LANGS DEN WEG. De roofoverval te Coevorden. Waarnaar men luistert Smokkelorganisatie ontdekt Noodlottig ongeluk b ij W o r k u m. Invoer van vee in Engeland. Pelgrims bestormen een tempel. WINKEL w^nsdaeavonii «rolderde de zlekenhulsverpleging JSzTS» d« heer D. A. de BruUn. Tegenwoordig waren slechte 15 leden. Voorzitter opent de vergadering, waama de notu len der vorige vergadering worden gelezen en goedge- lceurd. Raoport rekening 1931. Door de commissie vaa onderzoek der rekening 1931, ordt bij monde van den heer C. Keizer rapport ultge- Tv ht De ontvangsten hebben bedragen f 2002.99, de «Iteaven hebben bedragen f 2046.67, nadeelig saldo f 43.68 het loopende deel van 1932: ontvangsten f 835. uitgaven i 75351. batig saldo f 8L79. verminderd nadeelig saldo f 43.68, batig saldo f 38.11. Op de spaarbank is geplaatst f 495.48, in 1931 is aan dente gekweekt f 13.34. Volgens de controle van het ledenboek moest aan contributie gorden ontvangen f 1679.65. overeenkomende met het «einde bedrag. De commissie brengt een woord van hulde voor de correcte behandeling der zaken en het gehouden beheer. De commissie stelt voor de. rekening goed te keuren tot de aangegeven bedragen en den penningmeester te dechargeeren. Overeenkomstig het advies der commissie wordt be sloten, en den penningmeester bedankt voor zijn gehou den beheer en de commissie voor haar onderzoek. Verslag 1931 (5e boekjaar). Vervolgens wordt door den secretaris verslag uitge- hrarfc' over 193L Het ledental klom van 1173 op tot 1194 betalende en flaiet betalende leden. Een actie Ingesteld ter vermeer dering van het ledental, bracht reeds In het begin van $2 een vermeerdering van 125 leden. Na het overlijden ran den administrateur J. van Dyk, werden diens werk- laamheden toegevoegd aan den secretaris, den heer J. Deijen Gz. 14 Patiënten werden verpleegd op gemiddeld 19.4 dag per patiënt, tegen 14.4 in 1930. Aan verplegings- Jcosten werd betaald f 724. tegen 1214.50 in 1930. Ver voer van patiënten bedroeg f 95.60 tegen f 225.30 in 1930 In het bestuur ontstond 1 vacature wegens vertrek van den heer H. H. Beukman. Het secretariaat werd opgedragen na dit vertrek aan den heer J. Leyen Gz. Er werden 1 algemeene en 3 be- Ituursvergaderingen gehouden. De dienst 1931 begon met een bezit van f 149.23, en eindigde met een bezit van f 435.80. een vooruitgang al- roo met f 286.57. Gedeponeerd bij de spaarbank is thans 508.82. Besloten wordt dit verslag dankbaar te aanvaarden, terwijl de voorzitter een woord van dank zegt voor de ijver welke enkele bestuursleden zich hebben getroost, om het ledental belangrijk te doen stijgen. Rekeningcommissie 1932. Tot leden der rek.-comm, 1932 worden aangewezen de heeren C. Keizer, P. Bart en L. van Wijk, die allen die benoeming aannemen. De heer Van Wijk, terugkomende op de rekening 1931, vraagt Inlichtingen over een bedrag van f 2.50, aan de Secretarie betaald. De Voorzitter deelt mede, dat dit Is voor de regel matige verstrekking van mutatie's welke voor de goede bjjhouding onmisbaar zijn. De heer Alb Smak meent, dat die gegevens wel voor dit doel kosteloos kunnen worden verstrekt. De Voorzitter meent dat de tijd nog niet Is aange broken om werk te vragen, zonder daarvoor te beta len, bovendien laten de middelen der vereenlglng het toe en kennende het werk, is het zeker verdiend. De heer Leijen brengt verslag uit van de vergadering der federatie: Deze omvat 18 afdeellngen met totaal 14192 leden. Door de Federatie is besloten tot oprichting Tin een Onderlinge Operatie-Kas (O.O.K.), welke kan