft even min vergaderd, zoodat zaken, die spoedeischend kunnen worden genoemd, in Zuidscharwoude een bejegening on dervinden als gold het de gewoonste zaak ter wereld, die alle uitstel lijden kan. Het saboteeren van de meest na tuurlijke wenschen der inwoners wekt als vanzelfspre kend verbittering en het schijnt wel, of de gemeenteraad uit leden bestaat, die ieder afzonderlijk of in zijn geheel niet bij machte zijn. een behandeling van zaken te krij gen, die bevrediging schenkt aan het rechts- en billijk heidsgevoel van de ingezetenen. Het schriftelijk verzoek nu van de afd. van den Neu tralen Bond om een onderhoud met den burgemeester werd door dezen afgewezen. Het bestuur heeft toen nog maals een poging aangewend en opnieuw een schriftelijk verzoek ingediend, doch daarop kwam niet eens ant woord. De bestuursleden werden daardoor voor een bui tengewoon moeilijk probleem geplaatst en goede raad was duur. Besloten werd Intusschen het er op te wagen, en den burgemeester op te zoeken op zijn gewone spreek uur, waarop hij voor ieder ingezetene te spreken behoort te zün. Vrijdagmorgen 26 Februari 1932 (we noemen 't jaar tal er vooral bij, om er de aandacht op te vestigen, dat we in de 20ste eeuw leven, de eeuw van verlichting en beschaving) gingen een 40-tal leden van den Neutralen Bond in de richting van het raadhuis en, verzameld op het plein voor het raadhuis, gingen de heeren J. Kllnge- ler en Jb. Kramer, bestuursleden van de bovengenoem de afdeeling, naar de secretarie om den burgemeester te spreken over het bewuste onderwerp. Deze deelde den heeren mee, dat hij voor hen niet te 6preken was, zoodat dit onderhoud spoedig was afgeloopen. De heer Kramer deelde het antwoord aan de wachtende tuinders mee. die alles behalve tevreden waren over de houding, welke de burgemeester in deze had aangenomen. Niet temin hielden zij zich buitengewoon kalm en bleven dit onderwerp nog gedurende eenigen tijd in de nabijheid van het gemeentehuig bespreken. Onmiddellijk nadat de bestuursleden Kramer en Klin geier hun mededeeling van weigering door den burge meester hadden gedaan, is wethouder Du Burck het raadhuis binnengegaan, waar hij den burgemeèster aan trof. De heer Du Burck vroeg dezen of hij voor den Wethouder was te spreken. De burgemeester gaf hem op zijn vraag een ontkennend antwoord, zoodat de vraag werd gedaan, voor wien de burgemeester van Zuidscharwoude nu eigenlijk nog wel te spreken is. Dat hiermee de z^ak niet tot het verleden behoort is duidelijk. We vernamen, dat het bestuur besloot tegen Maandagavond een ledenvergadering te beleggen op welke vergadering ook de raadsleden zullen worden uit- genoodigd. Wat daai besloten zal worden, zal moeten worden afgewacht, doch dit weten we zeker, dat de geest onder de tuinders alles behalve vriendelijk is. We kunnen ook nog meedeelen, dat van andere zijde dan die der tuinders bij hoogere autoriteiten zal worden bekend gemaakt, de wijze, waarop de burgemeester deze zaak behandelt. ANNA P AU 10 W N A Crisis-comité. Aan het plaatselijke crisiscomité zijn toegewezen: 55 balen zwavelzure ammoniak, 1 wagon eierkolen en 25 Aekens. Politie. Verloren: een nummerplaat van een auto. Aan komen loopen: een hondje. Op het terrein van de r.k. voetbalvereeniging „Zwa luwen AJ?." wordt Zondagmiddag een wedstrijd gespeeld tusschen genoemde club en B.K.C. De heer W. Alkema stelde een zilveren medaille be schikbaar voor deze ontmoeting der plaatselijke clubs. „Helpt Elkaar*' ontbonden. Het vonnis is voltrokken! „Helpt elkaar", de ver eeniging die 34 jaar lang haar leden in tijden van ziekte of bij een ongeval steunde, is ter ziele. Na een korte uiteenzetting van den voorzitter, den heer H. Pennekamp, en van den secretaris, den heer J. ter Burg, werd Vrijdagavond met algemeene stem men besloten de vereeniging te ontbinden. Het was niet tegen te houden, dat bleek wel uit de genoemde cijfers. Vóór de inwerkingtreding van de Ziektewet jn Maart 1930, was er f 1095.08 