saessasME' Raad Harenkarspel. 'mUn krediet- Hoorn, rende crii beïnvloed. °'R daanj an IU5L, rdene o> of opmefo por de het» Th. Ernst en gez. naar den Helder. Julianadorp; F. van der Wal naar Uithuizen. Katershorn M. U naar Barradeel. Pietei sburura. Zeedijk, P- L. Oostnoi gez naar Texel. C 56: P. Dissel en gez. naar Wie- ringerwaard, E 2b: J. Stegcnga en gez. naar Lem- sterland. Oosterzee: D. Braat en gez. naar a"na paulowna, Vecvveg: P Keppel en gez. naar Wierin- gerwaard. Molenweg; A. Olijve naar Emmen, Erica. Burgerlijke Stand. Ingeschreven over de maand Februari 1932. Geboren: Pieter, zoon van Jacol) Groot en van Cornelia Slikker; Anna Greta, dochter van BelJ®r Brommer en van Anna Maria Marees; Geertje, doch ter van Klaas de Rooij en van Jannigje Stout; Jacob, zoon van Rienk de Jong on van Geertje Slump; Mar- tina Annie. uochter van Maarten van Leijen en van Popkje Kleistra; Jan. zoon van Hendrik Leijen en van EUzabeth Schoon. Ondertrouwd: Jan Buis, oud 23 jaren, landbouwer wonem'e te Nieuwe Niedorp en Alida Stammes, oud 19 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Jan Bruin, oud 22 jaren, landarbeider wonende te Barsingerhorn en Dirkje de Wit, oud 19 jaren, zon der beroep, wonende te Oudendijk; Anne Terpstra. oud 22 jaren, chauffeur, wonende te Barsingerhorn. onlangs te Hensbroek en Sipkje Dcuma. cud 23 ja ren. zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Jan Buis en Alida Stammes Overleden: Geene. DEN HELDER etrokken salarissen korten tijj erkocht nu 0 maatrest oorkomen. de inkomst ;ijg s er niels dergang i< (vist van (i moeilijk, üi meeniaijl in. spr. ebed. ELDll pufschrj irgen naar te volloc-ia or den eiji zien hei om van een eik 17.35 uur geldt uiui wordt ech classkn« miliciens i gearriveerd van d pste duiia deze ech: z'n .41 z'n btf zich iel" aren. ko» -- katneru hulpvaardlfl een fc- ataterd. s' staartje a Sedert eenige dagen bevinden zich hier een paar op lichters van het zuiverste water; ze hebben het in 't ^zonder op» de winkeliers gemunt en reeds zijn daar aan enkele het slachtoffer geworden. Hun syysteem is ili volgt: ze treden een winkel binnen en geven voor Jdein geld nootlig te hebben om een kennis te kunnen betalen. Den winkelier wordt dan verzocht bijv. een bankje van f 25 te wisselen. Het slachtoffer voldoet aan dit verzoek, de pasmunt wordt uitbetaald en als hjj het den flesschtrekkers gegeven heeft, en hij om z'n briefje vraagt, beweren deze bij hoog en laag dat ze het al lang gegeven hebben. Natuurlijk neemt de eerste daar geen genoegen mee en stelt alles in 't werk z'n geld terug te krijgen. Maar jawel. De heeren zijn goed in hun bedrijf thuis en, zooals we reeds schreven, verschillende winkeliers zijn de dupe geworden. Intus- scben zijn de signalementen bekend: de etn vrij lang, en de ander in tegendeel kort van postuur. Leeftijd ongeveer 30 jaar. De eerste is blond en draagt een lan ge zwarte jas. De tweede draagt een sportpet en een duffelsche jas. Zij, die in den omtrek van Den Helder wonen: kijk uit'! Maandagmiddag kwam van de postbrug alhier een vrachtauto, die de Koningstraat wilde inrijden. Tege lijkertijd naderde uit de Prins Hendriklaan een andere auto, die genoemde brug wilde oversteken. De bestuur der van no. 1 nam evenwel de daar ter plaatse inder daad vrij ingewikkelde verkeersregeling niet in acht, met als gevolg een botsing. Beide voertuigen werden aan den voorkant niet gering beschadigd, terwijl de chauffeurs met den schrik vrijkwamen. Twee weken geleden deelden wij mede, dat bij den heer Manshanden, garagehouder alhier, zich een per soon aanmeldde, die voorgaf dat