aavangen met 650 leden, terwijl een belangrijke toe- ane is te verwachten. In de plaatselijke vereenigingen wordt, daarvoor belangstelling gewekt. De O.O.K. treedt 1 kpril in werking en die vanaf 1 Januari lid zijn, val len direct in de termen van uitkeerlng. Voorloopige bemiddeling tot toetreding verleent de plaatselijke vereeniging. Naast operatief Ingrijpen wordt ook door de O.O.K. vergoed voor b.v. een been breuk, welke in een ziekenhuis door een chirurg wordt behandeld. Bestuursverkiezing. Herkozen worden de aftredende beatuurslden. de dames C. van Duijvenbode en A. de Veer—Schenk en de heeren G. Kamp, W. Keetman en B. H. Lenghaus. In de vacature-Beukman wordt be noemd de heer L. van Wijk. Als gevolg daarvan wordt in de rekening-commissie benoemd de heer W. Slljboom. Rondvraag. De heer Buikstra wenscht van de ziek tegevallen genoemd in de bij toetreding In te vullen circulaire, er enkele te schrappen, doch bij nadere toe lichting blijkt dat zijn vraag berust op een verkeerde veronderstelling. Het wil niet zeggen, dat voor die riekten niet wordt betaald, doch men niet wordt aan genomen als men daaraan lijdende is bij de toetreding. Zenuwziekte wordt niet vergoed. De kosten als gevolg daarvan zou de vereeniging niet kunnen dragen. De heer Van Wijk heeft men genoegen gezien de be perking van ziekenvervoer, doch dit mag niet zoover worden uitgestrekt, dat dit gaat ten nadeele van den patiënt Niet iedereen weet dat de behandelende genees heer bij het verlaten van het ziekenhuis een verklaring moet worden gevraagd, met welk vervoermiddel men naar huis mag. Voorts vraagt spreker hoe het staat met het onder zoek naar een geschikt voertuig voor zieken. De Voorzitter zegt dat dit in behandeling ls bij het bestuur. Vervolgens vraagt spreker of het uitschakelen van zenuwzieken In de laatste 2 jaren, belangrijk van In vloed is geweest voor de vereeniging. De Voorzitter kan dit zoo niet zeggen. De heer Jissink zag het gaarne mogelijk gemaakt, dat bjj opname van de moeder een onafscheidelijk Jong kind, dat mede moet, ook ging voor rekening der vereeniging. De Voorzitter zegt toe, dat nogmaals ernstige over weging ln het bestuur zal plaats hebben. Met een woord van dank voor de opkomst is daarna de vergadering gesloten. WINKEL. Het perceel, bewoond door den heer J. Krab, eigen dom van mevr. de wed. Mr. Kraakman, Is ln publieke veiling ten overstaan van notaris W. de Lange gekocht door den heer J. Romar voor een bedrag van f 1405. WINKEL. Van de door het Nat. Steuncomité opengestelde gele genheid voor noodlijdende tuinders om tegen geredu- oeerden prijs zwavelzure amonlak te betrekken, is een dankbaar gebruik gemaakt en in totaal aangevraagd 28900 Kg. De toewijzing bedraagt echter 6lechts 1800 Kg. DEN HELDER Het zoontje van den heer de Groot alhier heeft giste ren uite en op den tafel staand fleschje ammoniak, en kele slokken genomen. De moeder, die een en ander da delijk merkte, liet oogenblikkelijk een dokter halen, die de overbrenging van het kind naar het Marinehospitaal gelastte. Betreffende den toestand van het jongetje kun nen wij momenteel nog niets mededeelen. Omstreeks half 6 heerschte Woensdag op den buiten haven een gedrukte stemming, veroorzaakt door 't be richt dat twee haringvisschers, die reeds eenlgen tijd geleden vertrokken waren, nog niet teruggekeerd waren. Men vreesde, dat zij door de mist in een of andere moei lijke positie geraakt zouden zijn. Van eenige personen, die van Texel kwamen werd vernomen, dat zij op het eiland de vermiste visschers waarschijnlijk