in kas, nu nog maar (Ongeveer f2C0. Voortbestaan zou misschien mogelijk zijn bij verdubbeling van contributie, maar, zoo oor deelde het bestuur en de leden waren het er mee eens, dan zou zeker de helft van de leden zich la ten schrappen en wat dan aan den eenen kant ge wonnen werd, verloor men aan den anderen kant weer. Nadat de heeren P. Harder en O. Klein de beschei den van den penningmeester, den heer C. Wuis in orde hadden bevonden en de commissie en de be heerder der penningen bedankt waren voor de con trole en het goed beheer, werd de vraag aan de or de gesteld: Wat moet er met het kassaldo gebeuren'/ Het reglement schrijft dienaangaande niets voor. Het bestuursvoorstel, het overblijvende in de ar menkas te storten, ondervond nogal bestrijding. Er zijn heel wat armen, die niet op de lijst staan, nooit een uitkeering krijgen en dus ook nu niet in aan merking zouden komen. De vereeniging „Huiszorg" werd als erfgename genoemd, doch ten slotte werd, weer met algemeene stefnmen, besloten het saldo be schikbaar te stellen voor de „autotocht voor ouden van dagen". Bij de rondvraag dankte de heer Harder namens de leden het bestuur en inzonderheid den voorzitter voor hetgeen zij voor de vereeniging deden. Dc heer Ter Burg, voorzitter van de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering, die altijd de autoritten voor de ouden van dagen organiseert, sprak zijn erkentelijkheid uit aan leden en bestuur voor de gift en nadat, naar aanleiding van een vraag van den heer W. Kossen over achterstallige contri butie. nog wat nagepraat was. sloot de heer Penne kamp de vergadering, bestuur en leden dankend voor de steeds ondervonden medewerking. WINKET. De door Burgemeester en Wethouders vastgestelde Kiezerslijst 1932-1933 bevat 1064 kiezers voor de Twee de Kamer der Staten-Generaal, 1037 voor de Provin ciale Staten en 987 voor den gemeenteraad. N I EU IV E N I E 1)0 II I Auto-ongeval. Vrijdagmiddag reed een auto (Chevrolet) bestuurd door een geestelijke met eveneens een geestelijke als passa gier aan de Leijerdijk, gaande in de richting van 't Ver laat. Ongeveer bij den heer Kouwenberg moest een ket- tenwagen gepasseerd worden. De bestuurder van het groentenwagentje ging echter plotseling met zijn karretje dwars over den weg, om de dam van Kouwenberg in te rijden, met het noodlottig gevolg, dat de groenten- wagen met volle vaart door de auto in de flank gere den werd, met gevolg, dat de bestuurder van het wa gentje aan den overkant van den weg in de ringsloot ge slingerd werd, terwijl ket en wagen met hebben en hou den aan den anderen kant van den weg in de wegsloot werden geslingerd. Nadat door inmiddels toegeschoten hulp de bestuurder van het wagentje op het droge was gehaald, bleek dat hij verder geen lichamelijk letsel had opgeloopen. Ook de beide geestelijken kwamen zelf met den schrik vrij, maar de Chevrolet was er minder goed aan toe en was leelijk gehavend, de carbarateur was to taal in tweeën gespleten. Met een auto van den heer J. Peereboom werden beide geestelijken naar hun plaats van bestemming gebracht en werd de beschadigde auto ter reparatie op sleeptouw genomen en naar de garage gebracht. Voor het groenteboertje is een en ander ongetwijfeld ook een leeljjke strop, diverse droge visohsoorten en ver schillende andere artikelen dreven in het water en wa ren waardeloos geworden. De ket kon echter zonder li chamelijk letsel weer op het droge worden gebracht. Wat of de juiste oorzaak van het ongeval was, kon nog niet worden uitgemaakt, HARENKARSPEL Raadsvergadering. Op Dinsdag 1 Maart, des middags half 3, komt de raad bijeen, waarin behandeld zal worden de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, aan de gemeentebesturen in Westfriesland, waarbij wordt medegedeeld, dat het niet in de bedoeling ligt om te bevorderen dat de 30 pet die de gemeente in de tuindersvoorschotten moet bijpassen, uit 's Rijks kas voor te schieten. Voorts komt aan de orde het geven van reductie aan de huurders van de gemeente-landerijen en het voorstel tot verhuur van een perceeltje bouwland in het Waar land. VRIJZ. DEM. BOND. Het bestuur van de Federatie Den Helder van den Vrijz.