hij om een of andere reden genoodzaakt was zich direct naar Alkmaar te hegeven en hem daarom verzocht een auto te willen afstaan. Met tegenzin deed de heer M. dit, en de per soon vertrok zonder chauffeur. Toen een dag later 't voertuig nog niet terug was, heeft de garagehouder de politie in den arm genomen, die op onderzoek uitging en een radio-politiebericht liet omroepen. Echter zonder resultaat Dinsdag was de heer M. op reis, en wie beschrijft fa verbazing, toen hij op de pont bij Velzen z'n eigen dom zag staan! Door de politie aldaar liet hij direct de „Essex" in beslag nemen, en de zaak verder onder zoeken; en thans met succes. De persoon die den auto momenteel bezat, beweerde hem van den garagehouder B. uit Haarlem te hebben gekocht voor f 200. Dit bleek de waarheid te zijn. De heer B. had op zijn beurt ook een koopje gehad, want hij had hem gekocht van den Heldersche, voor f 50 Deze had n.1. plotseling con tanten noodig gehad;. Van den dader zelf is nog geen spoor gevonden, on danks het meest intense onderzoek der politie, die het signalement door geheel t land heeft bekend gemaakt WARMENHUIZEN CJJ litSf ff ii j li.' Stóf Groote Anti-Communistische Meeting. Een stampvolle zaal vol „protesteerendo Katholieken en Christenen." De door het Algemeen Propagandabureau te Soest georganiseerde anti-communistische meeting had j.1. Zondagavond in het Patronaatsgebouw plaats. Deze meeting ging gepaard met lichtbeelden en film teneinde de aanwezigen de gruweldaden van het Com munisme in Rusland aanschouwelijk te laten zien, om alzoo te zorgen, dat alle katholieken van Warmenhui zen paraat te blijven voor het groote dreigende gevaar. Openingswoord van den pastoor Brinkman. In zijn openingswoord sprak de spreker allereerst zijn groot genoegen uit over het feit. dat de Katholieken en Christenen van Warmenhuizen in zoo'n groote getale naar het Patronaatsgebouw waren gekomen. Veler der aanwezigen zijn niet hier gekomen, omdat zij niet genoeg gehoord hebben van de gruweldaden van het communis me, doch omdat zij niet genoeg vijanden zijn van het kwaad, dat door hen bedreven wordt. Het Propaganda-bureau te Soest is hier niet zonder reden gekomen. Een algemeen bekend feit is het dat de communisten overal ten lande trachten cellen ta bouwen en speciaal in die streken waar de flnancieele nood zwaar op de sc!'-aders der burgers drukt ln de groote steden hebben de trawanten van de Sovjet-Repu bliek reeds cellen gebouwd en thans is het platteland hun uitbreidingsgebied. Dat dergelijke pogingen reeds op het platteland worden aangewend valt niet te ont kennen. Onder het motto van ..Neutrale vergaderingen" tracht men de goedgezinöen op het dwaalspoor, te bren gen. Verdere betoog over het laatste is overbodig als men weet, dat ook in deze plaats onlangs iemand door de politie verbaliseerd werd wegens grove beleedigingen. Daarom is het dringend noodzakelijk, dat thans alle Katholieken en Christenen zich organiseeren om op te komen voor God, Koningin en Vaderland. Door de roode broeders is zelf erkend, dat wanneer er geen Christenen waren, de revolutie reeds lang tot het verleden zou be- hooren. De spreker spoorde in zijn openingswoord aan alle aanwezigen dringend aan, toch vooral paraat te blij ven en een wakend oog te houden. De propagandist van het Bureau te Soest, de heer Nle- veen sprak op de eerste plaats zijn dank uit voor het openingswoord van den Pastoor. Eveneens werd door den heer Nieveen dank gebracht aan de velen aanwe zigen voor de groote opkomst. In zijn inleiding wees de heer Nieveen er op, dat treurige toestanden de grootste aanliding zijn