gezien had- en, maar dat dezen niet in staat waren op eigen kracht Den Helder terug te komen. Zoodoende werd het Personeel van de reddingsboot „Dorus Rijkers" gealar- eerd. dat er op uitgezonden werd de onfortuinlijke ^arlngtrekker3 op te sporen. Laat in den avond kwam de teru£ met °P sleeptouw de haringvlet en haar impage, die eenige moeilijke uren achter den rug had HADENKARSPEL DIRKSHORN. Deze week had de keuring plaats der foktoomen van de plulmveevereeniging alhier. De volgende toornen werden goedgekeurd. Bij D. Brouwer, Valkoog 2 toornen witte leghorn ieder 260 stuks, bij Wiersma, Ooster- veld 1 toom witte leghorn 125, bij R. Ypma, Ooster- dijk 1 toom witte leghorn 1—30 en bij G. Kuiper. Kal- verdijk 3 toornen witte leghorn ieder 260 stuks. Uit een keuze van 8 sollicitanten voor eierophaler voor genoem de vereeniging werd benoemd de heer R. Ypma, Oos- terdijk te Dirkshorn. KON GEEN LEPELTJE OPNEMEN. Na tilt hij 100 Kilo. De menschen beweerden, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Het is wel waar, 70 jaar is oud, maar al gauw toonde hij dat de voorspellingen niet uitkwamen Nu werkt hij soms 12 uur per dag. Maar laat 't hein zelf vertellen: „Ik ben 70 jaar en het is aan Kruschen Salts te danken dat ik er nog ben. Vorige jaar Kerstmis was ik door rheumatiek letterlijk dubbel gevouwen Ik kon mijn haar niet borstelen, me niet wasschen en zelfs geen theelepeltje optillen. De menschen voor spelden mij, dat ik nooit meer zou kunnen werken. Tegenwoordig werk ik harder dan menig jonge man. Ik kan ongeveer 100 Kilo tillen. De menschen zeggen nu dat het een mirakel is. Duizendmaal dank aari Uw Kruschen Salts. Niets anders kan mij zoo goed gezond houden. Ik neem het in mijn thee en heb velen al aangeraden hetzelfde te doen. Ik kon zeil niet in- of uit bed komen, evenmin recht op zitten. Mijn vrouw moest steeds een handdoek om mijn nek doen, om me te helpen. Ik gaf dus heel wat last, maar nu maak ik soms weikdagen van 12 uur. Dit heeft Uw Kruschen Salts gedaan". G. J U moet de rheumatiek overmeesteren, voor zij U overmeestert Wacht niet eerst tot de rheumatiek haar mes dieper en dieper in U heeft gezet, en tenslotte de gemartelde gewrichten U plat teneer doen liggen Neen. zoek direct naar de hoofdoorzaak van Uw rheumatiek en neem afdoende maatregelen. Rheumatische toestanden zijn het gevolg van een teveel aan urinezuur in t lichaam. Twee van de ingrediënten van Kruschen SaJts heb ben het vermogen urinezuur-kristallen op te lossen. Weer andere dezer zouten sporen de organeD aan om deze opgeloste kristallen langs den natuurlijken weg te verwijderen. Behalve deze zijn er nog andere zouten in Kruschen. welke voorkomen, dat het voed sel in de ingewanden kan gaan gisten en tevens zor gen dat urinezuur en andere lichaamsgiften, welke de gezondheid zouden ondermijnen, zich niet weer kunnen ophoopen. Bedenk dus wel, dat het do ..klei ne dagelijksche dosis" Kruschen is, die Uw lichaam zuivert van urinezuur en U uit de klauwen van de rheumatiek houdt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten ét f0.90 en fl.60 per flacon. (Adv.) Het liep me vandaag niet rtee op m'n zwerftochten en als je toch al te laat thuis komt, geeft een uur ook al niet veel en daarom denk Ik: Ik zal me bij barbier even laten scheren, doch er waren er nog al wat voor, dat ik kreeg nummer 8; er moesten er dus nog 7 bij den neus worden genomen voor ik aan de beurt kwam, maar je hoort er wat bijzonders en allicht Is er wat bij voor de krant. De barbier vertelde, dat hem vanmorgen gevraagd was