-Dem. Bond, stelt aan de Jaarvergadering voor, de uitgave van de „Noordhollandsche Vrijzinnig-De mocraat" te staken. Twee Engelsche vliegtuigen op 900 meter met elkaar in botsing. De machines in de diepte verdwenen. VD. verneemt uit Londen: Tusschen Malta en Cartagena zijn twee tot het vliegtuigmoederschip „Courageous" behoorende Brit- sche gevechtsvliegtuigen op een hoogte van ongeveer 900 M. tegen elkaar gebotst. De botsing had boven zee plaats. Beide machines stortten brandend omlaag en verdwenen direct in de diepte. Noodlottig ongeluk ln een hofje te Rotterdam Gistermiddag heeft een droevig voorval plaats gehad in de Eleonorastraat te Rotterdam. In het aldaar ge legen hofje is n.1. de 65-jarige mejuffrouw Boelee, levend verbrand. Het bejaarde slachtoffer was alleen thuis. Omtrent de toedracht van dit noodlottige ongeluk le zen we in de „TeL": De echtgenoot van mej. Boelee was gistermiddag uit gegaan naar het bureau van Maatschappelijk Hulpbe toon, om daar zijn steunuitkeering te halen. Even te voren had hij de kachel nog goed verzorgd. Vermoedelijk is de vrouw, die eenigszins gebrekking was en slecht kon loopen, toen haar man vertrokken was. dicht bij de kachel gekomen, wellicht met de bedoeling het vuur wat te temperen. Daarbij moeten de kleeren der vrouw hebben vlam gevat Binnen weinige oogenblikken was het slachtoffer geheel in vlammen gehuld. Daar van de overige oudjes, die in hetzelfde pand van het Wilhelminahofje wonen, alleen een stokoude vrouw van in de S0 jaar thuis was. duurde het nog geruimen tijd alvorens men Iets van het vreeselijke ongeval be merkte. Toen eindelijk de oude buurvrouw een brand lucht bespeurde, liep zij naar buiten om de aan den over kant wonende mej. Bijkerk te waarschuwen dat er een brandlucht in huis hing. Mej. Bijkerk zag toen plotseling achter het raam van een portaal groote vlammen. Zoo hard zij loopen kon liep zij naar brandmeester A. Leupe op den hoek van den Goudschesingel. die terstond met eenige spuitgasten en een slangenwagen naar het hofje trok. In het brandende portaal vond men liet vrijwel geheel verbrande lichaam van mej. Boelee. Onmiddellijk werd met het blusschingswerk begonnen, terwijl tevens de geneeskundige dienst werd gewaar schuwd. Daar het slachtoffer blijkbaar naar het portaal was gevlucht, om hulp te halen, had het vuur van haar Kleeren zich medegedeeld aan de gordijnen van het por taalraampje en het houtwerk daaromheen. Het brandje had men spoedig gebluscht. Het lijk van de vrouw werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. ACHT ARBEIDERS DOOR SNEEUW BEDOLVEN. Vief dooden. V.D. verneemt uit New York: Te Seatte in den staat Washington is een aantal arbei ders, die werkzaam waren aan een spoorlijn, door een plotselinge sneeuwverschuiving onder een zware sneeuw laag bedolven. Vier hunner konden met slechts lichte verwondingen gered worden, doch vier andere arbeiders werden dood onder de sneeuwmassa vandaan gehaald. ONDER EEN AUTO GELOOPEN. Doodelük ongeluk in Oss. Gistermiddag twaalf uur kwam de 19-jarige v. d. W. werkzaam bij de N.V. Reuver, kistenfabriek uit de Car- melietenstraat te Oss. terwijl een vrachtauto, die var kens had afgeleverl aan de Exportslagerij, den Heesch- weg passeerde. De ongelukkige heeft blijkbaar den auto niet gezien, hij liep althans door en werd door den auto gegrepen, die hem dwars over het lichaam reed. Hij was op slag dood. Volgens ooggetuige treft den chauf feur geen schuld. TWEEDE KAMER. De regeering zal de torpedojager „Van Ga len" niet terugroepen. Geen stopzetting van munitie-uitvoer. In de gister gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft de lieer Albarda geïnterpelleerd over de kwestie van Sjanghai. Spr. begon niet een woord van protest tegen hetgeen zich