tot den opbloie van het communisme.Het communisme beoogt met geweld de bestaande maatschap pij en de maatschappelijke orde omver te werpen. Er aan herinnerd werd, dat de millïoenen guldens die voor do communistische partij en voor het dagblad „De Tribune" hit Rusland naar ons land gezonden worden, door de arbeiders daarna et bloed en zweet opgebracht moet worden. Alles is in Rusland staatsbedrijf. Vrije handel is daar niet mogelijk. Granen, houtwaren en andere ar tikelen, worden door Sovjet-Rusland uitgevoerd en in net buitenland voor ver beneden den marktprijs in den handel gebracht. De aldus verkregen gelden worden ge- oruikt om de militaire macht van dc Sovjet uit te brei den en te versterken. Als voorbeeld werd door den heer Nieveen aangehaald de houthandel. In Zaandam komen werken in de ballingsoorden van het onmetelyke Sloerie. meMcben kunnen In Rus.and slechte hrood op bonnen, en moeten uren achtereen In de ru sUsn. Daarbij komt nog. dat het rantsoen ""orhen v«' *e, ring is. In Rusland mag geen mensch meer rijni met een ziel met ouderliefde. Het geluk van het humsim weg De vrouw moet ln Rusland vrij sUn, doch zt]I is thijs de slavin van soms 20 mannen. In woordzijnde Sovjetmannen voor ontwapening, doch daadwerkelgk he tegendeel. Momenteel bestaat het Roode leger uit 1.000* soldaten. Dat brengt het communisme. Hoe is het mo gelijk dat zooiets ook In ons Holland zoo n aanhang heef gekregen. De geheele organisatie in ons land is door Rusland samengesteld. Warmenhuizen is ten opzichte van andere plaatsen in ons land een Oase. Mensohcn zonder geld en zonder geloof loopen slechts achter het communisme aan. De schuld hiervan ligt ook S^«'ten lijk bij de Katholieken. Vele goedgesitueerde katholieken hebben de twee laatste Encyclieken van den Paus in de prullemand geworpen en zij hebben bun daden daar naar niet geregeld. Het bezit mag zich nooit groepeeren ln enkele handen. Met eigen oogen heeft de spreker ook dergelijke wantoestanden in Amerika gezien. Een groote elsch is dat de menschen zich moeten laten leiden door een Christelijk hart Omdat het christendom practlsch niet wordt doorleefd, moeten wij thans vechten tegen het groeiend communisme; dus daaxom mogen wij niet weerloos zijn tegen het roode gevaar. Eene christelijke en katholieke organisatie is de eenige waarborg voor de vrede en welvaart van ons laad. Hierna werden met lichtbeelden de toestanden in Rus land weergegeven. De groote aandacht der aanwezigen was een voldoend bewijs, dat het vertoonde Ieders be- langstelilng had. Na de pauze volgde een film eveneens over Rusland van voor en na de omwenteling. Na deze filmvertooning werd door den heer Nieveen nog een geestig woord van aansporing gesproken om mede te werken aan de anti-communistische propagan da en de aanwezigen werden verzocht tot God te wil len bidden opdat ook voor de Russen eenmaal den dag zal aanbreken, dat zij kunnen jubelen „Alleluja, wü heb ben het overwonnen." Het daverend applaus getuigde van groote Ingenomen heid met deze vergadering. LANGEND IJ K BROEK OP LANGEND UIL Jaarvergadering van het Onderling Begrafenis fonds op Maandag 29 Februari 1932, 's avonds half 8 in het lokaal van den heer Vijzelaar. Voorzitter, de heer Stammes, opent de vergadering, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. -Uit het overzicht van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 209.81 en de uitgaven f 189.01, batig saldo f 20.88. gevoegd bij het kassaldo groot f 21.60, werd een bezit op 1 Januari 1932 van f 43.03. Bij monde van den heer J. Visser werd mede gedeeld, de boeken en bescheiden in orde