of hij familie was van Mussolini, maar begreep niet hoe de intervieuwer aan die vreemde vraag kwam; hij wilde daar evenwel niet verder op ingaan, want inplaats dat hü de klant bij den neus had genomen, was hij zelf de diipe en dat kwam zoo. Die meneer vroeg ook naar den prijs van scheren en die is 15 cent, maar dat vond hij wat hoog en Infor meerde toen wat scheren aan één kant kostte; natuur lijk de helft, zei de barbier en lachte al inwendig, want, denkt hij, dat zal een fraai gezicht zijn, als jij langs den weg loopt met een half geschoren gelaat en de man was vreoselijk ruig, hij had een baard van minstens 14 dagen, leek wel wat op Sint Nicolaas. Nou dat ls goed, antwoordde de klant, dan scheer je mij aan één kant voor drie plakken, een plak ls Immers een vierdultstuk. Voor mekaar, zei de barbier en begint met de kwast ln den zeeppot te roeren, doch vraagt voor hy de kwast op het ruige gezicht plaatste, en dat was dom van den barbier, maar dat begreep hy pas later: Aan welken kant (de barbier dacht links of rechts) wilt u geschoren worden? Nou, zegt de klant lakoniek, als ik dat om 't zeggen heb, laat je den binnenkant maar rusten, en scheer je me alleen aan de buitenzijde. De barbier stond perplex, maar deed als een gewil lige scheerder betaamt, wat van hem werd gevraagd en ontving na afloop met een „dank u" de helft van 15 cent. We zaten allen met groote aandacht te luisteren naar het verhaal van onzen coiffeur en het zou toch jammer wezen, dacht lk, als deze historie niet in wijder kringen werd bekend gemaakt. Touw en hamer gevonden. Verstoorde wittebroodsweken. Omtrent den roofoverval te Coevorden kan nog wor den medegedeeld, dat de politie den hamer, waarmede geslagen is en het touw. dat men wenschte te gébrui ken om het slachtoffer de keel dicht te trekken en waar aan een strop bevestigd zat, heeft gevonden. De aanranders kwamen meermalen ten huize van de wed. van Tarel en waren dus op de hoogte met de samenstelling van het gezin, zoodat zij wisten dat zij, wanneer de zoon die te Coevorden was. hun bij een inbraak niet kon overvallen, geen tegenstand van beteekenis hadden te verwachten. De aanvallers zijn door den heer Van Tarel herkend. De politie moet gegevens bezitten, waaruit blijkt, dat zij den aanslag met zorg hebben voorbereid. Beiden worden te Coe vorden gevangen gehouden. Zij staan niet slecht be kend, hoewel de een wel eens lastig vva9. De ver dachte G. was winkelbediende en de verdachte V. reiziger. G. was ongehuwd, terwijl V. verleden week in het huwelijk is getreden. De eerste woont te Coevor den en de laatste te Nieuw-Amsterdam. ZONDAG 28 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) 8.15 Lichaamsoefeningen o.Lv. G. Kleerekoper; 8.30 Es- peranto-cursus; 8.55 Voetbalmededeelingen; 9.00 Tyd- sein en Tulnbouwhalfuurtje; 9.3C Orkest oJ.v. Hugo de Groot; 10.00 Socialistische en dramatische poëzie; 10.20 Vervolg Concert; 11.00 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek; 11.10 Vervolg Concert. A.V.R.O.. 12.00 Tydsein en Kamerorkest o.l.v. Louis Schmldt; Intermez zo gramofoonmuziek; 2.00 Tooneelhalfuur: De Duivel op Aarde; 2.30 Uitzending uit het Concertgebouw te Amsterdam: Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Bel- num. Solist: Gerard Hekklng, cello; 4.00 Film en Film kunst door L. J. Jordaan; 4.30 Sportuitslagen van Vaz Dias en gramofoonmuziek. V.A.R.A.: 5.00 Kinderuurtje; 6.00 V.P.R.O.: Causerie door Dr. H. Wolf; 6.45 Kerk dienst uit den Ned. Prot Bond te Weesp; A.V.R.O.: 8.00 Tydsein en Nieuwsberichten van Vaz Dias; 8.15 Omroep orkest o.l.v. Nico Treep; 9.00 Liedjes aan den vleugel door W. L. Nyland; 950 W. Vogt: „Weer een geschikt oogenblik"; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.20 Amsterdam— Amersfoort door Nono; 10.45 Kovacs Lajos en zyn Or kest. Intermezzo gramofoonmuziek. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwyding. K.R.O.: 9.30 Morgencon cert; 10.15 Uitzending Hoogmis; 11.45 Lezing; 12.00 Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Literair uurtje door Johan Koning; 2.30 „De Neurenberger Pop", komische Opera; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 4.30 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V.: 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Deventer. K.R.O.: 7.45 Lezing; 810 Voetbaluitslagen; 8.15 Salonorkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 9.00 Nieuwsberichten Vaz Dias; 10.40 Epiloog. BRUSSEL (509 M.) 6.20 Gramofoonmuziek 6.50 Concert; 8.20 De Barbier van Sevilla, Opera van Rossinl. KALUNDBORG (1153 M.) 7.20 Omroeporkest; 10.20 Dansmuziek. 6.00 Concert. 9.50 Dansmuziek. BERLIJN (418 M.) HAMBURG (418 M.) DAVENTRY (1554 M.) 9.25 Het Leslle Brldgewater Kwintet. WEENEN (517 M.) 7.30 Carnaval ln Rome, Opera in 3 bedrijven van Strauss. MAANDAG 29 FEBRUARI. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.: 8.00 Tydsein en Gramofoonmuziek; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Gnamofoonmuziek; 10.30 Lezing; 10.50 Gramofoonmuziek 11.00 Orgelconcert door Plerre Palla; 12.00 Kamerorkest o.l.v. Louis Schmldt; 2.00 Rustpoos zender; 2.30 Lezing door Max Tak; 3.30 Uitzending uit Hotel Centraal te Den Haag: Willy Honsbeek en zyn Orkest; 4.30 Kinderuurtje; 5.30 Kleln-orkest o.l.v. Nico Treep 7.00 Boekenhalfuur; 7.30 Kleln-orkest; 8.00 Uit zending uit het Concertgebouw te Amsterdam; 9.15 Op voering van gedeelten uit „Cyrano de Bergerac", helden komedie in 5 bedryven; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.10 Kavos Lajos en zyn Orkest; 11.30 Gramo foonmuziek. HUIZEN (298 M.) 8.00 Tydsein en schriftlezing. 1030 Tijdsein en korte zlekendienst door ds. N. P. E. G. van Uchelen; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten 12.30 Orgelconcert uit do Herst. Evang. Luth. kerk te Amsterdam; 2.00 Uitzending voor scholen; 2.35 Gramo foonmuziek; 2.45 Mej. H. M. S. J. de Holl. Gezinsvoeding en over de voedingsmiddelen; 3.15 Knipcursus; 3.45 Verzorging van den zender; 4.00 Zlekenuurtje door Ds. Elskamp; 5.00 Amsterdamsch Kamermuziekensemble, bestaande uit Willem Drukker, H. Lindeman, H. Kiekens J. Drukker en Alex Blng; 6.30 Verteluurtje voor Jon geren F. C. van Dorp; 7.00 Cursus Engelsch voor gevor derden door J. F. van der Sloot; 7.30 Politieberichten; 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau; 8.00 Tydsein en gramofoonmuziek; 8.15 Uitzending uit de Jeruzalemkerk Amsterdam-West; 9.45 Vaz Dias; 10.00 Pianorecital door Gerard Hengeveld. BRUSSEL (500 M.) 6.50 Sollstenconcert; 920 Concert door orkest oJ.v. Max Alexys. DINSDAG 1 MAART. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Tydsein en mor genwyding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Sollstencon cert; 11.30 Solistenconcert; 12.00 Tydsein en gramofoon muziek; 12.15 Concert door een orkest o.l.v. Max Tak, intermezzo gramofoonmuziek; 2.