thans ia het Verre Oosten afspoelt tusschen twee landen, die heiden lid zijn van den Volkepbond. Even beschamend is de onmacht of onwil van den Volken bond, die krachtens art. 1G een zeer werkzaam middel tot zijn beschikking heeft. De belangen, daar te verdedigen, zijn misschien zeer groot, maar oneindig veel grooter is liet belang om buiten den oorlog te blijven. Wat zal er gebeuren als het Ned. oorlogsschip' getroffen woVdt? Dan hangt het af van de zenuwen van den commandant, wat er gebeurt. De militaire eer zal gebieden terug te schieten. Zoowel met Japan als niet China is de kans op een conflict zeer groot. Hoe zullen de in Indic wonende Chineezen zich gedragen als een conflict met China ontstaat? Het besluit van onze regeering vindt spreker roe keloos. Het schijnt te zijn voortgekomen uit een soort prestige politiek. Spr. wenscht dan ook dat de oorlogsvloot wordt teruggeroepen. 't Tweede gedeelte van *s heeren Albarda's rede. aldu.- le Telwas gewijd a.d. verstrekking v. gelden en ma terialen aan de oorlogvoerenden. Op de regeering rust z.i. de plicht om te voorkomen, dat Nederlandsche en Indische beurzen en bankenVouden kunnen medewer ken aan leeningen, uitgeschreven door oorlogvoeren den. Een wijziging der Beurswet 1914 bijv. zou noodig zijn. Nederlandsche wapen- en munitiefabrikanten le veren nog steeds aan het buitenland, in 1931 nog voor 1.3 millioen. Zij zullen thans ongetwijfeld trachten daarmede door te gaan. In ons land mag niets gedaan worden dat den oorlog bevordert. Daarom moet onze regeering den uitvoer van wapens en munitie voor komen door geen consenten te verlecnen. In het antwoord van de regeering wees minister Ruys de Béerenbrouck er op dat de marine in deze kwestie de aangewezen helpende hand is. In verhand met de zeer duidelijke bevelen aan den commandant van de „Van Galen", acht dc minister de mogelijk heid niet aanwezig, dat Nederland in het conflict betrokken zal worden. Tot terugroeping van den tor- pedobootjager is de regeering dan ook beslist niet bereid. Bescherming van landgenooten in den vreem de, zoo zeide de minister, is een taak waaraan geen regeering zich onttrekken mag. Tot een uitvoerverbod van wapenen en munitie, zoo zeide de minister verder, is de regeering niet bevoegd over te gaan. Twee moties. De heer Albarda kwam daarop met twee moties, een waarin hij terugroeping van het oorlogsschip vroeg, wanneer de Nederlanders zich onmiddellijk na aankomst van dat schip op de vaartuigen van de Ja- va-China-Japanlijn zullen hebben ingescheept, een tweede waarin hij onmiddellijk maatregelen vroeg om den uitvoer van wapens en munitie rechtstreeks of indirect naar oorlogvoerenden te beletten. Tegen de eerste motie had de heer Marchant (v. d.) bezwaar, omdat het van allerlei omstandigheden kan afhangen wat het gunstigste moment voor eva cuatie is. De kwestie der tvapenfabricage behoort z.i. internationaal geregeld te worden. Het zal voor de regeering moeilijk zijn te beoordeelen, welke zendin gen indirect voor een oorlogvoerende mogendheid zijn bestemd, terwijl de kwestie, wanneer een land m oorlog is. ook zoo eenvoudig niet is. De heer Mar chant achtte de tweede motie dan ook van weinig beteekenis. al wil hij er wel vóór stemmen. De heeren De Visser en Wijnkoop (beiden c. p.' spraken van een „imperialistischen aanval op Sov- jet-China", waaraan Nederland ook mee zou doen. Zij kwamen met een motie waarin o.m. terugroeping van alle militaire machten uit Indië gevraagd wordt. Nadat de minister nog alle moties ontraden had, kwamen ze in stenfhiing. De eerste motie-Albarda werd verworpen met 48—23 stemmen (vóór s.d.a.p.. c. p., en de heeren Braat en Floris Vos), de tweed* met 4129 stemmen (ditmaal ook de v. d. vóór). Die van de communisten kreeg alleen de beide stemmen der voorstellers. HULP VOOR VEEHOUDERS. Mededeelingen van de regeering. In de verschenen memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw deelt de minister o.m. mede, dat de