te hebben be vonden, weshalve werd geadviseerd tot goedkeuring. Tot kasnazieners veer 1932 werden benoemd de hee ren J. Visser en G. v. d. Oord. Uit het jaarverslag van den Secretaris stippen we aan, dat 1 bestuurs- en 1 ledenvergadering zijn gehouden Het ledental bedraagt 314 boven 13 jaar, 66 van 1—13 jaar en 9 beneden het jaar. welke een uitlteering ln natura ontvangen van resp. f EO, f 25 en f 5, met aftrek van 5 pet. voor administratiekosten. In het afgeloopen jaar hebben 4 uitkeeringen plaats gevonden en bleek dat in verband daarmede de premie heeft bedragen 48 cent per iaar en per lid, hetwelk nog geen cent per week bedraagt. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren C. Kansen en Jb. v. d. Welle herkozen. Aan de orde was vervolgens een voorstel van het bestuur, om de contributie voor kinderen beneden het laar te vertioogen van 14/10 op 21cent en ln overeen* stemming daarmed° de ultkeering bij overlijden te bren gen van f 5 op f 10. Voorzitter deelde mede, dat inverband met de nogal hoogere onkosten bij overlijden, de ultkeering daarte genover te laag was. waarom het bestuur dan ook dit voorstel ter tafel heeft gebracht ter beoordeeling aan de leden. Algemeen kon de vergadering zich er mee ver eenigen, zcodat aldus werd besloten. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met woorden van dank voor de aangename en zakelijke be sprekingen de vergadering. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden bestuursvergadering van de V.A.R.A.-afdeeling Noordscharwoude—Oudknrspei werd als secretaris aangewezen de heer A. Jonkers te Oudkarsnel. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van^den heer P. Kramer vergaderde onder voorzitterschap van den heer Jb. Kramer hei Onderling Begrafenisfonds. Nadat de voorzitter de leden had welkom geheeten, de notulen waren gelezen en goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat de heer Wolfswinkel voor den Bond van Begrafenisvereenigingen den prijs pei volgrijtuig van f 10 op f8 had gebracht, waarvoor hem dank werd betuigd. Uit het daarna uitgebrachte jaarverslag van den secretaris stippen we aan. dat 15 begrnfenisdiensten heben plaats gehad, waarvan 9 ten behoeve van le den. Het ledental vermeerderde met 31, De ontvangsten hadden in het afgeloopen jaar f 780.32 bedragen, de uitgaven 11046.75. alzoo een' na deelig saldo van f236.43. Penningmeester-secretaris werd dank gezegd voor zijn bemoeiingen. Het kle°dingfonds noteerde een ontvangst van f80.82. Als bestuursleden werden met algemeen? stemmen herkozen de heeren K. de Boer, J. Bruin en Jb. Kramer, die allen hunne benoeming aannamen. Met dank volgde sluiting. De afd. Langendijk van den A.N.G.O.B. zal in sa menwerking met die der Ned. Vereen, en J.G.O.B. deze maand het 35-jarig bestaan vieren van de eeheel ont houdingsbeweging aan Langendijk. Op 25 Maart 1897 is de geheelonthoudersvereeniging opgericht, die zich bij den A.N.G.O.B. aansloot Bij den gehouden biljartmatch tusschen de clubs te Warmenhuizen en Zuidscharwoude. Zondag in café borium van den heer Kuilman alhier gespeeld. ™Iag' dat Warmenhuizen 1232 en Zuidscharwou de 127G car. maakte. Bij de vorige samenkomst was •3nc7a resp. 913 en 811, zoodat Zuidscharwoude 2087 en Warmenhuizen 2145 car. verkreeg. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven over de maand Februari 1932. Geboren: Aagje, dochter van J. van Heerden en van T. Dekker. Arie, zoon van D. Kansen en van S. Kok. Neeltje, dochter van A. van der Gragt en van M. T. H. Schuurmans. Simon, zoon van C. Kramer en van G. Kroon. Grietje, dochter van G. Stins en van G. Ploeger. Cornelis Johannes zoon van G. van der Poll en van G. Slot Trijntje, dochter van G. Blokker en van J. Geluk. Getrouwd: J. Huibers, oud 24 jaar en A. Vroegop, oud 21 jaar. T. Duijf, oud 2ö jaar en B. Glas. oud 24 jaar. Biersteker, oud 14 Jaar, dochter van G, Biersteker en van D. Biersteker. Z IJ P K Bij den penningmeester van het Plaatselijk Crisis- comité alhier is tot heden oen bedrag van bijna f 400 opbrengst van de door het Comhé ge- TZand en PeUm g de Wijk<m Schaserbrug. Noar wij vernemen, heeft do wiikvemleemfor voor Zuid-Zijpe gedurende het jaar 1031 in haar wiik "tenten. 3961 bczoekcu afgelegd bij 103 pa- 'T ZAND. voIkngeïonsuïïefiLUik a"lier Mn gcval van r°°d- Vergadering van den Raad op Dinsdag 1 Maart 1932, des middags half 3. Alle leden rijn aanwezig. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secretaris de heer Jb. Dam. Na opening volgt lezing der notulen van de twee vorige vergaderingen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Hierna gaat de Raad in comité ter bespreking van een circulaire van den Minister, omtrent de tuinders- credieten. Mededcelingen en ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingeko men stukken: a. Goedkeuring van het besluit tot plaatsing der gemeente voor de heffing der gemeentefondsbelasting in de 3c klasse. b. Dankbetuiging van de afd. Tuitjenhorn van den L.T.B. voor de toegezegde subsidie voor een cursus in bloembollencultuur. Idem van de afd. Waarland van den bond van groote gezinnen voor de gewijzigde schoolgeldrege- iing. d. Bericht van Ged. Staten, dat de Staten geen aan leiding hebben gevonden tót verlaging van het stroom- tarief van hot P.E.N. e. Goedkeuring van Ged. Staten op de gemeente- begrooting en de ocgrooting voor het electrisch bedrijf voor 1932. f. Rekening van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Oudkarspel over 1931, sluitende met een nadee- lig saldo van f83.37. g. Verzoek van het bestuur van de woningbouw- vereeniging „Goed Wonen" om verlaging van de hu ren. Hot verzoek is doorgezonden naar het Ministerie, met de vraag of in dat geval door het Rijk bijdrage in het tekort zal worden bijgedragen. Na het antwoord van den Minister zal het verzoek wederom aan de orde worden gesteld. De heer Borst vraagt naar de oorzaak van het ver lies van den Vleeschkeuringsdienst. waarop de Voor zitter mededeelt, dat het aantal keuringen enz., wel eens wisselt. Deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. h. Verzoek van het gemeentebestuur van Bloemen- daal om adhaesie te betuigen aan een adres aan do Regeering inzako beperking van onmatigen scholen bouw. De Voorzitter merkt op, dat de gemeente Bloemen- daal nalaat aan te geven op welke wijze het euvel kan worden opgeheven, het is alleen wijzen op een bekend feit. De heer Francis kan zich vereonigen met adhaesie- betuiging, als het de bedoeling is om door wetswijzi ging do gemeentebesturen niet meer te verplichten •ïedovvcrking te verleenen aan den onmatigen scho lenbouw. De heer De Vries verklaart zich ook voor adhaesie- betuiging. De splitsingen op onderwijsgebied hebben geleid tot den onmatigen scholenbouw. Met 6 tegen 5 stemmen wordt besloten geen ad haesie te betuigen, voor adhaesiebetuiging stemden de hoeren IL Doekes, Francis, Bakker, Borst en De Vries. De gelden voor de tninderscredleten. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is ingekomen een circulaire aan de ge meentebesturen in Westfriesland, waarbij wordt me degedeeld, dat het niet in de bedoeling ligt om te bevorderen dat do 30 die de gemeente in de tuin dersvoorschotten moet bijpassen, uit 's Rijks kas voor te schieten. In verband hiermede stellen B. en W. voor te besluiten een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 65946.