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Knipcursus voor beginners door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 4.00 Hollandsch Halfuur, piano, viool, plano; 420 Radio kinderkoorzang oJ.v. Jacob Hamel; 5.00 Ko vacs Lajos en zyn orkest; 6.30 R.V.U.; 7.00 Moderne Fran- sche Kamermuziek oJ.v. Casper Howeler; 8.00 Tydsein en gromafoonmuziek; 8.15 La Traviata, Opera van Verdi Opvoering door leden van de N.V. Italiaansche Opera, het omroeporkest, dirigent Vincenzo Marinl; 10.15 Pers berichten; 10.30 „The Hawalin Three; 11.00 Uitzending uit het Carltonhotel te Amsterdam, dansmuziek door Billy Mason en zyn orkest. HUIZEN (298 M.) K.R.O. 8.00 Morgenwyding; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quln O. P.; 12.00 Tydsein en politieberichten; 12.15 K.R.O.-tr!o oJ.v. Piet Lustenhouwer; 1.45 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Knipcursus; 320 Cursus in hoedenmaken; 3.45 Knip cursus en naaien voor gevorderden door Mevr. Cuppens Geurs; 4.00 KH.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 4.30 Middencursus „De moderne zakenman", 5.00 Orkest; 6.45 Cursus Engelsch door J. F. van der Sloot; 7.10 J. P. Chr. de Boer „Chateaubriand"; 7.30 Politieberichten; 7.45 Ver- bondskwartler; 8.00 Lydensmeditatie door Pastoor J. Th. van Noord; 9.30 Nieuwsberichten van het persbureau Vaz Dias; 9.45 Kunstensemble; 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (509 M.) 520 Omroepsymphonleorkest; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Populaire Gramofoonmuziek. KALUNDBORG (U53 M.) 7.20 Oostersche muziek; 8.50 Gramofoonmuziek. DAVENTRY (1554 M.) PARIJS R. (1725 M.) 4.50 Studioorkest. 8.20 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 5.50 Orkestmuziek; 7.35 Gramofoonmuziek; 7.50 Con cert WEENEN (517 M.) 8.30 Concert; 9.45 Populair concert. WARSCHAU (1411 M.) 4.55 Philharmonisch orkest; 7.35 Omroeporkest; 10.10 Dansmuziek. Smokkelen van sniker naar Dnitschland op groote schaal via Amsterdam. Hoe men te werk ging. V.D. verneemt uit Dusseldorp, 25 Febr: De douaneautoriteiten te Dusseldorp hebben in sa menwerking met de douane te Kloef een smokkel organisatie op groote schaal ontdekt. In verband met de hooge spoorwegtarieven worden dikwijls goederen uit Oost Dnitschland over dc Oost zee en Noordzee via Amsterdam naar West Duitsch- land vervoerd. Voor dergelijke goederen, die uit Duitschland afkomstig zijn en via een ander land naar Duitschland teruggebracht worden, behoeven geen invoerrechten op accijnzen te worden betaald. Hiervoor geven de douane-autoriteiten declaratie-be wijzen af. Toen voor kort weer eens op deze wijze voor een Duitsche firma goederen werden ingevoerd het betrof een partij van drieduizend centenaar suiker koesterde men achterdocht. Bij onderzoek is gebleken, dat de declaratiebewijzen valsch waren en dat de suiker niet uit Pommeren, doch uit Tsjechoslowakije afkomstig was. Voor zoover kon worden vastgesteld, is het Rijk aan niet betaalde accijnzen benadeeld voor ten minste tachtigduizend Mark. Een der schuldigen kon reeds in Kleef worden gearresteerd. De opsporing van de overige daders, wier spoor naar Oost- en Midden- Duitschland leidt, is gaande. LAFAARDS. Oude menschen door vier man overvallen. Eerst dezer dagen werd het bekend, dat Zondag ochtend te Oss een overval heeft plaats gehad bij twee oude menschen, wonende in een hut op de hei de. Vier personen drongen de woning binnen en gre pen den man, J. v. d. Boogaard geheeten en zijn vrouw bij de keel. Twee personen doorzochten het huisje en toen niets gevonden werd, werden de oud jes losgelaten en namen de indringers de vlucht De marechaussee stelt een onderzoek in, doch heeft nog geen spoor gevonden. Auto den hoogen zeedyk opgevlogen en aan den anderen kant naar omlaag gevallen. Donderdag reed