overgang van de afd. Landbouw vermoedelijk met 1 Mei a.s. zal kunnen plaats hebben. Indien dan althans de z.g. bevoegdheidswet tot stand zal zijn gekomen. De minister van Economische Zaken en Arbeid zal zich zoo spoedig mogelijk daarna op grond van verkregen ervaring, een oordeel vormen of wederaanstelling van een directeur-generaal van den Landbouw wenschelijk is. Ten aanzien van het resultaat van de in 1927 inge stelde Staatscommissie-Ebels kan worden medegedeeld, dat naar het zich laat aanzien, het eerste gedeelte van het rapport van genoemde commissie nog in dit parle mentaire jaar gereed zal zijn. Inderdaad is de crisis diep in het landbouwbedrijf, dat terecht steeds als bron van volkskracht is beschouwd, gedrongen; thans worden ook die takken van den land bouw geschaad, welke aanvankelijk voor een wezen lijken nood gespaard bleven. De minister is zich ervan bewust, dat het, naast den nood, waarin de tuinbouw verkeert, de toestand der zuivelbedrijven is, welke, niet op de laatste plaats in verband met de moeilijkheden bij den export ondervinden, bijzondere voorzieningen vraagt. Reeds onderzoeken deskundigen, op zijn uitnoodiging, met bekwamen spoed langs welken weg de veehoude rij, waarmee het bestaan van een millioen boeren ge moeid is, in het komende zuivelseizoen voor instorting kan worden behoed. De minister wil thans reeds niet verhelen, dat naar het zich laat aanzien hierbij bezwa ren van economischen en en financieelen aard niet steeds te vermijden zullen zijn; hij verklaart echter gaarne dat hij niets ongedaan zal laten, wat binnen de grenzen van het mogelijke den bitteren nood zal kun nen lenigen. Of. en zoo ja. op welke wijze thans een verdere uit breiding der steunverleening. met het oog op het alge meen belang, zal moeten geschieden, wordt ernstig over wogen. De positie der zuivelproducenten en der verbou wers van haver maakt allereerst onderwerp van ge noemde overweging uit MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 713 Febr. werden 73 gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd, tw.: Groningen 1, Friesland 4, Drente 1, Overijsel 6, Gelderland 15, Utrecht 2, Noordholland 3, Zuidhclland 1, Zeeland 0, Noord-Bra bant 16, Limburg 34. In de week daarvoo was dit aan tal 87. VEREENIGING VOOR LANBOUWHUISHl DER WIJS. Aan de Landbouwhuishoudschool alhier zullen kort weer een tweetal korte cursussen worden b< wanneer de deelname voldoende ls. Aangiften ingewacht bij mejuffrouw L. Piet. aan de school. Belanghebbenden worden tot deelname opgewt^ J zie ook de advertentie in deze courant GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Sirnon, zoon van Simon Houtkoopefl van Dieuwertje Groet. Ondertrouwd: Pieter Cornelis Muntjewerf, ouj iaren, timmerman, te Zijpe en Cornelia Weij 22 jaren, zonder beroep, te Schapen Getrouwd: Jakob Nijboer en Anna Aichholi» Overleden: Grietje Boontjes, oud 70 jaren, van Cornelis Berkhouwer POLITIE. Govonden: een gewicht: een sleutel, een kegg elijk jeentc De nc oor di èhad z De hc ant nu Verg) 1932, di Voor; Secreta Alle J Voort de toest lij zij11 pr. hc iaat z£ irder. Onder voorzitterschap van den Burgemeester t*j; 9chede, den heer Edo Bergsma, vond gister Nog gwn resultaten ber* data wederom een bijeenkomst plaats van de verta S' woordigers van de Enschedesche en Twentsch- sche Fabrikantenvereenigingen en de besturen va: drie Vakcentrales en van de drie textielarbeideraboi ter bespreking van het conflict in de textiel-indui saln jrichti iursl< De vf Overeenstemming werd in deze conferentie tuis: ac de partijen niet verkregen. Beide partijen zullen resultaten der bijeenkomst bespreken met haar re; W(iii: tieve instanties. UITVOER RUNDEREN. onicn Over uw v »rden In de week van 713 Febr. 1932 is voor uitvoer t: De V( staan naar België 124 stuks. Frankrijk 238 en IUli ggche stuks runderen. Totaal 388. In de week daarvoor droeg dit aantal 971. TUSSCHEN MACHINEDEELEN BEKNELD, Noodlottig ongeluk te Sli Gistermiddag heeft