—tegen een rente van ten hoogste pi/2 daarbiji te bepalen, dat de eerste vijf jaren niet meer behoeft te worden afgelost dan hetgeen even tueel op de voorschotten wordt terugbetaald en na afloop van dien termijn telkens ten minste een vijf tiende af te lossen. Mocht voor de leening op deze voorwaarden geen geldschieter zijn te vinden, dan stellen B. en W. voor de tusschenkomst van de regeering in te roepen. De Voorzitter zegt dat reeds onderhandelingen wor den gevoerd met do Bank van Ned. Gemeenten en deze Bank pleegt overleg met den Minister van Fi nanciën. Getracht wordt de leening tijdelijk te doen zijn. De heer Francis zegt, dat door de regeering een bedrag van f700.000 beschikbaar wordt gesteld, de gemeente 30 is tezamen een millioen. Spr. heelt vernomen, dat totaal aangevraagd is twee millioen, zoodat de helft van de aanvragen zou worden toege kend. In verband daarmee zou spr. geen leening wil len sluiten van ten hoogste füblXX), doch tot ue helft van dit bedrag Door de r.egeering is medegedeeld, dat zij reeus 70 van het toegezegde bedrag wil uitr keeren, ter leniging van oen directen nood en spr. zou dan willen uat de gemeente 1/4 van het aango- vraague bedrag beschikbaar stelde. De Voorzitter oordeelt, dat wat de heer Francis wil een beetje omslachtig is, Immers er wordt gesproken van ten hoogste fböUOU. En de mogelijkheid Bestaat bijv. dat oe eene gemeente 10 van haar aanvragen toegewezen krijgt, een andere gemeente daarentegen 90 yó. Wij weten dus niet of onze gemeente de helft van haar aanvragen toegewezen krijgt. De heer De Groot meent ook, dat er niets op tegen is het voorgestelde besluit La.v. de leening aan te nemen. De beer Francis merkt op, dat in de vorige verga dering gewezen is op de mogelijkheid dat de gemeen ten minder dan 30 zouuen moeten bijdragen en dat de regeering het geld renteloos of tegen lage rem. te beschikbaar zou stellen. Van die mogelijkheden is niets gekomen en spr. ziet in bet beschikbaar stellen van f 66000 voor de gemeente een onoverkomelijk be zwaar. De Voorzitter zegt, dat dan het vorig maal geno men besluit weer op losse schroeven zou worden ge- zet- a De heer L. Doekes gevoelt weinig voor beperking van dë aanvragen. Als de arbeiders steun behoeven om hun dagelijksch brood te hebben, moet dat gebeu ren, de salarissen van onderwijzers en ambtenaren worden van boogerhand geregeld, zoodat overblijven de tuinders, die do gemeente naar eigen inzicht kan steunen, voor de helft of ten volle. Spr. zou in dal geval geen half werk willen doen. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo ten, tegen stemde de heer Francis. Redactie op haarprijzen. Volgt het voorstel van B. en W. om aan de huur ders van de gemeentelanden O. Jonker en A. Gouds blom over 1931 een reductie op de huur te verleenen van 35 en aan de overige huurders uitgezonderd J. Rood van 25 Met het oog op den hoogen huurprijs komen de twee eerstgenoemden naar het oordeel van B. en W. voor een hoogste reductie in aanmerking, terwijl J. Rood door onderverhuring van zijn perceelen geen aanspraak op reductie kan doen gelden. Verschillende leden blijken er niet voor te zijn, reductie te verleenen aan de onderverhuurders. De heer Burger kan zich vereenigen met een re ductie van 25 maar is tegen het voorstel om aan Jonker en Goudsblom 35 reductie te geven, omdat zij van den goeden tijd hebben geprofiteerd. Gewezen wordt echter op het feit, dat de huur voor die 2 personen over zoo n langen termijn