een auto van de firma H. Roos uit Bunschoten geladen met visch. met een 70 K.M. vaart in de richting van Workum, komende van Gaast. Dicht by Workum kon de chauffeur de bocht niet halen, waar door de wagen den hoogen zeedyk opvloog en vervolgens naar omlaag viel. De auto sloeg driemaal over den kop, waarby de drie Inzittenden door de voorruit sloegen. Daarna kwam de wagen ln de, langs den weg loopende, vaart terecht. Slechts een der inzittenden werd ernstig gewond. Deze bekwam wonden aan de polsen, waarbij een slagader werd doorgesneden. Geneeskundige hulp, die spoedig ter plaatse was, legde het eerste verband. De belde andere inzittenden liepen enkele onbeteekenen de snywonden op. Een compliment voor de Nederlandsche koelen. By de behandeling ln het Engelsche Lagerhuis van het wetsontwerp tot regeling van de invoerrechten, had eenige discussie plaats over een conservatief amende ment, dat er toe strekte viervoeters van de vrije lyst af te voeren. Een ander lid van de conservatieve party verzette zich daartegen en zette uiteen, dat aanneming ervan den Engelschen boeren nadeel zou opleveren, daar hun dan belet wordt stamboek-melkvee uit Nederland ln te voe ren ter verbetering van hun veestapel. Dit Nederlana- sche vee, zoo voegde spreker daaraan toe, ls als melk vee van groote waarde. Neville Chamberlain bestreed eveneens het amende ment en betoogde, dat deze aangelegenheid kon afgedaan worden door de tarief-advies-commissie. Hy verklaarde, dat het niet gewenscht was hinderpalen in den weg te leggen aan de verbetering van den veestapel. Het amendement werd daarop ingetrokken. EEN ONEERLIJKE COMMISSARIS VAN POLITIE. De commissaris van politie in de provincie New-York Thomas Farley, is door den gouverneur van den staat New-York, Rooesevelt, uit zyn ambte verwyderd. Dit ontslag ls een gevolg van de resultaten van een onder zoek naar corruptie in de stad New York. Ferley had, voor de commissie van enquete gehoord, erkend, dat hy tusschen 1925 en 1930 een bedrag van 362.500 dollar op de bank had gezet, ofschoon zyn trac- tement in die jaren slechts 15.000 dollar had bedragen. Deze feiten kwamen aan het licht by een enquete naar den invloed van Tammany Hall (corruptie-politiek) op het bestuur van de stad New York. PAARD OP HOL. De voerman doodgereden. De 74-jarige H. Schuurman te Gasteren is door hot op hol slaan van zijn voor zijn wagen gespannen paard, onder den wagen terecht gekomen. De onge lukkige was eenige oogenblikken daarna een lijk. ZESTIGDUIZEND VONNISSEN IN EEN JAAR. Ongehoorzaamheidsactie In Britsch-Indië. Reuter meldt uit New Delhi: In den raad van state heeft de minister van Binnen- landsche Zaken medegedeeld, dat gedurende de onge hoorzaamheidscampagne 19301931 60.498 personen wer den veroordeeld. In een jaar tyd ztin 13 aanslagen met fatalen afloop gepleegd, waarvan zes in Bengalen. Tot 20 Febr. waren in verband met de onlusten in Kasjmir 1203 personen in hechtenis genomen. 17 Pelgrims gedood. V.D. verneemt uit Calcutta: In Arreram bij Patna in de gelijknamige provincie, heeft een stoet van dui zenden pelgrims den tempel bestormd. Politieagenten, die den tempel bewaakten, werden overweldigd. In de algemeene verwarring werden vele pelgrims on der den voet geloopen en zoodoende gedood. In het interieur van den tempel vielen vele pelgrims in een- diepte, waar een beeld van de godheid staat. Pel grims, die het eerst naar beneden gevallen waren, werden door de boven op hen vallende volgende deels doodgedrukt, deels stikten zij.

Schager Courant | 1932 | | pagina 19