op de ammoniakfabriek te ers kil een droevig ongeval plaats gehad. Tusschen de trfijs zal phaatbrekers geraakte op een gegeven oogenblik 6: jarige werkman EL de Bruyne uit Hoek. bekneld net noodlottig gevolg, dat hem de borstkas werd i drukt en hij verscheidene beenbreuken opliep. Een l;lin het ontboden geneesheer kon slechts den dood constatec eer De ongelukkige laat een vrouw en vier kinderen acö 30V oor dc Naasi wee b Btsieri >n ein Voon ift, (1 De h raag i lijt H Door een val verbloeding ln de hersens treden. VJD. verneemt uit Berlijn: In den Berlijnschen Spichem-rlng werd heden match gebokst door de boksers-halfzwaargewicht ke en Woelkner, belden uit Berlijn. Woelkner wei een kaakstoot in de derde ronde tegen den slagen en kwam daarbij met een slag op zijn hoofd tereoht. Na negen tellen stond hij weer maakte zich gereed den strijd VOO ft te zetten. SabcMgj deed nu een hagel van stooten op Voelkner neerkaMgi^. met het gevolg, dat deze staande knock out glitE^ scheidsrechter besloot den strijd te beeindigen. De (Yooi danten poogden den verslagen bokser weer bij te £rp gen, doch toen dit niet spoedig gelukte werd het zakelijk geacht hem naar een ziekenhuis over te ^oord gen, waar de doctoren slechts den inmiddels ingetn L dood konden constateeren. De dood is waarschijnici wijten aan een verbloeding in de hersenen. I ten od lemei pond den kelan lijn. keer De kunnt Aanslag op de ministerti V.D. verneemt uit Madrid: In don loop van de ting van gisteravond van de nationale vergader heeft een als monteur gekleed man van do volle ri blieke t ribune een ijzeren kogel van verscheidene lR0° in de richting van de rninisterbank geworpen. Gi kig miste hij zijn doel. De kogel vernielde een c Daar men eerst aannam, dat het een hom was,, stond onder de aanwezigen groote opwinding. De der werd onmiddellijk gearresteerd. Het bleek syndicalist te zijn, wiens lastgever nog niet bekenc Na een korte onderbreking kon de zitting van de: tionale vergadering weer worden voortgezet. EEN GELUKKIGE SPEELSTER. V.D. verneemt uit Nice: Mevrouw Sarah Jenning Burns, een rijke Amerika sche, eigenaresse van olievelden, en woonachtig in K sas City, heeft aan de speeltafel in het Casino ali Rjjjj een bedrag gewonnen van niet minder dan 2.10d| francs: Na dezen oogst wilde zij klaarblijkelijk het tuin niet verder tarten, want zij vertrok o.nmiddJP naar Londen. Van i. h «t, 1 di chik' ntwc Voo ngek naar laaro ing. De ir is leid. EXPLOSIE VAN SPRINGSTOFFEN IN EE>' DUITSCHE MIJN. Uit Oberhausen: Gister is in de mijn Osterfeld een ernstig onge gebeurd, door het springen van een lading springstof! Twee mijnwerkers werden gedood en een derde zffl je|e'r gewond. A] Voc De idres •ordi iet Ion 1 >p ln san. Voc cher Groote JapanscLe krijgstoerusting Ofschoon op het oogenblik de toestand aan oorlogsfront in het Oosten vrijwel ongewijzigd zouden, naar Reuter uit Sjanghai meldt, twee ni: we Japansche divisies op weg naar Sjanghai zijo "'P 27 Februari (dus heden) daar aankomen. Drie lere divisies zouden in Japan ge-mobiliseerd wori »chi Hoewel maar verluidt, reeds de helft van de t« Japansche marine-luchtstrijdkrachten, ongeveer vliegtuigen aan de operaties te Sjanghai deelnen zijm nog weer nieuwe militaire vliegtuigescadri! op weg naar China. Men is te Sjanghai van meen' dat het gebied, waar verwoestingen worden aac richt, onvermijdelijk uitbreiding zal ondergaan. Dringend verzoek te T«* op waj dra A He ;elir lidie Ge [en )ela: lasti Ge kooj Dc sie gem mis Jb. Uit Tokio wordt gemeld: De gezanten van Italië. Frankrijk. Engeland Vereenigde Staten hebben den minister van buil landsche zaken Yoshisawa bezocht en hem drin? verzocht, toe te zien. dat de krijgsoperaties der panners te Sjanghai buiten de internationale W ing worden gehouden. D gezanten verzochten verder, dat. indien eri Japansche troepen naar Sjanghai worden gezon' deze ontscheept zouden worden buiten de in^ tionale concessie.

Schager Courant | 1932 | | pagina 12