ging. De heer K. Doekes wijst op het. gevaar van het g^- ven van een hooge reductie, omdat het opdrijven van de huurprijzen kan inhouden. Het resultaat van de bespreking is, dat overeen komstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. B. en W. stellen voor om het perceeltje bouwland in het Waarland in huur aan te bieden voor f 14 per jaar en gegadigden daarvoor op te roepen. Het perceeltje is groot 4 snees. Wordt goedgevon den. De rondvraag. De heer Burger deelt mede, dat een slager te Tuit jenhorn verlegen was met afvalvleesch en verzocht of de gemeente een stukje grond heeft, waar hij hei afval zou kunnen begraven. Anders wordt het door hem in de sloot geworpen. De Voorzitter zegt, dat dit laatste heelemaal niet goed is. B. en W. zullen het bespreken. De heer Duijvis zegt, dat er strijd is onder de huur ders der gemeentelanderijen en dat Stoop meent, dat hij meer huur moet betalen dan de anderen. Door den Secretaris worden de diverse huurprij zen medegedeeld, waaruit blijkt dat Stoop niet meer huur betaalt dan andere huurders van gemeentelan- derijen. Hierna sluiting. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Maandag jl. hield de vereeniging „Burgerplicht" in café „ue Burcht" alhier een leden verga ueriag. Js bij art. 16 van het reglement, bij het niet bezoeken der vergadering f 1 boete gestelu, terwijl bij verhinderiflg van bezoek, een kennisgeving hiervan aan het be stuur gedaan, de louen van de boete vrijwaart, toen waren nog 6 leden afwezig zonder hiervan kennis ter plaatse te hebben gedaan. Voorzitter opende te T/i uur met een welkom aan leden en pers oe vergadering, hopende op een zake- iijke bespreking. Ben woord van dank brengt Voor zitter uit aan zijn medebestuurders voor de veie werkzaamheden door de heeren in het afgeloopen jaar ten dienste der leden en vereeniging. De Secretaris leest hierna de notulen der vorige vergadering voor, welke zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging worden goedgekeurd. Voorzitter ueelt mede, dat 2 leden dit jaar hebben bedankt en 6 nieuwe zijn toegetreden. Uit het nu volgende jaarverslag bleek, dat 4 leden dit jaar door ziekte van hun vereenigingsrecht ge bruik heben gemaakt en dat in totaal voor hen 80 dagen is gewerkt, dat de vereeniging 20 leden teil en 2 donateurs. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een ontvangst was van f 26.01, uitgaaf f 12.50, saldo f 14.11, in kas op 1931 f67.32, totaal bezit f81.43. De rekening, nagezien door de heeren P. Jonker en C. Meijles, wordt door den laatste tot goedkeuring ge adviseerd. Gezien hot rijke bezit der vereeniging, wordt door het bestuur voorgesteld, gezien de slechte tijdon, voor dit jaar geen contributie te heffen, hetwelk onder ap plaus de goedkeuring der leden verwerft. Het be- stuurssalaris. zijnde voor voorzitter, secretaris en penningmeester ieder f2.50, blijft gehandhaafd. Hei aftredende bestuurslid, de heer D. Visser, wordt mei op een na algemeene stemmen herkozen, welke deze benoeming zich laat welgevallen. Besloten wordt om in het aantal ziektewerkdagen geen verandering te brengen en evenals voorheen bij ziekte 6 volle en 6 halve weken werk te doen ver richten. Op voorstel van het bestuur wordt besloten om invvonenue zoons van leden, welke boven de 18 jaar zijn en bij het lid in het bedrijf werkzaam zijn, tot leden der vereeniging toe te laten. Bij de rondvraag informeert de heer C. Dalenberg of de boete op de afwezige leden dit jaar toegepast zal worden. Na eenige bespreking komt men overeen om dn ook nu te doen, daar de leden met de bepaling be kend zijn en het door hen ontvangen convocaat aan art. 16 herinnerd. De heer A. Kossen bracht dank aan de vereeniging voor zijn dezen zomer bij ziek zijn ontvangen steun. Voorts brengt Voorzitter in bespreking dat het aan beveling verdient om bij ziekte en verzoek om ar beidskracht hiervoor 2 bewijsjes van den dokter te vragen, daar 1 aan de vereeniging moet worden al- gegeven en 1 moet dienen voor de verzekering. Niets meer te behandelen zijnde, sluit Voorzitter onder dank voor de opkomst en de zakelijke be spreking deze vergadering. H E E R H V GO WAARD Deed zich na de laatstgehouden veragdering van het Polderbestuur, waarin de heer Konijn te kennen gaf, dat hij niet meer in aanmerking wenschte te komen, terwijl de heer Wonder periodiek moest aftreden, het geval voor, dat een verkiezing van drie leden moest plaats vinden, aangezien de heer Liefhebber, thans over leden, reeds eerder had bedankt, en twee dier plaatsen door een lid van een derl Inksche groepen was bezet en rees in verband daarmede de vraag hoe deze ver kiezing zou verloopen, thans is door het initiatief der R.K. Groep daanln een weg gewezen, die tot een oplossing kan leiden. In verband daarmede verzoekt men ons het volgende mede te willen deelen: De V.D. Klesvereeniging kwam Maandag 29 Februari hi algemeene vergadering bijeen ter bespreking van een verzoek van de R.K. Kiesvereeniging „Polderbelangen" om te voorzien ln de vacature van wijlen den heer P. Liefhebber als Hoofdingeland van den Poldei. In het verzoek van de R.K. Kiesvereeniging kwam tot uiting, dat men het op prijs zou stellen, als weder Iemand van de llnksche groepen deze plaats zou bezet ten. Hoewel men van meening was, dat de V.D. Kiea- vereenlging niet de juiste vereeniging was, die derge lijke beslissingen als hare taak behoorde te beschou wen, oordeelde men het toch het beste in deze maar te advlseeren, aangezien er van llnksche zijde geen ver eeniging bestaat, die voor de polderverkiezingen opkomt. Overigens werd met appreciatie voor het gedane ve*- zoek als candldaat aangewezen de heer P. KosteldK. hoewel er ook nog een bepaalde stem zich uitte voor aanvulling met een persoon uit het Noorden van den Polder, omdat ook de heer Llefhebebr daar woonachtig was. Niettegenstaande deze meening ten volle werd ge waardeerd, achtte men toch van overwegende beteeke- nls, nu een plaats ln het polderbestuur was open ge vallen, dat deze zou wordenj bezet door den heer Koste- IHlt en werd dan ook met algemeene stemmen hiertoe ^Vervolgens zal aan de R.K. Kiesvereeniging worden verzocht wie haar candldaat zal z«n ln de opengevaRen plaats van den heer K. Konijn, terwijl omtrent de her kiezing van den heer P. Wonder geen bepaalde rich- ting werd aangewezen, om reden men van oordeel Is, dat van de V.D. vereeniging ten opzichte van polder- verkiezingen geen activiteit tot deelneming mag worden gedaan en de beslissing hieromtrent dan maar over te laton aan kiesgerechtigde Ingelanden. Wel werd persoonlijk behoefte gevoeld, dat ook bij Polderverkiezingen in de toekomst verandering zou komen. Hiertoe behoort zich dan een groep te vormen, welke zich omtrent vertegenwoordiging verstaat met andere partijen en naar evenredigheid de zetels ver- Deze meening werd wel gelanceerd, doch een defini tieve beslissing werd hierin niet genomen. OUDE NIEDORP Aan het R.K. Kerkbestuur te 't Veld is vergunning verleend tot den verbouw eener dit bestuur toebehooren- de woning tot zusterhuis. In dit huis zullen de zusters Ursulinen zich vestigen, die ingaande Mei a.s. onderwijs zullen geven in de onlangs gebouwde R.K. meisjesschool.

Schager Courant | 1932 | | pagina 9